Gerrie Slootweg, ik hoop voor je, dat je mij de volgende week mooie cijfers kunt schrijven, maar dat zal wel, is het niet zoo Clazine van Venetie, je wensch voor mij is uitgekomen, het was deze week prachtig weer, ik geniet van buiten ik reed al veel in de auto en het is zoo prachtig in de om streken van Haarlem. Jaap Le Poole en Henk Broers, zijn jullie vrienden, die dikwijls samen spelen, gezel lig hoor. Jo en Adriaan Reyngoud, dat zou best kunnen zijn, dat al spelende de konijnen de poes in het oog hebben gestooten. Ik hoop dat jullie jonge duiven zult krijgen. Nelly van der Wilden, gelukkig hoor dat je bent overgegaan naar de zevende klasse, en ga je dan dadelijk twee vreemde talen leeren Ina en Tonnie Houpt, het deed mij ple zier weer twee brieven te krijgen en Tonnie dus gauw weer beter was. Jullie gaat goed vooruit met schrijven. Bram en Jan Hemerik, is dat zomers dik wijls zoo dat er Zondags tochtjes worden ge maakt van de Ned. Reisvereeniging En gaan jullie dikwijls mee Anton van Brussel, ja Friesch is weer heel iets anders dan wat men in Leiden spreekt, het echte boeren Friesch is moeilijk te ver staan voor wie er niet aan gewend is. Betsie en Mollie Aanen, dit heerlijke weer is voor Betsie ook goed, dan worden zieken weer gezond mag je nu ook lekker buiten in het zonnetje liggen Annie Amptmeyer, ik hoop voor je dat de roode hand gauw afscheid van je zal nemen zoodat je weer zelf mag schrijven. Clazina en Adriana Singerling, hartelijk gefeliciteerd met het nieuwe zusje, met hoe- yelen zijn jullie nu Simon en Gerrie Schoeman, tot 17 Juli ben ik Den Haag, Frederik Hendriklaan 157 en dan ga ik naar Kloosterzande (Zeeland). Veel plezier op het schoolreisje. Coba Dee, het is nu zoo mooi hè buiten en dan al die bloemen overal, ik begrijp best. dat je er graag van wilt plukken, het bloemp je kwam goed over. Abram Burgerjon, je vader is zeker wel blij dat het warm zonnig weer is, heeft hij nu ook minder pijn Zacht weer is zoo goed voor menschen, die rheumatiek hebben. Piet Kukler, als het nu zulk lekker weer blijft kan je spoedig leeren zwemmen. Marie Kukler, kiezen laten trekken is iets heel vervelends, dat weet ik bij ondervinding. Adriana de Wekker, je hebt hierboven al kunnen lezen, dat ik naar Haarlem ben ge gaan. Gisteren reed ik door Bloemendaal en Zandvoort. Bloemendaal ken ik heel goed, daar heb ik heel dikwijls gelogeerd. Marie van den Wijngaard, wanneer is dat feest, dat je in Vogelenzang gaat zingen Clasina Lepelaar, is je moeder spoedig jarig, dat je zooveel handwerkjes maakt voor kaar Annie Franse, je hebt een grappige manier •cm mij aan raadsels en anecdotes te helpen denken. Heusch als ze geschikt zijn, zal ik •ze plaatsen als ik ze tegenkom in den voor raad. Gerrit en Jentina van der Post, vroeger 'heb ik ook wel gelogeerd in Noordwijk, ik vind het er bijzonder mooi. Betsie Hooftman, als je naar Gelderland Cf Utrecht gaat, kun je niet onderwijl raad sels en een brief aan mij schrijven, dat is duidelijk. Willem Leget, nog wel gefeliciteerd was J Juli een vroolijke feestdag? De drie zusjes De Haas mogen samen den irief schrijven en alle drie onderteekenen. Annie Snel, ik vind iemand niet een naar kind als ze eens een paar weken overslaat, tammer, dat je vriendinnetje naar Zeeland b vertrokken, zou ze nog wel eens terug- romen in Leiden Petrus Hoope, dat was best hoor, dat jij Ju den brief schreef nu Coba den geheelen lag uit was. En nu is Annie 7 jaar gewor- ien, dus nu mag zij voortaan ook mee on- lerteekenen en daarom heeft zij zeker ook elf een regeltje aan mij geschreven. Margit Pittner, dus ik behoefde nog geen ifscheid van je te nemen. Mag je nog tot tclober in Holland blijven; vond de dokter lat beter Zorg dan maar dat je flink sterk kordt. Willem van der Horst, van harte beter- hap met ie moeder. Zat je toen Maandags in dezelfde tram als ik, stapje je op de Bree- straat in Annie de Kier, aan je verzoek is al vol daan, de prijsraadsels staan er al. Marie Verkoren, vindt je deze prijsraad sels prettig om op te lossen, doe er maar goed je best op. Dina en Ida Hoogervorst en Catharina Staverb, mogen voortaan ook gerust mee doen. mii natuurlijk ook Tante noemen even als aih andere en alle drie met de grooteren meedoen. Marie van Dijk, als je die persoon weer eens spreekt, vraag dan eens wie of zij be doelt met het meisje dat op het Rapenburg woonde, weet zij er den naam van Je schrijft mij natuurlijk wel over het kinder feest. Ik ben ook erg nieuwsgierig hoe dat precies gaat met dien luchtballonnenwed- strijd. Marietje en Stientje Erkelens, is Stientje weer beter Ik kreeg de beide brieven toch in ditzelfde pakket. Annie Zirkzee, ik feliciteer Willy ook nog met zijn verjaardag, begreep hij er veel van Alida Verbiest, de reis begon niet heel voorspoedig, maar later was het dan toch heerlijk. Ik was ook al meermalen in het Mastbosch, ik begrijp dat jullie het heel mooi vonden. Nu je hebt zeker al gelezen, dat ik hier geniet van mooi weer en mooie natuur. De drie zusjes Uittenboogaard. Diewertje is toch hoop ik niet ziek geworden en is Theo weer beter Zie je wel, dat ik mijne belofte goed ben nagekomen en dat er deze keer prijsraadsels in staan,.ik hoop dat jullie ze prettig zult vinden. Pieter Benjaminse, heb jij vroeger ook in Terneuzen gewoond of alleen je moeder Hoe aardig, dat je moeder dikwijls vroeger over mij in de Terneuzensche Courant heeft gelezen, toen ik presidente der Oranjever-, eeniging was. Ja. toen ik in Kloostefzande woonde, gaf de Oranjevereeniging 's winters weldadigheidsvoorstellingen en dan liet ik door vele kinderen een operette opvoeren, daar had ik veel plezier in. Elsie Timmers, ik vond het heel leuk be dacht van je om daar zooveel Fransche woordjes in je brief te zetten en toen nog een Fransch lesje uit het hoofd voor mij op te schrijven, dat had je al knapjes gedaan hoor. oefen je maar goed, des te eerder ken je het. Van wie is een briefje zonder naam op papier dat heel erg vloeit en de pen telkens dikke vlekken maakte En nu allen goed opgepastzendt goed bijtijds de oplossingen met den naam er bij, en dan allen geduldig afwachten, 8 kinderen mag ik gelukkig maken. Een hartelijk groetje van Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. ANTWOORDEN OP DE RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Een leeuw, want die is een 1 (el) lan ger dan een eeuw. 2. Kat. wijk, Katwijk. 3. Nichtevecht. 4. Ons woord. 5. Maastricht, Maas, mast, richt. 6. Een spons. 7. Marie, Arie. 8. Biervliet. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN Marie Verkoren, Abram Oudshoorn, Piet Benjaminse, Gretha Gerhards, Alida Ver biest, Hendrika Verbiest, Betsy Fontein, Mar git Pittner, Annie de Kier, Marie Verbiest, Dirkje Hoogerdijk, Teunis Hoogerdijk, Ma- rius Segaar, Rika van Veen (Zoeterwoude), Marietje Erkelens. Stientje Erkelens, Willem van der Horst, Siebe de Roos, Paultje de Roos, Gerrie de Roos, Marietje van der Meer, Annie Snel, Marietje de Haas, Mijntje de Haas, Nellie van Beyeren en Henegouwen, Willem Leget, Mientje van Egmond, Dirk de Groot (2 brieven), Annie Zirkzee, Marietje van Peppen, Marie van Dijk, Drietal Hoope, Lique Ruygrok, Albert van Cleef, Clasina Lepelaar, Annie Huisman, Betsie Hooftman, Wilhelm Döll, Regina Döll, Dina Brinks, Jacobus Selier, Rika Kruit, Elsje Timmers. Johaa Schneider, Adriaan Bolle, Nelly Bxoera Henk Broers, Harmen Nieuwland, Win- Nieuwland, Jeannette Verboog, Alida Bur gerjon, Gonny Boon, Rika van Veen (Koude kerk), Hella ten Caie Brouwer, Bertha deP Haan, Marie van Delft, Rutta Irèn, Maria van Delft, Neeltje Brouwer, Neeltje vaii Leeuwen. Jo van Leeuwen, Herman vao Weizen, Lena van Weizen, Annie v. Beek, Ella Brugmans, Gerrit Philippo, Betje Broek-* sema, Louis Hartkamp, Marietje Gaykema Corrie de Groot, Mien van de Nouwland, Klazina Parlevliet, Marie Laman, Betsy en Harry van Amerongen, Jo Taffijn, Jopie Kret, Nel Kret, Corrie Abspoel, Gerrie Slootweg, Clazina van Venetie, Jaap Le Poole, Drietal van Beek, Stien de Wekker, Corrie Uitten boogaard, Diewertje Uittenbogaard, Marijtjet Uittenbogaard, Adriaan Reyngoud, Jo Reyn* goud, Nelly van der Wilden, Neeltje v. Wijk, Tonnie Houpt, Iria Houpt, Bram Hemerik, Jan Hemerik, Jo Liese, Annie Amptmeyer, Betsie en Mollie Aanen, Clazina Singerling, Adriana Singerling, Semien Voorbrood, Jo hanna Voorbrood, Catharina Lankester, Am ton van Brussel, Barri Jansen, Piet Jansen, Simon Schoeman, Gerrie Schoeman, Marie van den Wijngaard, Gerard van den Heuvel, Walter Hotze, Coba Dee, Abram Burgerjon, Piet Kükler, Marie Kükler, Adriana de Wek ker, Akke en Ansje Bonte, Annie Franse, Antje Hogenes, Gerrit van der Post, Jentine van der Post, en een brief zonder ondertee-» kening. RAADSELS. VOOR GROOTEREN. (Deze beide prijsraadsels moeten opgei os worden.) I. e 'I 't S e e 1 s e l e X E e e e X X X X XXX X X X X a e e 2 X a f 1 x a X m lo. een zwart dameskleedingstuk. 2o. verblijfplaats voor een soort vogels 3o. een ander woord voor eesprpk 4o. van de eene plaats naar de andere gaan 5o. de gevraagde stad in Azië. 6o. een mooie meisjesnaam. 7o. plaatsnaam, die bij Kerstmis hoort. 8o.N een beklagenswaardig kind. 9o. iets dat verleden Zondag is begonnen. Het zijn 9 woorden van 9 letters. Op de kruisjeslijnen hoort van boven naar bene den en van links naar rechts, dezelfde gróote stad in een klein land in West-Azië, waar van ieder kind hoop ik, dikwijls heeft hooren spreken. H. 1 6 Op de regeltjes van 1 tot 5 a zoowel van boven naar be- neden in de schuine richtin- gen, en op het bovenste en 1 5 onderste rijtje moet dezelfde stad uit Noord-Holland staan, die door de stippellijntjes zijn aangegeven eri steeds bij 1 beginnen en bij 5 eindigen. Op het 2e rijtje een plaats in Friesland. Op het 3e rijtje een dorp in Noord-Holland. Op het 4e rijtje een mooi dorp in Utrecht VOOR KLEINEREN. I. x een rivier in de Betuwe. x een ander woord voor aardbol. x een onaangenaam natuurver- x een maand. schijnsel x 'n kleine knolvrucht in 't voorjaai x iets dat sommige dieren op den kop x een onaangename lach (drager x een zoute vloeistof. De woorden bestaan allen uit 5 letters ei de middelste letters van boven naar beneden gelezen vormen den naam van eene bad plaats die jullie allen wel kent. n. Tegenovergestelde van: ja, oud, vlijtig, zwijgen, oneven, gehoorzaam, morgen, dicht. Plaats dezen 8 woorden zoo onder elkaar dat de beginletters den naam van een heel groot veldheer vormen, van wien jullie allen ze ker den naam wel kennen. (De kleinere moe ten deze beide prijsraadsels oplossen.),

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 14