Stoute Poesjes. tellen -dat je alten erg je best hebt gedaan- óm moode en toepasselijke briefkaarten en kaarten uit te zoeken. Velen schreven mij ook 'goede har- telijke w«nschen er bij, die mij oprecht veel plezier deden en als de jeugd mij zoo openhar- tig en duidelijk to kennen geeft dot *ze deze raadseltante nog menig jaartje tril hóuden, da/n antwoord ik daar gaarne op, dat ik lioop, dat het mij gegeven moge zijn nog vele 'jaren voor fde Leidsche jeugd te werken. We beginnen-ei kaar steeds l>e4er to kennen, dus van zelf gaat het brievenschrijven aan mij ook steeds heter en gemakkelijker, al bezit ik ook vele neefjes on nichtjes, dio daar nooit moeite mede hadden en direct van het begin af aan er lust in hadden om over van alles en nog wat aan mij te ver tellen. Al deze dankbetuigingen waren voor alles wat ik Zaterdag 10 Maart ontving en nu in het pakket brieven dat ik heden uit Leiden ontving, vond ik nog raassa's felicitaties en attenties, lus nu ga ik maar" weer door met bedanken. Lottie den Blaauwen, hartelijk dank voor den lar-dlgen boekenlegger, dien je voor mij werkte en zeg aan je broertje, dat ik hem heel knap vind, dat hij ook iets voor mij maakte. Zwaantje Muselaar, wat een schat van een poos heb jij mij gestuurd met zijn mooie strikje en glinsterende glazen oogjes. Sjoukjen Hiemstra, hoe aardig van je om iet3 voor mij te werken. Ik dank je er ook hartelijk voor. Piet Gortenaar. twee aardige teekeniitgen met waterverf gekleurd als je die beide dingen zelf geweekend hebt. dan ben je zeker een groot lief hebber van teekenen. Doe je er dikwijls wat aan? Ik vind bet aardig dat je ze aan mij stuurde. KJazina Parlevliet, je hebt een bijzonder fijne mooie briefkaart voor mij uitgezocht. Wat wou ik graag dat we ai zoo ver in den zomer waren als hier op jou plaatje. Nellie van Beyeren, Bergc-n en Henegouwen, wat schitterende kleuren op dio briefkaart van jou, een mooi wintellandschapje I Carrie Abspoel, ook al zoo'n bijzonder mooie briefkaart in je brief bij de raadsels. Siebe de Roos, dank voor je toepasselijke tee- kening met felicitaties. Ik ken die operette wel, en De Geleende Koekepan, heb ik wel eens door -kinderen laten opvoeren. Rika van Veen (Zoeterwoude) ik hoop nog heel lang jullie raadsel tante te blijven, maar oog 50 jaar, dat kan onmogelijk. Badje van der Voort, zet voortaan maaT ge rust „Tante"' boven je brieven. Henny en Oor Rietveld, wel' bedankt voor de mooie kaart, die je zelf voor mij bent gaan koo- pen. A'rlriaan Reypgoud, ja ik heb ook een heele- boel moois en prettigs gekregen. .Jo Reyngoud, eindeer maar flink op het orgel, dan zal je er veel plezier in krijgen. Gerrit van der Post, nog wat wachten met nieuwe raadsels cn anecdotes inzenden. Koosje Schuit, dank voor je brief je bad mij ook al por briefkaart gefeliciteerd, dus dat waardeer ik dubbel bij al je huiswerk en lessen. Ben aardig gewicht, hoor. Ina Haupt, op die vraag antwoord ik ditmaal dat jij het wint, en een andermaal donk ik wel weer eens dat Tonnie no. 1 is. Annie Zirkzee, hot was ditmaal weer een rcht lange brief, zooda-t ik weer goed op de noogle ben van alles. Jaap Le Poole, dat is een leuke teekening die je broertje voor mij maakte hoe oud is die kleine teekenaar Suze en Gretha van Daalen, gelukkig dat de kleine zieke toch wat vooruitgaat. Ik hoop, dat hij spoedig thuis mag komen. Marius Segaar, dank voor de mooie kaart bij je brief ingesloten. Verder nog hartelijk dank voor alle geluk- wansehen in de brieven, die ik 'heden ontving vanAntje Hogenes, Cor Zwanenburg, Simon en Gerrie Schoeman, Stien de Wekker,. Gerard do Wekkc-r, Annie Snel, Betsié A'anen, Moilio Aanen, Willem Leget, Neeltje van Leeuwen. Annie Amptmeyer, Nettie en Frans en Adriaan van Beek, Alida en Rika en Marietje Verbiest. Harmen en Wim Nieuwland,J. Albert Brinks. Marietje de Haas, Marie en Martha Kolder- man, Hendrik Vogelaar, Cor Pont. Ik kan jullie werkelijk niet allen nog een apart wooidjo schrijven, dan kwam ik noodt klaar en dan zou de correspondentien eindeloos zijn. Maantje Haasnoot, tot en met 11 jaar be hoort men tot de kleineren. Nico Haasnoot, hoe jammer van je Here> ifcleine hondje. door C. H. Lekkerbek j es, Lekkerbekjes, Zeg zijn jullie niet heel etout. Om zoo van de melk te snoepen? Foei, Minet en kleine Moor! Eig'lijk moest ik Moeder roepen. Mauw, miauw, •'t Is lekker vrouw! Lekkerbekjes, Lekkerbekjes, Nee maar, wat doen jullie nut Zie je mi et het schaaltje wippent Al de melk stroomt op den grond, Druipt je zelfs van baard en lippen. Mauw, miauw, Nog één lik,, vrouw 1 Lekkerbekj es, Lekkerbek] es, O, wat komt je daar te pas! 't Is je eigen schuld, Minet je, Dat je nu een melkbad krijgt. Ja, dat vindt je lang geen pretje. Mauw, miauw, De melk is lauw! Lekkerbekj es, -*». Lekkerbekjes, Foei, wat is me dat een schrik 1 Nee, 't heb niets geen medelijden, Boon komt altijd om zijn loon ;k Zal vooreerst je niet bevrijden, Mauw, miauw, Och vrouwtje, gauwl Lekkerbekjes, Lekkerbekj es, O, wat ga je nu te keer! Zal ik jullie dan maar helpen: 't Schaaltj' opbeuren en meteen Heel dien zoeten melkvloed stelpen? Mauw, miauw, 't Is lief van jou. Lekkerbekj es, Lekkerbekj es, Zul je 't stellig nooit weer doenf Nooit, nee nooit weer gulzig snoepen! Dan voor dezen éénen keer Zal ik Moeder nog niet roepen. Mauw, miauw, Bedankt hoor, vrouw Lekkerbekj es, Lekkerbekj es, 'k Ruim vlug alles netjes op. Niet gebroken is het schaaltje! Ja, 'k geloof, 'k versta heel goed, Wat je zegt in 't poesentaaltje: Mauw, miauw, Ik heb berouw!

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 13