zelschen, die zeer pootig optraden bracht 20- minuten later Hartloy den stand met een mooi schot op 02. Kort voor het einde Inreeg Sigmond. bij een. snelle uitval nog een kans om de eer te redden, doch rijn schot k»vam in het zijnet, zoodat met on veranderden stand het einde kwam. L.F.G. IllLisserdijk I 12. Ala afgetrapt wordt is L. F. O. reeds dadelijk in de meerderheid en bestookt het .Lisserdijk doel. Bij een uitval van Lisser dijk komen plotseling twee spelers voor open doel te staan en de stand is 01. Nauwelijks is weer afgetrapt of de Lis serdijk links-buiten zet voor. Do gèheeïe L. F. C.- verdediging blijft staan omclkat de mid-voor in zoodanig© bui tenspel p osi bi e 6taat dat het bijna onmogelijk lijkt dat bet den scheidsrechter ontgaat. Dooh als er 'niet gefloten wordt, plaatst de Lisserdijk" midvoor den bal in doel zoodat Lisserdijk op zeer gelukkige wijze aan een doelpunt komt. Bij de vlugge L. F. C.-aanval scoort de midvoor onhoudbaar. Na den rust wordt het spel steeds ruwer vooral van Lisserdijk zijde, hoewel de L. F. C.-rechtervleugel ook overdreven forsoh speelde. Zolder dat er verder gedoelpunt wordt komt het einde. Competitie-stand. West 2 C. doelp. gesp. gew. gel. verL v.-t. put: gem. D. H. C. 18 13 4 1 44-14 30 167 C. V. V. 18 10 4 4 26-26 24 1.33 Xerxes 18 9 3 6 28-23 21 1.17 Hennes 18 7 6 5 27-22 20 1.11 B. M. T. 17 7 4 6 27-30 18 1.05 U. S. G. 18 4 7 7 13-23 15 083 Unitas 17 5 4 8 22-28 14 0.82 Lugdumun 16 4 4 8 15-25 12 0.75 St. Hooger 15 3 4 8 21-23 10 0.67 Fortuna 15 1 4 10 14-33 6 0 40 KORFBAL. Serie-wedstrijden L. K. C. Fluks. Uitslagen. 1e klasse. 1e RondeH. K. V.0. S. C. R. 6—0 (w. n. o.)H. S. V.—Vitesse (L.) 4—1 FluksHaarlem 21. Halve comp.H. S. V.H. K. V. 00; Fluks—H. S. V. 1—1H. K. V—Fluks 3—1. 1 q prijs H. K. V.2e prijs H. S. V.prijs voor.beste spel: Fluks. 2e klasse- 1e RondeVitesse (L.) IIS. D. 0. 2—0R. W.—H. B. S. (H.) 0—4 Fluks II— Haarlem II 01. Halve comp.Vitesse (L.) IIH. B. S. (H.) CI1 Haarlem IIH. B. S. (H.) 00 Vitesse (L.) IIHaarlem II 01. Ie prijs Haarlem II (na strafworpen nemen) 2e prijs H. B. S. (H.) Juniores-afd.Fluks IIIVitesse (L.) III 20| Fluks IVVitesse (L.) IV 40. De Competitie. Uitslagen. Kamp. der le klasse. W o s t. D.T.V.Deetcs 22. Oost. QuickD.O.S. 31. Oostelijke le klasse B. A.K.C. EfXO. 2—1. D.O.V.A.—Rariditas 0-1. Overgangski. B. D.K.C.A.L.O. 5 3 From en de gr. le klasse. D.D.V.— KL en L. 1—1. Overzicht. Hpt had gisteren een pracht korfbaldag kun nen zijn als de zeer -sterke Oostenwind niet eenigszins als spelbreker op had getreden. Niet alleen dat het spel er onder leed, maar' een ver blijf op het veld was ook alles behalve aange naam. Het aantal toeschouwers was ook veel minder dan in vorige jaren. Fluks hoeft nog al veel moeite gehad met het programma door ver schillende bedankjes, zoodat ze niet de sterkst© ploegen van Holland kon krijgen. Van de zes deelnemers, die tenslotte het jaarfeest zouden vieren, bleef er gisteren nog één weg. 0. S. C, R. had n.L Zondagmorgen bericht gezonden geen twaalftal naar Leiden te kunnen zenden, waardoor eerst laat in den morgen met hot le klasse program begonnen kon worden. H. K. V. bofte daardoor en dit zal ook wel eenigs zins de schuld zijn dat ze tenslotte met do eereprijs ging strijken. Fraai spel hebben we gisteren niet gezien. Er was een schoonheids prijs uitgeloofd, maar deze werd maar omgezet in het minst slechte spel prijs. Een propaganda voor de sport zelf vonden we het niet, wel voor de gezelligheid en animositeit, die het korfbal- spel oplevert. De regeling was in goede handen, zoodat vrijwel op tijd geëindigd werd. Alles bij elkaar genomen kan Fluks toch nog op een ge slaagden korfbaldag terugzien. In de le afdeoling word door het niet-opko men van O. S. C. R., de eersto ontmoeting te 11.45 begonnen tusschen Vitesso (L.) en H S. V. Vitesse (L.) had oen drietal invallers (w.o. de gebr. v. d. Reyden). Vitesse, met wind mee spelend is direct in de meerderheid. Haar aan val combineert aardig. Voordat H. S. V. gevaar lijk kan zijn heeft Blanken met een goed schot Vitesse de leiding gegoven. H. S. V. gaat dan ook wat meer meespreken. Do vlugge v. 't Hooft weet van achter den paal onverwachts gelijk te maken. Na de draaiing wegen beide partijen goed tegen elkaar op. Do Vitesse-aanval is dik wijls «eer mooi en watervl'ug, maar het goedo schot ontbreekt. H. S. V. houdt good vol, en heeft niet over geluk te klagen, als Adams van dicht bij don bal in den mand doet vallen. Geen vijf minuten daarna heeft deze zelfde speler op een zelfde manier succes. Deze gelukkige punten ontmoedigen Vitesse geheel. Haar spel viel als een kaartenhuis in elkaar. H. S. V. weet nog éénmaal te doelen en wint dus met 41 zeer geflatteerd. Zij nog vermeld, dat H, S. V. een heer en dame van Rood-Wdt moest leenen om compleet te verschijnen. Daaran stellen Fluks en Haarlem zich op. Fluks, met wind meespelend is di rect sterker. Haar aanvallen zijn keurig, maar de wind doet nog al afbreuk aan het schieten. Al spoedig weet Christiaanse een mooi punt te maken. De Haarlem-aanval is totaal ongevaarlijk. Met gemak blijven Schneider c.s. meester van het terrein. Even voor de draaiing komt dan het 2e punt, van Fluks als Bemmel door handig spel van Christiaanse daartoe in de gelegenheid ge steld wordt. Na wisseling speelt Haarlem veel beter. Fluks geeft blijken weinig tech niek en tactiek te bezitten om tegen wind in te kunnen spelen. Als dan de aanval van Fluks, ondanks zwoegen niet vrij kan ko men, en er dus geen punten hier te verwach ten zijn, laat rood-wit den moed wat zakken. Meijer c.s. schijnen er zelfs een grapje van te maken. Haarlem mist enkele opgelegde kansen, maar weet ten slotte even voor tijd den eindstand op 21 voor Fluks te brem. gen. De winnaarsronde brengt eerst H. S. V. en H. K. V. in het veld, welke het onbenulligste spel van den dag bracht. H. K. V. was wel sterker, maar haar spel was toch zoo, dat ze de extra-prijs daardoor verspeelde. H. S. V. verdedigde taai, en smaakte het genoegen een puntloos spel te kunnen forceeren. Na een 20-tal minuten rust krijgen we FluksH. S. V. te zien, welke gelukkig wat beter s^el gaf. Ook nu weer was Fluks in het begin (met wind mee) sterker. We dachten al aan een goede zege voor Fluks, maar toen kwam de pech een woordje mee spreken. Prachtschoten tolden over en in den mand, maar kwamen steeds aan de ver keerde zijde voor den dag. H. S. V. weet zelfs bij een harer weinige aanvallen door Hooft de leiding te nemen. Dit ontmoedigt het middenvak wat. Het begint weer zeer 'slap te spelen. Ook na de draaiing, op een enkele opleving na, bleef dit vak benedén peil. De Fluks-aanval zwoegt geweldig. De H. S. V.-aanval wordt nu volkomen in be dwang gehouden. Vijf minuten voor tijd maakt Bemmel handig gelijk. Einde 11. Ten slotte de laatste strijd tusschen F1 uks en H. K. V. Fluks treedt in 't begin overdon derend op. Christiaanse heeft al gauw zeer mooi 1-0 gemaakt. Toch werd deze strijd een reprise van de vorigen. H.K.V. heeft on verwachts geluk met een slingerschot van Leene. Dan is de moed er weer uit. H. K. V. heeft dan vlak achter elkaar weer geluk met 2 verre schoten die finaal in de korf waaien. Fluks is dan een verloren ploeg. Na draaiing blijkt Fluks vermoeider dan H. K. V. te zijn (door de meerdere wedstrijden). H. K. V. speelt onstuimiff verder en zet er alles op, Haar aanval is echter ongevaarlijk, ondanks het dikwijls blunders begaan der verdediging der Fluksers. De Fluks-aanval komt ook al niet tot doelen, zoodat het einde met 31 voor H. K. V. kwam. Ondanks dit verliespunt kreeg Fluks de medaille voor het beste spel, daar zij in alle wedstrijden nog het beste partij had gege ven. In de 2e afdeeling" verliep de le rondo normaal, zooals we verwacht hadden. Do halve competitie gaf een spannenden strijd tusschen Haarlem II en H. B. S (H.) Onze voorspelling dat H. B. S. zich van den Eike^ tak zou meester maken kwam dit keer niet uit, want zij moest er met Haarlem strafwor pen voor nemen. Beide twaalftallen wonnen n.l. van Vitesse (L.) II met 10 en speel den tegen elkaar een puntloos spel. Haarlem II was zoo gelukkig een strafworp goed te ne men, II. B. S. geen één, zoodat de Haarlem-, mérs met den prijs gingen strijken. Was hier een prijs voor het beste spel uit-* geloofd, dan had H. B. S. die zeker gewon nen. Ter afwisseling speelden de Fluks-junio-i res tegen de Vitesse-juniores. Zoowel het 3e als het 4e twaalftal van Fluks wist een bron zen medaille te veroveren. Overal werd het spel bemoeilijkt/ door den wind, zocdat dan ook over het algemeetf zeer lage uitslagen te noteeren vielen. De le kampioensstryd tusschen D.T.VI; en Deetes viel geheel volgens onze Voor spellingen uit. D.T.V. speelde in het veld het mooist, terwjjl Deetos meer doortas tendheid gaf. Bovendien spelen de Dordte- r.aren op het grintveld niet zooals ze op| gewone terreinen kunnen spelen. Dit is al-, tijd een handicap voor buitenstaanders. Beide partyen gaven elkaar niets toe, zoodat de 22 uitslag ienslotte de beste verhouding weergaf. In het eesten zorgde Quick voor de vees rassing door het in het oosten, onverstaanh i bare D.O.S. de eerste nederlaag* in het ocs- i ten toe te brengen. De D.O.S. menscbeol waren danig uit vorm, waaraan hun' 3II nederlaag geweten moet worden. We krij-I gen hier in het vooruitzicht een derde ont moeting op neutraal terrein, want op eigao velci zal D.O.S. zich wel niet laten slaan»; j In de Oostelijke le klasse zorgde A.K.O. voor de verrassing door H.K.C. met 2lij te slaan. De andere Almelosche club deed het minder gced en liet zich met 10 doop1 Rapiditos slaan. In de overgangsklasse heeft D K.C. neg eens getoond wat jse al zoo vermag. Juist in de laatste weken komt haar kracht naar veren, waarvan 'dit keer A.L.O. het slachtoffer werd, en met 5—3 in de minderheid bleef. I De strijd om twee plaafóeö in! .de Tel klasse belooft interessant te worden. De twee 2e klas pretendenten speelden in Den Haag vcor 'deze halve competitie. Wind be lette behoorlijk spel. De krachtsverhouding was gelijk, zoodat het 1—1 gelijke spel gced de verhouding weergaf. s SCHERMEN. Rotterdamsche Schermvereeniging .■Thor"—* K. O. S. afd. Leiden. Zaterdag 7 April had om 2 uur de scherm wedstrijd plaats tusschen de Rotterdam* sche schermvereeniging „Thor" en de afd. Leiden van de K. O. S. De Leidsche schermers waren in ;t begin zeer gehandicapt door de uitorst slechte verlichting van de zaal aan do Delftsche- straat 62. Leiden moest met 9 tegen 7 partijen op floret de overwinning aan de Rotterdam mers laten, die reeds in 1922 in de afdee- ling B. kampioen op dit wapen waren en thans in de competitie al hun wedstrijden op dit wapen hadden gewonnen. Op degen werd de Btand 96 voor Rotterdam, met 1 coupe double. Op sabel bleken de Leidsche schermers de meerderheid te bezitten. Rot terdam moest zich een nederlaag van ll tegen 5 partijen laten welgevallen. In to taal werden door Leiden 24 partijen ge wonnen tegen Rotterdam 23 oartijen, met aan Leiden 103 gegeven treffers tegen 97 ontvangen treffers Na een hartelijk af scheidswoord van den voorzitter van Thor én enkele vermaningen van den voorzitter

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 11