kelijfc is V. I. O. S. sterk ia de meerderheid en mjoet de achterhoede van U. V. Si alle zei- Jen bijzietten om orkbedl te voorkomen, het geen haar goed afigaat. Als d'at zoo een mi auwt of tien gedai/uird heeft, komt eindelijk V. S. loe en neemt hét offensief over. Zij weet zelfs V. I. 0. S. terug te dringen en blijft vérder tot de ruêt töé eenigszins in de SP aieeitdérhèdd. Aanval op aanval wordt onder nomen, doéh dé meestên locapen déod op bui tenspel. Eens denken we de mid-woor te zien doelpunten als hij den bal maar voor in schieten heeft, dedh hij glijdt uit en valt boven op den bal. Dan denken we dat U. V. S. een strafschop te nemen zal krijgen als een aehterspeder van V. 0. S. in het be- rmeÖitë gebied den bal met de band terug slaat, déch dé scheidferechtér heeft het niet gezien. Na de rust wegen beide pa.rtijen beter tegen elkaar op en gaat hèt spel vluig op en neer. Bij èen der aanvallen van V. 0. S. komt Meerburg te vallen en valt met zijn hand op ién hal, waarvoor de scheidsrechter een straf- :chop kat nemen, waaruit V. t» O. S. de lei ding neemt, en deze even later vergroot, als de rechts-bmi'ten in buitenspelpositie eer. bal oegeapeeM krijgt en deze via een been van Meerburg in het doel schiet, 2—0. In dezen tand1 komt geen verandering meer. Op schit terende wijze weet Der Kinderen verder zijn doel schoon te houden. U. V. S. zwoegt voor en tegenpunt, d'ctch het mag niet baten. Keu rige voorzetten van dén links-buiten lompen op niets uit, tenyijl er veel door buitenspel ai staan verloren gaat. Zoo kwam aan dezen wedistrijtd een einde, dhch het programma voor dezen dag was nog niet afgeloopen. Toen de spelers zich weer aangekleed hadden, volgde er een gezamenlijke veldloop van eenige ki lometers over slooten en prikkeldraad om bij tijds de tram te halen, die ons naar den trein moest brengen. Zondér incidenten had dat niet plaats, één kwam er inplaatsvan over, in de sloot terecht en een ander bleef aan het prikkeldraad hangen. Eu dan durft men hier oog te zeggen, dat het U. V. S.-terrefn ver weg ligt D. L. y. I—D. T. S. I 7—0. Beide elftallen komen, als de Lcheidsrceh- ter beginnen blaast, compleet in 't veld D. L. V. wint den „toss'' en D. V. S. trapt met den vrij zwakken wind tegen, af. Direct ont wikkelt zij een vlug spel en het D. L. V.-doel doorstaat eenige gevaarlijke oogcnblikken, doch de keeper weet met veel geluk zijn deel choon te houden. Langzamerhand herstelt D. L. V. zich en weet door haar rechts-binnen op gelukkige wijze de leiding te nemen. Ver der tot de rust een gelijk opgaand spe'.. zon der dat een dör partijen het net kan vinden. Na de hervatting neemt D. L. V. het spel o handen en haar links-binnen weet uit oen door een mïd-voor goed1 aangegeven bal to doelpunten, 2—0. Nu speelt D. V. S. een verloren wedstrijd n achtereenvolgens weet D. L. V. door toe doen van haar rechts-bui ten, rechts-binnen, mid-voor en links-binnen den stand op te voe ren tot 70, waarmee het einde van dezen n de beste versta ndhoordrihg gespeel den wed- trijd komt Bij D. L. V. speelden rechts- en links-buiten en goede partij terwijl ook keeper en rcchts- r:2.1f een woord van lof toekomen. D. V. S. had vow haaT zwoegen in dc ecr- e helft wel een tcgenpunt verdiend, terwijl do keeper zijn elftal voor een nederlaag met 'uibbole cijfers behoed "heeft. De'heer H. S. Oroeneveld leid- ekend in de plaats ran den heer M. Wilkens, welke niet ver- ?henen was. H. F. C.—Oud-Internationals. Het elftal van internationals en oud-in* crnationals dat op Nieuwjaarsdag tegen 5. F. C. zal spelen is als volgt vastgesteld Göbel (d.); Otten en T. Kessler (a.); Bout my, Van Linge en Hörburger (m.); Boelie Kessler, Houtkooper, Wout Buitenweg, Dé Kessler en Nico Bouvy (v.). Competitiestanden. West. Ie klasse. doelp. gesp, gew. gel. verl. V.—t. pnt. gem. R. G. H. 11 5 5 1 25—12 15 1.36 H. B. S. 9 5 2 2 9—6 12 1.33 Aja± 11 5 3 3 16—12 13 1.18 BI,-Wit 11 6 1 4 24—19 13 1.18 Feyenoord 10 A 3 3 22—19 11 1.10 U. V. V. 12 4 5 3 15—11 13 1.08 D. F. G. 11 5 1 5 21—16 11 1 V. G. C. 11 4 2 5 17—18 10 0.91 Quick 11 3 4 4 10—17 10 0.91 Sparta 10 4 1 5 10—13 9 0.90 H. V. V. 10 3 1 6 11—18 7 0.70 Haarlem 11 1 2 8 13—32 4 0-36 West 3F. doelp. gèsp. gew. gel. veil. v.t. put. gem. Gouda 8 7 1 2.3—10 15 1.88 Alpkeu 7 3 4 8—4 10 1.43 Vios 8 5 1 2 28—15 11 1.38 L. F. C. 8 2 4 2 9—6 8 1.— V. C. S 7 1 3 3 10—20 5 0.71 U. V. S. 8 1 1 6 6—13 3 0.38 D V. V. 8 85 5—21 3 0 38 KO&FBAL. UITSLAGEN. W. I. A.D. T. V.Êkcelsior 5—4. W. I. B.Fluks—H. S. V. 5—1. ReadyD E. V. 4—6. O. I. A.E. E. C. A.Noviomagum 5—3. O. I. B.A. K. C.-D. O. V. A. 2—4. Overg kl. A.D. E. D.—D. D. V. 47. Overg kL B.Vitesse (H.)T. O. V. 6—4. W. II F.: S. D. O.—Rood-Wdt 1-1. Overzicht. Zooals we voorspeld hadden was de re gen weer -in vele gevallen spelbreker" en zo-rgd3 voor doorweekte terreinen. Het Leddsohe veld was ook wel doorweekt en glad, maaT o. i. toch best bespeelbaar. Het spelen was natuurlijk wat lastiger dan an ders, maar de korfballers moeten ook maar eens leeren op minder mooie velden te spelen. Intusechen is het een slechte wed strijd geworden tusschen Fluks en H. S. V., waarin Fluks het meest de overhand hacl en dan ook verdiend met 51 won. In de I A klasse heeft het tusschen D. T. V. en Excelsior danig gespannen. Veel in kracht verschilden de partijen niet. D. T. V. was een weinig productiever dan de Hilversummers, waardoor deze met een 54 nederlaag huiswaarts konden keeren. D. T. V. maakt nu een prachtkans op een kampioenschap. Nausikaa—H. K. V. ging niet door. In de B-klasse had D, E. V. vrij veel moeite met Ready. Deze laatste hield zoo goed vol, dat het er naar ging lijken, dat het resultaat .een draw zou worden. Op het laatst wist echter D. E. V. de over hand te krijgen en daardoor met 64 te winnen. In het Occten won E. K. C. A., zooals we voorspeld hadden, normaal met 53 vain Noviamagum D. O. V. A. verraste een ieder door A. K. O. op eigen terrein eetn 42 nederlaag toe te brengen. In de overg. klasse had D. D. V. vrij veel moeite met D. E. D., dat dit keer bijzon der goed speeldfc? Echter het verdedigen van D. E. D. is nog wat te zwak, waardoor D. D. V. 3 punten voorsprong kom behalen. Zij won met 74. Vitesse (H.) toonde nog eens haar oude late klasse capaciteiten en wist daarmee T. O. V., zij het met weinig verschil, met 6—4 te slaan. In \Vest II F kom S. D. O. het, ondanks een veldmeerderheid, slechts tot een ver deeling der punten met R. W. brengen. 7 -cs Fluks—H. S. V. 5-1. Toen wij gisteren op het terrein aan den Zoeterwoudschen Singel kwamen, viel het nog te bezien, of de wedstrijd door zou gaan. De terreincommissaris had het veld goedgekeurd, maar de scheidsrechter wilde het afkeuren Na besprekingen door deze twee personen en de resp. aanvoerders, be sloot men toch te beginnen, terwijl om de beide palen zand gestrooid werd. Wij hoor den verschillende personen beweren, dat veld onbespeelbaar was, daar het te glad was. Wij zijn het echter met deze personei niet eens. Ja zeker, het veld was glad, maar de korfballers mogen zich ook wel eens aar», passen aan minder gunstige terreinomstan digheden, al zal hun terrein hooger eischen stellen, dan bijv. dat der voetballers. Deze laatsten hadden zeker de korfballers uitge lach em, dat men zoo'n veld wilde afkeuren. Menig voetballer zou wenschen, dat hun terrein zoo mooi was. Dat het veld bespeel baar was bleek later wel uit het normale verloop (zonder ongelukken) van den wed strijd. Natuurlijk kwamen er wel enkele vermakelijke gevallen voor, door het gladde veld, maar dit zorgde ook voor de goede harmonie. Dit was trouwens ook het eenige goede van den wedstrijd, want het spel waa over alle liniën en bij beide pairtijen slecht te noemen O. i. lieten de spelers zich nog te veel intimideeren door de gladheid, wat wij vooral van Fluks niet hadden verwacht, wat zij speelt meestal de geheele competitie op een glad terrein. Vroeger zagen we zoo wel Fluks als Vitesse uitstekende wedstrij den spelen, onder zulke, ja zelfs slechtere terreinomstandigheden. Het jongere ge slacht schijnt zich niet meer zoo gauw aan te kunnen passen aan deze onoverkomelijke bezwaren. Laten we het mislukte spel door de gladheid even buiten beschouwing, dan moeten we helaas bekennen, dat het spel in tactisch opzicht ook slecht te noemen was En dit heeft weinig met de geaardheid van het terrein te maken. Van fouten der tegen partij bijv werd zelden geprofiteerd. De opstelling der spelers(sters) in de verschil lende vakken was slecht, wat juist met êen glad veld een eerste vereischte is. Zoo wel Fluks als H. S. V. gingen aan dit euvel mank. Van de spelers zouden we alleen wil len noemen Christiaanse, die door zijn dwi en goed volhouden boven de anderen uit stak. Als scheidsrechter Van Driel, die wel vol deed, beginnen fluit, stellen de ploegen zich met vijf heeren op, daar er bij H. S. V. één mankeert. Fluks heeft bovendien een in; valster voor mej. Tr. Hoeks. De beide aan vallen krijgen nogal veel werk te doen. Adams is het gevaarijkst in den aanval. Hij weet dan ook goed H. S. V. de leiding te geven. Ge'en drie minuten later echter een goede aanval van Fluks, waarbij Van Bem- mel al vallend met een ver schot gelijk maakt. De volgende Fluks-aanval werkt zeer laksch. Uitloopen doet men daar niet.' De punten moeten daar door een gelukje komen. Dit gebeurt ook als H. S. V. slecht wegwerkt en Meijer daardoor kalm 21 kan scoren. Fluks blijft sterker, maar haar aan val knoeit erbarmelijk. Toch weet Tuk, als er 35 minuten gespeeld zijn de voorsprong te vergrooten door een schot achter den paal. Fluks moet nu met 1 heer en 2 dames aanvallen, tegen een sterke H. S. V.-ver dediging. Toch speelt deze aanval beter dan de vorige. Mej. M. Hoeks mist een prachtkans, terwijl Schneider twee keer ach ter elkaar pech heeft. Rust treedt met 31 in. Na een korte pauze wordt weer begon nen, Het spel golft langzaam op en neer. De H. S. V.-aanval is ongevaarlijk, terwijl de Fluks-dito slecht schiet of pech heeft. Eerst na een halfuur spelen kan Schneider kalm 41 scoren Door dit succesje aange moedigd komt er wat meer vuur in de rood witte gelederen. Spoedig daarop vergroot Schneider de voorsprong op denzelfden ma nier. In de schemering en ten slotte duister nis worden de overige tien minuten gespeeld Gescoord wordt er echter niet meer, zoodat Fluks met 51 won. S. D 0.—R. W. 1—ï. In een wedstrijd, waarin S- D. O. voort durend sterkeT was, zag zij nog kans gelijk te spelen Dit moet echter voornamelijk aan haar zelf te wijten zijn, daar haar aan val, toer het wat minder ging, alles ging verknoeier, voornamelijk door Staay, met gedekt doelen en ruw spel. S. D. O. kwam met 5 dames op, maar tegen Rood-Wit liet uitvallen Het- veld was zeer glad, waardoor goed spel onmogelijk werd. S. D. O. paste ziob het "best aan bet terrein

Leidsch Dagblad | 1922 | | pagina 11