Bellen blazen. ANEKDOTES, CORRESPONDENTIE. en En nu, nu lag liij in zijn bed in de hem kei )o welbekende kamer. Moeder!" zei hij met zwakke stem, ant zijn been deed hem erge pijn, „Moe» ex, bent- u boos op rae Een kus was het antwoord. „Moeder!" begon Hans weer, ,,ik dacht, at ik dood zou vallen." ,Zoo erg is het gelukkig niet", zei rae- rouw van den Heuvel, ,,al was het een lelijke 7ai. De dokter kon je nog niet eelemaal onderzoeken, maar hij vermoedt, at je je been het goede gelukkig ebroken hebt." En toen even later de geneesheer terug- z wam en Hans nauwkeurig onderzocht, erd zijn vermoeden bevestigd en zei hij: ,,Je bent er nog .goed afgekomen, jon- en. Als het je kreupele been geweest was, i i ou het heel wat moeilijker genezen. -Je ion uit den moed wel niet verliezen, want van 'iet ten Holt die mij alles eerlijk be- and heeft heb ik gehoord, welk een held bent." ,,'k Had de pet 7.00 graag naar beneden ehaald en wilde den jongens- toonen, dat geen bange sufferd ben, maar nu 'tmij iet gelukt is, dacht ik, dat ze.. ,,Nee, nee, ze zeiden, dat jij moediger as dan een van hen. Het gezicht van Hans straalde en toen a eenige dagen de jongehs hem om de eurt eens mochten komen opzoeken, was 'iet ten Holt. de eerste, die bij hem kwam em de hand toestak en zei „Hans, je bent een held. En als ooit emand daaraan twijfelen mocht, krijgt hij iet mij: te doen." Na een tijdje kwam Hans weer op school n was er veel in de houding der jongens eranderd. Dat dit Haais gélukkig stémde, :al ieder kunnen begrijpen. Och, och, wat regent het vandaag' Zal er geen eind aan kórrieri? Zee Mammie, en ik speel zoo graag. Het blijft maar stroomen. slroorrien! Ja. lieve baasje, 'k weet heel goed, .Te kunt niet builen spelen. Maar daarom hoeft mijn kleine vent -Ziek heuseh. "niet .te vervelen. Ik geef j' een bakje zeepsop hiér. Ga nu maar bellen blazen, Kijk zoo. die piip mag j' ook van Moes, Het zal je zelf verbazen Hoe gauw je 't regenweer vergeet. Kom, 'k zal j' eens laten kijken, Hoe prachtig of dat spel wel is; Ja 'k weet, bet zal je lijken. En kijk. 't stroomt buiten al maar dooT, Doch Ben is het vergeten. Want '1 jongetje blaast bellen tot.... Het lijd is om te elën. TRUUS SALOMONS. Ingezonden door Ca-rel Steenhauer. Rome. k( Mees-ter: „Wanneer werd Rome-gebouwd Jan„In een nacht'. Meester „Hoe kom je daar nu bij Jan „U lieeft toch onlangs zelf gezegd, dat Home niet op een dag is gebouwd"'. Ingezonden door Coba Hoope. Een reiziger vroeg aan een heer„Hoe lang jt moet ik nog loopen, orn in dé stad te komen „Loop maar zei de heer. „Dat heb ik den heelen dag al gedaan", zei k de reiziger. „Loop maar", zei de heer weer. De reiziger liep door. ..Als je zóó doorloopt, ben je over twee uur ia de stad", roept de heer. „Waarom heb je dat niet eerder gezegd?" „Ik moest toch eerst zien. of je vlug of lang- ri öara loopt." Ingezonden door Marie van Delft. Zijn liefste tijd. Tante: „Zeg Wim, welke tijd-is je liefste tyd, de schooltijd de speeltijd welke tijd ;Wim: irDe maaltijd, Tante." - '-v Ingezonden door Mitzi Meicklböck. In het bad. Kleine Wim zit in het bad. Het is erg koud en daarom roept zijn vader „Neem het kind took uit het bad, hij krijgt kippenvel". Kleine Wim begon te huilen en riep „Krijg ik dan ook voeren Ingezonden door Marie Hogewoning. Op straat. „Dag Willem, wat ben jij veranderd. „Noem mij niet kwalijk, mijnheer, ik heet geen Willem". „Wol, wei, heb je nu ooit, zelfs zijn naam is veranderd". Hè. wat was dat een vreeselijk woord Ilijkspostspaarbankboekje. Wat is die raaa- seltante dezen keer lastig, geweest!' Wat heeft ze aan de grooteren een moeite ver oorzaakt! Wat heeft de jeugd moeten zuch ten en zoeken en peinzen Wat zijn er ve len, 0, 7.00 velen, die het maar ni-efc heb ben kunnen vinden. Van de allërgetrouw- sten ontbreken cr zelfs velen. Zijn jullie erg boos op d© raadseltante, dat ze ditmaal zoo iets moeilijks gaf? Of is het al weer vergeven en vergeten als ik beloof dat de volgende maal de prijsraadsels weer ge makkelijker zullen zijn? Er zijn wel eenige kinderen, die het bewuste lange woord heb ben ge tonden. Of ze daarbij geholpen zijn Ik weet het heuscli niet. Ik schreef al meer malen, dat ik daar heuscli geen ouderzoek naar ga instellen, wie geholpen wordt en wie het alleen kan doen. In No. 2 voor de grooteren moest die m een w zijD, zoodat hel: Nood breekt wet, kan worden. Ik heb de kleineren gelukkig niet zóó wanhopend gemaakt, dat zou ook al te erg worden. Als de geheel© raadseljcugd zich over die lastige tante rooest beklagen, dan zou ik nog bang voor jullie worden en in Mei niet in Leiden durven komen en zeker dan niet van te voren waarschuwen als ik in aantocht ben. ■Er waren weer meerdere brieven zonder naam bij. Wanneer zal dat nu eens voor goed uit zijn? Het is toch zoo jammer van de moeite, die je doet. Maar hoe kan ik nu iemand laten meeloten van wi ik den naam niet weet? Dat gaat toch niet. Voor Catharina Lankester, Gerrie en Si mon Schoeman (samen) Jaap Le Poole en Piet Gertenaar ben ik blij, dat zij een prijs hebben geloot; ze zulleri zelf ook wel heel blij zijn, het is voor alle vier, meen ik, den eersten keer dat zij zoo gelukkig zijn. Annie de la Rie, ja voor de prijsraadsels moet ik altijd, zelf zorgen. Dat kunnen na tuurlijk geen raadsels zijn. door de jeugd ingezonden. Annie Bootema, heerlijk hè een eigen fiets te hebben; kende je al fietsen? Voor je mQeder is het zeker gemakkelijk als je nu e-ens vlug boodschappen voor haar gaat doen. Ik wou dat ik ook zoo'n fietsertje had, die snel een boodschap voor mij kon doen. .Louis Hartkamp, zal je mij goed op de hoogte houden van je kleine kikkervisch- jc-s? Hoe ver zijn ze nu al? Jaap Le Pcole, het is zeker nogal een flink tuintje dat je hebt gekregen, datje er zooveel verschillends in hebt kunnen zaaien. Conny van de Voorde, zal je voortaan goed opletten of je naam wel onder je brief staat? Wim Overduyn, hoe kwam dat zoo dat je op je broertjes verjaardag al om halfzes werd gewekt met muziek? Wie maakte die muziek? Ik zou er niets op gesteld zijn om zóó vroeg al door muziek gewekt te wor den. Ik wensch je 2 Mei een heel prettigen dag en ik hoop dat je veel zult krijgen van wat op je verlanglijstje stond. Ria Kwaadgras, jullie bent ook allen een bijzonder soort nichtjes en neefjes van rnij. een soort dat maar heel weinig menachen bezitten. Jo en Adriaan Reyngoud, een aardige feestavond is dat geweest. Veel van die muziek, die je opnoemde heb ik ook wel eens gehoord. Gexrit van der Post, ik ben ook benieuwd wie do mooiste teekening heeft- gemaakt, lïooren jullie dat nu a.s. Zaterdag al? Je mag het boek van Piet zeker ook wel eens lezen. Betsie llijnders, was het- den eersten keer dat je aan prijsraadsels mee deed? Nu als je dikwijls mee d-oet, zal toch een maal je beurt ook wel kernen dat je tot de gel 11 kk igen behoort Nel/lie en Lena van Leétfwco het is ma-ar goed dat jullie geen van ail en bob ongeluk met je hondje zag gebeuren. Krij gen jullie nu een ander hondje? Rika Kruit, als je nu weer janig bent, dan mag je met de grooteren mee gaan doen, of eigenlijk mag je het nu ook al doen; als je het wilt en niet te moeilijik vindt. Annie en Ali Molijn, probeert het samen maar eens om de raadsels op to lossen en aan mij te sturen. Nellie van Klaveren, als ze bij die vrien din thuis het „Leidsch Dagblad" ontvan gen, dan mag ze mee doen maar andeTS niet. Maar het zou mij spijten als Troes niet meer mee deed, omdat jij nu op eena met een ander gaat inzenden. Gé Jongbloed, ik vind» het altijd aardig om te lezen welke kinderen elkaar kennen of als ze samen school ga-an. Zwaantje Muselaar en Corrie Abspoel, je mag wel een keertje met rooden inkt schrijven, als er geen zwarte inkt in buia is, maar ik krijg veel liever brieven met zwarte en voor jullie oogen is hot ook beter niet veel met rood© to schrijven. Ik hoop dat- Zwaantje het boek ,,In de kooi", mooi zal vinden. Gr et ha en Suze van Baaien, ieder waa zeker blij toen Broertje weer thuis kwam, en was het ventje zelf ook niert heel ge lukkig? Anni Krügec. wat ben jij ad op vreeselijk veel plaatsen in Nederland geweest. Hoe komt dat zoo? Bc.n je dan al zoo lang ia ons land 1 Annie Snel, je hebt zeker al gehoord hoe het kwam dat jou brief met eenige ande ren nu pas is gekomen. Een van de meis jes schreef er mij nu over, dat degene di® ze weg zou brengen, ze had vergeten. Lida Verboog, je schrijft dat je met zijn drieën de raadsels probeert op to lossen, wie zijn die drie dan Ben jij een zusj© van Jeanmette Verboog Annie Huisman, bij die nieuwe raadsels, die je mij stuurt, zal zeker wel eens wa* goeds zijn ik zal ze eens nazien. Dirk de Groot, mijn ouders woonden op de Heerengracht, niet op de Hooigracht- Mijn vader heeft dikwijls in die boekei* Kennis is Kunst geschreven, zeg dat maar' aan je moeder. Rie Woestenburg, ik hoop voor je dat j® mij over veel kuikentjes zult kunnen schrij ven zit er één kip te broeden of meer* dere? Marie en Piet Kükler hebben jullie een grooten tuin En ook nog andere dieren behalve kippen en duiven? De duiven zijn toch hoop ik teruggekomen, toen ze moch ten uitvliegen Kennen ze het hok al goed? Ella Brugmans, dat was een druk be zette Zondag verleden week zoodat er van raadsels oplossen niet kon komen. Betsie Hcoftman, neen ik vind dart ook geen erg rnooien naam voor het poesje, ik zou maar eens wat anders bedenken. Het i-s te hopen dat jullie niet roode bond hebt overgenomen van Sjoukjen Hiemstra want het is toch wel besmettelijk. Piet Oostdam, je had toch nog al wat opgelost, al vond ie de prijsraadsels ook erg moeilijk. Annie Amptmeyer. dat is dan zeker eeïT baljurk voor als je pop eens naar een poppenbal zal moeten gaan zo krijgt lang zamerhand een heele uitzet, geloof ik. Klaziena Parlevliet, dat zon jammer zijn. als de kippen in je tuintje kwamen, want als die het zaad gaan oppikken, komt er niets van al je bloemetjes terecht. Gelukkig dat je kunt fietsen, anders zou het wel heel wat lijd nemen als je te voet je raadselbrief moest bezorgen. Alida Anneeze, de raadsels krijgen allen eene beurt als ik ze geschikt vind, dat be loof ik, de een wat vroeger, de ander wat

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 17