of noemen ze je bij een korteren naam. Ben je een ouder of een jonger zusjo van Ma- rietje? Geertrui en Rika van der Kaai, dan heeft je tante les gehad van een mijner overleden zusters. Ik heb nooit op een school les ge geven in Leiden. Vraag maar eens of het een kleine persoon was, en ik ben heel lang. Mijn moeder heeft een paar jaar op den Hooge Rijndijk gewoond met die zuster, die je tante bedoelt. Zeg aan Truusje, dat ik met plezier heb gelezen, dat ze al wat kleur krijgt. Corrie Abspoel, het lijkt mij een zeer grappig spelletje voor wie er van houdt om een koud waterbad in den hals te krijgen, maar ik zou er heusch niet op gesteld zijn. Gerrie Slootweg, als het lekker warm weer is zou ik best eens daar bij jullie in dat lekkere, geurige hooi willen liggen. Ik vind je idee heel aardig, maar ik zie geen kans om het te komen doen, wel als je 'vlak !bij mij woonde. Adriana de Wekker, als je eens alle pa pieren zag, die ik nog heb liggen met inge zonden raadsels, dan zou je beter kunnen begrijpen, dat ik die eerst eens' allen wil plaatsen. i Stien de Wekker, ik kan niet fietsen. Heb het om mijn gezondheid nooit mogen leeren. Ik hoop voor je, dat je later een fiets krijgt waar je op kunt zitten; dat lijkt mij wei gemakkelijker dan staande fietsen. Margit Pittner, moet je thuis komen? Moet jij dan ook met het transport van 10 Juli terug naar Boedapest? Zoo ja, dan is 'dit zeker je laatste brief geweest. Ik wensch «je goeden reis en behouden thuiskomst. Mien van der Nouwland, nu heb ik je naam goed kunnen lezen. Al ben je in Den 'Haag geweest, denk ik toch niet dat je mij hebt gezien, want je kent mij immers nog niet. Annie van Beek, tot 17 Juli is mijn adres Den Haag, Frederik Hendriklaan 157 en dan ga ik voor een week of zes naar Klooster- zande (Zeeland). Rika van Veen (Zoeterwoude) in- de eer ste week van Juli hoop ik de prijsraadsels 'te geven. Gretha Gerhards, ik hoop voor je, dat het lukt, dat je mee gaat met de school naar 'Bergen en dat jullie mooi weer zult hebben dien dag. N Ina eij Tonnie Houpt, dat was nog nooit gebeurd, dat ik maar van een van beiden een brief kreeg. Ik hoop dat Tonnie al weer beter zal zijn als hij dit leest. Drietal van Beek, ik wensch jullie veel plezier als je naar Artis gaat, o daar is zóó veel te bewonderen. Ik zal die raadsels bij mijn stapel leggen, maar ik heb er nog zóó veel. Cor Zwanenburg, het is niets erg, dat je niet veel hebt te schrijven; zoodra je iets i bijzonders hebt te vertellen, doe je het maar als je er lust in hebt. Alida Verbiest, Dinsdagavond ontving ik je mooie briefkaart uit Breda ,wel bedankt er voor. Ik wist dus toen meteen, dat de 'schoolreis was doorgegaan. Nu jullie hebt •het prachtig getroffen met het weer en zult allen wel veel hebben genoten. Dat hoor ik zeker a.s. week wel? Bram en Jan Hemerik, groot gelijk hoor, schrijft maar om beurten den brief aan mij. Johan Schneider, je anekdote heb ik ge legd bij den voorraad, dien ik nog bezit. Herman van Weizen, nog wel gefelici teerd met je verjaardag, al is die al afgeloo- pen als je dit leest. Heb jij ook al een aqua rium met goudvisschenWat aardig, daar lees ik tegenwoordig dikwijls over in de 'brieven, die ik uit Leiden krijg; jij hebt een mooi met een rotsje en een waterplantje er in. Marie van Delft. Annie van Delft en Rutta Irén, dank voor de anekdotes; later zal ik ze wel eens plaatsen; maar ik heb er nog zooveel liggen. Marie van Delft, dat was jammer, dat het begon te regenen toen je op het strand was. Dus de jaarlijksche paardenmarkt trof het ook niet bijzonder met het weer. Betsie en Mollie Aanen, dat spijt mij dat Betsie nu weer ziek is. Ik hoop dat het móói weer zal blijven en dat het haar spoe- Jig beter zal maken. Van harte beterschap hoor. Jan en Coba Hoope, aardig dat Coba mij weer eens allerlei over den tuin en de bloe men en planten schreef. Het was jammer, dat ik toen den tüin niet heb kunnen zien. Nelly van der Wilden, ik hoop in je vol genden brief te lezen, dat je verhoogd bent Dat treft slecht, dat je Hongaarsche huisge nootje vóór je verjaardag weg gaat. Catrien Zandbergen ,ik zal jou maar even antwoorden, want jij bent de laat9te weken altijd de schrijfster van den brief; je zag zeker al dat ik deze week 2 brieven van je kreeg, dus ik kreeg opeens heel wat van je te lezen. Ben je gaan kijken op de paarden markt? En plezier gehad? Simon en Gerrie Schoeman, wat heeft Gerrie een goeden verjaardag gehad en een massa gekregen. Ik ontving deze week pa9 den brief van den vorigen keer. Diewertje en Corrie Uittenboogaard, dank voor de brieven. Hoe treurig, dat het kleine neefje zoo ziek is en nu lang moet liggen; dat is moeilijk voor zoo'n klein ventje om maanden lang stil te moeten liggen. Ik hoop, dat hij gauw wat vooruit zal gaan. Ik woon nog wel in Den Haag, maar in de zomervacantie ben ik meestal uit logeeren. Dirkje en Teunis Hoogerdijk, dat wTas ge zellig, dat ik weer eens van 'allebei een briefje kreeg. Was het een prettige verjaar dag? Teunis, mag je later wel orgelles heb ben als je wat ouder bent? Rika Bliek, het is te hopen, dat je groot moeder spoedig hersteld zal zijn, zoodat zij toch de reis naar Holland kan doen. O, het is zoo aardig als een hondje en een poesje samen spelen en stoeien maar ze doen el kaar wel eens pijn, niet uit boosheid, maar omdat ze te wild en onhandig zijn (niet dat honden en katten handen hebben, maar dat noemt men toch zoo). Bertha den Haan, wat hebben jullie thuis veel vogels. Heb je er ook veel plezier in? Wie staan er allemaal op dat portret dat in Katwijk werd gemaakt? Is je vischje nog in leven? En nu eindig ik toch weer eens. Allen willen er dus wel voor zorgen, dat de brie ven Dinsdag a.s. vóór 5 nnr aan het bureau „Leidsch Dagblad" zijn, zoodat alles mij te gelijk kan opgezonden worden naar Haar lem. Hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. ANTWOORDEN OP DE RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Beiden hebben aderen. 2. Het stilzwijgen. 3. Trechter, rechter. i. Neen Moe. 5. Een paddenstoel. 6. Lexmond. 7. Leeuwarden, leeuwen, ar, den. 8. St.-Petersburg, test, brug. Peter, pet. rug. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN Bika van Veen (Koudekerk) Jo van Leeu wen Neel'tje van Leeuwen Annie Zirk- Zee Neeltje van Wijk; Marie'van Dijk; Cor Zwanenburg Gerrie en Simon Schoe man Cor PontGonny Boon Alida Bur ger jon Jo Taf fijn Corry den Dopper Wim den Dopper Alida Verbiest Hendrika Ver biest Marietje Verbiest Ella Brugmans Marietje van Peppen Adriaan Bolle Jan Hemerik Bram Henierik Ina en Tonnie HouptNelly Broers Henk Broers Annie Krüger Drietal van Beek Marie van Delft; Bertha den Haan Rutta Irén Maria van DelftAnnie van Delft Gerrit Philippo, Johan Schneider Rika van Veen (Zoeter woude) Annie van Beek Herman van Weizen Lena van Weizen Gretha Ger hards Margit Pittner Stien de Wekker Rika van der Kaai Geertrui van der Kaai Mien v. d. Nouwland Corrie de Groot Betsy Lambrechts Nellie van Beyeren Ber gen en Henegouwen Gerrie Slootweg Marietje Gaykema (2 brieven) Coba Dee Betje Broeksema Corrie Abspoel Ma rietje de Haas Jacomina de Haas Willem van der Harst Clazina van Venetie Betsie en Mollie Aanen Nelly van der Wilden Jan en Coba Hoope Anton van Brussel (2 brieven) Marie Laman Nellie van Klave ren Catrien Zandbergen (2 brieven) Louis Hartkamp Cornelis KoetCorrie Uittenboo gaard Marijtje Uittenboogaard -. Rika Bliek; Piet Gertenaar Gerard van den Heuvel Piet Kükler Marie Kükler Jo Liese Betsy Fontein Annv Franse Ansjc en Akke Bonte (2 brieven) Semien Voorbrood Jo hanna Voorbrood Elsje Timmers (2 brie ven) Johannes de Wagenaar Mientje v Egmond Catharina Lankester Adriaan Reyngoud Jo Revngoud Willem Leget Suze LutSaartje LutAbram Oudshoorn Sari Aalbersberg Jansje Aalbersberg Kla- zina ParlevlietTeunis Hoogerdijk Dirkjë Hoogerdijk Marie de Koning Lena Plan ken Piet en Barrie Jansen Alie Haasbeek^ Bertha Haarlem Marietje Haarlem Annitf Huisman Siebe de Roos Paultje de Roos j Gerrie de Roos Abram Burgerjon. RAADSELS. Voor allen om nit te kiezen, de kleineren 3^ de grooteren 4. 1 Ingezonden door Clasiena Lepelaar Wat is het langste dier II. Ingezonden door Wilhelm Döll. Mijn eerste is een huisdier, mijn tweedy een deel van een stad, mijn geheel een bad-, plaats. III. Ingezonden door Gerrit van der Post. Een familielid en een rivier in Utrecht noemen een plaatsje in Utrecht. IV. Ingezonden door Ine Houpt. Wat moeten we houden als we het geven V. Ingezonden door Karei Raasveld. Ik ben een^tad in Nederland van 10 let ters. 1, 2, 3, 4 is een rivier. 1, 2, 4, 5 vindt men op een schip. 6, 7, 8, 9, 10 doet een jager. VI. Ingezonden door Jeannette Verboog. Wat kan men niet met woorden uitdruk ken VII. Ingezonden door het drietal Hoope. Welke meisjesnaam verandert door weg-i laling der eerste letter in een jongensnaam vin. Ingezonden door Cor Pont. Mijn eerste is een schuimende drank.- mijn tweede een water, mijn geheel een| slad in Zeeland. AMFKnnTFS Ingezonden door Adriaan Bolle. Vader „Vrouwlief, hier is nu de teeke- ning van ons nieuwe hui9. Hier komt de tuin, daar is het balkon, daar heb je de salon". Dochtertje (die net op school hoorde over hypotheken op een huis) „En Papa, waa* komt nu de hypotheek Ingezonden door Jo en Anton v. Zijp. Een boer staat met zijn vrouw voor een stationsloket en wil afdingen op de spoori kaartjes. Als hem dit niet gelukt, stapt hij woedend weg en wenkt zijn vrouw om mee, te gaan. Als ze een paar passen hebben ge-' daan, klinkt de stoomfluit van den vertrek-)' kenden trein. Boer (tot zijn vrouw)„Niet omkijken,' vrouw, want hij roept ons al terug." Ingezonden door Klazina Parlevliet. Ze had toch gelijk. Mevrouw „Dat is nu toch al te erg, Betje, daar is zetcer in een heelen tijd geen slof afgenomen, je kunt er je naam wel in1 schrijven." Betje „Neen mevrouw, dat kan niet." - Mevrouw „Ik zeg je, dat het wel kan." Betje „Neen mevrouw, want ik kan niet schrijven."

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 18