Fa, JAC, KROL, HaarS.straat 144. Donderdagmorgen 9 uur. UIT DE RIJNSTREEK. UIT CE OMSTREKEN, Burgerlijks Starre! v. Leiden. 8P0RÏ. voorheen verbonden. Het verhaal luidt, dat wie hier vroeger over werd geleid, het dag licht van zijn leven niet meer kreeg te aan schouwen. De gruwelkamer is er nog om aan te toonen, op welke wijze aan het leven de zer ongelukkigen een einde werd gemaakt. Voor het paleis der dogen staande, heeft men een prachtig gezicht over het brcede .water, op het eiland S. Giorgio. Het verkeer geschiedt, zooals we reeds meedeelden, grootendeels met gondels. Wie niet al te prozaïsch is aangelegd, wil Vene tië zien met een gondel en niet van af het ,dek van een motor- of stoombootje. De gon dels ziin typische vaartuigen met hoog op- loopende voor- en achtersteven. Ze zijn stemmig zwart geschilderd en versierd met eenig koperwerk. De gondelier beschikt over één lange roeispaan, waarvan een hefboom wordt gemaakt. Hij staat achterop en brengt het ranke bootje met bewonderenswaardige vaardigheid op de plaats, waar hij het heb ben wil. De gondeliers zijn een bepaald slag van menschen, die je al het bekoorlijke van een Venetiaanschen avond kunnen ontnemen door hun onbeschofte wijze van optreden. Ze kunnen hun mond geen oogenblik dicht houden en als zij iemand hebben om tegen te praten, doen zij dat legen zichzelf. Ze schreeuwen voorts hun collega's met schorre slem toe, naar welke zijde moet worden uit geweken. Behalve hun Bargoensch, spre ken ze anderhalf woord Duitsch, Engelsch en Fransch. Zij kijken iederen dag opnieuw met de grootste nauwgezetheid veel te diep In de flesch cn zijn groote afzetters. Hoewel zij gebonden zijn aan het tarief (het is een soort taxi-systeem, de bootjes behooren aan een particuliere onderneming, maar de stad oefent toezicht uit), zoo overvragen zij met het onnoozclsle gezicht tot 50 pCt. en meer. Men. kan van tevoren niet zóó af spreken, of bij de afrekening trachten zij den vreemdeling te plukken. Toen wij met onze bagage naar het slation gegondeld werden, had een onzer gondeliers de brutale geestig heid op te merken, dat hij van ieder onzer 5 lire fooi verwachtte, opdat hij op ieders welzijn een goed glas wijn zou kunnen drin ken. De 9tad is door een lange brug, waarop 'de spoorbaan is aangelegd, met het vaste land verbonden. Deze z.g.n. lagunenbrug is een knap stukje ingenieurswerk. Wie van een zeebad houdt, kunnen wij het tochtje naar het eiland Lido aanbevelen, waar een badplaats is, die door velen wordt bezocht. Het bootje vaart ieder oogenblik in de nabijheid van het San Marco af, en in een half uur is men op de plaats van be stemming. Hoewel het pas begin Mei wa9, zoo had het water der Adriatische zee reeds een temperatuur, die het water hier te lande in den vollen zomertijd bereikt als we ten minste warm weer hebben. We zijn hier al 7 weken verder, maar we hebben ons nog niet in de Noordzee gewaagd. K. RECLAME. ZIE HEDENAVQtëO DE ÉTALAGE 8674 ALKEMADE. In do afgeloopen maand zijn door do gemeonte- en rijkspolitie al hier opgemaakt 29 processen-verbaal, waar onder verschillendo wegens overtred:ng der Politieverordening. Vleeschkeuring. In de afgclocpc-n maand zijn tor secretarie aangegeven do volgende bedrijfs- en noodslachtmgen. Be- drijfsslaehtingen: 10 koeien, 7 varkens, 1 varken beneden 50 K.G. en 1 geit. Nood- slachtingen: 4 koeien en 1 schaap. Inge voerd werd 793 K.G. rund- en varkons- vlocsch. Totaal werd aan keurloon ontvan gen een bedrag van f 167. Burg. Stand. Geboren: Job Gerardus, Z. van H. Duivenvoorden en U. II. Borst. Martinus Wouter, Z. van U. Koek on M. J. G. Bietbroek. Petrus Cor nells, Z. van J. Th. JuffcTmans en A. M. Heemskerk. Johanna Barbara, D. van J. ,van Berkel en C. Hogeboom. Johannes TTheodorus, Z. van B. van der Meer on A. M. Koek. Margaretha Geertruida, L). van F. Sohoonderwoerd en J. M. van Schie. Maria Louiza, D. van J. M. Byen en A. A. Yclclhuy7.cn. Wilhelmus Oornelis, van J. Borst en J. van den Berg. Adijisr» Ti us Nicolaas, Z. van C. Tb. van dor Voort cn A. M. Hoogcnboom. Overleden: Lconardus Kouwcnbo ven 9 maanden. Cornells Heemskerk 71 jaren. Bevolking. Gevestigd: C. van dei Hoorn van Ter Aar. M. Los en echtgenoote van Haarlemmermeer. F. A. Tiem en gezin van Reeuwijk. L. Bakker van Woubrugge. M. M. van Vliet van Warmond. J. van 't Hart van Noordwijkevhoufc. R. G. Kuyer van Haarlemmermeer. A. van der Hulst, van WoubFtfggc. A. M. Riet-broek, van Naaldwijk. M. J. Juffermans, van Wat- mond. C. Deck en M. Kleinbub van ElcEes- hc-im. Ch. H. M. de Jong, van Oldenzaal. Vertrokken C. Voerman/maar 's-Gra- venihage. A. C. van der Aar en kind, naar Sassenhcim. M. Kraan, naar Pynakker. Wed. J. Lir^harb üaar Boskoop. J. Wille- bTands en gezin haar Geldermalsem. W. G. Hoogenboom naar Voorhout. C. J. Dissel- dorp, naar Woubruggo. O. Th. Reeuwijk, 'haat Castricum. G. C. den Hollander naai Boskoop. G. de Buhr naar Rotterdam. P. Rynsburger, naar Leiden. H. P. de Wit naar Aalsmeer. J. Koek en echtgenoote, naar Sassenheim. J. M. van Kins, naar Leiden. LEIDERDORP. In de maand Juni zijn alhier aangegeven 12 runderen en 12 var kens als bedrijfsslachting. Aangegeven wer den 5 noodslachfcingein. Aan keurloon werd ontvangen f 144. Voor het eindexamen gymnasium te Kampen slaagde de heer P. J. O. de Bruyj no alhier. Burg. Stand. Ondertrouwd: Jan van Tilburg jm 28 j. en Jacoba Clazina van Teylingen jd. 23 j. Arie Boland, wednr. van J. Ohristiaanse 60 j. en Pie- tertje Willemijntje Kortenoever jd. 58 j. Hendrik Baars jrn. 31 j. en Maria Ka- tharina Fuchs jd. 21 j. WOUBRUGGE. Maandagavond ver gaderde het voltallige feestcomité weder om. Er werd o m. vastgesteld, dat elke sub commissie, vóór 1 Augustus aan het mode- ramen zal doen toekomen een uitgewerkt plan plus kostenraming, van wat zij zich voorstellen, dat zal moeten geschieden. De voorzitter van de commissie voor den historisehen optocht deed verslag van haar werkzaamheden, waaruit bleek, dat zij den optocht, in alle onderdeelen uitgewerkt, reeds op papier hadmaar de animo daar voor bleek veel geriDger dan verwacht werd. Ook na herhaalde oproep gaven zich nog maar weinigen op. Na eenige discussie werd met vrijwel al- gemeene stemmen besloten, gezien deze fei ten, hoezeer dat ook te betreuren mag zijn, den optocht te laten vervallen. In do plaats daarvan zullen dan nu op voorstel van de commissie voor den optocht, op den 2den feestdag, enkele historische ta bleaux worden vertoond, in de voorberei ding waarvan bedoelde oommissie nu voov. zien zal. Het programma werd dan nu eenigszins gewijzigd. Na eenigo bespreking werd dan nu ook definitief do datum bepaald op Woensdag en Donderdag 29 en 30 Augustus a.s. Voor de in orde bretnging van Het feest terrein werd een commissie benoemd met den heer W. A. Boot als voorzitter. Een enkel woord werd ook gesproken over dé financiën, waarbij het mode-ramen meende te moeten adviseeren, de bijdragen zooveel mogelijk te regelen naar het inkc^ men. Een lijst, die circuleerde onder clo aanwezige comftéleden, bracht een bedrag van f 273.50 op. Enkele leden van 't ocmitó stelden zich beschikbaar in de gemeente met d9 inteekenlijst rond te gaan. Niets jmeer aan de orde -zijnde sloot do voorzitter de vergadering.. De collecte voor het huldeblijk heeft te Hocgmade opgebracht f 59.50 en to Of- wegen f 13.75; te samen met Woubrugge de som van f 176 S5. HAARLEMMERMEER. Dinsdagnacht is ingebroken bij den heer Zeestraten aan den Aalsmeerderdijk alhier. De dief stelde zich tevreden met een nog zoo good? als nieuw heerenrijwiel. Van den dader geen spoor. Door den commissaris der Koningin is weder voor den tijd van 5 jaren tot lid, van de in deze gemeente zetelende gezondheids commissie benoemd de heer J. C. Hulsbos aan den Aalsmeerderdijk alhier en is als zoodanig in d'e plaats van den heer E. Knibbe benoemd de heer D. van Wieirin- gen Mz. to Abbenes. De ontvangsten van het burgerlijk armbestuur dezer gemeente, hebben in 1922 bedragen f66143.421, de uitgaven f65911.07 batig saldo f 232.35V&. De ambtenaar bij de Nederlandsohc Spoorwegen, d'e hear H. Veenhuizen, is met ingang van 8 Juli a.s. overgeplaatst van Hoofddorp naar Amersfoort. Dinsdag was de bazar, die le Hoofd dorp in de Beurs ten bate van Het Lokaal fonds werd gehouden, voor het laatst voor het publiek geopend en is het, evenals Za terdag en Maandag, mét de belangstelling weer uitstekend' geloopen. Dank zij 't mooie weder, was het aantal bezoekers weer zoo groot, dat zelfs de groote Beurszaal'te klein bleek te zijn. De groote toeloop ook van kin deren. waardoor de zaal tot berstens toe werd gevuld, maakte het noodzakelijk, daar aan zooveel mogelijk paal en perk te stellen. Er heerschte een vroolijke, soms wel wat al le opgewekte stemming. Eenige leerlingen van de H. B. S. en 't Lyceum te Haarlem die met elkaar het strijkje vormden en er in derdaad pittig uitzagen in hun roode jasjes, hebben op muzikaal gebied veel to genieten gegeven en op verdienstelijke wijze de ge zelligheid weten te bevorderen. Ook dc zang- verecnigiug „Looft den Heer" van Nieuw- Vennep liecft onder leiding van den heer Speelman op uitnemende wijze eenige num mers ten gehoore gebracht. Over den verkoop wa9 men algemeen zeer tevreden. De ijverige dames hebben dan ook niets onbeproefd gelaten om de vele artike len zooveel mogelijk „aan den man" te bren gen en maakten dan ook goede zaken. Dc bezoekers, die zich wilden overtuigen van de wonderen der techp-iék en luisteren naar de concerten, die dóór het radiotoestel werden weergegeven, werden in hun ver wachtingen teleurgesteld, omdat 't toestel slecht op streek was en nagenoeg niets te hoeren gaf. Te ongeveer 9 uur zou een begin worden gemaakt met de z.g.n. vendutie, waarvoor deurwaarder Snlils en zijn afslager Olivier zich belangeloos voor het goede doel be schikbaar hadden gesteld. De enthousiaste stemming, die er ónder de aanwezigen in steeds klimmende mate heerschte, was van dien aard, dat de afslager, zelfs na herbaal de pogingen, zich niet verstaanbaar kon ma ken. liet publiek, in hoofdzaak de jongelui, was niet lot bedaren te brengen, zoodat de verkoop en ook de verloting van eenige prij zen moesten worden uitgesteld. Toen het tegen 10 uur liep, begon hot „jonge volkje" zóó luidruchtig te worden, dat de politie zich genoodzaakt zag eenige stoeiende jongens en meisjes uit de zaal le verwijderen. Tenslotte ontbrak ook bij het bestuur, door de over weldigende drukte, de macht om eenige me- dedeelingen omtrent toegekende prijzen naar bchooren le doen, zoodat men het verder verloop maar heeft overgelaten tot het mid dernachtelijk uur sloeg en de zaal kon wor den ontruimd. Al heeft er nu aan het een of ander wel eens iets gehaperd met de bazar die als uitstekend geslaagd genoemd kan worden toch heeft het bestuur van het Lokaalfonds een schitterend resultaat bereikt. Hulde aan allen, vooral ook aan de dames, die er met zooveel toewijding en wilskracht toe meege werkt hebben, dat zoo'n groot succes kon worden behaald. Het aantal bezoekers kan stellig op meer dan 3000 worden gerekend. De opbrengst is nog niet met zekerheid bekend, maar overtreft verre de verwach ting. Het bestuur van het Lokaalfonds, dat zich ten doel stelt een nieuw verenigings gebouw te stichten naast de Ned.-Herv. kerk, zal ongetwijfeld met groote dankbaar heid en tevredenheid op de prachtige uit komsten van de daartoe gehouden bazar kunnen terugzien en alle reden hebben om le verwachten, dat de ter bereiking van het Bchoone doel benoodigde verdere steun en medewerking qu gemakkelijk zal gevonden worden en er nu geen hinderpalen meer zul len zijn die de verwezenlijking van het voor genomen plan in den weg slaan. Moge de tenuitvoerlegging niet lang meer op zich laten-wachten 1 De heer P. van Diggelen, hoofd van dc bijzondere school aan de Sloterweg le Nieuw-Vennep alhier, is benoemd in gelijke betrekking te Abcoude cn heeft deze betrek king aangenomen. IIILLEGOM, De verkeerseïjfers van den postcheque en girodienst in Juni zijn: Gestort op postrekeningen f 158514.83i-uit betaald wegens cheques f3Ö2-23.65; op de postrekeningen van dit kantoor werd bij geschreven wegens stortingen f 162431.79 bijgeschreven wegens overschrijvingen f 53851.04 afgeschreven wegens overschrij vingen f 193496.73^; afgeschreven wegens cheques f 31766.35 Aantal rekeninghouders op dit kantoor was op het einde der maand 118. Aan het postkantoor alhier werd ge durende do maand Juni voor die Rijkspost spaarbank ingelegd f 10444.63. Terugbe taald f 16253.45. Het laatste door dat kan toor uitgegeven boekje cLraagt het nummer 6855. KATWIJK-AAN-ZEE. Van de trawl- loggers kwamen Dinsdag te IJmuiden aan de markt de KW 41, met f 386107. met f 310 en 140, met f 669 besomming. NOORDWIJK. Benoemd is alhier tot agent van politie de heer B. A. Witjes te Gendringcn. Voor de betrekking van oommies ter secretarie dezer gemeente hebben zich 70 sollicitanten aangemeld. Een ruime keuze. Van het krankzinnigengesticht dat hier in de Klei zal verrijzen, is het eerste paviljoen met bcambtenwoningen zoo goed als gereed. Nu zal men ook spoedig, naar wc vernemen, beginnen aan een tweede pa viljoen cn aan do scholen voor 80 zwakzin nige kinderen. OEGSTGEEST. Door uitbreiding van den gemeentelijken ophaaldienst van vuil nis, zal in 't vervolg des Donderdags ook Poelgeest met den vuilnisauto bezocht wor den. RIJNSBURG. Burg. Stand. Geboren: Floris Z. van G. v. Duijn en E. Kleewoudt..Jannetje Ida, U. van C. v. Kralingen en Ida Oudshoorn. Simon, Z. van A. Heèmskerk cn P. Broekhuizen. Annabeth, D. van C. Heemskerk cn P. v. d. Vijver. Lena, D. van J. de Mooij en L. v. d. Eijkel. Jacob Pieter, Z. v. A. Nooit en E. Monster. Gerrit, Z. van G. Schoneveld en M. v. d. Haak. Lijsbertus, Z. van L. do Mooij en W. Kralt. Ondertrouwd: P. v. d. Tas jm. 25 j. te Amsterdam en E. Brugmans jd 21 j. alhier. C. Vis 30 j. Wednr. van J. Mohlo te Sassenheim en P. M. Glasbergen jd. 30 j. alhier. r Gisteren waren aan cïe veiling alhier aangevoerd 20 balen aardappelen. De prijs bedroeg weder f4 per baai. Geklaagd wordt over slecht beschot. VOORSCHOTEN. Nabij het „Haag- scho Schouw" werd de heer v. d. B., aan nemer te 's-Gravenhage, die zich met een rijwiel op het rijwielpad bevond, aangere den door een automobiel, gemerkt H 9041. De man werd tegen den grend geslingerd en bleef liggen,-terwijl de autobestuurder nergens naar om keek. Tegen den bestuur der van de auto, die in Wassenaar thuis behoort, zal proces-verbaal worden opge maakt. Het rijwiel was totaal vernield en de heer B. gewond. Door de rijksveldwacht werd Zondag een familie, per woonwagen, buiten de ge meente gebracht. Gisteren liet de gemeente Leiden dezen wagen order geleide in Voor schoten brengen en plaatste deze nabij ho tel ,,Do GS r co té Vink". Door den e:genaar werd hierover direct geklaagd, zoodat do rijksveldwachter A. Witteman wederom dezen wagen in de gemeente Oegstgeest heeft gebracht. WARMOND. Van de gisteravond on der notaris Romeijn bij afslag geveilde per- ceclen, is het- heerenhüis tegenover do R.- K. Kerk opgehouden vood f 14.700. Van hét heerenhüis té Katwijk-aan-Zee werd voor f7000 eigenaar de beer Mugge al daar. Donderdag vergadert de gemeenteraad 1 avonds te 7 uur. WASSENAAR. Onder de naam van „De Ooijevaar" is alhier opgericht een pestduivenvereeeniging. Zondag jl. werd door hen de eerste concoursvlucht gehou den van af Dordrecht, een afstand van 14 K.M. De duiven, die om 9 uur werden los gelaten arriveerden als volgt: 1. A. Nöordover 9 uur 53 min. 52 sec.; 2. B. Looijestijn 9 u. 53 m. 57 s.; 3. A. T. Kouwenhoven 9 u. 54 m. 48 s.; 4. A. Noordover 9 u. 55 rn. 16 s.5. W. Knijnen- burg 9 u. 55 m. 18 s.; 6. W. Donders 9 u. 56 m. 41 s.; 7. W. Knijnenburg 9 u. 57 m. 20 s.8. K. Brederode 10 u. 2 m. 391/2 s.; 9. K. Brederode 10 u. 8 m. 53 1/2 s.; 10. P. Vermeulen 10 u. 13 m. 13 1/2 s. De duiven zullen vervolgens vliegen van af Waalwijk, Eindhoven, Roermond en Maastricht. Door de vcrceniging is voor deze 5 vluchten een verguld-zilveren me daille uitgeloofd, toe le kennen aan hem, die met zijn duiven het hoogst aantal pun ten behaalt. Het bestuur dezer jeugdige vereeniging is als volgt samengesteld: voorzitter de heer W. Donders, secretaris de heer A. J. Kouwenhoven en penningmeester de heer W. Knijnenburg. ZOETERWOUDE. Aan den heer H. J. van der Krogt is overeenkomstig diens ver zoek eervol ontslag verleend als adjumet- brandmeester bij spuit No. 3 en is in zijn plaats benoemd de heer T. Los. Tot com mandant bij dezo spuit is benoemd die beer J. Kooloos. Gedurende de afgeloopen maand had den er 8 geboorten en 3 overlij-dens plaats. Er vestigden zich 22 personen en er ver trokken naar elders 20. Totale vermcerdc- rmg der bevolking 7. Op het einde der vorige maand ston den als werkzoekenden bij do arbeidsbe middeling ingeschreven1 kantoorbedien de, 1 los arbeider en 1 timmerman. Gedu rende de maand werden 3 losse arbeiders en 1 grondwerker ingeschreven. Geplaatst werd door bemiddeling vau het correspon dentschap l los arbeider. Gistermorgen werd.doc<r den caféhou der L. alhier uit het Rijn-Bchiekanaal, on der de Lammebrug opgehaald, een sóheeps- ar.ker, waaraan ongeveer 25 meter zwaar staaldraad. Aangezien 't bleek, dat een en ander nog slechts korten tijd te water had gelogen, wordt vermoed dat die voorwer pen ergens zijn ontvreemd, en aldaar in het water zijn geworpen om later te worden weggehaald. Zij zijn dooT L. in bewaring ge nomen, en kunnen aldaar door den eige naar worden teruggehaald. Opeave van personen, die zich te Leiden hebben gevestigd. Mej. F. Holler, dienstbode, M. Gonda- straat 47. H. C. Hocgeveen, bloemist, Musschenbroekstr. 10a Mej. W. Hurk- maijsvan Weert, U.-Rijn 54. H. PL Ti cheler, di'ogistbediencte, iloogewoerd 23. A. Nagtzaam en gezin, oommies N.Sp., Koninginnelaan 23. Mcj. M. E. H. G. Spiorings, winkeljuffrouw, Prinsenstraat, 51. Mej. A. Krame, dienstbode, Rijnsb. weg 169. J J. Hulpusch, Levendaal 44. G. Fraaij, Rijn-enlSchiekaclo 51. Mej. C. J. Dietz, Galgenwater 18. K. B. ten Biink, arts, Oegstgeesterlaan 41. Mej. G. J. 't HooitBonet, P. Frederinksh'. 6. J. Th. Andringa, slager, Pietskerkchoor oteeg 14a. Mej. C G. M. Verstappen, Galgewater 5a. L. Sneep, en gezin, Ja- dingmecster N. S-, v. d. Duynstraat 20. Mej. E. Schmidt, Burchtsteeg 14. Mej. E. en AL Lodzack, dienstboden, Rijnsb.- weg 80. Mej. W. Krüger, dienstbode, H. Rijndijk 8 A. A. Luycndijk, waterbouw kundige, Morsohweg 101. P. K. Noest, Koninginnelaan 14. Mcj. L. Luk, win kelbediende, Haarl.str. 211. J. H. AL P. Brugmans en gezin, bouwk, opzioljter Tulp straat 18. L. Segaar en gezin, Heinsius- straat .15. Alej. R. K._ Schalkwijk, ver pleegster, Acad Ziekenhuis. E. Gulde- mond, slager, Decimastraat 38,. M. ATcyer en gezin, spoorwegbeambte, H. Morschweig 78. Mej. A. A. Steen voorden dienstbode, N. Alare 21. J. Brockema, Rapenburg 13. M. Soelaiman, Wasstraat 6. P. Alugge, Heerenstr. 101. Alej. M. L. Knöwzer, dienstbode, N.-Rijn 56 J. A. Visser, Haverzaklaan 8. J. Filippo en gezin, boerenarbeider, Kuipersteeg 2. Iv. de Vries en gezin, reiziger, L. Mare 72. W. F. Zieck en gezin, civ. ingenieur. N. Mare 18a. J. AL vrn Kiirs, arbeider. Kan a-al «-tr. 36. J V/ Gerritzen, Mei doorn str. 57. G. J. den Held, huisknecht, Zoeterw.we.T 1. Mej. W. ParlevlietVan. Wissen. Vinkstraat 4. Mevr. T. van DorpRitsema, Meidoornstr. 26. W. A. J. Harte veld" en geznn, Lancrebrug 53. T. 'Couperus cn gezin, magazijnkneeht, Mau- ritsstr 2S. Opgave van personen, die uit Leiden zijn vertrokken. Mej. G. J. Verhoog, Den Haag, Pr. Afau- ritsl. 84. C. J. A. dc Zwart, Leerdam, Watertorenlaan 17. 11. AL F. Fisser, Haailem, Spaarne 92 J. C. Slcenka- mer, Delft, Bankaslr. 27. Alej. J. A. S. de Niet, Dén Haag. v Aersenslr. 4. Mr. J. P. v. Slingerlandt, Den Haag, Plein 1. Mej. J. A. M. v. Glee!, Den Haag, Paul Krugerl. 50. L. II. de Wolff, Doelinchcrn, Burg. v. Nispenstr. 534a. M. Nederlof, Rijsbergen. huize .„Judith". Mej. II. A. Th. v. d. Burg, Zwolle, bij de fam. Dellc Hertenslr. J. A. Zonnevijllo, Arnhem, St. Pelerlaan 101. A. Verdoorn, Amster dam, Tolmaslr. 35 Pr. D. Wilteloosluijn Den Haag. Ruysdaelslr. 114. G. Lum bers, Assen, 'Markt 6. D. G. Schouten, Hilversum, Koninginneweg 8. Mej. E. L. den Dekker, Haarlem, Jansslr. 55. L. G. Dornaak, UUecht, Coornhertslr. 51. J. II. Sijhers, Venrav, Hensoniuspl. 10. Mej. M. v. d. Welle, Volsen, F. Schulp weg 17. F. N. Edeling, Rotterdam, Jericholaan 92b. G. J. H. Sluytcr. Den Haag, Prinsengr. 232a. Mei. J. w. d. Haas, Den Haag, v. Boetzelaerl. 14. Ant. de Wit. Amsterdam, Lindings 17_ Alej. W. Langner, Den Haag, Vaal Rh-icr- slraat 29. W. Bergman, Maarn, bij do Ouders. J. G. Zuidam, Delft, Spoorsin- gel 6. E. L. Reich, Den Haag, Jacob Hopslr. 31. Mej. J. C. Hofman, Baara. Ziekenverpleging. Mej. J. P. Stoppélen- burg, Rotterdam, Ziekenh. Coolsingel. Mej. S. Lagervoordt, Dordrecht, Bankastr, Zieken vcrpl. Alej. M. M. v. Soercn* Dordrecht, Bankastr. Ziekenverpl. A. J. Hoesen. Dordrecht, Palingstr. 12. G. W, Tris, Teleringen, Koninginneslr. 22. Nic. Th. Groot, Schagen (N.-H.) Noord. Djoe Sung Sie, Oegstgeest, de Kempenaer- straat 8. Mej. H. Dondorff, Beilcn, Brinkstraat. L. Brandes, Meliskerkcn, bij de Ouders. A. Wieckert, Assen, Ka zerne. M A. P. Linssen, Den Ilaag, v, Ostadestr. 429. G. G. Lap, Rotterdam, Groenendaal 27. P. M. II. Ballieux, Maastricht, DuitSchc Prt. S. P. Nieu- wenhoven, Schoten. Bankastr. 28. Mej. P. J. AL Nieuwenhoven, Schoten, Banka- straat 28. Wed. Springer geb. Deelman, Schoten, Borneostr. 9. Mej. M. J. II, Kemperman, Dpn Haag, Wagenstr. 99. Mej. B. de Wit, Rotterdam, Nijverhofstr. Mej. Th. A. J. Al. Boerlema, Gro ningen, Radijsslr. 65a. D. A. B. Wendel, Helder, AVachtscliip. D. Blokker, Den Haag, J. Alaetsuyckerstr. 228. GEBOREN: Anlonius, Z. v. P. Horree en J. C. v. d. Laar. Gerardus Josephus, Z. v. J. F. v. Galen en Af. J. G. de Graaf. Jo hannes Hendrik Aris, Z v Z. H. Carpenlier Ailing en G. J. Schreuder. Pieter, Z. v. J. T. Corba en G. Brouwer. Franciscus, Z. v. W. F, Zwart en J. Fasseur. Juliana Maria, D. v. J. J. v. d. Blij en J. A. Alers! Johanna Afaria. I) -v. H. Bink en E. W. v. Oosten. Aafje, D. v. A. v. Ilaalem en B. E. Sleijser. Ghrisliaan, Z. v. C. Wijr ling en G. A. Selier. Arie, Z. v. J. A. Bouwman en E. Laurier. Frans, Z. v. .T. Kragt en E. v. Ieperen. Anna, D. v. A. Kesseboom en G. Noordervliet. Maria Do rothea, D. v. G. J. Uillenhout en M. D. G. Barnhoorn. Lucia Cornelia, D. v. C. 't Hooft cn G. J. Bonnet. Hends. Jobs. Maria Z. v. W. G. A. Vrouwenvelder en II. v. d. Vegt. Petrus Johannes, Z. v. A. Bakker cn II. Al. v. Amsterdam. Berns. Barlhs. Anlhs., Z. v. J. T. Hosman en A. T. Al. Ding jan. Jacobus, Z. v. J. Voorzaat en M. Lee mans. Hendrik Jacobus, Z. v. W. F. Gor- ree cn A. C. Eradus. Gerardus, Z. v. G. Biegstraaten én D. Slikvoort. Elizabeth Johanna, D. v. P. de Niet en A. Borstlap. GEHUWD G. Stouten jm. en J. Miere- met jd. P. Ouwèrkerk jm. en J. Arnoldus jd. W. J. Blikman jm. en J. Rcijken jd. If. P. Olivier jm. cn J. AI. Sieval jd. J. v. Soercn jm. en II. Laven jd. W. G. War nar, gesch. en G. A. dc Bic jd. J. v. Qppf>é gcsch. en C. v. Ginkel jd. N.'Tegel aar jm. en O. T. Tegelaar jd. J. II. A-. v. Harte- veld jm. en L. A. C. Jansen jd. C. Bosman Jm. en L. Singeling jd. OVERLEDEN G. Starre, m. 81 j. L. A. de Groot, m. 45 j. R. A. Tiemstra, gescb. 56 j. G. P. de Koning, z. 25 j. II. W. AL VerschragenDe Ridder, wede. 83 j. G. v. d. Goes, dr. 3 j. II. Ter- veerv. d. Lee, vr. 65 j. N. Korenbolf Bakker, vr. 61 j. J. J. Weyers. z. 77 j. R. BronsgeestVicle, vr. 72 j. AÏHLSTI3E. - -- De sportspelen te Gothenbnrg. Maandag werden le Gothenburg de wed strijden voortgezet, zegt „De Te!." Dc. uit slagen waren Hardloopen 100 M. 1. Ilouben (Duitsch- tand) 11 seconden; 2..Carr (Australië); 3. Geró (Oostenrijk.) Het nunnner hoogspringen werd gewon nen door den Hongaar Gaspar met 1.83 M. De 10.000 M. hardloopen was voor Ras tas, die Sipalsc en Backman achter zich liet. Kogclstooten, beste hand 1. Nilsson (Zweden) 13.89 M. Kogelstooten, beide handen 1. Jansson (Zweden) 20:00 M. Hamerwerpen 1Lindh 18.35 M. In de voorwedslnjden van de 100 M. esta fette verbeterde de Duitsche ploeg, door een lijd te maken van 42sec., het Zweedsche record met 1/5 sec. LAWKÏENKIS. i i SpanjeHolland. Holland zal den wedstrijd om den Davis- Cup tegen Spanje moeten spelen zonder Die- mer Kool, die op die dagen geen verlof uit zijn bankbelrekking kan krijgen. Dat dit te betreuren is, omdat dit de kleine kans voor cc-n overwinning beneemt, ccn kans jlic er stellig was, behoeft geen beloog. Niet alleen de enkelspelen toch ock bet dubbelspel ver zwakt er. zeer door. Dc ploeg zal. nu beslaan uit Van Lennep en Van der ï'ecn voor de enkelspelen en Timmer Br\an voor bel dubbelspel. Dit laat ste om dc jonge spelers een vuurdoop (e ge ven en Van Lennep en Van der Feen te spa ren voor do enkelspelen, waarin nu nog onze eenige kans, zij liet een kleine, ligt. SGHAEHH. Leidseh Sckaekgenoolschap. Zondagmorgen hebben in café Suisse te Rotterdam de tientallen van het Lcidsche Schaakgenootschap cn de Nieuwe ltotter- d.-imselie Seliaakverceniging voor de -2de klas competitie gespeeld. De Rotterdammers misten vele van liun goede spelers. Dc uit slag was als volgtI L.S.C1. N.R.S. 1 Bosscha 1—0 De Boer 2 Th. de Bruin 0—1 v. d. Sluis 3 Demmendal 01 Daum 4 Chambry Fortuin llarremen 5 Wins 1—0 Vermcltcn

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 6