PALTHE De Koffiebaal Onlïlekken en Oppersen van Heerenkleedioy. Ksit Rapenburg 6, Leiden Kleuren-Fetograde bij A. WAALS - Haarl.straat 132-136 Koffiebranderij en IMaüiel VERKOUW&STOKHUUZEN ALMELO Vergrootingen in zwart, sophia en gekleurd s g<so. TEN CATEs FIVE O'CLOCK TEA alom verkrijger. N.V. „HET MOTORHUIS" Statins*. 1. SfORT. VRAGENRUBRIEK. Door ONZE vakkundige behandeling, weike door bekwame detacheurs en persers geschiedt wordt Uw Gostuum als nieuw. Desgewenschi direct gereed, Nieuw Weder Voorhanden: L. ERADES, Janvossensteec 2G gemeubileerd huts ZIEKENWAGENS N.V. S1GNIS' Handel in Ziskeüsrtikelen JAN JEi CATE - AMSTERDAM. TOURING f aess.- Een FORD rijden beteckent een lage onkosten rekening hebben Geen ECONOMISCHER wagen dan een FORD. Onze veirpakie KOFFIE en THEE Is bij de meesie mss Winkeliers verkrijgbaar. f/iiddelwag 3=7-9. Telefcon^^ Lesdsche Begrafenis onderneming. fnoet worden opgenomen, en dat ik wel weet, dat het lot op twee leden geslonken bestuur en de nog trouw gebleven contri buanten hebben gedaan, wat zij onder de omstandigheden konden doen, zoodat er zelfs nog in het laatste jaar twee zang avonden geweest zijn. Ik noemde dit „niets" tegenover al wat er noodig is te doen om in jpen dergelijke Vereeniging een krachtig le- yen te verzekeren. Er is in de eerste plaats noodig een vol tallig bestuur, en een grooter aantal leden. De omstandigheden zijn nu ook anders. Zoo vertrouw ik, dat met medewerking van al len, die iets gevoelen voor de beweging, er meer, veel meer gedaan kan worden, en er een groote, bloeiende afdeeling kan ont staan. Reeds hebben zich personen van be- teekenis bereid verklaard plaats te nemen in een nieuw bestuur. Donderdag 21 Juni is er een propaganda- avond in de Kleine Stadszaal. Laat^ ieder, die kan, er heen gaan, en liefst ook zich als lid opgeven. U dankzeggend voor de plaatsing heb ik de eer te zijn, Hoogachtend, Ued. dw. dr. Dr. C. H. Ph. MEIJER. Den Haag. Mijnheer de Redacteur 1 Ik verzoek u beleefd eenige plaatsruim te af te staan voor het volgende: Marktdag. Het is Zaterdag enzomer, de regen valt bij stroomen neer, en het marktbezoek is nihil. Droomerig staat do marktkoop man te kijkendaar staat hij met zijn ont zettend hooge kosten, abnormaal hooge marktgelden moet hij betalen, duur reis geld, en verdere hooge kosten om van be lasting maar niet te spreken. Slecht weer en een reusachtige malaise, die de markt koopman het eerst voelt. Wat is toch een mensch, dio zijn bestaan van de straat moet hebben? En toch gaat men door die menschen tot op het been uit to zuigen. Voorwaar, 1923 is wel voor onzen Raad een goed leer jaar. Door de hooge marktgeldheffing, in den Raad aangenomen, zijn 2 successen??? bereikt, ten 1ste een deel der marktkoop lieden blijft weg, (zie naar de Nieuwe-Rijn) 'ten 2de het ander© deel wordt naar een faillissement gejaagd. En dit noemt men 'dan Gemeentebelang (wie lacht daar?) Zoo straks zullen do marktkooplieden gaan agi- teeren voor marktgcldverlaginglaten wij hopen dat onze Raad dan gelukkiger zal zijn, in het nemen van besluiten wat be treft de markt 1 U mijnheer de Redacteur, mijn oprech ten dank. H. ZOUTENDIJK, Voorz. Marktkoopïïedenbond „One Belang." Leiden, 16 Juni 1923. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: Jb. Dekker Wzn-, bloembollenkweelcer en handelaar, Hillegom, Rechter-commissaris jhr. mr. R. de Marees van Swinderencura tor: rnr. A. A. Hui zeng a. H. Kruydenberg, to Hillegom.. VOETBAL. 1 Nederlandsche Voetbalbond. We lezen o. m. in De Sportkroniek: Het bestuur van den N. V. B. heeft Za terdag j.l. te 's-Gravenhage vergaderd. Het bestuur stelt vast, d a t d e a 1- gemeene vergadering defi nitief op 7 en 8 Juli 19 23 zal worden gehouden, in welke vergadering dan echter het jaarver slag niet zal worden behandeld. Tot afgevaardigden met adviseerenden stem worden benoemd de heeren: dr. A. H. Kan (schoolvoetbal); G. Jolink (volksvoet bal); A. J, Brankhorst (D.), persoonlijke leden: F. G. Triebei (militair voetbal); Joh. J. Meijer (instellingen met speciaal doel); E. G. Mundt (spelkwaliteit); J. Mut ters (scheidsrechters); J< A. .Wijnmalen (propaganda^ Op voorstel van de Nederlandsche elftal commissie wordt besloten de districtscom missies voortaan te doen benoemen door de N. E. C. Aan de districtsbesturen zal dan een aanbeveling worden gevraagd. Het rapport, uitgebracht door de com missie in zake spelverruwing, wordt onder dankzegging aan de commissie voor het door haar geleverde werk, voor kennisge ving aangenomen. Het rapport zal als bijlage bij de notulen in druk verschijnen. Het bestuur is van meening, dat het aan beveling verdient voortaan alle spelers per 1 Augustus (den aanvang van elk seizoen) vrij te laten in de keuze van hun vereeni- ging. Besloten wordt een voorstel tot wijziging van de amateursbepalingen te dezen aan zien in te dienen, ter behandeling in de aanstaande algemeene vergadering. Ten behoeve van het Olympisch Fonds 1928 zal een bedrag van f 1500 worden ge reserveerd uit de netto opbrengst van dc tegen Frankrijk en België gespeelde inter nationale wedstrijden, waarvan de schen king hiervan afhankelijk zal worden ge steld, dat ook werkelijk van andere zijde blijk gegeven wordt dat er voldoende animo is om het Olympisch Fonds financieel te steunen. Het bestuur besluit het verzoek van -de vereenigingen S. V. V. c.s. om de wedstrij den, welke noodig zullen zijn om uit te ma ken welke van de vereenigingen D. II. C., Hilversum en S .V. V., zal promovceren 1) uit te stellen tot na de algemeene vergade ring, af te wijzen. 1) Het bestuur gaat ook bier du^ weer uit van de veronderstelling, dat het nieuwe competitie-voorstel zal worden aangeno men. 't Lijkt ons wel bijzonder voorbarig. Red. L. D. Denomarken—Zwitserland 3—2. Over dezen wedstrijd wordt gemeld: De Denen trappen af met zon in den rug en maken voor de rust door Olsen en Bli- cher, de laatste uit een strafschop, twee doelpunten. Na de rust doelpunt Blicher weer uit een strafschop. Drie minuten later doelpunt do Zwitser Pache met een mooi schot, wat hij H) minuten voor tijd herhaalt uit een hoek schop. Denemarken won dus met 32, wat de verhouding vrijwel weergaf. LAWNTENNIS. Om den Davis-Cup. Zwitserland heeft dc demi-finale bereikt door te Geneve Argentinië met 41 te slaan- ATHLETIEK. Wedstrijden van O. D. I. Te Rotterdam zijn Zondag op het Feye- noord-terrein nationale athletiek-wedstrij- den gehouden, welk© georganiseerd waren door de Rotterdarnsche athletiek- en voet balver een'jging O. D. I. Voorzitter-kamp rechter was de heer W. A. Deenen. Onze Btadgenoot J. de Cler, lid van V. E. L. behaalde in het nummer 100 M. hard loopen voor nieuwelingen den eersten prijs Tijd 11.9 sec. De verdere uitslagen zijn: Kogelstootèn, nationaal kampioenschap Z.H.A.B. (Ned. record B. van Hemert 12-215 M.): 1. H. Kamerbeek, Philips S. V., 10.92 M. 2. W. Westerbrugge, O.D.I., 10.22 M. 3. J. Smids, D.F.C., 9.62 M. 100 M. hardloop en nationaal (Ned. re cord J. Grijseels 10.8 sec.); 1. H. A. Broos, Philips Sp. Ver., lï sec.; 2. Ch. Bovens, V.E.L., 11.4 scc.3. M. v. d. Berge, Het Noorden, 11.5 sec. 80 M. hardloopen dames: 1. A. de Boeck, ü.S.V., 11j6 sec.2. R. Cornax, G.S.V., 11.9 sec. 3.. A v. d. Blankevoort, Rozen burg, 12.1 sec. Teamrace, 1 Eng. ynijl1. De Zwaluwen, Den Haag, 5 min. 17.2 sec.2. Philips S. V. Eindhoven, 5 min. 20.7 sec. 3. Olympia, Gouda, 5 ïnin. 21 sec.4. Sparta H. Hoogspringen met aanloop nationaal kampioenschap Z.H.A.B.: De Lange, Ro zenburg, 1.50 M. (na overspringen) 2. H. van der Meulen, Rozenburg, 1.50 M.3. H. Splinter. Speerwerpen nationaal kampioenschap Z. H.A.B. (Ned. record M. van der Linden 53.92 M.): 1. J. Knol, A.S.P.V., 43.53 M; 2. J. van Wijk, Pro Patria, 36.80 M.3. A. Bohl O.H.I., 35.45:M. Hoogspringen met aanloop dames. Kam pioenschap Z.H.A.B.: 1. F. Luyke, Z.H.A. B. (D.), 1.20 M. 2. R. Cornax, G.S.V., I.15 M.3. L. Dekker, Sparta D, 1.15 M. 4 maal 100 M. estafette Nationaal kam pioenschap Z.H.A.B. (Ned. record V.E.L. 44.3 sec.) 1. V.E.L., Den Haag, 46.1 sec.2. Philips S.V. Eindhoven, 46.9 sec.3. Spar ta, Rotterdam, 47.8 scc. 5000 M. hardloopen -nationaal kampioen schap Z.H.A.B. (Ned. record Jac. Keyser, 16 min. IÖ.2 sec.): 1. P. de Boer, Trekvo gels, Haag, 17 min. 2.9 scc.2. C. L. Brou wer, D.O.S., Rotterdam, 17 min. 3.9 sec.; 3. H. Blaak, Zwaluwen, Haag, 17 min. 35.2 sec. 3500 M. snelwandelen met voorgift (Ned. record Aug. Schotte 16 min. 29 sec.) 1. G. Gubbels, Rotterdam, van meet 16 min. 32.2 sec. 2. Cli, Kragt, Pro Tatria R., voorgift 50 M., 17 min. 11.2 sec. 3. J. J. L. van Schaik t. Werve, 200 M. voorgift, 18 min. 6.1 sec. 4 maal 100 M. gemengd estafette natio naal 1. Het Zuiden, Rotterdam, 53.3 sec. 2 Sparta, Dordrecht, 54 sec.3. Rozen burg, Rotterdam. 54.6 sec. Beste presta tie Rozenburg R. 51.6 sec. Relais 300 M., afl. op ca. 90 M.: 1. V. E. L Den Haag, 6 min. 57 sec.2. Zwaluwen Den Haag, 7 min. 9.4 sec.'3. Trekvogels, Haag, 7 min. 24 sec. Wisse lp rij-s: Philips S. V. 17 p., V.E.L. 9 pnt., Zwaluwen 8 pnt Hollandsche athleten te Oldenburg. Zondag hebben te Oldenburg (Duitsch- land) athletiekwedstrijden plaats gevonden, waaraan Hollandsche athleten hebben deel genomen. In het nummer hoogspringen met aanloop behaalde A. Kroese den 2en prijs met 1.65 F. Kroese legde beslag op den 3en prijs met 1.60 M. A Kroese won met kogelstooten eveneens den 2en prijs door een worp van 11.55 M. Het nummer 100 M. hardloopen voor da mes was voor mej Kloosterman (Vlugheid en Kracht) in 13 3/10 sec., terwijl Vlugheid en Kracht" in den 4 x 100 M. estafette-loop do 2e plaats bezette. H. h Stühling was 4e op 400 en 800 M. in liet nummer speerwerpen was Kramer 2c met 46 M., terwijl Kempkes bij het ver springen met een sprong van 6 26 M. den Ion prijs won. Op de 200 M. was Buisterwinkel 3e in 24 sec. In het nummer 4 x 100 M. estafette werd Rapiditas 4 in 47 sec.in do demi finale liepen zij 45 sec. De 100 M. was voor Thumm (Berlijn) een der athleten, die Duitschland te Gothenburg zullen vertegenwoordigen. Tijd 11 sec. Vier de was Kempkes in~llx4/10 sec. In de demi finale liep de. Hollander dead-heat met Thummdoor de vele nummers, waaraan hij deelnam, was Kempkes echter voor de finale eenigszins vermoeid. SCHERMEN. Utrecht wint den Revue der Sporten-heker. In de militaire gymnastiek- en sport school te Utrecht zijn de wedstrijden op degen om den Revue der Sporten-beker ge houden, waarvoor zeer groole belangstel ling bestond, zegt „De Tel." Niet minder dan 9 equipages namen aan dezen wedstrijd deel, welke, in verband met het groole aantal, in vier groepen wer den verdeeld, .zoodat in iedere groep een vertegenwoordiger van zaal of bond ge plaatst werd. Als juryleden traden op de heeren kapt. A. E. W. de Jong, kap. Scherpenhuyzen, majoor Scheffer en een paar schermonder- wijzers van de school. Ónder de aanwezi gen merkten wij o.a. op kap. G. van Ros- sem, voorzitter van den Kon. Ned. Ama teurs Schcrmbond. De deelnemers werden als volgt ver deeld: Groep 1: de heeren Carels, Scheffer, Wiarda, G. Vigeveno, Scherpenhuijzen, Van Noppen, Tiboantoni en Brouwer. Groep 2: de heeren Abrahams, ritin. Wirix, Kramer, D. dc Jong, Dog, Knoop, Driebergen, Schólten, Green. Groep 3: de heeren Tichler, II. de Jongh, Franssen, P. Kinze, Dr. Hubert van Blijen- burgh, Bijl, Sjoedsma, Dc Lange en Dullc- man. Groep I: de heeren Bours, Gudc, Bal- kema, Delancy, Wynoldy Daniëls, Obdam, Rutgers, Van Erp en Van der Wici. De einduitslagen van de verschillen ontmoetingen waren na spannenden stri als volgt: 1. (Zilveren wisselbeker) Utrechtsch Schermvereeniging met 24 gewonnen pa tijen, 2. Zaal-Aerls met 22 gew. part. 3. O. O. S. met 20 gew. part., 4. K. 0. Amersfoort met 16 gew. part., 5. K. 0. S Den Haag, met 14 gew. part., 6. Zaal-Gian dominici met 14 gew. part., 7. Zaal-Braj sine met 13 gew. part., 8. Rotterdamsch Schermzaal met 9 gew. part., 9. Harderw met 8 gew. partijen. Aanwezig op deze wedstrijden wa tevens de Utrechtsche Commissie van d K. N. A. S. bestaande uit de heeren Schoor M. Zeldenrust, kapt. A E. W. de Jongh ei Wolfsma, ter beoordeeling welke schermer eventueel in aanmerking komen, om ii Den Haag de Hollandsche kleuren te ver dedigen. Zij besloot de volgende heeren voor Dei Haag af te vaardigen: Voor degen Kapl Dr. W. P. Hubert van Blijenburgh, Kapl A. E. W. de Jongh, Kapt. Wynoldi Daniels Kapt. Scherpenhuijzen, J. GrceVe, De li Noy, Brouwer, Zeldenrust en Luit. Va: Bosen. Voor sabel werden afgevaardigd: Kapl A. E. W. de Jongh, S. Zeldenrust, Kapl Wynoldi Daniëls, Kapt. Doorman, Luit, d. Wielen, Luit, Ekkart Delanoy. ZWEMMEN. De wedstrijden te Gothenburg. Voor de zwemwedstrijden der Zweedsche kampspelen hebben zich tot dusver aange meld uit Holland 3 deelnemers, uit Enge land 3, uit Denemarken 15, uit Tsjecho Slowakije 1, uit Joegoslavië 15, uit .Honga rij© 25, uit Oostenrijk 38, en uit Noorwe gen 5. „Het Brasemermeer.' Zaterdagavond hield te Roelofarendsveen de Zwemvereniging „Het Bras<fmermeer'! haar eerste" jaarvergadering. Na rekenirig en verantwoording van den penningmeas ter stelde voorzitter voor een Poloclub oj te richten, welk voorstel zeer in den smaai viel van het overgroot gedeelte der leden De heeren N. van der Meer en Th. van Amsterdam namen de eerste leiding op zich Als bestuursleden werden herkozen de hee ren J. van Rhoon als voorzitter en P. (te Prie als secretaris. De eerste wedstrijd is bij gunstig weer vastgesteld op 22 Juli, Bij de sluiting van de vergadering dankte de voorzitter voor de medewerking en spoorde hij alle leden aan hun best te doen de zwemsport zoo algemeen mogelijk te maken. II. J. T., Ie Leiden. Leiden, Alplieu, Woerden, Utrecht, de Bildt, Iluis ter Heide Amersfoort, Nijkerk, Putten, Slaverden, Udi delermeer, Apeldoorn, Voorst, Zutphen', Warnsveld, Loehem, 158,2 K.M. Abonnë. Leiden, Alphen, Harmeien, Woerden, Utrecht, de Bildt, Zeist, Drty bergen, Doorn, Leersum, Eist, Rhcnen, da Grebbe (hier over den Rijn), Ophcusden Dodewaard, 99.8 K.M. 8096 Kunst-Atelier levert vanaf f 5.50 met lijst, op termijnbetaling. ACTIEVE AGENTEN GEVRAAGD. Brieven! aan het Bureau van dit Blad onder No. 6979a. Groote tricot Heerenpantalcns 88 Jaeger Heerenhemden 142'/8 Heerenflanellen86 Prima dril Boezeroens 1827= Engelsch leeren Werkbroeken 349 Heeren wit piqué Overhemden 240 Huishoudschorten prima bont 1277* Dril Jongenspakjes m. matro zenkraag170 Grijze Jongensblousen 125 Voile Kinderjurken 125 Wit tricot Damestailles 32 Blauwe Handdoeken. 23 2-persoons geschilderde Le dikanten 875 Groote wit ijzeren Kinderledi- kanten650 Damast Kindermatrassen. 465 Zwaar gevulde Hoofdkussens 88 Rood-zwart Karpetten 550 Gebloemde Karpetten 775 Cocosmatten477® ets; Slaapkamermatten, 140^180 96 cis. it Tafelzeil, prima kwal., per el 75 II ii Honten-raamgarnitnur, compl. 159 II it Landhnisstof in moderne ii streepen 59 11 i» Kipdof voor gordijnen. 54 11 Gekleurde Zephir per el 19'/» 11 Gebloemde Voiles per el 20 11 ii Moderne geruite Stollen 45 11 ii Crêpe Marocain, in moderne ii kleuren 83 11 ïi Dubbel breed Cheviol S3 I» ii Tropical voor stoijassen en jongensblouses 29 SS ii Zwaar waschecht Poolbont 20 Prima Lnierstoi per el. 22 Vs 11 Graslinnen voor lakens 52 11 8/4 wit Katoen voor schorten ii en eloopen 42 II ii Geel Katoen voor lakens 45 11 ii Mooie witte Katoen. 21'/» 11 Bezichtig onze etalages Breng Uwe Kinderen mede wij verstrekken PRACHTIGE LUCHTBALLONS 8104 Jonge Hennen, broed 1923, Wit Leghorn cn Patrijs Leg horn, ruilt ook in voor Jonge Hanen en Oude Kippen, best Zingende Kanariemannen als voorzangers, Jonge Eenden, Jonge Ganzen, Jonge Ko nijnen, enz., enz. 8102 of vrij bovenfims, bevattende minstens 3 Kamers en Keuken te Iscjbip gevraagd. Brieven met prijsopgaaf, No. 6958a bureau van dit Blad lier leen gevraagd, voor 3 maanden, tegen hooge rente. Brieven onder ;No. 69S4a aan bet Bureel van dit Blad. LAGE E'RIJZEN 3586 Vraagt Prijscourant 26 L 36 GROENMARKT BEN HAAG Wil 'liffHTWa Het oranjetak met den Blaiuven Chinecesela SS cn BLUFT 1>E THEE voor BE ELITE. Prijs per earioiD £1.12yim 8097 THE UNIVERSAL CAR Geheel compleet, met electrisch 8109 licht, starter en gereedschap. Transporten. Telefoon. S61. 7797 Begrafenissen Crematies KmHooi' A:ihn:i»-!-:! 10. Cpgopic?:»! ISTlj Directie: H. p. H. KEEREWEêR,

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 6