2 jaar tot de kleineren. Het broertje mag wel meedoen als hijf bet niet te moeilijk vindt. Truu8 Buschens, ik" weet niet of ik je naam goed heb geschreven; ik kon het heusch niet goed lezen. Schrijf het nog eens duidelijker, wil je? Hella ten Cate Brouwer, als je bij de Taadsels ziet staan: ingezonden door dan beteekent dat volstrekt niet altijd, dat de kinderen dat raadbel zelf maakten, maar dat ze het ergens lazen of hoorden van iemand. Het gebeurt wel eens een enkele maal dat een kind een raadsel zelf maakt en als het dan geschikt is, dan plaats ik het. An je en Niesje de Gelder, is de eerste naam nu goed geschreven? Ik las wel dik wijls Aansje als verkorting van Anna, maar Anje had ik nooit gehoord. Yan wie zijn die mooie rapportcijfers van de oudste of van de jongste? Kelly en Piet Benjaminse, als Ik 8 raadsels plaats, dan zet ik er immers bij om uit to kiezen. De kleineren moeten dan 3 goede oplossingen hebben en de groote ren 4. Weet je er meer dan 3 of 4, dan mag je die wei opschrijven, maar noodzakelijk >is het niet. Ik woon in Den Haag. Frede- rik Hendriklaan 157. Alle kinderbrie ven worden mij opgezonden naar hier en als ik dan alles heb gelezen en beantwöord, dan zend ik dat met nieuwe raadsels en anekdotes weer naar Leiden. Goed begre pen? En nu vraag je nog of ik wel eens ooit in Terneuzen ben geweest? .Ta, zeker al dikwijls. Ik heb 12 jaar in Zeeuwsch- Ylaanderen gewoond en kom er nu nog dikwijls en dan ga ik ook wel eens naar Terneuzen. Dicwertje Uittenboogaard, ja ik bedoel die <?ene zuster, die bij jou dokter is, die kent je goed, vertelde ze mij; niet juffrouw Catootje, maar de andere. Is Corrie linksch? Dan was het voor haar ook een gemak kelijk Verkje en daardoor zoo netjes. Marijtje, nu begrijp ik best dat het maar een grapje was van dat bewegende meubel. Dat zal - mooie muziek geweest zijn, die drie daar voor de piano. Rika Bliek, toen je den brief aan mij zat te schrijven, had je zoo'n ergen hoofdpijn, omdat je veel te lang gebald had, schreef je. Dan zou ik, als ik jou was, het voortaan wat korter doen, anders heb je er al bitter weinig aan of je nieuwe ballen krijgt. Was dat in de schoollokalen of in de tuintjes, dat je de bloemen begoot? Maria van Delft, het is toch altijd zoo grappig die 2 brieven de eene met Maria v, D. en de andere met Marie v. D. Wat akelig 'van die kleine poesjes; hoe is dat zoo geko men? Is er eene vreemde poes bij geweest? Johannes de Wagenaar, natuurlijk mag je voortaan meedoen; je behoeft enkel de ant woorden der raadsels op te schrijven, niet de heele opgave er ook nog bij, dat is zoo'n geschrijf. Als je 12 jaar bent, behoor je tot de grooteren. Allen worden vriendelijk verzocht nog wat te wachten met het inzenden van nieuwe raadsels en anecdotes, anders kom ik er nooit door heen. Tot de volgende week. Vele groeten van Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Wand, klok, woud, den, stal. f Wandelstok. 2. Ebbe. 3. Golf, wolf, kolf. Dolf. 4. Een Goudsche pijp. 5. Rozijn. 77 i 6. Vader 1 e. Moeder 2 x e, kinderen 2 x e, Gezin 1 x e. 7. Nergens, men maait gras. 8. Paar, raap. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Jo van Leeuwen. Neeltje van Leeuwen, Rika van Veen (Koudekerk), Neeltje van JVijhj Marius Segaar, Goba Dee, Rika Bliek, Dieuwertje Uittenboogaard, Corrie Uitten- boogaard. Marie van den Wijngaard, Marie Kükler, Piet Kükler, Jo Reyngoud, Adriaan Reyngoud, Semien Voorbrood, Johanna Voor brood, Annie Krüger, Gerard van den Heu vel, Neeltje Momberg, Anton van Brussel, Corrie de Groot, Piet Oosldam, Sari Aal- bersberg, Jansje Aalbersberg, Ansje en Akke Bonte, Marie van der Linden. Annie Franse, Wilhelmus Döll, Regina Doll, Marie Laman Betsie Groenewegen, Jan van Sehie, Adriaan vom Hofe, Wim vom Hofe» Geer- (ruida van der Kaai, Annie Zirkzee, Ella Brugmans, Marietje van Peppen. Abram Burgerjon. Corrv den Dopper. Wim den Dopper, Dina Brinks, Adriaan Bolle, Marie de Koning, Truus Burckens, Marie van Dijk. Freddy Veltema, Marie van Delft, Geertrui den Os, Marie van Delft. Truusje Duyver- man, Betsv Broeksema, Adriana de Wekker Jopie en Nellie Kret, Lena Planken, Alie Haasbeek, Betsy Lambrechts. Lousje Nieu- wenhuizen, Elsje Timmers, Toos en Janna van Weerden, Jacobus Selier, Alida Ver biest. Marietje Verbiest. Hendrika Verbiest, Betsie Hooftman, Jaap Le Poole, Catbarina Tos, Catrien Zandbergen, Nellie van Klave ren, Gerrie Slootweg, Betsv Aanen, Mollie Aanen, Ansje en Niesje de Gelder, Clasiena Lepelaar; Annie de Kier, Clazina van Ve- netie, Angelique Ruvgrok, Gerrit Cornelis Philippo, Klazina Parlevlfet, Rika van Veen (Zoelerwoude), Johannes de Wagenaar, Cor Pont, Wim Overduyn. Antje Hogenes, Ger rit en Jentina van der Post, Johan Schnei der, Piet Gertenaar, Hella ten Cate Brouwer, Johanna Jacoba Liese, Harmen Nieuwland, Wim Nieuwland, Tonnie Iloiipt. Ina Houpt, Nelly Broers, Hendrik Broers, Frans Diepe- veen, Johan Mokkenstorm. Joopie Groene wegen, Sienlje den Os, Rika den Heyder, J-^auis Hartkamp. Jo Onrust, Rika van der Kaai, Troes van Esmond, Nelly Benjaminse Piet Benjaminse, Marijtje Uittenboogaard. RAADSELS. Voor~aÜen, om uit te kiezen, de fineren 3, de grooleren 4. - - I. Ingezonden door Dirk de Groot- Met de letter e aan 't einde Dan is het een Duilsche vloed Maar een eiland wordt het Als ge het met een a eindigen doet. II. Ingezonden door Leen Oudshoorn. Als ge mij bewaart, ben ik u tot niets nut; geeft gij mij weg dan kunt gij van allerlei voor mij krijgen. III. Ingezonden door Jan en Adriaan Arbouw. Ik ben groen En ik schuil in 't groen, Komt gij te dicht bij mij Dan spring ik weg. geloof maar vrij. Ik spring in de sloot En toch ben ik niet dood. Ra, ra, wie ben ik. W- Ingezonden door Piet Gertenaar. Wat wordt een mensch als men hem met warm water wascht? V. Ingezonden door Neeltje van Wijk. Brussel begint met b en eindigt met e. Hoe kan dat? VI. Ingezonden door Bertha den Haan. Zeg welke koning bezit geen troon? En welke knecht ontvangt geen loon?; VII. Ingezonden door Wilhelm Döll. Mijn geheel is van 13 letters en is iets waar de jeugd verlangend naar uitziet. Een 3, 4, 5, 5, 12, 13 is een paard. 9, 8, 11, 13 is een bewijs. 1, 2, 3, 4, 5, is een jaargetijde. Hoe de Vijandschap tusschen Honden en Katten ontstaan is. Eir moest op zekeren dag in de dieren wereld over gewichtige dingen beraadslaagd worden. Er werd daarom een vergadering uitgeschreven, waar iedere diersoort een af gevaardigde naar toe moest zenden. Van alle kanten kwamen nu de viervoe tige dieren, de vogels en de visschen en ook de andere diersoorten bij elkaar. Behalve de olifant waren allen ot. En toen die nog maar altijd. niet verscheen, werd er beslo ten een afgezant te sturen om hem te ha len. Zij lootten, wie dit zijn zou en het lot trof den hond. Deze zei echter: ,,Hoe zal ik den olifant vinden, ais ik hem niet ken O, je kunt hem gemakkelijk herkennen," zeiden de dieren, .hij heeft een ronden rug!" ,,Dan zal ik hem wëi gauw gaan halen," zei de hond en hij liep weg. Daar kwam hij een kat tegen, die een hoogen rug opzette en hij noodigde haar vriendelijk uit, mee te gaan, hetgeen zij wel deed, maar nog steeds met gekromden rug. In de vergade ring aangekomen zei de hond: „Hier is de olifant, al 1" en hij wees op de kat met den hoogen, ronden rug. Alle dieren lachten hem nu hartelijk uit en dat hebben de hond en de kat elkaar nooit kunnen vergeven! Koelbloedigheid en Menschenkennis. De soldaten van een beroemd spaansch generaal ontvingen hun soldij niet en begon nen te muiten. De generaal was onuitputte lijk in geduld en buitengewoon voorzichtig, opdat de muiterij niet in een opstand zou overslaan. Eén der soldaten, een jeugdig heethoofd, dreigde den generaal zelf met zijn zwaard. Deze begreep, dat het ernst was en dat, indien de soldaat hem mocht kwetsen, zijn getrouwen zijn partij zouden opnemen en er ongetwijfeld bloed zou vloeien. Hij greep den soldaat bij den arm, alsof deze slechts schertste en zei lachend „Pas op, kameraad je zou me bij onge luk kunnen wonden". De ander liet onmiddellijk zijn zwaard zakken. Koelbloedigheid en menschenkennis had den den généraal het leven gered. ANEKDOTES Een slimmerd. Majoor „Wat neem je daar nu voor een paar laarzen? Zie je dan niet, dat die niet bij elkaar hooren". Knecht: ..Ja, beneden staat ook al zoo'n gek paar, die niet bij elkaar passen." Prozaïsch. „Ja", zei een jongeman, „mijn hoofd heeft mij eens het leven gered". „Och hoe interessant!" riep een jonge dame, „vertel u mij daar eens alles van." „Ik heb hem voor f 20 verkocht toen ik eens gevaar liep van honger te sterven", was het antwoord. Ingezonden door Zwaantje Muselaar. In de school. Op school geeft de onderwijzer een leer ling deze som op: „Als je van 16 appels iederen dag 2 appels eet. hoe lang duurt het dan voor je die 16 appels op hebt?" De jongen zit naar den zolder te turen, begint te stotteren: ..Als ik in een dag 2 ap pels eetdenkt na en vraagt: „Maar meester, moet je een heelen dag over 2 ap pels eten?" Ingezonden door Gretha en Suze van Daalen „Maar conducteur, we zitten al als ha ringen in een ton gepakt en je stopt aan houdend nog meer passagiers naar binnen". „Ja weet u, vandaag moet er in wat er in kan /want 't is een pleziertreinT5 j

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 18