;l lawn-tennis. kegelen. schermen. gymnastiek. duivensport. IN DEN UITHOEK, al stagnatie geweest in de uitvoering van het program door het slechte zomerweer en de late beëindiging van het voetbalsei zoen. De verschillende kampioenen werden gememoreerd, terwijl er o.a. op gewezen werd, dat cricket in Leiden weer begon op te komen. Voor internationale wedstrijden staan weer enkele Engelsche ploegen en weer voor het eerst sedert jaren Fransche en Belgische ploegen te ontmoeten. Er zijn nu 18 clubs en 2 plaatselijke bonden aan N.C.B. aangesloten. Do voorzitter, de heer Isbrücker had een hulde voor zijn 40 jaar jubileum als lid en voarz. van H.V.V. en H.C.C. in ontvangst te nemen. Cricket leeft weer in andere plaatsen op, o.a. te Utrecht, (U.V.V. Kompong, Hercules en Stichtsche C.C.) Nijmegen, Maastricht en Rotterdam, terwijl meer leven in Hilver sum, Bussum en Leiden komt. Het jaar verslag werd daarop goedgekeurd. Daarna .werden de kampioensmedailles uitgereikt, n.l. aan H.C.C. I (le klasse), A.C.C., H. C.C. II, P. W. (2e klasse) en Ajax (L.) (3e klasse). Daarna werd punt 10 der agen da behandeld, n.l. Bespreking van het a.s. seizoen, waarbij een lang debat over een voorstel van H.C.C. om uitbreiding der le klasse en een indeeling volgens de rege ling der 2e klasse in 1922 werd ingediend. Het hoofddoel was H.C.C. II in de le klasse. De tegenkanting tegen dit voorstel was hoofdzakelijk, dat de afgevaardigden geeai mandaat van hun Ver. hierover had den. Een voorstel Grootmeyer (V.V.V.) tot uitstellen tot 1924 van dit voorstel werd piet 222 stemmen (3 blanco) aangenomen. Over het voorstel van het Bestuur om .verregende wedstrijden als draw to beschou wen, werd ook lang gediscussieerd en ten slotte verworpen daar de stemmen staak ten (1212 en 3 blanco's). De Ver. Forward weird geroyeerd we gens wanbetaling. Het bestuur werd bij acclamatie Kerkö- zen, evenals do kascommissie. Bij de rond- vraag vroeg de afgevaardigde van H.D.V. S. om een intern, wedstr. te Rotterdam. De afgevaardigde van V.R.A. protesteerde tegen enkele uitlatingen van den secr- penn. bij een interview voor het Handels tad. Na enkele discussies bleek hier een inisverstand te zijn, waarom de seor-penn. fzijn woorden zal rectificeer en. Hierna slui ting. Mr. Diemer Kool. Naar «te „N. R. Grt." verneemt hebben de beer en. Mevr. Diemer Kool de uitnoodiging om Nederland1 op ido ajs. wereldkampioenschappen; harde baan ie Parijs te vertegenwoordigen, de finitief aangenomen. Ongetwijfeld zal het bericht, dat de heer gel mevr. Diemer Kool weer voor ons land in in ternationale wedstrijden uitkomen door velen met genoegen worden vernomen. Spelers van het gehalte van mr. Diemer Kool, van bet strijd bare en vasthoudende, van de techniek en tac tiek als 'hij toonde te hebben, missen we noode I Toch beteekent bovenstaand bericht nog geen terugkeer van Diemer Kool tot geregeld wed strijd tennis. De Parijsche wereldkampioenschap pen zijn meer als een proef te beschouwen. (Want wanneer zijn spel hemzelf niet voldoet, 'dan is Diemer Kool er geen speler naar om zich verder beschikbaar te stellen. Zoover uit de oefenwedstrijden blijken kan (de scrieuse training is wegens verschillende omstandig- Eteden nog niet ingegaan) is het spel van de baseline of vaster en d!e slagen zijn harder. De felheid en das het volleeren moet nog win nen juist dat moet ook door oefening komen. 'Aan de service wijdt Diemer Kool bijzondere aandacht. Mevr. Diemer Kool heeft nog to wei nig geoefend. Jaarvergadering Ned. Kegelbond. De Nederlandsche Kegelbond hield Zon dagmiddag zijn jaarvergadering te Am- eter dam. De verschillende jaarverslagen getuigden van oen. opgewekt bondsleven en een uit breiding van den bond. Het financiëele verslag wees een voordeelig saldo aan van /uim f 375. Do aftredende bestuursleden, de heenen O. Zeilinga, KleenscJimit em J. Wantjes, werden met algemeene stemmen herkozen. De Valkenburgsche Kegelbond werd als lid aangenomen Met uitzondering van den 's-Graven- haagsohen Kegelbond, die daartoe ook een aanvraag had ingediend, kan de vergade ring ziob vereenigen met het besluit van het dagelijksoh bestuur om de bonden wed strijden en clubkampioenschapwedstrijden aan den 's-Hertogenbossohen Kegelbond toe te wijzen, ter gelegenheid van zijn vijf jarig bestaan van 16 Juni tot 2 Juli a.s. De begrooting groot f 1928,32^, wordt goedgekeurd. De volgende voorstellen werden na eenige besprekingen aangenomen, zegt ,,De Grt." A.Van het dagelijksoh bestuur om aan het wedstrijdreglement toe te voegen een bepaling waarbij het aan aangesloten be- gelaairs op straffe van schorsing verboden •wordt om aan z.g. invitatie-wedstrijden van baanhouders deel te nemen. Voorts werd het reglement voor korpswedstrijden gewijzigd. B.Van den Amsterdamschen Kegel bond, dat in 't vervolg ook twee of meer vijftallen van één club op één dag, ook achter elkaar, in kovpswedstrijden mogen uitkomendat de leden van een wedstrijd- gevende vereen iging in geen dier wedstrij den mogen mededingen, met uitzondering: le. wanneer het persoonlijk kampioen schap van den N. K. B. of een plaatselijk kampioenschap daaraan verbonden is2e. wanneer heb clubkampioensohap van den N. K. B. of een korpswedstrijd met wissel- prijs door haar wordt uitgeschreven3e. wanneer zoowel op de korps- als person neele baan de wedstrijd door de wedstrijd- gevende club geopend wordt. Voorts om in den vervolge het persoonlijk kampioen schap te doen verkegelen in 20 in plaats van in 10 woapen. Do bespreking over het officieele orgaan ,,De Kegel aar" en het rapport der com missie zal in een afzonderlijke vergadering gehouden worden. Do volgende jaarvergadering wordt in Utrecht gehouden. Hollandsche schermers in hei buitenland. Men meldt uit Offenbach a. d. M.: Nederland heeft van de Offenbacher schermvereeniging op sabel gewonnen met 1312 en op degen met 109, waarbij 6 dubbele treffers. Chr. Gymnastiekver. „D. 0. S." Naar men ons mededeelt heeft de heer J. de Kok, leeraar M.O., in do Lichamelijke Oefening, leider der Chr. Gyran. en Scherm vereeniging „D.O.S.", deze functie, die hij reeds meer dan 10 jaar heeft bekleed, thans neergelegd. „De Blauwkras". Bovengenoemde postduivenvereen. hield een concoursvlucht vanaf Apeldoorn, af stand 101 K.M. hemeisbreedte. Onder zeer ongunstige weersgesteldheid werden de vogels aldaar om 8 uur 10 min. in vrijheid gesteld. Constateering te Leiden als volgt: 1. J. Steenbergen, 11 uur 23 min. 33 sec. 2 B. Lut 11.s3.45. 3. H. Flandrijn 11.2-7.41. 4. P. Laman 11.28.11. 5. In. Vogelenzang 11.28.22. 6. J. Vlasveld Jr. 11.29.40. 7. C. Warmond 11.30.1. 8. J. Schreuder 11.30.32. 9. H. Flandrijn 11.3~ö.37. 10. N. Vogelenzang 11.30.46. 11. J. Schreuder 11.31.23. 12. A. Kramp 11.31.45. 13. J. Steenbergen 11.32.32. 14. P. Pauw 11.34.46. 15. A. H. Korenhof 12.10. 16. J. Marijt 12.13.41. 17. J. Spek s v. Vliet 12.20.25. 18. C. Warmond 12.20.35 19. Idem 12.24.25. 20. P. Vogelenzang 12.41.34. 21. Idem 12.42.1. 22. P. v. a. Leek 12.46.5. „De Zwaluw". De uitslag van de gehouden eerste oon- coursvucht door de postduivenvereeniging „De Zwaluw", te Voorschoten is als volgt: Losgelaten te Dordrecht met donkere luch$ en zware regenbuien: A. Noordover, Wassenaar, 10 uur 5 min. 6 sec. 2. J. G* Luijnenburg 10.36.45. 3. A. J. Kouwenho- ven, Wassenaar 10.53.21. 4. Idem, 10.53.25. 5. Idem 1053.31. 6. J. G. Luijnenburg 10.63.37 7. K. J. Waasdorp 10.63.40. 8. A. J. Kou- wenhoven, Wassenaar 10.56,56. 9. K. J. t Waasdorp 10.57.53. 10 A. J. Kouwenhoven, Wassenaar, 11.0.29. Waar geen plaatsnaam is vermeld woont de eigenaar in onze ge meente. A.s. Zondag wordt de 2e concoursvlucht gehouden vanaf Waalwijk. Statische gegevens. Het permanent bureau van de Union Cycliste Internationale publiceert eenige statistische gegevens omtrent den stand van het wielren nen in do verschillende bij «lezen wereldbond I aangesloten landen, die eenigszins een verge lijkend beeld geven. Er zijn in totaal thans 21 landen aangesloten bij dé U. G. I. en welAmerika, Engeland, Australië, Duitschland, Oostenrijk, Bedgde, Ca nada, Denemarken, Spanje, Frankrijk, Netter- land, Hongarije, Italië, Luxemburg, Noorwegen, Polen, Portugal, Argentinië, Zweden, Zwitser land. en Tsjecho-Slowakije. Do oprichters waren Frankrijk, Amerika,* Italië, België en Zwitserland. Aangesloten ver- eenigdngen van den lam dielijken bond heef t Duitschland 2000, Frankrijk 945. Engeland 610, Italië 601, Zwitserland 569, België 279 enz. Nederland komt met 34 aa/ngesloten clubs op de 10e plaats. t Omtrent 't aantal door den nationalen bond uitgereikte startkaarten leert de statistiek1 Frankrijk 27,459, Duitschland 14,722, Italië1 5,159, België 2,518, Engeland' 2,203, Nederland 2,137, enz. Hier komt dus ons land op de 6e plaats. Wat 't aantal wielerbanen betreft ver- meldt de opgaveFrankrijk 43, België 34 (hoe zeer is deze opgave geflatteerd. Wat zijn dat1 dan voor banen Duitschland 27, Balie 23, Amerika 10, Nederland 6 enz. Hier komt Noderiand dus weer als zesde land; Behalve de Stadion-baan, de Rijewijksoho-' baan en de T. W. E. M. blijken hier de baantjes te Blerick, Borgen-op-Zoom en Eindhoven op gegeven te zijn. Hot aantal in 1922 gehouden wedstrijden, in elk der landen onder de auspiciën van den 1 an delijken hond is als volgt aangegeven Frank rijk 9,340, België 1,072, ItaBë 917, Duitschland 869, Nederland 332. Hier komt ons land du* in do 5e plaats. Van deze gezamcntlijke cijfers heeft de U. C. I. het percentage uitgetrokken wat dan de betec-kenis van eik voor de U. C. I. en daarnaar het stemmental bepaalt. Volgens deze berekening is de verhouding van de be langrijkste landen al9 volgtFrankrijk 347.25, j Duitschland 225 88, Italië 113.22, België 112 93.' Zwitserland 39.43. Engeland 38.25, Nederland ^26.98, Amerika 25.16 enz. In totaal komt volgens deze becijfering Ne- dciüand dus op de 7o plaats èn als we in aan merking nemen dat Nederland bij de verdeeling- van de kampioenschappen van dezen wereld bond een eerste rol speelt en dat deze cijfers wel eenigszins door een Franschen bril bekeken zijn, dan kunnen de Nederlandsche wielersport- aanhangers tevreden zijn met beteekenis van ons land op dat gebied. i Een probaat middel. Hel Fransche Sportblad „l'Auto" brengt hét, bericht (natuurlijk komt het uit Amerika 1), dat: de rechter M. E. R. Burgess te Racine (Wiscon sin), die tot de overtuiging is gekomen dat op gelegde boete en hoohienÏ9 de .snelheidsmaniak ken niet van 'hun kwaal schijnen te genezen.' thans een nieuw strafmiddel ais remedie heeft uitgevonden. Aan overtreders legt hij een ge dwongen maiTsoh op van 30, 60 of 90 dagen." Gedurende dien tijd moeten deze nieuwe concur-' renten van den Wandelenden Jood steeds te voet blijven gaan en mogen slechts in exceptio-, neele gevallen gebruik maken van een tram' of autobus, nooit echter van een particulieren wagen. In geval van overtreding dezer voor-^ schriften, zullen het nummer- en rijbewijs, be-> hoorend bij een dergelijk voertuig, oxrw&dd*'; lijk worden ingetrokken.

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 14