DEN UITHOEK. A I WATERPOLO. 1 Do competitie. Voor de 2e klasse. B luiden de uitslagen: IJ II—L. Z. C. 1—5; D. J. K. II—H. Z. en P. a 0—1, L.Z.C. I 1—5. Na het slechte begin tegen D. J. K. II heeft het eerste zeventa^van de L. Z. C. zich hersteld door een 51 overwinning op, het weliswaar onvolledige IJ II. In den aanvang van den wedstrijd speel de de voorhoede nog wat weifelend en on zuiver, maar vooral na de rust werd goed samengespeeld, mede, dank zij het zuiver plaatsen van de achterhoede. De IJ-ploeg vormde geen geheel en al werd in haar achterhoede door Manger en vooral door Bierenbroodspot góed gespeeld, haar voorhoede had tegen de goede Leid- sche verdediging niets in te brengen. Als spoedig na den aanvang Elsinga den bal krijgt, speelt hij hem zuiver vóór den vrijgezwommen Segaar. welke doorzwemt üd hard inschiet. Grensrechter, noch scheidsrechter constateert echter doelpunt, zoodat de keeper den bal naar de nu vrij liggende Bierenbroodspot speelt, welke met een ver zuiver schot hét eerste doelpunt maakt. De Leidenaars zijn echter niet. ont moedigd 'en maken direct daarop gelijk. Na nog een paar gemiste kansen voor de L. Z. C.ers, krijgt ook het IJ weer een kans, maar .Goekoop slaa t, corner. Daarna rusten. Dit heeft de L'. Z. C. goed gedaan; want na de hervatting scheppen Segaar. Elsinga,en Buys zichzelf en elkaar verschillende kansen, waaruit zij vele vele,schoten op 't doel lossen en de stand tot 14 opvoeren. Vlak voor 't eipd maakt Buys'nog een doelpunt via de handen van den lJ-keeper, waarmede de onverwachte overwinning bezegeld werd. In. dezelfde afdeeling behaalde H. Z. en P. G. een moeilijk bevochten 1O-overwin ning op D. J.-K. II waardoor de competitie- stand is: y"1 doelp. gesp. gew. gel. verl. v.-t. pin. H.Z. en PC. 13 2 1 7—7 4 L.Z.C. I 2 1 1 6—4 2 Y II 2 1 1 6—7 2 D.T.K. II 3 1 2 55 2 A.s. Woensdagavond speelt L.Z.C. I in Dep Haag tegen H.Z. en P C. T en Donderdag in Amsterdam tegen D.J.K. II. ZWEMMEN. r De wedstrijden van de L. Z. C. r Wij lezen in de officieele mededeelingen van den Nederlandschen Zwembond, gepu bliceerd in „De Zwemkroniek", dat het bondsbestuur tot zijn leedwezen genood zaakt is o.m. de kampioenschappen 200 M. schoolslag heeren en popduiken heeren, beide toegekend aan de Leidsche Zwemclub voor de wedstrijden op 15 Juli, terug te ne men. De reden hiervan is, dat bij doorgang van deze nummers degenen, die voor de wedstrijden naar Parijs uitgezonden zullen worden, verhinderd zouden worden, hun kan sen te .verdedigen. 8-K. M. wedstrijd te Rotterdam. De jaarlijksche 3 K. M.-wedstrijd van de Rotterdamsche Zwemclub is geëindigd met een ovèrwirming van Jan ter Haar. Van de dames werd mej. Klapwijk eerste. De. resul taten zijn: Dames: 1ste prijs: Tr. Klapwijk. Rotter- damsche iDameszwemclub in 1 uur 4 min. 7.3/5 sec.; 2de prijs: A. Treffers, Rotter damsche Dameszwëmclub in 1 uur 6 min. 14 sec. 3de prijs: M. Baron, Onderlinge Da- meszwcmclub in 1 uur 7 min. 15 sec.; 4de prijs: R. van Male, Onderlinge Dameszwem- club in 1 uur 7 min. 51 sec.; 5de prijs: T. de Jel, -Onderlinge Dameszwemclub in 1 uur 8 min. 56 sec.; 6de prijs: G. Hellinghuizen, Schiedamsche Zwemclub in 1 uur 10 min. 43 sec. Clubprijzen uitgeloofd door de N. V. Vervoer-mpij. de Blauwe Slcr> 1ste prijs: Onderlinge Dameszwemclub, 2de prijs: Rot- terdamsche Dameszwemclub. Heeren: lsle. prijs: J. ter Haar, Zwolsche Bad- en Zwemvereeniging in 50 min. 5 sec. 2de prijs: Jac. Kohier, het IJ in 53 min. 4 sec.; 3de prijs: A. J. van Senus van de ttt J&jnin. 10 sec.; 4de prijs: P. F. y. Senus van de Maas in 55 min. 26, sec.T 5de prijs O. Hogesteyn. Amsterdamsch'e Zwem club in 55 min. 44 sec.; 6de prijs: M. Jur- gens, Schiedamsche Zwemclub in 55 mim- 57 sec. WATERSPORT. Kon. Zeil-, Rcei- en Motóisportvereën. „De Kaag". Zooals reeds eerder met een enkel woord door ons werd aangekondigd, zal de Kon. Zeil, Roei- en Motorsportvereeniging ..De Kaag haar nationale en onderlinge zeil en motorwedstrijden de z.g. Kaagweek" houden van 27 Juli tot en met 31 Juli a.s. Zoolang het weer ongunstig bleef werd niet veel aandacht aan deze mededeeling geschonken wie denkt er bij een zachte- winlertemperatuur aan varen en zeilen? -r- maar nu het in eens volop zomer is ge worden, grijpt het verlangen naar de een week lange wedstrijden de watersportmen- schen weer aan. Het bestuur van „De Kaag" maakt reeds toebereidselen tot een mooie- feestviering. Op een terrein naast het clubhuis laat zij we.er een feesttent bouwen waarin men des avonds-na de wedstrijden zich za,l kunnen vermaken. Het programma voor deze wedstrijd ver melden wij reeds.' Reeds thans zijn er heel wat inschrijvingen. Zeil- en Motorsportvereeniging „Leiden". De wedstrijden van de zeil- en motor sportvereeniging „Leiden" op de Kager- plassen kunnen zeker als goed geslaagd genoemd worden, want het weer werkte dezen keer uitstekend mede. De belang stelling was dan ook zeer groot en het mu ziekcorps zorgde voor goede muziek, die de zeilers ,en toeschouwers in opgewekte stemming bracht. De uitslag van de wedstrijden was als "pflrine sloepen: 16 deelnemers, le prifs, Annie, van den heer Beekhoeven uit Zaan dam; 2e prijs, Jenny, van den heer Beuk- man te Leiden, Tjotters1 en Schouwen: 6 deelnemers: le prijs, „Waterrat" van Synd. Bremer, Öaac- lem; 2e pr. „Baasjen", van den heer Bre-4 develd. Leiden. Jollen' 4 deelnemers: le priis „Ziezoo!! van den heer Christiaanse, Leiden, 2e pr. „Rekeltje" van mej. van Luyken, Leiden. Groote Sloepen: 8 deelnemers: le prijs „Jawico" van den heer Fleur, Leiden: 2e prijs Trine" van den heer Biesot, Leiden: 3e -prijs, „Byóu" van Gebr. Uitgaarden, Rotterdam. De 'startprijs werd gewonnen door den heer De Nie Jr., Leiden, met de „Jojan", starttijd 3 sec. Vossejacht motor-booten gewonnen door den heer Homberg, Leiden, met de „Wil lem". 1 ROEIEN. De Henley-wedstrijden. In den eindstrijd om de Diamond Sculls heeft Morris gewonnen^ van Gollan. GYMNASTIEK. Successen van „Brünhilde". Op de Zaterdag gehouden wedstrijden te Dordrecht behaalde de dames gymnastiek vereniging „Brünhilde" alhier met haar adspiranten-afdeeling den eersten prijs in de afdeeling van 18 meisjes. Zondag op de gewestelijke wedstrijden behaalden de werkende leden van „Brün hilde" 2 eerste prijzen, waarvan één voor den gewestelijken driekamp turnsters met 12 deelneemsters en een voor de knots oefeningen met 24 deelneemsters. Ook „Wilskracht en Genie" en „Concordia" winnen. Op de bovengenoemde, te Dordrecht ge^ houden wedstrijden behaalde de gymnastiek verefenrging „Wilskracht en Genie" een len prijs in de afdeeling van 12 turners, en de dames-gymnastiek-vereeniging „Concordia" een lsten prijs in de afdeeling van 12 turn-, sters. - v BILJARTEN. Jaarvergadering van den N. B. B. Zaterdag is te Amsterdam de jaarlijksche algemeene vergadering van den N. B. B.,4 welke op 25 Mei was verdaagd, voortgezet. De geheel nieuwe statuten en het huisr houdelijk' reglement werden, behoudens' eenige -onbelangrijke wijzigingen, -goedge keurd. Hierdoor is de N. B. B. in geheel, nieuwe banen geleid, wat hoofdzakelijk hier op nèerkpmt, dat het land thans in 4 distric ten is verdeeld. Ieder district heeft zijn voor zitter en secretaris en leden. Plaatselijke bonden en vereenigingen kunnen zich ge makkelijk bij den Nr B. B., i. c. bij een district,' aansluiten. Het hoofdbestuur van den Bond zetelt te Amsterdam. Dit bestaat uit drie leden, benevens de voorzitters van d;e vier districten. Het geheel is een proef. Er hangt veel af van het werk der districts--' leden of- de resultaten zoo groot zullen zijn als men' zich voorstelt. Op de statuten zal geen Koninklijke goed keuring worden gevraagd, zoodat de Bond :geen rechtspersoonlijkheid meer bezit. Tot bondsbestuurders zijn gekozen: mr. D. E. Lioni, voorzitter. M. C. Consemulder, secr.-penn.: G. Mastenbroek, lid; L. JVttema, voorzitter district I: mr. Heymans, district IT: Guard, district III en J. Sanders, district IV De districten zijn als volgt ingedeeld: I. Friesland.. Groningen en Drente. II. Overijssel en Gelderland. III Limburg, Noord-Brabant, Zeeland en Utrecht. IV. Noord-Holland en Zuid-Holland. BOKSEN. Siki wint van Nilles. Gisteren had, volgens „De Crt.", te Parijs de bokswedstrijd tusschen Battling Siki en Nilles plaats. Siki behaalde de overwinning dóöi* Nilles .in.de -2de ronde den knock out toe. te brengen. DUIVENSPORT. „De Ooievaar", Gisteren hield de postduivenvereniging „De Ooievaar" te Wassenaar haar tweede concourstflücht vanaf Waalwijk. Afstand 67 KAL De Duiven werden om 8 uur losge laten en bereikten het hok als volgt: i. A. Noordover om 9 uur 4 min. 6 sec.; 2 K. Bredercde- 9.4.571/?, 3. A. J. Kouwen- hoven 9.5.2&:Ms idem 9.5.30; 5. W. Donders 9.6.35; 6. AV. 'Knijnenhrug 9.6.48; 7. A Noordover 9.7.71/2; 8. K. Brederode 9.7.26; 9. T. Vermeulen 9.7.27; 10. M. van Haas trecht 9 8.36Vs: De volgende maal wordt gevlogen vanai Eindhoven. --r~V •-.De Zwaluw". De -postduivenvereniging „De Zwaluw" te Voorschoten hield gisteren haar 3de con- coursvlucht met jonge duiven vanaf Tilburg Afstand hemelsbreed 80 K. M: In vrijheid gesteld om 8 uur v.m. Aankomst: 1. J. G. Luiinénburg 9 uur 15 min. 37 sec.; 2. Idem 9.18.30; 3. A. W. Querreveld 9.19.33; 4. J. G. Luijnenburg 9.24.49; 5. Idem 9.28.30, 6. G. A. van Adri- chem 9.38,41; 7. K. T Waasdorp 9;39-H: 8. A. W. Querreveld 9.41.55. 9. Idem 10.2.14 10. J. G. Luijnenburg 10.2.49. A.s. Zondr.g vlucht, met jongè duiven van af Eindhoven. Cricket in Engeland. Als een aardig bewijs hoezeer het Engel- sche volk meeleeft met zijn sporthelden, moge het volgende worden vermeld. De be roepscricketspeler Russell, die voor Essex-, County speelt, had eenige maanden geleden j in een toelswedstrijd in Zuid-Ai'rika een dub bele century gemaakt. Thans heeft de ge meenteraad van Levton Urban District (waar Essex-County haar wedstrijdveld heeft) den cricketer gehuldigd.en hem een verluchte oor konde aangeboden. Bij de oorkonde was een bedrag van 336. pd.st., voor Russell ingeza meld onder de inwoners van Leyton. Russell bedanktemeteen aardige speech*

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 12