In de West I A Masse was de meest eigenaardige wedstrijd wel die tussbhen Nausikaa en D. T. Y. Na IMj uur spelen had nog geen der clubs bet doel kunnen vinden, hoofdzakelijk door goed verdedigen en den sterken wind. D. T. Y. is daardoor haar 2de punt kwijt. O. S. 0. R. liet zich van baar beste zijde zien en veroverde haar eerste punten op Advendfo. Na spannen den strijd bleef O. S. C. R. met 53 in de meerderheid. In de B-afdeeling liet H. S. Y. het lee- lijk liggen tegen Rozenburg. In 't veld was ze geenszins de mindere, maar de wind zorgde er wel voor dat er niet behoorlijk gedoeld kon worden. Rozenburg had twee keer succes, en won dus met 20. In het Oosten zette Quick haar schre den op den weg naar een kampioenschap verder door Noviomagum, wel is waar de zwakste der afdeeling, met 71 te ver slaan. Rapidiitas kon het tegen H. K. C. op eigen terrein niet bolwerken en verloor van deze stevige ploeg met 20. In de overgangsklasse A liet D. D. Y. haar eerste punt vallen. Ondanks haar overwegend spel kon ze het door de weers omstandigheden niet verder brengen dan een gelijk spel (22) tegen Swift. De an dere oud 2de klaeser deed nog beter werk en versloeg T. E. K. 0. A. na spannen den strijd met 2—1. D. E. D. verraste ons door D. Y. D. met het eenige punt van den wedstrijd te verslaan. Onmacht bij het doelen was ook hier de oorzaak van de lage score. K. Z. schijnt <op haar terrein onverslaan baar te zijn. Verloor ze in Haarlem met 52, nu wist ze Haarlem er met 50 onder te houden. Heb Dondsohe H. B. S. blijft in de B.-af deeling met Yelox aan het hoofd gaan. Nu versloeg ze A. L. O., zij het met eenige moeite met 53. Yelox maakte de Delfte- naren in en heeft nu dooa* deze 123 zege een prachtig doelge-middelde. Behalve de voornoemde twee 2cïe klasse wedstrijden vond nog plaats H. B. S. (H.)H. S. V. II was de vierde 31 neder laag werd voor H. S. Y. II. Ten slotte willen we .nog opmerken dat er in het Maandag ochtendblad der Cou rant de wedstrijd H. K. Y.Vitesse (L.) als gestaakt staat genoteerd. Ons is daar niets van bekend, wat trouwens ook uit het verslag blijkt. Wij nemen dus den wedstrijd voor gespeeld" aan. Fluks—Ready 5—2, Een koude Noordenwind stond dwars op het veld. Gelukkig, dat de huizen aan den Plantsoen-kant nog wat tegen hielden, an ders wa9 het niet te harden geweest, den wel is waar aangenamen, maar op geen hoog peil staanden wedstrijd bij te wonen. De spelers(sters) hadden schijnbaar veel last van koude handen, waardoor vangen en plaatsen slecht was. Ready had daar nog het minste last van. De Leidenaars speel den een matig partijtje. Tactisch staken ze zeker boven de Amsterdammers uit, maar technische fouten waren er bg de vleet. Een opmerkelijke fout der meeste Fluksers was, dat ze bij verre worpen niet inliepen, maar kalm afwachtten of de bal hun zou bereiken, Trouwens, het uittloopen, dat daarmee in nauw verband stond, was ook niet al te best. Het plaatsen geschiedde over het algemeen met slappe boogjes. Laag spel zag men maar weinig. Er werd meestal zoo hoog geplaatst, dat de spelers den bal niet konden bereiken of in het ge heel niet. Wij vermoeden, dat er brj Fluks te weinig geoefend wordt in dit onderdeel. Meyer was de eenige, die hierop een uit zondering maakte, daar hij steeds op goede hoogte plaatste. Deze speler was boven dien goed op dreef. Ook V3n Schneider kan dat gezegd worden. De beMn-aanval was het zwakste vak, hoofdzakelijk de oor zaak van verkeerd indeelen. In dit *'ak stonden de zwakste speler en speelster. De speler was een invaller voor D. Chris- tiaanse. Dat de invaller niet zoo goed meer kan, is niet zijn schuld, daar hij geen tijd heeft om te oefenen, en bovendien onverwachts moest invallen. Het zal -voor taan beter zijn niet de zwakste spelers (sters) in een vak te zetten. Ready speei- de zeer enthousiast met een goeden kijk op den bal. Technisch was ze wel goed, maar tactisch stond haar spel zeer laag. Dat ze met rust nog met 10 voorstond, was meer de schuld van den zwakken Fluks-aanval, dan van tactisch verdedigen. De dames spelen een pittig spel, maar ook hier ontbreekt de tactiek. De geheele ploeg is een forsch, maar eerlijk spelend twaalf tal. Te kwart over twee liet scheidsrechter Gehrels beginnen. Het spel gaat direct ge lijk op. De Ready-aanvallen zjjn gevaar lijker dan die' van Fluks, waarin geen, ver band te vinden is. Al spoedig blgkt het, dat het heel wat moeite zal kosten Fluks een voorsprong te geven. Een verkeerd uit werken van Ready bezorgd Fluks een mooie kans, maar door zenuwachtig wer ken gaat deze verloren. Beramel snelt eenige malen mooi door de verdediging heen, maar hij krijgt de ballen niet goed voor, waardoor hij zijn gevaarlijke schoten niet kon lossen. Aan den anderen kant wordt veel gevoeld, maar de korf wordt steeds te laag gezocht. Ook gedekt doe len kwam hier nogal eeps voor. Als het spel ongeveer 40 min. aan den gang is, komt eindelijk het eerste punt, als de Fluks- verdediging een keer vergeet op grooten afstand te dekken en Kapper daarvan ge bruik maakt. Rust treedt met 10 voor Ready in. Na de thee pakt Fluks wat beter aan, maar de bal blgft nooit lang in dan aanval. Aanvoerder Woudstra speelt hier een goed verdedigingsspel. Echter na een kwartier loopt hg wat te snel, waardoor hg zijn tegen partij voorbij schiet en Bemmel van verre gelijk maakt. Met de wisseling treedt er meer vuur in de Fluks-gelederen. Geen vijf minuten er na doelt Schneider mooi van achter den paal. Ready maakt echter spoe dig gelijk, hoewel er o. i. een luchtje van „loopen" bg was. Dan komen er plotse ling 2 doelpunten door slecht verdedigen van Ready. Het leek wel of zg Je kluts kwijt was. Tuk en mej. Tr. Hoeks kunnen kalm 42 noteeren. Met de begin-opstef- ling is het weer misère in Fulks aanval. De Amsterdamsche aanval is gevaarlijker, maar doelt slecht. Even voor het einde maakt Wassenaar va i een mooie kans ach ter den paal gebruik en zorgt voor een 52 eindstand voor Fluks. Scheidsrechter Gehrels leidde uitstekend en maakte een zeer aangenamen indruk. Dit zal ook wel een der oorzaken geweest zgn, dat deze wedstrijd in zoo'n goede har monie verliep. H. K. V—Vitesse (L j 2. In een spannenden wedstrijd heeft Vitesse Haar tweede zege behaald, hoewel 'die onder gunstiger weersomstandigheden grooter geweest zou zijn. Het H. K. V-terrein ligt aan den rand der duinen en is wel beschut tegen Westenwin den, maar ligt open en bloot voor den Noorden en Oostenwind. Daardoor was een verblijf op dit terrein gisteren.' alles behalve aangenaam. De sterke wind was dan ook oorzaak, dat er van de schoten weinig terecht kwam. In de Viiesse- gelederen speelden de beide v, Noort's weer mee, wait ondanks de weinige oefening goed te merken was. Toch had Vitesse nog 2 invalster?, die waarschijnlijk wel in het eerste zullen blij ven zitten. Even over tweeën werd onder leiding van den heer Schmidt begonnen. De scheidsrechter scheen ook zeer last van de kou te hebben, wat bij hem op de oogen sloeg, want er werd door liem veel over het hoofd gezien. H. K. V. heeft den wind in den rug, waardoor ze in het voor deel is. Vooral voor het Vitesse-midden vak is het zwaar werk, daar het doorbrengen bijna on mogelijk werd. v. Noort is echter goed op dreef, waardoor de Vitesse-aanval nog genoeg te doen krijgt. Veel kansen krijgt deze niet. terwijl slecht schieten punten voorkomen. De H, K. V.- aanyal, hoewel meer in aotie zijnde, werkt pri mitief, waardoor het aantal doelkansen gering is. Toch weet H. K. V. na een halfuur spelen het eerste punt te maken met een goed schot. Ycor rust wordt niet meer gedoelpunt. Na de pauze heeft .Vitesse het voordeel van den wind. Ze i> overwegend sterker. Het duurt echter lang eer de gelijkmaker ter wereld komt, als gevolg van slecht schieten on slecht aangeven van de invalster. Menig H. K. V.'er denkt dat het einde met 10 zal komen als 10 min. voor het einde Vitesse door mej. v. Noort gelijk maakt De wisseling geoft Vitesse een rcor groote meerder heid. Het Leidsche middenvek v. GinkelKay- zer keert bijna alles. Van Noort in den aanval werkt uitstekend. Door zijn toedoen krijgt Ni- cola de kans van den dag, welke hij ook benul. De nog te spelen tijd blijft Vitesse sterker, maai er komen geen doelpunten meer, waardoor Vi tesse tenslotte met 21 wint S. D. O.—Emma 1—5. In een nieuwen wedstrijd heeft S. D. O.j door een inzinking in de laatste minuten met te groote cijfers van Emma verloren. In het begin was S. D. O. in de meerden heid, waardoor de aanval veel te doen krijgt. Zij heeft voorloopig geen succes door het letterlijk vasthouden der Emma verdediging. Plotseling staat mej. Boter- mans. vrij, Zij maakt geen fout en S. D. O. leidt door een keurig schot. Daarna v.il het niet meer in den Leidschen aanval lukken cloor misverstaan der spelers onderling. In de S. D. O.-verdediging wordt goed ge werkt, vooral door de dames. Hier gaat het spel over in rugby, als gevolg van het niet kunnen doelen der Emma-spelers. De Emma-speler Heinz (vroeger ook al een be ruchte in de 1ste klasse) gaat zelfs boksen. Een waarschuwing aan deze speler gericht vonden we dan ook een te lichte straf. De rust komt met 10 voor S. D. O. Na de pauze is het weer het oude liedje. S. D. O.'s spel zinkt erg in. Een Emma-dame maakt spoedig gelijk. Door het Emma-mid- denvak wordt alles onderschept. Punten zijn dan niet meer te voorkomen. Door een eigenaardigen stand in de verdediging komt een Emma-heer vrij en geeft zijn club de leiding. Doordat een bal uit de handen van een middenvakspeler van S. D. O. wordt gesl.agen naar een Emma-aanvaller, komt het derde punt ter wereld. S. D. O. heeft dan iir" de laatste minuten niet veel meer in te brengen. Een heer en een dame doelen nog uit gedekten stand, waardoor Emma ten slotte met 51 wod. Vierde lustrum D. T. V. Zondag a.s. houdt D. T. V. ter e'ere van haar 4de lustrum serie-wedstrgden. Het bij loting vastgestelde programma luidt als volgt: 10 uur: D. E. Y.Vitesse (L.). 11^ uur: D. T. V.—Fluks, uur: Eindstrijd HOCKEY: Leidsche M. H. C. De Leidsche M. H. C. is alsnog inge deeld in de Westelijke competitie 2de klasse B. SCHERMEN. Het kampioenschap van Nederland. Hef sehermkampioensdhap van Nederland werd1 gisteren te Utrecht gewonnen door ka pitein Soherpenhuyzen (zaal Bouillet) met I gewonnen partijen. 2. Mr. Bos (6 gew. part.) 3, Brouwes (5 gew. part.) 4. Majoor Schef- fers (5 gew. part.) WIELRENNEN. Peeters wint te Keulen. Te Keulen heeft onze landgenoot Maurice Peeters gisteren in. de sprint gewonnen van Oszmella en Rossbaeh, De uitslag was: le Manche 1. Peeters2. Rossbaeh (2 lengten)3. Osamella (2Va I) i 2e Manche 1. Peeters 2. Rossbaeh (D/s 1-)| O. Osamella. 3e Manche 1. Peetens2. Rossbaeh (1 1 )- 3. Oszmella (banddiikte). Moeskops verliest van Poulain. De uitslag van de gisteren te Parijs ge houden sprintmaoh tussehen Moeskops en i Poulain is volgens „De Ort." le Manche1. Poulain 2. Moeskops. 2e Manche 1. Moeskops2. Poulain. Beslissing 1Poulain 2. Moeskops. B

Leidsch Dagblad | 1922 | | pagina 14