De Prins uit hetSprookje LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 26 Maart. Tweede Blad. Anno 1923. No. 19342. UIT DE RIJNSTREEK. FEUILLETON UIT DE OMSTREKEN, 1 IAüPHEN. Burger 1. Stand. Bevallen: W. G. van Wieringen geb. Lieverse D. J. de- Heij geb. Mes- pon D. H. Kolster geb. Rozeboom Z. Overleden: A. A. M. Broerken jweel van H. H. C. KauÜng 71 j. M. [Kamphuis eobtg. van E. Zwaan 37 j. B. Huisdier wed. van A. de Haan 73 j. Gehuwd: A. H. Koelewijn jm. 20 j. èn H. van Rijswijk jd. 20 j. J. M. Visser jm. 30 j. en J. Vellekoop jd. 22 j. W. Noomen jm. 2S j. en A. K. van der Spelt jd. 24 j. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Bevallen: J. van Til burg geb. Van Spongen D. N. van Donk geb. Baelc7e D. C. M. den Ne ij se 1 geb. 'Oudsboorn D. A. Blok geb. Uithol D. Overleden: C. Sol wed. van A. Kruijb 79 j. Gehuwd: H. A. Heijer wed. van J. \Q. Batelaaa 55 j. eai G. J. Batelaan 45 j. LEIDERDORP. Vrijdagavond gaf de .Ohr. Zangvereeniging „Excelsior" eern uitvoering in de gemeenteschool, oncïor [leiding vam baar directeur, den heer J. W. Snel Jr., te Lelden. Het programma be vatte een viertal nummers. Vóór de pauze fatord het lied van dei Klok, van Schiller jen gehocne gebracht. Welwillende mede werking werd verleend door mej. L. de Graaf, alt, de lieer Heins, tenor, en de beer P. v. d. Hoeven, bas, en mej. M. Verwer, plano, allen te Leiden. Na de pauze werd nog voorgedragen, Excelsior- feetd, Psalm 64 verzen 1, 2 en 3, en De laat- Eer. 'Hoewel niet kan worden ontkend, dat «de uitvoering van het geheel, soms wel wat |e boog, en scherp uitkwam, was deze toeh lover het algemeen goed te noemen. De iaal was goed gevuld met een aandachtig (luisterend publiek. De burgemeester, die 0e geheele uitvoering bijwoonde, was zeker 'dam ook de tolk van de aanwezigen, toen bij de hoop uitsprak, dat Excelsior nog lange jaren mag bestaan, en nog menig Uitvoering mag geven. De bijeenkomst werd door den voorzit ster, den hoer G. Goedhart Hz. met gebed gfeopend, en met dankzegging gesloten. Burgerlijke Stand. Ge trouw dl: K. Kwakernaak en M. P. Heijkoop. D. Hoogondborn en G. Heij- koop. TER-AAR. - B u r'g e r 1. Stand, o v a 11 e n: G. H. Bijlemeer-geb. Vork A. van. Emmerik geb. Lek Z. J. Van Vliet geb. De Bruijn D. A. M. van der Hoorn geb. Wouters Z. Overleden: C. Keijzer, 17 m. WOUBRUGGE. - In de ledenvergade ring der A.-R. Kiesvereeniging „Neder- \and en Oranje" is besloten een gemeente- /•rotffram daar te stellen. Een concept werd Voorgelogen. Aan het bestuur en eenige le- Bën werd opgedragen dit concept aan te Vullen met het oog op de plaatselijke toe standen, vooral wat betreft het financieel beheer der gemeente. Verder werd bij stemming door de leden pen groslijst gevormd van zeven personen, jjvelke met het program in een volgende Vergadwrfog zullen worden besproken. De namen van dezen zijn alphabetisch: 0e heeren W. C. van Dam, O. C. van He- xnesen. P. F. Noordam, W. van 't Riet, F. Tan Rijn, P. Vromans en A. Wisman (aftr.) fen als reserve de heeren F. A. H. de Boer ën M. Eigeman. Zaterdagavond kwam de zoon van den Eeer v. K. met den melkmotor van Alphen Aan den Rijn en vo?r in de Heimans wete-; ting. Door den damp kon een aohterop va- jrende motorboot, het vaartuig niet zien, Roman van G. HARDWIG. 60) 'Hij kwam niet van zijn plaatsgeen •woord kwam over zijn. lippen. Met zijn blik ken had hij MIa welkom geheeten; verder deed hij niets. En Mia stond, geroerd door de bitterste herinneringen, op eten drempel, nu eens bleek en dan weer rood wordend, denken de dat de Barones was gekomen om te pro- beeren haar aan te klagen en uit cüe familie te stooten. Terwijl zij hieraan dacht, begonnen haar hart en haar slapen heftig te kloppen. De handen tegen haar borst gedrukt, durfde zij haar oogen niet opslaan, om de vrouw 'aan te kijken, die opnieuw op haar weg was verschenen. In deze zenuwachtige stil te, die, als de drukkende stilte vóór een onweersbui, in de kamer heerschte, was het 'de moederliefde, die dezen ban verbrak. Als leen gil kwam het over de lippen dor Baro nes, terwijl zij eenige stappen naar de deur deed: „Richard is doodkiek 1 Hij roept dag en nacht om jou!" Zij kon niet verder spreken. Er ging zóó iets geweldigs in haar. om, dat haar niet toeliet leege woorden te spreken. „Mia, ook kom, kom toch bij ons terug!" Mia bleef verbluft en verbaasd staan, als- bf nacht en dag, smart en vreugde te snel afwisselend op haar inwerkten. Als door leon wonder verdween alle bitterheid uit haar hart, verdween ook alle toorn en ver wijt. Zij barstte 'in tranen uit, zonder te we ten of zij eigenlijk juichte of weende, en etortte zich aan do borst der Barones. Mevrouw von Mersbach drukte haar dochter tegen zich aan. Lat machtige, dat niet in menschenwoorden kan worden uit drukt, werkte in haar voort. Zij zag niet öieer Franks dochter, niet meer Richards met gevolg dat een aanvaring plaats greep en de helmstok het jongmensch ernstig kwetste en geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. Opname in het ziekenhuis bleek noodig. HAARLEMMERMEER. Tot koster lij de Gereformeerde Kerk aan den Aalsmeer- denveg (Oostzijde) in deze gemeente, is b: noemd de heer L. Stieva aldaar. Omtrent het 's avonds op den Kruis weg alhier gevonden rijwiel, vernemen we, dat de eigenaar zich bij de politie heeft aangemeld. Het bleek dat de fiets onopge merkt van een autobus was gevallen. Tot voorzitter van de Chr. Midden- standsverceniging te Nieuwvennep werd gekozen de beer C. Doeleman en als alg. bestuursleden dc hëerën j. jiillenaar, A Boot, J. Bonsing en W. van Rijn. De rijksveldwachter J. Gïjswijt is van Helder overgeplaatst naar deze-gemeente, ter standplaats Nieuwvennep. Op tweeden Paaschdag zal ds. IJ. va i der Zee, Gereformeerd predikant te Nieuw vennep, afscheid van zijn gemeente nemen. Lo beuring van de ingeschrevenen voor den dienstplicht, lichting 1924. zal te Hoofddorp, in hotel „cle Landbouw" wor den gehouden op 28 Maart en 3, 4. 6, 7 en 9 April a.s. Met het oog op liet aanstaand vertrek uit deze gemeente vah dc heeren M. W. van der Schans en T. van Dam, zullen er in het college van notabelen der Hervormde gemeente Haarlemmermeer twee vacatures ontstaan. Op da voorloopig vastgestelde kiezers, lijst dezer gemeente komen voor 10515 kies gerechtigden voor de Tweède Kamer, 10334 voor de Provinciale Staten en 10022 vpor den gemeenteraad. HELLE GOM. Dc aidccling van „Bloem bollencultuur" heeft haar jaarrekening afge sloten mot een kassaldo van f 698. De heeren J. M. Goeman-s en G. H. Hermans zullen de af-deeling vertegenwoordigen op de algemeene vergadering. De beschrijvingsbrief ontlokte geen besluiten. Een commissie is ingesteld om to on derzoeken of door de te stichten waterleiding schade berokkend kan worden aan de tuinen in den omtrok. Zij heeft deskundigen gehoord en is tot do conclusie gekomen, dat geen vrees voor schade behoeft te bestaan, omdat het een diep- boring wordt en omdat er voldoende kleilagen doorboord zijn. Lang en breed word er gespro ken over opheffing van do waterlol in deze gemeente. De eigenaar, de R.-K. armen, vraagt f 7000 terwijl de aangelanden tot heden niet meer dan f 2000 wenschen bij te dragen aan den afik'oop. De aangelanden zullen nogmaals be werkt worden. Do candidatenlijst der Ghr.-Hist. Unie afd. HiHegom voor den Gemeenteraad is als volgt no. 1 P. de Vreugdno. 2 J. D. Jansen no. 3 G. v. Ast no. 4 Schravandijk, no. 5 A. Haster no. 6 J. N. Potmanno. 7 J. Keyzerno. 8 D. H. G. Langelor no. 9 J. de Jong. In aanmer king kwamen nog de hoeren A. J. Degens, W. v. d. Marel, J. v. Zanten, G. de Vries, welke zich terug trókken. KATWIJK-AAN-ZEE. Van de trawlviA- sóharij kwamen Zaterdag te IJmuiden aan dc markt de loggers K.W. 152 met 1305 K.W. 115 met f367 K.W. 101 mot f427; K.W. 35 met f 492 en K.W. 86 met f 668 besomming. Nu men met den verbouw en de ver grooting van de öude Kerk aan den Bou levard eenige vorderingen maakt, heeft thans ook de aanbesteding van de levering van kerkmeubelen plaats gehad, met den Volgenden uitslag: L. van Duijvenbodo en vrouw, zij zag Mariannes kind, waaraan zij liefde was verschuldigd; liefde, waarom zij Marianne eens tevergeefs had laten smeeken. En vervuld van dit gevoel, sloot zij de bevende jonge vrouw, het geluk van haar zoon, steviger in haar armen, boog zich over Mia heen en kuste haar diep be wogen. „Mijn kind!" „Weer heerschte er geluidlooze stilte een vredesstilte. De gachte stem van domi nee Seller verbrak deze stilte. „Had ik geen gelijk, Mevrouw de Barones, dat de taal van het hart de machtigste der wereld is? Wat zouden verstandige redeneeringen daarentegen hebben uitgewerkt? Uit zich zelf moet de mensch het goede erkennen. Mia heeft het erkend. Ga, mijn dierbaar kind," ging hij voort, toen Mia zijn hand greep, „ga, waar plicht en liefde je roe pen. Vergeet, wees verheugd en troost, waar God het noodig maakt!" Diep in den nacht suisde de wind door de oude eiken in het park van Elbental, ■deed hun geel herfstkleed ruischen en heen en weer bewegen. Een stormlied der na tuur ldonk door de lucht en weerklonk te gen de muren. De trap, welke Mia zoo in toorn was 'af gedaald, ging zij nu naast de Barones weer op, met zulk een angstig gevoel, dat zij met moeite haar voeten voort kon bewegen. De Barones greep haar hand, dTukte deze bemoedigend, fluisterde haar iets too en voerde haar naar boven. Zij gaf zich geen tijd mantel en hoed af te doen. „Kom meeKom Daar stonden zij voor de deur der ziekc- kamer, waarin de dokter 'en de pleegzus ter op haar zaten te wachten. Niemand wist anckrs, dan dat de Baro nes, om haar schoondochter voorzichtig voor te bereiden, haar persoonlijk was gaan halen uit de pastorie, en zoo richtten zich deelnemend en medelijdend aller oogen op Mia's warm gedichtje. Zij bleef staan met gevouwen handen ën zag door het groenachtige schemerlicht' der lamp naar den kant, waar bij lag en I Gebr. Best f 14.785 A. de Best en G. Haas noot f 13.600G. van Rijn f 13.050P. van Duijvenbode f13.000; Joh. Verloop f 12.885; D. Gesink f 12.030 A. Parlevliet f 11.080; L. Kruijfc f 11.000. Het schilderwerk (geza- roelijke schilders) f 2090. Den landbouwer A. v. d. M. trof het ongeval, dat een beate jonge koe op den stal doodbleef. Voor den landbouwer een groots schadepost. De oudercommissie der O. L. school II, hoofd de heer D. Bakker, hield baar öcle ouderavond in voornoèmde school. Vele ouders hadden weder aan de uitnoodiging tot bijwoning gevolg gegeven. Nadat liet hoofd der school allen hartelijk Welkom had geheeten, verkreeg de secretaris het woord ter lezing van de notulen, die onver&ndeid wercüen goedgekeurd. Hierna, liet de heer Bakker op aangename en duidelijke manier uitkomen, hoe prettig de aardrijkskunde van Incüë hun kinderen wordt bijgebracht- Met tal van mooit platen werd het gespro kene toegelicht. Met een woord van dank aan allen, die tot het welslagen van dezeu avond hadden medegewerkt, sloot de Voor zitter der commissie dezen goed geslaag den avond. LISSE. Openbare vergadering van den Raad der gemeente op Donderdag 29 Maart a.s., des namiddags om drie uur, met de volgende agenda 1. Aankoop van een portret van H. M. de Koningin voor de'Raadzaal. 2. Verzoek van het bestuur van den Bond tegen het schenden door vloeken van Gods Hei ligen Naam, tc Den Helder, om een verorde ning tegen het vloeken vast te stellen. B. en W. stellen voor het verzoek, als zijnde ongezegeld, voor kennisgeving aan te nomen. 3. Verzoek van. de Ned. Chr. Gehoelortlliou- dersvereeniging, afd. Lisse, liet Kruisverbond „St. Johannes de Dooper", afd. Lisse, en de Mariaveroeniging, afd. Lisse, om in deze ge meente een tapvorbod in te stellen vanaf Zater dagmiddag 4 uur tot Maandagmorgen. 4. Tweede advies van B. oil W. naar aanlei ding van het verdoek van de woningbouwver- ceniging „Volksbelang", om een voorschot voor den bouw van woningen. 5. Voorstel van B. en W. om de heeren P. Sohoone en S. Sanders van gemeentewege finan- tieel te steunen in hun bodlijf van beerputten ledigen. 6. Voorstel van de Vierkant-commissie, tot Verfraaiing van het Vierkant. 7. Voorstel van B. en W. tot aankoop m rui ling van grond voor den aanleg van een straat vanaf den Grachtweg om de molen der N.V. Graan-, Meel- en Fouragchandel voorheen. P. Beelen Zonen naar de Haven. 8. Voorstel van B. en W. tot rioleering van don Heerenweg vanaf de Veldhors tatraat tot do Lisscrlxrug. 9. Benoeming van een secreitaris-penningmeös- tar van het Burgerlijk .Armbestuur, wegens be danken van don beer H. J. Khijff, en van een vijfde lid van het Burgerlijk Armbestuur. B. en "W. bevelen respectievelijk aande heeren N. Mailhijs en L. Boot. 10. Gomptabilitoit. 11. Ingekomen stukken en mcdedcclingen. Bij ondorhandsehe inschrijving is het bou wen van een bloemboDenhuis voor Van Wave- Ten's Zonen alhier aan de 1ste Havendwars straat opgedragen aan Corn. Valk, aannemer to Lisserbroek. T- Tol tijdelijk onderwijzeres aan do Ned.- Horv. school is benoemd mevr. Wind, alhier. In „Rehobofh" werd oen uitvoering go- geven door verschillende Christelijke "veereeni- gingon. Do opbrengst hiervan zou ten bate ko men -van een gordijn voor hel podium van ge noemd gebouw. De opkomst was schitterend. De heer Buurman had de leiding op zich ge nomen, en verzocht allereerst de Chr. zangver eeniging „Looft den Heer" het podium to be klimmen. Heel goed werd door haar de Lof leed, dien zij liefhad en dien zij niettegen staande dat toch had verlaten. Langzaam liep rij naar het bed. Toen zi} hem zag, dien zij het laatst in manlijke kracht had gezien, en nu bleek in zijn bed Tag, niettegenstaande een koortsblos, met scherpe trekken, hulpeloos, sneed iets door haar ziel, dat niet te vergelijken was met toorn en schrik. Haar knieën knikten. Zij zonk bij het bed neer en verborg haar ge laat in beide handen. De Barones stond sprakeloos ovar haar zoon gebogen. Het was of reeds <3e ma jesteit, de dood, de kamer was binneji ge treden en er reeds de stilte als begin der eeif^igheid heerschte. Deze stilte vervulde Mia met ontzetting, deed haar opstaan. Zij legde haar rechter hand op zijn verhit voorhoofd, boog zich diep over hem heen en fluisterde zijn naam, boog (zich nóg dieper voorover en kuste zijn gesloten oogen „Richard, ik ben hier. Ik ben bij je, Richard!" Was het het onzekere licht, dat op het kuésen viel, waren het do tranen in de oogen, was het bedrog of werkelijkheid, do Barones zag een. lachenden trek om de lip pen van haar zoon spelen, èn een nooit ge kend gevoel van dankbaarheid dleed haar de jonge vrouw opnieuw aan baar hart drukken. En terwijl zij elkaar wederkeerig troost en moed inspraken, breidde de donkere ge stalte om Mersbachs bed zijn vleugels uit en vloog weg in dezen stormachtigen nacht. Over Mersbachs koortsachtig brein kwam nu een gezonde slaap. En in dezen slaap droomde hij zóó, dat hij meende te waken maar door zwakte hield hij toch zijn oogen gesloten. Het was hem alsof hij in den zonneschijn te midden van "een met bloemen begroeide weide lag, en een geliefd gelaat zieh over hem boog, mooi en lieflijk. Toen riep hij luid „Mia!" en hij opende zijn oogen. Wat hij toen zag, meende hij, wai3 nog het vervolg van zijn droom; zacht blozend richtte Mia rich uit haar luisterende hou ding op. psalm van P. Hartog- gezongen, later nog ge volgd door „De Opstanding" en „Lof en Aan- bidding"'. De Chr. zangvereeniging „Excelsior" zong ook een drietal nummers, waarvan wij bepaal delijk de beide laatste „Sneeuwklokjes" en „Ja en Neen" willen noemen. Vooral 't laatste was bijzonder aardig, en werd ook zeer correct go- zongen. Verschillende voordrachten en samenspraken wekten de lachlust der aanwezigen op. De Chr. gymnastiekvereniging „R. 0. D. A." leverde prachtig werk voor nog zoo'n jonge ver- eeniging, zoowel aan de rekstok als op de brug en gaf een bijzondere afwisseling. Er heerschto een aangename prettige stemming. NOORD WIJK-AAN-ZEE. - Ons dorp werd gisteren druk bezocht door vreemde linge^ zeker allen gelokt door het mooïo ween. Vooral op het strand was het een echt zomergezicht. NOORDWÏJKERHOUT. Het Protestants oh Fonds voor Ziekenhuisverpleging neemt gesta dig toe in ledenaantal. De contributie van 5 cta. per week en per lid is voor niemand een be zwaar. Tot incasseerder is benoemd de heer J. Bouwmeester Jzn. Op Langeveld heersoht onder de kippen diphtherithus. De heer J. Smit ondervindt van de ziekte veel nadeel. De Hervormde Schoolvoreeniging alhier is aangesloten bij de Vcreeniging voor Christelijk Volksonderwijs en bij de Commissie van Be roep. Zoo mogelijk heeft de vereeniging ten doel niet alleen het geven van lager, doch ook van uitgebreid lager onderwijs. De penningmeesteres van de afd. Noord- wijkerhout'van „De Macht van het Kleine", kon f 16 afdragen voor dc blaadjes en f 16.50 voor de Suppletickas. Kerkelijk beri elit. Goede Vrijdag, Nod.-Herv. Kerk, 's morgens 10 uur, Bediening H. Avondmaal, 's Avonds 7 uur, dankzegging. Burg or 1. Stand. Geboren: Hubertus Jozef, z. van H. Heemskerk en J. Kortekaas. Martinne Antonius, z. van P. Heemskerk en H. van Wetten. Gerardus En- gelbertus, z. van J. C. van Gijlswijk en J. E. van den Berg. Thecr Quirinus, z. van C. Kos ter en Th. M. van Abswoude. Jacobus Wil helmus, z. van P. A. Turenhout en M. A. Cor nel isse. Anna Johanna, d. van J. van den Borg en M. J. Lampo. Johanna, d van C. van der Putten en J. Zuiderduin. Elisabeth Cornelia, d. van J. W. Franck en A. van den Berg. Overleden: Petrus Gerardus Hoeks, oud 8 mud. Joroen van don Nieuwendijk, 25 j., te Voorhout. Petrus Heemslcork, 1 jaar. Cornells Joannes Kelder, 58 j., lo Wilnis (St.- Bavo.) Theodora Berkhout, 8 mnd. Kwi- rinus WarmenhoveD, 74 jaar. weduwnaar van Gatharina A. Zonneveld. RlJNSBETRG. Door eenige veehouders alhier werd het veo reeds de weide inge zonden. Dit is een paar weken vroeger dan anders, en komt maat zelden voor. Door de R.-K. Kiesvereeniging alhier werd de volgende candidaatslijst saamge- steld voor de a.s. Gemeenteraadsv rkiezing A. Mulder on H. Coster. Een ongeveer 4-jarig meisje van den hoer A. R. alhier, is in de Kerkstraat ge vallen, waarbij hét kind oen arm brak. Het kind is opgenomen in het Ziekenhuis te Leiden. De nieuwgebouwde Ruizen aan den Buitenweg alhier, zijn onder den kap geko men. Ook aan den Öegstgeesterweg zijn weder een paar huizen gereed gekomen. OEcn zoontjo van E. B. alhier werd door een hit tegen liet hoofd, bij het oog, getrapt. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen, SASSENHEIM. De alhier benoomde agent van politie, Geerts te Haarlem, lieeft de benoe ming niet aangenomen. Hij was te vermoeid en zwak, om over haatr aanwezigheid te> kunnen nadenken. Maar een stil geluk sprak uit zijn oogen al had hij ook niet de kracht, de hand naar de geliefde vèrschijning uit te strek ken. Doch hij vergat haar niet. Toen hij Mia's lichten tred had gehoord viel hij in een veorkwikkende slaap met op wekkende fan tas i e dro omen. En eens, toen buiten de eerste sneeuw lag en de witte vlokken tegen de ramen waaiden, was bet of de nevel vóór Mcrs- baclits oogen in tweeën solieurdle en hij een grooter wordend verlangen in zijn borst voelde groeien. Tot volle bewustzijn gekomen, zag hij nu Mia aan zijn bed treden, die hij zich steeds eenzaam in woede op do heide had voor gesteld. Hij zag haar in stomme verwar ring voor rijn verbaasden blik c3e oogen neerslaan. Toen werd hij door een gevoel van geluk aangegrepen. Hij strekte zijn hancl uit; zij legde d'e hare er in. Zoo hielden zij elkaar vast en keken elkaar in de oogen. Toen de dag was vastgesteld, waarop Morsbach naar het Zuiden zou vertrekken, om weer geheel op kraohten te komen, vroeg Richard: „Zou jij kunnen besluiten, mij te verge zellen?" Zij antwoordde niet dadelijk. De ge dachte weer met hem alleen te zullen zijn fcvenala vroeger, gaf haar een gewoel van angst en vreugde te gelijk „Dwingen wil en kan ik je niet," zei hij, terwijl hij zich voorover boog en haar vin gers kuste. Toen hij voelde hoe haar lichaam schokte, liet hij haar hand los en verliet de kamer. Het sneed haar door de ziel. Maar rij volgde hem niet. Alexandra Louise was immers ook in het Zuiden 1 Onmiddellijk nadat deze gedachte door haar hoofd was gegaan, schaamde zij zich dat met elkaar in verband te hebben ge bracht. Haar strijd tegen jaloersohheid en twij Do melkprijs is weer met 1 ets. verlaagd en gebracht op 15 oU, De anti-rev. lijst voor loden van den Ge meenteraad is als volgt: W. Warnaar (aftr.) 58 stemmen; H. v. Zonneveld (aftr.) 40 stem- menG. v. Rijn 27 stemmen G. v. Tol 30 stem men J. Dwars waard 37 stemmenA. Borg man 53 stemmenJ. Zuilhof 37 stemmenJ. Peereboom 35 6temmen. Na de bezittingen, zooals piano, vaandei enz. te gelde hebben gemaakt, hebben do laatst- aangebleven leden van „Oefening kweekt Kunst- de opbrengst pondpondsgewijs verdeeld. De uitslag der gehouden stemming opé Zondag voor de samenstelling der groslijst vooï de a.s. gemeenteraadsverkiezing, vanwege d« R.-K. Kiesvereeniging is als yolgtH. Bader, 429 J. A. A. v. d. Geest, 853 A J. Verkleij, 1064; W. Kroon, 1704; L. Pb. Bisschop, 1715.5 A. Elfring, 2205A. Rotteveel, 2414P. yO Dijk, 2765H. Hoogervorst Mz., 3217Jac. Prins, 3239; Joh. v. Roisen, 3592; N. S. v. d. Eist. 4073. i In ons Blad van Zaterdag stonden aJb'u-* öievelijk eenige berichten uit Sassenheiui ondcü Lisse. I VOORSOHOTEN. - Burg. S tand. Gehuwd: J. de Vos en E. v. Leeuwen. De opbrengst van do Inzameling gé-» houden onder de leden der Ned.-Herv. Ge^ meente alhier, welke plaats had in Decern.-" ber, met het doel de scliuld der gemeente' te verminderen is f 1664. Hiérin is ongeveer, f600 begrepen van heï fonds voor vrijwil-* lig© bijdragen, "lsten Paaschdag hoopt men, de rest van de schuld, bijeen te brengen en ter dekking van de uitgaven voor bet jaar 1923. In het vervolg zullen de zitplaatsen In hot kerkgebouw der Ned.-Herv. Gemeen te, alhier uitgesloten de officieele tijdens een godsdienstoefening vrijzijn, nadat dé predikant'den kansel heeft bestegen. Al wie dus to laat komt, in het vervolg, kan er, van verzekerd zijn, een vreemdeling Öp» zijn plaats te vinden. Toen Zaterdagmiddag de heër S. zich In de wachtkamer der stoomtram begaf en zijn rijwiel buiten tegen een boom had Ia* ten staan, was hij nauwelijks binnen, toen" een paard en wagen van don landbouwer D. er tegen aanreed, met het gevolg dat het voorwiel werd vernield. Nadat aangif* te bij de politie was gedaan, verklaarde dé bestuurder van den wagen J., zieh bereid de schade te vergoeden. WARMOND. Bij de stemming öp 'dö gros lijst bij de R, K. Kies vereen, gisteren ge houden, is de lijst vaytgasteld als volgt: 1. W, K. Heemskerk 2. ^f. van StgiL; 3. J. 'H. Haverkort. 4. Q. v. Schiè. 5. L. J. C. Papöt. 6. G. Onderwater. 7. L. J, Be ugelsdijk. 8. A. v. Kempen. 9. O- 7. M J. Machen. JLO. M. J. A- Kouwenhovet WASSENAAR. De 'Maatschappij tot exploitatie van tramwegen heeft te Voor burg aanbesteeri het maken van de tram baan van bet viaduct tot het cafó Schaken- boscb. Er werden 29 biljebben ingeleverd; laagste inschrijver de heer J. P. Huner, te Wassenaar, met f 92,800. Ten gevolge van, den dichten miaft, welke Zaterdagavond over 'deze gemeentel hing, kwamen op den Rijksstraatweg fceUS hoogte van de .Witte brug een tweetal per sonenauto's met elkaar in botsing.'Do aan rijding was zoo hevig, dat beide voertui gen zwaar beschadigd werden. In de garage Jansen werden zgl ondergebracht. De inzit tenden kwamen met den schrik vtij. De aanleg van de tram heefb eenige! stagnatie ondervonden, doordat de doorgan gen onder 'de electrische spoor haar Sche- veningen te laag bleken. fel belemmerde haar slaap on rust. MiaaÜ naar hem toe gaan on hem. den angst vanj haar hart bekennen, zooals toen, dab kom zij niet meer. Liever bleef zij bleek en afgemat in Iiaafl kamer zitten, naar buiten over het vlakloel winterlandschap staren, en keek naar hel» sneeuwkleed der heide, waarin alleen, kraaien en vossen hun voetsporen hadden achtergelaten. Het laatste avondrood verdween, in heit Westen. Aan den wolkloozon hemel werd langzaam de eene ster na de andere' zicht baar. 'Mia zat weer aan het raam. In haar ver beelding zag zij weer het van de wereld afgescheiden liggende heidehuis. AI3 rij de oogen sloot, dan hoorde zij den wind steeds maar door neuriën „Ooh, was ik toch maar gebleven op_ mijn heide." Daar trad Morsbach dc kamer binnen. „Mia!" Zij schrok uit haar gepeins op, als werd zij op iets verkeerds betrapt. „Jij?" fluis terde zij en een bloedgolf gleed Over haaf gebogen gelaat. Hij stond rechtop voor haar, den blik strak op haar gericht. „Hadt jo er niet aan gedacht, dat dit uur eenmaal komenl moest? Mij heeft het onophoudelijk voor- gezweefd!. Jij hebt het me echter zoo moei lijk gemaakt om -bob te vinden." Hij ging tegenover haar zitten. „Als alles nog zoo tusscben ons is als vroeger, dan hindert het niet. Maar waar is dat alles van „vroeger" gebleven?" Hij zweeg, alsof bij en antwoord verwachtte. „Er kwam een tijd, waarop ik geloofde, dat bet geluk was teruggekeerdwaarop ik meende het weer met jouw hand to kunnen grijpen en vast) te kunnen hou den op het oogenblik, dat ik je aan mijn ziekbed herkende. En dit geloof deed mi) het leven, dab ik voor afgedaan hield; weer dé moeite waard schijnen! Waaróm kwam je weer bij mij terug? Uit gevoed van betamelijkheid om bij mijn sterven te genwoordig te rijn? (Slot volg*).

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 5