werk deed door de Haarlemsclie roodbroe- kon in eigen ihuis te slaan. Eeüi gelijk spel was misschien juister geweest. Haarlem is tenminste tal van oogehBïïkkeri zelfs in de meerderheid geweest, vooral voor rust. De andere Haarlemsche club heeft inderdaad niet kunnen winnen in Rotterdam. We! had R.O.H. met half-lime een 20 voor sprong, maar tegen het einde kwam de thuisclub geweldig opzetten, en weldra 1 was toen de stand gelijk. Desondanks is de Racing aiog ongeslagen. In Den Haag speelden H.V.V. en U.V.V een zeer slappen wedstrijd, waarin Wout Buitenweg van een ihistrap van Campioni gebruik maakte om den eenigsten goal te scoren. In den overgang verraste V.U.C. door haar oude tegenstander Hilversum met 81 te kraken. De andere uitslagen zijn geheel overeenkomstig onze voorspel ling. Alleen schijnt de wedstrijd O.D.S. Stormvogels niet te zijn gespeeld. Het is vrijwel zeker dat de IJmuidenaren met Spartaan eoi H. F. C. hier den strijd om die eerste plaats zullen uitmaken. Voor den wedstrijdT in West 2B tusschen Concordia en A.S.C. verwijzen wij naar het- verslag. A.S.C. zag haar kansen aanmer kelijk verbeterd, miet alleen door haar zege maar ook door het feit dat de andere clubs elkaar wat men noemt schijnen te zullen afmaken. Gisteren althans liet Velox zich thuis kloppen door D.E.C., terwijl Zeist een kostbaar puntje verloor tegen R.F.C. Olympia en "Victoria deelden in Gouda heel zusterlijk de punten. Yan Victoria valt het ons anee. In West 2C won Hermes natuurlijk van B.M.T Toch valt het tegen dat Offerman nog tweemaal heeft moeten vissehen. Xer xes betrad weer het goede pad door het toch vrij sterke Steeds Hooger met 41 te slaan. De Westelijke 3e klasse F. bracht over winningen van L.F.C. em Alphen. Ook hier zie men de verslagen. Gouda toonde zeer sterk te zijn door in (Den Haag van Yios te winnen. Het Zuiden. Het is thans reeds duidelijk dat Dosko dit seizoen heel erg zal moeten oppassen, als zij de laatste plaats wil ontloopen. Op eigen veld zelfs heeft zij tegen B. V. V. geen schijn van kans gekregen. Philips trof eenzelfde lot, nl. een 4O nederlaag. Alleen speelde deze dit togen Willem II. Voor rust gaf zij goed partij, maar daarna was het met de Arga-menschen gedaan. De club van Mommers staat dus nog altijd een punt voor op N.A.C., dat gisteren haar stadgenoote Velocitas met 01 inmaakte. Commentaar overbodig. Noad schoot uit haar slof in Maastricht en ontfutselde M.V.V. een winstpuintje, door na de pauze den gelijkmaker in de Maastrichtsche touwen te jagen. Over de leiding toonde men zich zeer ontevreden. M.Y. vdiende drie protesten in. Eindhoven deed wat iedere pas gepromo veerde club gewoonlijk doet, en zwoegde ontzettend hard tegen Bredania. Er werd bovendien ook' goedi spel vertoond, zoodat de E1-overwinning zeker verdiend is.; Het Oo sten. In Deventer was de ontmoeting tussdken Go Ahead en Theole weinig interessant. 2t Was het bekende spelletje yan kat en muis. De thuisclub spande zich niet erg in en won zoodoende slechts met kleine cij fers. Quick bleef, gelijk verwacht werd, de meerdere vain die jongste eerste-klasser. De Boys hebben zich flink geweerd, maar het meer technische spel van Quick gaf tenslotte den doorslag. Ook U.D. bleef in the running door Z.A. C. met besliste cijfers te kloppen. In Zwolle was zij gedurende het geheele verloop van den wedstrijd veel sterker. De ontmoeting te Einscliedé tusschen de club van dien naam en Heracles, eindigde onbeslist. De thuisclub nam voor rust door een straf schop de leiding, terwijl B. Freeze kort voor afloop na een opgaand spel tegenscoor- de. Ten slotte sneuvelde Be Quick natuur lijk in Hengelo. Yoor de Nijmegenareai kan dit seizoen wel eens zeer moeilijk worden. Het Noorden. De kampioenen zijn voor de eerste maal maar dadelijk flink opgetreden. In Meppel werd Alcides met eventjes 100 verplet I terd. De twee andere Groninger clubs brach teui het er echter minder goed af. Yeloci- tas verloor met den oneven goal te Leeu warden, wat bij deze weersgesteldheid ook moeilijk anders kon. De zware klei is dan i van overwegenden invloed op den uitslag. Ook Forward verloor, en wel met flinke cijfers. Friesland sohijnt werkelijk een har tig woordje te zullen meespreken dit sei zoen. Upright en W.V.V. speelden een zeer forschen wedstrijd, waarin W.Y.Y. iets ster ker was doch desondanks het loocïje moest leggen. Eenige snelle uitvallen brachten Upright de overwinning. De vijfde ontmoeting in dit district, die tusschen Yeendam en Achilles, eindigde met een kleine zege van de Asser roodhemden. Er werd dikwerf heel goed gespeeld, voor al in de eerste helft. Langen tijd scheen het dat de wedstrijd onbeslist zou eindi gen, doch vlak voor het eindsignaal scoor de de Asser spil Kaufmann het winnende doelpunt. ConcordiaA. S. C. 12. Dan derden Zondag in successie motregen, den derden Zondag ook een doorweekt Téld en vooral het laatste deed weer terdege af aan het spelpeil der rood-zwarte ploeg. Is het Concor- dia-terrem in normale omstandigheden al geen ideaal voetbalveld, na de regens der laatste dagen was het haast onbespeelbaar, en vooral het doelgebied, dat Concordia na rust had te verdedigen was zoo ^doorploegd en doorweekt, dat hot een behoorlijk samenspel der A. S. C.- voorhoede totaal onmogelijk maakte. Trouwens de modder speelde een ieder parten, en zeifis Wam steker en Josson hadden van de gladheid last, en waren minder safe dan wij van hen gewend zijn. Nadat men tevergeefs op de Bruijn had ge wacht, die door trein vertraging niet op tijd was, won Warns- den toss en verkoos tegen wond te spelen, daardoor de slechtste helft van het veld het eerst verdedigend. Lameijer speelt links buiten, Boogert linksbinnen. De eerste tien mi- nu/ben zijn voor Cocaoordia. Josson wordt nog al eens gepasseerd, zonder dat de aanvallen der zwaithemden eobter een direct gevaar opleve ren. In deze periode noteeren wij ettelijke keu rige schoten van Smits, den Goncordia-center- half. Blom doet z'n werk echter, al levert het hem dikwijls moeite op, naar behooren, terwijl het hoofd van Warns weer vele malen de ge- wensóbte opluchting brengt. Lameyer en Wel- sene3 brengen dan om beurten op, om tot slot van hun werk voorzetten to geven, die door de binnenmenschen niet beunt bunnen worden. Boogert kan bet snelle spel niet volgen en is meestal zoek'. De strijd gaat gelijk op, al zijn de aanvallen vain A. S. G. gevaarlijker dan van Tlhdmee c.a., omdat de Delftenaren doorgaans geen kans krijgen om binnen het strafschopge bied door te dringen, en de schoten van Thomee, Smliita etc. van te ver af gelost worden om ern stige moeilijkheden voor Blom op te leveren. De wedstrijd is thans zeer 6nel, zoo snel, dat de scheidsrechter volgens z'n eigen zeggen, moeite heeft om het spel te volgen. Een voprzet van Janssen, te bard aangegeven, levert .voor den vrijstaandien De Ruijfcer en Lameijer moed- lijkhjeden op, en voor de rood-zwairte supporters die reeds meenden te kunnen juichen, een te leurstelling. Rust komt met blanken stand. Ook na rust neemt Concordia het spel in han den, evenwel niet voor lang. De betere condi tie d'er A. S. C.'ecns geeft thans 'den doorslag, en waar de Delftenaren, vooral linksback en rechtshalf teekon'en van vermoeidheid beginnen te vertoonen, daar ploeteren de road-zwarten des te harder. Voorzetten van links en rechts; het blijft 00.' Eindelijk een kalm rollertje van Wek enes en De Ruijfcer scoort onhoudbaar in de rechterbenedenhoek. Alles wat roocb-zwart is juicht. De vreugde is slechts van korten duur, want door een misverstand tusschen Roem en Josson, weet Concordia gelijk tie maken. Onider een helseh lawaai wordt afgetrapt. Boogert, Roem, Blom\ alles wordt zenuwachtig, en rood zwart krijgt z'n zeifbchecrsching eerst terug, wanneer Srniits binnen het strafschopgebied den .j bal met z'n handen aanraakt, en Josson, kei- l bard „the winning goal" scoort. Nog slechts enkele minuten zijn te spelen; zij leveren een aantal 'doelWorstelingen op het rA'. S. C -doel op, waarbij hot geluk A. S. C. dient, en als ten slotte tijd wordt gefloten heeft A. S. C., dank zij haar „ausdauer" en haar zwoegen, verdiend gewonnen. Rest over de tweede helft te ver melden, dat rcod-zwart nog een goal scoorde, die o. i. ten onrechte wegens buitenspel geannu leerd werd. Over de spelers zullen wij, gezien bet minder bespeelbare veld weinig zeggen. Bij A. S. C. was liet Roem, die zioh bet beste, Boogert, die zich het minst aan de omstandigheden wist aan te passen. De heele A. S. C.-ploeg verdient trou wens een pluimpje, omdat zij twee heel kost bare puntjes uit Delft wist mee te nemen. Bij Concordia dienen wij in de eerste plaats Smits te noemen, die een heel goede partij centerhalf speelde. Voor hem is bet jammer, dat hij ten slotte oorzaak van de Concordda-nederlaag werd. Voorts waren vooral vóór rust, li.nk^HaAk en linkshalf goed. Priester als linksbuiten was niet onverdienstelijk, maar had heel weinig suc ces. Thomée moge zoo langzamerhand veteraan worden, hij blijft echter in booge mate gevaar lijk'. Over het geheel genomen as Concordia een' ploeg, die op eigen veld spelend, zeker niet gemakkelijk te slaan zal zijn. De heer Hierck leidde den wedstrijd naar behooren, wellicht' gaf hij een enkelen keer te veel acht op het ge-' appelleer van Smits. Zooals reeds gezegd, gaf hij een foutieve beslissing, toen Boogert en Janssen den Canoordia-^doelverdediger Creroer op z'n huid zaten, en Janssen voor de tweede' maal scoorde, terwijl Gremer den bal reeds achter den lijn had gestopt L F. C.—D. V. V. 6—1. Onder een motregen stellen beide elftal len zich te twee uur op, D.V.Y. met twee invallers, L.F.C. met één invaller, als volgt: L. Kruit (d.), H. Koet, W. v. d. Plas (a.), M.; Labordus, S. Kruit, J. Rietbergen (m.),' W. Wagemaker, J. Veenhuizen, J. Lange- zaal, B. Nap, L. de Visser (v.) Overeenkomstig de wenschen haar toege dacht bij haar 15-jarig jubileum pakt L.F., O. direct flink aan, waardoor zij spoedig succes heeft, door Veenhuizen die een aan gegeven bal van Wagemaker in het eerste doelpunt voor L.F.C. omzet. Geel-zwart sterker doch kan het doel niet meer vinden, wat te wijten was aan het te ver doordrijven. Eenige schoten van Veenhui-' zen en Wagemaker verdienen nog vermel ding. Na een opbrengen van den linkshalf plaatste deze naar den linksbinnen, die' zich vrij wist te werken en het tweede doel punt van L.F.C. scoorde. Gïoote vreugde in het L.F.C.-kamp. De druk op het D.Y.V.-doel blijft voortduren doch tot doelpunten komt het voor de rust' niet meer. Na de thee is het weer er niet, beter op geworden. Het veld is verschrik kelijk glad en zwaar, wat goed aan de spe lers merkbaar is. D.V.V. schijnt niet te wil len verliezen, want ze bezoekt het L.F.C. - doel vaker als voor de rust. Spoedig heeft zij dan ook succes als door missen van den L.F.O.-rechtsback die linksbinnen den bal voorzet en de rechtsbinnen met een pracht- schot den achterstand verkleint 21. Ge-, lukkig werkt dit niet ontmoedigend op de L.F.C.-spelers want spoedig beantwoorden- Veenhuizen en Nap ieder met 'een keurig doelpunt. De JL/.F. C.-voorhoede heeft er nu idee in en weet op enkele doorbraken na, geleid door Roldanus, het spel op D'.V.Y. -helft te houdlen. Langzaam verstrijkt de tijd, doch S. Kruit en Veenhuizen zorgen beiden nog voor een doelpunt, zoodat de stand 61 voor L.F.C. is. Wanneer aog eenige pracht schoten van Wagemaker door den D.V.V.- keeper verdienstelijk weggewerkt zijn, blaast scheidsrechter v. d. Pot, welke al leen een pluimpje verdient voor het aan-( wezig zijn bij den wedstrijd bij zulk slecht weer einde, en heeft L.F.C. haar eersten wedstrijd verdient gewonnen. Over den wedstrijd zelve behoeft weinig meer gezegd te worden. Het spel was, in aanmerking genomen het slechte weer en het slechte terrein, op sommige momenten na, middelmatig derde klas spel. L.F.O. was den geheelen wedstrijd overwegend sterker en kan wanneer steeds met dezelfde .wil gespeeld wordt, een goede, misschien

Leidsch Dagblad | 1922 | | pagina 12