om getroost te worden, als je dan een boek krijgt. Marietje Seydell, jo weet wat ik je ver leden al schreef, al had je niet zoo'n mooi kleedje voor mij geborduurd, ik je naam toch niet zou vergeten en ik zal het heel aardig vinden, als ik bij een bezoek aan Leiden je eens zal ontmoeten. Marie Planjer, ik wou voor je dat je iets beters had bedacht voor je vacantie dan om ziek te worden van hart^ hoop ik dat je heel spoedig beter was en weer uit mocht gaan. Gerrit van der Post en Piet Gertenaax, 'daar liggen net de brieven van miijh twee teekenvrienden (die ook weer .vrienden van 'elkaar ziijn) te zamen. Ik hoop dab Gerrifc look spoedig geplaatst kan worden op do teekenmiddagen van 't Volkshuis, dan kun nen jullie er trouw samen heengaan en er Samen over praten. Adriana de Wekker, ik vond het heel vermakelijk dat idee, dat jij je over Kloos- terzande had gemaakt. Ik logeer op een (buiten in e--n dorpje niet ver van de Schelde (gelegen. Bracht de naam van het dorp je op dat idee? Heb is hier een heel groote tuin met vele mo-crïe bloemen, en nu ziet nil es er al zóó frisoh' en groen uit, alles is al zoo mooi uitgeloopen, men zou wer kelijk niet danken dat heb pas begin April $8- Geruit Eikerbout, als moeder veel van (bloemen houdt, dan moet je maar dikwijls, (zoc-al" nu met Pasehen bloemen voor haafi plukken en mee thuis brengen. Corrie de Groot, ja, ik had ook gezel lige Paaschdagen hier. Ve^okeidene kinde ren mochten hier komen oni in den l/uin joaar Paaschederen te zoeken en allen ver trokken verheugd met chocolade of suiker- eieren, die de Paaschvogel daar in kleine strooien nestjes voor hen had neergelegd. /[Vinden jullie dat niet aardig? Heb je daar wel meer van gehoord?. Marietje en 'Bertha Haarlem, ik heg in ijzeker jullie briefjes al te kennen. Bob? hoe heet je verder? Ik west' graag Iden familienaam van mijn raadselk Aderen toch ook, want ik heb b.v. vele nichtjes, (die Marie he eten en dan. zou dat groote 'verwarring geven. Tot nu toe ben j-iji wel Üe eenige Bob. Ik ontving deze week pas je brief der vorige week, dus je had hein zeker te laat bezorgd. Rie Woestenburg, tot en met je elfde (jaar mag je tot mijn kleinere raadselnicht jes behooren 'en mjj1 gerust^ zooals .alle; janderen Tante noemen. Conny v*m der Voorde, je hebt zeker al gelezen, dat jo brief van verleden week nu pas kwam., dus tegelijk met dien van 'deze week. Betsie Hcoftman, dat herinner jk mij ;Cok nog heel goed uit mijn kinderjaren, Idat het (plezierig was om zoo'n tentje in. Üen tuin te maken en je dan te verbeelden, dat een (zomerhuisje is. Aftrain Burger jon, als je dit leest is 'de verjaardag 'van je moeder al weer voor bij, maar toch. koin ik je nog even harte lijk féliciteeren en toewenschen dab je je moeder neg heel lang mag behouden en dat je vader weer spoedig hersteld thuis mag komen, tzoodat ge jallen weer b® el- kaai: kunt irijn. Aniii Krüger, je mag wel meedoen, je pleegouders liet Leidsche Dagblad: lezen. Ben je al lang in Holland? ga je ook op school in Leiden? Piet Oostdam, ik hoop dat jjj ook goede Paaschdagen hebt (gehad en veel plezier in de vacantie. Adiriaan Peijngoud, je was deze Heer alleen, want Jo had ea* zeker geen tijd voor toen ze uit logeeren was bij de nichtjes. Betsie en Mollie Aanen, als er zóóveel schoolvrieanJinnen meedoen aan de raad sels, d/an zal er zeker vóór en na schooltijd wel dikwijls over de raadsels worden ge praat. Saartje de Vos, je hebt aardig postpa pier gekozen en die ribbeltjes zijn ook leuk /en niet zooals ik wel eens zag bij ander papier, aleo-f de ratten en muizen er aan geknaagd hebben. Ik ben echt in mijn schik dat ik de Leidsche. correspondentie voortaan wat rustiger kam lezen en beant woorden dat kan ik niet genoeg zeggen. Wies de Graaf ieder bind is welkom en toag mij Tante noemen. Marie van Dijk, de eerste naam bij de goede oplossingen, en de laatste bij de correspondentie omdat de stapel dan on derste boven ligt. Je bebt nu toch zeker met Paschem heerlijk kunnen wandelen, daar was het uitstekend weer voor. Dat trof je, zoo'n aardige omitmooting op straat. Als ik weer eens in Leiden kom logeeren en je komt mij tegen, dam mag je mij aan mijn mouw trekken als ik je eens voorbij mocht loopen, want je kent mij nu toch al voldoende om mij direct te herkennen. Hartelijk dank voor je aardige briefkaart, dée ik met Paschen kreeg. Allen dus goed begrepen? Van af a.s. week de brieven Dinsdags vóór 5 uur. En wie nu wil, mag mij a s. week nieuwe raadsels sturen, maar nog geen nieuwe anecdotes, niet alles tegelijk. Allen hartelijk gegroet tot Zaterdag 14 April. Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. Bovenstaande correspondentie schreef ik na ontvangst van 2 pakjes brieven, den kende dat er niets meer zou komen, en ziet daar verscheen opeens nog verschei dene brieven, waarop ik nu nog even met een kort woordje zal antwoorden. Olasiena Lepelaar, is het een prettige verjaardag geweest en was je moeder blij met je cadeautje em het versje dat je voor haar hebt opgezegd. Karei Boon je bent voortaan ook wel kom. Harm en en Wim Nieuwland, zijn jullie weer in Haarlem geweest, het was daar zeker overal al erg mooi met de bloem bollen velden. Hel la ten Gate Brouwer, als je nu S1ls jaar bent, kan je best gaan probeeren om de raadsels op te lossen en aan mij te sturen en och, zoo'n heel klein beetje hulp van een oudere persoon dat zal heusoh wel bij velen gebeuren, daar ben -ik van overtuigd. Jaap Le Poole wat jammer dat je ziek werd in jo vacantie, ik hoop van harte voor je dat je den feestdag weer beter was en niet in bed be hoefde te liggen. Sari Aalbersberg, ja als ik vind dat er aar dige plaatjes staan op hot postpapier, dan knip ik die altijd uit, van jou net zoo goed als van de andore kinderen. Haziena Voorbij, dat is heerlijk hè .in de va cantie dat je dan zoo volop den tijd hebt om te spelen, al werk je tu&sohenbeiden ook nog wat. H. Robert Lau, bijgenaamd Bob in het eerste gedeelte van mijn correspondentie vroeg ik naar je verderen naam, je tweede brief was bii de laatste bezending uit Leiden. Albert de Nie, als je nu dezen brief aan mij zelf hebt geschreven, dan vind ik dat je al heel flink en duidelijk schrijft. Gorry en Wim den Dopper, bedankt voor het briefje bij de raadseloplossingen. Wie van je beiden heeft een fiets gekregen Betsy Fontein, mu al zoon heerlijken dag in Noordwijk gehad? Was het niet wat te frisch om aan zee en in de duinen te zitten Marietje en Stientje Eikel ens met Jo Reyn- goud er bij, toen ik aan Adriaan schreef, had ik jullie brieven nog niet, en wist dus toen nog niet, dat je deze week toch de raadsels hadt opgelost. Dat zou heerlijk zijn als de vader van Mariotjo en Stientje al onder weg was. En nu nogmaals hartelijk gegroet. ANTWOORDEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. .1. Bureaustoel, staal, Bertus, leus, roet. 2. Ab-ri-koos, 3. Henegouwen. 4. Zwolle, Assen, Epe, Alfen. 5. Bok, dok, kok, nok, sok, vlok. G. As, peren, Asperen. 7. Erwtensoep. Goede oplossingen der raadsels ontvan gen van: Marie van Dijk. Tonnie en Ina Houpt. Jo Taffijn. Coba en Jan en Peter Hoope. Lena Planken. Alie Haasbeek. Annie Ampt meyer. Willem Leget. Hein Bloemink. Ma rietje Gaykema. Betje Broeksema. Ella Brugmans, Adriaan Bolle. Gerard en Toos en Janna en Tera v. Weerden. Gerrie Sloot weg. A. J. Schreuder. Jan Albert en Dina Brinks. Gerrit Corneli6 Philippo. Elsje Timmers. Antje Hogenes. Jacob de Klerk, Piet de Klerk, Annie Zirkzee. Dirkje Hoo- gendijk. Teunis Hoogendijk. Annie Huis-< ïnan. Marietje Seydell. Annie de Kltr. Ma rie Planjer. Piet Gertenaar. Adriana de Wekker. Gerrit van der Post. Gerrit El- kerbout. Corrie de Groot. Marietje en Ber tha Haarlem. Marie de Koning. Bob (fami lienaam niet vermeld). Alida Verbiest. Rie Woestenburg. Corry van de Voorde. Gerard van den Heuvel. Betsie Hooftman. Nelly van der Wilden. Abram Burgerjon. Anni Krüger. Piet Oostdam. Marie Laman. Adriaan Reyngoud. Betsie en Mollie Aanen. Gé Jongbloed. Annie Stouten. Lenie Stou ten. Suze Lut. Saartje Lut. Annie de la Rie. Koosje Schuit. Piet Jansen. Barri Jan sen. Wim Overduyn. Bram Hemerik Jan Hemerik. Annie Franse. Anni© Alkemade. Dirk de Groot. Matthie Susan. Dinie Su san. Betsie Rijnders. Greetje Ort. Gretha van Daalen. Suze van Daalen. Jo van Leeuwen. Wies de Graaf. Nelly Singeling, één onbekende. Leën Oudshoorn. Verder nog brieven der vorige week ont vangen van Mïnie Metselaar. Gerard van den Heuvel. Corry van de Voorde. Later nog een pakje ontvangen waarin brieven met goede onlossïngen van: Semien en Reinïer en Johanna Voor- bnood. Marius Secaar. Gonny Boon. Corry den Donnpr. Wim Donner. H. Robert Lau. Albert de Nie. Harmen en Wim Nïeuwland. Sari Aalbersberor. Cor S°rlie. Hella ten Onto Brouwer. Adrian a Smger- ling. Olazina ^inrrorlijw. Rorel Boon Jaap' T,e Pooln Catharina LanTcester. Haz'ena VoorMi. Clasiena Lèonlaar. Betsv Fontein. StienFfe FvVelens Marfetie Erkelpns. Jo Revno'oud. RAADSELS. Voor allen om uit te kiezen, de kleineren 3, de grooteren 4. I. Welke duw doet geen pijn? n. Ik ken een juffrouw met één voet, Daar slaat zij altijd op. Met één kous staat ze in een bad. Toch wordt haar voet nooit nat. Zij eet niets, drinkt des te meer. Niet uit een glas, maar uit een holle peer En is het laatste drupje er uit. Dan gaat zij zachtjes uit, de guit. III. Ik ben een groente; onthoofd mij en ik leef in de bosschen. IV. Mijn eerste deel is een kort vrouwenklee- dingsluk; mijn tweede deel is een lichaams deel. Mijn geheel noemt een wolfachtig roof dier. V. Met een I ben ik doorschijnend, met een r een goed voedsel, waarvoor de mensch ecl- ter vriendelijk bedankt. VI. De letters 1, g, r, o, o, o, Plaats die nu eens zoo. Dat gij krijgt één woord 't Welk altijd wreedaardig den vrede ver stoord. VII. De spoortrein snelde vlug daarheen 't Was midden in den nacht, En eensklaps riep de wacht, Van slaap nog dronken, zoo het scheen, „Rem spoedig, zoo 't behoort, De wagen brandt, maak voort" Uit eiken regel 1 woord, zoodat zij te Et- men vormen eene beroemde schilderij met den naam van den schilder. vm. Welken vruchtennaam is er samen ten uit: o, me bier. -

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 18