LEIDSCH DAdBLA D. Donderdag 3 Augustus 1922. Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. PRIJS DER ADYERTENTIEK3 fl(* OU. per 'a Zülerclags 40 Gts. pet re gel, #1; rc-sclabooanement bolanfrrijk lagere prijs. 'ïüoins a&vertentiën, uitsluitend bij voornitbo- laling, Woensdag 50 Cts., Zaterdag 75 Gta., bij fbIl maximum aantal woorden van «20. Incasso volgens postreebt. Voor eventueóle op- lending van brieven 10 Cta. porto te betalen. bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein. Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175, Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 67055. PRIJS DEZER COURANT: Voor telden p. 3 mnd. 2.35, p. week ö.ïi Buiten Leiden, waar agenten gevestigd sijn, per week' tQ.fl Franoo per post X 2 35 :H portokosten, Nummer 19145* Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVEUKOOP. Aan don gemeentelijken visohwinkel, Visclimarkt 18 (tel. 1225) is Vrijdag ver krijgbaar SCHELVISCH af 0.10f 0.20, SCHOL k f 0.18f 0.30 en TARBOT k f 0.52 per pond. N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 3 Augustus 1922. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat door J. H. de Geest, te Leiden, een ver zoekschrift is ingediend 'ter bekoming van verlof voor den verkoop van alcoholvrijen drank voor gebruik ter plaatse van ver koop in den winkel van het perceel Steen straat No. 18. N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 3 Augustus 1922. GEMEENTEREKENING. Burgemeester cn Wethouders brengen ter algemeene kennis, dat de rekening en verantwoording van de ontvangsten en uit gaven dezer gemeente, oVer het jaar 1921, met al de daarbij behoorende bescheiden, aan den Gemeenteraad is overgelegd, te gelijk voor een ieder gedurende veertien dagen ter Secretarie dezer gemeente ter lezing is neergelegd, en in druk, tegen be taling der koeten,, algemeen verkrijgbaar zal worden gesteld. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 3 Augustus 1922. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan: a. W. F. Paauw cn Zoon en rechtver krijgenden tob het oprichten van een blik- ^ukkcrij op bet perceel Utreclitsch Jaag pad, Sectic O. No. 76 b. do N. V. Fabriek van ver<fuurzaamde levensmiddelen v/h. L. E. Nieuwcnhuizen en rechtverkrijgenden tot het uitbreiden der fabriek van verduurzaamde levensmid delen, gelegen Morsohweg No. 60, Sectie li. No. 1212 en 1213. N. 0. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 2 Augustus 1922. VERGADERING van den GEMEENTERAAD VAN LEIDEN, op MAANDAG 7 Augustus 1922, dc3 namiddags te twee uur. De vergadering zal, zoo noodig, des avonds worden voortgezet. Te behandelen onderwerpen lo. Benoeming van een boekhouder bij het Bureau van Gemeentewerken. <223) 2o. Benoeming van oen onderwijzer, hoofd der Opleidingsschool voor U. L. O. aan den Marcsingel A. (218) 3o. Idem alsvoren, hoofd der O. L. School aan de Ha verst raat A. (218) 4o. Idem alsvoren, hoofd der O. L. School aan .de Duivonbodostraat A. (218) 5o. Idem alsvUren, hoofd der O. L. School aan dien Zuidsingel A. (218) 6o. Idem alsvoren, hoofd der O. L. School aan de Mare B. (218) 7o. Idem alsvoren, hoofd der O- L. School aan de Duivenbodostraat B. (218) So Idem alsvoren, hoofd d'er O. L. School aan de VrouwenkerksteegA. (218) 0o. Idem alsvoren, hoofd dor O. L. School aan het Plantsoen A. (218) 10o. Idem alsvoren, hoofd der O. L. Sohool aan de* Medusastraat A. (218) llo. Idem alsvoren, hoofd der O. L. Sohool aan de Paul ICrügerstraat A. (218) 12o. Idem alsvoren, hoofd der O. L. School aan het Plantsoen B. (218) 13o. Voorstel tot het verleenen van eer vol ontslag uit hun tegenwoordige betrek king aan diegenen der onderwijzers, die in dc sub 2 tot en met 12 vermelde vacatures sijn benoemd. (218) 14o. Voorstel om in verband met de re organisatie vau het openbaar onderwijs te besluiten a. tot overplaatsing van onderwijzers en onderwijzeressen naar verschillende scholen b. tot toekenning van eervol ontslag aan een 8-tal onderwijzers en onderwijze ressen. (219) 15o. Praeadvies op het verzoek van mej. M E. Olver, om eervol ontslag a.ls tijdelijk reerarea in de Engelscho taal en letter ende aan de Hoogero Burgerschool voor Meisjes. (217) _*Go. Praeadvies op het verzoek van mej. i Ti111 Sonsbeek, om eervol ontslag als on v r wijzer es aan do openbare Meisjes- no°l 1ste klasse. (214) fi-nl v1 ^'kening van de Kamer van Koop- Ifrn GIL fabrieken te Leiden, dienst ®l" (212) 18o. Suppletoire begrooting, dienst 1921, van het Gereformeerd Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis. (212) 19o. Rekening, dienst 1921, van het Gere formeerd Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis. (212) 20o. Rekening van de Plaatselijke School commissie, dienst 1921. (212) 21o. Rekening van den Armenraad, dienst 1921. 212) 22o. Praeadvies op het verzoek van de Leidsohe Coöp. Melkinrichting ,,De Land bouw", om de op het open terrein van perceel Rijnsburgersinge 1 No. 23, kad. Sec tie A No. 1079, te bouwen wagenloods van hout te mogen maken. (224) 23o. Praeadvies op het verzoek van de firma Hartog en Wijntjes, om de op het terrein aan den Rijnsburger weg, kad. Sec tie P. No. 81, te bouwen open loods van hout te mogen maken. (225) 24o. Praeadvies op het verzoek van de N. V. Betomndustrio v.h. Alb. van Bode- gom en Co., om alsnog goed te keuren, dat de woonkeet aan de Jan-van Houtkade dienende tot tijdelijke woning van werk lieden bij den bouw van de brug over den Zoeterwoudsohe-Singel, van hout is ge maakt. (226) 25o. Praeadvies op het verzoek van 0. Broertjes c.s. om alsnog goed te keuren, dat de twee noodwoningen op het bouw terrein van de woningbouwvereniging „Tuinstadwijk" van bout zijn gemaakt. (227) 26o. Voorstel: a. tot wijziging van de bij Raadsbesluit van 15 Mei j.l. vastgestelde begroo- tingsregeling, betreffende de verhoo ging van eenige posten der begroo ting, dienst 1922, waarvan de raming te laag is gebleken b. tot vaststelling van den over gel egden begrootingsstaat model C, dienst 1922, betreffend^ verhooging van do subsidie aan bet Burgerlijk Arm bestuur. (216) 27o. a. Herstemming over het praeadvies op het verzoek van het Leidsch Drankweer-Comité, om te besluiten tot invoering van een tapverbad van sterken drank, geldende van des Za terdagsmiddags 12 tot des Zondags op het sluitingsuur en op den 3den October b. Voorstel van den heer Van Eek inzake do invoering van een tap verbod van sterker drank voor 3 October op den dag, waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. (207) 2So. Voorstel tot koetelooze overneming in eigendom en onderhoud bij do gemeente van het terrein en do sloot, groot pl. m. 65 M2., deel uitmakende van het perceel, kad. bekend gemeente Lecden, Sectie M. No. 2947. (215) 20o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor de demping en rioleering van de ©loot achter de Rijndijkstraat (Oost zijde. (228) 30o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor de verbouwing van het school gebouw aan de Aalmarkt. (220) 31 o. Verordening tot wijziging van do verordening, houdende regeling van het gemeentelijk vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein, tevens praeadvies op het verzoek van de afd. Leiden en Omstreken van den Neder- landscheD Bond van Koffiehuis-, Restau ranthouders en Slijters om wijziging van db bestaande regeling met betrekking tot do behandeling van bezwaarschriften tegen aanslagen in het gemeentelijk vergunndngs- recht. (221) 32o. Voorstel om to besluiten, dat de ge meente verweer zal voeren tegen den cisoh van J. Tacoma, te Amsterdam, ter beko ming van het restant van de koopsom" we gens geleverde vitrines ten behoeve van het Stedelijk Museum en, voor zooveel noodig, in reconventie tegen Tacoma een cisch zal instellen tot betaling van de scha devergoeding door dezen aan de gemeente verschuldigd wegens de door het instorten van een der glazen platen van een vitrine veroorzaakte schade. (229) 33o. Voorstel tot beschikbaarstelling van golden, voor het in-het-levcn-rocpen van oen werkverschaffing ten behoeve van werklooze sigarenmakers. (222) 34o, Vaststelling van het lsbe Supple toir kohier der schoolgelden voor hot Mid delbaar en Hooger Onderwijs, schooljaar 1921/22. (213) Einderzendingsfeest op „Oud-Poelgeest". In aansluiting met hetgeen wij omtreat dit zeer geslaagde Einderzendingsfeest .on der „Laatste Berichten" gisteren nog kon- den mededeelen, welk feest door ruim, 1200 kinderen en 800 volwassenen werd bezocht, stippen wij nog aan, dat de heer N. Boas, die als spreker dr. Van Es' verving, het zelfde onderwerp behandelde, n.l.: „De macht van het kleine." Op zeer onderhoudende wijze hield spr. jeng -en oud bezig en zijn causerie werd met groot© aandacht gevolgd. De heer Bodaan, die na de pauze het eer.-t optrad, voerde zijn hoorders mede "naar het binnenland van Sumatra en sprak op een ook voer de kinderen bevattelijke wijze Cf.m. over de melaatse hen en gewaagjde daar bij van den zegen, verspreid door de Melaat- scTien-Kclonie „Laoa Si Memo", waarin deze ongelukkige» verpleging en esn vriendelijk tehuis vinden. - Hierna hadden do kinderen weer gele genheid zich een wgle te vermaken in de paden en op do grasvelden van het landgoed. Hierna sprak ds. Luteyn, nit Rjjnsburg, over: „De padvinder van Zuid-Afrika." Spr. schetste als zoodanig in heb kort David Livingstone als ontdekkingsreiziger en zendeling in de binnenlanden van Zuid- Afrika. Ook naar deze leerzame en voor de Zending belangrijke uiteenzetting werd met gespannen aandacht geluisterd. In een kort slotwoord beëindigde de heer J. F. de Heer, secretaris van het Comité, de samenkomst, waarin warme dank werd ge bracht aan de eigenaresse van „Oud-Poel geest" en aan allên, die op ©enigerlei wrjze hadden medegewerkt tot het welslagen van het schoone feest-, en bovenal aan den He- melscben Vader, van Wien alle dingen zijn en Die ook dit schoone kinderfeest gaf te genieten. Die dank werd te» slotte qP innige wijze vertolkt in "het gemeenschappelijk zingen van Gezang 96 en in het dankgebed, waar in deze spreker voorging. i Dr. G. 0. E. Lïgnac, conservator- prosector aan de Rijksuniversiteit alhier, is tot wederopzeggens toegelaten als privaat docent in de facölteit der geneeskunde aan deze Rijksuniversiteit, om ónderwijs te ge ven in de ziektekundige ontleedkunde e» de gerechtelijke geneeskunde. De heer A'. H. J. Odding, alhier, is jti Den Haag geslaagd voor het examen En- gelsch M. 0. akt-e A. Beroepen is bij de Ned.-Herv. Gem. Ie Opende (Gr.) de heer M. E. va» der Vee», cand. alhier. Onze stadgeöcot P. Corba, hoopt den 8slen Augustus den dag te herdenken, waar •hij veertig jaar als meester bakker 'bij de firma Koole, Nicola en Qc., brood-fabriek „Dö Vereeniging" in dienst is. De gemengde zangvereeniging „Zang Zij Onze Leus", alhier, directeur de heer A. Teljeur Jr., ('s-Gravenhage), behaalde gisteren op het nationaal concours te Al phen aan den Rijn een eersten prijs, een verguld-zilveren medaille, benevens een di- recteursprijs met 339 punten, het hoogste aantal punten, in de 3de afdeeling. „Zang Zij Onze Leus" was de eenige Leidsche zangvereeniging in de derde af deeling. Gisteren heeft de Chr. zangvereeniging „Ex Animo", directeur de heer 0. v. d. Keur Jr., voor het eerst deel genomen aan een concours, en wel aan dat te Alphen aan den Rijn, uitgeschreven door de Chr zangvereeniging „Hosanna". Onder begunstiging van mooi weer ver trok de Vereeniging gisterochtend van het gebouw .„Patrimonium", met ontplooid vaandel langs de hoofdstraten naar het station en kwam des nam. te vier uur te rug naar „De Graanbeurs". Behaald was door de Vereeniging de eerste prijs in de vierde afdeeling en de directeursprijs. Des avonds hield „Ex 'Animo" een gezel lige bijeenkomst in „De Graanbeurs" met de ouders der leden en genoodigden. Te acht uur opende de voorzitter de heer K. Lek, de vergadering, werd gezon gen Psajcf 150:2 en gebeden, waarna de -voorzitter het doel der samenkomst uiteen zette en dn uitslag van het concours mede deelde, hetgeen met applaus werd verno men en waarbij den directeur in het bij zonder hulde werd gebrach. Door het koor werd uitgevoerd Psalm 65, van P. de Hartog, verplicht concours-num mer, en Psalm 24, nummer naar keuze, alsook het „Vaandellied", „Ons Lied", en „Vrijwilligersmarsch". Het koor oogstte veel bijval. Afwisselend werd door een strijkorkestje gespeeld. Door een gemengd kwartet werd gezon gen „Ecce quo modo". Door een mannen kwartet werd in Volen- dammer dracht „Vertrouwen" gezongen van Fr. Abt, alsook in Oud-Ho!landsche soldatendracht „Zondagswijding". Het sue ces was enorm. Ten slotte een voordracht door een tiental heeren, genaamd „Ketel muziek". Na het zingen van het „Wilhelmus" werd de feestavond door den voorzitter gesloteD. Allen keerden te halfelf zeer voldaan huiswaarts. Begunstigd door ee» fraaien zomer avond is het concert, dat het muziekgezel schap „Orpheus", gisteravond gaf voor de patiënte» van „Endegeesb" ia alle opzichten goed geslaagd. Op verdienstelijke wijze werd ook nu weder een moei programma ten ge- hcore gebracht De heer J. W. van Hielt was dan ook de tolk der aanwezige patiën ten en van het verplegend personeel, teen deze na Tiet laatste nummer den directeur, den heer J. Vink, met zijn gezelschap een woord van hartelijke» dank bracht voer den genotvolle» avond. Door de politie alhier is aangebonden zekere J. J. J. H., afkomstig uit Den Haag, die gisteren onder het rijiden op de tree plank van een in de Nieuwstraat passeer rende auto sprong en zich niet wild» ver wijderen. Toen de chauffeur hem verzocht weer af te springen en daar voor bleef staan bracht hij dezen verschillende ver wondingen toe. Hij zal nu de gevolgen van zijn baldadig optreden moeten afwachten. Door zekeren D„ wonende aan den Hooge^Rijndijk alhier, werd bij de politio aangifte gedann dat ten zijnen nadeelo een aantal dobbers werdén ontvreemd, welke bij in dén Rijn had uitgezet. Gistermiddag te vijf uur ongeveer had op dc Iioogewoerd een aarcrij-ding plaats tusschen twee wielrijders die nogal onaangename govolgen voor een der twee had. F. C. W., wonende Zijlsingel 75, reed de Hoogewoerd af toen uit de Barb ar as te eg zekere W B., alhier, kwam aanrijden. De twee wielrijders botsten tegen elkaar aan met het gevolg dat beiden vielen. F. C. W. kon niet opstaan. Door omstanders in een winkel Hoogewoerd 21 binnengedragen, klaagde hij over pijn in het rechterbeen. Dr. Sprengler van de eerste Hulpdienst die werd ontboden en spoedig ter plaatse was constateerde beenbreuk. De man werd naar het Academisch Zie kenhuis gebracht en aldaar opgenomen. Gisternamiddag geraakte dokter N. met zijn motorfiets in het water aan de Turfmarkt. De berijder wilde achter dc booiïien fietsen. Brugwachters boden de behulpzame hand tot zijn redding. Synode der Ned. Herv. Kerk. De zaken, het Hooger Onderwijs betref fende, werden in «Ja dertiende vergadering ter sprake gebracht. Allereerst het verslag, dab de kerkelijke hoogleeraren volgens art. 19 van het) regle ment op het Hooger Onderwijs hebben uit bracht Dit verslag gaf geen aanleiding tot bijzondere opmerkingen. Alleen uitte het lid Tammens de» wensch, dat niet alleen t9 Leiden, maar ook aan de andere univer siteiten ee» college in stijloefening zal wor den gegeven. De lgst der in 1922—1923 te geven losse» werd goedgekeurd. Verslag werd uitgebracht bij monde va» dr. Deetman, door de commissie vcor de tabellarische verslagen. Deze werden voor kennisneming aangenomen. Prof. Van Velthuyse» las voor een ad vies van de kerkelijke hoogleeraren, be treffende de vorming der aanstaande predi kante» tot practischen arbeid. De Synode nam met belangstelling daarvan kennis en zal zooveel mogelijk daarnaar handelen. Behandeld werd het voorstel der kerke lijke hoogleeraren betreffende wijziging van art. 7 van het Reglement op het examen en tevens het voorstel tot wijziging van art 66b van het Reglement op de vacaturen. Het eerste voorstel werd aangenomen. Het tweede, dat bedoelde eenige practisclie er varing to geve» aan aanstaande proponenten, werd eveneens aangenomen. De namiddag werd besteed aan commis sievergaderingen. Benoemd is tot hoofd der lagere tuin bouwschool te Berlikum, de heer P. van der Heiden, te 's-Gravenhage. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot rid der in de orde van den Nederlandschen Leeuw mr. A. van de Sande Bakhuyzen, consul-generaal in algemeenen dienst, se cretaris-generaal der te 's-Gravenhagc ge houden Internationale Conferentie, en tot officier in de orde van Oranje-Nassau de heer L. F. Carrière, hoofdcommies met den persoonlijken ti^el van referendaris aan het Departement van Buitenlandseho Za ken, chef der administratie van genoemde conferentie. Toegekend is de aan de orde van Oranje Nassau verbonden eere-medaille, in brons, aan mej. J. C. van Bemden, dienstbode bij mevrouw P. WoudenbergDe Jager, te Rotterdam Tot directeur der Zendingskweek school te Bandoeng, is benoemd de heer J. van Keulen, leeraar aan de Geref. Kweekschool voor Onderwijzers, te Am sterdam. In de te Amsterdam voortgezette alg. vergadering van het Ned. Onderwijzers- Genootschap zijn o.a. de volgende, door het hoofdbestuur voorgestelde, moties bij acclamatie goedgekeurd lo. De algemeene vergadering, kennis genomen hebbende van het wetsvoorstel tot gedeeltelijke herziening der Lager- Onderwijs-wet, constateert: 1. dat ver schillende der voorgestelde wijzigingen met name die betreffende het opvoeren van het aantal leerlingen per onderwijzer en het verbod tot het aanstellen van sur numerair© leerkrachten zullen leiden tot verslechtering van het onderwijs2. dat de wijziging inzake de wachtgelden zoowel die materieele als de rechtspositie der op wachtgeld gestelde onderwijzers in hooge mate verzwaktspreekt haar scherpe afkeuring uifc over dit voorstel, dat bij aanneming de volksopvoeding en de volksontrwiikkeling ten zeerste zal bena- deelen, en draagt het hoofdbestuur op, bij de Tweede Kamer er met klem op aan to dringen, de voorgestelde wijzigingen te verwerpen. 2. De vergadering kennis genomen heb bende van de wijziging van art. 40*van het bezoldigingsbesluit; overwegende, dat door deze wijziging slechts gewaarborgd zijn de 1 Juli genoten jaarwedden overwegende, dat dus niet gewaarborgd zijn de perio dieke en andere verhoogingen voor de op 1 Juli in dienst zijnde onderwijzersover wegende, dat evenmin gewaarborgd zijn de salarissen der na 1 Juli 1922 onder de thans geldende salarisregeling in dienst tredende onderwijzersvan oordeel, dat een terugnemen van dlo vooruitzichten, .waaronder een betrekking wordt bekleed of is aanvaard, een ergerlijke schending van het gegeven woord zou zijn en het ver trouwen def ambtenaren op Regecrings- toezeggingen geheel zou doen verdwijnen nogmaals constaterende, dat de salaris sen der onderwijzers niet uitdrukken een BINNENLAND. Algemeene Jaarvergadering yan dog Leidschen Voetbalbond. De verlaagde loonen in de Limburgschg mijnen. BUITENLAND. De ontvangst van Balfour's nota. Duitschland zal vermoedelijk inzake d$ compensaties blijven weigeren. De voorstellen van president .Harding maken nog geen eind aan de Amerikaan- sche staking op de sporen. Duitschland kan geen wissels voor beta ling der schadevergoeding meer koopen. De situatie is zeer ernstig. behoorlijke waardeering van het onderwij-> zersambt en dat vermindering van salaris of inhouding van een toezeggende verboom ging der onderwijzers opnieuw in groote zorgen zullen brongen; draagt het hoofd bestuur op, met kracht te blijven ageeren tegen eventueel© maatregelen tot vermin dering der onderwijzerssalarissen en d!o in-* houding van in uitzicht gestelde verhoo: gingen, en besluit deze motie ter kennis te brengen van regeering en volksvertegen woordiging. In dc huishond el ijke vergadering, is o.m. goedgekeurd! een voorstel-Den Haag, luidende: De algemeene vergadering draagt het hoofdbestuur op samenwerking te zoeken met andere vakorganisaties van onderwijzers, om te komen tot een salaris actie op gemeensohappelijken en volgens do beginselen van de vorige actie. Na afloop der Raadsvergadering van gisteren te Hoorn heeft zich bij verschil lende fracties een hevige ontstemming ge openbaard over do benoeming van het pas geïnstalleerde Raadslid van Beynum tot wethouder. Bij het college van B. en W.. zijn van de S. D. A. P. Raadsleden brie ven ingekomen, meldende, dat zij voorloo* pig de commissievergaderingen jniet zul len bijwonen. Het maximum van het wethouders pensioen te Rotterdam is van f 2800 ver hoogd tot f 4000. Bij het gemeentebestuur van Vlissin- gen is bericht ingekomen van den Minis ter van Onderwijs, dat binnenkort tot aan besteding van den bouw van een R. H. B., S. aldaar zal worden overgegaan. Op 65-jarigen leeftijd is overleden dé heer L. M. den Hollander, leeraar aan de R. H. B. S. te Moppel. De heer D. iW. Stork, te Hengelo, viert beden zij» gouden jubileum als in dustrieel. Gisteren is te Dieren, 64 jaar oud, overleden de heer A'. C. va» der Hoop, cud- ccnsul-getoeraal der Nederlanden. Gistermiddag is te Utrecht hervat het congres van den Alg. Bond van Politie personeel in Nederland, belegd, om voort; te gaan met behandeling der op het jong-» sto congres onbehandeld gebleven afdee* lingsvoorstellen. In zijn openingswoord wees de nieuwge- kozen voorzitter, de heer Koenot, (Am sterdam), op den uitslag der Kamerver kiezingen, die volgens spr. voor ambtena ren een tamelijk ongunstige, donkere toe komst zullen brengen. Verder ziet spr. de toekomst over het algemeen met zorg te gemoet. Do afd. Amsterdam stelde voor, dat het. congres een commissie benoeme, welke op dracht krijgt het „Reglement, regelend© de rechtspositie der bezoldigde bestuur ders", te herzien, en in verband met die herzieningsvoorstellen aan het e.v. congres te doen. Van deze commissie mogen bezol digden geen deel uitmaken. Dit voorstel werd na langdurige discussie aangenomen. De commissie zal bestaan uit twee leden van het Hoofdbestuur en een lid van de afd. Amsterdam. Ter beoordecling van deze commissi© werd gesteld het volgende voorstel van Amsterdam, dat: „eervol ontslag nimmer door het H. B. kan worden verleend, wan neer schorsing heeft plaats gehad. Ook niet op aanvraag van de geschorste". Eveneens werd naar deze commissie ver wezen het voorstel-Breda, inhoudend© meerdere wijzigingen in het uitkeeren van pensioenen aan weduwen en wcezen van do bezoldigde bestuurders. De afd. Leiden en Enschede stellen vooü het bondsorgaan „De Politiebode", te ver- grooten, daar dikwijls actueele „ingezon den stukken" te lang moeten blijven lig gen, wegens plaatsgebrek.

Leidsch Dagblad | 1922 | | pagina 1