CORRESPONDENTIE. Dappere Haasjes. eeuwig in je herinnering. zal 'blijven. Vaar wel DonaolMen avond bracht Imbellina Lend weer naar de aarde. Met venrnükte oogen aan- schicniwde Leni weer bet meer, de mooie wa- rielies en bolde zoo haitd als zij bon naar buis. "Wat waren baar ouders gelukkig, bun ver ren gewaand dochtertje weer in levende i.jve voor zich te zien en aan bet hart te kun nen drukken En van toen kreeg de boerderij een boel an- .-re Leni te zien, een eenvoudige Leni, die zich met opsierde en niet iedere vijf minuten in «den spiegel keek. door Q. EL I Feest is 't ap de Hazenweide, Winterfeest en sneeuwplozior 'n Vijftal baasjes zie ze lachen Zie je aan bet dansen hier. Waarom zij zoo vroolijk springen Nu, dat is mc ook een vraag 'n Sneeuwpop zijn ze aan bet maken, Dat doen jullie toch ook graag Maar bet is -geep Saeeuwm a n, vreet je, Kind'rea maken die alleen, Haasjes dloen bet vrij wat beter 'n Sneeuwv o s zetten z* op de been. Ditmaal zajn bet eens geen raadsels door jul lie zelf ingezonden, want ik bad niet al die brie ven meegenomen dus heb ik er zelf maar eens wat bij elkaar gezocht, en hoop dat ze in den 'smaak zullen vallen. Ik kom 8 Januari weer in .'Den Haag terug, dus bet is nu weer de gewone regel dat de brieven Maandags vóór één uur bezorgd moeten zijn of Maandags aan mijn adres in Dan Haag gezonden. Hot was te merken dat bet feestdagen waren en vacantia, dus vele kinderen uit logeeren of zelf logees en gasten hebbende en dan kan er van de raadsels naeta komen. Ik wil eerst eens in bet algemeen mijn haate- ijken dank brengen aan allen dne mij goede Kerstdagen en gelukkig Nieuwjaar wensohten, slraks zal ik bij bet afzonderlijk beantwoorden van vele brieven nog wel eens herhalen, dan weien degenen dde mij een briefkaart over de post zoenden, dat ik die héb ontvangen. En daar bet nu pas 28 December is, terwijl ik de zen bpief zit te schrijven, zal ik nog niet aüe namen kunnen vermelden van mijn neefjes en nichtjes, dao mij Nieuwjaar wenochen, want dal weet ik van verleden jaar dat ik dan nog eemige mooie briefkaarten krijg.. Nu ontving ik reeds mooie kaarten van: Mhrie van Dijk, Henrietta Tijübofff, Betsy en Harry van Amerongen, So mden en Rainier en Johanna Voarbrood, Qazi- ma en Adrian a Singerlang; allen hartelijk be dankt. Rika van Veen Koudekerk), ik vind dal je oen mooi rapporti hebt gehad; prettig bé om met zulke goede cijfers thuis te komen? Je mag ge rust een half veflfetjo postpapier gebruiken, ais io genoeg daaraan hebt. Drietal uit Warmond, wie van jullie hebben in Apeldoorn, gewoond Nelly en Henk of Leen? Dat wil ik bast gelooven dat je bet in Warmond veel stiller en niet zoo mooi vindt als in Apel doorn, maar als je bet nu ia Warmond ook prettig op school hoïrt en aardige vriendjes en vriendinnetjes hebt gevonden, dan zal bet je er ook best bovallen. Rika van Veen (Zoeterworude) je hebt een prettigen verjaardag gehad, lees ik uit je brief. Torry zal or wel boel aardig uitzien met een lintje om den bals, maar pas maar op dat ze er niet mee blijft hangen aan een tak of heg, dat is wel eens gebeurd met een katje en daar Mop bet toen treurig mee ai. Klazina Parlievliet, dank voor je goed» wen- scben, ik hoop ook dat ik nog lang jullie raad- selitante mag blijven. Wat heerlijk Kerstfeest hebben jullie gevierd, gelukkig dat jo toen goed gezond was en er boen bobt kunnen gaan. Abram Burger jon, ik vónd prettig voor je dat je zoo hebt genoten van moodo kerstboccnen met al die vriendelijke tochtjes, daar boud ik ook veel van. Je schrijft dut je in de vacaniie thuis zoo gezellig zit te knutselen, vertel mij eens wat je dan zoo al maakt. Dimkjo Hoogerddjk je brief sprak mij ook al van heerlijk Kerstfeest met cadeautjes. Teunis is toch hoop ik niet erg ziek, want dan zou hij niet veel aan zijne vacantia hebben. Maria Soriier, dank voor al je goede wen- sohon. Dus toch nog een prettigen verjaardag gehad, daar hoopte ik wel op voor je. Willem v. Es, ook bedankt voor je heiihven- scbcn. Aritoan en David Schreuder, willen jullie mij eens schrijven boe oud af je bent, dat weet ik graag als ik er nieuwelingen bij krijg. Adiiaam Fel, wel ja, als je iedere week de raadsels oplost, stuur ze mij dan ook maar op. Nelly Singeling, je vroeg mij over die twee meisjes S. oef ze mee mogen doen. Neen, dat mag heusch niet, als .man niétgeabonneerd is op bet Leidscbe Dagblad. De Mndercotrrant met raadsasl en prijsraadsels is enkel voor de ahon- né'is van het Leodsche Dagblad, en dat helpt ook pisis of je dert aan mij vraagt, daar haaft enkel en alleen, de Directie van het L. D. wat over te zoggen. Janna Siugeljng, heb je veel p'leizier gehad in Beikel? Hadden ze daar ook 'n booan met licht jes? Aatje Hogenes, ik' vroeg of je samen met Rika werkte en de brieven aan mij schreef, want dan kon je de beide brieven in één couvert doen, dam gaat liet onder één postzegel. Sjaukjen HÜemstna wed bedankt voor de aar dige gekleurde teeken/ing die je mij voor Niouw- jaarswensch stuurde. Qaba Mo ene probeer maar trouw mee té doen voortaan en schrijf mij je leeftijd ook eens. Adriaan Bcffia, wel bedankt ook voor je beü- wenschen voor 1923. WaJt vootreae jij mij grtKfo trouw van anecdotes. Genie Slootweg dat hoop ik ook boor dat je mij nog boel veel babbelbrfefjes zult echrijveni in bet komende jaar. Amnio Franse, ben jo naar dB tweedte klasse v-oor piano overgegaan? of voor zang? schrijf mij dat eons. Ik hoop voor jou dat er spoedig weer Heurplaa-ljcs komen, maar daar kan niet voor zorgen, dat behoort niet bij de raadsels en de carresponideritie. Lize Ptmmedenkam, ik vond aardig dat jö opeens wee® te voorschijn kwam en mij een brief schreef; maar ik begrijp best dat els je 'i Duurt niet lang, of Vos kijkt deftnjg Over het besneeuwde veld, En de grootste baas, Flaiweekvel, Hééft al één, twee, drie geteM. Niaurwlijks heeft dit sera geklonken, Of 't suist ballen cDoor do lucht Zelfs de neus van Vos is mikpunt, Die 'krijgt er van langs t godrichï 1 't Vijftal baasjes zijn me bengels, Gooien dapper er op los, D' ééne, Flapoor, zit warempel Op den ruig van witten Vos 1 Maar o wee, daar1 'kom? een vos aan, 'n Echte voe, wat schrik ie d&t I 't Vijftal baasjes eerst zoo dapper i Kiest nu fluks bet b a z e npad.

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 11