Pop Rosali. De dankbare poes. CORRESPONDENTIE, v door 0. H. Ja Rosalie, je moet- naar bed, Het is al over zeven Zegt kleine poppenmoeder Jet, Ik zal j' een kusje geven. En leg je in je bedje zacht. O, 'k zie 't weljij moet gapen Mijn poppenkindje is dus moe En gaat nu lekker slapen. Moes Jetje had 't vandaag wat druk Met koken, naaien, was9chen; Zij had heel wat te zorgen, hoor, Te werken en te plassen. En als mi straks m ij n Moesje komt En mij in bed wil leggen, Dan weet ik al, wat 'k in haar oor Zacht fluisterend zal zeggen; Nacht Omaatje van Rosalie, Nacht Moedertje van Jetje, Ik ga zoet slapen, net als Pop, .Die ligt al in haar bedje. |Wij droomen allebei van u, Pop Rosalie en ikke Hier hebt u dan nog éénen zoen. Nacht Moeder, was 't geen dikke T F-n als u morgen mij weer wekt, Roep ik majn poppenkindje; Dan gaan wij wand'len in de zon En 't zoele zomerwindje. Want Rosalie wil dolgraag uit, Zij houdt van 't mooie weertje. Zeg Moedertje, hebt u 't niet druk, Doet u het voor een keertje 1 nen, dat ik niet bang voor hem ben," mom pelde zij. En toen zij hem nu juist weer zag aankomen, begon zij mei beide handen de mooiste rozen af te rukken. Doch zoodra hadden haar teere handjes de takjes en 'steeltjes der rozen vastgegrepen, of zij be gon op eens hevig te gillen van de pijn. (Van schrik liet ze de rozen los,-en toen ze nu zag, hoe hevig haar handjes uit vele wondjes bloedden begon ze nóg harder te gillen. Daar kwam, op haar gegil, de rozen-fee, die op strengen toon begon: „Wreed meisje, dit is de straf voor je haveloosheid! Zon der een-ig medelijden hebt ge mijn arme ^kinderen, die je grootmoeder zoo liefhad, wreed gepijnigd, door ze te ontbladeren en ■te vertrappen. Doch nu zult ge dit nooit .meer kunnen doen. Want de wondjes aan je handen zijn je toegebracht door de wa pens, die ik hen hedennacht gaf. Met deze wapens, die ze nu altijd zullen behouden, hebben ze zich verdedigd. De dorens, zoo zal ik deze wapens noemen, zullen voort aan allen, die mijn kinderen leed doen, 'wonden!" Toen de rozen-fee dit had ge zegd, verdween ze weer even geheimzinnig als ze gekomen was. En sinds dien dag heeft de roos dorens! TANTE JpH. (naverteld). r Een poes, die de voorzichtigheid miste, •,welk aan haar ras eigen is, had eens een ^vergiftigd vleeschballetje opgegeten. De ge. yolgen hiervan bleven natuurlijk niet jut. Spoedig kreeg het arme dier hevige koorts, zóó zelfs, dat het de pootjes in koud water stak om het brandend gevoel te verlichten. Nu weten jullie allemaal wel, welk een afkeer het kattengeslacht van water heeft, zoodat je kunt nagaan, hoe ellendig het zieke dier zich voelde. Ten slotte echter genas zij door de goede zorgen harer mees teres. Deze wikkelde haar in koude kom- pressen, gaf haar gortewater te drinken en liet haar versterkende en verzachtende dingen eten. Daarenboven voerde zij het dier groote hoeveelheden melk en deze heil zame drank bewerkte, evenals in zoovele gevallen, eindelijk de genezing. Na eenige dagen stond poes weer op haar vier pooten en was zij tot^haar gewone strooptochten in staat. In den eersten nacht, die op het volledige herstel van haar lieveling volgde, hoorde de meesteres buiten het venster van haar slaapkamer miauwen. Het was de poes, die met een muis in den bek, deze als blijk harer dankbaarheid aan de voeten van haar meesteres kwam neérleggeD. Deze aardige vertooning herhaalde zich*. Eiken morgen bracht onze niuizenvangster haar buit uit de dakgoten aan haar weldoen ster, die. echter, zooals zich denken laat, deze hulde slechts in schijn aannam en zich eiken keer haastte het gevangen wild aan poes terug te geven met een. liefkoozing en de vergunning er naar eigen goedvinden mee te handelen.* Zij waardeerde de goede bedoeling, maar wilde de bewijzen van poes' erkentelijkheid liever niet houden. Daar het mogelijk is, dat ik de volgende week eenige dagen in Haarlem ben, verzoek ik vriendelijk aan de kinderen, die mij gere geld de brieven over de post sturen, ze niet naar Den Haag te sturen maar naar Leiden, bureau „Leidsch Dagblad" en te zorgen, dat ze daar Dinsdags vóór 5 uur zijn. zoodat ze in het pakket met alle brieven kunnen ge daan worden. Ik weet het nu nog niet zeker of ik naar Haarlem ga, anders zou ik natuur lijk wel mijn adres aldaar kunnen opgeven, maar om alle verwarring te voorkomen, wilde ik dan graag dat as. week alles naar Leiden wordt gezonden. Ik zal mijn best doen om yoor de kinder courant van 7 Juli prijsraadsels te makeri, dan zijn de schoolvacanlies toch nog niet be gonnen, dus is iedereen nog thuis. Ik hoop iets, te geven wat echt raadsels zijn, dus wat moet gezocht worden. Neeltje van Wijk, heb je ook goed gezien wat in het begin der correspondentie staat over het verzenden der brieven a.s. week. Dit papier was net zoo goed als postpapier. Rika van Veen (Koudekerk), zijn er nog meer kuikentjes gekomen of is het bij die 2 gebleven? Dat zou wel heel weinig zijn van 12 eieren. Lees het begin der correspondentie. Jo en Neeltje van Leeuwen uit Nieuwveen, de brieven ook a.s. week naar Leiden zenden. Zijn jullie in circus Hagenbeek geweest? Was het mooi en hebben jullie nog op een olifant of op een kameel gezeten? En hoe is de schoolreis geweest, was het prettig in Artis? En hadden jullie mooi weer dien dag? Abram Burgerjon, de schoolreis voor je zusje is Dinsdag zeker wel doorgegaan; het was mooi zonnig weer, al was de wind nog koud. En je schreef dat ze naar Breda gin gen, en ik ontving een mooie briefkaart van eeh raadselnichtje, die Dinsdag uit Breda was verzonden, die behoorde zeker tot de zelfde groep. Schiet je al goed op met je muziekoefeningen? Is het prettig? Marie van Dijk. een bijzonder verhaaltje deed je mij ditmaal, ik kan niet zeggen aar dig', of grappig, maar eerder treurig, dat iemand zoo iets durft te bedenken. En toch begrijp ik volkomen dat velen zullen ge lachen hebben toen er zoo'n vreemdsoortige regen nederdaalde op een zeker hoofd. Annie Huisman jij bestaat niet tweemaal en ik heb ook geen 2 raadselnichtjes die An nie Huisman heeten. Het is eene vergissing, den tweeden keer was het Annie Franse, jij stond er tweemaal en Annie Franse, die toch ook goede oplossingen inzond kon haar naam niet vinden. Annie Franse, heb je dit ook gelezen? t. Bertha en Marietje Haarlem, je hebt deze r- lï »*- week je namen ook weer bij de goede oplos singen kunnen vinden. Alsjeblieft nog wat wachten met nieuwe raadsels in te zenden. Lena Planken, noemen jullie dat in de Kooi? Hoe grappig, ik dacht dat het Kooi- park heette Als het triestig weer is, dan i9 het overal somber, daar net zoo goed als hier. Marie de Koning, ik heb gedacht zooals je het mij vroeg; eenige regeltjes kunnen net zoo goed gemeend zijn als'een ferme brief. Sari en Jansje Aalbersberg, als Sari mij zegt dat ik niet mag denken dat het boèken- kastje klein is, dan moet ze mij maar eens vertellen hoe groot zoowat. Hooger dan de tafel? En hoeveel planken zijn erin? Jansje kan gerust zijn, ik reken je beiden de laat sle maanden tot de trouwe inzendsters. Abram Oudshoorn, ben je altijd zoo blij als je goede oplossingen kunt insturen, dar hoop ik voor je dat je er altijd raadsels bij zulf vinden, die niet te moeilijk zijn. Johannes de Wagenaar, daar heb ik geen zin in om kwaad te worden; dan heb ik te veel werk want dan moet ik weer goed worden ook. Dus rnaak je niet onge rust als je eens een keer overslaat. Adriaan Reyngoud, ik wist wel waar Oudleusden ligt; ik was meer dan eens in Amersfoort en ook in Leusden. Jo Reyngoud ms je poes al een jaar is. is hij dus nie', h'..tl klein meer, maar toch zeker nog wel speklsch? Betsy Fonteyn, ik zal je anekdotes tol later bewaren, want ik heb er nog genoeg in voorraad. Anton van Brussel, heb je al gezien daf ik vandaag twee brieven van je kreeg en dan gisteren ook nog zoo'n mooie prent briefkaart. dus heel wat waarvoor ik je moet bedanken .Ik hoop voor je dat je nooit weer zulke nare maanden moet doorma ken als in 1919, Piet Kükler, je hebt die muis Heel .knap geteekend; ik liet je teekening aan een 3-jarig meisje zien en die zei: geef u. die maar aan de poes. Vindt je dat niet leuk gezegd? Marie Kükler, kan jij zoo goed begrijpen dat ik heel erg tyij en dankbaar ben, om dat mijn broer weer zoo heel veel beter is. Piet Gertenaar, ik heb uit je vorigen brief niet begrepen of je nu geregeld des avonds naar de teekenclub. ging. of dat hel maar voor één keertje 's avonds was, en verder Zaterdagsmiddags. Clasina en Adriana Singeling, nu zaten de brieven toch niet in het couvert van Semien en Jo. Glazina van Venetie, dat is levendig te begrijpen dat je dolgraag eens zoo'n mooi boek wilt winnen, ieder kind is er altijd gelukkig mee. want het zijn heel mooie prijzen, dio jullie krijgt. Louis Hartkamp, dat was een late voet- balpartij 's avonds van halftien tot halfelf het blijft wel heel lang licht tegenwoordig met den zomertijd maar kunnen jullie des avonds tot halfelf genoeg zien voor dat spel. Graag hoor ik a.s. week weer over je aquarium. Marie'Laman, ik vond het aardig toen ik je daar Maandagmorgen opeens zag op de Breeslraat. Ik was maar voor één dagje even in Leiden. Het was net 12 uur en alle scholen gingen uit toen ik daar op de tram stond te wachten en dacht net: hè zou ik iemand van mijn raadseljeugd zien? En toen ontdekte ik jou opeens. Ja, Zondag was het echt zomerweer overdag en genoot ik van buiten zitten, maar 's avonds was het al weer heel frisch. Hier boven schreef ik al dat ik1 zoo blij ben dat mijn broer zóó veel beter is en uitgaat. Ik beloof je, ik zal het hem vertellen, dat de raadseljeugd" zoo hartelijk hem beterschap wenscht. Elsje Timmers, je beide brieven in dank" ontvangen. Zal je mij later vertellen over het schoolreisje? Als je nog weer Franscb hebt geleerd, zet je dan Fransche zinnen in je brief, en dan nog later den heelen brief in het Fransch? Ik vind het best hoor, ik houd o zooveel van Fransch, Willem van der Horst, heerlijk dat hef met Moeder goed vooruitgaat. Mag je haar dikwijls bezoeken? Ik dacht dat ik jou Maandag ook had gezien, of is dat niet zoo? Marietje Gaykema. van jou deze week' ook 2 brieven zooals je al zult gezien heb ben. w Jacomina de Haas, wat een mooie naam

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 17