C. V. V.Lugdunum t1. Oxidants het aleobte weer heelt de wedstrijd toch'plaats gebatcL Alhoewel het veld' zeer glad was heeft Lu^gdunum 'getoond voetbalspel te kunnen leveren door gelijk te spelen. Evan over tweeën laat de scheidsrechter be ginnen en Lngdimum stolt zich als volgt op: D. v. d. Berg F. Burg er jon F. Goddijn J. Segaar W. M. v. Well J, v. Deventer G. Bavelaar I. Neuteboom A, Goddijn B. Goddijn J. cLe Jong Direct ontwikkelt zich van weerszijden een vlug fpel. Men kan zien, dat de spelers te lijden hebben van de gladheid van het veld, doch niet tegenstaande dat zijn de aanvallen van Lugdu- num zeer gevaarlijk, gesteund -door goed voeden van de middeniinie. Dan krijgt v. d. Berg een gevaarlijk schot te stoppen, waardoor hij even onklaar geraakt. Daarna komt Lugdunum op zetten en de bal belandt bij Baveiaar, die hem doorgeeft naar Goddijn, die onhoudbaar doel punt 01. C: V. V. komt daarop geduchtig op zetten en tracht gelijk te maken, hetgeen hun door schitterend weiken der achterhoede niet gelukt. Weer een paar aanvallen der voorhoede van Lugdunum. Er wordt juist over gekopt of de G. V. V.-doelman redt. Even daarna is het rusten. Na rust begint G. V. V. verwoed aan te val len, doch de achterhoede bezweert het gevaar. Na keurig opbrengen der middienlinie wordt de voorhoede aan het werk gezet, maar door glad heid van het terrein blijft zuiver schieten ach terwege. Eij een nieuwen G. V. V.-aanval be machtigt de linksbuiten den bal, passeert den rechtshalf, schiet, en zonder dat men het weet ligt de bal in het net 11. Lugdunum laat zich hierdoor niet ontmoedigen en valt verwoed aan, Als Baveiaar den bal toegespeeld krijgt, en deze de midhalf van G. V. V. passeert, plaatst hij den bal naar Goddijn. De midihalf van G. V. V. kan het schijnbaar niet 'zotten en geeft Bavelaar een stamp in 'hét gezicht, waardoor deze een bloed neus oploopt. Zeer terecht wordt deze speler van C. V. V. door den scheidsrechter het veld uit gezet. De tijd verstrijkt. Lugdunum werkt en zwoegt om het winnende punt te maken. Maar het mag niet lukken. Even daarna is het einde en den stand blijft onveranderd. C. V. V. mag tevreden zijn met dezen uitslag, een kleine overwinning van Lugdunum was be ter geweest, gezien beider sterkte. Kot gohcele elftal van Lugdunum sloot als een bus. De nieuwe opstelling voor wat betreft clo achterhoede was zeer goed. Ook de midden- linie, die de voorhoede steeds steunde. Het samenspel der voorhoede was keurig, al leen het schieten kon heter, maar men moet ook rekening houden met de gladheid van het ter rein. Van der Berg was weer de oude van ver leden jaar; datgene wat hij te verwerkeif kreeg, deed hij naar behboren. De scheidsrechter leidde correct. ViesAlphen 11. Gisteren heeft Alphen haar eersten com petitiewedstrijd gespeeld en wel tegen het volgens berichten zoo sterke V.I.O.S. in Den Haag. Alphen was geheel compleet, terwijl V.I.O.S. een invaller telde. Het veld was goed bespeelbaar en de leiding berustte bij den heer Caro. Direct na af trap werd er een vlugge partij voetbal ontwikkeld en bleken de beide elftallen hierin Diet voor elkander onder te doen. Toch werden de Hagenaars, gerugsteund door den wind, een tikje sterker en wis ten zij dit uit te drukken door de leiding te nemen. Nog vóór de rust maakte de linksbinnen van Alphen op schitterende wijze gelijk, welk tegenpunt door buiten spel echter werd geannuleerd, zoodat met 10 in het voordeel van V.I.O.S. werd gedraaid. Ging in de tweede helft de strijd ook geruimen tijd goed tegen elkaar op, een twintig minuten voor het einde kwamen de zwart-wit gestreepte Alphen aren meer en meer opzetten, en met succes. Met een reuzenpil bracht de linksbinnen den stand op 11. Hoewel hierna verscheidene ma len de Haagsche verdediging nog aan chn tand werd gevoeld, wist deze den druk te weerstaan, terwijl de Aiphenseke verdedi ging eveneens safe blee-F, zoodat het einde een verdeeling der puntjes bracht, waar mede V.I.O.S. tevreden mocht zijn. Feestavond van ,X. F. C." De Deidöche voetbalvereen igiug „L. F. CY, sedert meer dan een jaar reeds gevestigd op het bekende landgoed ^.Bosclyhuizerüolderi, heeft' op 22 'Augjuistus j.l. vijftien jaar be- Btaan. Ter gelogenöieidi daarvan heeft zij eerst een vijftal Zondagen serie-wedstrijden ge bonden, terwijl Zaterdagavond het heugelijk feit nog eens op feestelijke wijze werd! her dacht. De groote zaai van „Zomenzorg" was geheel bezet, toen voorzitter J. van der Burg. half verscholen achter een heuvel van bloemen, de aanwezigen met een enkel woord welkom heette, en de leiding' van den feestavond over gaf aan den oud-voorzitter Waterloo. Deze bracht heel eventjes in herinnering hoe de Vereeniging, aanvankelijk als klein clubje, onder den naam „Excelsior" in den L. V. B. speelde, en hoe, na het behalen van-het kam pioenschap en de promotie naar den N. V. B., de naaim werd! (veranderd' in „L. F. C." Krach tig werd er door de geel-zwarten gewerkt voJir de propaganda der voetbalsport in de Sleutelstad, en met tevredenheid mag „L. F. C." op haar werfc terugzien. Want inderdaad is de belangstelling onder spelers en publiek hier zeer toegenomen, vooral in de laatste jaren, hetgeen ten duidelijkste blijkt uit h'et feit, dat ,.L'. F. C." thans niet «minder dan negen elftallen in het veld brengt, terwijl het ledental nog altijd stijgende is.-De pre staties van het eerste elftal in den N. V. B. zijn bevredigend1 geweest, doch, hoewel tel kens een goede plaats op de ranglijst werd ingenomen, de gewenstóhte plaats vermocht men niet te bereiken. Hopen wij, aldus spreker, dat hot thans an ders wprae. Moge geel-zwart dit seizoen door eendrachtig samenwerken, door st'ar volhioiu- aen, er in slagen overwinning op overwin ning te bohalen, en aldus zksh een plaats te verwerven dódr waar zij behoort te zijn in de 2e klasse 1 Nadat het warme applaus, dat op deze woor den volgde, was bedaard, voerden afgevaar digden van de vereenigingen „A. D. 0.'% „Vios", „A. S. C." en „Zwart-Blauw", en de vice-voorzitter van den L. V. B. hef woord, daarbij „L. F. C." gelukwenschende met het 15-jarig bestaan, en de hoop uitsprekende dat de wenschen van den oud-voorzitter be vredigd zullen worden. De gebruikelijke bloemstukken bleven na tuurlijk niet achterwege. Ook' was een keu rige blicemhulde ontvangen van „U. V. S.", terwijl namens de dames-leden en supporters een clubvlag werd aangeboden. Thans werd overgegaan tot de uit'deeling der prijzen, behaald bij de serie-wedstrijden, waarna de tooneelvereenigiing „D. 0. S.", die dezen avond haar medewerking verleende, gelegenheid kreeg haar kunnen te toonen, in een tweetal één-acters, getiteld „De Hand'' en „Samson eïi Moot". Er werd niet onverdienstelijk gespeeld, en de aanwezigen hebben zicli dan ook heel goed geamuseerd. Herhaaldelijk schalde een har telijke, gulle lach door de zaai. Ook ide voor drachten, en verder de Duitsche liedjes van mej. I. van der Woerd, vielen zeer in den arniaak en werden levendig toegejuicht. Tot slot nog een tomibola, en daarna bal onder leiding van den heer Van Wijk'. Voor de muziek' zorgde een uitstekend strijkje onder leiding van den heer Van Well. Zoo heeft dan de Leidsche Football-Club eens danig de 'bloemetjes buiten gezet. Nut erne Nacht maarr het „bis zum Mor- genrot" was ook hier bij gunstig weer zeer zeker van toepassing geweest'. Thans echter was de lucht grauw en somber Of iedereen dat, bij het naar huis gaan, bemerkt heeft Zuid-NederlandLuxemburg. Volgens „La Vie Sportive" wordt den oen November op het M. V. V.-terreïn ie Maas tricht' een wedstrijd van hef Zuidelijk elftal gespeeld tegen het Luxemburgsohe elftal. OostenrijkHongarije 22. Gisteren werd te Weenen onder geweldige belangstelling er waren 72.000 toeschou wers de interlandwedstrijd Oostenrijk Hongarije gespeeld' op het terrein van de First Vienna F. C. De strijd was zeer spannend, doch droeg soms een zóó buitengewoon karakter, dat het r.pel nauwelijks door den beugel kon. De wedstrijd eindigde in een gelijk spel. Nadat met de rust de stand 11 was, wisten beide partijen na de hervatting nog eenmaal te doelpunten, zoodat het einde kwam met 22. Scheidsrechter was Dr. Bauwens uit Keulen. w KORFBAL'. 3 v Uitslagen. Gverg. klasse A: D. D. V.HaaHem 32;. K. Z.—K. V. O. 7—1. Overg. klasse B: Vitesse (H.)—A. IJ. 0. -41'. Overzicht Het einde der vorige week' zag er hoopval uit. Bijna eiken dag goed weer. Het zou nu Zondag ook wel goed weer zijn. Echter de weergotden spotten met al onze goéde verwachtingen. Zij lieten een vruchtbaar regentje vallen, tenminste voor de volden, voor de competitie Werd het ai zeer onvruchtbaar, Overal werden de velden afgekeurd, daar korfbal nu eenmaal heter te spelen velden eischt dan voetbal. Slechts enkele overgangsklasse-wedstrijden vonden plaats. D. D. V. en Haarlem speelden een spannen- den strijd. Haarlem blijkt wat van haar kracht verloren te hebben, terwijl D. D. V. juist weer haar vorm van enkele jaren terug te paikken krijgt. Zoodoende wonnen de D. D. V.'ere met 32. K. Z. -heeft dit seizoen een sterke ploeg. Sloeg zo eenige weken terug D. V. D. op afdoend© wijze, nu word K. V. O. het slachtoffer, hóewei deze laatste niet tot de minsten behoort. Met 71 werd K. V. 0. ingemaakt. Vitesse (H.) toonde haar le klas allures nog mei verteerd te zijn. A. L. 0. had' Weinig in te brengen. Het feit, dat er zeer slecht geschoten werd, was oorzaak, dat' Vitesse (H.) met slechts 41 won. CRICKET. 1e klasse. Gisteren zqu ile laatste le klas óntm'oating gespeeld moeten wonden, n.l. V. V. V.H. C. C., die al verschillende keeren geen: doorgang kon hebben. Ook nu weer was regel spelbreker. Zoo als bedde voreenigingen van te voren haddon af gesproken word de wedstrijd als een draw be- scbouwd. (Het gaat in de oricketwereld heel wat gemoedelijker toe dan bij voetbal of korfbal). De eindstand wordt nu. gewonnen verloren gesp. m. I. r. of w. m. 1. r. ol w. draw pnt^ H. C C. 12 T 9 2 23 Haartem 12 9 2 1 19 V. V. V. 12 9 2 1 19 V. R. A. 12 6 5 1' 13 V. 0. C. 12 1 3 7 1' 10 R. en "VV. 12 1 2 i 8 1 8 H.DV.S. 12 3 9 —3 De eindstrijd om den Telegraafbeker is niet verspeeld en zal waarschijnlijk in het begin van bet galgen de seizoen plaats vinden. BOKSEN. V Siki wint van Carpentieï, Op de nieuwe Buffalobaan te Parijs LêëFt gisteren dé wedstrijd CarpentierSiki plaats gehad. De ,,Crt." geeft het volgende verslag In de eerste ronde schijnt Carpentier met Siki te kunnen spelen. Deze brengt geen enkelen slag toe en tracht zich slechts te dekken. In de eerste minuten pa eenig infighting valt Siki reeds een oogenblik op de knie. Tweede ronde. Het spel van Carpentier duurt voort. Siki zoekt hét gevecht op korten afstand, terwijl Carpentier het open gevecht verkiest om den beslissenden stoot te kunnen toebrengen. Hij weet ook eeni ge directe rechtsche stooten toe te bren gen, maar de neger geeft zich niet bloot. Siki begint enkele aanvallen te doen. Derde ronde. Het einde van Siki schijnt te naderen. Na een rechten stoot van Car pentier gaat Siki voor de eerste maal neer. maar hij verheft zich onmiddellijk. Dade lijk daarop glijdt Carpentier op den grond, cloch eveneens slechts voor een enkele se conde, om onmiddellijk weer en thans zeer heftig aan te vallen. Siki gaat neer voor de tweede maal en onmiddellijk daarop voor de derde maal. Hij staat eerst weer op na de zevende seconde. Men verwacht, dat Carpentier hem den genadestoot zal toebrengen, maar plotseling valt de Fransch man neer na een rechten stoot van den ne ger. Hij blijft niet langer dan vier secon den liggen, maar schijnt daarna nog ge heel versuft. De gong brengt de reddende rust.

Leidsch Dagblad | 1922 | | pagina 13