I ten, met dien verstande dat Amersfoort bij het Westen wordt ingedeeld. Punt 2 van de algemeene regelen bepaalt 'dat het aantal klassen zich verhouden als '1 2 4 8. In de le en 2e klas is het aantal elftallen 10 per afdeeling, in de 3de 'kl. en 4de kl. 8. De heer ICips deelt mede, dat aanneming van dit punt insluit de splitsing van het Westen. De heeren Lamey en v. Bel bestrijden het 'yoorstel, uit het oogpunt van spelpeil. De heeren de Nobel en Sajet verdedigen het voorstel in verband met den grooten om vang van het Westelijk district (zie hierover het overzicht elders in dit nummer) en de 'belofte des tijds door de eerste-klassers ge daan. De heeren Dieke en v. Til spreken over de .'geschonden rechten van de nummers 7, 8 en 9 van den- Overgang en de tweede klas- kampioenen. De heer de Haan dient namens de erkende Bonden een amendement in, om een 4de ■klas niet in te stellen. De heer Kips beantwoordt de sprekers. Het Igeheele debat is een telkens opnieuw op- i sommen van de overbekende argumenten |van weerszijde. Bij de replieken dient de heer v. Til een imotie in, waarbij het bestuur verzocht wordt l rekening te houden met de rechten der Itweede klas kampioenen. Het amendement de Haan wordt aangeno- imen met 33 tegen 32 stemmen (een vierde Iklas wordt dus niet ingesteld). Eindelijk tegen middernacht komt dan het igroote moment. Het gewijzigde punt 2 van 'de algemeene regelen wordt aangenomen met '40 tegen 24 stemmen. Het Westen wordt der- Ihalve gesplitst (A.S.C. promoveert naar de .eerste klas). Tegen stemden o.a. met de iWestel. eerste-klassers, de meerderheid van de Zuidelijke afgevaardigden, een enkele .Oosterling en Noorderling en de bondsbe- sluursleden v. Prooye, Timmermans, Hirsch- man en Coldewey. Vergadering van Zondag. Zondagmorgen le 10 uur werd de verga dering hervat. „De Crt." zegt hiervan: Een motie van den heer De Haan, uit sprekende de wenschelijkheid om de 3de klasse in het Westen te brengen op 10 clubs per afdeeling wordt aangenomen. De heer Van Tit betoogt nogmaals, dat het onbillijk is, dat door de nieuwe indee ling de kampioenen der 2e klasse West van het afgeloopen seizoen niet promoveeren. Hij stelt na uitvoerige bespreking voor hieraan tegemoet te komen door het behandelen van een motie, uitsprekende de wenschelijkheid het aantal le klasse afdeelingen in het Wes ten op 12 clubs te brengen. Dit wordt aan genomen met 26 tegen 21 st. (25 blanco). Een motie van den heer Dieke (Over gangski.), de wenschelijkheid uitsprekende, om de Nos. 7, 8 en 9 der Overgangsklasse alsnog te doen promoveeren,, wordt even eens aangenomen met 37 tegen 30 stemmen (5 blanco). Na bovenstaande stemmingen zegt de (Voorzitter Kips. dat het bestuur zal overwe gen of met deze uitspraken rekening kan 'worden gehouden, waarna spr. er echter den .nadruk op legt, dat in dat geval dan toch la ter, om weer op afdeelingen van 10 te ko- 'men, de voorgestelde degradatieregeling •naar omstandigheden zal moeten-worden ge< wijzigd. Bij punt 3. behelzende het vooratel lot -regeling der automatische degradatie, pleit de heer Lamey voor het herstel van promos fie- en degradatiewedstrijden, doch zijn be loog ondervindt bij'volgende sprekers wei nig steun. De heer Lamey dient ten slotte ter bemid deling een amendement in, strekkende tot automatische degradatie van den hekken-. 'sluiter van elke afdeeling, indien deze min- (der dan 25 pCt. van het maximum aantal punten heeft behaald. Is het percentage 'hooger, dan zouden degradatie-wedstrijden moeten wórden gespeeld. Dit amendement wordt met-58 tegen 13 'stemmen verworpen, waarna het voorstel z. h. s. wordt aangenomen. Onmiddellijk na het vallen van dit be- 'sluit vraagt de heer Lamey het woord tot ,het afleggen van een verklaring namens de Westelijke le klassers. De heer Lamey ver- jklaart dan: dat de Westelijke le klasse I slubs 'zich.nade thans aangenomen compe- 'V -Vi - - - - - titie-indeeling alle rechten wenschen voor te behouden om in zulk «jen verband al dan niet uit te komen. Na deze verklaring geeft de heer Kalma het bondsbestuur in overweging om in elk geval zoo spoedig mogelijk met de uitwer king van het nieuwe competitieplan. te komen. Onder algemeen protest doet dan de heer Pigge den voorzitter verwijten, als zou de heer Kips hem in zijn betoogen voortdurend hebben gedwarsboomd en nog heviger wordt het protest, waarbij zich ook de 2e en 3e klassers aansluiten, tegen het verwijt van den heer Pigge aan het adres van de Wes telijke le klassers, als zouden deze nog in een onderhoud Zaterdagavond getracht heb ben „stuivertje te wisselen" met de 2e en 3e klassers. Onmiddellijk daarop verlaten alle afge vaardigden der Westelijke le klassers de vergadering. Er heerscht na de woorden van den heer Pigge een oogenblik een zeer rumoerige stemming. Zonder hoofdelijke stemming wordt ver volgens punt 4 aangenomen, luidende: „De N. V. B. heeft het recht de Nos. laatst van de competitieafdeelingen der laagste klasse in een district het volgend seizoen niet weer op te nemen." Na toelichting door een der Oostelijke af gevaardigden wordt vervolgens ook het laat ste punt der algemeene regelen competitie- indeeling aangenomen, met 52 tegen 5 stem men. Dit punt luidt: Lagere elftallen wor den geplaatst in geheel zelfstandig staande reserve-competities, in 2 of 3 klassen ver deeld, met zoo mogelijk niet meer dan 8 elftallen in elke afdeeling. Promotie en de gradatieregeling als aangegeven in punt 3". Na de lunch zijn de le klassers weer aan wezig. De heer Pigge betuigt zijn spijt voor de door hem gedane verwijten. Daarna deelt de voorzitter mede, dat het bondsbestuur besloten heeft geen gevolg te zullen geven aan de uitvoering der aange nomen moties, op gronden van onuitvoer baarheid. Ook deelt de heer Kips mede, dat het bestuur in districten, waar het dit noo- dfg acht zulks na overleg met de Fede ratie van Erkende Bonden zal overgaan tot instelling eener vierde klasse. Verschillende sprekers voeren over deze bestuursverklaring, welke lijnrecht staat te genover de door de algemeene vergadering gedane uitspraken, het woord. .Allereerst wordt nu gestemd over het be stuursvoorstel tot wèl-instelling eener 4e klasse in die districten en op dien tijd, welke het bestuur zal bepalen. Het voorstel wordt thans aangenomen met 31 tegen 15 stem men (17 blanco. Daarna komt de motie van vertrouwen in stemming, welke eveneens wordt aangeno-. men met 48 tegen 5 stemmen (5 blanco). Hiermede is de behandeling van het nieuwe competitiewezen afgeloopen. Bij de voortgezette behandeling van het concept-reglement doet de heer Lobach het voorstel de besprekingen daarover uit te stellen tot een volgende algemeene vergade ring. Na toelichting door den voorzitter, waarin hij o.m. zegt, d,at tot zoolang het oude reglement van kracht blijft, wordt het voorstel-Lobach zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. De voorgestelde wijziging in de amateurs bepalingen, luidende: „Een speler, die voor een andere vereeniging wil gaan spelen, dan waarvoor hij na 1 Augustus is uitgeko men, behoeft daarvoor toestemming van het bondsbestuur" wordt z. h. st. aangenomen. Na behandeling van de voor deze verga dering vrij onbelangrijke kwestie over den epeler Schoen wordt overgegaan tot de rondvraag, welke ditmaal kort was en wei nig belangrijks naar voren bracht. "V V - «-De N. V. B. in 1923. - - - Volgens een statistiekje, uitgegeven door de vereeniging van 2en en 3en klassers, is het aantal bij den N. Y. B. aangesloten yereenigingen: Noord 24 vereenigingen; Oost 56 ver.; Zuid 48 ver.; "West 120 vereenigingen. Het aantal in den N. V. B. en'erkende bonden uitkomende elftallen is: Noord 239 elftallen; Oost 425 elftallen; Zuid 361 elftallen; West 1883 elftallen. Alléén voor den N. V. B. bedragen deze getallen respectievelijk 36, 78, 77 en 185. Aan de oud-voetballers. De scheidsrechters-commissie van den Leidschen Voetbalbond zit in nood! Want er is wel een commissie, maar.... er zijn geen scheidsrechters! Of althans lang niet voldoende. Op de laatst gehouden vergade ring van bedoelde commissie is besloten niet minder dan twintig „scheidsrechters" af te voeren wegens niet fungeeren. Dergelijke menschen kunnen wij in onze voetbalbewe ging missen en het doet ons genoegen dat de commissie heeft doorgetast. De toestand kaD er slechts gezonder door worden. Begrijpelijkerwijze is het aantal wedstrijd leiders van den L. V. B. thans echter veel te klein, en Let is daarom dat wij van deze plaats een oproep doen om oud-voetballers te bewegen zich als zoodanig bi] den secre taris der commissie, den heer J. Guldemondj Hooigracht 18, op te geven. Hoevelen zijn er niet ,die de voetbalschoe nen aan de wilgen hebben gehangen, doch nog gaarne van dichtbij van onze meest po pulaire sport willen genieten! Zij krijgen nu daarvoor de gelegenheid. En maken zich tevens, bij een behoorlijk opvatten van hun taak, verdienstelijk, èn tegenover den L. V. B. en zijn leden, èn tegenover de,voetbal sport in het algemeen. R. C. L. Op de gisteren gehouden vergadering van de voetbalvereeniging R. C. L. werd besloten zich voor het a.s. seizoen aan te sluiten bij den L. V. B. Ook werd bespro ken de beoefening der athletiek, gedurende de zomermaanden. Hierna werd het regle ment vastgesteld. Het bestuur is als volgl samengesteld: J. J. Heemskerk, voorz., J Dérogée, 2de voorz., C. F. Lardee, Noord- einde 32, secr.-penningm., H. J. van Leeu wen, 2de secr.-penningm., J. Selier, J. Th. Beuk en W. v. Heeringen, commissarissen SCHERMEN. Gisteren 8 Juli had op het terras van hel fraai gèlegen Hotel Duin en Daal te Bloemen- daal de jaarlijksche personeele wedstrijd in de zaal Brassine plaats. Ditmaal werd ge schermd op degen. Ondanks het warme wede: waren tal van schermers aanwezig. We merkten o.a. op de Europeesch kampioen op sabel, de kapt. A. E. W. de Jong en d Europeesche kampioen op degen de heer W Brouwer. Als een verblijdend teeken mag ook hier worden genoemd, dat aan deze wed- s' ''-n ook een dames-wedstrijd op floret- was verbonden- Hiervoor hadden zich dan ook een 13-tal schermsters laten inschrijven. De goed ontvangst en de prettige regeling droegen dan ook bij, dat de wedstrijden een geanimeerd verloop hadden. Voor de heeren waren een 4-tal prijzen ter beschikking ge steld. Hierop wisten de heer Brouwer, de kapt. de Jong, v. Kunze en Swaap beslag te leggen. Voor de dames waren een 6-tal prij zen plus een troostprijs uitgeloofd. Onze stad- genoote mevr. Stokhuizen, wist, hoewel zij voor het eerst het strijdperk betrad, beslag te leggen op den 5den prijs. CRICKET. le klasse: HaarlemR.W. Gew. door Haarlem met innings en 66 runs. H.D.V.S.V.O.C. Gew. door H.D.Y.S, met 159 rufis. 2de klasse: AjaxA.C.C. Gew. door Ajax met 37 runs. V.R.A. n—H.C.C. n. Gew. door H.C.C, II met 5 runs. V.V.V. H—Haarlem H. Gew. door Haarlem II met 6 wickets. KampongHilversum. Gew. door Hilver sum met innings en 78 runs. P.W.U.V.V. Gew. door P.W. met inning: en 117 runs. 3de klasse: V.O.C. U—H.D.S.V. n. Gew, door H, D, X. S, II met 80 runs, - I,

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 10