Van Overal. Opnieu.1v heeft het weinig gesclieeld of er was van voetballen niets gekomen. Heel 'den voormiddag regende het gisteren weer, en omstreeks één uur vreesden wij nog het erg ste. Doch op het laatste nippertje schijnt Zeu3 inderdaad zich over «ons te hebben ont fermd'. Op zijn bevel werden de sluizen ge sloten koning Voetbal kon zijn gang gaan. Bijna overal is er dan ook gespeeld. Alken uit het Zuiden en Oosten vernamen wij slechts enkele uitslagen. Het Westen. Voor wie eenigszins thuis 13 in de Weste lijk© voetbalkringen heeft de uitslagenreeks van gisteren ongetwijfeld! een zeer groote ver rassing gebracht. Blauw-W itFey en oord 72 't Leek ons gisteravond eerst bijna on gelooflijk. Zou dezelfde ploeg, welke zoo; be slist van Ajax verloor, thans met zulke enorme cijfers van een stevig elftal als Eey- enoor-dl kunnen winnen Het is inderdaad zoo gielbeuTd. De zebra's hebben zich geheel hersteld: en een uitstekenden weö'strijidl ge speeld. Ook Feyenoord was niet slecht, maar 'de verdediging weifelde dikwijls en "cji^kman Van der G-aojg bleek niet' tegen zijn taak op gewassen. Zeker een drie- of viertal doelpun ten had hij gemakkelijk trajecten stoppen. Op 'die manier had Blauw-Wit weinig moeite de söotre hoog o,p te voeren. Tusschen Botterdam en Den Haag bleef de kamp onbeslist. Wel was in Botterdam Sparta goed op dreef tegen dé Groote Haaigtscbe, welke met een verdiende 2O-nederlaag naar 'de Hofstad moest terugkieeren, maar hier stond tegenover dat' V. O. C. 'door de Haag- sohe kraaien met dezelfde cijfers werd gesla- :gen. ,Van Sparta valt het ons zeer zeker mee. 'Niet vergeten mag echter worden dat H. V. iV. een zwak' elftal in het veld bracht. In Den Haag was V. O. C. onbetwist de mindere van H. B. S. In Haarlem heeft Aj.ax ook ditmaal niet kunnen winnen. Voor raust was zij sterker dan de Bacing', en na tien minuten had rood-wit al ide leiding, maar de Haarlemmers wisten zich' igoeid te herstellen. Nog voor de draaiing maakte B. O. H. gelijk en daarna was zij pelfs het meest' ini 'dén aanval. Een seconde na het eindsignaal scoorde de thuisclub' op nieuw, 'doch te laat. B. O. H. schijnt werkelijk heel wat van .plan te zijn dit jaar. De andere Haarlemsche club bracht het e-r heel wat slechter af. Zelfs dn Utrecht ver wachtte men niets van de rood-witte >géblok- ten, en zié, gistermiddag vertoonde de ploeg een keurig spel. Haarlem kreeg, geen Schijn van kans. Heeft Sparta het seizoen met een zege in- (gezet, haar vroegere lotgenoot Quick was minder gelukkig. Wij zeiklen reeds, dat zij het aan dén Markétténweg te Dordrecht niet zou kunnen bolwerken, en ide feiten hebben ons in hét gelijk gesteld. De cijfers spréken voor tóch' zelf. In de Overgangsklasse bewandelt Storm vogels weer den goédén weg. Ditmaal werd B. iV. -V. hét kind van de rekening. Een ge- SZteffüijk 'concurrent schijnt evenwel H. F. C. $e zullen worden. Dat bewijst' de zege ap A. D. O., noig wel op hét terrein van laatstge noemde dub. Ook Spartaan heeft goede plannen, alle geruchten ten spijt. Het elftal zoui eng, verzwakt zijn de 41-over- winning in Zaandam zegt heel wat anders. 'W 1V. Al steldé 'lichtelijk teleur door gelijk "te spelen tegen 't Goor. West 2 B bracht een overwinning van Al S. C. Met 21 werd het goed; spelende Donar geslalgen. Doch ondanks dat geeft het spel van A.S.C. nog niet zoo heel veel vertrouwen. Als geheel was de voorhoede slechts heel ma tig. Wij héjpen 'dat rocd-zwart beter kan, want an'dbrs er zijn meer candid'aten voor den kampioenstitel. Wij wijzen op Zeist, dat ook nu weer triomfeerde door Victoria in eigen huis met 2O te kloppen. D. O. S. sneu velde, gelijk verwacht werd, in Amsterdam tegen den ex-Ovérganger D. E. C. In West 2 C speelde Luigdunym gelijk tegen O. V. V. Een kleine overwinning van de Leid- ec/hé 'groen-witten had juister den uitslag weerigégeven. 'Hoewel de wedstrijd niet .in onaangename vens-tan)dhbliikiiug weid gespeeld, werd t'céh' een OKarlois-maii hét' veld uitge zonden, teen hy tegen Ba vel aar zijn boksers- capaciteiten ging toonen. 'Unita<s 'deed1 goed werk in Schiedam. O1 tegen die Schiedamsche combinatie, dat lijkt ons werkelijk een uitstekende prestatie. In ide 3e klasse slechts één uitslag, on wel één die ons aangenaam aandoet. 'Alphen for ceerde een draw tegen het Haagsche ,Vios. Wij hadden het niet durven voorspellen. Bij zonderheden zijn ons metg, niet bekend) als wij dit schrijven. Het Zuiden. Van hier maar een enkelen uitslag. Philips viel tegen. Tot bet laatste moment waren de kampioenen in het offensief. Be uitvallen van de thuisclub bracht weinig opluchting. N. A. G. won zeer verdiend. Het Oosten. Ondanks het feit, dat Quick met invallers voor Von Hoyd'en en Rode in het veld kwam te gen een volledig Go Ahead, hébben de koakstad- bew,oners met een gelijk spel genoegen moeten nomen. Dewedstrijd bood keurig spel: o.a. blonk bij Quick de ex-Spar ta-s>pele r Steeman uit. Over het geheel waren de gasten iets sterker, maar toch had tien minuten voor afloop Quick nog mat 1O de leiding. Toen spanden de rood-gelen zich echter nog eens geweldig in, en werkelijk slaagde Kolkman er in den gelijkmaker in de Nijmegensche touwen te jagen. U. D. en Hengelo waren v'olkomen tegen el kaar opgewassen. Na rust scoorde Boerman voor de Devemtenaren het eenigste doelpunt, waar door de punten in Deventer bleven. Het Noorden. Nog geen minuut was de wedstrijd tusschen Friesland en Upright oud, of Bokma had reeds voor de thuisclub gedoelpunt. Hierdoor liet Up light zich even wel niet ontmoedigen. Zij was dan ook moerend eels aanvallc-md, maar slaagde er niet in gelijk te maken. Na rust waren de Friezen steeds aan het woord. Upright had niets meer in té brengen en haar doelman kreeg nog driemaal hét nakijken. W. V. V, heeft zich inderdaad hersteld en Veendam mét flinke cijfers geslagen. Met rust leidden de xcod-zwarten met 1O door We ver Jr. Na de hervatting bepaalde Veendam zich geheel tot verdedigen. Dat zij daarin niet ten volle is geslaagd bewijst de 3O-ein'd uit slag. Buiten de competitie- Noord-Nederland heeft andermaal het onder spit mo9ten délven. Wel h'obbsn de onzen zich kranig goweerd en af en toe waren zij zelfs ia de meerderheid, maar tegon schutters als Jager en Harder was onze verdediging niet bestand. Van ons elftal was Kaufman de beste, terwijl verder Van Linge, De Wolf ,De Jonge, Tetzner, Van Weely en Groen goed hebben gewerkt. De héér Chemnitz uit Leipzig leidde den wedstrijd naar aller genoegen. Ruim 25.COO toeschouwers woonden den strijd bij. Competitiestanden. West 2 B. doelp. gesp. gew. gel. verl. v.—t. pnt. gem. s. c. 2 2 5—2 4 0 R. F. C. 1 1' 2—0 2 2 Zeist 4 3 1' 9—2 7 1.75 OJympia 1 1 1—1 1 1.— D. E. C. 2 1 1 2—4 2 1.— Velox 11 1 1—2 Victoria 1' 1 0—2 Domar 2 2 1—4 D. 0. S. c 2 2 1—5 v' V West 2 C. '4 gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. gem. doeip. H. D. V. S. f 1 1—0 2 2.— B. M. T. 2 1 3—2 3 1.50 Lugdumum 2 2 3—3 2 1.— C. V. V. 3 i 1 1 22 3 1.— Unit as 2 - 2 0—2 A. S. C.Donar 2f. De eeilste thuiswedstrijd van 'A. S. G. as niet bepaald door fraai weer begunstigd geworden. In dén voormiddag vreesden wij zelfs dat wij. evenals verleden week, hier ter stede van hc-t zien spelen van een tweeds-klasser verstoken zouden blijven. Gélukkig werden tegen twee uur da hemelsluizen gesloten, zoadat het talrijke pu bliek geen vengeefsobe reis maakte. 'Allereerst kregen wij dan een kleine plechtig heid, namelijk de opening van de nieuwe tri bune. De heer Steijns Meld een korte kernach tige toespraak en knipte vervolgens het lint door ilat den ingang afsloot. De tribune was geopend'. 'En thans do wedstrijd. Laten wij beginnen met te verklaren, dat wij teleurgesteld zijn. Toe gegeven zij, dat hét gladde veld het spel bemoei lijkte, en dat Donar beter speelde idan wij ver wacht hadden, maar ook ais wij dat in aanmer king neifren heeft het spel van A. S. C. op ons geen bevredigenden indruk kunnen maken. Ze ker ,de wedstrijd is gewonnen, maar.... door de verdediging. De fout schuilt in den aanval, waar individueel dikwijls aardig werk werd ver richt, maar waar bet samenspel niet af was, en die, tot wanhopen» toe, de mooiste kansen verknoeide. En één speler was hier totaal on voldoende, namelijk De Bruyn. Hij moge een good schutter zijn gisl-ejen was ook dat on derdeel slechts matig, en overigens bracht hij er al heel weinig van terecht. Boogert was hier de beste speler, terwijl WaLzenes wel is waar nog wat meer op de lijn moet blijven staan, doch overigens zijn plaats wel waard is. Achtc-rhoede en halflinie waren uitstekend. Alleen is het een onbegrijpelijke fout geweest om te elfder uk Van Dcrsson als rechtshalf op te nemen. Vree ken is stellig stukken en stukken beter. Blom heeft zijn cloel goed verdedigd, doch het eene togecpunt komt op zijn rekening, als gevolg van een verkeerde gewoonte om den bal niet in •eens op te vangen, doch deze eerst tegen den grond te slaan. Donar heeft zeer hard gewerkt, en zeker het togenpuntje verdiend. Linksbuiten, mi'dhaif en rechtsback speelden bier een keu rige partij. De gasten wonnen den toss, zoodat A. S. C. met den wind tegen, aftrapte. Het begin be loofde heel wat. Twee minuten was er gespeeld, toen Roem den bal opving en naar De Ruvier kopte. Deze passeerde scherp naar voren. Boo gert snelde toe, maakte het leer vrij, en kogelde onhoudbaar hoog in den hoek van het Hilver- surnsche doel. 10. Het spel ging nu vrijwel gelijk op. A. S. G. was misschien door technisch beter spel iets sterker, doch de gasten wierpen zich met gr 00- ton dash in den strijd en waren herhaaldelijk gevaarlijk. Vooral him linkervleugel met den slap spelc-nden Van Dcrssen tegen zich, deed zeer goed wenk. Biom kreeg eonige scherpe schoten te behandelen, wat hem echter bast af ging. Ook de A. S. C.-aanval zat niet stil, en flink opgestuwd door Roem on Stephanas, werd vele malen het vijandelijk doel bedaagd. Hoewel de verdediging zich hier goed weerde wisten de rooi-zwarten zich toch tal van kansen te schep pen. Doch een behoorlijk sdhot ontbrak. Wat nog op het doel werd gericht kwam in de veilige handen van den invaller-keeper. Opvallend was het groote aantal corners, dat hier geno men werd. Als gewoonlijk zonder succes. Donar had poch, toen haar rechtsbuiten, na een mis sen van Stephanos, van dichtbij keihard tegen de paai schoot. Een tweetal kogels van den linksbuitén en den mlclhalf werden door Blom uitstekend gestopt. Doch ook zijn collega aan de overzijde gaf geen krimp en ondanks eenig over wicht van A. S. G. bleef de stand onveranderd. Roem mikte juist over de bovenlat, De Bruyn zond een schuiver in, welke werd weggewerkt, en zoo kwam de rust. Dadelijk na de hervatting zaten de gasten weer voor hét Leidscbe doel, doch de verdedi ging stond pal, en verplaatste spoedig het spel. Een tijdlang was 'A. S. G. nu sterk aanvallend. Steads weer liepen de rood-zwar.ten storm, om tenslotte voor doel zoo onbenullig mogelijk de kansen te vergooien. Janssen had geen geluk met tegen ide paal te schietenNa een kwar tier kwam dan het tweede doelpunt. WeLzem.es rende langs de lijn, zette voor, en De Ruyter scoorde onhoudbaar. 20. Donar leek ontmoe digd en werd ver teruggedrongen. Doch toen ahe Leidscbe aanvallen doodliepen, werden de gasten weer actief. Op een prachtige ren van den midhalf, die thans rechtsbuiten speelde, volgde een voorzet, welke een doelpunt dreigde op te leveren. Doch de paal bracht redding. De partijen gingen nu gelijk op. Donar speelde technisch minder dam A. S. G., doch veel geest driftiger. Terwijl in den róód-zwarten aanval alleen Boogert en De Ruyter nog eemige activi teit toonden, werkte dé Wauw-zwarte voorhoede zeer hiard. De linksbuiten miste vlak voor doel een «dot van oen kans. Nog tien minuten was er te spelen, en tnu kwam bij A. S. C. de gebrui kelijke in zinking. Precies als verleden week word de tegenpartij plotseling gevaarlijker, eD ju-isft enkele minuten voor -dén afloop joeg de Uilversumsché linksbuiten, na een fout van Blom, het leer in de Leidscbe touwen. Met 21 kwam het einde.

Leidsch Dagblad | 1922 | | pagina 12