tijdig was en bleef hij, heigeen wij wel bij vroegere internationale jury's, dikwerf an ders zagen. Dn thans te Budapest Wat daar aan sabel schermers van de al lereerste krachten is, is niet te tellen. Het is een nationale sport, mede omdat er zoo veel geduelleerd wordt en dus iedereen met het oog daarop de sabel wel kunnen han- teeren. Alle Hollanders waren thans bijeen en de heeren Wirix, Knoops. Wynoldy, Daniels De Jong, v. d. Mandele, Quarters, v. Wage- ningh, Henny en Eklcart, hebben allen deel genomen aan den wedstrijd om het sabel- kampioenschap van Hongarije. Niet dat wij dachten, dat één onzer een kans had om te winnen maar het wedstrijdschermen met zulke eerste-klas-krachten was voor ons een prachloefening. Een veertigtal Hongaren had ingeschreven en werd er in groepen van 4 geschermd V. d. Mandele, De Jong en Daniëls kwa men in de demifinale, terwijl van dezen alleen De Jong in de finale kwam. welke finale den volgenden dag zou worden ver- schermd. In deze finale, die in de prachtige ruime aula van de Polytechnische Hooge- school werd verschermd, was onze landge noot niet goed op dreef. Hij miste de noodige (fighting spirit, ven r~ dol ijk wegens groote vermoeidheid, terwij: ..ijn tegenstanders ook wel sterker waren. Het feit dat hij in de finale was waarin slechts éénmaal een buitenlander was ge weest, scheen hem bovendien nog te intimi- deeren en behaalde hij slechts één overwin ning en werd No. 9 geplaatst. Ook hier bestond de jury, die uiterst on partijdig was, uit drie leden, die allen even veel stem hadden. Een dergelijk stelsel, dat I bij dezen wedstrijd zeer goed voldeed is echter alleen dan door te voeren, wanneer alle juryleden even competent zijn tot ju- f geeren, wat bij ons nog al eens te wenschen overlaat. Garay, een leerling van Santelli, werd No. 1. na barrage met Posta, den kampioen van 1922, die thans No. 2 werd. Mesz&ros werd No. 5, Schenker No. 6, Totli No. 8, De Jong No. 9 en Dunav No. 10. Ik noemde u hier alleen diegenen, uien den deelnemers aan de Olympiaden bekend zijn. De partijen in de finale waren allen even goed'; groote gevechtsgangen zagen wij niet, daar na een parade de bliksemsnelle na- houw als regel reeds zat. De Hollanders in Budapest waren in groote getale opgekomen en merkten wij onzen gezant Michiels Verduynen en den consul-generaal Clinge Fledderus met zijn echtgenoote onder de aanwezigen op. Daar voor Dinsdag d.a.v. nog een club wedstrijd tegen ons op het program stond en men daarna t-ii Assaut de Gala wilde geven, werd de prijsuitdeeling tot dien avond uitgesteld. ROEIEN. Jublleumwedstrijden van ,,De Hoop". Zaterdag is begonnen met de beslissing van de Oude 'Acht. De Maas liep dadelijk iets uit op de 'Hunze, doch bij Schollenbrug verkleinden de Groningers hun achterstand van een hee le tot een halve lengte. De Rotterdammers wisten evenwel hun voorsprong weer te ver. grooten en wonnen met ruim 1 lengte in 9 m. 5 s. Beslissing Jonge Acht BTriton neemt f vrij spoedig een halve lengte met Nereus on Njord fel kampend om de 2e plaats. De j Utrechtscho studenten looper. hoe langer fhoe meer uit en winnen met 1 lengte in 7 ,m. 24; 2. Njord 3. Nereus (1V& I.) Beslissing oude sciffGollan (Thames R !W.) heeft dadelijk de leiding on loopt snel uit, zoodat 't verschil op dr. Bcsshard f (Grasshoppers) bij Willem III reeds meer 'dan een lengte bedraagt. Hij roeit buiten- gewoon rustig en kalm met zeer lange sla- gen. Bosshard raakt meer en meer achter en bij Schollenbrug is het verschil al onge- veer drie lengten, zcodafc er geen sprake van strijd is. Als Gollan ziet dat het geen ■j kwaad meer kan, gaat hij Vustigjes verder en wint met minstens 50 M. in 7 m. 10. Beslissing Twee zonder stuurmanDe Thames R. C. neerat bij den start al voor- I sprong op Laga, ^at zijn best doet om behoorlijk partij te geven, doch tevergeefs, zoodat het aldra een lengte achter ligt. Doordat de Engelschen even slecht richting houden, kunnen de studenten wat bijkomen; maar bij Schollenbrug zijn ze al weer ïy* lengte achter. Doch onversaagd zetten ze door, loopen in een spurt weer wat in, doch dan zet Thames ook een spurt in en er is weer licht tusschen de booten. Ten slotte .raakt Laga nog even een piket en de Tha mes wint met Vfó lengte. Beslissing Jonge Sciff A: v. Essen (Wil lem III) ligfc bij zijn clubhuis een lengte voor, (raakt dan een piket en Cox (Spaarne) ligt hem gelijk. Om de beurt leiden ze dan tot Cox tegen de finish een lengte voor sprong neemt en daarmede wint in 7 m. 47. Beslissing Jonge Vier A: Na feilen kamp heeft Laga de leiding, slaat een aanval van Njord af, dat meteen door Amstel gepas seerd wordt. De Delftenaars vergrooten echterede lengte, welke hen van de Am sterdammers scheidt tot haar drievoud en winnen in 8 m. 20. Beslissing Overnaadsche Vier Na eenigeu strijd met De Hoop neemt Ne<reus de lei ding en neemt tot 1 V& lengte toe. Doch de herhaalde spurten van De Hoop putten de studenten uit. Hun voorsprong vermindert zienderoogen en als hun boeg een snoek vangt en zijn riem verliest, weet De Hoop niet alleen gelijk te komen, maar ook to passeeren. Het wint in 8 m. 34; 2. Nereus. 3. A.S.R.A. De laatste eindwedstrijd van dezen twee den dag was die tusschen Triton, Amstel en Delftscho Sport in Jonge twee B, Amstel won met meerdere lengten in 9 min. 21 sec. 2. Triton. Daarna begonnen weer verschillende voor. wedstrijden. Jonge Sciff B. Voor de eerste heat ver schenen J. W. Meintz (Maas) en P. A. 'Adama van Scheltema (Laga) aan start. Voor den Maasroeier was dit bijna geen partij. Zienderoogen liep bij iederen slag de Laga-man uit tot één, anderhalve, twee lengten en nog meer, zonder strijd wist Adama v. .Scheltema deze heat te winnen in 8 min. 2 sec. In de tweede heat gaven twee leden van ,.de Amstel" elkander partij, n.l. H. L. F. Günther en E. van Toornburg. Eerstge noemde wist de overwinning in deze race te behalen in 8 min. 24 sec. Vier zonder stuurman. Voor dit nummer vertrokken Maas van boei 1 en Nautilus van boei 2. Nautilus werd eerste in 7 min. 9 sec., ter wijl de Maas ongeveer IVh lengte achter was. De aandacht werd nu gevraagd voor een tweetal heats Overnaadsche twee voor be ginnelingen. Eerste heat; De Hoop, Njord en Delftsche Sport. Eerste werd Delftscho Sport in 10 min. 8 1/5 sec.tweede Njord met ongeveer lVa lengte, 10 min. 8 3/5 sec. De tweede heat ging tusschen Willem III, Triton en Nereus. Triton won in 10 min. 20 sec.2. Willem III met een halve lengte. In de beslissing komen dus Delftsche Sport, Triton en Njord als snelste tweede. Vervolgens Jonge Vier B; le heat tus schen Njord en Triton. De Utrechtenaren wonnen met 4 lengten in 8 min. 11 sec. De tweede heat werd gewonnen dóór Amstel in 8 min. 12 sec. 2. Die Leythe. In de beslissing komen dus Triton en Amstel, benevens Njord als snelste tweede. Om even over halfzeven vertrokken de Cercle des Regates en de Amstel voor het nummer Dubbel© Sciff. Amstel blijft steeds voor en wint in 6 min. 34 sec. De Belgen volgeD met vel© lengten. Het .stijlroeien voor Dames-seniores tus schen Delftsche Sport en het Spaanrne is voor eerstgenoemde. De Jonge Acht A werd weer in twee heats verroeid. In de eerste kwamen De Hoop en De Amstel uit. Amstel won met ruim 3 lengten in 7 min. 10 sec. In do tweede heat won Laga in 7 min. 11 sec. van de Thames Rowing Ohib. Als laatste nummer van den dag kwam de wedstrijd om den Telegraafbekecr. Num mer één werd de Thames Rowing Club in 16 min. 42 3/5 sec. Laga volgde met drie lengten. Gisteren wenden de belangrijkste wed strijden beëindigd. Voor jonge Vier B kwamen aan dei start Tribon. Njord en Amstel. De Amstel-vier won dat nummer in min. 22 sec. 2. Triton met 3 lengten. 3 Njord met 3 1/4 lengte. Het nummer Jonge Twee A bracht Wil lem III, De Hoop en Nereus. Willem H won in 8 min. 50 sec. 2. Nereus met 2 leng ten. 3. De Hoop. Gestart werd nu voor Jonge Sciff B tus sohen Günther (Amstel) en Adama vem Scheltema (Laga). Adama van Scheltema werd eerste in min. 4/5 sec. 2. Giinther met bijna 3 leng ten. Om halfdrde verschernen aan de boei vai afvaart de vieren zander stuurman. Nauti lus en Thames Rowing Club. Eerst werd de Thames Rowing GLub ie 6 raam 9 sec. 2. Nautilus met 2 lengten. Voor de dubbel© sciff werd gestart dooa Amstel en De Hoop, waarbij laatstge Tioemde won in 6 min. 9 see 2 De Amste. op eenige lengten. Het nummer Jonge Acht. A werd gewon nen door Amstel in 6 min. 45 3/5 sec. 2 Laga met driekwart- lengte 3. De Hooi met 2 lengten. In de Overnaadsche twee voor beginne lingen roeiden Triton, Delftsche Sport Njord. Delftsohe Sport won in 9 min. 5 sec. me een halve lengte voor Njord. Triton was ver achter. Do beslissing van tweepersoons outrig ged wherries met sbuurvrouw tussohei Delftsohe Sport én De Hoop viel ten gun st© der jubileerenc<9 vereeniging uit. Stijkoeie-n voor dames juniores. De ploe gen van de Maas, de Vliet en Nereus wa ren dn de beslissing geplaatst en de jur; kende thans den eersten prijs toe aas ,,de Vliet". Alsnu was aan de orde de eindstrijd or den Telegraa.fbeker. De raoe ging nu tos sohen de Thames Rowing Club en de Ca detten. Hefc Te-sultaat was dat de Engel schon wonnen in 17 min. 1 sec. De Cadet ten volgden op 150 meter. Tot slot van den middag werd voor d tweede maal gestart voor dubbele sciff tus sohen Amstel" en De Hoop, waarbij Am stel won in 6 min. 17 2/5 sec. 2. De Hoo] met een halve lengte. DUIVENSPORT. De Snelvlieger. Wedvlucht gehouden door de vereenigin De Snelvlieger op 27 Mei 1923. losplaat Mons, los 8 uur. Aankomst als volgt; 1. Walraven, 10 uu 33 min. 46 sec.; 2. Plassehaert, 10 uur 3 min. 45 sec.; 3. Bavelaar, 10 uur 42 min. 1 sec.; 4. Rijnaarts, 10 uur 43 min. 43 sec. 5. Fuchs, 10 uur 44 min. 8 sec.; 6. Vliegent hart, 10 uur 45 min. 25 sec.; 7. Fuchs, 10 uu 52 min. 22 sec.; 8. Walraven, 10 uur 52 mii 49 sec.; 9. Walle, 10 uur 52 min. 56 sec.; 1( Vliegenthart, 10 uur 54 m. 45 sec.; 11. Wall 10 uur 56 min. 19 sec.; 12. Fuchs, 10 uur 5 min. 51 sec.; 13. Rijnaaits, 10 uur 58 mil 2 sec.; 14. id., 10 uur 58 min. 37 sec.; 15. i cL Mark, 10 uur 59 min. 41 sec.; 16. Wall 11 uur 1 min. 22 sec.; 17. H. Taverne, 11 uu 5 min. 8 sec.; 18. Fuchs, 11 uur 5 min. 1 sec.; 19. id., 11 uur 5 min. 17 sec.; 20 Pis schaert, 11 uur 5 min. 23 sec.; 21. Vliegen hart, 11 uur 5 min. 25 sec.; 22. S. Tavern) 11 uur, 8 min. 9 sec. „De Zwaluw". D© uitslag van den door de postduivei vereeniging ,,De Zwaluw" te Voorschotel gehouden öden concoursvlucht op Zonda 27 Mei vanaf Weert is als volgt; De duiven werden om 8 uur in vrijhei gesteld 1. J. G. Luijnenburg, Voorschoten, 9 52 mi. 41 sec. 2. Id. id. 9.53.12. 3. A. Kouwenhoven, Wassenaar 9.57.18. 4. I id 9.57.25. 5. Id. id. 9.57.31. 6. Id. 9.57.37. 7. A. W. Querreveld, Voorsch ten, 9.58.17. 8. A. J. Kouwenhoven, Wa ser.aar 9:59.11. 9. Id. 5d. 9.59.17. 10. Id. i 10.— .25. Zondag a.s. conooursvlucht anaf Si tard. (L.)

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 14