Op zijn Post. CORRESPONDENTIE. Denk er om, mijn kleine Elf, dat je goed voor allés zorgt, en van moeder Zonne ook eens wat zonnestraaltjes borgt. Koester dan de sprietjes klein -- den teeren bloesemknop, leen wat dauw uit. d'ochtendwolk geef elk op zijn beurt een drop. Zoo sprak d' Elvenmoeder eens vóór haar lange, lange reis, die z'in 't voorjaar ondernam naar liet Regenboogpaleis. Volkomen eens ben ik hst met alle uit droop eu van blijdschap en tevredenheid over het mooie weer der beide Paasch- dagen. Dat was echt goed voorjaarsweer voor wandelaars, fietsers, vcsor allen die eens naar buiten wilden en genieten van de herlevende natuur. Het verwonderde mij dan ook ook heusch nog, dat er zóó vele kinderen waren, die tijd hadden ge vonden om de raadsels op te lossen en mij te schrijven. Ik had1 een veel kleiner aan tal verwacht, en zou dat ook volstrekt niet kwalijk hebben genomen, als nog meer kinderen deze week eens hadden overge slagen. De volgende week ben ik weer terug in Den Haag dus dan is het vroeg genoeg, als de brieven Dinsdag vóór 5 uur bezorgd worden. Yam wie da een brief zonder naam, waar in mij wordt verteld dat hij of rij verleden week geen brief heeft geschreven, omdat b» broertje toen jarig was? J Daar toch zocht z' als ieder jaar, kleuren uit voor haar penseel om straks ied'ren bloesemknop frisch te verven, rood en geel. Blauw en lila, rose en groen en in nog veel tinten meer, die je ieder jaar opnieuw prijken ziet zoo schoon en teer. 't Elfje heeft het goed verstaan, is trouw op zijn post geweest, zoodat elke spruit en knop klaar was voor het Lentefeest. HERMANNA. Nelly Singeling, dat tref je slecht, dab je nu in je vacantie weer ziek bent gewor den ik hoop dat je gauw weer beter bent zoodat. je nog van je vrije dagen kunt ge nieten. Minie Metselaar in je brief van verleden week staan vele vragen. Ik woon in Den Haag, Frederik Hendriklaan 157 en logeer de nu de Paaschvacantie in £1 oosterzande. Jo van Leeuwen, wat heb je een pret- tigen verjaardag gehad en zooals Keeltje mij ook al schreef een vroo-lijk partijtje gehad 's middags. Dat boek, dat je van je moeder kreeg, heb ik vroeger ook gelezen. Gretha en Suze van Daalen, het doet mij plezier dat het kleine broertje goed voor uitgaat, maar het trof wel heel jammer dat hij met het koperen feest nog niet thuis was. Greetje Ort, waar is dat precies waar je met Wies al die bloemen bent gaan pluk ken? Betsie Rijnders, ik geef altijd veel raad sels op, dan kan je daaxruit kiezen, welke je bet prettigste en gemakkelijkste vindt. Bram en Jan Hemerik, je zult je namen al bij de goede oplossers hebben gelezen,' dus weet je dat ik je beiden heb opgeno men in' het raadselclubje. Wim Overduyn, je hebt een aardig fiets-1 tochtje gemaakt naar de bollenvelden ©d thuis nog lekker gesmuld van Paaschlek- kernijen. Piet. en Barri Jansen, stuurt gerust sa* men de raadsels op, ik heb meer van die tweetallen die samen één vormen. Annie de la Rie, dat wil ik gelooven dat je lang tevergeefs zocht Donderdag'» avondsdat zal andere kinderen mis schien ook nog wel eens overkomen, dat zij Donderdags naar de kindercourant zoe ken en dan opeens bedenken, dat die voortaan Zaterdags verschijnt. Annie en Lende Stouten hartelijk dank voor de aardige briefkaart om mij een VTOolijk Paaschfeest toe te wensohen. Gé Jongbloed, ik ontving je brief nog mooi op tijd, al sohreef je zelf dat je zoo op het nippertje had geschreven. Leen Oudshoom dat was vlijtig hoor, dat je toch de raadsels oploste en mij schreef al was je met je familie uit logee- ren bij je grootmoeder. Ina en Tonnie Houpt, dat zal gezellig zijn hè als je na de grcote vacantie met je drieën n&ar school gaat of gaat de kleine broer dan naar een andere 6chool? Jo Taffijn als je mij iets vraagt of iets bijzonders vertelt, beloof ik je dat ik j© naam altijd in "de correspondentie zal ver melden. Drietal Hoope in mijn gedachten noem de ik jullie dikwijls bloemenkinderen, want bijna altijd staat er in jullie brieven iets aardigs over je tuin (tenminste als het sei zoen dat meebrengt) of over bloemen zoo als nu dimaal en dan merk ik /zoo. dat jul lie echt van planten en bloemen houdt. Annie Amptmeyer, van jou evenals van zóóvelen deze week, een brief waarin over bloemen wordt gesproken. Ik vind dat aar dig. ik houd van kinderen, die van natuur en bloemen en planten genieten. Willem Leget, uit, deze laatste raadsels zal ik kiezen welke geschikt is, maar ik vrees dat de meesten er van al eens ge plaatst zijn. En wat bedoel je met dat raadsel waarom je nu Vroeg? Verder kan ik niet uitleggen, anders verklap ik het al. Marietje Gaykema, den titel van jon prijs kende ik nog niet; vertel mij ook eens wie de sohrijver er van is. Ella Brugmans, mooi fietstochtje heb jij gemaakt naar de bloemenvelden, dan is een fiets toch maar een heerlijke uitvinding, dat je er vrij meë overal heen kunt trek ken. Adriaan Bolle, ik dacht volstrekt nog niet, dat je mij zoo weinig schreef, je'doet! trouw mee met de raadsels en ik heb nog heel wat anecdotes van je liggen. Viertal van Woerden, maar om de waar heid te zeggen, mag het maar een drietal zijn, want als Tera pas 5 jaar is, moet zij nog v/at wachten per zii tot de raadseljeugd mag behooren. Verleden week ontving ik geen brief van jullie. Gerrie Slootweg, ja wat zal het daar bij jullie op den straatweg ontzettend druk en vol geweest zijn met 'de Paaschdagen- Ik zou daar niet graag hebben geloopen. Na-- tuürlijk zou ik het afschuwelijk vinden als' ik moest zic-n hoe een £lnd onder een auto komt. Elsje Timmers, vindt je dat er zulke, grappige woorden voorkomen in de Fran- sche taal" of spreken jullie de woorden mis-- sciiien wat grappig uit? A. J. Schreuder, ik logeerde al heel dik wijls in Rotterdam en ging dan zoo graag naar de Maas net zooals jij om daar al die groote booten te zien. Heb je soms ook in een klein bootje op de Maas gevaren 1 Annie Zirkzee ik hoop dat je met mooie weer trouw gaat wandelen met je moeder, want dat is heel gezond voor haar. Annie Huisman, je kunt je raadselbrief toch nog wel Zc'ndags weg gaan brengen, als je Zaterdagsavonds de raadsels oplost, of heb je dan wat anders te doen. Dirkje Hoogerdijk, houd j nu al veel Van breien? Zoo ja, dan zal het later ook wel goed gaan. Tennis, dat was een aardige wedstrijd met troostprijzen/ wel een prettige m&nief

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 17