OZM F, mo ov< iilif da dat ami ken. el en spelen een goede partij D. L. V. scoorde niet minder dan 4 maal, waarvan tweemaal in huitenspel-posatie. De Grashoppers daarentegen konden !het doel niet vinden en verknoeiden, evenals D. L. V. verschillende kansen; terwijl de middenvoor, die een goede partij voetbal speel de, geen kans tot schieten kreeg. De wedstrijd werd in een prettige verhouding gespeeld, ter wijl den scheidsrechter een woord van lof toe gezwaaid mag worden over zijn -sportief en correct leiden. Beide ploegen telden ^enige in vallers. Om het landskampioenschap. Zondag a.s. zal te Haarlem de wedstrijd R.C.H.Go Ahead worden gespeeld. Het Geldersch Elftal. Het Geldersch elftal, bestaande uit spelers van vereenigingen in den Geld. Voetbalbond, welk elftal zal spelen tegen binnen- en buiten- •landsche vereenigingen, o.a. te Vervfers, is sa mengesteld als volgt •Hennessen, Quick N.v. 'Assen, Go Ahead Roetend, Go Ahead Remeyer, Go Ahead Huls man, Go Ahead Schünberger, Quick N.v. d. Heyden, Wageningen Bloemheuvel, Robur Nieuwenhuizen, Wageningen Landaal, A. G. O. V. V.Reuser van Alphen, Quick N. Reser ves Varenbrink, U. D„Tietbcf, Rohur Schuster, N. E. CNijmegen. Be Engelsche Cup-finale. Bolton Wander es heeft den beker met 20 gewonnen. Een onbeschrijfelijke ver warring heerschte voor en gedurende den wedstrijd. Om twee uur werd het publiek buiten het terrein, onhandelbaar. Slechts 60.000 mensehen hadden betaald en waren binnen, toen de menigte door de poorten stuwde en zonder betalen binnendrong. De politie was niet in staat de overrompeling te verhinderen. Ten minste 120.000 men- schen kwamen zoodoende binnen. Om half drie had een nieuw gedrang plaats en de voorste rijen werden op het voetbalterrein geduwd, dat spoedig zwart van menschen was. Roode Kruismannen moesten vechten om gekneusden en flauw gevallenen te be schermen, bereden politie trachtte zonder succes het terrein te ontruimen. De trein dienst uit de stad werd stopgezet. Met moeite bereikten de spelers het terrein, dat nu langzaam ontruimd werd, róaar de toeschouwers zaten tot op de grenslijnen. Het prachtige grasveld was ondertusschen geruïneerd. Om 3 u. 40 had de opgooi plaats. Bolton won en koos het vrij aanzienlijke windyoor- deel. Bolton trad terstond aanvallend op. Het leer naderde Westham's doel en toen Tresadern het opving en, er prachtig mee dribbelend, drie Bolton-spelers voorbij Men, gleed hij uit. Jack kreeg het leer te pak ken en schoot hoog over Hufren het net in. Het eerste doelpunt werd aldus binnen vier minuten spc-len gemaakt. Westham weerde zich nu flink, maar haar verdedi ging was niet in goeden vorm. lederen inaal dat haar voorwaartschen de gelegen heid kregen, speelden zij keurig.^ Ka een kwartier drong het publiek opnieuw het terrein binnen. Het spel moest onderbro ken worden. Eerst na tien minuten had de bereden politie het tprrcin weer vrij. West ham kreeg nu tijdelijk de bovenhand, doch' zonder hiervan voor doelpunten gebruik te kunnen maken. Ka een kwartier spelens brak Bolton door. J. R. Smith verloor we gens buitenspel de gelegenheid tot doel punten. Gedurende 'd&ze helft kwamen de 'offici als van de Football Association bijeen om te bespreken of deze wedstrijd geldig zou ,zijn. Later werd meegedeeld, dat de uit slag officieel erkend werd. Ka de helft- wisselden de ploegen om en speelden onmiddellijk door; gedurende de- ',ze helft daalde het peil van het spel aan zienlijk. Bolton behield de overhand. Ka zeven minuten doelpuntte Smith. O verg. kl. B. Vitesse (H.)—H.B.S. (D.) 1-1. Z. E. D.T.V. II—O.S.C.R. 5-0 (w. n. o.); Velos—D.E.V. 5(w.n.o.); Deetos— T.E.K.C.A. 4—3. Overzicht. Regen was gisteren weer eens spelbreker, waardoor verschillende ontmoetingen niet door konden gaan. D.T.V. mag c)e verre reis naar Enschede nog eens maken, want gisteren werd er na een halfuur spelen ge staakt in den stand 21 voor D.O.S. Zou het oostelijk spel werkelijk zoo vooruit zijn gegaan, dat ze na een halfuur nog een .voorsprong heeft? Voor de overg. kl. B. speelden Vitesse (H.) en H.B.S. (D.) een onbenullig partij tje, waarin de punten broederlijk verdeeld werden. Van de Z. E. wedstrijden kan men moei lijk zeggen dat ze dit jaar een succes zijn of zullen worden. Behalve D.T.V. en H.K. V. hebben nu ook Ö.S.C.R. en D.E.V. hun kansen opgegeven. Het gevolg dus 2 papie ren overwinningen. Hieruit kan men zien, dat een seizoen tot Mei al lang genoeg is. Deet-os wist zich met moeite in de demi finale te plaatsen door T.E.K.C.A. met 43 te tslaan. De Dordtenaren zullen wel weer de Eikctak winnen, daar de sterke concur renten er uit liggen. ïï&Milh: ,i KORFBAL1. Uitslagen. Kamp. v. Ned. D.Ö.S.—D.T.V. (ge* Ptankt anet gt&nd 21)> Het Leidsche XII-tal. Het twaalftal dat Leiden op de sieden- wedslrijden zal vertegenwoordigen is als volgt gekozen: Heeren: v. Nieuwenhuizen, v. Beeck en v. Ginkel (Vitesse), v. Bemmel, Schneider en Mever (Fluks). Dames: A. v. Noort, M. Schijfsma en T. de Graaff (Vitesse), M. Hoeks, Tr. Hoeks en J. Buys (Fluks). Invallers: Hoeren: Goekoop (Vitesse) en Christiaanse (Fluks). Dames: A. Molt (Vi tesse) en J. Janssen (Fluks). Dit twaalftal zou ons voldaan hebben als er niet een speler in opgenomen was, wel ker keuze een groole vergissing was. En wij vinden dit des te meer te betreuren,- daar deze keuze een soort blamage voor het Leid sche korfbal is. Wij bedoelen hier de keuze van den heer Meyer. Deze speler kan wel eens goed spelen, maar zoolang wij hem kennen heeft hij meer kwaad gedaan dan goed. Heeft o.a. Fluks haar nederlagen op de Fluks-seriewedstrijden niet hoofdzakelijk te danken aan zijn onwillig spel? Men loopt de risico, dat het Leidsche spel geheel be dorven wordt door de nukken en het karak ter van dezen speler. Wij gelooven dan ook dat hier een commissie aan het werk is ge weest, die geen verstand van korfbal heeft, of tenminste niet weet, welke eischen men aan een korfballer moet stellen. Men be grijpt de keuze nog minder, als men de meening van bijna alle Leidsche korfbal lers en andere autoriteiten op korfbalgebied hoort. Waarom men bijv. Christiaanse, die stukken heter is, niet heeft genomen, be grijpen we niet, vooral daar deze speler be ter spel levert dan verscheidene andere ge kozenen. Met het dames-zestal kunnen we ens wel vereenigen. Misschien hadden we enkele anderen de voorkeur gegeven, maar veel krachtsverschil maakt dit niet uit. H. K. V-seriewedstrijden. H.K.V. trof het al zeer slecht met haar seriewedstrijden. Er werd gewacht tot de andere vereenigingen verschijnen zouden. Fluks bleef van de 4 deelnemers weg, wat misschien wel goed was, want het was toch een heel gebroken XII-tal, dat weg wilde gaan. Daar H.K.V. veel onkosten gemaakt had, besloot ze een halve competitie tus- sehen de drie aanwezige clubs tr- doen spe len om een extra medaille, terwijl de beker later verspeeld zal worden. Van de deel nemers H.K.V., Vitesse (L.) en O.S.C.R. wist Vitesse (L.) de zege te behalen over beide concurrenten. Ze was dit keer bij zonder op dreef. H.K.V.—Vitesse (L.) 0-2: H.K.V. telt een invaller, Vitesse drié invallers en oen invalster. Ondanks de verzwakking is Vitesse 'direct, tegen wind in zelfs, ster ker v. Beeck speelt een zeer goed partij en is uiterst gevaarlijk in den aanval. Hetf invallers-vak la RiviereUittenbroek komt een woord van lof toe voor hun middenvak-, spel. V. Beeek weet al gauw fraai 1—0 te scoren. Ka de wisseling is Vitesse met wind 1 meer nog sterker. De verdediging v. Gin kelPrange heeft niet veel te doen, terwijl ze over de weinige aanvallen van H.K.V.. makkelijk meester blijft. Het duurt toch nog eenigen tijd eer Blanken 20 maakt, waarmee einde komt. H.K.V.O.S.C.R. 1—0. Hierna Po'dam. De Rotterdammers Beyers en Heyboer weer in de gelederen en zijn dus versterkt. Er wordt echter.maar matig gespeeld. De O.S.C.R.-aanval schiet van te verren afstand om succes te hebben. H.K.V. krijgt ook weinig kansen. Ka oe wisseling weten de Hagenaars toch eén kans goed te benutten. Ondanks veel ge drongen schieten der O.S.C.R.-aanval, ko men er geen punten meer. O.S.C.R.—Vi t e s s e (L.) O—l. Vites se is tegen wind in direct stérker, maar dit keer gaat de doelpech een woordje mee sprekeh, waarvan vooral v. Beeck last heeft. De O.S.C.R.-aanval komt door goed middenspel der Vitessenaren weinig aafl hot woord. Uit-een dnrbraak scoort v. Beeck 1—0. Ka de wisseling hetzelfde spel. De aanvallen zijn van Vitesse allen goed, maar slecht schieten en een doelpech voor komen punten. Zoo komt het einde met 1—0 voor Vitesse. Vitesse speelde dit keer beter dan tevo ren in competitiewedstrijden. WIELRENNEN. Leidsche Ren en Toerisiveieen. „Swift". Hoewel het weer niet erg gunstig was, i9 gisteren toch de wedstrijd over 500 Meter verreden. Nu het weer het niet toeliet lang te verpoozen zou er een beslissende rit ge reden worden, welke tot uilslag gaf: le. J. v. d. Wilk, 2e. W. Boezelijn, 3e. K. Bors- boom. De stand van deze competitie luidt nu: J. v. d. Wilk 2 p.; W. Boezelijn 5 p.; K. Borsboom 8 p.; H. v. d. Meer 8 p.; H. Vogelezang 10 p.; I. Vink 11 p.; en R. v. Weeren 11 p. De laatste rit van deze competitie gaat over 1000 Meter. - - r-, a -ik i-vSittiSÜD Wedstrijden in het buitenland. i Te Parijs werden op de Pare des Princes- baan sprintwedstrijden gehouden gisteren, waarvan „De Crt." de volgende uitslagen geeft: le serie: 1. Moeskops, 2. Spencer, 3. Pou- lain. 2e serie: 1. Schilles, 2. Moeskops, 3. Spencer. 3e serie: 1. Moeskops, 2, Schil les, 3. Poulain. 4e serie: 1. Schilles, 2. Pou- lain, 3. Spencer. Een beslissingswedstrijd tusschen Moes kops en Schilles zal later worden gehouden. Een koppel wedstrijd werd gewonnen door MoeskopsSpencer voor Poulain— Schilles. Op de Zuider Citv-haan te Antwerpen zijn de wedstrijden om het kampioenschap van België over 100 K.M. achter groole motoren verreden. De uitslagen luiden: 1. Linart, die dus wederom op het kampioenschap, waar- reeds houder was, beslag legde. Tijd: 1 uur 12 min. 44 4/5 sec.; 2. Leon van der Sluyft, 93.4 K.M.; 3. Lejour 87.7 K.M.; 4. Arthur van der Stuyft 54.14 K.M. CRICKET. Jaarl. Alg. Verg. van den Ned. Gricket- Bond. Zaterdagmiddag werd ïd hotel Terminus te 's-Gravenhage de jaarlijksche algemeene vergadering van den N.C.B. gehouden on der voorzitterschap van den heer Isbriic- ker. De voorzitter opende met een kort woord, waarin hij de aandacht vestigde op het feit, dat ciicket in Holland zeer voor uit gaat, zoadat; het in de komende jaren meer van zich zal doen spreken dan tot nu toe. In het uitvoerige jaarverslag van den secr.-penn. werd hulde gebracht aan H.C. C. voor haar werk en training op cricket- gebied. De Amsterdamsche cricketver. V. V.V. werd gefeliciteerd met haar 20-jarig 1 bestaan. Uitvoerig werd het verloop der competities gememoreerd, In 1922 ia .er nog

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 13