STORMACHTIGE HOOGTEN. Ho, 19172 LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 4 September. Tweede Blad. Anno 1922. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. FEUILLETON t ALPHEN. Aan de pannenfabr. der fa. v. Rijn Kloot had de 16-jarige C. de H. het ongeluk met zijn hand tusschen de pers te geraken, met het gevolg, dat hem twee vingertoppen werden afgeknald. IIAZERSWOUDE. Het programma voor Öe feestelijkheden, die Woensdag 6 Sept", a.3. zullen plaats hebben, bevat bet volgende: VoormikMags 9 uuir kindleroptodht en kin derfeest. Alle te dezer pJiaatse schoolgaande kinderen kunnen aan dijt feest mjeeidoen. Voorin. 11 ilut Stoelen dia ns voor meisjes van 12 tot 16 jaar, om loixe voorwerpen. Pauze van 12 tot 1.30 uur. Nam. L30 uurOipstelling van de deelne mers aan de ringstekerij voor de NcdL-Herv. Kerk. Nam. 2 uuir Ringstekerij voor paren mei paard en tilbury, om prijzen van f40, f25, f 15, f 10 etn f5. Nam. 3.30 uurHarddraverij met hinder nissen met paarden of hiiltten onldler den man, om prijzen van f10, f7.50, f5 en f2.50. Nam. 4.30 uur Stoelendans voor meiisjes boven 16 jaar, om luxe prijzen. Nam. 5 uur Naar den trein voor jongens van 12 tot 16 jaar, om prijzen van f2.50, if 1.50/ f 1 en f 0.50. Nam. 6 uur Voetbalmatch. Nam. 8 uur. Groot instrumentaal concert onder directie van den hear M. Boldérdajk te Leiden. Nam. 10 uur Schitterend! vuurwerk. De oude gruiterij, dtie al sedert' vele jaren buiten gelbrulik was gesteld, heeft nu voor goéd opgehouden te bestaan. Waar schijnlijk beeft de Novemiber-aborm van bet vorige jaar daaraan ook medegewerkt, maar in iedèr geval is voor de oude grutterij een prachtig zeer doelmatig ingerichte tas ge bouwd1, die van af de dorpsstraat gezien een mooien aanblik o-plevert. En welk een Tuimte in 'dii't kolossale gebouw is, kunnen alléén zij getuigen, die bet invyendfiige, zoo als wij dit deden, bobben bekeken. Do ondernemers, dé heeren Tb. Koster Zoon, wensoben wij gaarne veel sufoces, en do bouwers, die heeren Gebrs. Dekker én Hor- tensiais, bobben eer van hun werk, dat ge zien mag wtordten. LEIDERDORP. De Unie-collecte heeft in deze gemeente opgebracht de som van f234.—. De loting voor de nationale militie zal voor deze gemeente plaats hebben op Zaterdag 16 September e.k. in de Stads gehoorzaal te Leiden. iWOUBRUGGE. Zaterdagavond is al hier de aangekondigde gondelvaart ge houden. iWrj komen er morgen op terug. HILLEGOM. Hot bestuur van de Nutsspaarbank alhier heeft getracht belasting-spaarbank boekjes in te voeren en daarmee tegemoet te komen aan een door velen gekoesterde hoop. De pogingen bleken vruchteloos te zijn; het.Dijk verlangt een dusdanige'om slachtige administratie, dat het bestuur van zijn goed voornemen moest afzien. Wie weet hoeveel opofferingen dit bestuur zich voor do spaarbank getroost, en wie weet dat het niet voor veel administratief werk te rugschrikt, kam eenigszins bevroeden dat er van hooger hand heel wat geschrijf ge- eischt werd. Do publieke verlcooping van drie woon huizen en diverse bouwterreintjes aan de Brouwerlaan en Brouwerdwarsstraat alhier had den volgenden uitslag: Een woonhuis f3200, A. Leliveld voor rekening van J. van der Paaleen wponhuis f 1700, Slot boom te Schoten; een woonhuis f2100, W. Spielings en Cl, J. Bakkerde bouwterrei nen tezamen f2146 P. J. de Mooy voor re kening van N. J. Dijsselbloem te Naald wijk. LISSE. Gebr. Rensdorp alhier zijn heiast mét het bouwen van een woonhuis Naar het Engelsch van EMILY BRONTË. Door W. A. C. VAN STRIEN. 14) Hij had zich in zijn kamer teruggetrok ken om alleen te bidden, en mr. en mrs. Earnshaw hielden Catharina bezig met verscheidene aardige snuisterijen, die ze Vow haar gekocht hadden, ora aan de kleine Lintons te geven, ter erkenning Voor hun vriendelijkheid. ^ij hadden hen uitgomoodigd om den borgen op Wuthering Heights door te brengen, en de uitnoodiging was aanvaard, Maar op één voorwaarde: mrs. Linton ver acht, ciat haar lievelingen zorgvuldig ver wijderd zouden worden gehouden van dien on-cbugenden, vloekenden jongen. Zoodoende bleef ik eenzaam. Ik rook I den vollen geur van de verhitte specerijen, en bewonderde het glinsterende keukenge reedschap, de gepolijste, met hulst ver eerde klok, de zilveren kronen, die op een riJ op een blad stonden, klaar om voor het av°ndmaal met warm bier gevuld te wor den, en boven alles de vlekkelooze rein heid van mijn bijzondere zorg den ge- eehuurden en goed geveegden vloer. tk was eigenlijk met ieder voorwerp in komen, en ik herinnerde mij boe de I e Earnshaw binnen placht te komen, s alles klaar was, en raij een flinke deern o*mde, en een shilling in mijn hand liet 'Jden als Kerstgeschenken vervolgens in de Kapelstraat voor de K.-K. Coöperatie, alsmede het bouw van een woonhuis voor rekening van den heer A. 'de Bruin. NOORD WIJKBINNEN. Onder groo- te belangstelling werd Zaterdag op de R,- K. Begraafplaats ter a-arde besteld het stoffelijk: overschot van L. v. d. Zalm, die in het begin der vorige week op zoo'n noodlottinge wijze om het leven kwam. De kist was bedekt met eenige kransen van vrienden, en o.a. een van de N. Z. H. T. Mij. waar hij in dienst was. NOORDWIJKERHOUT. De „Sts. Grt" bevat de statuten van de Vcrecniiging tot Stichting en Instandhou'ddng van Néder- landsdh. Hervormde Scholen met den Bijbel, gevestigd alhier. RIJNSBURG. Gemeenteraad. [Voorzitter: de burgemeester Aanwezig alle leden. De [Voorzitter opent de: vergadering met gebed. Daarna leest hij de notulen van een drietal vorige vergaderingen, die, nadat in de notuleli van de laatste vergadering, na een opmerking van den heer v. d. Gugten, een aanvulling is aangebracht, worden goedgekeurd. 1. Ingekomen stukken. To. Schrijven van Ged. St., houdende goedkeuring van een Raadsbesluit; 2o. Schrijven van den Inspecteur der Dir. Bel. te Leiden, houdende mededeeling, dat de voorloopige uitkeering volgens art. 245 h der Gemeentewet is bepaald op f4300. 3o. Schrijven van Ged. St., houdende mededeeling, dat de bijdrage dezer ge meente voor den keuringsdienst van waren voor 1922 is bepaald op f509.02. 4o. Schrijven van Ged. St., houdende mededeeling, dat de verordening ingevolge art. 15 der Leerplichtwet is ontvangen en voor kennisgeving aangenomen. 5o, Proces-verbaal van de gehouden aanbesteding van de verbouwing der O. L. School. De heer W. L. v. d. Gugten vraagt in lichtingen. Hem is medegedeeld, dat bij die aanbesteding een inwoner gepasseerd is, nog wel een gezeten patroon. Waar in deze gemeente de metselaars en aannemers niet zoo' dik gezaaid zgn, vindt spr. dit wel wat kras. Een kind kan ze aanwijzen. De Voorzitter antwoordt, dat hier sprake' is van een verzuim van den architect. Deze had in opdracht van B. en W. alle bazen aan te schrijven. Toen de voorz. door den heer v. d. Gugten opmerkzaam werd gemaakt, dat de lieer v. d. Vijver vergeten was, was de" aanbesteding al ge houden en het werk gegund. De heer v. d. Gugten meent, dat dan eigenlijk de architect boven B. en W. staat, en acht dit verkeerd. De architect is hier vreemd, en doordat B. én W. geen controle uitoefenden, blijven zij verantwoordelijk. De heer P. Kort Sr. deelt mede, dat de architect hun naar de adressen van aanne mers heeft gevraagd. Hij heeft die gege ven, maar daarbij geheel niet gedacht aan den heer v. d. Vijver. Al is men dus plaatselijk bekend, toch' kaïn' men iemand vergeten. De heer W. L. v. d. Gugten vindt het verzuim zeer onaangenaam, daar zoo spoe dig vergelijkingen worden gemaakt tus schen de lusten en de lasten. De heer 3. Schoneveld meent ook, dat de schuld ligt bij B. en W., door het ontbreken van controle. De Voorz. stemt toe, dat hier onwille keurig een verzuim is gepleegd, doch dit is niet meer te herstellen. 6o. Schrijven van "de muziek-ver. „Wil- helmina", houdende dankbetuiging voor de vroeger beschikbaar gestelde lokaliteit voor repetities. Waar de Ver. thans zelf voor een lokaliteit moet zorgen, wordt verzocht de subsidie met f150 te' verhoogen, daar anders de Ver. niet kan blpven bestaan. De Ver. verbindt zich dan hulp te ver- leenen bij ovaties e. d. en in het zomer seizoen een bepaald aantal concerten te geven. B. en W., dri de Ver. gaarne behouden zagen, stellen voor. het verzoek in te wil ligen en de subsidie' te brengen op f200. ging ik voort met over zijn genegenheid voor Heathcliff te denken, en zijn vrees, dat hij verwaarloosd zou worden, als de doocl hem had weggenomencn dat bracht mij er natuurlijk toe, om den toestand van den armen jongen te beschouwen, zooals hij nu was, en vftn zingen kwam ik zoo tot huilen. Maar ik bedacht spoedig, dat heb meer zin had pogihgen te doen, om iets van het onrecht, dat hem werd aan gedaan, te herstellen, dan om er tranen over te 3tortenik stond op en ging den hof in; om liem te zoeken. Hij was niet ver weg ik vond hem bezig de glanzende huid van de nieuwe pony op stal te streelen en hij gaf zooals gewoonlijk, den anderen beesten voedsel. „ITaast je, Heathcliff zei ik, ,,de keu ken is zoo gezellig en Joseph is boven; haast je en laat ik je knap aankleeden vóór miss Catliy te voorschijn komt, dan kunnen jullie samen zitten en den heelen haard voor jullie alleen hebben en lang met elkaar babbelen tot het bedtijd is." 1 Hij ging voort met zijn taak en wendde zijn hoofd geheel niet naar mij om. ,,Kom je nu1?"- vervolgde ik. „Er is een kleine koek voor elk van jullie, al bijna klaaven je zal een halfuur noodig heb ben, om ja aan te kleeden." Ik wachtte vijf minuten, maar verliet hem, daar ik geen antwoord kreeg. Catha rina gebruikte het avondtnaal met haar broeder en schoonzusterJoseph en ik vereenigden ons aan een ongezellig maal, dat gekruid werd met verwijten van den eenen kant en ondeugendheid van den anderen. Zijn koek en kaas bleven den ge- heelen avond optafel staan voor de feeën. Hij slaagde er in zijn werk voort te zetten Dr. Jonker kan niet meegaan met dit voorstel, alvast niet met een verhooging van f150. De gemeeïite-financiën zijn zoo beperkt, dat spr. dit niet over zijn' ge weten kan krjjgen. Spr. is ook een groot voorstander van de Ver., maar dei ge meentekas laat meer steun niet toe. De burgers moeten helpen. De heer D. Kuijff sluit zich" hieTbij aan. De heer J. Schoneveld kan' wel buiten ovaties en meent dat de concerten meer verwilderen dan .veredelen. Laatst is ook een schrijven ingekomen van deze iVer., doch ongeteekend, dat toen onbehandeld is teruggezonden. Spr. vernam iets van den inhoud van dit schrijven; het was een slag in het aangezicht van B. en 4Wi Spr. acht f200 subsidie ook onverant woord. De Voorz. licht hét voorstel van B. en |W. nader toe. Den leden is niet onbekend, dat de steun der burgers niet groot is. Vroeger had de Ver. een vrij lokaal van de gemeente, zoodat thans eigenlijk de sub sidie is verlaagd. De een zal de muziek meer op prijs stellen dan de ander; van meer verwildering dan veredeling kan de Voorzitter niet sprekelï. Is de jeugd al eens rumoerig, de' muziek van de Ver. is vaak zeer mooi. De heer J. Schoneveld geelt niet de schuld aan de Ver., maar de in het adres aangeboden tegenprestatie, heeft voor hem geen waarde, én is ook de subsidie lager, de gemeentelasten zijn hooger. Dr. Jonker zou het jammer vinden als de Muziek-Ver. wegging, maar de lasten' zijn te hoog. Laat men eerst de burgerij om hulp vragen, wat, naar spr. meent, zeker zal helpen. Spr. stelt voor de subsidie met f50, te verhoogen. De heer S. Schoneveld voelt heel veel voor de Ver., maar is het eens met hen, die meenen, dat hulp in verkeerde rich ting wordt gezocht; men moet trachte'n de sympathie van de burgers te wekken, aan zal subsidie onnoodig blijken. Naar spr. bekend is, kwam onlangs een ongeteekend verzoek in, dat in een geheel anderen toon gesteld was. Spr. is medegedeeld, dat dit verzoek door den Voorz. is teruggezonden, en dat door hém is aangeraden, subsidie te vragen eii daarvoor zijn steun toezegde. Is dit juist, dan zou de Voorz. dit ver zoek in de hand gewerkt hebben. De Voorz. moet dit pertinent ontkennen. Door hem is alleen het verzoek terugge zonden, met verzoek tot ondertêekening. De heer S. Schoneveld is met dit antwoord zeer verblijd. Voor hem is de zaafc hier mee niet afgeloopeü, en zal verder zijn berichtgever hierover onderhouden. Hij wil verder de beslissing aanhouden; wellicht komt dan ook dr. Jonker tot andere ge dachten. Dr. Jonker evenwel heeft zijn voorstel goed doordacht en handhaaft het. De heer S. Schoneveld doet dan het voorstel de subsidlie met f 100 te verhoo gen. He>t voorstel van B. en W. wordt met 2 tegen 9 stemmen verworpen. Eenige leden willen het verzoek aanhou den, om na-der te overdenken. Wethouder Van Klaveren e.a. zijn van oordeel, dat dit- niet gaat, nu eenmaal over het voorstel van B. en W. is gestemd. Het voorstel van den lieer S. Schoneveld wordt dan met 5 tegen 6 stemmen verwor pen, en dat van dr. Jonker met 9 tegen 2 stemmen aangenomen. 2. Ingekomen is een verzoek om subsidie van de Alg. Ned. Ver. „Het Groene Kruis" ten einde nog meer en beter de belangen te kunnen behartigen van de huiselijke zieken verpleging. B. en W. stellen voor een subsidie to verleonen van f 10, waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. 3. Ingekomen is een sehrijven van Ged. Staten betreffende de gewijzigde politie verordening, waarin voor automobielen en motorrijtuigen een maximum snelheid van 10 K.M, is voorgeschreven. Een bepaling vanlO K.M., die toch niet na te komen is, achten Ged. Sb. ongewenscht waarom zij den Raad verzoeken deze te wijzigen in 20, doch zeker 15 K.M. Dr. Jonker meent, dat 15 K.M. wel kan. tot negen uur toe, en trok zich toen stom en koppig in zijn kamer terug. Cathy bleef laat op, daar zij een massa dingen in orde te byengen had voor de ontvangst van haar nieuwe vriendin; zij kwam eenmaal in de keuken, om met haar ouden vriend te spreken; maar hij was weg, en zij bleef alleen om te vragen wat hem scheelde, en ging toen terug. 's Morgens stond hij vroeg op en daar het een feestdag was, droeg hij zijn slecht humeur mee naar cle heien hij verscheen niefc weer vóór de familie naar de kerk vertrokken was. Vasten en overdenkingen schenen hem in een beter humeur te heb ben gebracht. Hij hing een tijd om mij heen, raapte toen zijn moed bij elkaar, en riep plotseling uit: „Nelly, maak mij netjes; ik wil goed worden." „Dat wordt hoog tijd, Heathcliff," zei ik „je liebt Catharina pijn gedaan ik denk, dat het haar spijt, dat zij teruggekomen is! Het lijkt of je afgunstig op haar was, omdat er meer aan haar gedacht wordt dan aan jou." Heb denkbeeld van afgunst jegens Ca tharina was onbegrijpelijk voor hem maar het denkbeeld, dat hij haar pijn deed, ver stond hij volkomen. „Zed ze, dat zij ontstemd was?" 'vroeg hij, torwijl hij heel ernstig keek. „Zij schreide, toen ik haar vertelde, dat je vanmorgen weer weg was." „Wel, ik schreide vannacht," antwoord de hij„en ik had meer reden oan tö schreien dan zij." „Ja, je hadfc tot roden, dat je naar bed ging met een trotsoh hart en een lee-ge maag," zei ik. „Troteche ménsdben doen Op voorstel van B. en W. wordt de maxi mum-snelheid bepaald op 15 K.M. per uur. Vervolgens wordt ook bepaald, waar de waarschuwingsborden zullen worden ge plaatst. 4. Verhuring land bij den gashouder en aan de Kerkstraat. De huurder van het land bij den gashou der de heer R. W. v. d. Burg, vraagt ver lenging van huur, die met Kerstmis a.s. afloopt. B. en W. deelen mede, dat ook het land aan de Kerkstraat, verhuurd aan de hee ren Van Delft, C. Vianen en J. de Koning spoedig weer verhuurd moet worden. Wel loopt de huur pas met Kerstmis af, maar een beslissing moet vallen voor met beplan ten wordt begonnen. Er staan verschillende wegen open, publiek en ondershands ver huren, of anders zelf de prijs bepalen en vragen of daarvoor weer ingehuurd wordt. Uitvoerig wordt hierover gesproken. De heer S. Schoneveld is voor publieke verhuring. Iedereen wordt dan in de gele genheid gesteld te huren. Bij het land van den heer v. d. Burg is eigenlijk ook geen sprake van huurverleging. Er 'werd nim mer van de gemeente gehuurd, maar de huur overgenomen, bij koop van het land. W-eth. Van Klaveren meent, dat men de huurders maar moet houden ,als zij goed zijn en de huurprijs voldoende. Na eenige besprekingen wordt op voorstel van weth. Van Klaveren besloten te stemmen over publiek of ondershands verhuren van het land- bij den Gashouder. Met 6 tegen 5 stemmen wordt besloten tot pubHek ver huren. Voor het land aan de Kerkstraat wordt geen beslissing genomen. Van de huurders van dat land kwam nog geen verzoek om huurverlaging in. De heer S. Schoneveld wil dit later be handelen. Wel konden de huurders herin nerd worden aan den huxirafloop indien zij weer wilden huren, konden zij hun belan gen voordragen bij B. en W. 5. Voordracht zetters der directe belas tteen. B. etn W. stc'ten voor ovei te gaan to* benoeming van twee leao i voor het College van Zetters, wegens aftreden van de heeren J. van Iterson Sr. en H. Star. De aftredenden worden herkozen. 6. De Burgerwacht afd. Rijnsburg deelt mede, dat de financieel© toestand niet lan ger gedoogt de oefeningen voort te zetten, waarom onder overlegging van rekening en verantwoording over 1921, wordt gevraagd een jaarlijksche subsidie van f 1000 te ver- 1 eenen. B. en W. stellen bij meerderheid voor f500 subsidie te verleenen. Dé heer v. d. Gugten is het, nadat de Voorz. Eet ingekomen stuk en de toelich ting heeft voorgelezen, niet erg duidelijk, waarom het Rijk, dat tooK de Burgerwacht in het leven riep, zijn subsidie vermindert. En dan vindt spr. het heelemaal verkeerd waar het Rijk mindert, en de burgerij niet bijdraagt, de Burgerwacht de uitgaven ver hoogt en b.v. aan de secr. en de penning^ meester f 250 vergoeding gaat geven. Spr. weet niet of het wel op den weg dei- gemeente ligt te helpen, nu het Rijk zich terugtrekt. De Voorzitter merkt op, dat do vergoe ding van f 250 voor de bestuurders is, die de meeste bemoeiingen hebben met do Bur gerwacht door correspondentie en verant woording. De Raad van Rijnsburg zal toch zeker de Burgerwacht wel in het leven wil len houden. De heer S. Schoneveld hebben dezelfde gedachten bezig gehouden als den heer Van der Gugten. De Minister van Oorlog gaat bezuinigen. Schuift den last op de gemeenten; die last is voor noodlijdende gemeenten te zwaar. Spr. wil de Regeering aanspreken, f 500 is te weinig; is het niet mogelijk onze houding van die van de Re geering te laten afhangen? De Voorzitter weet wel bijna zeker, dat de Regeering hiertoe niet is te bewegen. De heer K. van Delft wil een reorgani satie. Veel kosten van onderhoud zijn noo dig, juist voor die leden die nooit iets doen. De heer S. Schoneveld gelooft ook, dat een groot© burgerwacht, waarvan maar weinig leden opkomen, niet veel presteert. Spr. gaf in die richting al eens wenken op ziobzelf heel wat verdriet aam. Maar als je je nu 6oh/aamt over je lichtgeraaktheid, denk or dan om, dat je excuus vraagt als zij binnen komt. Je moet naar haar toe gaan en aanbieden haar te kussen en zeg gen maar je wc-et zelf het be<st wat je zeggen moetmaar doe het hartelijk em niet alsof je dacht, dat zij door haar mooie kleeren in een vreemde veranderd was. En nu zal ik, hoewel ik het 'middagmaal héb klaar te maken, den tijd. nemen om je zóó te kleeden, dat Edgar Linton er bij jou als een pop zal uitzienen dfcat doet hij. Je bent jonger en tcoh weet ik, dat je langer bent en twee maal zoo breed van schou ders; je zou hem in een oogenblik kunnen neerslaan; geloof je niet, dat je kan?" Heathcliffs gelaat helderde een oogen blik op toen werd het opnieuw ©omber, en hij zuchtte. „Maar Nelly, al sloeg ik hem twintig keer neer, dat zou hem nietminder mooi' maken en mij niet meer. Ik wou, dat ik licht haar bad en een blanke huid, en even goede kleeren en manieren, en de kans om even rijk te worden als hij „En dat ik eiken keer om mama riep," voegde ik er aan toe, „en dat ik beefde als een jongen van de streek zijn vuist tegen je ophief, en dat ik den heelen dag thuis zat om 'n regenbui. O, Heat hol iff, wat doe je armzaligKom voor den spiegel en ik zal je laten zien wat je wensahen moet. Zie je die twee groeven tusschen. j e oogenen die dikke wenkbrauwen, die in plaats van boogvormig te rijzen in het midden zakken, en dat paar booze geesten, dio zoo diep be graven zijn en nooit stout hun vensters openen, maar daar glinsterend onder loe ren als spionnen van don duivel? Wasch je em leer die norsche rimpels weg te sbrij- een algemeene vergadering van de Burger wacht. Spr. vraagt of de Voorzitter in zijn kwaliteit van éere-voorzitter van de Bur* gerwacht niet in die richting kan werken. Dan werden de kosten veel kleiner, en liet resultaat doeltreffender. De heer S. Schoneveld dacht, dat er voor 1921 een te kort was, maar het blijkt, nu, dat de subsidie voor 1922 noodig is, Waar van Januari af de slechte positie van de Burgerwacht bekend moest zijn, noemt spr. het, minst genomen, hoogst onvoor zichtig, eerst de uitgaven te doen en dan om subsidie te komen. De Voorzitter antwoordt, dat het geld nu noodig is. Een reorganisatie is in één dag nog maar niet klaar. Spr. wil daarom voor dit jaar f 500 geven, dan kan men verder zien. De heer S. Schoneveld appreciëert zeer de moeite en tijd, die velen voor de Bur gerwacht over hebben. Doch dit neemt niet weg, dat men in verkeerde richting werk zaam kan zijn. Daarom stelt spr. voor, het voorstel van B. en W. aan te vullen met de belofte, dat getracht zal worden, een reorganisatie van de Burgerwacht te ver- krijgen. Het voorstel van B. en W., aldus aange vuld, wordt met algemeene stemmen aan genomen. 7. Overdracht grond schoolbestuur. Op voorstel van B. en W. wordt met al gemeene stemmen besloten tot overdracht aan het Schoolbestuur van een stuk grond, voor de Herv. SJphool aan de Kerkstraat, welke grond eigendom is van de gemeente. 8. Verkoop grond hoek Tramstraat. Besloten wordt, tot publieke verkooping van grond aan de Tramstraat, hoek Hee- renweg, waarbij de gunning wordt aan gehouden, tot nader goedkeuring door den Raad. Punten 9, 10 en 11 van de agenda wor den aangehouden tot een volgende, verga dering. 12. Verlof secretaris. Met algemeene stemmen wordt aan den secretaris een aangevraagd verlof toege staan. Punt 13 der agenda wordt aangehouden. 14. Aankoop steenen vernieuwing straten B. cn W. vragen machtiging tot aankoop. van steenen ter'bestrating van den Oegst- geesterstraatweg vanaf „Bazar" tot aan dé Tramstraat. De kosten bedragen ongeveer 3000 gulden. De heer Van der Gugten vraagt welke soort steenen zal worden gekocht. Spreker hoopt niet van die steenen als voor den Leiderweg zijn gebruikt. Wethouder Van Iterson stelt don heer .Van der Gugten gerust. Do gevraagde machtiging wordt met al gemeene stemmen verleend. 15. Met algemeene stemmen wordt goed keuring aan de betaling van eenige posten uit de post „onvoorziene uitgaven" ver leend. Rondvraag. De heer W. L. van der Gugten vraagt of de kwestie van den kelder aan het Hofje al is opgelost. De Voorzitter beantwoordt deze vraag toestemmend. Dan dringt de heer Van der, Gugten wederom aan op het laten brand den van vijf of zes lantaarns, ook al is het z. g. lichte maan. Dit is vaak dringend noodig. Dr. Jonker vraagt, voor welk gemeente- personeel rentezegels wordt geplakt; dit naar aanleiding van een uitspraak van den Raad van Arbeid, dat voor los gemeente- personeel, dat niet langer dan drie maan den per jaar in dienst der gemeente in plakken niet noodig is. De Voorzitter zal dit nader onderzoeken., Dr. Jonker vraagt verder, hoe lang bet baggeren nog duurt. Vorige vergadering werd gezegd ik«g 14 dagen, en nog sfceexto is men besig. Do voorz. antwoordt, dat men .nog niet klaar is en na de Vliet is de Lange vaart aan de beurt. Ook weth. v. Iterson kan niet zeggen hoe -lang het nog duurt. De heer S. SohoneveLd meent, dat wan neer maar gewerkt wordt, het geld good is besteed. Spr. meent echter dat dit nóót ken, je oogleden vrij oanhoog te heffen ©n do geesten te veranderen dn vertrouwende, onschuldige engelen, die geen wantrouwt koesteren en altijd vrienden ®ie»n, waar zij iui-et zeker zijn mn vijanden. Krijg .niet de uitdrukking van een Icwaadaardigen hond, die schijnt te weten, dat de slagen, dije hij fci'ifct, zya vonjiicnde loon zyn, cn tooh <Je do heele wereld, zoowel als do peraoon, die schopt, haat «xm wat hij te verduren heeft. „Met oudere woorden, ik moeet Edgar Linton a groot© blauwe oogen wensoben on zijn glad voorh-oofd," antwoordde hij. „Dat doe ik maar daarmee brijk ik ze niet." „Een goed -hart zal je oen knap gezicht doen krijgen, mijn jongen'', 'vervolgde ik, „al was je zoo zwart als een neger; en oen slecht hart zal het knapste gezicht veranderen in iets, dat enger is dan leelij-k. En nu wij klaar zijn -met wass-ehen en kammen en mopperen zeg rac nu eens of je je zelf niet voor ta melijk knap houdt? Ik zog je, dat ik cr je voor hiouicL Je bent geschikt vooreen venmom- den pains te spelen. Wie weet was je vader keizer van Ohina cn je moeder oen In-dia an- «che koning, beiden in staat om met liet' inkomen van een week Wuthering Height a en T-hruabeross Grange samen ie koopen? En je werdt gestolen door booze zeelieden en na air Engeland gebracht. Als ilc in jouw plaats was, zou ik oen hoog begrip van mijn geboor te hebben; en de gedachte wat ik was zrcu mij moed en waardigheid geven, om de ver drukking van een landbouwertje te verdra gen!" (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1922 | | pagina 5