Foto-Atelier v.h. M. Bonpaar AGENDA VAN DE WEEK. Uitsluitend 1ste klas Vakkundig werk GEMENGD NIEUWS, BUITENLAND. Begrafenis- Onderneming KEERËWEER TELEGRAMMEN, !W' Dinsdag. i,'t Posthof": Cabaretavond met bal afd. loeiden Ned. Beisver. Halfnegon, I Woensdag. jJPhebe"Broeder De Jong. Kwarlicr voor 8 uur. Donderdag. Vergaderzaal Leidsche Broodfabriek: Bui tengewone vergadering van aandeelhouders N. .V, „De Leidsche Broodfabriek", 2 uur. u Dagelijks: ,,'Apollo-theater", Oranjegracht -1012: Voorstellingen te 8 uur. 's Woensdags en -'s Zaterdags matinées te S en te 5 uur* ,,CasiDO-bioscoop'4, Eoogewoerd: Voor stellingen te 3 uur. iWoensdag- en Zaterdagnamiddag van S kot '4 uur kinder- en familio-matinéo. „Luaor-Thealer", StalionswegBioscoop- cn Variété-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 'e Woensdags en 'e Zaterdags malinée te S uur. Leidsche Kunstclub „De Sphinx", Pieters kerkgracht 9 (bovenzaal) Tentoonstelling .van üthographieën en houtsneden door Aart Van Dobbenburgh. Van 8 Juni tot 15 Juli, van 10 tol 1 en van 2 tot 5 uur. 's Zondags yan 2 lot i uur. Rondvaart over de lieren, weekdagen 12 uur van de Beestenmarkt en 's Zondags balféén van de Zijlpoort. „Voordorp", Leiderdorp Bazaar op 10 en II Juli, De avond-, nacht- cn Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 0 tot en met Zondag 15 Juli waargenomen door de apotheek van den heer M. Boekwijt, Visch- markt 8, tel. 552. De apotheek van „Hulp der Mensch- heid", Hooigracht 48 is altijd geopend, doch alleen voor leden van dat Ziekenfonds. t RECLAME. Het beste geneesmiddel voor een trage lever, schele hoofdpijn, verstopping en slechte spijsvertering is een dosis Foster's Maagpillen. Deze pillen regelen de vloeiing der gal van de lever naar de ingewanden. Nu en dan een dosis Foster's Maagpillen verzekert goede werking van lever en inge wanden, en is liet boste voorbehoedmiddel tegen een slechte gezondheid. Prijs per fla con van vijftig versuikerde pillen f 0.65; in apotheken en drogistzaken. 8893 A'IEPWE RIJN *G Aanbevelend, PIERRE SLEGTENHORST Photograplic Art. 8907 SPECIALITEIT IN VERGROOTINGEN Er zijn weer groole conlingenlen Ameri- Tfaansche loeristen in Indiü le wachten: in het begin van 1924: komen drie gezelschap pen, elk van 500 toeristen, later nog eens van 800, terwijl er bovendien een komt onder lei ding van Thomas Cook, waarvan het aantal nog niet is vastgesteld. x* Tn Yolksraadkringen werd ernstig geklaagd «over het feit, dat, ofschoon het afdeelingson- derzoek der begrooting den 5den Juni beëin digd was, den volgenden dag nog niets ver schenen was van de memorie van antwoord. Speciaal het laat verschijnen van de alge meene beschouwingen over financiën heeft ten gevolge, dat de leden het Regeerings-ant- woorcl over de belasting-kwestie niet kunnen bcstudeeren vóór de mondelinge behandeling. Hot conflict in de ver warmings- industrie te Rotterdam. is geendigd. Be arbeiders hebben zich weer voor het werk gemeld, en zijn weer aan den arbeid ge gaan-. De. patroons hebben dc extra- ver laging van. 2 cent boven dc 10 cent, waar mede de arbeiders genoegen hadden ge nomen, laten vallen. De auto-bandieten. N a d a t d e Rottérdamsche politie in den loop van haar onderzoek naar dc daders van den brutalen diefstal op Zaterdagmorgen, toen een geld- dragcr van „Vooruitgang" te Rotterdam werd neergeslagen en beroofd vgn f 7000, over vol doende gegevens de beschikking had gekre gen, heeft Zondag de inspecteur van politie W. v. d. Berg de auto in beslag genomen, waarmee naar alle waarschijnlijkheid het misdrijf is gepleegd. De éigenaar van deze auto, een zeer goede bekende van de politie, J. Al. genaamd, 31 jaar oud, en glazenwasscher van beroep een man, die er twee eigen wagens op na houdt was Zaterdagmiddag met zijn vrouw vergezeld van zijn vriend N. M. VV. en diens rchtgenoole per trein naar Amsterdam ver trokken. In den nacht van Zondag op Maandag heb ben de Rolterdamsche rechercheurs \V. Mo- ree en H. Wegman het viertal in de hoofd stad aangehouden en gistermorgen is het naar Rotterdam overgebracht. De vriend is ook reeds verschillende malen met de politie in aanraking geweest, en de vrouw van AI. staat bekend als beroofster, zegt de „N. R: Ct." De auto is 's morgens een uur voordat de Hanslag werd gepleegd, door den eigenaar af gehaald uit een schilderswerkplaats in de Roseveldstraat, waar zij voor reparatiewerk zaamheden was gebracht; eenigen lijd gele den had er een aanrijding mee plaats gehad. Om één uur stond de wagen Weer in de ga rage op den Schiedamschedijk, van waaT hij op last van den aangehouden W., die kellner van beroep is, door een jongen, den chauf feursleerling, naar de schilderswerkplaats is teruggebracht, waar de wagen Zondag werd in beslag genomen. De aanwijzingen, die de politie legen J. M. in handen heeft, zijn van dien aard, dat vast staat, dat J. AI. de chauffeur is gewreest, op het oogenblik, dat de roof plaats had. De auto, die een heel ander nummer dan 25,014: heeft, heeft achter op een gereed schapskist «en paar gaten, waarin zeur ge makkelijk een ander nummer gehangen kan worden. Aan het portier zijn ook modderspo- ren gevonden, die er op gemaakt moeten zijn, toen de roover naar binnen klom. De auto is door verschillende getuigen pertinent her kend, en bewoners van de buurt hebben ver klaard, dat met denzelfden wagen telkens weer in de buurt werd rondgereden en steeds omstreeks den tijd, dat de gelddrager van „Vooruitgang" daar gewoon was op de train to wachten. Bij het eerste verhoor hebben de -ver dachten alles ontkend. De loop er De Jager kon zijn aanvaller niet herkenöen, daar hij bij de berooving te ontdaan was, om dien -beroover goed op nemen. De Jager, die reeds jaren lang zijn be trekking waarneemt, stelde er een eer in, als men hem grootc bodragen liet overbren gen. Meestal werd hij bij het geld-trans- port te zijner beveiliging gevolgd door een tweeden beambte, <3och j.l. Zaterdag ging hij geheel alleen liet geld overbrengen en daarvan hebben zijn aanvallers misbruik gemaakt, Tê Dusseldorp is geva ngenge- nomen de Nederlander W. van W., die zich als Eransche politiebeambte uitgaf en bij ingezetenen bedragen van 26.000 tot 60.000 mark wist te krijgen ,onder voorwendsel, dat bij de menschen gemakkelijk en goed koop aan levensmiddelen kon helpen. De inspecteur, hoofd van Öen Plantenziektenkundigen Dienst te Wape ningen, vestigt de aandacht van exporteurs cr op, dat aardappelen, die in Denemarken ingevoerd zullen worden, volgens de Deen- sche bepalingen op den invoer verpakt moeten zijn in nieuwe balen. T M a n de r veen is d e smokkelaar G., dio tabak, thee en meer over de grens wilde brengen, door kommiezen doodge schoten. Te O o s t e r d ij k s Horn (Gr.) is de 50-jarige arbeider J. W. van .Wittewicrum (Gr.) bij het binnenhalen van hooi door tic hitte bevangen en weldra overleden.- Te Delfzijl is ten gevolge van de warmte bezweken de employé v. d. P. van de N. V. Schuitcvaardersverecniging. Zondagavond circa zes uur brak boven Apeldoorn een onweer los, vergezeld van een hevige regenbui, waar- tusschen hagelkorrels van ongemecnc grootte vielen. Behalve hier en daar een vensterruit, moesten vooral de broeiramen bij de kweekerijen het ontgelden. Eu dc .regen viel bij zulke stroomen neer, dat en kele straten, lanen en parken na eenigen lijd nog geheel onder water stonden. Er komen uit verse bil lende deelen des lands lal van berichten omtrent gevallen van verdrinking bij baden en zwemmen. In Dep Haag drie gevallen op één dag. Naar d-e lieer E. van W ae- geningh in het weekblad ./Volksvoeding" schrijft, heeft de Keuringsdienst van Wa ren te Alaastricht een groote partij jiiBi- leumsnoepgoed in beslag genomen, name lijk zgn. „dragees", die onder den naam „Riffles Schot" door een onzer grootste sui- kerwerkfabrieken in den handel .waren ge bracht. Het snoepgoed ziet er aantrekkelijk uit, is verpakt in doorschijnende kleine zakjes van ongeveer -10 gram, die met een gouden koordje zijn dichtgemaakt en be slaat uit suikerballetjes in de nationale kleuren, rood-wil-blauw-oranje, met boven dien de noodige gouden en zilveren bal letjes er tusschen. Arooral de goudballefjes, die met Icoperbrons bewerkt ziin. worden zeer schadelijk geacht Te Tic! werd een nieuwe lijkwagen aangeschaft uit overweging, dat de oude wegens wrakheid „levensgevaar lijk" bleek. RECLAME. VERFRISSCHENB EN VERKWIKKEND A. J. P's Frambozensaus OVER 8895 A.J.P'S VANILLE-GRÊMEPUDDING Puddingfabriek A. 1. POLAK, Groningen DE ALGEMEENE TOESTAND. Nog altijd geen schot in de groole vraag stukken. De „Times" geeft de situatie zeer juist weer, waar hét blad zegt: voor zoo ver men kan nagaan, zijn de zaken even min verbeterd als verergerd bij enkele da gen geleden vergeleken, en men zou ze als stationair kunnen beschouwen, indien niet elke dag," die verstrijkt zonder dat er ver betering komt, gerekend moet worden als een dag, die verloren is voor den wederop bouw van Europa. Gisteren is het Engelsche kabinet bijeen geweest. Het heeft twee uur lang beraad slaagd. Bijzonderheden verneemt men ech ter wederom niet, doch weldra zal mén toch iets meer weten over het Engelsche standpunt, daar Baldwin Donderdag in het aa RECLAME. 8890 Lagerhuis Curzon in het Hoogerhuis een verklaring zal afleggen. Naar verluidt, is deze uiteenzetting lot Donderdag uitgesteld, omdat deze de meest zorgvuldige voorbereiding vereischt met het oog op de verstrekkende gevolgen, die zij stellig zal hebben. De verklaring zal door het kabinet nauwkeurig overwogen worden, voor zij aan bet parlement wordt medegedeeld. Er is geen afspraak gemaakt voor een nadere bespreking tusschen 'Curzon en den Franschen gezant, daar men algemeen van gevoelens is, dat er een definitief stadium in de besprekingen over de Fransche hou ding tegen over de Roerkwestie is bereikt. Curzon ontving gislermidag wel den Duitschen gezant. Intusschen wordt van verschillende zij den eenstemmig verzekerd, dat Engeland, zoo Frankrijk zn houding niet wijzigt, een conferentie van geallieerden en neutralen bijeen zal roepen om tot een algemeene re geling te geraken. Ook de Vereenigde Sta ten zullen worden uitgenoodigd aan deze conferentie deel te nemen en Engeland wil zelfs de V. S. uitnoodigen een voorzitter daarvoor le benoemen. In dit verband wor den de namen van Taft en Eliliu Root ge noemd. Men verwacht dat de noordelijke neutralen terstond hun. instemming zullen betuigen, evenals Italië en de leden der kleine entente. Omtrent de houding Van België verkeert men nog in het onzekere, daar men niet weet of dit bereid is zich ge heel van Frankrijk los te maken. Het is zeker dat Baldwin bij bet nemen van den nieuwen koers op den vollcdigen steun van den handel kan rekenen, die geen verbetering van den toestand verwacht, in dien Duilschland tengevolge van de voort durende onzekerheid verder ten gronde gaat. Baldwin heeft alle partijleiders geraad pleegd zoowel Ramsay McDonald ïils As- quit h en Lloyd George. Allen hebben hem hun steun toegezegd. Hieraan is het ook wel toe 1e schrijven dat tijdens de onderhande lingen met Frankrijk geen lastige daarop be trekking hebbende vragen in het Lagerhuis zijn gesteld. Wat de houding van Frankrijk betreft is het zeker dat Poincaré lot nu toe geweigerd heeft eenige schriftelijke verklaring te ge ven, waardoor Frankrijk zich zou binden. Frankrijk schijnt van meening, dat Duilsch land definitief verslagen is en op het punt slaat ineen le storten. Daarentegen zijn de Engelsche staats- en zakenlieden overtuigd dat het verzet in Duilschland nog; .maanden kan aanhouden, zij het dan ook met ontzag lijke schade voor geheél Europa. Tot Donderdag dus weer in afwachtende houding! Ten antwoord op een vraag betreffende de geallieerde schulden, zeidc Badwin o.m. nog: Ik zal vast en zeker geen oplossing overwegen* onder welke alle offers door de Engelsche belastingbetalers zouden moeten worden gebracht. In België zet in de „Libre Belgique" Fer- nand Passelecq zijn campagne tegen de Roeractie voort. Gisteren betoogde hij, dat er na 25 weken, van de resultaten, waarop men zijn hoop had gesteld niets is terecht gekomen, omdat men geen rekening had ge houden met «de mogelijkheid, dat het kolen- syndicaat zich zou terugtrekken, en de in- dustrieelen en de arbeiders uit het bezette gebied iedere samenwerking niet de bezet tingsoverheid zouden weigeren. De voorra den, die in bet Roergebied aanwezig waren, zijn nu ongeveer uitgeput en daar zij niet vermeerderduworden, zal'dit „pand" spoedig waardeloos" worden. Onder" den in vloed van de bezetting van de Roer is het overige Duitschland thans zoozeer verarmd, dat de capitulatie van den tegenstander, die men in Frankrijk en België nu dag aan dag voorspelt, een groote teleurstelling tc meer zal blijken, daar men dan tot de ontdekking zal komen, dat er heel wat minder tegen woordig uit Duitschland te halen is, dan de 50 a GO milliard goudmark, waarop de ban kiers in 1922 liet Duitsche belalingsvenno- gen schatten. Want de tijd werkt tegen de bezetters. De vertegenwoordiger van den Paus te Brussel heeft gisteren den aangekondigden stap gedaan. Hij zeide,-dat de Paus volko men begreep, dat er na den aanslag bij Hochfeld maatregelen van repressie werden genomen door de Belgische regeering, maar dat de Paus nu hij juist stappen le Berlijn deed om een afkeuring van dien aanslag te verkrijgen, de hoop taitte, dat deze maat regelen beperkt worden tot de noodzakelijk heid om de veiligheid der troepen ie ver- Eekerep- Jaspar vestigde in het bijzonder de aan dacht op het aantal en geweldige der aan slagen, die in het Roergebied en de bezette gebieden worden gepleegd en die thans het cijfer van 225 overschrijden Jasper voegde er bij, dat de Belgische regeering bij haar zorg voor de veiligheid der troepen, zoowel trouwens als voor die der reizigers slechts de in huidige omstan digheden vereischte onmisbare maatregelen had genomen, die trouwens in overeen stemming zijn met recht en billijkheid. Behalve de moreele zijde van het geval dus geen winst, wat trouwens ook niet ver wacht worden mocht De gouverneur-generaal van de Rijnpro vincie heeft een manifest laten aanplakken, waarin*hij alle sabotage in krachlige be woordingen veroordeelt. 't Is althans iets. Dordmund moet weer 10 millioen mark boete betalen wegens vernieling van een drietal militaire telefonische bindingen. Officieel meldt Ilavas: De Volkenbonds raad liceft met algemeene stemmen een mo tie nopens liet Saarg^bied aangenomen. Do- ze motie betuigt voldoening over de am nestie, onlangs door de regelingscommissie afgekondigd en waardeering voor do econo mische overwegingen, welke de commssie heeft bewogen de frank als v/etlig betaal middel in 1 et Saargebied in te voeren Ver der spreekt de Raad groote waardeering uit over den fcestuursarlric! der commissie ge durende 3 1/2 jaar onder zeer moeilijke om standigheden en verzekert de commissie van haar vo-kemen steun voor de vervi'llng van haar taak. Do Vossiéche Ztg." meldt, dat do Raad voorts de hoop heeft uilgesproken, dit de regeeringscommissie zoo spoedig mogelijk allo uitzonderingswetten zal intrekken en dat (Ie Fijansche troepen zoo spoedig mogelijk uit het Saargebicd zullen worden terugge trokken Is dit laatste juist dan blijkt opnieuw hou de Fransche berichtgeving alles pro beert, om wat feitelijk een echec is, mooi voor te stellen! Zooals de telegrammen gisteren deden uitkomen is de vrede te Lausanne thans verzekerd, de drie ccmïté's moeten slechts nog eenige kleine redactiekwesties regelen. De vrede zal over ongeveer tien dagen plech tig WGTden onderteek.cn d. De drie nog hangende geschillen werdm aldus geïcgeld: De or.liuiming van Turkije door de geallieerden zal beginnen cnmtl&d- lijk na de ratificatie van het vredesverdrag door Turkije en geëindigd moeten zijn bin nen weken daarna. Over de Oltomaaji- sche schuld wordt in het geheel niets ge zegd, doch de geallieerden zullen «en mon delinge verklaring afleggen, dat de rechten der aandeelhouders onverminderd blijven bestaan. Over de concessies zullen in een prolokol bij het vredesverdrag eenige toe zeggingen door Turkije worden gedaan. Het is Fankrijk, dat opnieuw concessies heeft gedaan en zoo den vrede in het Oosten heeft mogelijk geniaakt. Frankrijk dreigde n.l. ook te Lausanne alleen te blijven staan en aat heeft men toch niet aangedurfd, naar het schijnt. Het vredesverdrag, dat thans wordt uit gewerkt, brengt de definitieve vrede tol stand tusschen Turkije en Engeland, Frankrijk, Italië, Japan, Griekenland, Roemenië, Zuid- Slavië. Dc Vereenigde Staten en Turkije zul len eerstdaags onderhandelingen openen over de hervatting van diplomatieke cn han delsbetrekkingen. De regeering le Angora heeft Ismed pasja reeds gemachtigd tot onderteekening van het vredesverdrag, een gebeurtenis, die in vele landen plechtig zal worden gevierd, naar liet zich laat aanzien. Alleen in Frankrijk gaan critiek-gevende stemmen op, wat niet geheel en al is te werbazen, daar het afvoeren van de coupon-kwestie Ircrts bovengenoemde mon delinge verklaring weinig goeds voor de schuld-houders belooft. BELGIE. In België begint men ernstig ongerust te worden over dc daling van de franc en men vreest voor een soort vreemdelingen-inva sie. Dit komt tot uiting uit volgenden brief door twee Antwerpsche senatoren tot den minister van financiën gericht, naar de J9N. 11. Ct." meedeelt: ,,Op het oogenblik, dat wij u dit schrij ven, staat de guidon 8.05 fa', en het pond sterling 92. Wij hebben het voorbeeld gehad der lan den als Oostenrijk en Duitschland, welke door de vreemde bezoekers letterlijk ge plunderd werden, bij middel van. dezen hoogeren geldkoers. AVij hebben tevens kunnen vaststellen hoe, naar mate de plundering aldaar vor derde, de prijzen stegen en de ellende hare intrede deed bij de arbeiders, ambtenaren en kleine burgers. Wij staan voor het vacantietijdperk. Dui zenden vreemdelingen kunnen hier ver wacht worden; de meesten uit de lauden met hoogeren geldkoers. Wat denken minister en zijn hierbij be trokken collega's te deen, om de ramp zalig© toestanden te voorkomen, waaraan reeds verschillende andere volkeren ten gronde gingen 1 Wat denkt de minister te doen om bij tijds 1re voorkomen dat het bezoek van vele vreemdelingen voor onze bevolking een ranip worde in de plaats van een ze^en j DUITSCHLAND. De rijksregeering is met de regeeringen der verschillende bondsstaten in verbinding ge lreden -over de wijze, waarop dit jaar de her denkingsdag van de afkondiging der grond wet zal worden gevoerd. Men wil daaraan ditmaal een Rijn- en Roerdag verbinden, om den dank van het rijk aan de bevolking van het bezette gebied voor hun trouw aan het rijk en hun vast voornemen, om Rijn en Roer voor het vaderland te behouden, te betuigen. Het resultaat van dc verkiezing van den Landdag van MecklenburgStrelitz is: Luitsch-natioimlen 9 zetels, sociaal-dcmocia- ten 8 zetels, communisten 7 zetels, democra ten 5 zetels, Duilsch-volkischen 3 zetels, Duitsche volkspartij 2 zetels en partij de* kleine boeren 1 zetel. Te Nowawesk, een tusschen Berlijn ea Potsdam gelegen gemeente, hebben ernstig* relletjes op de levensmiddelenmarkt plaats gehad. De arbeiders van een groole, in de ge meente gelegen metaalfabriek, die aan de me- taalbewerkersstaking deelnamen, vergezelden hun vrouwen naar de markt en eischlen, dat de waren tegen zeer goedkoope prijzen 'zout den worden afgestaan. Uit vrees voor ern stiger incidenten verkochten sommige koop lieden levensmiddelen voor do helft van den prijs. De uit Potsdam ontboden politie slaag de erin, de rust te herstellen. Te Afunchen is uitspraak gedaan in het hoogverraad-proces Fucks. De twee beschul digden Afaehhaus en dr. Kueble hadden zich door zelfmoord aan de macht der justitie ont trokken. Prof. Georg Fuchs werd wegens po ging tot hoogverraad tot 12 jaar. tuchthuis, 2 millioen mark boete en de kosten van het proces veroordeeld. De Tsjechische kolen- handelaar Johann Alunk werd als medeplich tige veroordeeld lot 1 jaar en 3 maanden Tuchthuis en 30 millioen mark boete. Boven dien zal hij na zijn straftijd uit Duilschland worden gezet. Beklaagde Berger werd vrijge sproken. Hij zal echter niet in vrijheid wer den gesteld, daar hij van medeplichtigheid in zake den moord op den student Baur wordt verdacht. Vrijgesproken werden eveneens de gebroeders Gulermann. Alunk werd onmid dellijk in hechtenis genomen. De voorlezing van het vonnis duurde 5 uur. Het document is ongeveer -100 bladzijden schrijfmachineschrift groot. De voornaamste schuldige, zegt het vonnis nog, is het Fransche imperialisme, vertegen woordigd door de Fransche regeering en haar leider Poincaré. ENGELAND. De conferentie van de vakvereeniging der transportarbeiders, zetelend in Londen, heeft, met slechts 5 stemmen tegen, een motie aan genomen, die aan de havenarbeiders beveelt onmiddellijk weer aan bet werk le gaan, al dus hel front ongebroken handhavend. De stakers hervatten echter het werk niet, be halve le Liverpool, waar ongeveer de helft der stakers weer aan den arbeid zijn gegaan, HONGARIJE. De opruiming onder de staatsambtenaren gaat voort. Er is opnieuw een ontwerp in gediend, waarbij in den loop van het jaar nog 25,000 ambtenaren zullen worden ont-. slagen. Alen tracht hen op allerlei wijzen onder te brengen bij banken, op kantoren en in den handel. De bemoeiingen iri die richting blijven echter vrijwel vruchteloos, want alle ondernemingen hebben reeds vroeger veel gedemobiliseerde officieren en uitgewekenen opgenomen. NOORWEGEN. Eenige dagen geleden is in het Noorsclie Storting het rapport over de Groenlandsche kwestie hetwelk was opgesteld door de grond-* wefscomniissie, behandeld, en na eëïï verKia- ring van den minister-president Berge zonder debat aangenomen. Na een historisch overzicht en een korte; weergave van de redenen waarom het op- eischen der souvereiniteit over het eiland door Denemarken de gemoederen in Noorwe gen zoo in beroering heeft gebracht, wordt voorgesteld de Deenseke regeering uit te noo- digen over deze kwestie onderhandelingen te. openen, waarbij elk land door speciaal aan gewezen afgevaardigden zou zijn vertegen woordigd. VEREENIGDE STATEN. 1 William Jennings Bryan, de welbekende democratische leider en verwoed voorstan der van „droog-Amerika", heeft laten welen, dat hij met zijn aanhang uit de democrati sche partij zal treden, indien in het verkie zingsprogram van de democraten niet een paragraaf wordt opgenomen, welke behelst, dat de drankbestrijdingswetgeving in haar volle gestrengheid dient le -worden toegepast BUITENLANDSCH GEMENGD. De recherche te Keulen heeft een vreem deling aangehouden, die een vrouw onder belofte van een huwelijk van haar spaar-; duitjes ter waarde van 16 millioen mark zou hebben beroofd. De Parijsche jury heeft Judet, legen wien wegens landverraad levenslange vesting straf was geüischt, vrijgesproken. Bij een wielerwedstrijd in Spanje zijn 6 personen gewond. De minister van binnen- landsche zaken heeft medegedeeld, dat hij in het vervolg wielerwedstrijden zal ver bieden. RECLAME. CREMATIE, AUTC-TRANSPORT OPGERICHT 1871 AALMARKT 16 :c TELEF. 861 I 7797 Nog altijd onwrikbaar. PARIJS, 10 Juli (Ilavas). De radikaal-so- eialislischc senator Berenger schat in zijn rapport omtrent het budget der op Duitsch land verhaalbare uilgaven, liet bedrag dat door de Fransche belastingbetalers voor her stel is uitgegeven, en. derhalve aan Duitsch land werd voorgeschreven, op 97.7-10 millioen Irancs, waarop nog ruim 80 milliard betaald moet worden. Dc rapporteur keurt het door Poincaré ter Parijsche conferentie ontvouwde plan goed en spreekt het in het buitenland verspreide bericht tegen als zou Frankrijk be reid ziin, zijn vordering mgt 20 milliard goud-

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 2