Restaurant „SUISSE" iEIDSCH Zaterdag 30 Juni 1923. Officieele Kennisgeving STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. Prf IJS VCH ADVERTENTIE Al: 30 CÖ. "per tegel Bij régelatf&nnemeaS Felan'grUE Ugeren prijs. -s Klerao adrerfentiert, uitsluitend bij voo'raitbé* taling, Woensdags cn Zaterdags 50 Gts., bij een l faarrrnum aantal woorden van 30. Incasso volgens ptfstrecht. Voor eventueele óp-* lending van blieven 10 Gts. porto te betalen'; Bewijsnummer 5 Cis, Bureau Noordelndsplein. Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175, Redactie 1507. Postchèqne- en Girodienst No. 57055. Poalhns No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor teiden p. 3 mnd. f 2.35, p. week' 0.18. Bulten Leiden, waar agenten gevestigd rijn, per week Olaf Franoo por post 'f, 2.35 rH portoïosiett, Nummer 19421. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. DRANKWET. Burgemeester en Weihouders van Leiden brengen Ier algemeene kennis dat door A. y. d. KAAI te Leiden, een verzoekschrift is ingediend ter bekoming van verlof voor den .verkoop van alcoholvrijen drank voor ge bruik ter plaatse van verkoop in den winkel en de daarachter gelegen kamer van het per- geel Haarlemmerstraat No. 232. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. Van STRIJEN, Secretaris. Leiden, 30 Juni 1923. Keuringsdienst van Waren. Aan het verslag van de werkzaamheden ,van bovengenoemden dienst in het district Leiden gedurende het jaar 1922 is het vol-, gende ontleend! Het personeel bestond behalve uit een 'directeur-scheikundige en een scheikundi ge uit elf personen. In verband met de bekrompenheid van 'de ruimten, waarin de keuringsdienst is on dergebracht, moest wederom ontheffing .worden aangevraagd van de wettelijk ver plichte aanstelling van een veearts bij den dienst, welke ontheffing door Gedeputeerde Stalen van Zuid-Holland werd verleend Ook tot aanstelling van een tweeden schei kundige kon om dezelfde redenen dit jaar niet worden overgegaan. Nog altijd is de keuringsdienst onderge bracht in enkele vertrekken van het Phar- maceutisch Laboratorium. Reeds vóór het in-werking-treden van de Warenwet deed zic-h gebrek aan .ruimte sterk gevoelen; dat 'deze ruimte dus' véél fe klein is voor den omvang, dien de keuringsdienst heeft ver kregen na de uitbreiding, die van de in- voering van de Warenwet het gevolg was. kan hier slechts wrorden herhaald. Van de zijde der gemeentebesturen werd sleeds medewerking ondervonden, behalve soms op één punt, het publiceeren van de namen en straffen van personen, die door .verschillende kantonrechters wegens over treding der keurings-verordeningen werden .veroordeeld. Gedurende het verslagjaar werden ge keurd op het laboratorium 7700 monsters, ter plaatse gekeurd 84476 partijen, geïn specteerd 3335 winkels en andere verkoop plaatsen. Van de 478 personen of firma's, die in hot district Leideüi. consumptiemelk in het klein verkoopep> werden genomen 3685 monsters volle melk, waarvan 1363 in de winkels en de overige 2322 monsters tij dens het venten op straat. Gebleken is, dat èn de samenstelling èn 'de toestand van hetgeeit als' consumptie- melk in den handel wordt gebracht, in de meeste gemeenten nog wrcl zeer veel te .wenschen overlaten, hoewel enkele andere gemeenten, op dezen regel een gunstiger uitzondering maken. Het hoogste percen tage monsters van deugdelijke samenstel ling werd aangetroffen te Nieuwveen (26 procent), het hoogste percentage monsters die door de aanwezigheid van vuil in on- deugdelijken toestand verkeerden, werd ge vonden in Zevenhoven (33.3 procent). Van de 225 gevallen, waarvan de melk van ondeugdelijke samenstelling werd aan getroffen, hadden slechts 32 gevallen (of 142%) een proces-verbaal tot gevolg. Dit geringe percentage is voor een groot deel het gevolg hiervan, dat steeds zooveel mo gelijk de regel wordt gevolgd om ijeen pFo- cos-verbaal op te maken dan tegen perso nen, van wie de overtuiging is verkregen, dat zij inderdaad schuldig zijn aan de on deugdelijkheid van het monster in kwestie. Direct na het in-werking-treden van het met de inspectie der bakkerijen,. Hoewel over het algemeen de zindelijkheid der bak kerijen, vooral ten platten lande, niet veel te wenschen overliet, moest toch in 18 ge vallen de toestand in de bakkerij als onvol doende zindelijk of zelfs als zeer vuil wor den aangemerkt. Minder goed was in hot algemeen de zin delijkheid op de meelzolders, waar in niet minder dan 55 gevallen op verbetering moest worden aangedrongen. Het feit, dat deze meelzolders vaak als slaapplaats wor den gebruikt (21 gevallen), kan hier enkel Avorden vermeld: met de bepalingen van 't Broodbesluit zijn daartegen geen afdoende maatregelen te nemen, hoewel een derge lijke toestand uit hygiënisch oogpunt al evenmin kan worden goedgekeurd als dat de meelzolder gebruikt wordt voor het dro gen van de wasch, als badkamer of als ge legenheid voor het pellen van bloembollen. Het gewicht van het brood liet nog al eens te wenschen over. Verder werden een aantal monsters ca- caoproducten, koffiesurrogaten, specerijen, azijn, vruchtensappen, bier, vruchtenwijn, jams, limonades, vleeschextract en huis-, houdelijke artikelen onderzocht, waarvan bet resultaat in het verslag wordt meege deeld en waaruit blijkt, hoe nuttig deze controle is. Totaal werden gekeurd 9993 partijen rfjbsch, waarvan er 35Ö of 3.5 pet. in éen i ioodanigeo s(aat verkeerden, dat zij niet ijfteer als deugdelijk konden worden aange merkt en dus moesten afgekeurd en buiten consumptie gebracht. Bovendien werd in 637 gevallen, waar bij de visch nog niet in zoodanig ondeug delijken toestand was, dat zij voor men- schelijk gebruik .ongeschikt was; maar an derzijds niet meer in onberispelijken slaat verkeerde, aan den verkooper een waar- schuAving worden gegeven. In totaal werden afgekeurd en aan den handel onttrokken 1718 partijtjes eet- en drinkwaren en andere waren. Bovendien werden 1849 waarschuwin gen gegeven en werden 41 processen-ver baal opgemaakt. Gemeente-archief in 1922. Uit het verslag over den toestand van het Gemeentearchief gedurende het jaar 1922, uitgebracht door den archivaris, mr. -dr. J. G. 0\rervoorde, blijkt o.m.: In de samenstelling van het arcliiefperio- neel had geen wijziging plaats. De adjunct- archivaris ds. J. W. Verburgl, slaagde den 12den Juli voor het examen voor. archief- ambtenaar 2de klasse en verkreeg in het na jaar verlof om enkele juridische colleges le volgen, ten einde zich voor de rechtsstudie voor te bereiden en na afloop daarvan ook het brevet van archiefambtenaar eerste klasse te verwerven. Aan mej, A. E. Chavannes werd op haar verzoek toeslemming verleend om als vor lontaire aan het archief Avcrkzaam te zijn. Voor den archivaris was het afgeloopen jaar niet gunstig. Nadat in de eerste Arier maanden zijn tijd voor het grootste gedeelte was in beslag genomen door de nieuwe in richting van het museum, dwong het me disch advies hem om met ingang van 1 Mei ziekteverlof aan te vragen. Een verblijf van eenige weken in het buitenland scheen het gewenschte herstel te zullen brengen, doch toen daarna de Averkzoamheden werden her vat, bleek weldra, dat de krachten daartoe nog niet toereikend waren. Een nieuw verlof was noodzakelijk en eerst 2 Januari 1923 kon hij zijn werkzaamheden aan het ar chief hervatten. Inmiddels bleef hij echter in geregelde aanraking met den adjunct-ar chivaris, zoodat de werkzaamheden van de overige ambtenaren onder zijn direct toe zicht, gewoon voortgang konden hebben. Archiefstukken werden uitgeleend aan de Rijksarchieven le Groningen en te Leeuwar den, de gemeente-archieven te Rotterdam en Vlaardingen, de Koninklijke Bibliotheek te 's Gravenhage, de Universiteils-Bibliolheek van de Hoogere Landbouwschool le Wage- ningen. Omgekeerd werden ter raadpleging door bezoekers van het Leidsche archief stukken ontvangen van liet Alg. Rijksarchief le 's Gra venhage, de Rijksarchieven te Groningen, 's Hertogenbosch, Utrecht en Zwolle, het ge meentearchief te Bergen-op-Zoom en de Universiteitsbibliotheek te Groningen. Het aantal bezoekers bedroeg 105, Avaar- \ran 54 uit Leiden, 3 uit andere gemeenten in Nederland en 12 uit het buitenland, Avaar- van 4 builen Europg. Bij dit aantal zijn.de verschillende bezoeken van één persoon slechts eens geteld. Door aankoop werden de verzamelingen geregeld uitgebreid cn van verschillende zij den toonden geschenken de belangstelling van stadgeriooten en vreemden. Van mevr. E. Kluif geb. De Clercq onU'ing het archief een aantal bescheiden betreffende de Commissie tot het werk der schadever goeding ter zake van de buskruitramp in '1807, afkomstig van den heer mr, W. P. Kluit, waarbij ook verschillende stukken uit 18041814 betreffende de armenzorg te Leiden en de geldmiddelen der stad. Door de welwillendheid van den executeur van:de nalatenschap van mevr. C. A. M. S. J. V. du Rieu, geboren Sautijn Kluit werd de gelegenheid verstrekt om uit een groot aan tal verslagen, brochures, enz. datgene uit te zoeken, wat nog belang.had voor de archief verzamelingen. Tegenover de verschalende aanwinsten valt te \rermelden, dat door B. en W. mach tiging werd verleend om tie kerkelijke ar chieven \ro"lgéns de algemecne regeling aan het Rijk over te dragen. De uitvoering van dit besluit werd door verschillende omstan digheden vertraagd en zal eerst in 1923 kun nen geschieden. Dit verlies is echter slechts van l'ormeelen aard, daar de registers gelijk tijdig weder van het Rijk in bruikleen wor den ontvangen en dus het archiefgebouw niet verlaten. Het archief werd den 29sten December door den Rijksinspecteur dr. Lasonder be zocht. Hedenvoormiddag te kwart over tien .werd brand gealarmeerd in perceel Spfl- steeg No. 8, waar zekere L., dio zich in heb bijzender onledig houdt met het vullen van batterijen, een werkplaats heeft. Een bediende wa-s er werkzaam met het soldeeren van een buis, door middel van gas en zuurstof. Het zuurstof-apparaat verkreeg, zoo werd ons meegedeeld, over druk, kwam daardoor in aanraking met het gas, waardoor eon soort knalgas ont- stond^ Avat een hevige exploisie deed ont staan, waardoor de ruiten in het vertrek sprongen. De jongeman, die soldeerde, kwam gelukkig met den sdlirik vrij. Ook de gas meter sprong uit elkaar en zoodoende ontstond er brand. Gelukkig werd door personen, die kwa= men aanloopen, de gaskraan onmiddellijk dicht gedraaid. De brand had nu niet veel gelegenheid tot uitbreiding meer en werd gemakkelijk door de brandweer met behulp der politie geblusoht. Of de werkplaats voldeed fjan d§ oïschen door. dë veiligheids web gesteld, aal worden, onderzocht'. Aan de Koninklijke Militaire Academie te Breda is geslaagd voor het oJIiciersexamen voor de infanterie hier te lande, de heer G. W. Harmans, alhier. In Den Haag is geslaagd voor het exa men als huishoudkundige mej. G. L. Eerd- rr.ans, alhier. Te 's Gravenhage slaagde de heer W, C. If. Aran der Horst, alhier, voor het examen boekhouden en a.v., afgenomen-door „De Vereeniging Het Nederlandscli Handelsinsli- tuul", te Amsterdam. De Faculteit der Rechtsgeleerdheid al hier is door dèh bekenden strijder voor Ame- rika's toetreding tot den Volkenbond, den vroegcren Amerikaanschen gezant te Brus sel, Theodore Marburg, te Baltimore (Md., U.S.A.), in de gelegenheid gesteld een prijs van 50 dollar uit te loven voor den aan de Rijksuniversiteit alhier in welke faculteit ook ingeschreven student, die een naar "het oor deel der Faculteit voor zoodanige bekroning vatbaar opstel schrijft over één der vier vol gende onderwerpen betrekking hebbende op de organisatie van Éden internationalen vrede I. De organisatie van den internationalen vrede in het Grondverdrag van den Volken bond. II. Wat heeft de Volkenbond voor den in ternationalen vrede gedaan, afgezien van Lord Robert Cecil's ontwerp voor een alge meen Avaarborg verdrag? III. De organisatie van den internationalen vrede in Lord Robert Cecil's waarborgver- drag. IV. De organisatie van den internationalen vrede van 18991914. Het opstel moet strikt zakelijk gehouden worden (historisch en juridisch), niet langer zijn dan veertig bladzijden in octavo lik- schrift en vóór 25 December 1923 ongelee- kend ingezonden worden bij den ab-actis der Faculteit (prof. mr. D. van Blom, Hooigracht 25, alhier). Het manuscript moet een motto dragen, te herhalen op een bij het manuscript ge- Aroegde enveloppe, die den naam en het adres van den schrijver zal inhouden. Naar wij vernemen, hebben B. en W. een nieuwe instructie voor het ondenvijzend personeel der openbare scholen in deze ge meente ontworpen en ter beoordeeling aan de plaatselijke schoolcommissie en andere met het onderwijs in verband slaande corpo raties onderworpen. Zijn wij wél ingelicht, dan zal in deze verordening weder de bepaling worden op genomen, welke in een vroegere ook stond, doch uit de thans geldende was weggelaten, dal de onderwijzers en onderwijzeressen voor of onder de schooltijden zich niet met de ouders der leerlingen over schoolaangele- genheden mogen onderhouden. De heer J. E. Heenk, alhier, behaalde op de blocmenkeuring van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultures te Haarlem een getuigschrift \ran verdienste voor de nieuwe, door hem .gewonnen Papa ver Salmon Giant, en een zilveren medaille voor een collectie Papaver oriëntale hybri den, alle eigen aanwinsten. In de hedenmiddag in een der zalen van ,,Tn den Vergulden Turk" gehouden ver gadering van aandeelhouders der N.V. Leid sche BouAvmaatschappij, Averd, na goedkeu ring van de balans en winst- en verliesreke ning hel dividend over het afgeloopen jaar vastgesteld op 8,5% (vorig jaar 7%). Tot commissaris werd herbenoemd de heer H. J. Jesse. De opleiding voor leerling-onderofficier bij de marine aan de Kweekschool voor Zee vaart, Avelke wordt opgeheven, zal 2 October een eind nemen. De leerlingen-onderofficier zullen zich dan te NieuAvediep inschepen. Van 2 tot 12 Juli zullen zij nog deelnemen aan de schietoefeningen in de Harskamp. Heden \was het voor onzen stadgenoot W. van Bierncn, als letterzetter werkzaam bij de N.V. A. W. Sijthoff's Uitgeversmaat schappij een geAVichligen dag. Het was van daag juist 40 jaar geleden, dat hij als jonge man in dienst der firma trad, waarhij onaf gebroken tot wederzijdsche tevredenheid werkzaam bleef. Het sprak als van zelf, dat deze dag niet onopgemerkt zou voorbij gaan. Hedenmorgen \rerscheen de jubilaris niet op den gewonen tijd aan het Averk, maar veel later werd hij in het met bloemen versierd kantoor der directie ontvangen, Avaar hem door den directeur, den heer A. W. Frentzen, met hartelijke bewoordingen en onder dank betuiging \roor veeljarige trouwe werkzaam heden een enveloppe met inhoud werd aan geboden, tegelijk met een fraai bloemstuk. Uit naam van de verschillende afdeelings- chefs Averd den heer van B. voorts een bloe menhulde gebracht. Ook van de zijde van zijn makkers werd den jubilaris hulde ge-, bracht. De heer Van Biemen dankte voor de har telijke woorden en niet minder voor de mooie cadeaux. De St.-Crt. bevat de gewijzigde statu ten van de N.V. Alg. Brandstoflenhandel „Leiden", alhier. Morgen heeft de J.raatcollecte voor het Marine-Sanatorium-Fonds alhier plaats. Be reidt den dames-collectanten een goede ont vangst en leest heden het desbetreffende In gezonden Stuk! Morgen zal in de godsdienstoefeningen der Ned.-IIerv. Gem. alhier plaats hebben de 400-jarige herdenking van de eerste marte laren der Hervorming in Nederland. Een heel aardig variété-nummer in het „Luxor-theater" is „de muzikale boerderij". See en ander gedierte, mitsgaders hun uitin gen en bewegingèn, luisteren het op, en de boer en de boerin presleeren heel wat op muzikaal gebied, flink gesteund door het theater-orkest. Het bioscoop-programma geeft, als sleeds trouwens, groote verscheidenheid. Het groote historische drama „Czaar Peter ae Groote" geeft-een bijzonderen kijk op de zen heerscher aller Russen. Het komische deel is inderdaad goed gekozen. In de „Casino-bioscoop" loopt (hans als hoofdfilm een drama in zes acten „Haar Liefdesofferf'. Deze film wordt licel goed ge speeld. Het bijprogramma geeft o.a. nog een aardig komisch nummer ,,IIet geschaakte Warenhuismeisje". De traan en de lach al- zoo ook^hier weerl Naar wij vernemen, zal „De Dag" toch niet alhier worden gedrukt, maar te Amster dam. Naar wij vernemen zal het blad op 1 Oct. verschijnen als dagblad en niet voor dien tijd als weekblad. Hedenmorgen to ruim zes uur ont spoorden op het stationsemplacement twee wagons van de tram naar Rijns burg, ten gevolge van heb breken vaai een wissel stang. Do sohade was geringslechts de koppelstangen der beide wagens werden gebroken. Het tramverkeer ondtervond. ge- ruimen tijd vertraging. Gistervoormiddag viel bij het laden van veo op het Stationsemplacement alhier plotseling een koe dood. De veearts consta teerde hartverlamming. Do koe, die toebe hoorde aan een Rotterdamschen veehande laar, den heer Visser, werd naar het Open baar Slachthuis vervoerd. Gisternamiddag werd tegen zekeren L'. alhier, die in een lokaal van den postpak kettendienst was gedrongen c-n op verzoek van de dienstdoende ambtenaren weigerde dié lokaliteit te verlaten, proces-verbaal opgemaakt Avegens huisvredebreuk. Intusschen zorgde do politie er \'oor dat L. het postkantoor verliet. Door S. alhier was in een magazijn hier ter stede, waar goederen op afbetaling worden geleverd, een tafelkleed gekocht. Toen S. geld noodig had nam hij de vrij heid dit tafelkleed weer aan een ander over te doen, wat in strijd was met het door hem geteekend contract. In verband daarmede is proces-verbaal tegen S. opgemaakt. Hedenmorgen is ter beschikking van de Justitie gesteld en gevankelijk naar Den Haag gevoerd, een jongmensch, af komstig uit Amsterdam, die een maand ge vangenisstraf moest ondergaan. Het kostte de politie eenige moeite de identiteit van S. te bewijzen. Hij beweerde n.l. dat hij de rechte S. niet wae, maar een neef er van, die denzelfden naam droeg.. Nu had de Amsterdamsche politie, die inder tijd S. knipte, vingerafdrukken van hem la ten maken en deze naar Leiden overge stuurd, Fluks werden deze nu ook hier op het politiebureau gephotografeerd en ble ken geheel met die uit Amsterdam overeen to komen. Daardoor dju het nauw gebracht viel S. door deri mand. Zijn houding tegenover de po-litie was zeer. brutaal. [Iet programma voor het a.s. Dinsdag avond, te acht uur, in het Van-der-Werffpark te houden concert door het Leidsch Muziek korps, luidt: Marsch, uit „Die Tangoprinzes- sin", Gilbert; Spanische Luslspiol-ouverture, ICéler-Bela; „Wein, Weib und Gesang", wals, Slrauss- Fanlaisio sur „Les Hugenols", Meijerbeer; a. Charmocs, b. Salterelle, oud- Nederlandschc danswijzen, arrang. Geijp; „Ueber den Wellen", Avals, Rodas; „Leidsch Dagblad", marsch, Geijp. KERKELIJKE BERICHTEN. Doopsgezinde Gem.: Zondagmorgen te tien uur, ds. G. Heeringa, van Hengelo. Eglise \yallonne: Dimanche, malin, k 10V« heures, Mr. F. Ch. Krafft, pasteur appelé k Haarlem, loco-S. Gier. Evang.-Lulhersche Gem.? Zondagmorgen, te halfelf, ds. H. Makkink, van Alkmaar, Ipco- ds. J. Ph. Makkink. Oud-Katholieke Kerk, Middelste gracht 16: Zondagmorgen, te kwartier over 8 uur, prof. J. H. Berends. Remonslranlsch-Geref. Gem.: Zondagmor gen, le halfelf: dr. W. J. Lente. Duilsche godsdienstoefening in de kerk- zaal Weeshuis Iloogl Iverkgracht, ingang tusschen nos. 17 en 21: Zondagmorgen, te halfelf. Pastor Meis, uit Suderwick. Vereeniging van Vrijz.-Eervormden: Zon dagmorgen, te halfelf, in het Volkshuis, ds. A. van der Wissel. Koorzang. Uitkeering terzake van werkloosheid. Omtrent de .uitkeering arm gehuwden en Oïigehuwden uit gesubsidieerde werkloozrn- kassen heefl de Minisler van Arbeid liet volgende bepaald: Ongehuwd samenwonenden, die geen kin deren hebben, worden ook ten opzichte van do uitkeeringen niet als gehuwd beschouwd; ongehuwd samenwonenden, die kinderen heb ben en daarmede in gezin samenleven, mo gen ten opzichte van de uitkeeringai slechts dan als gehuwd worden beschouwd, wanneer vaststaat, dat voor hen om wettelijke redenen voorshands geen huwelijk mogelijk is; een gehuwde, die zija vrouw yerlatert heeft en niet voor het onderhoud vpn zjjc kirderen zorgt, wordt ten opzichte van de jntkeedngen met een pagehuwde gelijk ge steld. Leden, die ongehuwd bij' hun gudera Inwonen, worden ,voori het verdere verloop van 1923 als zoodanig beschouwd, Uatófrj z(j na dat tijdstip huwen of als kostwinner kurren worden beschouwd. BINNENLAND. Uitkeering bij werkloosheid. Dr. A. van Doorninck, griflier der Stateil van Utrecht, volgt mr. Trip op als thesauriers generaal bij het Departement van Financiën. Bij de intern, schermwedstrijdsn te 's Gras venhage won onze landgenoot kapitein A. E. W. de Jong gisteren opnieuw het kam pioenschap van Europa op sabel. *- - 'BUITENLAND. Rede van Poincaré in den Franschcn Se naat. De toestand zeer verergerd. Begin van de Marohko-conferentie te Lon<* den. Scherp antwoord van den Senaat vaü Dantzig aan Polen. Bier wordt in Amerika geschrapt van do medicinale dranken. i RECLAME. Zaterdag, Zondag eu Woensdag DOMINI (Beroemde Lyrische Tenor) S550 In Hoofdstuk I van het jaarverslag der Nederlandsche Spoorwegen, dat hedenmore gen in de algemeene vergadering in behan deling is gekomen worden de algemeene' beschouwingen als volgt ingeleid: Ten gevolge van verdere vermindering der ontvangsten zijn de uitkomsten over, 1922, ondanks een aanzienlijke daling van de exploitatiekosten, slechts weinig beter dan zij in 1921 geweest zijn. Leverde het bedrijf in zijn geheelen omvang toen een tekort op van 130,903,190. Thans wijst het een nadeelig saldo van f 28,472,285 aan. De opbrengsten uit het reizigersvervoer, hielden zich belangrijk beter dan die uit 't goederenvervoer. Zij bedragen f3,811,487 minder dan in 1921 en liepen dus slechts terug tot ongeveer de hoogte, welke zij in 1920 bereikten, terwijl de opbrengsten uit het goederenvervoer f 14,463,068 geringer waren dan in 1921 en daardoor inzakten tot ongeveer 3/4 van het bedrag, dat zij in 1920 opleverden. De „Sis. Crl." No. 125 bevat een Kon. besluit van. den 26slcn dezer, Avaarbij is bepaald, dat de invoer van schoenwerk is verboden, tenzij wordt voldaan aan de voorwaarden, vastgesteld bij Kon. besluit van 25 dezer („Stsbl." No. 298), gelijk dit besluit bij latere besluiten mocht worden gewijzigd. In de vergadering van den raad van commissarissen der Nederlandsche Heide maatschappij werd in de plaats van jhr, mr. G. L M, H. Ruys de Beerénbrouck, die als zoodanig wegeüs hoogën leeftijd had bedankt, tot voorzjlter gekozen A. W. J. J, baron van Nagell. thans onder-voorzitter. In de daardooi ontstane vacature Averd voorzien door de verkiezing van dr. II. J< Lovink tot onder-voorzitter. II. M. de Koningin houdt bij de her denking A-an haar Regeeringsjubileum te Amsterdam en le 's-Gravenhage een cour van gelukwenselling. Van 29 Augustus lot 4 September wordt te 's-Gravenhage een internationaal congres \roor rundveeteelt gehouden. Naar „Het Cenlr." verneemt, Avenscht het Eerste Kamerlid, mr. A. J. M. Smits geen hernieuwing van zijn mandaat. Bij Kon. besluit is, met 1 Sept. 1923, aan mr. L. J. A. Trip, op verzoek, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking vaii thesaurier-generaal bij het Dep. van Finan ciën, met dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten, aan den lande bewe zen; en is, met dien datum, als zoodanig benoemd dr. A. \ran Doorninck, thans grif fier der Prov. Stalen van Utrecht; is be noemd tot directeur van het postkantoor: te Alkmaar W. Voorlhuis, thans directeur van het P. en T.-kantoor te Doelinchem, en te' Hihmrsum Ph. Muus, thans hoofd commies der posterijen; rnet resp. 1 en 16 Juli 1923; zijn met 1G Juli benoemd lot directeur van het P. en T.kantoor: le Vëcn- dam J. S. van Juchem, thans directeur van het P. en T.kanloor te Leek; te Hol werd A. G. Wensink, thans commies der P. on T.; te Zierikzce R. Benlhem, thans directeur \ran het P, en T kantoor le Culemborg; is benoemd tot ridder in de Oranje-Nassau^ orde mej. M. Deckers (zuster M. Bcrtranda) te Willemstad (GuracoaL De leden der algemeene vergadering van de Ned. Maatschappij voor Nij\rerheid en Handel, te Dordrecht gehouden, hebben in groepen een bezoek gebracht aan Lips* Brandkasten- en Slotenfabrieken, de biscuit fabriek „Victoria", de electromötorenfabriek Dordt en aan de Middelbare Technische School __j

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 1