I I l Manstruien Moeders van Rusland versch geslacht Vleeseh W. F. KORSj Magazijn „Nederland' Kleeding en Staieedng UIT ONZE STAATSMACHINE. SPORT. VARIA. Geen Csdeaux, toch grooten omzet WAAROM??? m Blauw, Zwart, Grijs en Wit HaarS.straat 241 Jongens en Meisjes GROSS VAM VLIET HOMOKORD. HOOIGRACHT 50. Dames-, Heeren -en Kinderkleeding en J. Mantel, 26 j. S. P. van den Ban. 26 j. en M. L. C. van der Wiel, 20 j. J. Beets, 24 j. en W. Hardeman, 22 j. J. M. Greven- good, 27 j. en A. M. Droager, 22 j. Overleden: Oomeilia van Rooijen, 89 j. wediuwo van G. de Vries. De heer R. Datema, te Aalsmeer, is te 's-Gravenhage geslaagd voor het examen wiskunde L. O. De „Sta.-CrV' bevat de statuten van 'de N. V. kweekerij „Rozenlust", gevestigd te Aalsmeer. KATWIJK. Burgerl. Stand. G e b ore nTrijntje, d. van A. B. Maajg- delijn en W. Varkevisser. Hcnderóna, d1. van A. J. Hoek en H. de Mooij. -Gerrit, z. van G. Kimt en T. van der Plas. Gijsbertois, z. van I). van cfer Niet en G. Minnebrand. Corneiis, z. van G. Meijvogcl en G. Keelëwijn. Irometje, tfc. van G. van Duijn en T. van der Boon. Cornells, z. van J. Hoek en A. van Duijn. Johan Wilhelm, z. van C. H. Sohui- temakeir en J. van de>r Heeft. Agaida, d. van J. van der Bent en N. Zwaan. Teunis, z. van D. Durieux en A. Vos. Joihanna, d. van A. Hartkamp en P. Veenstra. Hendrik, z. van H. Nocxrt en J. M. van Klaveren. Cornelia, z. van C. Duibbelaar en J. van der FLas. Wilbelmina, d. van 0. van Rijn en ,W. Krijgsman. Ondertrouwd: BaTend Baatiaan en Lena Messeimaker. Anton Spiercdburg en Jaantje Hoek. Jan van Beelen en Annetje Ouwehand. KATWIJK-AAN-ZEE. Met het leggen van de fundfeering voor <ïe huizen der Kat- wijikscbe BouAWoreenigdng is een aanvang gemaakt. Van de trawlvissoherij kwamen Donder dag te I Jmuiiden aan de markt do loggers K.W. 60 met f 452 K.W. 137 met f 355 K.W. 36 met f 629 K.W. 49 met f 268 K.W. 48 met f582 en K.W. 115 met f391 besomming. NOORDWIJK. De „Sts.-Crt." bevat de gewijzigde statuten van de N.V. Maat schappij tot exploitatie van een Casino en sportterreinen, Noordwijksche Sportveree- niging, gevestigd alhier. OEGBTGEEST. Kerkelijk bericht. Ned.-Horv. Gem.Zondagmorgen, te tien uur, in de kerk, dis. M. J. Pun9elie, van Lci- dén, en in <Je Bewaarschool aan den Morsoh, de heer N. E. Breoman, godsdienstonderwij zer. Des avonds, te halfzeven, in „Irene", ds. A. J. Ruys. In de maand October is weer gelegen heid zich aan te melden voor den cursus vervolgonderwijs. Waar dergelijk onderwijs van groot nut, ja, werkelijk voor ieder ont- beerlijk is, lijdt het natuurlijk geen twijfel of ieder ouder zendt zijn kinderen weer eens naar deze avondlessen, om hen gele genheid te geven, de schoolstudie weer eens op te frisschen en uit te breiden. De heeren C. Bakker en J. C. Spaar garen hebben hun herbenoeming als zetter van 's Rijks Directe Belastingen aangeno men. SASSENHEIM. Kerkelijk bcrioht. Ned.-Horv. Gean. Zondag, voorm. half lien, ids. Ruys V. OegstgoestVooir.ber. H. Avondm. nam. ha'lfzes, dis. A. van Dijk, van Lisse. VOORSCHOTEN. De zoon van den met selaar N. had het ongeluk van een zeer hoo- gen steiger te vallen. Behoudens enkele schrammen kwam hij er verder wonder boven wonder goed af. Kerkelijk bericht. Ned.-Herv. Gem. Zondagmorgen te tien uur ds. II. P. Fortgens. WASSENAAR. Door de politie alhier zijn een drietal Hagenaars in arrest ge steld wegens verduistering van strandgoe deren in den afgeloopen zomer. Heden wer den zij ter beschikking van de justitie ge steld. (Nadruk verboden). Dit en dat uit de Staatsbegrooting. II. Na Justitie, welk Hoofdstuk wij de vorige week nog terioo-ps docxrbl ademden volgt Hoofd stuk V (Binnenland9obc Zaken), dat hoogst waarschijnlijk spoedig wat uitgebreider zal kunnen zijn, als de Landbouw ondor dit De partement zal zijn gebracht. Voorloapig is de omvang van het Hoofdstuk nog diezelfde als verleden jaar. Ondor do Hoofdstukken, die een Departement betreffen, hoeft dit het laagste eindcijfer. Voor 1923 wordt in totaal geraamd f 9,687,312 (morkwaardig, dat do oenten ontbroken Van dit bedrag is milli- oen bestemd voor subsidie aan gemeenten in de kosten van airmenzorg in verband met de opheffing van bet Kon. Steuncomitéen f 7500 voor onderhoud van ten gevolge van den oorlogstoestand uit het buitenland naar Nederland uitgewekenen. De raming van den gewonen dienst bedraagt dus f 7,679,812, dlat is f 1,561,946 minder dan voor 1922 werd toe gestaan. Toch zijn er posten, waarvoor méér ge raamd wordt, o.a.voor den Vrij willigen Landstorm f 98,000 voor het krankzinnigen gesticht te Woensel f 63,000, ten deele door de opheffing van het gesticht te Medemblik wegens opheffing van portvrijdom f778,000. Tot voor korten tijd werden alle dienststuk- hen portvrij vervoerd, zeer tot schade voor Hoofdstuk IX en de begrooting voor Poste rijen en Telegrafie. Sedert eenigen tijd ont vangen de Posterijen ook het porto van de etukken, die door de verschillende Departe menten worden verzondendat is billijk. Voor tal van posten wordt minder uitge trokken. Dat is o.a. het geval met de kosten voor het Gentraal-Bureau voor de Statistiek (f 145,000) met de burgerwaohten (f123,000); met do politie-troepen (f 105,000)met sub sidies aan krankzinnigengestichten (f 120,000) met subsidiën aan gemeenten in de kosten van armenzorg (f 500,0o0)met dc Handelin gen der Staten-Generaal en het Staatsblad (f195,000) en voor Staatscommissiën wondt f 275,000 minder geraamd, terwijl de ophef fing van bet krankzinnigengesticht te Mo- demblik een besparing geeft van f 178,000 wegens personeel en f 156,000 wegens voeding en andere huishoudelijke uitgaven. Op de kosten van bet Departement wondt f 16,210 bezuinigd, waaronder ongeveer f 5000 vcor personeel en f 10,000 voor Bureel- ea Lokaadbelioeften, drukwerk, enz. Dit laatste is misschien geschied onder den diraaag van de Bezuinigingscommissae, dlie bij enkele Departementen op grooto vermin dering van personeel heeft aangedrongen en den weg heeft gewezen, om door gébruik van gevangenenarbedd heel wat te besparen op bureelbehoeften. Marr de opmerkingen, die deze Commissie maakte, betroffen do Dex>air- Ie men ton in 't algemeen. Men mag echter aannemen, dat de Minister van Binnenland- sche Zaken als voorzitter van den Minister raad de eerste is geweest, om de gegeven wenken op te volgen, deze .misschien niet eens noodig heeft gehad. Dat de vroeger be gane fouten zijn ingezien, blijkt ook uit do vermindering van andero uitgaven. Zoo is voor aankoop, onderhoud en verbetering, las ten en buren van gebouwen voor de prov. besturen ruim f 37,000 minder geraamd en voor aankoop en onderhoud van meubelen al daar f32,000 minder. Verschillende subsidiën worden verlaagd o.a. bet Ned. Roodo Kruis met f 5000 en db Nederl. groep van de Union interparlemen tair© met f 4500, d.i. 3/* vaa bet vroegere sub sidie. Hoofdstuk V A (Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen) is een der weinige, waarvoor een hoogcr bedrag wondt geraamd dian voor 1922 de stijging bedraagt f3,772,015 en is bet gevolg van „wettelijke en andere bepa lingen". Do Minister zegt met eenigen trots, dat, als er geen verminderingen ook waren, liet „meer" nog f 675,000 boogor zou zijn. Bat betcekent dus, dat er dit bedrag bezuinigd is op een begrooting, c!iie een eindcijfer aanwijst pan ruiim 152 millioen. Veel is dat niet I Meer is eir noodig voor subsidiën aan open bare en bijzondere gymnasia, aan bijzonder© 11'. B. S. en voor Nijverheidsscholen voor bet lager onderwijs wordt f 1,818,000 minder aan gevraagd enkele onderdeden cisclien wed meer, bijv. bijdragen voor kweekscholen lot opleiding van onderwijzers, maar daartegen over staan ook weer verminderingen, o.a. op de toelagen voor kwcokelingen aan de Rijks kweekscholen en subsidiën aan cursussen tot opleiding voor de hoofdakte ©en en ander houdt ook verband met de nieuwe Onderwijs wet. Lager werden geraamd kosten voor licha melijke oefening van de jeugd buiten do school subsidiën voor in-stand-bouding van monumenten en voor leeszalen enkele sub sidiën vervallen. Voor pensioenen (uitkeering aan bet alge meen burgerlijk pensioenfonds), wachtgelden, enz. is f 4,750,210 meer noodig dan voer 1922. Neg altijd kolmen klleine verhooginkjos voor d'io als bagatel worden behandeld, terwijl toch die kleinigheden samen heel wat bedra gen. Ook o.p andere Hoofdstukken komen zij voor. Zoo bijv. dc omzetting van het lectoraat voor Kindergeneeskunde te Leiden in een ge woon hoogleeraarsehap, wat maar f 1500 kost en toch eigenlijk weinig anders is dan trak- tementsverhooging zoo o»dk de benoeming van den hoofdassistent voor Röntgenologie tot conservator. Zoo komt bet meer voor, dat men iemand een koogeren titel geeft en daar om alleen (zonder dat zijn werk verandert) het traktement verhoogt, en het verdedigt met„het is an aar een paar honderd gulden. Wij teekenden twee gevallen aan; wij had den er veel meer kunnen, geven. Men kan al len eerbied hebben voor do wetenschap en zich toch afvragon of bij het Hooger Onder wijs ook niet aan de weelde onnoodig wordt geofferd. Het subsidie voor enkele cursussen vootr handelsonderwijs ia ingetrokken of vermin derd. Boven werd gesproken over subsidiën aan bijzondere H. B. S. en Lycea het blijkt, dat daarvoor in 1923 niet minder dan 62 in richtingen in aanmerking komen. Wat het Lager Onderwijs aangaat, wordt gerekend opeen vermindering van f2,715,000 in verband met bet ingediende wijzigings- ontwerp en op f 750,000 wegens bet vervallen van suibsidie vofoir bet vervolgonderwijs. Wel zullen ook de voorschotten op de^ jaar wedden dor onderwijzers aan bijzondere la gere scholen verminderen, maar zij zullen toch nog ongeveer 40 millioen bedragen. Twee af deelingen der begroetingen loopen over Lager Onderwijsde afd. .,L. O. alge meen" eischt f 10,173,059 en de afd. „L. O. fi- nancieeT' f 86,844,010. De afcLeeling Kunsten en Wetenschappen beeft een eindcijfer van f 3,084.816. Met Hoofdstuk VI (Marine) is het een eigenaardig geval, omdat wij langen tijd geen eigenlijk gezegden Minister van Marine hebben gehad, en de nu ingediende begrooting yoor dit Hoofdstuk is opge maakt onder verantwoordelijkheid van den Minister van Oorlog, die ad interim ook Marine beheerde; terwijl die begrooting nu op naam gekomen is van den nieuwen, echten Minister van Marine, die ook wer kelijk bij de Marine heeft gediend. Boven dien ligt nog altijd de Vlootwet op be- en afhandeling te wachten, z>oodat het niet zeker is, dat de begrooting blijft, zooals zij is. Het eindcijfer is f48,461,798, terwijl voo 1922 was toegestaan f58,388,826, een ver mindering dus vanf 8,927,028. Van die ruim 49 millioen, dlie aangevraagd worden, is f40,535,911 bestemd vow militaire en f7,865,887 voor niet-militaire uitgaven, d.i. voor allerlei, hoofdzakelijk veiligheidsmaat regelen voor do zeevaart: betonning, be- bakening, lichtschepen, kustlichten, enz. Er worden sommen aangevraagd voor voortzetting van den bouw van duikfcoo- ten O 9, 10 en 11 en voor de uitrusting en bewapening daarvan in het geheel f 2,384,879. Deze som komt ten laste van do Staatsbegrooting Maar een bedrag van f 10,615,162, dat vereischt wordt voor do kruisers „Java" en „Sumatra" en de duikbooten K VI, VII, enz. tot en met XIII, komt voor de helft ten laste van dte Indische begrooting. Het houten wachtschip „Neptunus" (een antiquiteit dus!) en de torpedoboot G 9 hebben afgedaan en zullen verkocht wor den. De Kweekschool te Leiden, die leerlin gen-onderofficier huisveste, houdt op als zoodanig te bestaande onderofficieren voor de marine zullen voortaan voortko men uit de opleidingsinrichting te Gorkum De gelden, die reecis waren toegestaan voor den bouw van twee stcomloodsvaar- tuigen, zullen gebruikt worden voor aan schaffing van drie stoomtreilers, die na omwerking voor den 'oodsdienst op de Ecms zullen worden gebruikt. H o o f d s t u-k- VII A (Natóomalo Schuld) is in verband met de opgenomen Ieeningen weer hooger dan in 1922 en wel f 16,345,857.25 hooger. Voor renten van Staatsschuld zal noodig zijn f 88,014,603.55." Voor amortisatie en. aflossing wordt aan gevraagd f 19,494,460; dab is ruim 9 ton meer dan in 1922. Hoofdstuk VII B, het eigenlijke financieele beiheer, heeft als eindcijfer f 211,527,362.04dat is f 18,739,500.13 minder dan voor 1929. Voor den gewo nen dienst is echter het verschil tussohen beide jaren maar iets meer dan mil lioen. Do Minister houdt een ©prekende lof rede op het Rijksinkoop bureau, dat door centralen inkoop va.n eenige artikelen groote besparing ten gevolge had, en dat zóó goed werkte, dait ook provinciën en gemeenten aanvroegen er van te profitee- ren. Dat ging echter nog niet. Er was bij de oprichting gehoopt op een besparing van 20 procent bij den inkoop van enkele artikelen. Maar eohrijf- en andere papie ren konden voor de helft, van vroeger wor den opgedaanop den inkt werd 40 proc. uitgewonnenop de potlooden 50 proc. Er wordt overwogen om de werkzaamheid van het bureau uit te breiden. Dat zou niet kwaad zijn, want het verslag van de Be- zuinigingscommdssie heeft merkwaardige dingen aan het lioht gebracht omtrent het Ministerie vau Buitenland sóhe Zaken. Dat had over 1919, 1920 en een deel van 1921 le zamen f 45,000 besteed bij een kleinhande laar in Den Haag, buiten enkele papier soorten. Die man stond zeker bijzonder in de gunst, want mededinging was er niet geweest. Vroeger heeft reeds de Reken kamer gewezen op eigenaardige gebruiken bij aanschaffing van kantoorbehoeften en van zeer betrouwbare zijde weten wij welke bijzonder merkwaardige gewoonten er bij enkele Ministerren opy dit punt bestaan. Alleen op de vele posten bureel- en lokaal- behoeften kan enorm bespaard worden. VOETBAL. De kwestie-BercsfejjiL - In het cluborgaan van U. V. S. lezen wij het volgende antwoord op het arti keltje van den heer Janssen in ons Sport blad van Maandag 25 September j.l.: De heer Janssen," werpt zich op als spreektrompet voor de kostschooljongens van Voorschoten, „Huize Beresteijn" en begint te vertellen, dat de wind uit een anderen hoek waait, ja! uit den democra- tischen hoek. Waarde heer Janssen, wat zegt: gelijk recht voor allen, en niet de groote massa drukken of onbillijk behan delen, voor een kleine groeo beter gesi tueerden Voorop stelt de heer Janssen, dat het niet spelen van uitwedstrijden geen onwil is van de^ spelers, maar van den heer Wul- lings, wiens verantwoordelijkheidsgevoel niet gedoogt., dat zijn jongens naar Lei den, Katwijk of Noordwijk gaan om te voetballen, maar die er geen bezwaar tegen Heeft om eenige jongens een slippertje te laten maken naar Den Haag of elders, zooals wij herhaaldelijk bij aankomst in Voors2hoten constateerden. De vergelijking van Beresteijn-D. L. V. is als het kakelen van een kip zonder kop, omdat dispensatie van het aanvangsuur niet zoo bezwaarlijk" is en D. L. V. ten alle tijde bereid is, om, wanneer zulks verlangd wordt, uitwedstrijden te spelen Voor de promotie van andere elftallen, (omdat Beresteijn toch niet in den N.V.B. gaat spelen) vraagt mijnheer Janssen een andere regeling. Waarom is door u als voorzitter van den L. V.B. geen regeling getroffen, en waarom hebt u geen kam pioenswedstrijden laten spelen tusschen A. S. C. II en L. F. C. III, omdat het 3de elftal No. 2 was? Wat u op de algemeene vergadering zeirio, geeft nietswanneer No. 1 Beresteijn niet in aanmerking wenscht te komen voor promotie, speelt No. 2 dier afdeeling kampioenswedstrijden, al was het L. F. C. 7 geweest. Zoo doende zijn al jaren laDg de Leidsohe ver- eenigingen de dupe geworden van do Be- resteijn-regeling. Dat het publiek op jie- resteijn niet slechter is als bij andere verecnigingen, geef ik toe, alleen het schel den door de Sing's in hun eigen taal, wat voor velen niet verstaanbaar is, vindt ik minder fair, en dan 1 niet voor de eerlijk heid heeft de heer Wullings zich genood zaakt gezien, na veler klacht, een trouwen wachter in het kleedlokaal te plaatsen ge durende den wedstrijd. Bcrestijn terug in den L. V. B., juicht de heer Janssen. Niets liever, maar aan wie de schuld? De heer Wullings onthoudt zijn jongens het genot van voetballen. Het meerendeel dter Leidsche vereenigin- gen is van oordeel, dat, indien dc jongelui Zondags naar Den Haag of elders mogen, er ook elf jongens, onder leiding, voor eenige uren hun schuilplaats mogen ver laten om te voetballen. Maar zoo als de heer Janssen schrijft, kunnen wij deze kwestie best aan het bestuur van den L. V. B. overlaten, dat zeker in het algemeen de belangen der voetbalverenigingen zal behartigen. Nog even wil ik den heer Janssen er op wijzen, dat Beresteijn, (de bakermat van heel wat eerste klas voetballers) juist een strop was voor de Leidsche clubs, daar de heeren met een combinatie in 't veld kwa men, waarvan 2/3 de kostschool reeds ver laten had. (Micden on Opmeer enz.) en dan'de altijd op elkaar gelijkende Indiërs, die in alle elftallen meespeelde*1, en con trole onmogelijk maakten. Deze opmerking heeft zeer weinig zin. Doordat namelijk L. F. C. II in ieder ge val in den L. V. B. bleef spelen, kon het derde elftal van L. F. C., ook bij een even tueel kampioenschap, niet in den Neder- landschen Voetbalbond worden opgeno men. Do heer Janssen zei het op de alge meene L. V. B.-vergadering terecht. Van daar ook, dat wij in een noot onder zijn artikeltje een nieuwe regeling voor den L. V. B. voorstelden, waardeer in de meeste gevallen zal worden voorkomen, dat nummer één van een cerste-klasso afdee- ling zonder kampioenswedstrijden te heb ben gespeeld naar den N. V. B. overgaat-, v/at wij over hét algemeen verkeerd vin den, omdat het dan stellig aan twij fel onderhevig is of wel do sterkste ploeg promoveert- Red. „L. D.' Buitengewone algemeene vergadering van den N. V. B. Naar do „Sportkroniek" verneemt, wordt op 9 en 10 December a.s. te Den Haag de buitengewone algemeene ^vergadering van den N. V. B. gehouden ter behandeling van het nieuwe reglement. Oost-Nederland—West-Dnitschland. Het elftal, dlat 22 dezer te Enschedé voor Oost-Nederland zal spelen tegen West-Duitsohland, is als volgt samenge. steld Doel: Varenbrink (U. D., Deventer),. Achter; Prinsen (Go-Ahead, Deventer), Stuve (Sportculb) Enschedé). Midden: Haes Sr. (Go-Ahead), Hulsman (Go-Ahead), Steeman (Quick, Nijmegen). Vóór: Fröhlig (Sportclub Enschedé(, Roetert (Go-Ahead), Nyhof (Hengelo), De Boer (Sportclub Enschedé), G. van Brakel (Hengelo). Als invallers zijn aangewezen: Waayer (Z. A. C.), Van Dort (Vitesse), Van Hou ten (U. D.).: Het West-Duitsche elftal is samenge steld als volgt: Doel: ZÖrner (Kólner Sportklub 99). Achter: Risse (Düsseldorfer Sportklub 99)Linden (Duisburg 1908). Midden: Pohl (Kölner Sportklub 99); Siegen (Union, Diisseldorf)Pohl (Armi- nia, Bielefeld!). Voor: Blethgen (Duisburger Spiclverein) Claus Oehler (Arminia, Bielefeld); Binder (Kölner Ballspielverein) Liickc (Union, Diisseldorf)Hohage (Essener Turner- bund). Oostelijk elftal-commissie. De Oostelijke elftal-commissie is gev/ij-" zigd en bestaat thans uit de heeren: Sq Coldewey, DeventerH. E. Hulsenbos, Zwolle; H. Koppels, Hengelo; B. H. Vos, EnschedéH. Herberts, Eist. Westelijke elftal-commissie. Tot leden van de Westelijke elftal-com missie zijn benoemd de heeren mr. J. H. H. Kessler, K. J. J. Lotsy, J. M. de Korver, A. Seylhouwer en dr. J. Ris. BOKSEN, Piet van der VeerNilles. Naar „De Tel." verneemt, is het zoo goed als zeker, dat op 5 November a.s. Piet van der Veer in den Circusschouwburg zal uitkomen tegen den Franschen zwaar gewicht kampioen Nilles. Dit is dan de eer ste wedstrijd voor de competitie om het zwaargewicht kampioenschap van Europa. Overwinningen van Beckett en Bloomfield. Te Londen heeft de zwaargewicht bokser Beckett gisteravond op punten gewonnen van den Amerikaan Moran. De match was zoo scherp dat in de zevende ronde beide boksers totaal uitgeput waren, zoodat de helpers besloten tezelfder tijd de handdoe ken in den ring te werpen. De jury kende aan Beckett de overwinning toe. De volgende partij was tusschen Bombar dier Wells en Jack Bloomfield, waarbij laatstgenoemde door knock-out in de 6de ronde de zege behaalde. LUCHTVAART. s Een nieuw wereldrecord. Uit New-York wordt aan „L'Auto" ge seind, dat Lt. R. L. Maughan, in Amerika, den kilometer zou hebben gevlogen met een uursnelheid van 355 K.M., terwijl het we reldrecord van Sadi Lecointe op 341,239 K.M. staat. De door Maughan gemaakte tijden zijnr le K.M. in 10 2/5 sec. 2c K.M. in 10 sec. 3e K.M. in 10 1/5 sec. 4e K.M. in 10 sec. De vlucht had plaats in een Curtistoëi stel, voorzien van een 375 paards Curtiss- motor. De breedte van het toestel bedraagt' 6 Meter. Met belangstelling wordt afgewacht of de luchtvaart-autoriteiten de nieuwe snelheid als record zullen erkennen. De blaaspijp. Do blaaspijp of het blaasroer was vroeger e&n geliefkoosd stuk speelgoed. Men „schoot" er mee. Thans zijn er echter nog natuurvolken, die het blaasroer voor don oorlog en dc jacht bezigen. Men vindt het voorwerp nog bij de Indianen stammen in hot noordwesten van Brazilië. Met het blaasroer worden kleine pijlen .geschoten- en de blazers verstaan die kunst zoo goed, dat zo zoker op 40 M. nog het dool weten te treffen. Daar met da pijltjes zolf, dio slechts een dikte van een stopnaald hebben, geen groote dieren kunnen worden geveld, bestrijken de Indianen de punten dor pijlen met een snelwerkend gift, dat wel de organen, maar niet het vleeseh der dieren aantast. Wordt een dier getroffen, dan sterft hot heel spoodig. d OMDAT WJJ BESLIST PRIMA KWALITEIT SO vcrltoopen tegen uiterst coucurrccrciicic prijzen •j' CC Runderlappen f 0.70 en f 0.80 p. 5 ons Rib, Rollade en Rosbief f 0.90 5 Bief en Haasff 1.00 5 Rookvleescbf 0.00 per ons. Probeer onze prima Worstsoorten. Yarkcnvleeseli laagste notcering. Beleefd aanbev. H. DE LEEUW&Co Electrische Vlcescliliouwerij, llaarl.str. 186 naast Albert Hcijn* 7877 13 7904 'Aan de VEREENIGDE TOUW- FABKIEKEN te LEIDER DORP, kunnen eenige 7878 GEPLAATST worden. De laat ste beneden de 17 jaar.. gezongen door dc als Volendammcrs bekende zangers is thans verkrijgbaar bij iedcren winkelier op Iedere gramofoon-bczitter moet dit aandoenlijk gezongen nummer in zijn bezit hebben. Laat U deze plaat bij Uw winkelier voorspelen. Tevens verkrijgbaar: 5519 Sportmarscb, 5511 Wiegeliedje^ 5517 Gondellied. Waar niet verkrijgbaar wendde men ziek tot dc importeurs H. VAN IaIER Co., Singel 101, Amsterdam, 7849 HET BESTE ADRES "VOOR - OP TERMIJNBETALING - ONTVANGEN: 7598 Ecm schitterende Sortcerinjj Niciswstc modellen. Nette afwerking. PRIMA KWALITEITEN

Leidsch Dagblad | 1922 | | pagina 6