van een groote schare supporters naar de Spaarnestad stoomden, leek het er zelfs op, dat wij geen regenjas meer noodig zouden hebben dien dag 1 't Was een nutteloos mee dragen, dachten wij. En een klein tikje me delijden hadden wij wel met de twee ras echte A. S. G.-supporters, die te samen niet minder dan vijf jassen en een parapiuie hadden te sjouwen niet waar „ie weet wel Maar' zij hebben per slot van rekening toch nog ten deele gelijk gekregen, want kort voor de pauze begon Pluvius, in het ^vooruitzicht der overwinning, zoo aandoen lijk te huilen, dat wij een moment vreesden in den stroom van tranen van het veld te zullen drijven. Gelukkig duurde het niet al te lang, en na de rust kwam de zon 'zelfs meehelpen om de natte kieeren weer te dro gen. Od de Leidsche spelers heeft de bui bo vendien een zeer gunstige uitwerking gehad. 1 Terwijl in de eerste helft het spel der voor- I hoede slap en lauw was geweest, ontwaakte thans plotseling bij de rood-zwarten die zelfde vurige strijdlust, \yaardoor onlangs Spartaan werd geslagen, en vinnig en fel bestookten zij de Hilversumsche veste. On weerstaanbaar rolden telkens weer de Leid sche aanvallen aan, en de tegenstanders hadden niets, maar dan ook niets, meer in te brengen. Het werd een spel van kal en muis en de Hilversummers moesten het lij delijk aanzien, dat er drie groote gaten in hun heiligdom werden getrapt, waarbij zij ihet bovendien alleen aan een enorme dosis geluk hadden te danken, dat het er geen vijf of zes zijn geworden. De keeper stond aller zonderlingst te schutteren maar herhaalde lijk werden de fraaie schoten door lat of i palen gekeerd, terwijl daarenboven ook de 'Leidenaars zelf eenige mooig kansen wisten te verknoeien. Hilversum is ons geweldig legengevallen.- De verdediging was vooral na rust, toen Blom en Van der Mark bij A. S. G. van plaats waren verwisseld, een zeef gelijk, en de voorhoede heeft den geheelen wedstrijd vrij wel niets kunnen uitrichten. Gewoonlijk stuitten haar aanvallen reeds op de rood zwarte middenlinie, en gelukte het haar nog eens verder door te dringen, dan vond zij in Josson en Henk Wamsteker een paar tegen standers, die gewoonweg met haar speelden. 'Het eenigste waarin de Hilversummers uit- - muntten was vuil en geniepig spel, en dat de scheidsrechter niet verschillenden van hen uit het veld heeft gezonden, is voor ons ,een raadsel. Toen een A. S. C.'er aan den Hilversum-midvoor (die eerst rechtsback was) vroeg waarom hij natrapte, was het antwoord „Kan me niet verd. Ik trap je dood 1" Het is slechts een enkel staaltje van ontelbare analoge gebeurtenissen. Dat de heer Herts niet sans pardon heeft inge- grepen moeten wij hem als een onvergeef lijke blunder aanrekenen Uitblinkers kunnen wij van Hilversum Piet noemen, omdat zij er niet waren. Bij A. S. C. toonde Wamsteker Jr. zich in het doel alleszins betrouwbaar, hoewel hij het niet druk heeft gehad. Back- en half linie waren uitstekend, zonder uitzondering. „Vooral Josson was in prachtvorm. In de voorhoede wilde het aanvankelijk niet luk ken, doordat de linkervleugel geen geheel was. De omzetting BlomVan der Mark. na de rust, bleek een zeer groote verbetering 'te zijn en door afwisselend long- en short passing gleed het vijftal toen keer op keer 'als koek door de vijandelijke verdediging. G6 de Ruyter was het minst gevaarlijk, maar op magnifieke wijze zeulde hij telkens het leer naar voren en stelde dan door zui- 1 vere through's zijn buren in de gelegenheid ;om te schieten. Te ruim 2 uur stelden de volgende ploegen zich od A. S. C. Brouwer. Welsenes. J. Wamsteker. H. Wamsteker. Josson Vreeken. Roem. Stephanos. De Ruyter. Blom. v. d. Mark. Helderman. Willart Bitter. Krarrjps. Fokking. yDinkelman. Zeeuw. Reyn, Rennes. Toesj. y&n Gelder. Hilversum. -yr- Nadat De Ruyter heeft afgetrapt ontwik kelt zich een gelijk opgaanden strijd, waar bij aan weerszijden de verdedigingen de sterkste blijken. Op schitterende wijze breekt Josson vlak na elkaar twee Hilversum-aan vallen, terwijl Henk Wamsteker de vijan delijke linkervleugel geheel in bedwang heeft. A. S. G. wordt dan langzamerhand sterker, en Blom krijgt tweemaal gelegen heid tot schieten, doch de doelman keeit de niet harde schuivers. Ook Brouwer waagt een kansje als de keeper is uitgeloopen, maar het verre schot suist over de lat. Nog veel minder gevaarlijk is echter de groen witte Hilversum-voorhoede, die er bijna, nimmer in slaagt één der A, S. G.-backs te passceren. Wamsteker Jr. krijgt, behalve eenige teruggespeelde ballen, dan ook zoo goed als niets te doen. Slechts eenmaal dreigt Hilversum in deze periode gevaarlijk te worden, als zij een vrijen trap krijgt we gens free-kick van Stephanus. De kogel gaat evenwel ver naast. De uitgetrapte bal be landt bij De Ruyter, die een prachtschuivcr lost, welke door Van Gelder wordt gehouden Maar deze raakt zelf geblesseerd, zoodat er een oogenblik gestopt moet worden. Als het spel hervat wordt, begint de regen als het ware bij bakken uit de lucht te vallen. Het publiek zoekt hals over kop 'n schuilplaats bij de kleedkamers, doch de strijd gaat rus tig voort, 't Is nog maar enkele minuten, en Als een donderslag davert plotseling de juichkreet „goal1" over de velden. Gé de Ruyter heeft den bal omgehaald en over den keeper in het doel geplaatst. De Leidsche supporters voeren in den stroomenden regen een Indianen-dans uit in de modderplassen terwijl de arbiter met geslrekten arm naar het midden blijft wijzen De stand is 10 maar eensklaps stevent de heer Herts dan op het doel af, kijkt waar de bal „nuligt, fluit opnieuw en zegt dat het leer niet achter is geweest 1 Hevige verontwaardiging bij A. S. C., gejuich bij Hilversum. Direct daarna is het rusten. .Als weer wordt begonnen, blijken Blom en Van der Mark van plaats te hebben ge wisseld. Onmiddellijk gaat het nu veel beter, ep aangevuurd door de talrijke supporters, die zich de keel schor schreeuwen, tijgt rood-zwart ten aanval. Het Leidsche spel slaat plotseling in alle opzichten een klasse hooger dan dat der Hilversummers, welke laatste van het ka9lje naar den muur, cn omgekeerd, worden gestuurd, en dan den bal nog niet hebben. Brouwer kopt naast, en een schot van De Ruyter ondergaat hetzelfde lot. Blom en Welsenes ondervin den langs de lijnen nauwelijks tegenstand meer, en het regent voorzetten. Na 7 minu ten spelen wordt Van der Mark door den rechtsback op ruwe wijze gevloerd. Pe nalty I Roem komt naar voren een schuiver A. S. G. heeft de leiding 10 Een Hilversum-uitval dreigt nu gevaar lijk te worden, maar de arbiter constateert off-side en laat direct daarna kalm toe dat een Hilversummer toont hoe „trapvast" hij is door Welsenes omver te schoppen I De A. S. C.'er blijft echter doorploeteren en jaagt telkens het leer voor doel, waar tal rijke schoten door den keeper met kunst en vliegwerk worden gekeerd. Ook zelf pro beert hij het eens als Gé hem het leer mooi toespeelt, maar vallende tipt Van Gelder den bal uit den benedenhoek. A. S. C. is ver in de meerderheid en de rood-zwarten zijn bijna niet voor het Hil versumsche doel weg te slaan. Met een beetje geluk was de groen-witte keeper in deze periode twee- of driemaal gepasseerd. Thans ontkwam het doel op vaak wonder baarlijke wijze aan doorboring. Heel eventjes komt er een beetje leven in de Hilversumsche gelederen cn Wamsteker Jr. vangt klemvast enkele ingeschoten bal len. Maar na enkele minuten vinden Ro en Henk het welletjes en de gasten krijgen nu geen glimp van kans meer. De Leidsche halflinie is eveneens heel goed op dreef en onophoudelijk wordt het aanvalsquinlet weer aan het werk gezet. Van der Mark krijgt bij een voorzet van Welsenes een prachtkans, doch van dichtbij schiet hij nog voor het doel langs. Een fraai, hoog schot van Brou wer wordt gevangen. Na 27 minuten komt het tweede doelpunt als Blom mooi voorzet en Gé de Ruyter. vergezeld van een tweetal clubgenooten, heel genoeglijk met den bal in het doel wan delt, terwijl de groen-witte verde spoorloos verdwenen is. 20. A. S. C. heeft den strijd gewonnen door deze wet-enschap gesterkt, niet te houden. Brouwer schiet tegen de Éh lat en even later trapt Van der Mar r voor het doel ligt te zwemmen, hard bal komt tegen den binnenkant va paal, stuit met effect tegen den ond van de bovenlat en keert in het veld Fortuna helpt de groen-witten Weta besluit een ren met een stevigen scfc|.v De bal stuit van den keeper voor de van Van der Mark, die probeert de 1 lichamen te benaderen. Bij Hilversum wisselen rechtsba mid-voor van plaats, met het resulta; Blom hoog voorzet en de toestormend der Mark ineens het leer in de touwen 30. Een werkelijk schitterend doel Het publiek langs de lijnen wordt geestdriftiger en de overwinningslh zijn niet van de lucht. Achtereenv moet dan gestopt worden voor Van der en Roem, die beiden „genomen" zijn. L genoemde gaat links-buiten, Blom lini Stephanus mid-half. Never mind d versumploeg krijgt geen voet aan den en moet zich slechts bepalen tot digen. Onder geweldig enthousiasme konjJ het einde S.V.V.Spartaan 10 Onder zeer groote belangstelling ha( belangrijke ontmoeting op het Lugdunur rein plaats. Er werd van weerszijden hard ge De partijen wogen voor de rust vrijwel elkaar op. In die periode wist S.V.V haar rechtsbinnen met een schitterend de leiding te nemen. Rust gaat in me'aj voor S.V.V. Na de rust is Spartaan ov 1 gend sterker; slechts enkele gevaarlijker vallen van S.V.V. zijn te vermelden. Er hard gewerkt voor den gelijkmaker do achterhoede van S.V.V. houdt stand. Onder zeer groote spanning komt het 1, met een geflatteerde overwinning van O. i. was een gelijk spel de juiste verhc geweest. Spartaan had enkele invallen ij Van Gent was vervangen, hetgeen gee: in betering leek. P1 Om den Lngdunnm-beker Naar wij vernemen zal de wedstrijd 1 elftalFeijenoord waarschijnlijk ge u worden Zondag 10 Juni op het Lugdt terrein. le Een trainer voor Lugdunnm? Men deelt ons mede dat het Lugdi bestuur op het oogenblik in onderhan is om gedurende eenige dagen per we - bschikking te krijgen over den R.C.H^ ner Julian. R. C. L. Het tweede elftal der Racangclub de gisteren tegen TJ. IV. S. V. Voor wedstrijd was door een „sportliefKe een medaille beschikbaar gesteld, van beide zijden enthousiast gesp* stiijd wist U. V. S. met 4—2 de me* ie blijven. Na afloop reikte de vooi van R. C. L. de medaille met enkele den aan den aanvoerder van U. V. 's Middags speelde R. O. L. I met pt vallers tegen U. V. S. Ill, kampioe I B, van den L. V. B., versterkt met ge spelers van het tweede en eerste Voor dezen wedstrijd was van. U. zijde een medaille beschikbaar geste het veld wogen de partijen vrijwel elkaar op met U. V. S. iets sterke goedopgezette aanvallen van de IR club werden echter niet voldoende werkt, en het beslissende schot was Het einde kwam met een 31 overw voor U. V. S., wat gezien de sterld blauw-witte ploeg, een goed result te noemen. Om den Rijnstreek-beker. Men meldt ons uit Alp hen: Te ongeveer kwart voor twee kwa fei: elftal van Blauw-Wit en dat yan W P'

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 12