i Marie Zaalberg, de Si.nl heeft goed gereden bij je. Moet je broertje lang Liggen? En zul je mij ook eens vertellen atè je zeil bij den dokter benjt geweest, wat er aan gedaan moet worden. Stion en Gerard de Wekker, ik verwacht na tuurlijk juilKe brieven, op hetzelfde velletje; dat mag 'beat. Cóba Hoope, ik kan jou antwoorden wat ik uog aan velen hierna zal zeggen, dat St.-Nieo- laas bet bijzonder goed met je heeft gemaakt. Janna en Nelly Singel ing, aan twee zusjes antwoord ik maar samen anders kwam ik nooit aan bet einde van dien stapel daar naast mij. Wat hebben jullie veel boeken gehad; dat is prettig voor die lange winteravonden. Drietal Raapveld, wel bedankt voor de brie ven. Karei, je vraagt naar een Rika van Veen, waar die woont; je ziet er zijn cr twee tegen- i woordig. En jullie hebt allerlei muziekinstru menten gekregen, lees ik. MaaJkt maar niet te voel lawaai er mee. Willem van Es, boe kwam je aan een naald in je banid), je benft toch niet aan 't naaien of hcirdluren? Marietje Gaykema, doe maar mee als je het niet al te druk hebt. Truus KwesJlroo ,ik miste je al een poos maar begreep, dat de vakschool al je tijd in be- slag nam; blijft het je goed bevallen op den duur? Catthrina Tos, je behoeft nooit alle raadsels op te lóssen, je mag er uit kiezen, dat weet je wel. Hunnen en Wim Ndeuwkn d, hebben jullie al lebei een postzegelalbum? En beginnen jullie nu pas op te sparen er voor of had. je al veel 1 postzegels bij elkaar? Dirkje Hoogendijk, dien prijs van je ken ik; het is een mooi boek. Teunis, heb je de tooverlantaarn al eens ver toond? Zijn er veel platen bij? Vertel mij 'dat eens. Nelly van der Wilden, je vraagt mij of ik veel na te kijken heb als de raadselbiieven ko men; ja dat begrijp je, ik zit uren en uren te lezen en daarna te schrijven en daarom kan ik jullie ook meest maar zoo'n lieel kort woordje apart geven, dat kan niet anders. 'Rüka van Veen (Zoeterwoude), je ziet er is nu een naamgenoot van je mee gaan doen; is het familie van je? Wee't je al wie de onbekende was, die dat pak stuurde op 5 Dec. Klazina Pairlevüet, ik heb werkelijk met veel plezier je opstel gelezen. Heb je wel eens een levenden St.-Bernardshond gezien? I Jaap Le Poole ,is bet een spoor met rails er bdj die je hebt gekregen? Dat is heerlijk speel goed. Annie Zirkzee, ük heb juist gisteren monde ling meer uitvoerig geboord over alles. Dat zal je nu ook wel al hebben vernomen. B. van dier Leedén, is je broertje Cor veel MeLner dan jij er was de zwarte knecht er soms bij, dat hij daar wat bang van was. Henrie'bte Tijthoff, een goed idee van St.-Ni- colaas om je postpapier te geven voor de raad- Selbrieven. Dat schijnt bij vele kinderen het ge val te ziju geweest. Dat heb ik vandaag al ruim- edboots ondervonden. Wam Overduyn, wat een langen brief heb je mij geschreven, je hebt mij gezellig verteld boor over de viering van St.-Nicolaas. Ja wat kan die zwarte knecht toch soms een hevig lawaai maken in de schoorsteenen; dat is vreeselijk! M. Singeling, bet is goed, dat Ma/rietje Ar- bouw je beeft geholpen, maar het papier is ook heel geschikt, het behoeft volstrekt geen post papier te 2iin. Mar-ieLje en Stientje Enkelen?, aardig om een apare album te hebben voor de briefkaarten van je vader, maar ik hoop voor jullie, dat bij te- rugkomt lang voordat bet album vol is. Marie La/man, jou gun ik graag veel mooi ijs, I maar dan alsjeblieft pas als ik veilig in Zee land zit, niet zóó'n felle koude als ik moet reizen. Louis Hartkamp, veel plezier met jc vesting en soldaten, maar speel er alsjeblieft ióen oor log mee, vrede en nog eens vrede, speel dan maar vroolijk! Annie Snel, houdt je veel van teekenen? Dat I merk ik den laatsbon tijd aan je brieven, tel- kens iets aardigs er onder geteekend. Koos je Schuit, je zult wel naar de Kerstva- cantlie verlangen om tijd te hebben voor allo nieuwe boeken te lezen. Rud'L en Jaap Eilders, heb je prettig den ver jaardag van je vader gevierd? Mijn adres in Kioosterzande is niiet verder nooclig als Kloos- tci'zande (Zeeland). Suze en. S aart je Lut, jullie bobooven niet al tijd de wagen der raadsels op te schrijven- en kel het antwoord, anders is bet veel te veel ge schrijf. Hester de Bruyn, ik hoop, dat je veel en lek ker op je kacheltje zult koken en er geen brand van zal komen; maar spiritus is gauw géblusoht. Annie Bootsma, nog wel gefeliciteerd met je verjaardag. Tonnie en Ina Houpt, worden jullie pas 9 jaar, ik dia ebt aan de brieven, dat je al 10 werd. Jan Luttje, ik vind dat je heel aardig post papier heb't gekregen. Wist je grootmoeder dat je mij tegenwoordig brieven schrijft? Betsy en Harry van Amerongen, wat een grappen hebben ze bij jullie uitgehaald met St- Ndcolaas. en je hebt heel wat moois en lekkers gekregen.- Hendrik Vogelaar, wees maar voorzichtig, want ziek zijn is een akelig iets. Willie Warnar, je hebt al gelezen, dat iedere nieuweling welkom is. Gebruik maar trouw bet postpapier dat je kreeg. Ansje van Leeuwen heus eb ik plaats je raad sels zoodra ze aan de beurt komen. Gorrie en Wira den Dopper, dachten jullie soms dat ik zóó stout was geweest, dat de Sint mij een roe zou brengen? Gelukkig niet, hoor. Adriaan Bolle, aardig dat je ouders je al den- zelfden raad hadden gegeven. Gerrie Slootweg, ook al zoo'n goeden St.-Ni- oolaasdag gevierd! Annie Franse, aardig papier ook hoor beeft de Sint je gebracht, dat zag ik al vandaag. Sienie en Johanna Voorbrood, dat is een heerlijk cadeau iri den winter allebei eeii mooie jumper. Ella Brugmans, wat bijzonder aardig bedacht die nieuwe pruik voor je gróote pop. Nu ik heb je eens ontmoet en weet dus dat je wel wat missen kunt van je blonde krullen. Siebe de R003, je hebt mij laten schrikken, foei, kopje onder geweest in de HaaTlèrhinéT- vaart? En wie heeft je gered? Schrijf róij dat eens. Heel aardig als Paul en Gerrie mij ook wil len gaan schrijven. Marietje Valk. dat was verfe van prettig, dat je den 5en Dec. in bed moest doorbrengen. Zwaantje Museïaar en Carrie Abspoeï, je moet beiden maar eens trouw meedoen, dan ondervindt je of bet prettig is. En wanneer of er weer prijsraadsels komen? Ze zijn er pas ge- weeit dus nu weer éenige weken wachten. Gorrie de Gróót, je hebt ook van allerlei ge had, lees ik, wat nuttigs, wat prettigs, lekkers, dat is gezellig hé zoo van allo soorten iets. Sjóukjen HiemstTU, doe je ook aan muziek? Zijn bet liedjes die je hebt gekregen? Marie van Dijk, ik begrijp, dat je erg ver rukt bent met al je St.-Nicoïaas-cadeaütjes, en wat hadden ze dét kettinkje alleraardigst ver- Stopt Voor je in een kwatta-reep. Miitzie Meichlböcik, diie aaieodiote die je mij stuurt, lieeft veriótlén jaar al eens in de kindier- courant gestaan. Krijg je Wel brieven uit Oos tenrijk, dan toch zeker in bet Duitücb? Eu schrijf je dan ook in bet Xhiitsch terug? Maantje en Nico Haasnoot, boe oud zijn jul lie? Vertél mij dat eens en je mag de raadsel oplossingen wel samen onderteekenen en je behoeft alleen maar do antwoorden op te schrij ven niet ook de raadsels zelf nog, dan heb je veel te veel te schrijven. Eu nu allen weer hartelijk gegroet tot de vol gende week. Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. OPLOSSINGEN DER RAACSELS UIT HET VORIGE NUMMER. Een elleboog. 2. Een kip, want een paard kan nooit pikken. 3. Een kaars. 4. Alsem, balsem. -5. Havik, hak. 6. Omdat hij geen oogen in zijn rug heeft. 7. Buikpijn. 8. ?s-Gravenhage. Gang, baan, een, gras. Goede oplossingen der raadsels ontvangen van: Keeltje van Wijk, Rika den Ólder, Gorrie M. de Groot, Sjoukjen Bi ernst ra, Jan de Jong, Zwaantje Muselaar, Come Abspool, Marietje Valk, Ella Brugmans, Wdm Mulder, Siebe die Roos, Annie Franse, Genie Slootweg, J. Al- bert Brinks, Seraie® en Roiuier en Johanna Voorbrood, Adriaan Bolle, Marius Segaar, Piet Schouten, Carrie den Dopper, Wdm den Dopper, Ansje van Loeuwen, Mario van Dijk, WilMe Warnar, Hendrik Cornells Vogelaar, Herman van Weizen, Lena van Weizen, Frans Diepe- veen, J. G. MokkenMorm, Betsy en Harry van Amerongen, Jan Luttje, Ina en Tonnie Houpt, Mil zie Meiehlböok, Betsy Laimbrecbts, Borrie Kenbeek, Annie Bootsma, Hester de Bruyn, Bet? en Marietje Verboog, Suze .en Saartje Lut, Rudi E-iidérs, Jaap Eilder?, Louis Hartkamp, Annie Snel, Koosje Schuit, Marie Lam an, Ma- rietje en Stientje Erkelens, Marie van der Meer, M. Singeling, Wim Overduyn, Henrieüe Tijt hoff, B. van der Leeden, Annie Zirkzee, Antje Hogenes, Maart je Haasnoot, Nico Haasnoot, Marie van Delft, Maria Hogewoning, H. C. van Delft, Johanna van Vélzen, Jaap Le Poole, Rika van Veen (Koudekerk), Rika van Veen (Zoeter- woude), Klazina Parlevliet, Nelly van der Wil den, Dirkje Hoogerdijk, Tennis Hoogendijk, Ma rius Boom, Johanina Boogecoduin, Greta van Daalen, Suze van Daalen, Groetje Swaan, Ca- rel Swaan, Kobi Swaan, Harmen en Wim Nieuwdatad, Gaitharina Tos, Truu9 Kwestroo, Lies Reanmelenkamp, Marietje Gaykema, Toos en Gerard en Janna van Weerden, H. Leeuwen - burgh, Willem van Es, Anton Baas-véld, Marie Raasveld, Karei Raasveld, Willem dé Jong, Nico de «tong, Nelly Singeling, Janna Singe ling, Cóba en Jan Hoope, Adriana Giesen, Ger- rit van der Voort, Annie van der Voort, Tony Owel, Maarlje Los, Siien dé Wekker, Gerard df Wekker, Marietje Seydell, Marie Zaalberg, .Ma rietje Seriler, Cóba Dee, Betje Broek?erna, Tbo mas Damsté, Cot Serlie, Lukas Klinkhamer* Marie van den Heuvel. Annie Demmenie, Ma rietje Arbouw, Gé Jongbloed, Jo van Leeuwen, Leen Oudshoorn, Abram Burger jon* Neeltje var Leeuwen, en een zeeT netten brief op goed post papier met vele oplossingen en zonder naam RAADSELS. Voor allen, om uit te kiezen, de grooteren 4, de kleineren 3. I Ingezonden door Ansje v. Leeuwen. Een meisje en haar bond schrijven bun naam met dezelfde letters; leest inen den meisjes naam van achteren naar voren, dan heeft mei> den naam van baar hond. II. Ingezonden door Frans Diepere eh en J. G. Mokkenstorm. Wat is het langste wooi'd? III. Ingezonden door Marietje Seydell, Welk verschil is er Uisséhéft 2 X 3 «9 een soldaat op schildwacht. IV. Ingezonden dóór Annie Franse. Éénmaal 1 en tweemaal a Twéémaal w en éénmaal k Voeg daarbij nog een ij In Noord-Brabant vindt men mij. V. Ingezonden doof FraUs Jutte. Ik ben een stad van 12 letter?. 1, 2, 5, 3 is een wild dier 8, 5, 2, 3 is een vrucht. De 9, 2, 5 hebben jillHé allemaal wel eens gezien. Een 12, 10, 7, 3 is een zwarte man. Een 1, 7, 11, 3 wordt d'oor dén timmermafl gebruikt. VI. Ingezonden door Carrie den Dor' Een getal en een deed van een p Noemen u een plaats in. ons land. VIL Ingezonden door Annie Kellenaers. Waarin komen een jas en een paard overeen?

Leidsch Dagblad | 1922 | | pagina 14