LAATSTE BERICHTEN. SPORT. - VARIA. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, Haar waarnemingen, verricht in den morgen L, van. 31 Aug., medegedeeld door het Koninklijk Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildfc. C Hoogste barometerstand 765.4 te Haparanda. Laagste stand 748.6 te Tharshavn. Verwachting tot den avond van den lsten Sept.: Zwakke tot matigen Zuidelijken tot Westelijken wind. Aan vankelijk nog zwaarbewolkt toi betookken met kans op regen of onweer. Dezelfde temperatuur. pOOaWATERTIJDEN TE KATWIJK-m-ZEE. I Voor Vrijdag Hoogste stand des morgens te 11.59 uur. Hoogste stand des namiddags te 12.30 uur. door op betaling aan te dringen, zou de vrede in Europa zelfs kunnen worden te gengehouden en zou de Unie zelfs verant woordelijk kunnen worden voor een nieu wen oorlog. Daarom zou de Unie naar Bryan meent haar toch waardelooze vorderingen kunnen inruilen tegen de on waardeerbare zekerheid, dat er geen oor log meer zal zijn. In ieder geval vindt Bryan hef de moeite waard, het te pro- beuren. Hij is van oordeel, dat de V. St. niet .veel voor den vrede in Europa kun nen doen, zoolang de eisch van Amerika om uit Europa betaling vair schulden te verkrijgen, daar een toestand schept, die de t-ot-stand-koming van den vrede ver ijdelt. De Grieken moeten nog verder terug in Klein-Azië.. Uit Angora wordt n.l. gemeld, dat de stad. Eskisjeihr bezet zou zijn door Turk sehe cavalerie na een hevigen strijd. In 'den heelen sector duurt de opmarsch der Turken voort. De maximum-vordering be draagt 70 K.M. De jongste berichten van het front be vestigen het begin eener algemeene bewe ging in den heelen sector Afioon Karahis- sar. De Turken hebben Sinan-Pasja bezet en den opmarsch in de richting Tisistlik voortgezet. In den sector Eskisjeihr moesten die Grieken zich naar die stad terugtrekken, Vervolgd door de Turksehe voorposten. In den sector Ismid rukken de Turken bp in de riohting van Inefhuleul. De steden Iarbissar en Yidkeukru zijn door die Turken bezet. Het Grieksche front is derhalve in de drie sectoren dborgebroken. De Grieksche koning is te Athene aan gekomen om met Goenaris en den minister van oorlog overleg be plegen. De minister raad besloot de ministers Stratos en Theo^ tokis onmiddellijk naar Smyrna te laten Vertrekken om ter plaatse de te treffen maatregelen te bespreken. DUITSCHLAND. In antwoord op de vragen, die den laat- sten tijd herhaaldelijk in de bladen zijn gedaan omtrent de eventueele bezetting van het rijksministerie van buitenlandsche zakon, -dat, naar men weet, sedert den 'dood van dr. Rathenau door den Rijkskan selier wordt geleid, wordt van bevoegde zijde medegedeeld, dat noch de toestand op het gebied der buitenlandsche politiek, noch overwegingen van binnenlandsch po- litieken aard het momenteel wenschelijk maken het departement van buitenlandsche zaken door een ander dan dr. JVirth te doen beheeren. Nadat de uit den oorlog bekenden Duit- sche generaal von Frangois, lid der Duit sche Volkspartij, in een voorstad van Leip zig een redevoering had gehouden over den slag bij Tannenberg, is hij door politieke tegenstanders aangevallen en zwaar mis handeld. Onder de talrijke iedere maand verdwij nende Duitsche bladen dreigde ook de „Tagliche Rundschau" te gaan behooren. Het gevaar voor dit blad is nu echter af gewend, doordat Stinnes het heeft aan gekocht, die steeds meer bladen in zijn bezit krijgt. Te Munchen is een lid der Rijnlandscho commissie als Fransch spion in hechtenis genomen. tf'RANKRITK. De staking te Havre verloopt. De sym- pathieötaking heeft echter ncsg 'n staartje. Er zijn voorloopLg-e maatregelen van schor sing genomen tegen een vijftiental best-si 's van drukwerken, die zkh hebben schul dig gemaakt aan belemmering van de vrij heid van tien. arbeid. Dit besluit is genomen in afwachting van definitieve maatregelen cler ministers na advies van den raad van discip-in-* .JMGEL ls N D in overeenstemming mot de overeen komst var Washington, heeft de admirali teit de volgenue zee groote sokepen .aange wezen tea slooping, de slagkruisers Lion en Princess Royal en do slagschepen Orion, Conqueror. Monarch en Erin. Al deze schepen hebben in den oorlog goede dien sten bewezen en o.a. deelgenomen aan don slag van Jutland De rebellen zetten de guerilla in het graafschap Cork voort. Een auto, die Vrij- staters van Cork naar Fermoy overbracht, wenj door een mijn opgeblazen. Een man werd gedood en twee gewond. Er worden tal van gevallen gerapporteerd, waarbij sporadisch op Vrij* taters geschoten werd. Gewapende mannen hebben te Dublin invallen gedaan in een aantal winkels van opticiens en hoeveelheden veldkijkers mee genomen Toen na afloop van de Doodenmis voor Collins de kerkgangers in Westport het ge- houw verheten, werd er van de zijde der republikeinen hevig op hen geschoten. De ^kgangers waren weerloos. Vijf burgers gedood en verseheidenen gewond. La te11" kwamen er Vrijs taters, dlie er in slaag den de rebel Ion te verjagen. E-iward Isherwood, de chauffeur van je Jn den nacht van Maandag op Dinsdag door zes gewapende en gemasker de mannen van zijn bed getild en neerge schoten. Isherwood hield zich dood, nadat bij tweemaal doch niet ernstig was gewond. Vóór zij begonnen te schieten, deelden de aanvallers bom mede, dat zij nog zea andere chauffeurs eveneens ter dood zullen brengen. Terwijl dus blijkbaar kleine groepen re bellen nog zeer actief zijn en him terro risme willen voortzetten, hebben zioh in laatste dagen een belangrijk aantal andere rebellen aangemeld, die de wapens inle verden. De toestand in Mesopotamië is verbeterd en wordt bevredigend genoemd, hetgeen groeten deels te danken is aan de vlugge en krachtige maatregelen van Cox, den boo- gen commissaris. Men legt er den nadruk op, dat Cox liet volkomen eens is met Fei- soel, die, als hij niet ongesteld ware ge weest-precies dezelfde gedragslijn zou heb ben gevolgd. Het schijnt, dat do geheele moeilijkheid ontstaan is door de poging van het kabinet van Irak cm in te grijpen in zekere kwes ties, die in verband staan met het binnen landsch bestuur, en die van geen belang zijn. Feieoel's gezondheidstoestand gaat goed vooruit na de operatie. Men zegt, dat hij thans buiten gevaar is. VEREENIGDE STATEN. Na een langdurige bespreking met -de voor naamste rogeoringsambtenaTen hoeft president Harding afgezien van het plan, speciale weiden in te dienen in verband met de arbeidsconflic ten. Hij zal thans alleen op grond van de reeds bestaande wettelijke bepalingen pogen een ©inde aan 'do crisis te maken. Vermoedelijk is dus hiermede het plan van de baan, om mijnen en spoorwegen te onteigenen en in staatsexploitatie over te brongan. Voorzorgsmaatregelen worden er echter ge nomen. Uit Albany wordt n.l. gemold, dat Mil ler, de gouverneur van den staat New-York, de wet heeft bekrachtigd, waardoor het mogelijk wordt een steenkool-regelaar aan te wijzen, die boldeod zal zijn mot dictatoriale bevoegdheden wat betreft den koop en verkoop van alle bc- sohikbaro kolen voorraden binnen dien staaf. Het wetsontwerp voorriet ook in een krediet van 10,000,000 dollar om de bepalingen der wet te kunnen toepassen. De kofeninood begint zioh toch te doen ge voelen; 700 bioscopen zijn reeds gesloten. Nieuwe vredespogingen worden er gedaan. De voorzitter van den Senaat heeft aan de mijnberifclers en de stakers voorstellen gedaan tot onmiddellijke hervatting van het werk in de anthraoiet-mijncn. Naar verluidt behelzen die voorstellen, dat do uujarwerkers onmiddellijk het werk moeten hernatten ,op den grondslag van het loon en de arbeidsvoorwaarden, die in April 1922 van kracht waren, terwijl de eige naars hun eis oh tot arbitrage voor het vast stellen van de toekomstige loonen introkken. De Senaat heeft met 33 stommen togen 1 een door het Representantenhuis op het wetsont werp inzake de premies voor oud-strijders in gediend amendement goedgekeurd, 'dat bepaalt, dat de interest van de sohuid, die het buitenland aan Amerika heeft, zal worden gebruikt om de uitvoering van het wetsontwerp te bekostigen. De voorstanders van het amendement betoog den, dat het in de eerste plaats zou tegemoet komen aam den eisch van president Harding, dat het ontwerp diende aan te geven, op welke wijze de middelen zouden worden gevonden, dio de uitvoering ervan eisobte, en in de tweede plaats de praatjes zouden doen verstommen om trent een annuleeiing van de buitenlandsche schuld. Inderdaad', de annuleering wondt er niet zui nig door voorkomen. Een zwaro last zou anders op den staat worden gelegd! BUITENLANDSCH GEMENGD. Dinsdagnacht heeft een dronken agent van de Schupo te BerlijnSchöncberg twee heeren en een daine, zonder de minste aanleiding, met revolverschoten zwaar ge wond. Na de daad te hebben gepleegd, trachtte de man in het politiebureau, waar hij zelf werkzaam is, te vluchten. Voor het zoover kwam, werdl hij eohter reeds door voorbijgangers gegrepen. De Japansche kruiser „Niitaka", groot 3120 ton, gebouwd in 1902, is met nagenoeg de heele bemanning van 300 man in een tyfoon op de kust van Kamyatka op 26 Augustus vergaan. Tweehonderd dweepzieke Sikhs zijn ge vangen gezet omdat zij hadden getracht de schatten uit een Sikhsche tempel in de buurt van Amritsar, in Britsch-Indië, te stelen. In het jaar, voorafgaande aan 8 April 1921, was het bedrag, dat gestolen werd uit de brievenmalen in de Vereenigdte Sta ten van Amerika 6,376,407 dollars. Ten einde zooveel mogelijk paal on perk te stellen aan deze diefstallen, werd een be- looning tot 5030 dollars uitgeloofd aan een ieder, die een dief aanbracht, terwijl de ambténaren in posttreinen, postdiligences, enz. werden bewapend met ï'evolvers en jachtgeweren. Van 8 April tot 7 September 1921, bedroeg het totale gestolen bedrag slechts 88,580 dollars. De postmeester-ge neraal schrijft dan ook het bijna geheel verdwijnen der diefstallen toe aan de beide door hem genomen maatregelen. Gedurende de laatste weken zijn, naar de Times" meldt, meer dan zestig scha pen verdwenen uit de weiden van Giettaz in die bergen boven Thonon in Savoye. On langs kwam een boer bij de Col de Jaillet een grooten beer tegen, die waarschijnlijk verantwoordelijk is voor het verdwiinen der schapen Jagers zijn er op uitgetrokken om den beer op te zoeken, die de eerste is, dien men er sedert 1860 heeft gezien. De Londensche koopman, zekere Bal- muth, heeft., naar de „Daily Mail" vertelt, een een vreemd avontuur te Parijs beleefd. Nadat hij zes dagen en zes nachten in halfbewusteloozen toestand door de stad heeft gezwalkt, is hij weer geheel tot be wustzijn gekomen in een klein cafétje te St.-Cloud. Men gelooft, dat hij in een huurauto, waarin hij van Montmartre naar zijn hotel in de Rue May ran werd vervoerd, met verdocvende midldelon bedwelmd en be roofd is. Althans van een aantal kostbaar heden, die hij bij zich had toen hij in den auto stapte, is geen spoor terug te vinden. Naar eigen zeggen, had hij den bewust en avond in het Olympia-theater doorgebracht in gezelschap van een jonge dame van zijn kennis. Om 5 voor twaalven nam het twee tal een rijtpig, waarmee gereden werd naar het hoogste punt van de Rue Blanche. Daar stapte de- Loncïenaav uit, waarna hij een anderen koetsier beval,, hém naar zijn hotel te brengen. Vanaf dat moment wist hij niets meer te vertellen, tot op het oogenblik, dat hij, zes dagen later, te St.- Cloud ontwaakte. Tot de vermiste voorwerpen behooren een prachtige ring met briljanten en een met juweel en bezette gouden sigaretten koker. Het naderend besluit van de. Commissie van Herstel. BERLIJN, 31 Aug. (Y. D.) Staatssecretaris Schröcler heeft gisteren in <lc Commissie van Herstel in een tweetal redevoeringen het stand punt der Duitsche regeering uiteengezet. Spre ker betoogde, dat de economische en financieele noodtoestand oen uitstel der betalingen in baar gekl ten zeerste noodzakelijk maken. Hij gaf als oorzaken van de paniek in Duitsohland en in bot buitenland ton aanzien Yan de Duitsche financiën o m. op, bet uitblijven van bet lang verwachte resultaat van de vroegere Parijsche besprekingen mot den vooimaligen Rijksminis ter van Financiën Hermes, vervolgens de mis lukking der besprekingen van de Loeningscorn- rcissie en dan den moord op Rathenau.Deze paniekstomming moest wel elke raming omver werpen en iedere hoop op amortisatie van -de loopende schuld don bodem inslaan. De daling van de mark is to wijten aan de steeds langere vertraging van een practiscbe oplossing van liet vraagstuk der schadevergoedingen. Genezing is niet mogelijk door dwang, dreigementen of dic tatuur, zei-de spreker, doch slechts door bef herstellen van wederzijds oh vertrouwen op den grondslag van overeenstemming en samen werking. Schroder overhandigde den loden dor. Com missie van Horstel de reeds te Berlijn gedane voorstellen inzake het storten van eon bedrag van 50 m-illioen gou-dmark uit de Rijksbank op oen bank in het bezette gebied als waadborg bij het eventueel in gebroke blijven van Duit sche zijde, zoowel als een collectieve waar borg bij de hout- en kole nle ver a nties, waar over onderhandelingen zullen plaats hebben. Als plaats van deze onderhandelingen stelde spreker Wiesbaden voor. Tenslotte verzocht Schroder de Commissie van Herstel in de eerste plaats om antwoord op deze vraag, of de idee van een Icverings- veridlrag zioh leent tot voorwaarden Voor uit stel van betaling. Volgens nadere berichten uit Parijs werden de Dufitsche verklaringen van Fransche zijde niet als grondslag voor oen moratorium be schouwd. De hoop op een besluit, dat reke ning zal houden met de levensbehoefte van Dimtschland is buitengewoon gering. Bradlbury moet zich na beëindiging der rit ting zeer sceptisch geuit hebben. -De- „Intransigeant" verzekert dat, indien Buitsohland togen cfbir va- Frankrijk een moratorium zou worden verleend, Frankrijk zich uit de Commissie van Herstel zal terug trekken. In Engeland betracht men de -uiter ste reserve wat betreft de moeilijkheden ioa de Commissie van Herstel. Amerika en liet verdrag van St. Germain. GENEVE, 30 Augustus. (Belg. Tel. Ag.). Volgens hier ontvangen bericht heeft Ame rika geweigerd het verdrag van Saint Ger main te satificeeren. Alle staten die Je overeenkomst teekendeD, hadden dit ge daan onder voorbehoud dat de geheele wereld die zou goedkeuren. Amerika's weigering maakt een zeer grooten indruk, De Duitsche Katholiekendag gesloten. BERLIJN, 31 Augustus. (V. D.). Giste ren had de slotzitting van den Duitschen Katholiekendag plaats. Men .sprak zich op ondubbelzinnige wijze er over uit, dat de Duitsche Katholieken voor het nieuwe Democratisch en Republikeinsch Duitsch- land zijn. Kardinaal von Faulhaber criti- seerde den Volkenbond, omdat- dit insti tuut de wereldvrede niet dient, maar naar zijn inzicht de wcreldbeurs, de speelholen en het grootkapitalisme. De vrede kan slechts van Rome komen. Ongeregeldheden te Brunswijk. BERLIJN, 31 Aug. (V. D.) In verband met de duurte hebben te Brunswijk ernstige onge regeldheden plaats gehad, waarbij -de politie genoodzaakt was van blanke sabel en vuur wapenen gebruik te maken, om plundering en te verhoeden. De oorlog in Klein-Azië. AD ANA, 30 Augustus. Naar uit An gora wordt gemeld, blijven de Turksehe colonnes in alle sectoren vooruitrukken. In den Meander-sector zijn de Grieksche stellingen tusschen Guzilpinar en Kouney door vliegende Turksehe colonnes bezet. De Grieken trekken terug in tien sector AfioenKazakissar, waar de Turken de strategische stellingen ten N. en W. van Elvantar bezetten. In den sector Eskicheir verliep de veldslag ten gunste der Turken. Ook in den sector Nicqmedia blijven de Turken hun opmarsch voortzetten. De ver liezen. der Turken zijn zeer groot, krijgs tuig wordt door hen achtergelaten. De Turken maken krijgsgevangenen. Volgens de jongste berichten zou de stad Eskicheir door de Turken zijn bezet. Opstand in Madras? LONDEN, 31 Aug. (V. D.) Gemeld wordt dat onder een deel der volksstammen, welke de heuvels in het noordelijk gedeelte cfcr provincie Madras bewonen, een opstand tegen de Engelsche autoriteiten is uitge broken. De opstandelingen zouden een groot aantal wapens hebben buitgemaakt en verwoede gevechten met de politie heb ben geleverd. Er zijn versterkingen gezon den om den opstand te onderdrukken. Een ernstig ongeluk. GHIETI, 31 Aug. Bij een overweg is een pas- sagierstrein op een vrachtauto geloopen, die een troep muzikanten vervoerde. Twaalf per sonen werden gedood en -dertig gewond. („Hbld.") STADSNIEUWS. Afscheid van den heer J. Ouwejan als boek houder van hei Bureau Gemeentewerken. •- Heden is bot de laatste dag, dat do heer J. Ouwejan na een eervolle loopbaan gedurende 42 jaren zijn betrekking als gemeente-ambte naar zal hebben Vervuld. Hoewel naar lichaam en geest nog volkomen gezond, meende hij in verhand met zijn gevorderden leeftijd, dat do tijd van gaan voor hem gekomen was en hij zijn taak aan jeugdiger krachten moest overdragen. Togen twaalf uur vereenigden zich allo amb tenaren van het Bureau Gemeentewerken, bij wie rich tal van collega's uit verschillende tak ken van dienst hadden aangesloten, in de ka- mor van den vortrekkenden ambtenaar, om voor bet laatst getuigenis af te. leggen van hun waardeering en vriendschap voor den hoer Ouwe jan. Allereerst weid het woord gevoerd door den Directeur van Gemeentewerken, den heer G. L. Driessen, dio de tolk was van do overige ambtenaren en hulde bracht aan do groote verdiensten en do voortreffelijke hoeda nigheden van hoofd en hart van zijn boekhou der. Hij roemde hem als ©en voorbeeld voor alle anderen, van wien te scheiden zwaar viel; wees in het bijzonder op de hulpvaardigheid en op gewektheid, waarmede hij een ieder, dio zijn hulp kwam inroepen, to woord stond on drukte den wensch uit, dat hem na een loopbaan van ingespannen arbeid c-on veeljarige rust in volle gezondheid moge ten deel vallen. Na den Directeur namen achtereenvolgens het woord "de heer A. M, de Blauw, adjunct- dircotouT, de heer J. A. Verhoog, hoofdopzichter en de hoer G. J. van Leeuwen, de nieuw be noemde boekhouder. Zij allen roemden om strijd de verdiensten van dezen voortreffolijken amb tenaar en brachten hulde aan zijn werkkracht en toewijding. Namens allen bood de heer Ver hoog als herinnering aan den in gemeente dienst doorgebraohten tijd eengroote foto aan van alle aan hot Bureau Gemeentewerken ver bonden ambtenaren, die zonder uitzondering het heengaan van den heer Ouwejan betreuren, doch hem nog velo jaren van geluk en tevre denheid tocwenschen. Zichtbaar ontroerd dankte de heer Ouwejan de woordvoerders en alle aanwezigen voor de oatvangon betuigingen van vriendschap en waar deer ing. Hij was zich bewust niet anders dan naar boste weten zijn plicht te hebben ver vuld en beval ziob bij voortduring in do vriend schap zijnor vroegere collega's aan. Mot een handdruk nam men afscheid van den heer Ouwejan, de beste wensohen uitende voor 'diens verdere levensdagen. Vermelden wij nog, dat zoowel de Commissie van Fabricage als hot College van Burgemeester en Wethouders or prijs op stolden persoonlijk afscheid te nemen van dezen verdienstelijken ambtenaar en hem in hartelijke bewoordingen dank hebben gezegd voor zijn onbegrensde toe wijding aan de Gemeente. Voor den IredÊaahnn dsossi-is bestemd de heer G. W. Schüllor',^.yi kr, al's administratief ambtenaar. Aan het kinderfeest, dat hedenmid dag in de keurig versierde Stadszaal werd gehouden, werd door ongeveer 1500 kinde ren deelgenomen. De voorzitter der com missie, de heer Koops, deelde mede, dat hij namens de kinderen een telegram aan H. M. de Koningin had gezonden. De afwerking van het programma liep vlot van stapel Er heerschte onder de feest vierende jeugd een zeer opgewekte stem ming. Vooral ook de zoogenaamde paeda- gogische poppenkast van den heer Callen- bach, hoofd eener school in Den Haag, droeg in hooge mate tot de vroolijkheid bij. De heeren A. J. J. Verbrugge en A. Dirks, die, zooals wij reeds vermeldden, 25 jaar leeróar zijn aan „Kennis is Madht", zijn gistermiddag door een deputatie uit het bestuur, uit de leeraren en leerlingen ge 1 ukgewcnsoht met hun jubileum tege lijkertijd is hun een bloemhulde aangebo den. Gelijk men weet, zal de eigenlijke hul diging pas later plaats vinden. H. M. de Koningin heeft het ridder kruis le klasse in de Huisorde van Oranje verleend aan den heer G. J. J. Verdam, electrotechnisch ingenieur te Velpen het ridderkruis 2de klasse van genoerhde orde aan de heeren W, Pruys, te Apeldoorn, P. A. van Gelder, hoofdopzichter der ge bouwen van het Koninklijk Domein, en B. Heuzeveldt, chef van het station Delftsche Poort, te Rotterdam. De eere-medaille in goud van genoemde orde is geschonken aan do heeren G. Binsbergen en J. A. Fa- ber, beiden chef-monteur der firma Gebr. Pruys, te Apeldoornen het kruis van ver dienste in zilver aan den heer J. Bosma, opzichter der gebouwen op het Koninklijk Domein Het Loo. Mod meldt ons uit Den Haag De verjaardag van H. M. de Koningin is heden op de gebruikelijke wijze gevierd. Er waren heel wat wandelaars. De om standigheid, dat verschillend© rijks- en ge meente-instellingen alsmede onderschei dene particuliere instellingen aan hun per soneel vrij af hadden gegeven, terwijl do sohooljeugd bovendien nog vacantie had, was zeer bevorderlijk aan de drukte op de straat Van de openbare gebouwen wap perde de driekleur, terwijl vele particulie ren, met name in de binnenstad, eveneens het dundoek hadden uitgestoken. Ook van de gezantschapsgebouwen woei de vlag. Reeds in de morgenuren begaven velen zioh op het pad ten einde tegenwoordig te zijn bij de muziekuitvoeringen, die in ver- sahillende deelen der stad tusschen 12 en 1 uur plaats vonden. In den namiddag was de groote trek echter naar het feest in de Hertenkamp, terwijl ook de straatmuziek" in divers© wijken der stad zich zeer in de belangstelling mocht verheugen. De ge- paivodseerde trams, druk bezet met feest gangers, verleenden aan het stadsbeeld een fleurig aanzien. De clou van den dag ia eohter het groote vuurwerk in de Malie» baan, dat hedenavond vanwege het gew mcentebestuur wordt ontstoken. De feHcatatie-r egde ters ten Paleize wei« den druk gèteekend. To Baarn is Maandagnacht ingebroken in! een onbewoondo villa van jhx. Clifford aan de Van-Hontz-laan. Het huis word van onder tot hoven overhoop gehaald. Do kasten werden! opengebroken. Tafelzilver, horloges, broches en divers© gouden voorwerpen een en ander in! koffers verpakt, werden vermist. Van do daderri geen spoor. ATHLETIEK. Veldloop Noordwijk 10 September a.s. 'i »- Het Noordwijks Sportcomité heeft, even* als het vorig jaar, een veldloop uitgeschre-* ven over een parcours van 4 kilometer,; waaraan kunnen deelnemen N. At U.-leden.4 Het geheel staat onder leiding der Ne- derl. Athletiek-Unie, terwijl de wedstrijd onder het reglement der N. A. U. zal plaats hebben. Hiervoor wordlb ingeschreven bij den heer A, O. L. Dinkhuysen, Acasia- straat 87, Den Haag, welke inschrijving sluit 6 Sept. a.s. De eerste prijs is dei v.-Limburg-Stirum-wisselbcker (vorig jaar. houder de heer P. de Boer)een verguld zilveren medaille is tevens uitgeloofd voor; den lsten prijswinnaar. Een 10-tal prijzen zijn voorts beschikbaar gesteld. Do start hetft plaats 10 Sept., 's middags 2 uur„ De inschrijving is kosteloos. Tegen de hooge hakken. De Amerikaansche af deeding van de In* torna! tonale Christelijke J ongovrouwen-J vereenigiirtg (Y. W. G. A.) geeft een bewija van practischen zin, overtuigd, van de waar; heid, dat vooral de arbeidende vrouw van den tegenwoordige^ tijd, niettegenstaande» het toenemend gebruik van allerlei ver voermiddelen, misschien nog meer dan vroeger moet kunnen bogen op een paai» goede voeten, om het lichaam, waarvan zooveel wordt gevergd, te kunnen dragen en te verplaatsen. Zij is den strijd begon nen tegen de onpractdsohe en onhygiëni-' sche, te hooge, to kleine en verkeerd ge» plaatste hakjes, die niet alleen do voeten misvormen, maar door de verplaatsing vaai het zwartepunt van het lichaam zelf aanleiding geven tot zeer ernstige gebre ken. Daarom heeft men drie verschillende films laten vervaardigen, o. a. met de pak-i kende titels: „How do you standi" (wat evengoed1: „hoe vaart gijl" als „hoe staat gij 1" kan beteekenen). „'t Is mis met onze schoenen" en „Voetdwaasheden". Als gevolg hiervan vindt men thans New-York en andere groote steden in dlQ voornaamste schoenenmagazijnen een groo* te keuze van hygiënische cn toch elegants vrouwenschoenen, waarnaar reeds veel vraag to Dit Amenikaaiische heeft aanstekelijk ge werkt. De afdeeling te Tokio belegde een conferentie, waarop dezelfde kwestie werd behandeld, en die werd bijgewoond docxri meerdere schoenenfabrikanten ©n eigs^ naars van schoenenwinkels; ja zelfs dooi; het hoofd van het militair schoenep' magazijn 1 Het succes was groot. In Canada wordt zelfs al een officieel® Y-W-C-A-schoen verkocht. MARKTBERICHTEN. LIS SE. Droge veiling. Op de Dinsdag door „Hobaho" gehouden veiling van dro ge bloembollen was de aanvoer minder groot dan op onze vorige veilingen; nar cissen waren veel aangevoerd. Alles bleef flink prijshoudend; althans de goede kwa liteiten, Overigens bleek de kwaliteit van het aangevoerde over hot algemeen dalen de. De volgende prijzen werden o. a. be steed: EN Golden Spur dw. f 5,50; EVT Couleur Cardinaal f 4,25; EN Glory of Leiden f 3,25; EVT Belle Alliance f 4,80; Dw. Bartigon f 5,60; Dw. Lo Notre f 10,20 EW L'Innocence 1719 cM. f 6,75; EVT Grand Due f 4,40; EVT Parma f 4,50; DT. Couronne d'Or f 4,90; Mad De Graaff f3,40 DT Vuurbaak f 4,60; EN Sir Watkin dw. f 6,60; Dw. Bartigon f 5,90; EVT Witte Valk f 5,10; DT Van der ÉToeff f 7,70; DT Electra f 9; DT Murillo f 2,20; EVT Prina van Oostenrijk f 2,80; EVT Rose Luisante f 5,20; EVT Gele Prins f 3; EN Bic. Vic toria f 6,10; EW L'Innocence 1820 cM. f 10; ER Gertrude 18—19 cM. f 8,50; DW La Tulipe Noire f 4,90; EB Queen of the Blue 1719 cM. f 7,25EB Grand Maitre 1820 cM. f 7,25; EVT Vermilion Brillant f 4,80; DT Couronne d'Or f 3,50; EW L'In nocence 1416 cM. f 4,25; EB La Peyrouse 19 cM. en op f 8; Dw. La Tour de Auverg- ne 14 cM. en op f 4,25; EB Bismarck 1517 cM. f 5; EVT Proserpine f 4,75. KATWIJK-AAN-DEN-RIJN. Veiling v. de tuinbouwver. Katwijk en Omstreken, van 30 Aug. Eigenheimers per 25 K.G. f 0.70f 0.90bloemkool I f6.00—f9.80; bloemkool II f 2.00f3.70; peen per 100 bos f4.60f4.80; gele kool per 100 f6.60 f7.80; roode kool per 100 f6.40f 7.00. Aanvoer 260 x 25 K.G. groote aardappel len, 780 bos peen, 17,800 bloemkool. Wegens Beursvacantfe ontbreken heden de noteeringen der Amster» damsche Beurs.

Leidsch Dagblad | 1922 | | pagina 3