CORRESPONDENTE. Gezond Levenije! Wij werken fiord den heel en dag, dan smaakt de boterham go'ed, en, heb jij soms geen et-enstrek, zeg, weet je wat je doet je komt bij ons een week aan zee en schept als wij, in 'tzand, 'di&i krijg je honger van. hoor maat! hoera, hoera voor 't strand Je wangen worden rood en rond, je armen bruin en sterk en 's avonds slaap je als een roos van moeheid na je werk. Vraag bij je thuis maar, of het mag en kom dan maar heel vlug! 'k weet zeker, na die ééne week, wil je niet meer terug! HE RM ANNA. Daar ik in heel veel brieven lees, dat jeugd zoo blij was met de lange correspon dentie met aan zoovelen een apart woordje, zal ik mijn best doen, het de2e week weer zoo te maken. Rika van Veen, ik hoop dat de bode van Koudekerk op Leiden een moóien prijs voor je heeft meegebracht. Dat schrijf je mij ze ker de volgende week wel. Heeft de kleine dikke broer geen pijn meer na het van de trap vallen? Éoba Dee, hoe kwam dat, dat je bri'ef werd verscheurd? Lag hij dan ergens waar hij niet mocht liggen? Xeeltje van Leeuwen, je viooltjes kwamen -goed over. Je bent een trouw raadselnichtje van mij, dus ook zonder die viooltjes zou ik je niet vergeten. Jo van Leeuwen, ik ben het o 200 met je eens, dat het naar kou4 weer is. Ik ver lang heel erg naar lekker^ zonneschijn voor iedereen en zeker voor zieken; die hebben warm zomerweer noodig., Marius Segaar, dat was natuurlijk een groote verrassing toen je zoo opeens je naam 2ag staan bij de prijswinners. Nu je verdient het wel, want je doet al lang mee. Jo en Adriaan Reijngoud, wat leuk dat de duiven zitten te broeien. Hef is te hopen, dat ze trouw op de eitjes blijven zitten. Anni Knlger, ik antwoord je altijd maar in het Hollandsch al schrijf je mij ook een langen Duitschen brief, maar je leest im mers heel goed Hollandsch. Anton van Brussel, of ik van lezen houd? Ja, dolveel. Aardig, dat je naar den zieke vraagt. Het gaat heel erg langzaam vooruit, maar het zal.nog lang duren. Er zijn weer massa's kindoren, die zoo vriendelijk zijn om naar mijn broer te vragen dat'vind ik heel hartelijk, maar jullie weet ook wel dat de raadseltante ook deelt in jullie lief en leed. Piet Oostdam. ja dat is waar, daar kon jij niet aan meedoen, dat spijt mij. Nog wel ge feliciteerd met je verjaardag, al behoort die nu al tot het verleden. Sari en Jansje Aalbersberg, ik bedoelde gewoon met de linkerhand schrijvenniet daarbij in een spiegel kijken, maar het pot lood of de pennehouder in .de linkerhand houden en dan schrijven. Saartje de Vos jammer dat het katje weg moet ik zou er ook veel spijt van heb ben als ik mij een een poesje had ge hecht. In je volgenden brief hoor ik zeker wel alles over dien bewusten feestdag. Betsie Hooftman je moet je-poesje eens een klosje aan een touwtje geven, daar spelen ze zoo graag mee als dat klosje hangt te bengelen. Catherine Tos, al weer een jarige in deze Week, het zijn er weer veel ditmaal. Harte lijk gefeliciteerd en ik hoop de volgende week van je te hooren, dat je een vroolijken dag hebt doorgebracht. Nellie van Klaveren en Catrien van Zand bergen doet dan allebei maar met de groo teren mee. Hebben jullie lekker poffertjes gegeten Qerrie Slootweg, ja zeke«r heb ik dat boek van mijn vader gelezen. Vond jij het ook zoo prettig dat het weer een lange cor respondentie was verleden week Dan zal je dezen keer hoop ik ook wel tevreden zijn. Rika van Veen (Zoeterwoude), het ant woord op je vraag over den zieke heb je hierboven al kunnen lezen. Van dat meisje waar je naar vraagt, ontving ik den laat- sten tijd geen brief. Cor Pont, heb je 2 mooie poesjes te mis sen Nu als er kinderen zijn, die dit lezen en die graag een goéd tehuis geven aao een poesje, die moeten het mij dan maar opgeven, dan zal ik bet je melden de vol gende week. Wim Overduyn, je schreef mij over de nieuwe tram naaf Wassenaar-; nu zoodra het heel mooi zomerweer is, hoop ik ook eens in die tram te gaan rijden. Heb jij er al in gezeten Gerrit en Jentine van der Post, natuur lijk is het goed als Jentine voortaan ook meedoet en je dan samen inzendt. Je kunt dan om de beurten den brief schrijven. Johan Schneider, ik zal je raadsel bewa ren, maar eigenlijk wou ik liever dat ieder een nog wat wachtte alvorens nieuwe raad sels aan mij te zenden. Harmen en WTim Nieuw land, dat weet je dat ik het heel best vind als één van bei den schrijft. Dank voor de goede wenschen van beterschap voor mijn broer. lna Houpt, zoo beu jij linkschdan was het zeker voor jou gemakkelijker dan voor Tonnie om dat prijsraadsehverk te maken. Ik vind het echt gezellig, dat ik jullie nu ken na mijn bezoek in LeideD. Frans Diepeveen en Johan Plokken- storm, ik zette je namen bij de kleineren omdat je maar 12 regels en geen 20 had overgeschreven. Henk en Nelly Broers, jullie moet het ook maar om beurten doen, d0 eene week kan Henk mij schrijven en een andetea keer doet Nelly het eens. Dir.a Brinks, het is hier in Den Haag volstrekt geen mooier weer dan in Leiden, allesbehalve, ook altijd guur en regen net- zooals toen ik in Leiden logeerde, daar heb je .gelijk in. Pin rietje van Peppen, je hoeft niet bang te zijn, dat ik den volgenden keer weer met de linkerhand laat schrijven, dan mo gen jullie weer eens wat raden. Adriana de Wekker, als je huiswerk niet al je tijd in beslag neemt, zal een brief van jou mij altijd welkom zijn. Je vraagt naar mijn familieleden. We zijn met ons - 11--- negen broers en zusters geweest, maar na heb ik nog maar alleen dien 'broer m Utrecht. Jopie en Nellie Kret, als er nu weer eens echte raadsels om op te lossen zijn, als prijsraadsels, dan kunnen jullie het pa-» men probeeren. Lem, Planken hartelijk dank voor Het portret dat je mij stuurde. Ja nu weet ik hoe een der pnjswinsters er uit .ziet. Met wie sta je daar op het portret? Elsje Timmers, ook wel gefeliciteerd met je verjaardag. Yeel plezier dien dag. Vertel mij er in je volgenden brief maar eens van. Aardig dat je zoo hartelijk schrijft over den zieke in mijn familie. Alida Verbiest, ik ben al dikwijls in Breda geweest, en ik vind het er heel mooi vindt jij de bosschen bij Breda' ook niet prachtig? Blijf je er lang logeeren? Rika de Heyder, probeer nog maar ëe'ns goed. Je mag de raadsels uitzoeken, die js het gemakkelijkste vindt en je mag er zeker thuis wel over prateno en om raad vragen. Ik heb vroeger in Leiden gewoond, maar nu woont er niemand van imijn fa milie meer in Leiden. Louis Hartkamp, nogal een jarige. Er komt vandaag geen einde aan. Ik hoop hartelijk, dat je een heerlijken verjaardag hebt gevierd en je nog menig jaartje zoo'n trouw raadselneefje van mij blijft. Annie Zirkzee, jij viert in de vólgende week je Verjaardag en zult dan hoop ik ook een pret!igen dag hebben. Ik reken er op. dat\e mij er alles over zult schrijven. Ik zal de groeten overbrengen zoodra ik naar Utrecht ga. Abram Burgerjon, ik miste je twee weken en begreep niet wat er is, want ik krijg al- lijd zoo'n gezellig praatje van je. Aardig van de broers om je klarinet te willen leeren. Een van mijn overleden broers speelde heel mqoi op de klarinet dat hoorde ik altijd graag. Troes van Egmond, zoodra je weer wat bijzonders hebt te vertellen, dan moet je het mij maar schrijven hoor, daar reken ik op. Clazina van Venetie, je schreef dat je hst prettig vond dat ik zoo'n lange corresponden tie gaf. Nu maar, ik krijg ook zulke lange uitvoerige brieven van velen en dan spreekt het van zelf, dat ik daar graag voor wil be danken en op antwoorden, al is het maar met een enkel woordje. Marie van Dijrk, verbeeld je dat alle kin deren, die mij wekelijks schrijven, eens echte neven en nichten van mij waren Wat een uitgebreide familie zou ik dan heb ben, zooals jij het noemt. Ik hoop voor je. dat dat eene ideaal eens verwezenlijkt zal worden. Marie van den Wijngaard, je hebt het druk met al je lessen. Heb je ook nog veel huiswerk te maken Jo Onrust, een nieuweling, maar als je trouw gaat meedoen, dan zal je tot de mij goed bekenden behooren. Dit is alles behalve lekker weer om te zwemmen, dus heb je niet veel gelegenheid om je te oefenen voor het diploma. Truus Duiverman. ik wensch je goede reis naar de vacantiekolonie. Ik hoop, dat je het er zoo prettig mogelijk zult hébben, en er aardige vriendinnetjes zult vinden, zoodat als Moeder je op korht zoeken, zij een vroolijke. gezonde Truus vindt. Geerlruida van der"Kaai, zorg jij dan maar voor je vriendinnetje, dat is heel'goed hoor. Ik lees uit jou brief en dien van Rika over de kleine zus ik hoop. dat ze niet veel pijn zal hebben en zij niet in het zie kenhuis behoeft, te blijven. Heel graag wil ik een portretje van jullie hebben, zooals je moeder beloofde. Betsie en Jopie Groenewegen. nog twee nieuweüngeü» Ik hoop, dat jullie er vee! plezier in zult hebben om de raadsels op te lossen en er wat bij te schrijven. Ik zie dat jullie met een heel clubje bent om de raadsels te zoeken. Dan zal er wel veel pret worden gemaakt als je zoo met el kaar bent. Gaan jullie allebei piano lee ren l Marie van der Linden, doe ook maar je best en dan zal je gaav" genoeg wennen aan het raadsels oplosseD. Geertrui den Os, jij behoort tot de groo teren en als je er plezier iri hebt, mag je nog 4 jaar moe doen. Sientje behoort nog

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 17