Een Spannend Verhaal? '"wel bedankt er voor. Als jullie dit lezen, I ben ik weer terjig in Den Haag, 'op het be kende adres tot 17 Juli, dan ga ik naar lKloosterzande en komt er dan weer kleine 'verandering dat de raadsels iets vroeger 'binnen moeten zijn, dat zal ik alle9 uitleg den in de correspondentie van 14: Juli. Dirkje Hoogerdijk, heeft Moeder zoo lek ker op oliebollen getracteerd, dat zal goed •gesmaakt hebben. Jammer dat Lïselotte zoo heel ver weg gaat. Teunis Hoogerdijk hebben jullie nu al wat visschen en salamanders bij elkaar 'gekregen? Corrie Abspoel ga je dit jaar ook naar Breda met de school en dan zeker ook naar het Mastbosch zooals ik van de an- dere scholen hoorde. Gebeurt het al gauw? Dina Brinks, dat reisje in België waar- over je schreef, heb ik jaren geleden ook .eens gemaakt en heb" toen erg genoten. Ik wil graag een briefkaart van je hebben als |je uit logeeren gaat. Wilhelm en Regine Döll, ik herken nu - direct je brieven omdat het met de machine .is geschreven, al heel netjes en zonder ver gissingen. Rika Kruit voor je raadselb'rief is het nu gemakkelijk het nieuwe huis, maar wel ver van school. Harmen en Wim Nieuwland, nu is Het eindelijk echt zomerweer geworden, dus zal de jeugd wel weer naar huiten vliegen en de raadsels achterwege blijven. Jeannette Verboog ik heb heerlijke dagen /n Haarlem gehad, of terwijl ik dit schrijf, heb ik het nog; ik logeer hier zoo prachtig geheel buiten aan het einde van de Haar lemmerhout. Dus spoedig begint de vacan- Stie voor je ga je niet meer naar school terug? Rika van Veen (Koudekerk) de volgende raadsels mag- je weer gewoon naar Den Haag zenden, en al ga ik' naar- Zeeland, dan blijven de raadsels en de correspon dentie immers altijd gewoon wekelijks doorgaan. Hella ten Cate Brouwer als je de Heels correspondentie trouw leest, vindt je-er nu je eigen naam ook in. Dat is jammer dat de rupsen en heesters en de rozen zoo af knabbelen, kan de tuinman daar niets aan doen? Geniet je nu in den tuin? Bertha den Haan, zijn die twee wilde .eendjes nog klein? fioe kom je er aan? Heel aardig van je dat je voor mij ook iets wilt maken uit je borduurdoos. Neeltje van Leeuwen wat een vreès'elijk ongeluk beschrijf je mij in je brief. Ja zeker heb ik je mooie briefkaart uit Zandvoort ontvangen, hartelijk dank" daarvoor. Waf hebben jullie genoten aan zee en in Artis. Jo van Leeuwen'jij ook ai zooveel pret gehad in Amsterdam en Zandvoort net zoo- als Neeltje. En dan ook nog naar Hagen beek geweest, het eene pretje volgde op het andere. Annie van Beek, dus jij Hoorde, ook tof de school die zoo'n heerlijken dag in Breda hebben gehad. Ella Brugmans je hebt flinke fietstoch ten gemaakt verleden Zaterdag en Zondag en als het weer nu zoo prachtig blijft, dan ga je er zeker Zondag weer op uit. Louis Hartkamp ik denk dat jij deze week met het mooie weer veel op het voetbal veld bent geweest. Hier vlak Hij het buiten waar ik logeer, hoor en zie ik 's avonds de iongens tot 10 uur op Het voetbalterrein. Mien van de Nouwland is Stientje de Wekker een vriendin van je, die ken ik al heel goed door haar brieven. Ik vind Het ook heerlijk wonen in Den Haag. Aan welk gedeelte van de stad liggen die straten waar i ie óver schrijft. Saartje de Vos ,veel plezier met je eigen fiets. Ik ben o zoo blij dat het nu mooi Zomerweer is geworden maar ik hoop even min als jij dat die hittegolf uit Amerika fta^r hier zal komen, zoodat we ons hoofd niet buiten de deur durven te steken. Betsy en Harry van Amerongen, dat we- '£n jullie al van de vorige zomers dat ik ^een enkel kind kwalijk neem, dat door zo- merplannetjes de raadsels eens verzuimtik I Jfcn jullie béiden ook al heel goed als trouw» minders. Jopie en Nel Kret, ik wensch je veel ple vier 10 Juli naar Amsterdam en Zaandam ,en m^0} weer- Geniet maar flink en vertel er mij fa een volgenden brief wat yam Op" een mooien Woensdagmiddag was Loe- kie met Annie, haar lievelingspop, in den éénen arm en „De Ridders van den Halven Toren", een mooi boek, in de andere hand, er op uit getrokken. Zij ging naar haar lievelingsplekje, een bank niet ver van hun huis, waar zij meende ongestoord te kunnen zitten lezen. Annie had ze in het gras gezet, maar ik denk, dat het poppekind wat slaperig werd, want het ging al heel gauw lang-uit op het gras lig gen, nog wel met gesloten oogjes. Maar Moeder Loek was zóó in haar boet verdiept, dat ze hiervan niets merkte, ook niet dat Tip, hun hondje, 't kleine vrouwtje scheen te komen opdagen, want daar op eens kwam Piet van de buren aan. Piet trok vlug zijn schoenen en kousen uit, waadde door het ondiepe vijvertje en pakte met zijn ééne hand Tip bij zijn hals band, terwijl hij met zijn aDdere Annie greep. Gelukkig, Tip liet de pop los! In het vol gend oogenblik kwam Piet met de geredde lieveling bij Loekie, die nog steeds aan den kant van het water stond. Wat was Loekie blij, toen Piet haar pop terug bracht! Annie was wel erg nat, maar 't was zomerdag en zij zou wel weer gauw opdrogen en geen kou vatten, hoopte Loe kie maar, tóch wel een beetjé bezorgd voor haar poppekind. Met Annie stijf tegen zich aangeklemd ging Loekie nu weer in het zonnetje op de bank zitten. Piet, die zijn kousen en schoe nen weer aangetrokken had, kwam naast haar en Loek las hem nu uit dankbaarheid uit het mooie boek voor, want een belooning had Piet wel verdiend. Tip ging met een schuldig hondensnuitje onder de bank zitten. Hij hoopte maar, dat het vrouwtje niet lang boos op hem bleef, al had hij eigenlijk wel straf verdiend. 0.. H, E 0 E 0 achterna gelpopen was, vlak bij Annie kwam enmet de arme pop in zijn bek haastig wegholde in de richting van het vijvertje." Toen Loekie eindelijk opkeek, zag zij het - verschrikkelijke! Zij holde den stouten Tip achterna, maar deze Was vlugger dan zij en rende steeds verder met haar lieve Annie in den bek. Was het niet vreeselijk?! Nu was Tip het vijvertje genaderd en o, daar zwom hij met haar arme lieveling in het water! Aan schreeuwen geen gebrek! Maar of Loekie al stond te huilen en te roepen, het hielp niet, totdat er plotseling redding

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 13