m DEN UITHOEK. I van den N-A.S.B. aan de schermers werd deze zeer spannende wedstrijd gesloten. Als Hoofdsecondant trad op cle heer Wolfson, die helaas aan alle verwachtin gen van een goed scheidsrechter, niet kan .voldoen. WIELRENNEN. EggVan Kempen winnen den Zesdaagsche. De Zesdaagsche wielerwedstrijd le Parijs is- gisteravond geëindigd mot een zege op punten van het koppel Egg—Van Kempen. Over het algemeen is de strijd niet sensa tioneel geweest en van opwindende jachten was bijna geen sprake. De uitslag is Vol gens „De Crt.": 3. Egg-Van Kempen, 1131 punten, afge legde afstand 3655.150 K.M. 2. Chardon-Vanden hove, 449 pt. 3. Persyn-Vandevelde, 437 pt. 4. Buysse-Berthet, 330 pt. 5. Gebr. Narcy, 115 pt. Op één ronde: 6. Aerts-Beyl, 1151 pt. 7. Grenda-Mac Namara, 536 pt. 8. Madden-Magin, 363 pt. 9. De Baets-Van Hevel, 227 pt. 10. Miquel-Godivier, 213 pt. 11. Düpuy-Neffatti; 199 pt. Op 2 ronden: 32. Veillet (alleen) 176 pt. Bniienlandscbe wedstrijden. Op de Buffalo-baan te Parijs hadden de wedstrijden gisteren het volgende resultaat: Wedstrijd achter motoren: le serie: 1. Snoek; 2. Fossier (125 M.). 2e serie: 1. Snoek; 2. Fossier (400 M.). Het rijden van Snoek maakte een zeer goeden indruk. Sprints: le serie: 1. Spencer; 2. Leene? 3. Bailey; 2e serie: i. Spencer; 2. Michard; 3. Leene; 3e serie: 1. Leene; 2. Michard; 3. Bailey; 4e serie: 1. Michard; 2. Spencer; 3. Bailey; 5e serie: 1. Süencer, 2. Bailey; 3. Leene; 4. Michard. Te Brussel waren de uitslagen: Sprints voor amateurs: 1. Boogmans 5 p. (2 maal eerste); 2. Kinderroans 5d.: 3. Van- denbosch 8 p. Sprints voor profs: 1. Moeskops 6 p.; 2. Degraeve 6 p.; 3. Debunne 9 p.: 4. Mi chard 13 p. Achter motoren 15 K.M.: 1. Leon van der Stuyft 3 p.; 2. Ganay 5 p.; 3. Verkeyn 7 p.; 4. P. Suter 9 p. Te Antwerpen hadden de volgende wed strijden plaats: Individueel 10 K.M.f 1. Tyck 13 p.; 2. Maas 10 p. Sprints: 1. Degraeve; 2. Moeskops; in beide sprints verloor onze landgenoot met résp. een wiel en een kwart wiellengte. „De Crt." SCHIETEN. Zaterdag 1. werd door de Christelijken Scherpschutterevereeniging: Willem van Oranje" haar openingswedstrijd gehouden, den, op de banen te Katwijk. Uitslag: Aid. ICebol 47 punten. Isten prijs, H. v. d Meer, 43 punten, 2den prijs. Aid. IIJ. Dool, 37 punten, lsten prijs B. v. Leeuwen, 36 pnnten, 2den prijs. Masimum te halen punten 50. BILJARTEN. Int. wedstrijden van „1919". Te Amsterdam heeft de vereeniging internationale wedstrijden gehou den waaraan door de Berliner Biljartclub ia deelgenomen. De totaal uitslag luidt: „1919" 2718, Ber liner Biljartclub 2760. De«Duitschers hebban den strijd niet zon der moeite gewonnen. ROEIEN. „Die Leythe". Het begint langzamerhand zeker te wor den dat geen ploegen voor de roei- en zeil- jere*ni$iiig „Die Leythe" dit jaar aan wedstrijden zullen deelnemen. De mogelijk heid met een vier en twee uit te komen, wordt- nog 'Overwogen. In 1924, wanneer de vereeniging 10 jaar zal bestaan, hoopt men wedstrijden te kun nen uitschrijven. Moge er dan eenige flinke Leythe-ploegen bereid zijn uit te kqmen Nederland en de wereldkam pioenschappen voer 1925. De heer A. Sturenberg schrijft in -de „N. Crt." Op het jongste congres van de Union Cycliste Internationale, te Parijs gehouden, is aan Ne derland de organisatie opgedragen van de wc- rciclkampioenschappen voor 1925. Dit voor ons land zoo gewichtige besluit heb ben we hoofdzakelijk te danken aan de vast houdendheid van onze afgevaardigde, de Leer Pli. J. Adrian, wiens inzichten op de bijeen komsten van de vertegenwoordigers van de ver schillende bij den wereldbond aangesloten na ties. steeds algemeen worden gewaardeerd. En terecht. Want do heer Adrian is in de allereerste plaats als sportman in het algemeen een groote persoonlijkheid en mag worden beschouwt als te zijn doorkneed in wielren-aangelegenheden. In de jaren 18951897 behoorde hij tot onze beste amateur-wielrenners en was een der wei nige Nederlanders die onzen famcuzen Jaao Eden kamp kon geven. Hij behoorde daarna, in 1898, met ondergeteekende, tot het vijftal, dat den Nedcrlanöscho Wioler B'.-nd oprichtte, in welk lichaam hij jarenlang het voorzitter schap bokleedide. Het heeft heel lang geduurd eer onze U. C. I.-afgevaardigdcn hun pogingen om do wereld kampioenschappen eindelijk ook eens in Neder land te doen verrijden, een gunstig resultaat htfrjjen bereikt. Ontelbare malen kwam de aan» vragen van Nederland op dé agenda's van de U. C. I-congressen voor, maar telkens werden zij verworpen, aangezien wij geen baan konden aanwijzen, welke geschikt was om zulke be- --~darfgrrijke wedstrijden op regelmatige wijze te kunnen houden, o£ omdat er geen garantie kon worden gegeven, dat zulk een baan zou worden gebouwd. Nu echter is het een vaststaand feit dat in 1925 in ons land om de hoogste titels op wieier- gebied zal worden gestreden, nu hebben we dus eindelijk onzen zin. Maar boe de liefhebbers van de wielersport deze aangename tijding ook zullen .toejuichen en hoe zij zullen popelen van ongeduld om die fciuote gebeurtenissen te zien aanbreken, toch mogen we niet ontkennen dat wc thans echter in een heel raar parket zitten. En deze moei lijke toestand lijkt nog niet zoo heel gemakke lijk op te lossen. Hot geval, doet me onwillekeurig denken aan da halfslachtige vreugde waarmee oen groote stadsbewoner de tijding ontvangt dat hij op een lot van de een of andere landbouw-tentoon- stolling, dat hij zich heeft laten aansmeren, een vette koe, een dorschmachine of een ploeg heeft getrokken hij is blij wat te hebben gewonnen, maar zal het toch nog veel aangenamer vinden als hij go-ïd en wel van ctn rompslomp af is ei do „dubbeltjes" waar zijn prijs voor wordt ingekocht in het zakie heeft. Want we kragen nu wel dc wereldkampioen- tdhappen, maar nu komt de groote quaestie op welke baan dienen ze te worden verreden Veel keus is er op 't oogenblik niet. Do eenige goede baan welke wij kunnen aan wijzen is die te Rijswijk. Zoolang de Amsier- damsche Stadion-baan niet aanmerkelijk is verbeterd, blijft deze absoluut onvoldoendede Tilburgsche leent zioh beter voor wedstrijden achter motoren dan voor sprint nummers, welke bij de wereldkampioenschappen evenwel een zoor voorname rol spelenBcrgcn-op-Zoom (De Raayberg) wordt thans vergroot en op 400 meter gebracht en men zal dus eerst moeten af wachten wat die baan kan worden, en al de overige banen komen niet eons in aanmerking. Bovendien hebben Tilburg en Bergen-op-Zoom nog togen, dat dit geen plaatsen zijn waar men de deelnemers, congresleden en dc tienduizen den bezoekers behoorlijk kan ontvangen en on der dak brengen, 't Is strikt noodig, dat deze wedstrijden plaats hebben in de onmiddellijke nabijheid van een groote stad en do Residentie is 'hiervoor bij uitsték aangewezen. Doch, mocht de keus op Rijswijk valley daft dient er nog ontzaglijk vee! aan te worden ver beterd. Do baan zelve, welke nu ongeveer ajiderhalf jaar ligt, is solido gebouwd, behoort tot de ;nel- sten van Europa, hetgeen bewezen is door do hier door Léon van der Stuyft gereden wereld records over één uur en over 100 K.M achter gangmaking, volgens het beperkende Fransche reglement waarbij do 80 K.M. in het uur werd overschreden, en bovendien leent deze baan zich zeer goed voor het houden van korte-af- .standnummers, welke hier een alleszins regel matig verloop op kunnen hebben. Wanneer dus de directie van de Rijswijk-oho baan niet kortzichtig is en zij laat het houten rij-oppervlak en onderstel voortdurend zorg vuldig onderhouden, dan zal in 1925 de toestand van dit velodroom zeker nog wel zóó zijn, dat wij over een behoorlijk „strijdperk" kunnen be schikken. Het aantal kleedkamers en waschge- legenheden is voldoend© en desnoods gemakke lijk uit te breiden met 'n tijdelijk gebouw, en do toegangswegen en verbindingen per tram en j trein zijn geschikt om 'n buitengewonen toeloop te verwerken. Doch dit is niet het geval met $e plaatsen der toeschouwers. On z'n minst zal men aan tweemaal zooveel betalend publiek plaats moe ten verschaffen als nu mogelijk is. Dat eT op de voornaamste dagen van do wereldkampioen schappen telkens minstens 15.000 a 20,000 toe schouwers zullen kamen, staat vrijwel vast Alle rangen hebben dus een aanmerkelijke uitbrei ding noodig vooral de tribune, welke dan b.v. oen 20 a 30 meter naar achter zou moeten wor den geplaatst, bovendien flink verhoogd, zoodat rnen vrij over het vrijgekomen gedeelte tusschen de baan en tribune, waar een soort van oploo pend paddock van te maken zou zijn, heen kan zien. 'Voprts dient te worden gezorgd voor een gelegenheid voor het ontvangen van officieel© persongd, voor loges voor de gasten, voor een bekocrrlijke plaats waar de pers kan werken en daarbij beschikking heeft, over een directe tele fonischeverbinding met de centrale in Den Haag, en nog tal van andere verbeteringen, welke men op dit oogenblik desnoods nog kan missen. Wil de N.V. Het Sportpark Holland, welke de Rijswijksche baaiuexploiteert, in aanmerking komen om de woro^ kampioenschap pen toege wezen te krijgen, dan dient er nu reeds volle aandacht aan deze zaak te worden geschonken, vooral uit een financieel oogpunt. s Ik zeg dit slechts als ernstige waarschuwing, want men kan zeor goed begrijpen, dat ook d© directies van andere banen niet zullen blijven stilzitten, doch Rijswijk blijft dit als voorsprong houden op al haar concun-entén, dat zij veel minder kosten heeft te maken aangezien zij in elk geval een uitmuntende baan bezit en alleen heeft zorg te dragen voor voldoende plaats ruimte voor het publiek. Met betrekkelijk ge ringe kosten kan zij Nederland in 1925 op een wijze, welkede plaats steeds door ons land op wielrerngebied ingenomen, waardig is. voor den dag doen komen. De toekenning van de wereldkampioenschap pen brengt voor ons land nog een andere moei lijkheid mee. Het reglement van de Union Cycliste Inter nationale bepaalt, dat het programma voor deze wedstrijden ook moet bevatten een wegwedstrijd voor amateurs, zonder gangmaking, over een afstand van minstens 150200 K.M. Voor bet houden van zulk een wedstrijd heb ben we genoeg geschikte wegen en wat dit be treft zouden we zeker geen slecht figuur slaan, maar, 't eigenaardige is dat het honden van weg-wedstrijden iu ons land wettelijk is verboden De minister van Waterstaat kan voor een bij zonder geval dispensatie verleenen van dit wettelijk verbod. Dooh wie geeft ons de zekerheid dat dit in 1925, voor het wereldkampioenschap op den weg, zal gebeuren Tribune-humor* Het gebeurde te Leiden in ©en wedstrijd van A. S. O. De vijandelijke midvoor Van Kersen toog plotseling alleen ten aanval, en op de tribune riep een enthousiast supporter Hup, Van Kersen 1 Op hetzelfde moment had Piet Pioem, de A. S. C.-mic3hadf den bal te pakker, en toen wendde een Lei den aar zioh tot den vreemden supporter, en zei droogjes: Zeg, nou b*et ie „Van Pmimeca'-i

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 12