DE CHURSTONS No. 19148 LEfDSCH DAGBLAD, Maandag 7 Augustus. Tweede Blad. Anno 1922. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. FEUILLETON 'ALPHEN. Ter viering van den ver jaardag van H. M. de Koningin op 31 Aug. a.s. werd door de Wilholmina-Vereeniging besloten, alsdan *een grooten tocht te hou den. Het zeiljacht van den heer M., alhier, Jtwam in aanvaring met een voorbijvarend yaartuig, met het gevolg, dat het jacht in de diepte verdween. Met behulp van het yaartuig, dat de aanvaring veroorzaakte, werd het jacht weder boven water ge haald. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Het 4-jarig zoontje van den heer G. (iep achter een auto en toen hij hierachter vandaan schoot kwam hij in aanraking met een juist passecrend motorrijwiel. De aan rijding was van dien aard, dat geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen, -ür. Wermeskerken verleende deze. De verkoop van het koperen speldje voor ric Yereeniging „Herwonnen Levens kracht", alhier, heeft niet minder dan (610.38 opgebracht. Het vorig jaar f403.81. Onze plaatsgenoot G. Bahlmann slaag de voor het M.U.L.O.-diploma. Tot predikant bij de Christ. Geref. Kerk alhier is beroepen in de vacature- ds. Van Brummen, ds. G. Driessen, van 'B-Gravenhage. De Chr. zangvereeniging „Hosanna", 'die op 2 Augustus alhier eon Nationaal Concours hield van Zang- en Muziek ver- eenigingen en bij die gelegenheid een tele gram zond aan H. M. de Koningin-Moeder, ontving hierop een dankbetuiging van H. M. Aan het postkantoor alhier en de daaronder resaorteerendc hulpkantoren werd gedurende de maand Juli gestort f 420.478.98uitbetaald wegens cheques f 244.618.02^fc. Op de postrekening van dit kantoor werd bijgeschreven: awegens stortingen f 256.20175 b. wegens overschrij vingen f 333.524.66. Afgeschreven overschrij vingen f363.492.08j b. wegens chèques 259.595.41Vè- Op den laatsten der maand was het aantal rekeninghouders van dit kantoor 174. Voer het examen hoofdakte slaagden 'de heer W. F. Hartman, onderwijzer aan de Christ, school Julianastraatde heer M. C. Goudberg, onderwijzer aan de Christ, school aan de Hooftstraat, e-n de heer J. Hoogeveen, onderwijzer aan de Chr. Nat. school te Ter-Aar. Gisteravond to ongeveer 11 uur worden 'de bewoners van de Raadhuisstraat opge schrikt door oen helsch kabaal, t Was een gogil, geschreeuw, gevloek en getier van belang. De timmerman B. had een kostganger, ïekere H. Tussohcn hun beiden ontstond een woordenwiaseling, die zoo hoog liep dat men handgemeen werd, met hef gevolg dat de kay^ganger, ook niet voor poes, netjes z'n kostbaas het huis uittrommelde. De wouw van B. trachtte de twistenden te scheiden, ;wat haar dan ook eindelijk gelukte. Ten- aio tt© kwam een 4-tal politieagenten ter as sistentie, welke den kostganger buiten de poneerde. Een en ander wekte begrjjpelij'ker- iwijs veel belangstelling. Door oen onibekend persoon werd ten bate van het Ned.-Herv. Weeshuis geschon ken f 50, aan de Diaconie dier Gemeente f 50 en voor dë inwendiige zending £20. Bij do te Amsterdam gehouden examens behaalde de heer H. Manassen, alhier, het 'diploma Duitsche Handelscorrespondentie (Mercirrius). Burgerlijken Stand. Bevallen: J. Davelaor geb. Eibert- sen Z. A. M. Redegeld geb. Kleijne D. A. Th. W. de Krijger geb. Driessen D. (■won. te Wamel). A. Geerlof geb. Moodj D. en Z. I. C. Roest gob. Burggraaf Z. B. J. den Hartog geb. Do Jong Z. E. Ottens geb. Van? Wijk Z. C. M. Pon- sioen gob. Noordman D. M. Buntsma geb. Kraan Z. Overleden: Th. Booij eohtg. van M. Seinen 66 j. J. H. Wendeler ecihtg. ,van O. Ploeger 70 j. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. L. Lam mens gob. Veldhuizen Z. BOSKOOP. Geslaagd is voor Fransch M. 0. A, mej. A M. L. Leenderts, alhier» KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Bevallen: W. van Wijn gaarden geb. Treur Z. A Oudshoorn geb. Vis Z. Overleden: D. Kranenburg 83 j. wed. van D. Vergunst. Gehuwd: N. van Harskamp 25 j. met N. Y. Hoogeveen 23 j. E. J. de Vries 23 j. met H. Sohellingerhout 27 j. H. A. Middelkoop 33 j. met J. A. van Elk 24 jaar. LEIDERDORP. Gisteren was het veertig jaar geleden, dat ds. T. H. Woud stra, predikant bij de Geref. Kerk alhier, tot den H. D. werd ingeleid, waarvan hij dertig jaar het predikambt bediende. Op 8 Augustus 1654 werd hij geboren en na afgelegd oa/ndidaats-examen iu 1882, word hij 6 Augustus van hetzelfde jaar, bij de .Ned.-Herv. Gemeente to Oudemirkum tot zijn dienstwerk ingeleid, om deze stand plaats 31 October 1886 mot Maassluis te verwisselen hij brak hot daaraan volgend jaar met de Synodale Organisatie ging in doleantie over en dient sands 26 Juni 1892 zijn tegenwoordige Gemeente. In de morgengadsdionstocfening werd dit feit door zijn eerwaarde in korte trek ken ter sprake gebracht, tevens deelde hij mede, dat het niet in zijn bedoeling lag geheel over zichzelf te sproken, doch meer on bovenal over den Koning der Kerk, die hem het voorrecht had geschonken, was het ook met vele tekortkomingen, al die jaren te prediken: Jezus Ohristus en dieD Gakruisigt. Tot grondslag was door hem gak ozon de eerste zendbrief van Johannes Hoofdstuk 4. verzen 4 tot 7. In de predikatie deed zijneerw. uitko men, dat bet geloof in den Koning der Kerk alleen kracht geeft, om tegen den wereldgeest te strijden. Door des Heeren kracht bad dit geloof ook hem in al die jar ren staande gehouden, en was het zijn dierbaarste wensch, dat hij het klimmen dor jaren, dat steeds zijn deel moge blij ven. Ernstig hield spreker de Gemeente voor, om steeds het geloof en vaat vertrou wen in en op dien Gekruiste te hebben, daarin te leven en te sterven. Onder adem loozo stilte werd de rede door de groote schare aangehoord. Na afloop der predi katie werd den jubileerende leeraar Psalm 134 laatste vers toegeaongen. In het Kerkgebouw was geen plaatsje onbezet. Dinsdagavond te halfzeven hoopt de Ge meente andermaal met haar jubileerenden leeraar saam te komen, om het feit van het jubileum in meer uitgebredden zin te herdenken. Dinsdagmorgen van 2 tot 4 uur is er gelegenheid in de pastorie den predikant geluk tc wensch.en. Naar aanleiding van bat bericht van 4 dezer, als zou van hier oen zekero W. B. in Den Haag zijn aangehouden wegens het ontvreemden van een rijwiel te dezer plaatse, kan worden medegedeeld, dat het bedoelde rijwiel ail'hier niet is ontvreemd, en ook de verdachte niet ie deze ge meente woonachtig is. Burgerlijke Stand. Ge boren: Dirk, Z. van B. Hoogstraten on N. van Wagendngen. TER-A AR- Burg er 1. Standi. Be val 1 en: C. Kedjzcr gob. Kennis D. M. W Lek geb. Meijer Z. M. Kals- hoven geb. Heicamp D. A. M. Egberts gob. Kempers Z. Gehuwd: L. Kalshoven 24 jen N. Verboom 20 j. A. van Smoorenburg 2& j. en Q. E. Boere 24 j. WOUBRUGGE. Bij de stemming voor een lid van het best nor van den polder „Vierambacht", alhier, bleek, dat op de heeren J. de Bruin 11, J. H. de Wit 32, P. Langeslag 43, J. T. Verbleij 12 en op den heer G. den Hertog 4 stemmen waren uit gebracht. en ailzoo go an volstrekte meer derheid werd verkregen. De herstemming zal alzoo plaats hebben op Woensdag 16 Augustus a.s. ZWAMMERDAM. In den nacht is in het kantoor van den heer Hoogendam, houthandel alhier, ingebroken. De brand kast werd geforceerd en een bedrag van ruim f1600 wordt vermist Van de daders geen spoor. HAARLEMMERMEER. Geslaagd is voor het examen Engel9ch L. 0. de beer K. Speets, te Nieuw-Vennep. Do voetbalvereeniging H. V. V. I speel de Zondag op het te Hoofddorp nabij het station gelegen terrein en match togen de Mij-drrechtsche verceniging en trad als over- winnanos uit het strijdperk met 40. Do Raad vau deze gemeente komt in openbare vergadering bijeen op Donderdag 10 Augustus a.s., des namiddags te 2 uur. Zaterdagnacht is ingebroken bij den land bouwer T. aan den Spaamwoudorweg alhier. De dief stelde zich tevreden met oen nog in uitsrtokonden staat Ycrkoorerud rijwiel. Van den dader ge on spoor. Teneinde den Zondagsdienst bij de Nod. Posterijen en Telegrafie zooveel mogelijk tc be perken, zai aan oen of moer hulpkantoren in deze gemeente, te beginnen met Abbenes, do morgendienst op Zondag worden opgeheven. Ook in de verschillende besteldiensten zullen bolangrijkc wijzigingen worden aangebracht. Te Niouw-Vcnnep is do madriogbestolling reeds ko men te vervallen, waarvan het gevolg was, dat aan een hulpbodc ontslag moest worden ver leend. Vrijdagmiddag ontstond alhier brand in oen schuur van den voehoüdor d. H. aan den HiJlegommerdijk aihier. Dadelijk werd getracht de twee zioh in het gebouw bevindende koeien in veiligheid te brongen. Een der beesten bo- kwam echter zulke ernstige brandwonden, dat 't naot in 't leven kon worden behouden. Dc schuur brandde goh ooi ai. Verzekering dekt dc schade Nabij Vijfhuizen alhier hooft inen voor het ophoogon van den Ringdijk oen praktisch mid del toegepast. Na eerst op de vereis ebt e hoogte een vüorzijdigen aardon wal te hebben gemaakt, word het binnenst© gedeelte volgespoten met bagger, die mot do machine van Halfweg werd aaagevoerd. De koopman J. alhier maakte zich schul dig aan verduistering van gelden ten nadeelo van de Rotterdamsohe Pctroleuiranaatschappij. De politie werd mot de zaak in kennis gesteld en maakte proces-verbaal op. Do schietoefeningen van den vrij willigen landstorm, die alhier te Hoofddorp, Niouw- vonnep, Aibbomss, Li&sorbroek, Rijk, Vijfhuizen en Zwanenburg worden gehouden, bobben Za terdag een aanvang genomen. Over de deelne ming viel niet te klagen.. Na een 4-tal weken zullen de groote verbandikorpsvrcdstrijdon wor den georganiseerd. Ons kwam nog een geval van ergerlijke dierenmishandeling ter oore. Eeui alhier wonend koopman wild© zijn paard iot loopen aansporen door H met oen ijzeren tang in de neusgaten to bowerken. Toen dit niet hielp, slaagdo hij er in den bek van 't paaird open to krijgen, den ijze ren knijper er in te duwen en de tong zoover om te draaien, dot deze gedeeltelijk afscheurde. Do ontstane verwonding was van dien aard, dat d© veearts geen hoop meer kan geven voor be houd van het arme dier. Hot was wel oen kop pig paard, waarmede niet gemakkelijk mee om te ep ringen was, ma air om 't don op zoo'n wijze te pijnigen ,is oen handeling, die wol niet onge straft zall blijven. Een wielrijder beging Zaterdag nabij Aals meer de onvoorzichtigheid zijn fiets onbekeerd tegen eou gebouw neer te zotten. Toen de man wocr wüd© wegrijden, kwam bij tot de on aange name ontdekking, dot 't karretje verdwenen was. HILLEG0M. Op hot nationaal mussiok- ooncours te Alkmaar heeft in de Tweed© Af- dceling Harmonie de Hillegomsche Harmo nie-kapel, dir. J. D. Schouten, met 171 p. den 2den prijs gewonnen. De postchèque- en girodienst, gaat langzaam maar zeker vooruit. Het postkantoor alhier heeft thans 74 reke ninghouders. Do verkeerscijfers over Juli 1922 waren: gestort op postrekeningen f95,167.55, uitbetaald wegens cheques f30,531.55, bijgeschreven: wegens stortin gen f69,348.30, en wegens overschrijvin gen f 46,753.96V2, afgeschreven wegens overschrijvingen f 43,891.17V2 en wegens chèques f24,709.70. De Harmonie-kapel, alhier, zal deel nemen aan het conconrs te Alkmaar, het geen gehouden wordt op 6, 13 en 20 Augustus. De levering van brandstoffen voor de gemeente is aanbesteed. Ingeschreven is voor 40,000 K.G. gietcokes door M. Koek voor f30, J. Schoonderbeek f29,75, M. van Breemen, te Haarlem, f28,50 per 1000 K.G. E?n biljet ongeldig. 17.500 K.G. Belgische anthraciet: M. van Breemen f46.70, J. Schoonderbeek f46, M. Koek f44 en één biljet ongeldig. 7500 stuks lange Friesche turven: M. van Breemen f16, M- Koek f15, J. Schoonderbeek f15 en één biljet ongeldig. 3 balen van 2000 stuks vuurmakers: J. Schoonderbeek f 10, M. van Breemen f7.50. Heden, Maandag, wordt kerkelijk en feestelijk herdacht, dat de eerw. zusters van het gezelschap Jezus, Maria, Joseph zich honderd jaar geleden hier te lande en 65 ia3r geleden zich hier in het Maria.-Ge- sticht vestigden. Burger 1. Stand. Onder trouwd: C. W. van Hummel en H. J. Denekamp. J. M. Huisman en A E. v. Aggelen. Getrouwd: J. A. Gijsels en M. van Maris. Bevallen: C. W. Schipper—Bremer, Z. E. van HoutenVan don Berg, D. M. de JongRoes, Z. G. J. Goulooze Van de Water, Z. M. G. Philippo Dievenbach, D. A. P. BrucchkePrins, Z. F. Kool—Mol, Z. KATWIJK-AAN-ZEE. Zaterdagmiddag bevonden zich eenige badende in zee. Eeti heer, niet kunnende zwemmen, werd door den sterken stroom medegetrokken en kon zich niet meer naar het strand begeven. Do badknecht Da B. begaf zich uit zijn boot gekleed te wateer, doch werd door den drenkeling vastgehouden. De badondernemer v. D., dit ziende, snelde onmiddellijk toe en mocht mat het gebruik van het reddings- maleriaal het genoegen smaken de beide personen te redden. De B. verloor zijn be wustzijn, doch herkreeg dit na toepassing van geneeskundige behandeling. Wonder boven wonder liep alles gosd af. Hulde aan ons badpersoneel Het echtpaar J. verkeerde in onge rustheid over het wegblijven van hun klei nen zoon. Wie schetst na lang ea vruch teloos zoeken in den nacht de verbazing, toen de kleine strandbezoeker uit de aan het strand geplaatste badstoelen te voor schijn kwam? Een tweetal vrachtauto's zijn door de heeren D. en Van S. aangekocht, ten einde in hun respectievelijke zaken te worden gebruikt tot vervoer van groenteen en per sonen. Een alhier vertoevende jongedame bad het ongeluk haar taschje kwijt te raken en dit met inhoud, waaronder twee1 bil jetten van tien gulden, ter verliezen. De deelneming aan liet strandfeest belooft enorm te worden. Er wordt zeer veel ingeteekend en do commissie is vol ijverig aan het werk, om morgen en Woens dag een groot strandfeest te organiseeren. Van de trawlvisscherij kwamen Za terdag te IJmuiden aan de markt de log gers: KW. 140 met f507; KW. 147 met f259; K.W. 170 met f312; KW. 35 met f160; KW. 137 met f315; KW. 97 met f248; KW. 87 met f277; K.W. 101 met f328; K.W. 48 met f591; KW. 74 met •f32, en K.W. 148 met f179 besomming. NOORD WIJK. Voor het examen En- gelsch 1. o. is geslaagd mej. T. E. Alke made, alhier. NOORDWIJ K-A AN-ZEE Gisteren heeft de zo© weer oen offer geëischt. Een club van acht personen begaf zioh 'a morgens van Den Ilaag naar Noordiwijk per fiets en voorts naar het l^oorderstrand tot op ongeveer 3 K.M. van Noordwijk. In den namiddag, to ongeveer kwart over drieën, bogaven zich vijf personen te water, om een bad tc uc-men. Even in 't water, riep één van het gezelschap de heer P. van Vliet, om hulp. Dc overigen zijn toen ook te folter gegaan om te helpen. Bij de redding van Van Vliet is Adrianus Mik weggeschoten en meegesleurd en was niet meer te redden. Na ongeveer twintig minuten kwam hij weer boven en is toon door zjjn makkers nit bet water gehaald. Direct weTd kunstmatige ademhaling toegepast en spoedig was dr. Hermanides ter plaatse, die nog goruimen tijd heeft getracht de levens geesten weer op te wekken met behulp van een zuurstofapparaat van de Reddingsbri gade. Na een paar uur werdeto de pogingen opgegeven en werd het lijk per wagen van de Reddingsbrigade na air het dorp gebracht en in de autogarage van fb- heer Jan van Kan geplaatst. De on gel uk k was 17 jaar oud. NOORDWIJKERUOUT. Zaterdag j.l. ontving de Hctnvonmdo School-Vereeniging de Koninklijke goedkeuring op haar statuten. Zaterdagmiddag gebourde er op don „Duinweg", nabij Tespelduin, een vrecsolijlc ongeluk. De heer W. Zonneveld, van Sassen- hc-im, reed met zijn motor 2n volle vaart tegen een auto op, door het nemon van een verkeerden draai. Zijn cene been werd ver brijzeld, het andere been en de pols zijn zwaar verwond cn bovendien kreeg hij een hoofd wonde. Por Roode-Kruis-aut© werd de on gelukkige vorvoerd naar het Diakonosscnhuis te Leiden. De tuinders maken weer gecD best jaar. Dc booncn brengen veel te weinig geld op cn de aardappelen zijn ztor laag in prijs. In een algemecne ledetwergadoring van de 0 ra n je-Venoen iging, welke druk bezocht' was, is bcslote>n den verjaardag van II. M. de Koningin te vieren op luisterrijke wijze en wel in September op den Donderdag in de kormisweok. In een spoedig te houden be st. uursvergadering zullen de bijzonderheden nader worden vastgesteld. Burger 1. Stand. Geboren: Pictor, z. van P. Iïoeks en A. v. d. Berg. Maria, d. van P. Georlings en C. Kortokaaa. Johanna, d. van C. v. Stün cn O. v. <L Borg. Elisabeth, d. van J. Berkhout en O. Hoogcn doorn. Overleden: W. Koopmanschap, 72 j. te Haarlem (St.-Bavo). J. B. Christa, G6 j. te Arasterdam (St.-Bxivo). OEGSTGEEST. De lieer Z. Pifl, alhier, is geslaagd voor het examen hoofdakte. SASSENHEIM. Zaterdagmiddag kon men alhier ovoral, behalve in de Hoofdstraat, de eleetrisehe straatlantaarns zien branden, wat. o.i., terwijl het zonnetje zoo welwillend is het dorp voldoende te belichten, vrij nutte loos is. Vrij du.ur lijkt ons doze achteloosheid daar de electriciteit alhier 45 ets. per K. W. geld'fc. Het mocht niet zijn, dat d© eleetrisehe lantaarn aan de Ivlapbrug lang ongemoeid! zou blijven staan. Zaterdag reed, naar het' uiterlijk te oordeelen, een boertje door de Hoofdstraat in de richting Lissc. Vlak vóór- de klapbrug wilde het paardje, gespannen voor oen platten wagen, do Teylingenlaun oprijden, wat echter niet de bcdoeliu^ was van deh voerman. Deze wild© de fout van het dier herstellen door een scherpe zwenking te maken, met het gevolg, dat de wagen tegen do lantaarn opbotste en de ballon van de lamp met een sierlijken zwaai op den griend terecht kwam, in duizend stukken natuurlijk. Do paal eD het lampje stonden scheef, maar ooh de lam.p mag in het laatst van de week wol wat voorover hangeti. - Zondagmorgen heeft ds. Wüctennoff, predikant bij da Ned.-Herv. Gemeente al hier, voor oen geheel gevulde kerk, zjja' afscheidsrede gehouden. Het was juist 40 jaar geleden, dat sij'n:- cerw. zijn intreepreek hield te Wilnis. Van die veertig jaren is hij de eerste tien werk zaam geweest te Wilnis, Monnikendam en Gent en de laatste dertig jaren te Sa.<> senheim. Spreker zeide deels met smart, deels met blijdschap vervuld te zijn, heden voor Roman van PAUL TRENT. Uit he>t Engelach, door A. G. (Nadruk verboden.) B7) ,,De nieuwe „Lendridge" zal maken, dat „de Churston" een exemplaar van minder waarde wordt. Bovendien zal de leiding bij de firma niet voldoende zijn. 'Als zij niets ander kunnen dan „er het bes te van hopen", dan verwacht ik allerlei .waarschijnlijkheden." „Waarschijnlijkheden, wees verIk ver gat, dat het Zondag is. Niet, dat ik mij heel Eondagsch gevoel. V heeft me van mrjn stuk gebracht, sir, dat is een feit. Ik wensch u dus nu gcedsn nacht. U heeft mft te denken gegeven." Weer stak Mark zijn hand uit en weer Stiet hij zijn hoofd. Hij waS zeer teleurge steld over het resultaat van zijn bezoek. Het verlies van Sylvester zou een ernstige telag voor „Churstons" zijn geweest. Wat Sylvester betreft, hij wa3 zeer ver stoord. Hij kon Mark niet begrijpen, vcor wien hij altjjd het grootste respect had ge koesterd. Hij vermoedde, dat er iets achter stak. Aan Crosby had hij altijd een hekel gehad. Het toeval wilde, dat Betty den volgenden jargon reeds vroeg een bezoek aan.het lo kaal voor proefnemingen bracht. Sylvester hao ernstig nagedacht en zijn besluit gc\io- men; dus zoodra zij verscheen begon hjj .onomwonden te spreken. „Ik moet u iets zeggen, miss. Vóórdat ik begin, wensch ik u te verzekeren, dat ik niet probeer u meer geld af te persen. Ik ben heel tevreden, zooals ik het heb. Mr. Lendridge heeft me een baantje aangebo den bij „Crosbys." Betty slaakte een kreet van schrik en keek Sylvester met den grootst ea angst aan. „Als het een kwestie is van aanbod, dan wil ik verder gaan dan „Crosbys." Hoeveel heeft mr. Lendridge je geboden?" vroeg zjj recht op den man af. „Ik héb niet gezegd, dat mr. Lendridge mij een aanbod heeft gedaan." „Maar ik weet dat... "Hoeveel?" „Do geldkwestie heeft er niets mee te maken." „Ga je dus naar hen toe?" „Van mijn leven niet, miss. Ik ben een „Churstons"-man en blijf bij de ou,de firma, zoolang u mij noodig heeft," zei hij bedaard. „Het verheugt rae zeer, dat te hooren. Maar ik moet toch weten hoeveel je werd aangeboden. Je hebt aanspraak op hetgeen anderen je waard achten." „Maar dat laat mij onverschillig en ik zal geen penning meer aannemen dan het geen ik nu van u kr^ff. Zeg niets meer miss of ik word boes en het brengt me zoo van streek als ik uit mijn humeur raak." „Heel goed, zooals je wilt Ik ben je dankbaar, Sylvester, en zal nooit je trouw jegens „Churstons" vergeten," zei zij op zachten toon. De tranen kwamen haar bijna in de oogen en aan een ingeving toegevend, stak zjj haar hand uit, die hij aarzelde te nemen. „De mijne is vuil, miss." „Vat haar, Tom. Je heet Thomas, niet waar? In het vervolg zal ik je Tom noemen." Èen prjnlgk blosje kleurde zijn wangen. 't ;Was jaren geleden sinds hij bij zijn doop naam was genoemd. „Eb nu tot de zaken, Tom. .Wil je dezo teekeningen eens bekijken." Hij nam de schetsen aan en beschouwde zo nauwkeurig. In het e>erst was de uitdruk king vau zijn gezicht weifelend; maar plot seling kregen zijn oogen een glans van blijd schap „Ik geloof, dat er wel iet3 jn zit," aei hij voorzichtig. „Ik weet dat zeker," antwoordde zij vol vertrouwen. „Sylvester ging voort allerlei vragen te doen en zij bespraken de zaak in den bree ds. De monteur was blijkbaar onder den indruk en zeer verlangend, om van Betty's idee zoo spoedig mogelijk de proef to ne men. Er was een motor op de prcefbank en het zou niet veel werk vereischen, om de veranderingen, noodzakelijk voer de proef neming, aan te brengen. „Een veertien dagen op zpn langst, dan zullen we het weten," zei hij- eradeljjk. „Veertien dagen. Die zullen me jaren toe- I^ken. Denk je, -dat' het gelukken zal?" „Dat hoop ik, dat vertrouw rik, miss. Eb als het lukt, dan zal de „Chrstoun" de beste machine zijn, die er te krijgen is." „Beter dan de Lendridge?" vroeg zij opgewond Jn. „Daar kan u uw leven op verwedden." „Als het maar lukt Tom. Als het maar lukt," herhaalde zij en haar gezicht was bleek geworden van opwinding. HOOFDSTUK XXVIL Terwijl Sylvester de verbeteringen in den motor aanbracht die Bobfcy aan de hand had gedaan, verkeerde zij in een toestand van koortsachtige opgewondenheid. Succes èeteekende zoo heef veef voor naar; maar het meest vau alles was Jiet er haar om te doen over Mark te zegevieren. Terwijl de dagen voorbijgingen, trachtte zij niet voor zichzelf te verhel mi, dat zij hem liefhad, zooals een vrouw een man liefheeft maar die erkenning verschafte haar geen genoegen. Het scheen onmogelijk, dat zij geiukkig zouden kunnen worden. Geen oogenblik kwam do gedachte bij haar op, dat hij evenveel van haar zou kunnen houden als zij van hem. Zjj was eigenlijk overtuigd, dat Mark haar niet mocht lijden en haar nooit de ruwe maaier had vergeven, waar op zij hem bij Churstons" had ontslagen- Eiken dag bracht zij lange bezoeken aan het lokaal voor proefnemingen. Sylvester verwelkomde haar dan en beantwoordde geduldig haar gretige vragen. Hij was even verlangend geworden als zij, dat de motor zou blijken earn succes te zjjn. Middelerwijl waren er met den Lendrid- ge-motor proeven genomen, en die hadden aan alle verwachtingen beantwoord. De agent der Luchtvaart-Vereeniging was zeer vol daan over hetgeen hij had gezien en groote bestellingen werden verwacht. Even nadat do agent was vertrokken, kwam Mark Betty in de stad tegen. H'} nam zijn hoed af en bleef staan. Zij boog vor melijk en wilde hem passeer en. „Sylvester heeft het u zeker verteld," zei hij vriendelijk. „Ik wensch niet met u te spreken, maar dit eene moet ik zoggen, u heelt getracht mi) een leelrjke poets te bakken." „Volstrekt niet. Ik was vrü om Sylvester te esngugeeren, als ik hem kon krijgen. Er bestaat geen wet tegein 'zulk een handeling." „Geen wet, alleen een gevoel van ki€6ch- heid," antwoordde zg kosl. „Mijn motor is een compleet succe3. De proefneming heeft juist plaats gehad." „Dat interesseert mij niet. Ik stel meer belang in mijn nieuwen motor." „Heeft u een nieuwen?" „Ja. Eb die belooft beter te worden dan de „Lendridge". Ton minste, dat is Sylves ter's opiniei," antwoordde zij triomfantelijk. „Ik waardeer zijn opinie; maar somtijds heeft hij het mis. Het geeft u niets, miss Churston, al worstelt u ook zooveel u wil, ik ben van plan te winnen." „Bluffen is heel gemakkelijk," antwoordde zij en snelde weg. Betty maakte er zichzelf een verwijt, van, dat zij gewag had gemaakt van dcïi nieuwen motor vóórdat het succes 'daarvan oen feit was. Als de proef mislukte, zou Mark oever haar triomfeeren. Erindelijk brak de dag daarvoor aan eu hei was misschien het angstigste oogenbük van haar leven, toen zij den motor op de prcef- bank jiaderde en hem nauwkeurig onder zocht Ja, haar idee waa strikt uitgevoerd. Als de uitslag niet goed mocht wezen, dan Lag dat niet aan een sioohte bewerking. Botty was geheel gewend aan het luide geraas, dat gaandeweg een ©nelier tempo kreeg, ail naarmate de machine in snelheid van be weging toenam. Weldra werd het een on afgebroken. oorvcrdoovend geluid, zoadat zij haar notitieboek en potlood moest ne men. om met Sylvester van gedachten te wisselen het was onmogelijk geworden hun eigen stemmen to hooren. f (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1922 | | pagina 5