A.&H. Simonis Marios Bongenaar Snijboonenmolens Ijskasten Vliegenkasten Uitschuifb. Raamhorren Vergelijk onze Prijzen. Baden AGENDA VAN DE WEEK, Ct. VAN DONGEN PEDICURE Bad Harzburg FOTOGRAFISCH ATELIER GEMENGD NIEUWS. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. RECLAME* 5205 1 en 2 gaats. Breestr. 28 - Tel. 1865 Zaterd**. •f ^,Do Groote jVink": Dansavond. 8 uur. F-rn-ing VolksgebouwHell man en Van Leeuwen. uur. Noordwijk-aa n-Z e e, CasinoSoi- jrée variée. Halfnegen. Dagelijks. „Casino", Hoogewoerd: Bioscoopvoorstel* lingen. Dagelijks te 8 uur. Luxor-Theater", Stationsweg: Bioscoop- en Variété-voorstellingen. Dagelijks 9 uur. „Rejo-Theater", Haarlemmerstraat: Bios coop- en Variété-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. s Woensdags en 's Zaterdags matinée te S uur. 's Woensdags- en 'b Donderdags- avonds gocdkoope voorstellingen. Rondvaart over de meren. Op Zon- en feestdagen te half één (bij de Zijlpoort). Op werkdagen te twaalf uur (Beesten markt). Tent raast den molen aan <le Lammer markt: Bijeenkomsten te 3 en te uur. 's Zondags enkel 's avonds. Van 6 tot en met 20 Augustus. 1 Do avond- en nachtdiensten der apotheken wordt van 31 Juli tot en met 8 Aug. waar genomen door do apotheek van Duysler, Nieuwe Rijn 18, tolof. 523, die ooik den Zon dagsdienst waarneemt. De apotheek van „Hulp der Mensch- fceid" Oude-Vest ifl altijd geopend; docb alleen voor leden van dat Ziekenfonds Uitvoerige gedachtenwisseling werd hier lover gevoerd. De afd. Amsterdam had meerdere bezwa ren; de anderen zijn het met het voorstel -eens. Nog werden hier bijgevoegd eenige on dergeschikte voorstellen, betreffende wij ziging van het orgaan. Do vele opwerpingen en moeilijkheden werden ten slotte door voorzitter en or gaan-redacteur weerlegd. Deze laatste vindt het vooral gewenscht, 'dat speciaal meer opvoedkundige stukken in het orgaan moeten staan, die dikwijls meer zullen goed doen dan allerlei afdee- Jingsverslagen. Ten slotte werd het voorstel Leiden (Enschedé aangenomen. Alleen Amsterdam bleef er tegen. Besloten werd op voorstel-Alkmaar en (Amsterdam om voortaan weer jaarlijks in .congres bijeen te komen. De vergadering werd daarop goschorst midden in de behan deling van een voorstel-BredaLeiden en Alkmaar, om een steunfonds te stichten, waaraan ieder Bondslid verplicht is deel te nemen. Het Hoofdbestuur heeft hierop afwijzend geadviseerd. I Aan boord van het instructioyaartuig „Prins Hendrik", van bet Onderwijsfonds van de Nederlaaidsche Vereeniging van Ge zagvoerders b(j de Binnenvaart, heeft gis teren, terwijl hun vaartuig van Utrecht naar Dordrecht voer, opl aanstichting van het bestuur van het Onderwijsfonds een con ferentie plaats gehad van dit bestuur met 'de besturen van do R.-K. Federatie van On der wijzers, de Vereeniging van Christelijke Onderwijzers, de Vereeniging van hoofden van scholen en de Unie van Christelijke On derwijzers. Bericht van verhindering was in gekomen van den Bond van Onderwijzers en het Nederlandsch Onderwijzersgenoot schap. Ook dr. A. van Voorthuysen, inspec teur voor het buitengewoon onderwijs, nam aan de conferentie deel. De heer G. de Jong, voorzitter van het Onder'wijsfonds van de Nederlandsche Ver- eenigimg van Gezagvoerders bjj de Binnen vaart, hield een inleiding over de plannen van het Onderwijsfonds, onder de bestaande onderwijswetten het mogefqk te maken, on derwijs aan schipperskinderen t9 geven. Dr. 'A. van Voorthuysen zegde zijn volle mede werking met do plannen toe, evenals de afge vaardigden van de bovengenoemde oader- fwijzersorganisatiea. Van het bestuur van het Nederlandsch Onderwijzers-Genootschap was reeds bericht ingekomen, dat het zijn medewerking zou vVerleenen. Besloteai werd tot het instellen van een (permanente commissie uit alle onderwijzers- organisaties inzake het onderwijs aan schip perskinderen. Elke organisatie zal twee le lden voor deze commissie, welke advies zal (hebben uit te brengen aan het bestuur van (hot Onderwijsfonds, aanwijzen. Do commissie zal, zoo mogelijk, reedsi de volgende maand haar eerste vergadering houden. Het Eexsle-Kamer-lid de heer Van •Embden, heeft schriftelijke vragen gericht aan den Minister van Waterstaat, betreffende intrekking van de machtiging tob afwijking van eeaige voorschriften Van art. 12 van het Algemeen Reglement van Vervoer op de Spoorwegen. Omstreeks half Juni j.l. werd door ^en provinciaal dagblad bericht,, dat ingetrok ken was de machtiging, aan de spoorweg maatschappijen in 1917 e.v. jaren ver leend, om af te wijken van eenige voorschrif ten van ark 12 van het algemeen reglement pp het vervoer. 1. Indien dit bericht juist is, strekt de in trekking van de machtiging zich dan uit over allo bepalingen Van ark 12, resp» over elke afwijking Van het algemeen reglement? 2. Over welke bepalingen eventueel nóg niet? 3. Is de Minister niet' Van oordeel, dat dergelijke beschikkingen i. z. het publiek gebruik van op'önbare middelen van ver- fyoer officieel gepubliceerd moeten worden? Haarlemmerstraat 44 Telef. 1266 1970 HOTEL FIJRSTENHOF. Kamer met ontbijt Mark 150. per persoon. 5179 Pension niet verplichtend. Alléén gevestigd NIEUWE E.IJN 46B Uw Adres voor Vergrootingcn. Op het atelier gelegenheid tot fotogra- ieeren tot des avonds 8 unr. Zondags tot 6 uur. 5171 Op 31 Augustus, 1 on 2 Septem ber zal het 300-jarig bestaan van de Pur- mer feestelijk worden- herdacht. Voor de landbouwtentoonstelling zijn bijna 1050 in schrijvingen. De optocht zal uit ruim 80 nummers bestaan, met 400 personen. Als historisch gedeelte zal worden voorgesteld het bezoek van Prins Willem V aan de Purnicr op 21 Juli 1773. Het allegorische gedeelte zal uit 25 voorstellingen bestaan. Op 2 September wordt een ooncours-hip- pique gehouden, 's Avonds zal er verlich ting zijnook de toren zal worden geïllu mineerd. gétje van 8 jaar en een dienstmeisje van 11 jaar ernstige verwondingen gekregen; zij moesten in bet ziekenhuis worden opge nomen. De staking bij *1 e jjiand- en koordfabriek van de firma C. N. van der Veer, te 's-Hertogenbosoh, die drie maan den geduurd heeft, is geëindigd. De orga nisaties hebben genoegen genomen met de aangekondigde loonsverlaging van 10 pCt. Over veertien dagen kan het werk geheel hervat worden. Uit do mijnindustrie. Bij de Limburgsche mijnen is de nieuwe, verlaag de loon- en bijslagregeling van kracht ge worden. Hoewel slechts de Christelijke Mijnwerkersbond er mede accoord kon gaan en de overige vakorganisaties in het bedrijf niet met deze regeling instemden, hebben do directies van Staats- en parti culiere mijnen toch de mildere bepalingen toegepast betreffende de uurloonen der bovengrondsche mijnwerkers en de geleide lijke vermindering der bijslagen voor echt- genooten of kostwinners. Voor hoelang deze regeling zal gelden, is nog niet be paald. 'ALPHEN. Voor hot diploma Duitsche Hamdelecorrospondemtio (Morcurius) t© Amster dam, slaagde de hoer H. Manassen, alhier. De heor G. Bahlmann alhier slaagde voor het Mulo-examen. Beroopon is naar de Nod. Ger. Gom. to Grajttd-Rapido N.-A., de. D. J. y. Brunanen, alhier. Op het Post- en Telegraafkantoor alhiier en do daarbij tbehoorende hulpkantoren werd bij don P<wtoheque on Girodienst, over do maand Juli, gestart op .postrekeningen f 420.478.98; uitbetaald wegens cheques f 244.681.021/*; op de postrekeninfgen van dit kantoor word bijge schreven wegens stortingen f 256.204.58; bij- gesdbr. wegons oversellr. f 333.524.66; afgeschx. wogons overschr. f 363.492.081/2; afgeschr. we gens cheques f 259.595.4lV2. Hot aantal reke ninghouders bedroeg op 't eind© dor nteanid 174. „Kerkzang", uit Geldermalsem le prij8 met 320 punten. Eerste af deeling Gemengde Koren drie vereen. „Oefening en stichting" uit Woer den le prijs met 340 punten en tevens di- recteursprijs; „Utr. Chr. Gem. Zangkoor" uit Utrecht, le prijs met 330 punten en „Harpe Davids" uit Amsterdam le prijs met 329 punten. Tweede aid. Gem. Koren 4 vereen., „Soli Deo Gloria" uit Landsmeer, le prijs met 352 punten tevens eereprijs en direc- teu-rsprijs; „Halleluja" uit Bodegraven, le prijs met 328 punten; „Looft den Heeri' uit Renkuin le prijs met 316 punten en „Soli Deo Gloria" uit Amersfoort 2e prijs met 292 punten. Derde Afd. Gem. Koren, 8 Vereen., „Zang zij onze leus" uit Leiden, le prijs met 339 punten en tevens directeursprijs; „Nut en Genoegen" uit Nieuwer Amstel, le prijs met 337 punten; „Gloria Deo in Excelsis" uit Sloten, le prijs met 332 pun ten „Eendracht maakt Macht" uit Zwam- merdam, le prijs met 325 punten; „Am- stels Zangkoor" uit Uithoo. le prijs met 308 punten „Hot Sypekoor" uit Nieuw Loosdrecht met 291 punten een 2e prijs en „Soli Deo Gloria" uit Poeldijk et>n 3de prijs met 222 punten. Afd. 4a Gem. Koren, 5 Vereen., Lauwe recht" uit Utrecht, 2e prijs met 279 pun ten en tevens directeursprijs„Koudo- kerksch Gem. Koor" uit Koudekerk, 2e pr. met 267 punten„Excelsior" uit Nieuw- veen, 3e prijs met 242 punten. Afd. 4b Gem. Koren, 14 Vereen., „Ex Animo" uit Leiden, le prijs met 313 pun ten tevens direeteursprijs„Valken- burgsch Zangkoor" uit Valkenburg met 318 punten en eerste prijs„Hosanna in Excelsis" uit Haarlemmermeer, le prij3 met 312 punten„Zingt den Heere" uit Zwammerdam met 310 punten een eerste prijs; „Eendracht" uit Noorden een eerste prijs met 30e punten; „De Lofstem" uit Rotterdam 2de prijs met 281 punten en „Hosanna" uit Boskoop 2de prijs ook met 281 punten; „Zanghist" uit Uithoorn, 2o prijs met 280 punten; „Hosanna" uit Streefkerk 2de prijs met 278 piinten; „Amicitia" uit Nieuwkoop, 2de prijs met 272 punten; „Sunsum Corda" uit Boskoop, 2e prijs met 262 punten „Hosanna" uit Ree uw ijk, met 256 punten een 3e prijs en „Do Lofstem" ui-fc Woubragge met 250 punten een 3de prijs. Afd. Uitmuntendheid Mannenkoten „Remkumsoh Ohr. Mannenkoor" uit Ren kum met 322 p. den eensten prijs en tevens een eere prijs. Tweede Afd. Mannenkoren „Soli Deo Gloria" uit Rotterdam, 2de prijs met 276 punten 3de Afd. Mannenkoren, 2 Vereen., „Soli Deo Gloria" uit Monster, 2de prijs met £90 punten en „Inter Nos" uit Den Haag met 279 punten een tweeden prijs. 4do Afd. Mannenkoren, 3 Vereen., „Am- stelech Mannenkoor" uit Ouderkerk a. d. Amstel 2de prijs met 270 punten„Kunst na Arbeid" alhier 267 punten een tweede prijs en „Oefening en Stichting" uit IJs- solmonde, 3de prijs met 235 punten. 4de Afdeeling Kinderkoren, 2 Vereen., „Hosanna" uit Bodegraven, le prijs met 327 punten en „Klein Hosanna" alhier met 275 punten een tweeden prijs.' Nadat bet zingen te kwart over vijf was afgcloopen werd om zes uur een aanvang gemaakt aan het muziekconcours. Hiervan, is de uitslag als volgt: lsto Afd. Muziek: „Concordia", Harmonie, uit Pernis een lsten prijs met 342 punten. 2de Afd Muziek „St. Mabhias", Harmo nie, uit Warmond, 1ste prijs met 350 pun ten en tevens een eereprijs en „Cresendo" Harmonie, uit Bodegraven een tweeden prijs met 245 punten. 3de Afd. Muziek „Arti et Religioni", Fanfare, alhier, le prijs met 323 punten en „Harmonie van Hazierswoude" uit Hazera- woude, 2de prijs met 295 punten. 4de Afd Muziek, 3 Vereen., „St. Ceci- lea", Harmonie, uit Nieuwkoop, een 2den prijs met 285 punten. De voorzitter van de feestgevende Ver. „Hosanna" de heer M. v. d. Hoek reikte hierna onder hartelijke bewoordingen de eere prijzen aan de verschillende vereeni- gingen uit en dankte allen voor de belang stelling en de juryleden voor de uitnemen de wijze waarop zij zich van hun taak ge kweten h-e-bben. Nu was de beurt aan „Hosanna" welke eenige nummers ten beste gaf waarna door de muziekvereen. „Arti et Religioni" heb concours met een concert werd besloten. „Hosanna" kan met trots op dezen uit stekend geslaagden dag terugzien en het is wel aller wensch dat meerdere zullen volgen. ALKEMADE. Burger I. Stand. Geboren: Gijsbert, z. van E. Willems en E. Mul. Wilhelmus Nicoloas, z. van W. van Klink en J. Turk. Theodorus Johannes Jacobus z. van P. Oomen en J. Th. Rietbroek. Nicolaas Johannes Igna tius, z. van W. J. Rodewijk en M. C. Vol- water. O v e r 1 e dve nWillem Antony Snoek w. 89 j. Wilhelmina Vreeburg jd. 2 j. Nicolaas Jacobus Koek jm. 5 weken. Levenloos kind van Th. van der Meer en J. M. C. Rietbroek. Bevolking. Ingekomen en ver trokken personen. Ingekomen: C. M. Ho- genboom, van Leiden. O. P. van der Bie en echtgenoot©, van Vreeswijk. A. Dekker, van 's-Gravenhage. A. van Ype ren, van Mijdrecht. J. M. Hassing, van Engelen. A. C. Duivenvoorden, van Noordwijkerhout. L. Oudenaarden en gezin, van Warmenhuizen. M. M. Meijer van Leimuiden. P. de Prie, van Scho ten. A. K. de Boer, van Groningen. J. W. van der Meer, van Oudenbosch. J. P. de Jong, van Eindhoven. C. J. van der Meer, yaA Zundert. Vertrokken: J. M. van der Heijden, naar Bergen (L.). J. Kraan, naar Alphen aan den Rijn. C. M. van Zeil, naar Heem stede. G. F. van der Ploeg, naar War mond. 'A. J. Verkley, naar Hazerswou- de. C. Reijngoud, naar Haarlemmer meer. E. Boers, naar Heemstede. Wed. J. de Vries en gezin, naar 's-Graven- hage. J. Los, naar Woubrugge. J. A.' l'Ami, naar Leimuiden. W. F. Doeswijk,. naar Leiden. A. J. Warmerdam, naar Haarlemmerliedo en Spaarnwoude. G. J. van Veen, naar Stompwijk. G. van der Hulst, naar Alphen aan den Rijn. B. Koopsma en gezin, naar Qaasterland. L. van Schagen en gezin, naar Nieuwer Amstel. In de afgeloopen maand zijn door de politie in deze gemeente 19 processen ver baal opgemaakt. LEIDERDORP. De verkoop van hefc bloempje, ten voordeeJe van de vereeni ging „Herwonnen Levenskracht" lieeft al hier f 20 opgebracht. RIJPWETERING. De brigadier-titu lair van de Rijksveldwacht B. Koopsma,- alhier, is met iogang van 1 Augustus j.l. overgeplaatst naar Wychel, gemeente Gaa§ terland. HAARLEMMERMEER.. Mej. C. de Jonge, alhier, is geslaagd voor het examen Fransch L. O. De arbeider C. F., aan den Hillegom- merdijk, alhier, had eenige dagen geleden het ongeluk bij het werk .in een. der zan derijen te Hillegom een hoeveelheid zand in do oogen te krijgen. De man, meenende dat do daardoor ontstane pijn wel weer spoedig zou verdwijnen, sloeg daarop wei nig acht. Thans zag hij zich echter ge noodzaakt geneeskundige hulp in te roe pen. De dokter constateerde ernstige ont steking en achtte overbrenging naar een ziekenhuis noodzakelijk. Dinsdag kwam een wielrijder uit Haarlem op de over de Kruisvaart bij den Spieringweg liggende brug zoodanig met oen passeerende hondenkar in aanraking, dat hij en het achter op de fiets gezeten kind kwamen te vallen en aan handen en becncn werden verwond. Van een der rij wielen was het voorwiel nagenoeg geheel in elkaar gedrukt. Do politie werd met het gebeurde in kennis gesteld en maakte proces-verbaal op. De heer W. Straks, onderwijzer aan de openbare lagere school No. 56 te Nieuw- Vennep, is benoemd tot onderwijzer met verplichte hoofdakte te Tiel. De landbouwer D© R., aan den Lei- muiderdijk alhier, reed Maandag met zijn motorrijwiel alhier op den Aalsmeerder- dijk.. Plotseling sprong een groote hond voor zijn voorwiel, met het gevolg, dat de motor omsloeg en De R. tegen den grond werd geslingerd. Behoudens eenige ontvellingen, kwam de man er gelukkig goed af. De motor werd wel beschadigd, doch kon spoedig weer worden gebruikt om de reis» voort te zetten. Het langs de Ringvaart nabij Sioten staand zeshoekig gebouw, doet dadelijk denken aan het verdwijnen van den groe ten, gezelligcn windmolen, die de omgeving aldaar gedurende vele jaren tot een schit terend mooi landschap en een karakteris tiek geheel heeft gemaakt. Het onderste gedeelte is blijven staan, van een dak met roode pannen voorzien en tot woon huis ingericht. Dit overblijfsel staat nog wel aardig aan het water, maar biedt toch geen aantrekkelijkheid meer, zooals de mooie, statige molen, die paste bij de om geving én een schoonen aanblik opleverde. KATWIJK-AAN-ZEE. Van de trawl- vkscherij kwamen Woensdag te IJmuiden aan de mankb d-e loggers KW. 8 met f537, KW. 54 met f 500, KW. 60 met f 587, KW- 74 met f 485 en KW. 86 met f 481 besom ming. NOORDWLJK-R1NN EN. In de mu ziektent of het Linderpl-ein alhier gaf de Harmoniekapel „Crescendo" een concert- Er was veel belangstelling. OEGSTGEEST. Burgerlijke Stand. Geboren: Teumtje, D. van J. van Herk en A. Hoogendoorn. Gerardus Anthonius, Z. van L. Hoornweg en G. A. Kloosterman. Jaco-bus Johan nes, Z. van W. Ruygrok en A. Glasber gen. Theodora Maria, D. van Th. de Bruin on C. van Veen. Catharinus Jo hannes, Z. van J. van Lookeren Campagne en M. de Haas. Gerrit, Z. van H. D. Koolewijn en L. Nagtegaal. Hendrik Johannes Gerardus, Z. van J. P. van Leij- den en J. A. Hogervorst. Maria Adriana D. van G. den Heijer en M. Bol. Alber- tus, Z. van M. Binnendijk en D. Rijsdam. Leendert, Z. van M. Binnendijk en D. Rijsdam. Margaretha Johanna, D. van H. J. Juffermans en J. M. Driessen. Gehuwd: C. J. van Iterson 27 j. te Oegstgeeste en J. E. van Egmond 25 j. te Rijnsburg. Overleden: L.de Jongh 64 j.« echtge. A. Nagtegaal. OUDEWETERING. Do heer en mej- Deters alhier herdachten Dinsdag den dag van hun 50-jarige eohtvereeniging. Onge veer 8 uur trok het Fanfarekorps „Prin-* sea Juliana" in optocht gevolgd door vele belangstellenden naar de feestelijke wo ning waar zij de beide oudjes een sere nade brachten. Er werdien eenige fraaje nummers ten beste gegeven wat z°cr in den smaak viel van bruid en bruidegom. Daarna ging het weer in optocht langs bet dorp, zoodat niet alleen bruid en brulde gom, maar alle belangstellenden in een vreugd est ernming verkeerden. WADDINGSVEEN. In Den Haag ii geslaagd fvoor hert examen Hoogduitse^ I. o. de heer A. Koffeman, alhier. WARMOND. Tijdens de Kaagweék" zuil on op enkele dagen meisjes een speldje te koop aanbieden aan ingezetenen en b®3 zoekers. De opbrengst is bestemd yooï „Het Groene Kruis"j alhier. .Tevens ter gelegenheid yan de BaafP Op den overweg van het spoor aan den Kralingschenweg te Rotter dam heeft een 12-jarige jongen uit Ga- pelle a. d. IJsel bij het stappen op den wa gen van een warmoezier, misgegrepen en is ond/ar den wagen geraakt. Een van de wielen ging hem over het lichaam. In het ziekenhuis, waarheen hij vervoerd was, bleek hij reeds overleden. („N. R. Ct.") Het hospitaal-kerkschip „De Hoop" is voor zijn tweeden kruistocht bij de haringvisschers van IJmuiden naar de Noordzee vertrokken. Als geestelijke ver zorger is meegegaan ds. J. D. de Stoppe laar, Ned.-Herv. predikant te Vlaardin- gen; als geneesheer dr. Van Asperen, uit Overveen. Ook is meegegaan dr. J. Met- zelaar, vi6scherij-leeraar te Amsterdam, voor het opnemen van films van de ha ring visscherij. De Utree li t&che /oorresp on- dent van „Het Volk" meldt: Dinsdagavond zouden een aantal chris ten-anarchisten, communisten enz. een demonstratie houden tegen den oorlog en in optooht met reclameborden door de stad trekken, onder leiding van den heer en mevrouw Kees Boeke, uit Bilthoven, en den heer Koenders. Waar in Utrecht geen optochten, betoo- gingen, enz. op de openbare straat gehou den mogen worden, zonder dat daarvoor vergunning van den burgemeester is ver kregen, en in dit geval geen vergunning gevraagd was, verbood op het Vreeburg de politie aan een aantal dezer lieden, een optocht te formeeren en de reclameborden mee te dragen. Aan dat verbod werd even wel geen aandacht geschonken, en de de monstranten weigerden door te loopen. De politie nam toen do borden in beslag en een twintigtal demonstranten, o. w. vijf dames, werd gearresteerd en overgebracht naar het politiebureau op het Vreeburg. Daar werden zij tot elf uur 's avonds vast gehouden. Nadat tegen allen proces-ver baal was opgemaakt, werden zij vrijgela ten. Op het bureau kortten de arrestanten zich den tijd door het zingen va-n hun anti oorlogsliederen. Mevrouw Boeke zong zoo nu en dan solodan weer sprak Kees Boeke een bemoedigend woord en eenmaal zelfs ging mevrouw Boeke voor in gebed. Buiten op het Vreeburg waren talrijke nieuwsgierigen op de been en de politie had handen vol werk om de orde te hand haven. Enkele personen, die weigerden aan hefc bevel om door te loopen te voldoen, werden ingerekend, wat een hevig tumult veroorzaakte. Meermalen maakte de po litie van sabel en wapenstok gebruik en kwam de bereden politie in actie om het plein en de straten te ontruimen. Men meid'fc uit Zevenaar aan het „HMd."De import per trein van Duitsche steenkolen van diverse soort is nu zeer groot. Men ziet thans dag aan dag zeer lange stoenkolentreinen paesee- ren, bestemd voor ons land. Te Enschede is gisterochtend de tijdelijke gemeentewerkman v. d. S. in aanraking gekomen met de sterkstroomge leiding. Hij was op slag dood. Ten Huize van E. IJ., a a n 'd K ö- ningsstraat te Enschede, is een binnenbrand ontstaan, doordat kinderen met lucifers hadden gespeeld. Hierbij hebben een lo- Zangconcours te Alphen. Voor de eerste maal is in deze gemeente ec-n zangconcours gehouden en hefc resultaat waa werkelijk schitterend. Een vriendelijk zomerzonnetje stond 's morgens reeds aan een hel blauwen hemel en hoewel later de lucht ©enigszins betrok, «en frisch windje zorgde wel dat het tot regen niet kwam. 's Morgens reeds wappert de Nederland sche driekleur van verschillende openbare gebouwen, terwijl in den loopj van den mor gen ook van de particuliere woningen wel dra de vlag wordt uitgestoken. Om half tien verzamelen de deelnemende vereenigingen, voor zocver zij reeds aanwe zig zjjn, zich brj het station, vanwaar te tien uur hefc in optocht gaat naar het feestterrein, vooraf gegaan docr de leden va# het eere comité, welke hebben plaats gemomen in een viertal rjjtuigen. Alles gaat, endanks de groote menigte, dank zjj de goede maat regelen door de politie genomen, uitstekend van stapel ep precies te kwart voor elf neemt de voorzitter van het eere-eomité de weled. achtbaren heer Burgemeester C. W. Th. C. Visser het woord en opent het ccocours. „De Ohr. Zangvereeniging „Hosanna", die dit concours van zang- en muziekver- éenigingen heeft uitgeschreven, heeft ingó- steld een eere-comité en beeft mij verzocht zeide spr., als voorzitter hiervan ditJ con cours te willen openen. Het is niij een eer u allen oen welkom van hier toe te roepen. Het is de eerste maal dat alhier zulk een cc-ncours wordt gehouden ai ik bewonder ook den moed van „Hosanna" om hiertoe het initiatief te nemen. Dit bewijst wel den moed en de energie van de leden en dat „Hosanna" vertrouwen 6telt in haar direc teur den beer J. M. Kouwónhoven uit Bo degraven. Ik hoopj dat dit conccurs naar wenscht zal slagen en dat het door meer dere soortgelijke zal gevolgd worden. Spreker schetste hoe de zang, de poëzie was van Jiet leven en welken indruk de zang maakt op den mensch. De vereeniging heeft juist den 2den Augustus als datum gekozen cm tevens te herdenken den verjaardagi van H. M. de Koningin-Moeder. allen we ten wat Zjj als regentesse voor ons land heeft gedaan en ik meen wel geheel in over eenstemming t9 handelen met de gedachte der aanwezigen "het volgende telegram te zenden aan H. M. de Koningin-Moeder: „Het heden plaats hebbende concours van zang- efc. muziekvereenigingen in Nederland, uitgeschreven door do zangvereeniging „Ho sanna", te Alphend a. d. Rijn, ter huldiging Uwer Majesteits verjaardag, biedt haax ge- lukwensche® aan als eerbiedige hulde voor hetgeen Uwe Majesteit voor Nederland is geweest." Spreker eindigde met een driewerf hoëra vcor onze Kcningin-Moeder. Namens het uitvoerend comité dankte de heer M. v. d. Hoek, ded edelachtbaren heer Burgemeester voor de welwillendheid om dit conconrs te openen, deelde tevens de namen mede der juryleden, welke waren voor tent 1de heeren J. G. v. Herwaarden van Rotter dam, 01 Koop van Amsterdam en Joh. Ots van Haarlem; voor tent 2: de heeren Jac. Bonset en Jae. Hamel, beiden uit Am sterdam, en J. B. Spaanderman van Gouda, en eindigde met den wensch, dat de aan- aanwezigen een gezelligen dag zouden héb ben. Precies om 11 uur nam het concours een aanvang waarvan do uitslag is als volgt: Afd. Uitmuntendheid Gean. Koren 1 Yer.

Leidsch Dagblad | 1922 | | pagina 2