Tenslotte nog twee surprises. Friesland, dat tot nu toe zoo goed heeft gespeeld, werd met geweldige cijfers door haar stad genoot© gekraakt. Zou het mét de geest drift der blauwhemden nu al 'zijn ge daan? In Groningen een sensationeele ont moeting tusschen Veloöitas en W. V. V. Na de beste prestaties van d© laatste weken heeft' W. V-V. eenigszins teleurgesteld. Maar 5—2, dat is voor 'Ae groen-witte Gro ningers te veel A. S. C.—D. E. C. 2—0. Jn een mooien en spannenden wedstrijd heeft A. S. G. gistermiddag een volkomen verdiende overwinning behaald op het Am- sterdarasche D. E. C., dat zeer zeker kra nig partij heeft gegeven, maar toch tegen de Leidsche combinatie lang niet is opge wassen. Zij mag zich' zelfs met den 20 uitslag nog erg gelukkig achten, want tac tisch stond het spel van A. S. C. stukken hooger, zoodat het grootste gedeelte van den kamp zich op de Amsterdamsche helft heeft afgespeeld. A. S. C. was best op dreef gistermiddag en speciaal achterhoede en halflinie blonken ver boven die van de tegenpartij uit. Blom in het doel maakte eenmaal een fout door den bal te laten vallen, doch' heeft overigens keurig werk verricht. Josson en (Warns speelden een klasse beter dan hun tegenstanders, fcerwyi de rood-zwartö aanvoerder bovendien Swart- touw-neigingen aan den dag legde en den •D 'E. C.-aanval keer op 'keer off-side zette- De middenlïnie, gelijk gezegd, was zeer voldoende, met Roem als uitblinker. Vreeken liep echter te veel van zijn plaat-s en liet daardoor den vijandelijken linker vleugel herhaaldelijk vrij spel. Over de voor hoede zijn wij tevreden, doch niet voldaan. \Velzenes was hier de man, die tengevolge van zijn heerlijk doorzetten een voortdurend gevaar was voor de' tegenpartij. Verder speelde De Ruyter, in het veld buitenge woon handig, maar helaas mist hij een zui ver en hard schot. Bovendien beging h\j voor rust de fout het spel niet genoeg open te houden, niettegenstaande het korte samenspel steeds weer doodliep op de zwaar verdedigende Amsterdamsche achterhoede. Het resteerende drietal was matig, en heeft weer vele kansen verknoeid. Ook da gasten waren voor doel niet, bijzonder gevaarlijk, behalve dan de midvoor. Zij beschikken over een goed elftal, met keeper, linksback en midvoor als uitblinkers, dat sneller is dan A. S. C., en tevens technisch op een vrij hoog peil staat. Doch de tactiek liet te wen- schen over, zoodat het spel der Amster dammers door geen verrassende doorbraken werd gekenmerkt, terwijl het plaatsen van den bai dikwijls bij heb onbenullige af was. Delediing bleek bij scheidsrechter Hiericx in uitstekende handen te zijn. Ket is nog niet eens heelemaal twee uar als de elftallen zich volledig opst.ellen. A. S. C. trapt af en brengt onmiddellijk het spei op de Amsterdamsche helft-. Wel doet D. E. C. even een tegenaanval, maar deze wordt door Josson en Stephanus gemakkelijk bedwongen, en dan wordt de D. E. C.-keeper aan het werk gezet, wat dezen echter goed afgaat- Een schot van N. N. millimetert den paai. 'Dan wordt de doelman uit de goal gelokt. Janssen krijgt het leer en scniet in het verlaten doel, doch juist op hfet laatste moment duikt de rechtshalf op en weet het schot te keeren. Weer komt A. S.C. terug. Ontzettend haj:d kogelt de A.S.C.-, linksbinnen tegen den onderkant van de lat. De bal stuit omlaag, 8n,.goaF davert het langs de lijnen! Doch' de keeper werkt nog weg, en de arbiter, die te ver af stond om het feit te kunnen constateeren, laat terecht doorspelen. Thans doet ook D. E. C. eenige goede aanvallen. Als .Vreek9n ver van zijn plaats is gedwaald, wordt Warns handig door den linksbuiten der rooineks gepasseerd, en volgt een mooi ver schot, dat door Blom wordt weggestompt. Erg ge vaarlijk zijn de Amsterdammers overigens ni6t. Hun samenspel is wel aardig, maar niet productief. Dat van A. S. G. is onbe twist beter, maar het zit den rood-zwarten niet erg mee. Hun schot laat echter evenzeer te wen- schen over, terwijl bovendien de D.E.C.- doelman zeer safe is. Dc backs verdedigen goed, doch hun wegtrappen is bonsden peil. I>at desondanks A.S.C. er niet in slaagde te doelpunten is onbegrijpelijk. Zelfs voor open doel schiet Janssen naast, terwijl hij even later recht op den keeper afschiet. Na 20 minuten komt eindielijk voor de twee- det maal een schot op Blom's heiligdfom, waarbij het leer nog hoog over gaat.. De Leidenaars blijven steeds in de meerder heid, maar zonder resultaat, mede tenge volge van het te hard aangeven door de halflinie. D.E.C. moet het in deze periode hoofdzakelijk hebben van haar rechtervleu gel, die nog al eens goed opbrengt en voorzet. Voor doel is er echter nooit iemand om den kans te benutten. Aan da andere zijde dribbelt De Ruyter door alles heen om tenslotte zoo onbenullig mogelijk zich den bal te laten ontnemen. Stephanus ko gelt over de lat. In de laatste minuut nog een gevaarlijk oogenblik voor het Leidsche doel als Blom heit leer kwijtraakt, dloch Warns snelt toe en weet op 't nippertje een doelpunt te voorkomen Dan is het rus ten. Nauwelijks is er weer begonnen of N. N. en p>e Huyter snellen gped oombineerend dopr de Amsterdamsche verdediging. Zij worden echter vlak op de hielen gezeten en zoo gaat 't schot van den linksbinnen 'jam merlijk naast. Een vlugge D.E.C.-aanval wordt corner gewerkt, die acihter gaat, en clan komt voor A.S.C. de kans van den dag. Na een geknoei voor het vijandelijk doel plaatst Janssen naar den toeloopenden Yan der Mark, 'die op minder dan een me ter afstand" vrij voor den doel mond komt te staan. Desondanks slaagt, hij er in huizen- hoog over te schieten. Het spel golft nu heen en weer, doch de voorhoede der rood- heunden staat keer op keer off-side wat den arbiter niet ontgaat. Zoo blijft rood-zwart gevaarlijker en de gasten zien thans geen anderen uitweg mëer dan tijd te winnen. De linkshalf krijgt- een waarschuwing we gens unfair spel. De enkele malen dat zij voor hét Leidsche doel komen dreigt er evenwel gevaar. Bij een scrimmage brengt Blom redding. Direct daarna mist Josson. Blom is uit z'n doel en de Amsterdamsche rechtsbinnen heeft slechts voor het intrap pen. 01 Vreeken denkt er niet aan. Ais uit den grond verrezen staat hij plotseling op de lijn en ds bal gaat veldwaartsHet blijft nog maar steeds dubbelblank. Warns schiet uit een freekick over de lat. Kogels van N. N. en Van der Mark gaan naast, terwijl de rest in handen van den keeper komt. Ook cfe D.E.C.-linksbinnen zendt een praohtschot in, dat over de lat scheert. Eindelijk na 35 minuten komt het lang verwachte A.S.C.-doelpunt. Voor de Am sterdamsche veste ontstaat een gewirwar van spelers, waaruit De Ruyter ten laatste den bal in het net loopt. 1—0. Thans gaan da roodliemden weer enthousiast ten aan val, maar De Ruyter trekt zich in de halflinie terug en aldus loopen hun atta- cuej op niet uit. De A.S.C.-voorhoede, die thans tot 4 man is ingekrompen zit ech ter ook niet stil en onder geweldig enthou siasme vah het publiek wordt het cïoel der tegenstanders heftig bestookt. Na een snelle ren langs cfe lijn zet 'Van der Mark mooi voor, Welzenes stopt den bal, pas seert den linksback, en dan...... verkondigt een gebrul uit meer dan drieduizend kelen dat de voorsprong tot 2O is vergroot! Met dezen sta/rid komt drie minuten later het einde. B. M. T.Lugdunum 31. Als om ruim twee uur de- scheidsreohter Iaat beginnen stellen beide ploegen zich volledig op. B. M. T. wint den toss en kiest de zon in 't ge zicht. Direct wordt er van beide kanten vlug ge wenkt met de groen-witten in den' aanval, maar hun aanvallen worden voorloopig gestuit. Na eenige momenten vond de linksback Miog van B. M. T. het schijnbaar njet erg om een speler van Lugdunum binnen het beruchte gebied neer te smakken, wat de scheidsrechter niet zag.-of .Et wend snol gespeeld, waarbij de rechtsbui ten vam B. M. T. zeer gevaarlijk was. Voorloopig kon de Lugd.-linkshalf hem echteT op verdien stelijke wijze in bedwang houden, terwijl Van der op keurige jyijze zijn doel schoon hield Gesteund door de safe spelende achterhoede, die zich steeds keurig weerde, ging Lugdunum nu weer ten aanval, v. Well, die als altijd in goede conditie was, zette geregeld zijn voorhoede aai 't werk maar het wilde niet lukken. Hoewel deze goed 6peelde scheen het toch dai, de spelers op het gegeven moment voor doel de kluts kwijt raakten. De vleugelspelers, vooral A Goddijn, Hepen bovendien van hun plaats. Als de rechtsbuiten van B. M. T. den bal krijgt, zet hij voor en met eon-hard schot heeft B. M. T. (onhoudbaar voot v. d. Berg) do la ding. Dan krijgt I. Neuteboom den bal. Een soböt in den hoek, hij zit, hoera wordt er ge schreeuwd*. maar de bal stuit tegen de ijze ren boog terug in 't veld, wat aanleiding g< dat er doorgespeeld wordt op last van scheidsrechter. Eigenaardige beslissing van den arbiter, die steeds met zijn hoofd schudde en zei de: ik heb niets gezien. Weer zat de vlugge rechtsbuiten van B. M. T. gevaarlijk voor doeL Een sohot volgt, dat v. d. Berg prachtig stopt. Weer krijgt de reoht-Sbuiten het leer te pakken, de Enksbinnen van B. M. T. plaatst zicfli tus- sollen de backs en keeper in om den bal af te wachten, -maar do rechtsbuiten schiet zelf kei- hard in 't doel. Hoewel dit punt beslist buiten spel was. kende de scheidsrechter dit toe. Lug dunum liet zich daardoor niet ontmoedigen en speelde enthousiast door. Dan krijgt A. Goddijn een. ongeval. .Hij. werd pardoes omver geloopen en moet het veld verlaten. Even daarna k het rusten. Als weer begonnen is, zet Lugdunum alle zei len bij om den achterstand in te halen. Gere geld zitten zij voor het doel. Een prachtschot van Bavelaar gaat net over. Weer kamen zij tc-rug. B. M. T. wordt geheel ingesloten, maai het mag niet lukken. Als dan I. Neuteboom. den bal krijgt, schiet hij keurig in, maar nog net werkt de keeper corner. Deze wordt goed geno men. Een scrimmage voor :t doel en I. Neute boom schiet prachtig in de touwen. 21. Als ei weer afgetrapt is komt Lugdunum weer opzet ten, maar het mag niet lukken om gelijk te ma ken. Do Jong krijgt nog een prachtkans, de bal gaat jammerlijk naast. Als -dan de links buiten van B. M. T., die steeds opvalt door zijn forsch spel, den bal te pakken krijgt achter backs, dus in buitenspel-positie zet hij voor en de linksbinnen doelpunt. De scheidsreohteT haalde zijn schouders op en kon direct geen be slissing nemen, maar toch werd door het aan dringen van den grensrechter en het publiek' het doelpunt toegekend. Heel raar, maar enfin. Lugdunum zag, dat 'het een verloren spel was en verslapte merkbaar. Als dan weer dé links buiten van B. M. T. een voorzet geeft, die weder 'door den linksbinnen in een doelpunt werd om gezet, wat een zuivere goal was, gaf de scheids rechter buitenspel. Nu weet men niet meer waai zich aan te houden. Als het spel weer hei-vat is krijgt Bavelaar den bal te pakken, maar voor hij weet te plaatsen, floot de scheidsrechter einds en heeft zoodoende Lugdunum een onverdiends nederlaag te 6likken gekregen. Wat het spel van Lugdunum betreft, dat was goed. Vooral v. d. Berg deed zijn werk keurig. Ook de achterhoede was trapvast Wat betreft de middenlinie was v. Well de uitblinker, ter wijl J. Segaar, die de plaats van A. v. Sohootea - heeft ingenomen een merkbare verbetering bleek te zijn. In de voorhoede waren Bavelaar en I. Neuteboom benevens B. Goddijn goed. A. God dijn was vooral na de rust als gevolg van zijn ongeval, minder. De Jong. kreeg weinig te 'doen om zijn capaciteiten te toonen. De leiding 'hebben wij nog nooit zoo slécht gezien. L. F. C.—U. V. S. 1—0. Zonder geluk speend is L. F. C. er in geslaagd, U. V. S. met 10 te slaan. On danks hun zwoegen wisten de blauw-witten niet tegen te scoren. Geel-zwart neemt het spel direct in handen en bestormt onmid dellijk het U. V. S.-doel. De aanval stuit echter op de achterhoede. De rechtsbuiten van U. V. S. weet den bal te bemachtigen en lost eeif goed schot, dat echter door den L. F. C.-doelman goed wordt behan deld. Aan den anderen kant zendt Nap ns goed samenspel een keihard schot in, maar het is de bovenlat die het U. V. S.-doel schoon weet te houden. Ook Veenhuizen weet een flink en kogel tegen den paal t« jagen. De halflinie van L. F. C. weet haar voorhoede wel aan het werk te houden, spe ciaal Labordus, die prachtig steunt. Het kan dan ook bijna niet uitblijven dat er gedoelpunt wordt. Maar toch komt de rust met blanken stand. De tweede helft is 10 minuten oud als Rietbergen den bal keurig C. tri C

Leidsch Dagblad | 1922 | | pagina 10