Denkt U aan de GROOTE OPRUIMING MAGAZIJN ÏSWlLlieLflI«5s in Eindelijk wenpvitin Ho. 19396. LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 1 Juni. Tweede Blad. Anno 19231 EERSTE KAMER.. TWEEDE KAMER. l'IT DE RIJNSTREEK, Onze sijss. lassaedten. ©Ike ÜP @1^1 BTALMES FEUILLETON r-" Huurwetten. Hel ontwerp wordt aangenomen met 23 tegen 6 stemmen. Tegen Mendels, Douwes, mevr. Pothuis, Haazevoet, Smcenge. en iffesterdijk. Kleine ontwerpen. Aangenomen worden vervolgens wijzi ging der wet van 29 Juli 1920, houdende wijziging der wet van 5 Juli 1910 lot rege ling van de samenstelling van den Iloogen Raad, de Gerechtshoven, de Arrondisse- nienls-Rechtbanlcen en de Kantongerechten r.z. Naturalisatie van A. J. J. Cockering en 19 anderen. Naturalisatie van J. S. Auerbach en 20 anderen en van S. Bachner en 19 anderen. Wijziging van de wet van A December '1920 tot regeling van de bezoldiging van den Raad van Slate. Verhooging en wijziging van hoofdstuk A der begrooting.1921. Aanvulling van artikel 29 der Wet op de Inkomstenbelasting 191T. Wijziging van de bcgrooting van het Staalsmuntbedrijf voor 1923. Wijziging van de Middelenwet voor 1923. Wijziging en verhooging van het Vilde hoofdstuk B der begrooting. Wijziging van de wet van 21 Juli 1890 lol regeling van het Militair Onderwijs bij 'de landmacht. Wijziging van de begrooting van de Pos terijen. de Telegrafie en Telefonie voor 1022 Indische leening. Hierna worst het ontwerp Indische lee ning len bedrage van 300 millioen aan de orde gesteld. De MINISTER VAN KOLONIüN beant woordt het eindverslag en handhaaft zijn bezwaar tegen de instelling van een com missie van advies. Een toezegging van niet conversie binnen tien jaar lean spr. niel geven. Wijders verdedigt spr. de plaatsing van deze leenirg in het buitenland. Het wetsontwerp wordt hierop z. h. st goedgekeurd en de Kamer gaal tol nadere lnjeenroeping uiteen na in Comihi-Generaal de huishoudelijke raming voor 1921 te heb ben behandeld. (Vervolg van gisteren). Dc heer RUTTEN (R.-K.) ziet vooral heii verbetering van het landbouw-onderwijs yoor de verheffing van den landbouw. Spr. ,wil dus allerminst bezuiniging op dit on- 'derwijs. Do heer VAN VOORST TOT VOORST (R.-K) acht bezuiniging noodig, maar zij moet met verstand geschieden en vooral in overleg met de organisaties. Daaraan ont breekt nu wel het een en ander. Do heer DECKERS (R.-K.) betoogt, dat emigratie door particulier initiatief moet geleid worden, omdat dan de moreelc be langen der personen beter behartigd kun nen worden. De heer OUD (V.-D.) vraagt mededeeling .van de baten van do Groenten-Centrale Naar zijn meaning kan dat geld besteed Korden om de tuinders thans te steunen. Do heer DE BOER (Platt. Partij) is tegen bodem-sociaïisatic en tegen protectie en klaagt nog eens over gemis aan waardco- nng van de steden voor het .platteland. Dc heer BAKKER (C.-II klaagt over 'de tegenwerking van gemeentebesturen b:j de uitvoering der Landarbeiderswet. De minister van Binnenlandsche Galeen en Landbouw, de heer RUYS DE BEEREN- BROUCK, antwoordt en geeft aan, waar de bezuinigingen op deze begrooting zijn te vinden. Om te beginnen verdwijnt een deel van het personeel aan het departement. Vi tale belangen van den landbouw zijn niet geraakt. Waar mogelijk, zijn uitgaven be perkt. Bij het doen van voorstellen, zal spr. alleen bezuinigen op die posten, die geen vitale belangen raken. Over do gansche lijn der Staatsbegroo- ting is bezuinigd en dat is moeilijk. Spr. is voornemens op de inrichting van het De partement nog meer te bezuinigen, maar hij zal b.v. trachten den steun aan boer derijen op woeste gronden te vergroot en. Met de drie groote landbouw-organisaties zal spr. gaarne samenwerken om overleg te plegen ten aanzien van de overheidszorg om op die wijze geld vrij te krijgen. Het particulier initiatief wil spr. gaarne steunen opdat het zich kan utbrciden. Op mede werking van zijn departement kan men te allen tijde rekenen. Spr. geeft een over zicht van den toestand van deu landbouw, die z.i. niet zoo ongunstig is, dat van een crisis gesproken kan worden. Van vele pro ducten waren de financieelc resultaten niet onbevredigend, al lieten andere weer te wenschen over. Spr.'s conclusie is daarom da-t in bet algemeen niet een toestand is ingetredeü, die als crisis kan worden be schouwd. In den tuinbouw is de toestand minder gunstig dan in vorige jaren, maar geeft toch geen aanleiding tot ernstige klach ten. De cijfers van de uitvoering van de Landarbeiderswet acht spr. niet teleurstel lend. De moeilijkheden, die wel" eens ont stonden. zijn ondervangen; zoo wordt vast gehouden aan den eisch, dat woning en land bij elkaar zijn gelegen. De hoogere invoerrechten van kaas in Spanje zijn het gevolg van het ontbreken van een handelsverdrag met Spanje, waar ever reeds onderhandelingen zijn gaande gemaakt. De invoering van Land bouw-kamers is i.n Duitschland reeds lang bekend en deze Kamers hebben daar weel goeds verricht, o.a. op het gebied van onderwijs cn voor lichting. Spr. vreest, dat voor Nederland de instelling tot verwarring zal leiden, om dat zij naast de vije organisaties komt te staan. De tumbouw-cfedietcn raken het depar tement van Financiën. Ten aanzien van de emigratie zegt spr. dat reeds een rapport over Noord-Frankrijk is verschenen en Q'eeds nut daarvan is ge trokken. Spr. geeft toe, dat regoering en particulier initiatief op dit punt dienen samen te gaan. De vergadering wordt verdaagd tot he den lYi uur.- ALP HEN. Vergadering van den Raad. dezer gemeente op Donderdag, 7 Juni, des namiddags te 2 uur. Agenda 1. Voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken op het adres van J. van Zwiefcen Jr., om dispensatie van het be paalde bij de artt. 43 sub b en 45 van de Bouw- en Woning verordening. 2. Voorstel van B. en W. bot overschrij ving van de hypothecaire schuld ten be hoeve van don bouw van een woning aan de Wilhelmanajstraat, thans slaande ten name van den heer J. li. Schoutenop naam van de N. V. Handel- en Industrie maatschappij, gevestigd to Alphen aan den Rijn. 3. Voorstel van B. en W. tot toekenning aan de bijzondere scholen van voorschot ten krachtens art. 103 der LagerondeT- wijswot 1020. 4. Voorstel van B. en W. om hen te machtigen tot het aangaan van oen over eenkomst met G. vau der Pijl om in de aan hem toebehoorende slachtplaats te Aarlanderveeo de noodslaohtingen te doen plaats hebben - en do uit nood geslachte diereu tijdelijk te bewaren. 5. Voorstel van B. en W. tot wijziging van dö ge meen schappelijke regeling om trent de toelating van kinderen uit deze gemeente op de O. L School te Boskoop. 6. Voorstel van B. en W. tob wijziging van de Verordening op do Paardenmarkt. 7. Voorstel vau B. en W; tot wijziging van do verordening voor de openbare lagere scholen en aet onderwijzend perso neel dier scholen. 8. Voorstel van |B. en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond gelegen aan do Bloemhofsbnaab aan de hecü'en G. Ges man Lzn., en C. Zoetemeijer q.q., beiden alhier. 9. Voorstel, van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond gelegen aan de Prins Hendrikstraat, aan J. S. van de Sandfc alhier. 10. Voorstel van B en W. om de ge meen tewcining, Schoolstraat 28, onders hands te verhuren aan G. van Heijningen alhier. 11. Voorstel van B. en W. om afwijzend to beschikken op het verzook van G. J. Lamfers om verlaging van den huurprijs van de door hem bewoonde noodwoning aan de Aarkade. 12. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de gemeentobegiröoting, dienst 1992. Heden is het 40 jaar geleden, dab de N. V. Houthandel v h. fa. Jac. Sprcij al hier gevestigd werd. Dit feit zal door dc firmanten en prn|omeeJ op cenigiszins feestelijke wijze worden herdacht. Gistermorgen had oen bakkersjongen het ongeluk te vallen doordat van zijn rij wiel de voorvork brak. Nadat hij in heb secretaric.gebouw wat was opgemonterd kon hij verder zijn weg vervolgen. In verband met den zomertijd zullen alle kerkdiensten Zondagsmorgens voort aan om 10 uur aanvangen, terwijl in die Ned. Herv. Kerk het aanvaogsuur voor do avonddiensten op 7 uur is bepaald. De ,,Sts. Git." bevat de statuten van de N. V. Motor-Omnibus-dienst Alphen aan den Rijn (M.O.D.A., alhier.) BODEGRAVEN. Het uitvoerend co mité voor do feestelijke herdenking alhier van de troonsbestijging van H. M. de Ko ningin heeft ecu voorloopig programma gemaakt. Op den eersten dag: 1. Bedeeling aan do armen, 2. Kinderfeest voor de leerlin gen van alle scholen, 3. 's Avonds gods dienstoefening in de verschillende kerken. Op don tweeden dag: 8—8V6 Koraalmu- ziek, 910 Muzikale omgahg door liet dorp, 10—12 Volksspelen en athlolische wedstrijden, 2—6 groot historisch open luchtspel tijdperk 1672). Na afloop hier van historische on allegorische optooht, 7—9 Uitvoeringen van muziek, zang en gymnastiek, tot slot: Vuurwerk. Zeer waarschijnlijk zal het feest gehou den worden op 12 en 13 September," De gemeenteraad alhier, besloot met algemeeno stemmen de openbare scholen A en 0 te combi nee ren. In de plaats van wijlen don heer P. Blommesteijn «is als kassier van de Boeren leenbank, alhier, benoemd dc heer W. F. Brunt. LEIDERDORP. Ingelanden van den Mun- niken polder hebben de rekening over 1922 vastgesteld in ontvangsten op f 1819.04, in uitgaven op f 1425 07; Saldo f393.97. Do bcgrooting voor 1923 is vastgesteld voor inkomsten en uitgaven tot een bedrag van f 1852.17, met een omslag van f 7 per H.A. Tot lid van het bestuur werd met 27 van do 33 stemmen herbenoemd de heer C. do Graaf. WOUBRUGGE. Gemeenteraad. Voorzitter burgemeester Boumann. Aan wezig allo leden. De Voorzitter leest het ge bed, waarna de notulen worden gelezen en onveranderd vastgesteld. Verschillende in gekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Aan den heer A. A. van Ieperen wordt eervolonslag verleend uit de Commissie van Schoolverzuim enz. De Voorziüer brengt een verzoek ter tafel van de ingezetenen Van der Iloelc, Van der Veen en Groenewoud, om kosteloos het veer over het Paddegat te kunnen passeeren. B. en W. hadden omtrent deze zaak ge confereerd met den veerman Van der Lijs en afgevaardigden van de verzoekers, en stellen nu voor die ingezetenen le gemoet te komen, daar andere ingezetenen b.v. vrij vervoer met hun voertuigen over de brug alhier hebben. Zij willen een subsidie ver- leenen van f 75 per jaar. Reeds een hooger bedrag ontving hij van verschillende per sonen als abonnementsgeld voor het over varen. De heer Boot kan zich met dat voorstal wel vereenigen liet verwondert hem dat er nog zooveel gebruik van het veer wordt ge maakt, daar bijna alle kinderen aldaar de school in de Veen bezoeken. De heer Kroes vreest, dat de veerman met dat voorstel niet mede zal gaan. Ilij begrijpt niet, dat die personen zelf niel een schuit aanschaffen gezamenlijk en-zoo hun voor deel zoeken als zij saam meer dan 200 per jaar uitgeven. De heer Boot wijst er op, dal men bij slecht weer, vecMvind, enz. een bekwaam veerman moet zijn daar dan te varen. De heer Wisman wil gaarne de inwoners (er wille zijn en daarom het voorstel van B. en W. handhaven. De heer Kroes zou, indien de veerman met het voorstel van B. en W. niet accoord gaat, dan dal bedrag aan do werklieden, die daar passeeren moeten, willen vcrlcenen. Met algemeene stemmen wordt het voor stel van B. en W. aangenomen. Tot leden van de Schattihgscommissic Rijksinkomslenbclasting worden herbe noemd de liccren J. Al. van der Voorn, P. F Noordam, J. J. Kapteijn en A. D. II. Heenk Rij punt 5, verzoek afdceling Woubrugge van „Het Groene Kruis" om eon gedeelte grond in erfpacht, ontspon zich een breed voerig gesprek. B. en W. stellen voor af wijzend te beschikken, daar dc afdeeling geen rechtspersoonlijkheid heeft cn daarom geen overeenkomst kan worden aangegaan. De heeren Boot, Wisman en Kroes voeren daarover het woord. Het voorstel van' B. en W. wordt goedgekeurd. (Dat verzoek van de afd. „Het Groene Kruis" was reeds enkele maanden te voren gedaan, doch thans is de meerderheid in het bestuur er voor, om daar niet te bouwen. Verslaggever.) Punt 6. Voorstel Ged. Stalen betreffende opheffing der afsluiting van den Ofwcgener Grindweg voor motorrijtuigen, een bepaald gewicht niet le bovengaande. Dit voorstel slond in verband met het Raadsbesluit van 7 December 1921 cn art. 7 en 8 van de Mo tor- en Rijwielwet. De heer Boot vindt een asbelasting van" 2500 K.G, niet te zwaar. Hij wijst op het goederenvervoer in gas dorp. j De heer Wisman verblijdt zich. dat de" heer Boot in dien geest spreekt. Men moet alle verkeer bevorderen. Straks rijdt iedere boer met zijn auto en blijft paard en wagen alleen voor vervoer van mest. De heer Kroes is tegen alle gewicht én zoomede de groote meerderheid van den Raad. De heer Wisman deelt mede, dat B. en W. hopen, door beperkt gewicht, langs dien weg, nog een provisie van dc Provincie te verkrijgen bij de vernieuwing van de brug over de Does. Het voorstel van- Ged. Staten wordt algemeen goedgekeurd. Bij do conlabcle regeling leest de Voor-i zitter verschillende te lage begrootingen voor. De heer Boot meent dat het drukloon enz. voor de administratie zeer hoog is f 1000 en nu nog verbooging. De Voorzitter wijs' op een bezuiniging dat de kiezerslijsten met zijn herdrukt, het-i geen reeds pl.m. f 400 zou bedragen, wat een groote bezuiniging is geweest. Bij dc andere punlon deelt de voorzitter, mede, dat van kinderen, die hier wonen, cn elders school gaan, ook het schoolgeld zal geheven worden. Hij wijst ook op de meec-t dere pensioen-bijdragen der gemeente-amb tenaren, welke bij het Rijk moet worden gestort en welk percentage gestegen is van 12 op 15Vj pGt: verder dat van die ambté naren 8V2 pCt. terug gcP-ischt kan worden en hij zelfs daarin wenscht voor le gaan en 'dit in de welhoudersvcrgadering reeds heeft medegedeeld. Op die pensioenbijdragen wenscht de heer Boot later terug 1e komen, daar hij oordeelt, dat het wenschelijk is, dat ieder ambtenaar verplicht is zijn eigen pensioen le betalen. De comptabele regeling wordt daarna alge meen goedgekeurd. Punt 8. Vaststelling heffingsperccnlage Plaatselijke Inkomstenbelasting, dienstjaar 19231924. De Voorzitter wijst op de moeilijkheid om" dit nu reeds vast le stellen, liet is een slag in het duister. Hij leest wat hij daaromtrent van den Inspecteur heeft ontvangen. Het to taal geraamde bedrag voor het volgend dienstjaar bedroeg f 1.236.657, doch volgens den Inspecteur moet op een groote tegenval ler worden gerekend, zoodat in de nog te innen termijnen van dat jaar moet worden gehaald wat er te halen is, anders is er het volgend jaar nog veel te kort. De heeren Boot en Kroes voeren daarover het woord. Eerslgenoemde zegt, dat die tij ding voor degenen die lager inkomen heb ben, niet verblijdend is. Laatstgenoemde oordeelde, dat de berekening over de drie laatste jaren zou moeten geschieden, daar het inkomen zoo afwisselend kan zijn. Het vorig jaar moest het percentage reeds van 1ö/10 op 2 gebracht worden; en als ieder maar naar waarheid zijn inkomsten opgaf, zou alle vlugger vlotten. De heer Boot zegt, dat het schandalig is, dat het zoolang duurt. Dat komt zeker door dat ieder met succes reclameert. „Nou nou", zegt de heer Kroes, „het schikt hier in Woubrugge nogal hoor I" De heer Boot „Zoo Nou ik zie er nog al eens een met ccn boekje sjouwen". (Hilariteit.) Het percentage wordt van 2 pCt. op 3 pCt. bepaald. De voorzitter schorst de vergadering ter bespreking van camlidaten voor benoeming hoofd O. L. school, in het dorp. Na her opening wordt met 6 stemmen tot hoofd benoemd K. van Laar, hoofd O. L. school to Kcdichcm. Een stem was op den heer J. Bakker uitgebracht. Bij de rondvraag vraagt do heer Boot, RECLAME. 7437 l het Engclsch van ADELINE SERGEANT. 51) „Och, niet; alleen omdat omdat ik geloof, dat mijn hart gebroken is", zei Sydney, met een plotselinge, hartstochte- hjke uitbarsting van tranen. Toen legde ll3 haar gelaat tegen Catherines borst, en verborg haar gezicht daar, zooals zij gedaan hebben, als Catherine haar moeder Was geweest. Juffrouw Holden sloeg haar arffien om haar heen en hield haar togen aan gedrukt. »lk kan er u niets van zeggen vraag tr mij niet naar", snikte Sydney eindelijk. '«Ik zal je niets vragen, lieveling. Je be hoeft me alleen maar te zeggen, wat je ze'f wilt. Maar doe je handschoenen uit en je hoed af; je 'bent zoo warm en moe, arai kind 1" Catherine hielp haar hoed én mantel *C'K te hangentoen ging zij weg om thee e haleo, daar zij wist, dat Sydney niet ?raag dooj. het dienstmeisje gezien zou v°rden met sporen van tranen op haar ge- 'cat cn in c?CL> trcurig^n toestand, waar- z'j zich bevond. Het was echter met ®«te, dat zij het meisje er toe kreeg om of te drinken; maar zij drong er p aan, dlat zij iets zou nemen, want zij J «er goed, dat smart minder gemak- te dragen is bij lichamelijke zwakte dan bij gezondheid cn kracht. Toen ging zij een poosje weg, aan Sydney den tijd la- tendo zich te herstellen, terwijl zij voor haar huishoudelijke zaken zorgde, en voor bet avondeten en het avondgebed van haar aangenomen kinderen, aan wie zij zooveel van haar hart en tijd gaf. Toen zij terugkwam, was Sydney inder daad kalm, maar er lag zulk een blik van smart op haar gelaat, dat Catherines eigen hart er van doordrongen werd. Zij ging naast het meisje zitten en legde haar hand zachtjes op die van Sydney. Tot haar ver bazing gleed Sydney op den grond en leg de zij haar hoofd op Catherines knie. „Ik heb een gevoel alsof ik bij u be hoorde", zei zij, hartstochtelijk. „Spreek met me; u doet me goed. Ik geloof, dat er kracht van u uitstroomt." „Lieve kind, er is betere kracht dan die van mij uitstroomt. Daar zal je op steu nen, niet waar? Steun er met geheel je hart op." „Ik kan u voelen, ik kan u zien," zei Sydney. „Ik ben van niets anders zeker dan van wat ik voel en zie. U is goed dat weet ik maar de anderen zijn niet goed volstrekt niet goed." „Maar God is goed", zei Catherine, heel zacht. „Is Hij? Ik weet het niet. Ik ken alleen maar menschen. Menschen zijn slecht, niet waar, nicht Catherine? Menschen zijn al tijd wreed en zelfzuchtig en laag. En toch •wordt' ons gezegd, dat zij naar Gods beeld geschapen zijn. Er was een oogenblik' stilte. Catherine nam haar handen weg van het hoofd van het meisje, dat zij gestreeld had, en vouw de zc samen alsof zij ze in wanhoop had kunnc-n wringen. „Jij ook!" fluisterde zij, op een toon, die als een klacht klonk. „Jij ookEn halt onbewust hief zij baar handen ten hemel. „Help haar, o Gocï!" bad zij en Sydney werd stil bij dien plechtigen aanroep. Toen sprak Catherine op haar kalraen, lieven toon, waarin,"ondanks haar zelf, een tintje pathos klonk. „Sommige menschen zijn slecht", zei ze; „maar anderen zijn goed, eerlijk, oprecht, godvreezend. Jo vader was zeker een van deze. Je hebt geen reden, om kwaad van de menschen te spreken, zelfs zelfs als één gebleken is onwaardig te zijn." „Ja, da-t is hij, dat is hijzei Sydney met 'bevend snikken. „Ik weet niet, hoe ik er too kwam te denken, dat hij goed en edel was. Ik heb me erg vergist." „Wij vergissen ons allen," zeide de rus tige stem boven haar. „Niet allen. U hebt u zeker nooit ver gist u heb nooit gedacht, dat een man goed en waar en onzelfzuchtig was, als hij in waarheid slecht en verraderlijk wasu moet daarvoor altijd te wijs en te goed zijn geweest!" „Nee-n Je hebt het verkeerd, Sydney. Dat was de vergissing, die ik ooli maakte. Maar je moogt God danken, -dat j'e het tij dig genoeg bemerkt hebt." „Tijdig genoegzei Sydney, te veel met haar eigen verdriet bezig, om veel aan dacht te schenken aan de woorden van haar nicht. „Ik weet niet, wat u „tijdig genoeg" noemt. Hij maakte, dat ik in hem geloofde, en toen wierp hij me weg, zoodra de zaak lastig voor hem werd. Hij was valsch en harteloosO, ik wilde u niet dit alles zeggen werkelijk ntet. Het lijkt wel verraad tegen hem." „Het kan hem geen kwaad," zei Cathe rine zacht, „en-liet kan voor jou ccn ver lichting zijn Spreek door, lieveling, als je wilt." ,,U is zco lief," zei Sydney, haar hand naai' haar nicht uitstekende, „dat ik wel moet spreken. Ik hoop, dat het geen schande is, het iemand to zeggen neen, het kan niet verkeerd zijn het u te zeg gen. Hij wilde, dat ik niet zou spreken daarover Hadden wij twist, nicht Cathe- rine."j „Niet spreken tegen je oom?" „Ja verloofd t© zijn en liet niemand te vertellen. Omdat hij zeide, dat hij schul den liad, cn ik was arm, ziet u, en do men schen zouden er zooveel drukte om ma ken „Dezelfde geschiedenis!" zei Catherine droomerig. „Het lijkt me, alsof ik een an dere stem dezelfde woorden hoorde zeg gen. Maar misschien zal het niet afloopen, zooals het den vorigen keer deed Syd ney! heb je in dat voorstel toegestemd?" „Een korten tijd ja", zei Sydney, haar gelaat verbergende. „O, ik weet, dat het niet goed van mij was rnaar ik ik hield van hem, en het scheen zoo moeilijk, niet te doen, wat hij vroeg. Maar toen „Ja, lieve, toen Catherines stem was levendig geworden 'er lag een onrustige blik in haar oogen. Scheen het haar niet, alsof zij een ander op den rand van den afgrond zag, waar zij zelf wa-s ingestort, en alsof het nu in haar macht stond, een hand uit te steken en de andere van het gevaar te redden ?""- „Toen kwam Rose thuis." „Maar wat had Rose er mee to maken?-'-1 „Zij raadde", zei Sydney, heel zacht, „dat er iets gaande was. Ik weet niet, hoe zij het raadde zij moet het in mijn oogen gelezen hebben zij is, op haar manier, heel schrander. En ik wilde haar niets •zeggen, cn zij zei, dat het onbehoorlijk van me was, liet niet te zeggen; het was bej drog tegenover oom John en iedereen en het scheen me toe, dat zij gelijk had." „Ja, zij had gelijk", zei Catherine, lang zaam. Zij had geen vertrouwen in Roses beweegredenen, en zij was ze-er verbaasd, waarom het meisje zulk een onaanvecht^ bare stelling had ingenomen. Want Rose was nooit erg te vertrouwen geweest. „Maar wat heb je gedaan Sydney?" „Ik heb hem gezien; ik zeide het henï^ En hij Zij brak opeens af. Het langdurige stil-» zwijgen, dat volgde, verried, hoe zij zich' schaamde over wat hij gezegd of gedaan, had. „Hij gaf je op." „Of ik gaf hem op hoe was het? Ik weet het eigenlijk niet. Hij zei, dat ik niet van hem hield o, nicht Catherine, dat deed ik wel „Ja, lieveling, dat weet ilc. Maar je zult' niet lang van hem houden, op die manier; jc zult niet van eon man houden, dio wreed en valsch is jij, die het intijds ontdekt hebt." „Intijds? Maakt dat ecnig verschil? Ik heb tot mijzelf gezegd, vandaag paa .dat ik hem haat, en ik dacht, dat ik het deed maar nu weet ik, dat ik Let niet doe. Ik houd nog van hem en wat wat moet" ik doen?" (Wordt, vervolgd A

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 5