ANEKDOTES CORRESPONDENTIE. De moeilijke som. Jan en Frans bleven wel een uur bij den vriendelijken mijnheer Meerman. Er viel ook zoo verbazend veel te hooren en te be wonderen! Het geleek er veel op een mu seum. Eindelijk namen zij afscheid, doch niet, dan nadat zij belocffd hadden, spoedig eens terug te komen. Toen zij den volgenden morgen op school vertelden, wat zij gezien hadden, speet het iedereen, dat hij niet was meegegaan. Maar wie had nu ook zulk een ontvangst kun nen verwachtenIk behoef zeker wel niet te vertellen, dat er bij mijnheer Meerman nooit meer een ruit werd ingegooid en dat vanaf dien tijd niemand meer bang was voor het beestenhuis''. Ingezonden -door Adriaan Bolle. Sergeant-Majoor (schrijvend): ,,Hoe is je naam?" Soldaat: „K-oeller, om u te dienen". Sergeant-Majoor: „Met één of met twee I's?" Soldaat: „Ja, ziet u, als ik tijd heb, schrijf Ik altijd twee I's, maar als ik haast heb, tnaar één". Ingezonden door Gorrie de Groot. Jongedame (aan boord van een schip) „Is er iets aan do hand, kapitein?" Kapitein: „Ja, mijn lieve jonge dame, en het U iets leelijks ook. wij hebben ons roer ge broken." .Tonge dame: „Och, kapitein, dat is zoo erg biet, dat zit toch onder water, dus dat ziet toch geen mensoh." Ingezonden door Marietje Seydell. Hot was in don duren tijd en Moeder klaagde br over. dat de guldens maar uit haar zak Vlogen. Toen zei kleine Jan tot zijn moedor: ^Snijdt u dan een papieren gulden in vieren, lian hoeft u er vier". Ingezonden door Greta en Suze van Daalen. Knecht: „VorbeeMt u. mijnheer, ik heb van nacht gedroomd, da.t u mij een gulden gaf, bmdat ik uw laarzn zoo mooi poels." Hee<r: „Dat is goed, hoor, als dat zoo is, Idan mag je dien gulden houden." Ingezonden door Lena van Leeuwen. Kleine Zus: „Moe, mag ik nog een dropje?" „Ja," zei Moeder, ,,nog ééntje maar clan niefc meer vragen, hoor." Kleine Zus: ,,0, moet ik dan maar ver der nemen zonder vragen? Ingezonden door Jan Harbing. Logee in een hotel: ..KelLner, wil je mij morgen om 6 uur wekken?" Kellner: „Best, Mijnheer, u drukt maar op het belletje en dan kom ik u direct wekken. Ingezonden door Marie Hogewoning. Moeder: „Maar Zus, heb je nu al dat lekkers alleen opgegeten? Waarom heb je mij nu niet-? 'gepresenteerd?" Zus: „Och, Ma, ik was zoo bang. dat u kies pijn zou krijgen." Kunstje. Haal een draad garen door sterken pekel en droog hom daaima bij de kaohel of in de zon. Herhaal dit driemaal. Bind' dan aan het eene eind van den draad een garddjiiringetjo houd het andere eind in -de hand of hang het vrij op en steek den draad in brand. Tot uw verbazing zult ge dian zien, dat het ringetje aan de asoh blijft hangen. Probeer het maar een9 1 Als ik een prettig nieuwtje voor mijn raadseljeugd heb, dan wil ik daar altijd graag mee beginnen. De volgende week zal ik weer prijsraadsels geven en dan mag ik weer wat extra prijzen verloten. Vijf kleuters op een rijtje, zoo netjes naast elkaar, die zijn er op hun leitje, aan 't a-ekenen zoowaar. De som is vrees'lijk lastig, dat zie je hun wel aan, al weet je niet waf cijfers er op hun leitje staan. Vijf kleine, kleine hoofdjes, die breken zich er mee, wat d'uitkomst wel zal wezen van 4 8 2. Vijf kleine, kleine handjes, die krassen op de lei, en gaat het fout, dan komt er het tongetje óók bij. Tien kleine, kleine voetjes, duurt het al veel te lang; zij willen liever draven door kamer en door gang. De som is vrees'lijk lastig, maar is 't begin eerst goed, dan zien van lieverlede zij hoe het verder moet. Vijf kleuters op een rijtje, die helpen nu elkaar zoo komt er op hun leitje de som toch eind'lijk klaar! HRRMANNA'. namelijk vijf voor de grooteren en vijf voor de kleineren, dus tien in het geheel. Is dat niet heerlijk? Ik zal zoeken en peinzen en hoop wat te vinden dat welkom is en niet te veel trjd en hoofdbreken kost bij al1 het schoolwerk. Als jullie dat leest, is mijn bezoek aan Leiden al weer afgeloopen en heb ik toch enkele neefjes en nichtjes ontmoet en ge sproken, het waren er maar weinig, maar de ttfd was kort en ik kan niet overal' tegelijk zijn. Een volgende keer hoop ik weer eens anderen te zien om kennis te maken. Lenie Stouten, dat blaadje dat je mij toen zond, heb ik gelezen en vond het heel mooi. Ik voor mij vind een rustiger idee als ik hier en daar eens een raad selkind ontmoet of als ik langs een be kend adres kom er eens even binnenstap dan dat ik den trein zou opgeven waar mede ik in Leiden arriveer. Piet Gertenaar, je hebt mijn signalement zco goed gelezen en uitgekeken, heb je mij ook ontdekt in Leidens straten? Klazina Parlevliet, wat een massa anec dotes zendt je mij. Ik ontving er nu ook van alle kanten, zoodat ik goed ben "voor zien en er voorloopig niet meer om zal vragen. Gelukkig dat je vriendin Rika weer beter is. Margit Pittner, ik denk wel dat je moe der het goed zal' vinden dat je nog in Holland blrjft, want het is in Buda-Pest nog heel moeiljjk voor allen. Rika van Veen (Koudekerk), studeeren jullie wat moois in voor de uitvoering van de zangschool? Engeline de Wit, dat is juist heel ge zond als je in zee gaat baden, om dan geen badmuts op te zetten, maar de golven over je hoofd te laten gaan. Gerrie Slootweg, ik ontving deze 'week 2 brieven van je, ook nog de goede oplos singen van de vorige week. Als je dit leest, is je verjaardag ai voorbij, maar toch feliciteer ik je nog hartelijk, ik heep dat je een prettigen dag hebt gehad. Als ik dezen zomer eens in Qegstgeest kom en in je buurt, wie weet wat ik dan doe. Marie de Koning, nu kom je ook eens aan de beurt, zooals je ziet; ik ken je naam al best, want je deed al eenige keeTen mee. Vindt je die kunstjes zco aardig? dan hoop ik voor je dat er spoe dig weer een komt. Annie Huisman, "je anecdote is heel aar dig en ik zal die eens plaatsen, maar wanneer weet ik niet, want ik heb lang zamerhand heel wat anecdotes liggen, die ik uit moet zoeken.. Nellv van dei* Wilden, neen, als meo bij jullie buiten de sneeuwklokjes en cro- cussen al ziet boven den grond, dan hoopt men van ganscher harte dat er geen strenge vorst meer zal komen. Hen en iCor Rietveld, verleden week heb ik geen brief van jullie ontvangen, maar deze week 2 tegelijk, dus nu weten jullie het Jan Gerard Leget, probeer maar om tijd te vinden als je de raadsels prettig vindt. Cathaxina Tos, als je pas 13 jaar bent, mag je natuurlijk nog eenige jaren meedoen. Neeltje van Leeuwen, dat was een onge luk hoor toen die auto tegen de lantaarn paal vloog, gelukkig dat er alleen een paal verongelukte. Reinier Voorbrood, nog wel gefeliciteerd met je 14en verjaardag. Marietje en Bertha Haarlem, is een van jullie beiden pas 7 jaar of is dat nog een jonger zusje? Heb ik goed geraden, was jouw brief ditmaal zonder ond er toeken in g, Jan Har- ting? ik meende zóó zeker jouw hand te herkennen, want je doet zoo trouw mee^ dat ik het er maar op gewaagd heb ei» jcuw naam heb vermeld. Hillegonda en Jo Nievaart, jullie vertelt mij ook van in zee baden, maar dat was dan zeker verleden jaar, want nu is het daar wat te friseh voor. D. en J. Schreuder, jullie hadt verge een den brief te onderteekenen, maar gelukkig stond er een naam op het couvert. Annie Amptmeyer. prettig dat je nu weer naar school kunt gaan, om ziekte thuisblijven is echt vervelend, vooral als je dan op school achterkomt. Annie Snel en Gerrie Schoeman, voortaan zal ik jullie dan maar te zamen neniea, of doet die derde vriendin ook met juiiie n.ee? Willem Leget, dat weet ik wel dat er in vele schoolboeken verhalen staan, die door mijn vader zijn geschreven. Hoe heet het verhaaltje dat je in den almanak voor kinderen hebt gelezen? Gorrie Abspoel, zijn jullie allemaal zóó bang voor een muis, dat je daar allen voor op de loop ging? Ik wil wel gelóoven. dat die kat niet in dat kastje wou, want

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 13