E LICHTSTE, HEERLIJKSTE HAVANA OOGST - NIEUWE HAVANA WASCANA'S - iMan met den Zwarten Baard. B. 1925a LESDSGH DAGBLAD, Maandag 11 December. Tweede Blad. Anno 1922 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. FEUILLETON. IJEEN. .Vergadering van den Raad gemeente op Donderdag 14 Decem- 1922, dea namiddags te 3 uur.' Agenda: Herstemming over het voorstel van j ff. tot wijziging van artikel 14 der f- en Woning:'er ordening. Herstemming over het voorstel-De om de volkstuintjes te verhuren voor 6 per roede, zulks in verband met het van H. van 't Wout en anderen om jging van den huurprijs van de volks- jes en wijziging van het huurjaar met stel van B. en W. Voorstel van B. en W. om op de inge- itn aanvragen van besturen van bijzoa- scholen alhier om een gemeentelijke age in de kosten van het vervolgonder- over 1921 afwijzend te beschikken Voorstel van B. en W. om den post ie gemeentebegrooting 1923, welks etiokken is voor het verleenen van een idie aan de 'Politievakschool te Hïl- om, te splitsen en de helft daarvan subsidie te verleenen aan de R.-K. Po- rakschool te 's-Hertogenbosch en tor erkennen van het door die schooi uit- iren politiediploma. Voorstee van B. en W. inzake het van den Ned. R.-K. Steenfabrieks- idersbond „St.-Stephanus", om een steun- iling voor die werklieden in het leven oepen. yoorstel van B. en W. tot vaststelling verordening, regelende de pensioens- rage door da ambtenaren, yoorstel van B. en W., om in verband de nieuwe regeling van da keuring vee en vleesch, eervol ontslag te ver en met ingang van 1 Januari 1923 aan veeartsen, belast met da keuring van uoe geslacht vee, de heeren J. Burg- if, H. W. Overbosch en K. R. Kuipers. Benoeming van een onderwijzeres aan ■ohool voor L. eu M. U. L.-Onderwijs aan Oudshoomsche-weg. (De voordracht dl nader bekend gemaakt.) Afscheidsrede van den 'Burgemeester. Gemeenteraad. icedeischende vergadering van den Raad r gemeente op Vrijdagmiddag te twee ccrzitter: de burgemeester. Secretaris: eer Salverda. Afwezig de heer Van Dijk. a opening door den voorzitter worden notulen der vergadering van 3 Nov. ten opmerking van den heer Van der e, omtrent de pensioensbijdrage van den :geman Oliemans, na een wijziging in redactie, goedgekeurd en vastgesteld, an Ged. Staten de goedkeuring ontvan- van een raadsbesluit van 3 Nov. om- ondershandsche verhuur van een per weiland aan den heer W. Kwakernaak deir. van een raadsbesluit tot verkoop etc. perceel grond aan de schietver. derland en Oranje" voor het bouwen een overdekte schietbaan, ot voorzitters van de Commissie van Bij- voor de Water- en Lichtbedrijven en voor het Grondbedrijf zijn benoemd res- lieveljjk de heeren Vlasman en Joh. Leeuwen; als plaatsvervangend voorzit- voor beide commissies de bnrgemsester. fdedeeling van B. en W.. dat de in- rlie voor een plaatseiijken corréspon- voor de arbeidsbemiddeling voor de in het secretariegebouw ter visie eu. I een vraag van den heer De Wolf. gesteli in een vorige zitting, omtrent de plaatsing van urinoirs op verschillende piaatsen dezer gemeente, luidt ke'; advies vai het Dag. Bestuur om hierop niet ver der in te gaan, daar de gemeente geen geschikt terrein hiervoor bezit. Op naairin gen van den heer De Wolf zegt de voor zitter nogmaals nadere overweging toe. Van den heer K. R. Kuipers een schrij ven, waarin deze mededeelt, dat hij zijn benoeming als keuringsveearts aanneemt. Schrijven van het gemeentebestuur van Lisse. om in verband met door dit col lege gezonden adres aan de Staten-Ueneraal tot intrekking van da wet van 23 Maart 1918, waarbjj de zomertijd is ingesteld, hier omtrent adhaesie te betuigen. B. en W. stel len voor dit stuk als ingekomen mededeeliag te beschouwen, daar zij het onnoodig achten dat de raad hieromtrent een uitspraak doet. Do heer D. van Leeuwen Kzn. vindt de invoering van den zomertijd een kruis voor da land- en tuinbouw; is tegen het voor stel van B. en W. en stelt voor, dat de r;i3d zich wel degelijk uitspreekt over al of niet sympathiseering van het adres van de gemeente Lisse. Het voorstel wordt di rect gesteund door de heeren Bol en Rij laarsdam; ook de heer Den Hertog zag gaarne dat onze gemeente als plattelands- gemeent" het streven van Lisse te bewerk stelligen. In stemming gebracht wordt het voerslel-Van Leeuwen aangenomen met 8 tegen 5 stemmen. Tegen de heeren Hern- gieen, Noomen, Vlasman. Joh. van Leeu wen en De Wolf. Eer, adres van den heer De Wolf, waarin deze voorstelt tot verlaging der school gelden wordt door den secretaris voorge lezen en gerenvoyeerd naar B. en W. om advies. Een verzoek van de heeren T. van Vliet, uit Aarlanderveen en H. J. Otto, te Ter- Aar, om voor een met ingang van 1 Jan. a.s. in werking te treden auto-omnibusdienst naar Woerden vergunning van doorrijden te verleenen en een staanplaats aan te wijzen voor het instappen der passagiers. Wordt voor afwikkeling gerenvoyeerd naar B. cn W. Aan de orde' is punt 1 van de agenda; Circulaire van Ged. Staten van Zuid-Hol land, houdende bericht van een op Maan dag 11 December 1922 te honden opea- bare vergadering van dat College, waarin verslag zal worden uitgebracht inzake de schorsing van den heer A. van Dam als lid van den raad dezer gemeente, waarbij de raad of een door hem aangewezen gemach tigde tegenwoordig kan zijn. Eenzelfde circulaire is gericht aan B. en W- en naar aanleiding hiervan is bsloteo een gemachtigde te zenden. Hiertoe werd de heer A. P. Tolk aangewezen. De heer Bol vindt, dat het geen zin heeft om naar deze vergadering een afgavaardig- te zenden; de raad heeft over deze zaak haar meening uitgesproken, door tot schor sing over te gaan; de stukken en bescheiden hierop betrekking hebbende, zijn Ged. Staten toegezonden en op grond daarvan kau zij zich uitspreken. De heer Herngreen is van tegenoverge stelde meening, als de heer Boh Z. i. moet de rtan, die den heer Van Dam schuldig ve'hlaarde, al is dit op een veronderstel- e- haar standpunt verdedigen en spr. acht hiervoor de heer Joh. v. Leeuwen als voor zitter van het Grondbedrijf de aangewezen persoor Do heer Koren is van dezelfde gedachte als de heer Bol. Do heer Herngreen vindt, dat de raad tegenover Ged. Staten een gek figuur slaat, doch geen afgevaardigde te zenden; de raad moet zijn standpunt kunnen verdedigen. Dc heer Ranke vindt de meening van den heer Herngreen de meest logische. Ook de heer D. v. Leeuwen Uzn. is van dezelfde meening. Spr. vindt het inconsequent om geen gehoor aan deze circulaire te geven. Na eenige discussie wordt het voorstel van den heer Bol, om geen afgevaardigde te zenden, aangenomen met 7stemmen. Tegen de heeren D. v. Leeuw.en Ilzn., Ranke, De Wolf, De Wit, I-Ieingreen en Noomen. Don werkloozen 'is bij het aanleggen van den rijkstelephoonkabel 101 kub. M. grond gratis toegewezen. Zij hebben zich ter ge meente-secretarie vervoegd-met het verzoek of de gemeente dezen grond wilde aan vaarden Da heerea Talk- en Lokhorst zei den be- bespreking hieromtrent toe in de vergadering van het- Dag. Bestuur. Tot tweemaal werden zij teruggestuurd mei de me.leJeeling, dat dit nog niet was besproken. Naar aanleiding hiervan vraagt do heer De .Wolf: lo. is het waar, dat genoemde r.eeien, dit verzoek ter kennis van B. tu W. nebben gebracht? Zoo ja, waarom is dit nvt geaccepteerd? ea 2o. wanneer het ver zoek B. en W. niet is medegedeeld, wat hier van do oorzaak is? Een en ander zal nader onc'erzocht worden en ter kennis van be langhebbenden worden gebAcht. De heer D. v. Leeuwen Rzn. vraagt of do raadsleden de oproeping tot een ver gadering niet eerder kunnen krijgen, daar het hedenmorgen pas in zjjn bezit wis. De Voorzitter zegt. de oproeping zoo spoedig mogelijk te zullen laten verzonden, doch wat deze vergadering betreft, was dit oumogeljjk. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. Tot ouderling en diaken der Ned.-Herv. Gemeente, Julianastraat alhier, zijn herko zen respectievelijk de heeren J. Verhagen en C. A. Bos. Zekere B. K. had het ongeluk, bij het schoonmaken van pppen in den Rijn te val len Rappe handen waren spoedig gereed om den jongen uit zijn niet ongezond, doch overigens frisch bad te hülen. Aan het stellen van het nieuwe kerk- oige' der Ned.-Herv. Gem. wordt met energie gewerkt. Van 's morgens 7 tot s avonds 11 uur wordt eiken dag door 4 Duitechers hieraan gearbeid en z(j hopen over 14 dagen hiermede gereed te zijn. De kisten, waarin de stukken zijn ver pakt, namen zulk een plaats in beslag, dat de orgelruimte in het kerkgebouw niet vol doende en ook een lokaal van het Vereni gingsgebouw geheel hiermede gevuld is. ALKEMADE. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Woensdag 13 De cember des namiddags om halfdrie. Punten ter behandeling1. Stemming over het voorstel van den heer Verwey om de jaarweddon vam dc Wethouders te brengen op f500 elk. 2. Wijziging van die verordening op de heffing van leges ter Secretarie. 3. Vaststelling Raadsbesluit tot het aangaan van een geldleening groot f 11.700 a pari tegen een rente van dl pCt. tot dekking van cle verbouwingskosten voor dc Bijzondore Christelijke school te Nieuwe Wetering. 4. Overplaatsing en benoeming van den heer J. Kroes tot onderwijzer aan de O. L. School te Nieuwe Wetering. 5 Benoeming van een lid van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur van Rijpwctcring, wegens niet aanneming van d>e benoeming door den heer J. T. de Graaf. Aanbeveling van B. en W.lo. T. de Graaf, 2o. D. C. Los: 6. Wijziging begrooting, dieust 1922. 7 lr.gekomeu stukken en mededeelingen. HAZERSWOIJDE. De R.-K. Vereeni- giug „Ontwikkeling en Vreugd", op het Dorp, heeft een uitvoering gegeven in de zaal van mej. C'. L. Boers, die goed ge slaagd is. Nadat de heer W. H. C. Dunc- ker dB vergadering had geopend, werd aan gevangen met het afwerken van het pro gramma, bevattende li nummers. De avond werd genoeglijk doorgebracht. Bij de gehouden verkoopiilg van een buigcrwoonhuis met tuin staande langs den Vronveg alhier, is kooper geworden, do heer C. van Klaveren Azn., alhier voor f 8150. Voigadering van den Gemeenteraad op Dinsdag, den 12deu December (Jee voor- middags te 10 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingeko men stukken. 2. Ontslag-aanvrage v. d. Ge meenteontvanger, W. van der 1 oei. 3. Vnst stelling van don borgtocht voor den te be noemen Gemeente-ontvanger. 4. Grondaan koop tot verbreeding van den weg in het Westeinde. 5. Onderzoek van de geloofs- brievevan het gekozen Raadslid. J. Brug man. NIEUWE-WETE1Ï1NG. Vrijdagmorgen vroeg is de in aanbouw zijnde brug alhier door een sleepboot met een baggermolen aangevaren. Er is belangrijke schade aan bracht. De sleepboot is door <>r politio Ia- ter op den dag to Leidschendam aange houden. ROKLOFARENDSVEEN. Eii het pas- seeren van een beladen stroowagen over de brug bij den heer P. de Jong alhier is een der dwarsliggers gebroken, zoodat het rijverkecr aldaar gestremd is. WODBRUGGE. Volgens bet oordeel van den rentmeester van' Hoogmade. was de autobus van hier op Leiden aan den tol 'onder Leiderdorp per k?er verschuldigd fl, zijnde hc tarief van vrachtauto's. Vrijdag middag is dit nu gezet op f0.25 per heer. Naar men verneemt, zal de rechter uitspraak in deze kwestie doen. Door den Kerkeraad van de Geref. Kerk zijn op het tweetal voor diaken ge plaatst de heeren C. van Egmond J.Mzn. en C. Ondshoom. HILLEGOM. De afdeeling der Alge meene Vergadering voor Bloembollencul tuur hoeft haar vergadering gehouden ten eindo onder meer den beschrijvingsbrief der algemeene vergadering te bespreken. Do opkomst was vrij goed. Het plan een groofce vollegrondschc tentoonstelling van bloembollen in 1925 te houden, vond slechts gedeeltelijken bijval. De reclame naar het buitenland zou niet voldoende zijn. VeLe leden voelden meer voor beplantingen of tentoonstellingen in het buitenland waar afzet is te verwachten. Deze bemerkingen zullen in do algemeene vergadering ken baar gemaakt worden, de afgevaardigden zullen aandringen do gnoote tentoonstel ling eenige jaren uit te stellen. De meerderheid vereenigde zich niet met het praeadvies van het hoofdbestuur op het voorstel van Hillegom om den datum van opening der beurs te vervroegen cn vast te stellen. Men handhaafde liet eigen voorstel. De vergadering was in meeclerheid tegen het voorstel van Lisse om van de regeering retorsie maatregelen uit to lokkeu je£en* dio landen, die den invoer van bloembollen beletten of trachten te bemoeilijken. Naar do algemecno vergadering werden afgevaardigd de heeren W. Jonkheer en K.: Veltliuy8, plaatsvervangers de heeran Hop man en Van Til. Tot bestuurslid werd na' eenige stemmingen gekozen de heer J. Jan sen, in de vacature Bijl van Duivonbode, die periodiek moest aftreden en niet her kiesbaar was. De medcdeeling van cl?n voorzitter, dat er voor een eigen gebouw der vereeniging te Hillegom riiim f 100.000 is toegezegd, werd met applaus ontvangen. Er zal krach tig in de gekozen richting voortgewerkt worden. Het aanbod van de gemeente Haar lem om de Vereeniging beschikbaar te stel len, ontmoedigde geenszins. In de rondvraag werd besproken over mestprijzen, het arbeidscontract, het onge motiveerde en hooge tarief voor het be-- stellen van telegrammen na kantoortijd aan de woonhuizen, en een wachthuisje voor de tram bij de Glipperbrug. De Ned. Protestantenbond, afdeeling Hillegom, zal een Kerstfeest organisccrcm. Een collecte heeft een aardig bedrag opge bracht. De R.-K. Kiesvereeniging alhier heeft een vergadering gehoudbn, «ie niet druk bezocht was. De voorzitter hield een be schouwing over de laatst gehouden verkie zing en het getrouw stemmen der leden hier ter plaatse. Hij doelde mede, dat mej. BootVan Looy wegens drukke bezigheden als bestuurslid der kiesvereenigipg heeft bedankt. Er is nog een vacature wogens overlijden van den heer B. van der Zonde.- De agenda van de Centrale Leidon werd besproken. Breedvoerig is gesproken over de metho de van stemmen. De Vereeniging heeft een schuli van ongeveer f 600. Er zullen middelen beraamd worden om de schuld af te doen. KATWIJK-AAN-ZEE. Het voornemen, om do Oude Kerk, die, ruim eon 30-tal ja ren geleden als kerkgebouw voor het laatst was gebruikt, weder in gebruik te nemen, zal wellicht spoedig kunnen worden ver vuld. Door het kerkbestuur zijn do voorbe reidende plannen in studie genomen. Het is het voornemen, een kerk te hebben, be vattende 1200 zitplaatsen. Deze weck zou reeds de voorloopige aanwijzing plaats heb ben on is bepaald, dat alleen plaatsgenoo- ten mogen inschrijven en er ook aan wer ken. Hoewel de opbrengst van do gehouden bazaar, ten voordeele van de Katwijksche Zieken verpleging nog niet bekend ia, kan toch met zekerheid worden aangenomen, dat- het dreigende tekort (ruimschoots is gedekt. De bazaar mag als volkolnen ge slaagd worden beschouwd. Van de trawlvisscherij kwamen Zater dag te LTmuiden aan de markt de loggers: KW 49 met f 363; KW 66 met f 440; KW 69 met f 389; KW 89 met f 591; KW 103 met f 456KW 140 met f 483KW 155 met f 130; en KW 173 met f 506 besomming. NOORDWIJK. Om een cent. De zer dagen maakten we een opstootje mee, waarvan een onnoozele cent de oorzaak was en wel in die mate, dat het mes er bij te pas kwam. Vroeger had men hier van messentrekkerij nogal eens last. tegenwoor dig komt het gelukkig slechts sporadisch RECLAME. is opgekocht door de Sigarenfabriek „Wascana" te Kampen, ilookt hiervan de lüR HAVANA met LICHT DELI ZArDBLAD a 10, 12, 15, en 20 Cent. ASSORTIMENTSKIST 40 stuks a f 5.50 pn avontuur van Ralph Smith, detective. door EDUARD HOBEL. •(Nadruk verboden). ip> mijnheer, -daar heb ik lang over na- ^ht, en ik geloof,.dat ik het nu aoh- ^el begrijp Ik zag gisteravond om !,iUT zes gedurende langen tijd een persoon telkens langa ons huis Ik kreeg hem in de gaten, door is de garagedeuren open had, want ik de auto zorgvuldig schoon, Om rits kwart over zessen werd er gebeld, V^n ik open gaan doen. Tót mijn ver- L was er niemand aan de voor ste bespeuren. Ik donk nu, dat die ud* tijd het reservoir heeft ver- zóó zal het zijn gebeurd!'-' zeade 1 Prinzend. Pepan^ raan er uit?" vroeg ik, l Tl niet veel van hem weten te zeg- antyoordde Mae Grervor nadenkend, E^a-kte geen erg fatsoenlijken ik herinner mij ook, dat hij een 1 ^rd droeg. VOOT M<ac Grevor, zeide Ralph. En toen Mac 6 in O^?Len Eddie, 1 tfLcrkarilör 611 diens vriend met een °8«npartij te doen hebben HOOFDSTUK V. Onderzoekingen. Wij bleven nog cenigen tijd napraten over de brutaliteit van de beide Bankroo- vers de beide, mag ik wel zeggen, want nu het vast 6tond, dat er een medeplich tige was, mocht aangenomen worden, dat de Bankroof door beiden gepleegd was al had de een zaoh dan wel niet veartoond, hij zou naar alle waarschijnlijkheid wel bij den ingang gestaan hebben, om zijn ka meraad te waarschuwen vcnor onraad, en om mogelijken bezoekers of beambten te beletten binnen to gaan. Wij hadden elkaar zoo een halfuurtje bezig gehouden, toen Ralph op stond. ,,Zou jij je willen belasten met het on derzoek omtrent de vernieling van het ben zine-reservoir V' vroeg hij. „Best-, Ralph, ik zal het doen. Geloof je, dat er eenige kans bestaat, om een nieuw spoor te ontdekken!" „Ik wil je niet ontmoedigen, Eddie 5 maar dk verwacht er nierb veel van. De man heeft te veel de 6traat op en neer geloo- pen om een spoor achter te laten, dat onze hond volgen kan het zou trouwens ook niet versoh genoeg meer zijn." Ja, en 't is dan ook nog de vraag, of wij hem de luoht kunnen geven, want onze vriend aal geen visitekaart je achtergela ten hebben." „Zeker! En nu, succes, hoor!" En hij wilde de kamer veria/ten. Ik hield hem tegen. „Wat ga jij in dien tijd doen?" vroeg ik, in de hoop, iets om trent zijn pla/nnen te weten te komen. „Dat zal ie nog wei eens hooren; maar nu nog niet." Weg was hij. Ik verliet op mijn beurt de kamer. Ik had mij bijna weer nijdig gemaakt om die weinige mededeelzaamheid van mijn vriendmaar ik wist mijn opkomende booze bui te onderdlrukken, wel wetende, dat het mij immers toch niets zou helpen op dit punt kon ik Ralph tooh niet ver anderen Mijn eerste werk was nu, naar de garage te gaan, ten einde daar na te speuren, of ik er micranhiip.n een of andere bijzonderheid kon ontdekken. Max Grevor had alles, wat hij wist, verteld, en van hem kon ik dus geen nader gegevens verwachten. Jk had al bijna de geheede garage doorzocht, toen ik iets óp den grond zag liggenhet bleek een klein aakvijlbjoi te zijn. Ik haalde Mas Grevor er bij, en deze beweerde posi tief, dat het vijltje niet uit zijn gereed schapskist kwam, en hij het nooit eer had gezien, ook niet in handen van Smith, die zelf wel eens de auto repareerde. De conclusie lag voor de hand het moest verloren zijn door den man, ddo het reservoir had vernield. Nu kwam liet er dus op- aan, den winkel terug te vinden, waar de vijl gekocht was, en te onderzoo- den, of er van daar uit eenig spoor naar den dader leidde, wat natuurlijk zeer du bieus was. Ik ging wat dioht-er bij het raam van de garage staan, en bekeek het vijltje nauw keurig. Het was ongeveer tien k twaalf centimeter lang, en had een klein houten handvat, waarop een geel etiketje zat ge plakt, dat er half was afgescheurd. Er zat nog wat vijlsel op, dat ontegenzeglijk van het reservoir afkomstig moest zijnverder was er, ongelukkig genoeg, geen vlekje o«p het vijltje te bekennen; ook was er geen spoor van eten vingerafdruk, het was een pas nieuw, waarschijnlijk naait eer ge bruikt werktuigje. Aanvankelijk dacht ik, dat het bekijken van het vijltje mij niet veel verder zou brengen, het was oen gewoon, alle- daagsch ding, zooals er duizenden te Lan den verkocht worden toen plotseling mijn oog viel op het gedeeltelijk ofge- echeurde etiketjeer stonden eenige let ters op, die ik bij het eerste onderzoek over het hoofd had gezien. Een dergelijke ontdekking is de meest normale zaak van de wereldhoe vaak ge beurt bet niet, dat raeri op een huis, waar men bijna dagelijks voor bijgaat, op een gegeven dag een op schrift waarneemt, dat men er 'te voren nooit heeft opgemerkt, of op een gedrukt papier,j dat men door omstandighe den herhaaldelijk heeft overgelezen, den vijfden of zesden keer opeens een druk fout bespeurt, waar geen der vorige malen de aandacht op was gevallen. RaLph had het dikwijls over deze eigen aardigheid zoo deta mocht den detective nooit overkomen, zei de hij altijdeen de tective moest zijn oogen goed open heb ben, <?ohter moest hij bekennen, dat hij zichzelf ook wel eens op een dergelijke on volmaaktheid in zijn waarneming had be trapt-. asines. Bays water R-oad, stond er op het gele papiertje. Men begrijpt, uat ik onmiddellijk Mac Grevor verzocht, met de auto voor te ko men, want ik brandde van verlangen, om maar Bayswater Rond to ga-an. En slechts enkele minuten later waren wij op weg. Yon Farrington Road naar BayswateT Road is een heelo afstand. Men begrijpt*, dat ik gedurende den ganschen tijd, dien ik in de auto alleen door bracht, mijn ge dachten Jiet gaan over het geheim-zinnige geval, dat ons bezig hield. Ik zal echt-er niet uitweiden over de meest mogelijke en onmogelijke veronder stellingen, die ik maaktebet zou mij wer kelijk te ver voeren. Teen eindelijk de auto door dc Bays water Road reed, was het gedaan met mijn ovorpe>inzingenik moest sohorp uitkij ken, want het was zaak bij icdcren ijzer winkel uit te stappen, en navraag te doen naar vijltjes. Eén ding maakte het mij eahter gemakkelijk, namelijk het gele eti ketje, want overal kota ik vragen, of do firma dergelijke papiertjes gebruikte, en 'dus onmiddellijk weten, of ik aan het goede adres wae, of niet. Eindelijk, toen wij de goheele breedte van het Hyde-Park afgelegd hadden, was ik, waar ik wezeri moest. De bediende, aan ween ik het vijltje toonde, zeide mij, dat er geen twijfel mogelijk was, of liet was uit huu zaak afkomstig. „Kunt u mii ook zeggen, aan wicn u van daag of gisteren een dergelijk vijltje heeft verkocht vroeg ik hem in spanning. Hij kon mij niet helpen, maar verwees mij naar een collega, die rnij aanstonds wist te vertellen, dat het vijltje behoorde tot een nieuwe zending, welke den vorigen morgen was aangekomen, hetgeen hij kon zien aan de gele kleur van het- etiketje, omdat, zooals hij verklaarde, de vorige zending door <3e firma van een blauw zegel was voorzien. Het vijltje kon beslist niet eer zijn verkocht dan den vorigen middag* Was heb eer verkocht, dan zou het omno gelijk zijn geweest, want deze vijltjes ghlf gen veel van de hand. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1922 | | pagina 5