Vierde ronde. Carpentier presteert niets •meer. Zijn gezicht bloedt hevig en hij heeft een wond aan zijn rechteroog. Het is thans een droevig schouwspel. Ondanks dat, vecht hij door met den moed der wanhoop. Vijfde ronde. Siki heeft het gevecht ge heel in handen, maar Carpentier valt toch nog aan. Eenmaal gaat de neger zelfs nog neer, doch Carpentier zinkt onmiddellijk daarna neer in de touwen. Weer redt de gong hem. Zesde ronde. Carpentier rent heftig op den neger in, maar doet niets dan slagen in ontvangst nemen. Plotseling valt hij neer om niet weer op te staan. De scheidsrechter, Bernstein, beschuldigt Siki er van, Carpentier beentje gelicht te hebbenhij verklaart hem gedisqualificeerd en Carpentier tot winnaar. Hierop breekt onder het pubiek een storm van verontwaardiging los De jury gaat nu nader beraadslagen en verklaart ten slotte Siki overwinnaar. De belangstel ling voor dezen wedstrijd was zeer groot. KRACHTSPORT. Competitie van den Ned. Krachtsportbond. Door het hoofdbestuur van den Ned. Krach I - sportbond is besloten een competitie te houden om het wreenigingskampioeiiischap van Neder land worstelen en gewichtheffen. Het ligt in de bedoeling deze competitie jaarlijks te houden en elke week' een wedstrijd te doen plaats hebben, in het tijdvak van November-Héi. Aan deze wed strijden mag iedere vereeniging deelnemen met een n-na m'm.urm van 6 worstelaars der bestaande gewichtsklasse, banJtam, veder, licht, midden A, mddlden B en zwaargewicht, en 6 gewichtheffers van willekeurig HchaamsgewichtElke deelne men de vecneeniging neemt de verplichting op zich, minstens één wedstrijd te houden, hetzij in-hét openhaar of in haar/ clublokaal. Vtoor hét worstelen gefldit de bepaling, dat voor--een OfWeawinning door touché 2, op punten l en voor een nederlaag of onbesliste parit ij 0 puntten wtoodiecn toegekend. De punten, behaald door de tegenpartij worden van de gemaakte puntten - afgetrokken en die uitkomst daarvan gieeflt' hiefc aantal winstpunten aan. Voor de volg orde op rainiglijst hééft hét aantal gemaakte •wedstrijden' invloed. Het gwidhtheÊfen wordt beoordeeld als volgt: het' totaal verwerkte gewicht in' die voorgeschre ven Oefeningen wordt saamgevat en daarvan woridt afgetrokken hét lichaamsgewicht der deelnemers. De uitkomst daarvan geeft hot aan tal winstpunten Door hét hoofdbestuur zijn een drietal fraaie prijzen beschikbaar gesteld, terwijl de verdere regeling zal worden opgedragen aan de yed- sÉrijdrvYmnviAcrift van den ibiond. Het héof'dbestu/ur hoopt met dit nieuwe systeem van wedstrijden' te bereiken: lo. een meer stelselmatige oefening; 2ö. meer aandacht voor krachtsport; 3o. dat met meer zekerheid zal zijn vast te stellen, wie voor internationale wedstrijden; in aanmerking dienen te komen en 4o. dat ook dé pers beter in staat zal zijn pres tatie en personen te 'beoordeeiem. ZWEMMEN. De A. D. Z. in Duitscliland. De 'Aimfiterda msche Dames Zwémclu/b, idiie op bezoek' is te Hannover, behaalde aldaar eenige fraaie sutócessen'. Het juniores-estafette-nummer over 4 X 50 M. weüd! :door de Amsterdamsche dames ge wonnen in een tijd! van 3 min. 48/io sec. De 100 M. vrije slag seniores leverde een overwinning; voor mej. Beissenherz (A. D. Z.) in 1 onlin. 29 sec. Het nummer 50 hl. vrije slag juniores was voor mej. Sdhmitz (A. D. Z.) in 39*/io 9ec. Ben estafettewedsfcrijdl over 3 X 50 3d. werd eveneens door de A. D. Z. gewonnen in 1 min. 50^/io sec. „De Ort." Over het Kanaal. Charles Toth, een Amerikaan, uit Boston, heeft Zaterdag van Dover uit een poging ge daan om het Kanaal over te zwemmen, 's Middags om 1 uur 20 heeft hij het op nog geen 5 mijl van Kaap Grisnez opgegeven, na 16 uur in het water te zijn geweest. HONDENSPORT. Op de internationale tweedaagsche hon dententoonstelling, uitgeschreven door de Ivynologenclub Den Haag, op 23 en 24 Sep tember in den Dierentuin, werden de hon den van onderstaande Leidenaars bekroond Deze tentoonstelling werd niet alleen druk bezocht, ook de inschrijving was zeer groot Niet minder dan 656 inschrijvingen waren daar. Verschillende prijzen werden als volgt behaald De St. Bernard „Herald van 't Rijnland'' le prijs Open en le prijs Limiet-ldasse; ..Alex" van 't Rijnland", le prijs Fokkers klas en speciale prijs, eigenaar de heer J. Boezaard. De Cocker Spaniel „Fany", eer volle vermelding Jeugdklasse, eigenaar de heer A. Burgerdorfer. De Doberman Pin cher ,,Cora v. d. Engelenburg", Eervolle vermelding Open klas en 2de prijs Liraiet- klas met drie speciale prijzen, eigenaar de heer Christiaanse. De St. Bernard „Menta v. d. Oldenhove" 2e prijs Open klas. De Cocker. Spaniel „Flora" 3e prijs Open klas. eigenaar de heer J. Holsheimer. Het Schip pérke „Marietje", 2de prijs Nieuwelings- klas, eigenaar de heer W. Kühne. Het Schipperke Jimmy" le prijs Open klas en speciale prijs. 'Het Dwergkeesje „Nolda van Altberg", reserve-prijs, eigenaar de heer A. Kauwenberg. De Barsois „Thie- raks" 3e prijs Nieuvelingenklas, eigenaar de heer J. Link. De St.-Bernard „Jacques" 2e prijs Open klas en 2e prijs Fokkerklas, eigenaar de heer A. de la Rie. De Coll.v „Herny van Collielust", 2de prijs Open klas, 2e prijs Limiet- en 2e prijs Nieuwe lingenklas, eigenaar G. Schoonwater. De Duitsche Herder „Davwin van Recleben", Eervolle vermelding, eigenaar J. Teske. Dc Duitsche Dog „Tosea", 2e prijs Open Idas en Duitsche Dwergpincher „Asta" Eervol le vermelding, eigenaar Tielkemeijer. De Collie „Chalemager Collielust" 3e prijs Fokkersklas en de Collie „Laund Ceullu" le prijs Open-, le prijs Limiet- en le prijs Jeugdklas met kampioensprijs en speciale prijs. De Collie „Seplan van Collielust" 2e prijs Jeugd- en 2e prijs Nieuwelingenklas, eigenaar L. van Zandwijk. m BEBff HITHQBK Hengelen op voorn. Aan de „Dedftsohe Courant" ooitleenen wij het volgende over het hengelen op voorn De sportvisscher spreekt over voornen en over een goeden voorn vissoh er en zeer zeker is het niet zoo heel gemakkelijk een mooi partijtje voorn te bemachtigen. Wij kunnen hiervoor op verschillende wijzen te werk gaan. De blamkvoorn en de ruiseh- of riet voorn zijn wel de twee soorten, waar onze sporthengelaar3 het meest mede te doen zulllen hebben. Om ie te verschalken, hebt ge in de eerste plaats een goeden, lichten en buig- zamen hengel noodig. Het topeind, veer krachtig, moet een weinig stugger zijn dan dat van den brasemhengeL De sim of snoer maakt men het best van een dun, vooral goed rekbaar en sterk visohkoord. Neem een Meur, die niet te veel bij het Water afsteekt. Daar men den voorn met allerlei soor ten van aas kan vangen, moet hiermede ook telkens de haak in overeenstemming worden gebracht. Wanneer wij met deeg vissohen, moet de haak, dien men aan het koord bevestigt, ongeveer 6 m.M. in den booht gemeten zijn en voor deeg zeer dun, Yj m.M. hoogstens dik. Buig deze, zoo hij in dien staat niet bij den handelaar is te verkrijgen, een weinig zijwaarts uit. Zie goed toe, dat de punt uiterst scherp en de weerhaak in goede conditie is. Want onze voorn heeft een harden bek en is wilder dan de brasem. Kies als dobber een gan zen- of pauwenveerpen, 10 c.M. lang. De laatstgenoemde is de lichtste en dus het meest geschikt. Schuif nu orver de als dob ber uitgekozen pen van onder een eindje pennesöhacht, 1 a 1 y2 c^M. lang. Hiertus- schen dcret men liet koord en boven het pennetje („Leidenaar" genoemd, naar de stad, waar de inwoners er het meest zioli van bedienen bij het vissohen) een vier- of vijftal drijvertjes. Verzwaar nu de sim docr middel van stukjes lood, oven boven den haak aan te brengen, dat de pen on geveer 2 c.M. boven het water uitsteekt. Een zeer goed soort deeg is een sneetje wittebrood (niet te versch)snijd 'hiervan de korstjes af, trek op een schoteltje of in een klein potje een weinig saffraan, voeg hieraan toe een stukje boter (een vinger hoed vol)ten slotte neemt men een wei nig uitgeplozen watten, en dit alles te za- men kneedt men zoolang dooréén, tot een taai deeg ontstaat. Onder de bewerking breekt men het af en toe door, om te zien of de watten vezeltjes goed door het deeg zijn heenga werkt, Is dit nu het geval, dan is ook het deeg gereed. Neem nu een klein balletje, zoo groot als een kleine erwt, en doe dit zóó aan den haak, dat de punt er vooral niet door steekt. Het is wed zeer opmerke lijk, dat, wanneer maar een klein puntje van den baak dooT het aas steekt, de visch dit met zijn snuit voelt en niet doorbijt. Li het water gekomen, zal het deeg nu, door de fijne watten/draadjes bijeen gehou den, niet zoo licht van den haak gaan, en moet dus de voorn een beetje flinker toe bijten om het te bemachtigen. Visch op voorn ongeveer 10 c.M. van den bodem. Men kan dit bepalen door oven een peillood'je aan den haak te doen en de pen zoo ver op te schuiveD, dat de bovenkant van de pen gelijk is met de op pervlakte van het water. Men neemt nu het loodje van den haak en plaatst de pen 10 c.M. lager; het aas komt dan op denzelfden afstand van den bodem te hangen, daar cle pen het nu 10 c.M. optrekt. Werp nu eenige handen maaszand, waar door zemelen zijn gekneed, op de plaats, waar men wil gaan vissollen. Nu is het afwachten en nauwelijks ziet men de pen naar benoden getrokken, of men slaat met een lichten ruk op. Het ós de ondervinding, die meet leeren, zulks ook in verband met uw 'visohtuig, wan neer hiervoor het juiste oogenblik is aan gebroken, E-r zijn voornvissohers, die reeds weten op te ©laan, wanneer de pen zich maar even links of reohts beweegt, dus nog voor hij onder gaat. Het aan-dlen-baak-slaan is dus een zeer oplettend werk. Het komt hierdoor hoofd zakelijk, dat, hoewel er zooveel duizenden voorns zijn er toch zoo weinig met den hengel borden gevangen. Van do tien kee- ren, <3at de visch aan het deeg bijt, slaat men zeker aoht keer mis. Het is als bet ware een wedstrijd' in het toeslaan en het even aanbijten van den visch. Nog een goed deeg voor voorn is weder om een oud. stukje brood zonder korst, ver mengd? met eenige stukjes aardappel (ge kookt) voeg hieraan toe eenige fijn gesne den stukjes ui of knollookdit wederom in kleine balletjes aan den haak doen. Voor hen, die niet viee zijn, beveelt men vleesohmaden aan. Vooral pas-beginnenden of ongeoefend en zijn deze aan te bevelen, daar men deze willekeurig aan het haakje kan doen één, twee of drie stuks tegelijk, na^ir de grootte. Zij zitten goed vast, dus de voorn is wel genoodzaakt geheel' door te hijten, waardoor men dus niet zoo heel nauwkeurig behoeft te kunnen vissohen.j Het haakje 'kan nog Jets Meiher zijtn, 4 tot 5 m.M. in de bocht. Do:e het lood, dot bij den haak zit, van de sim, het pennetje blijft) dan vlak op het J water drijvenmen schuift vervolgens tot 4 A 5 c.M. van den haak en verdeelt de' drijvertjes over de overige lengte van hot koord, zoadat dit dus blijft drijven. Aan den zoo klein mogelijken haak doet mien nu een made, vlieg of balletje deeg. Men werpt nu de sim zoo ver mogelijk voor zich uit op het water en trekt deze langzaam met kleine sobokies over het water heen. De voorn zal toeschieten en door het vlugge aanslaan vangt men de z.g.n. bo venzwemmer. Op bijna dezelfde wijze vangt men ook forellen De rietvoorn kan men het best loop ende vangen. Telkens zoekt men een goed plaatsje uit. Niet te diep te vissohen, een 30 c.M., is wel voldoende. Probeer het eens, indien ge deze krijgen kunt met mooie donker rood)© wormen, z.g. streepeling. De riet-1 voorn is een gulzige visch en bijt goed| I door. Mep heeft exemplaren van wél een pond'zwaar.

Leidsch Dagblad | 1922 | | pagina 14