10. 19139 LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 27 Juli. Tweede Blad. Anno 1922r EERSTE KAMER. TWEEDE KAMER. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. FEUILLETON ÏECHURSTÖMS (Vervolg van gisteren). De heer DE VOS VAN STEENWIJK J -H gelooft, dat de heer Mendels rich ergist. Er staat in de wet nergens, dat ae ernming nietig is, wanneer d© eandidaat an die stemming heeft deelgenomen. Het landpunt van den wetgever is bovendien, at alleen een stemming kan worden nie- ,g verklaard indien een begane onjuist- eid van invloed kan zijn geweest op den itsiag van de verkiezing. De heer SLINGENBEKG (V.-D.) sluit eb hierbij aan. De heer Mendels staart p art. Ill van de Kieswet, dat zegt, dat e Eerste Kamer wordt gekozen op de ijze, als in de Provinciale wet bepaald. Als men redeneerde op de wijze als de jeer Mendels, zou men in 1917 ook den eer Vliegen niet moeten hebben toegela- en. Deze was op dezelfde wijze gekozen als u de heer Croles. De heer v. LANSCHOT (R.-K.) sluit zich sheel aan bij het verslag der commissie >t onderzoek van de geloofsbrieven. De heer MENDELS repliceert. Zonder stemming wordt hierna de heer rolcs toegelaten. De griffier leidt hem innen. De VOORZITTER wijdt enkele woorden an do nagedachtenis van het overleden lid heer Keekers. De heer Reekers al- os spr. was een politieke figuur van eteekenis en in den goeden zin van het [*wd. Onbewimpeld verkondigde hij eeds zijn meening en genoot daardoor Her achting. De ernst, waarmede hfj wak, stempelde hem tot een man van be tekenis. Zijn groote ervaring kwam der emeenschap ten goede. Deze typische per- janbjkheid zullen wij noode missen en pvens herdenken wij het goede, waarin hij bs voorging. Trekken der afdeeiingen. De Kamer gaat vervolgens over tot het rekken van afdeeiingen. Ra het trekken der afdeeiingen begeeft a Kamer ziioh in de afdeeiingen tot het Biioemen van voorzitters en ondervoorzit- fers, alsmede voor het aanwijzen van een cenmissie van redactie voor het ontwerp- dres van antwoord op de Troonrede. De vergadering wordt daartoe een uur eschorst. Na anderhalf uur wordt de zitting hervat. De Kamer begeeft zich in de afdeeiingen ft onderzoek van het ontwerp-adres van Btwoord op de Troonrede. De vergadering wordt verdaagd tot Onderdagochtend elf uur. Dan is aan de rde de behandeling van het ontwerp ^adres an antwoord) op de Troonrede. ewijzigd ontwerp-adres van antwoord op de Troonrede. Dit adres luidt als volgt: Mevrouw, 1. De Eerste Kamer waardeert het ten iersfce dat Uwe Majesteit, vergezeld van Sjne Koninklijke Hoogheid den Prins der Tederlanden, Hertog van Mecklenburg, 8 zitting der Stat en-Gen er aal in persoon «eft geopend. 2. Met belangstelling nam zij kennis van [wer Majesteits mededeeling, dat de noo- iga voorstellen, om het aangevangen werk er Grondwetsherziening te voltooien, on- Wwijld zullen worden ingediend. 3. De toezegging van Uwe Majesteit, dat ij zioh nopens de maatregelen in 's lands ©lang, die in de volgende zitting de mede- erking der SStaten-Generaal zullen behoe- ®i, nader zal verklaren, heeft de Eerste amer met ingenomenheid ontvangen. 4. Van gansoher harte stemt zij in met bede dat God de wijsheid moge schen- 6Q, onmisbaar om ons dierbaar vaderland deze moeilijke tijden voor inzinking te brieven. De commissie adviseert tot toe lating van alle leden. Conform besloten. De aanwezige leden leggen in handen van den voorzitter den eed1 of belofte af. Nominatie Voorzitterschap. 'Aan de orde is het opmaken van een no minatie voor h£> voorzitterschap. Tot leden van het stembureau benoemt de voorzitter de heeren Marchant, v. Rijckevors- sel, v. d, Waerden en Beumer. Ie eandidaat. Uitgebracht 97 stommen. Mr. dr. Kooien 72 stemmen, nrr. Visser van IJzendoorn 1 stom, mr. Rutgers 1 stem, en 23 blanco, zoo dat eerste eandidaat zal zijn mr. dr. D. A. P. N. Kooien. 2le eandidaat. Uitgebracht 96 stemmen, mr. Schokking 1 stem, De Monté VcrLoren 53 stemmen, Vis ser van IJzendoorn 8 stemmen, Marchant 4 stemmen, Dresselhuys 3 stemmen, Rutgers 1 stem, De Geer 1 stem, blanco 25 stemmen, zoodat tweede eandidaat zal zijn de heer De Monté VerLoren. 3e eandidaat. Uitgebracht 96 stemmen. De lieer Schaper 27 stemmen, Visser van IJzendoorn 46 stem men, Dresselhuys 4 stemmen, Marchant 4 stemmen, Tróelstra 4 stemmen, blanco 13 stemmen, zoodat derde eandidaat zal zijn prof. Visser van IJzendoorn. De nominatie zal worden aangeboden aan H. M. de Koningin door een commissie be staande uit de stemopnemers en verder uit de heeren Wintermans, Van Dijk, Ter Hall en Bakker. De vergadering wordt verdaagd! tot lieden lVa uur. (Zitting van gisteren). Geloofsbrieven. Do heer VAN VU UREN (R.-K.) brengt ~'ig uit over het onderzoek dor geloofs- ALPHEN. Dinsdagmorgen had in hotel „Vle Vergulde Wagon" alhier, ten overstaan van notaris mr. G. v. d. Lee te Aarlanderveen, de afslag plaats van 2 burgerwoonhuizen met tuin, schuur en erf en vorder 2 perceelen nJ. 4 arbeiderswoningen en 2e oen winkelhuis met 3 ari>oiderswoningcn. Perceel 1 en 2 gecombi neerd werd toegewezen aan de Boaz-bank voor f 12.800, terwijl perceel 3 werd afgemijnd door den hoor C. Janmaat op f 50 aldus voor f 5050. In de Raadhuisstraat alhier komen twee gevallen van fobris typhoida voor bij eon twee tal kindoren. Men zij gewaarschuwd geen. on gekookte melk te drinkon. De sóhietvereen. „Nederland en Oranje" alhier had een ouderlingen schietwedstrijd ge organiseerd. De deelname was zeer groot, zelfs zoo, dart de wedstrijden nog eenige dagen langer duurden dan aanvankelijk werd gedacht. Het aantal punten, dat werd geschoten was door voloa zeer hoog. De heer Bergskoef, de kam pioen op de vaste haan kon zijn titel niet hand haven on moest deze aan een ander zien over gaan. BOSKOOP. Geslaagd is voor hot Mulo- oxamen W. Mesman, alhier. LEIDERDORP. In de gisteravond ge houden vergadering van de Chr. Oranje- Yereeniging bleek, dat de opbrengst van de gehouden collecte, en de daarbij toe gezegde gemeentelijke subsidie van dien aard zijn, dat de voorgenomen feestviering op 31 Augustus a.s. weer op dezelfde' wijze als het vorig 'jaar 'kan plaats hebben. Te vens werd door de leden een besluit ge nomen, dat, zoolang de financiën dit ge dogen, telken jare, onder leiding der Ver- eeniging, door de kinderen uit de hoogste klasse van de onderscheidene scholen, een reisje zal worden gemaakt, met dien ver stande, dat ieder kind daarvoor éénmaal in aanmerking komt. HAARLEMMERMEER. Onze vroege re plaatsgenoot, de heer G. Wolters, is benoemd tot adjunct-inspecteur bij de pos terijen en telegrafie. Het 14-jarig zoontje van G. G., te Hoofddorp, had Dinsdag bij het station al daar het ongeluk van een veelading te vallen en een arm te breken. Geneeskun dige hulp werd onmiddellijk ingeroepen. Naar wij vernemen bestaat het voor nemen de te Hoofddorp te houden feeste lijkheden ter herdenking van den verjaar dag van H. M. de Koningin, zooveel mo gelijk te combineeren met de aldaar op 29, 30 en 31 Augustus a. s. vanwege de Federatie van middenstandsvereenigingen alhier, te houden tentoonstelling. Voor de kinderfeesten te Nieuw-Vennep worden reeds gelden bij de ingezetenen ingezameld. De electricien H. had Maandag te Nieuw-Vennep, terwijl hij werkzaamheden verrichtte aan het electrisch net, het on geluk in aanraking te komen met een draad. Een zijner handen werd zoodanig door den electrischen schok getroffen, dat voor een geheele verlamming van dit lichaamsdeel - gevreesd wordt. Te Hoofddorp worden pogingen aan gewend om te komen tot oprichting van een korfbalclub. De animo hiervoor is reeds zóó groot, dat men besloot met de oefeningen maar' vast te beginnen, ten einde met het a. s. Kinderfeest het spel eenigszins meester te zijn. Inmiddels zal worden overwogen of er voldoende reden is om tot definitieve oprichting te beslui ten. Dinsdagavond kwam de arbeider H. op Iden Rijndijk nabij Halfweg, terwijl hij aldaar per rijwiel passeerde, in aanra king met een grooten steen, met het ge volg, dat de man zijn stuur kwijt raakte én in de Ringvaart terecht lcWam. Met moeite kon hij weer op het droge worden gebracht. Het rijwiel werd ook spoedig opgevischt en bleek nog berijdbaar te zijn. Aalsmeer viert feest. Onder begunstiging van prachtig weder werd Woensdagmiddag in het naburige Aals meer op het mooie, aan den Stommeerweg gelegen terrein, het veelbelovend muziek- en bloemenfeest ingewijd. Er was reeds vóór den aanvang een groot aantal bezoekers op de been en er is alle reden om te verwachten, dat duizenden mu ziek- en bloemenliefhebbers komen genie ten van hetgeen Aalsmeer op dit jebiea weet te prestoeren. Met recht zal gezegd kunnen worden: „Aalsmeer viert feest, zoo als 't in geen jaren gedaan heeft!" Reeds eenige avonden was men druk in de weer geweest om het mooi gelegen dorp in feestkleed te steken. Een 100-tal leden van „Vriendenkring" stelden zich daartoe geheel en belangloos beschikbaar en kun nen met groote voldoening en dankbaarheid op hun gewaardeerden arbeid terugzien. In het geheele dorp werden palen ge plaatst en met bloemenkorven betimmerd. Vooral in de Dorpstraat, Zijdstraat en langs den Stationsweg en Stommeerweg tot aan het feestterrein is de aangebrachte ver siering schitterend en der bezichtiging dub bel waard. Wat een bloemenpracht! Een ieder krijgt direct den indruk, dat me"n hier is in het land, waar de bloemen- en plan tenteelt haar hoogste trap van ontwikkeling heeft bereikt. Hulde aan de commissie van tuinbouwers, die zich op zoo'n uitnemende' wijze van haar taak heeft gekweten. In de Dorpstraat werd vanwege „Vrien denkring" voor haar clublokaal een ver sierde mast opgericht, die met de club- vlag in top wel 21 M. hoog is en reeds op grooten afstand is waar te nemen; een fraai stuk versieringswerk, dat indruk maakt, bljjk geeft van veel smaak en energie en den vervaardigers alle eer aandoet. Ook is met welwillende medewerking van het P. El N. een reuzenwerk tot stand gebracht met het aanbrengen van de elee- trische feestverlichting. De' honderden lampjes in verschillende kleuren, zullen ongetwijfeld een schitterend effect maken. Laten we hopen, dat mooi weder zal meewerken om de' prettige stemming, die er heerscht, te verhoogen, opdat de drie dagen voor Aalsmeer zich mogen kenmer ken door heerlijk, genotvol aanschouwen en een ongestoorde feestvreugde. Evenals gisteren wordt ook heden de belangstelling van het publiek gevraagd voor een federatief muziekconcours, ter wijl voor Vrijdag op het programma staat het houden van een gecostumeerden kin deroptocht met kinderspelen op het con- coursterrein, zoodat er ook voor de vele kinderen', die met geestdriftig verlangen naar den hun bereiden feestdag uitzien, veel te genieten zal zijn. Elke feestdag zal met een bal champêtre besluiten, zoodat den bezoekers van dit met zooveel wilskracht en toewijding georgani seerd muziek- en bloemenfeest tot Iaat in den avond gelegenheid tot genieten en ge zellig samenzijn wordt gegeven. Een bezoek aan het feest, dat hopelijk in elk opzicht slagen zal, kan een ieder met warmte worden aanbevolen! KATWIJK-AAN-ZEE. Van de trawl- visscherij kwamen Woensdag te IJmuiden binnen de loggers: KW. 66 met f267; KW. 74 met f362; KW. 110 met f517; KW. 121 met f355, en KW, 143 met f407 besomming. LISSE. De lieer C. S. van dor Ven, cand. te Den Haag, is beroepen bij de Chr. Geref. Kerk alhier. OEGSTGEEST. Onze vroegere dorps genoot G. C. Zeestraten, kantoorbediende ter Posterijen te Voorburg is overgeplaatst naar het postkantoor te Lisse. Door de firma v. d. Kloot, te Leiden, is aangekocht het perceel De Kempenaer- straat 30 v. h. bureau „Rundia" en slagerij, met het doel een melkinrichting te openen. De leden der Chr. zangv. „Debora", alhier, hebben een boottochtje gemaakt naar Amsterdam. Dank zij het gunstige weer, hebben zij bijzonder genoten. RIJNSBURG. Als bijzonderheid meldt men ons alhier de geboorte van een kalt met vijf pooten en van acht konijnen zonder oorern SASSENHEIM. Naar wij vernemen, zal, in verband met het aoortrekken der Electr. Tram tot „Groenendaal" onder Heemstede, de dienstregeling der stoom tram in liet begin der maand Augustus belangrijk gewijzigd worden. Ook de extra- goederentram, „de bollen tram", gaat weer loopen. Tot controleur van den Plantenzick- tenkundigen Dienst, met standplaats Sas- senheim, zijn aangesteld de heeren A. Fre- mouw alhier en A. Schouten te Oegstgeest. WASSENAAR. Zondagavond had de winkelhouder L. althier, door het felle licht van een auto verbhnd, het ongeluk met zijn rijwiel tegen een paal te botsen. Dien tengevolge sloeg hij over het stuur en kwam met de borst op de paal terecht. Per auto naar huis vervoerd, constateerde de inmiddels ontboden geneesheer, dat L. een paar ribben had gebroken. Dinsdagmorgen had de heer E. alhier het ongeluk met zijn hand tussohen een electrisch gedreven loonzaagmachin© be kneld te ra-ken, ten gevolge waarvan van een der vingers een lid werd afgesneden. Na door den dokter verbonden te zijn, be gaf hij zioh ter verdere verpleging naar het ziekenhuis te Leiden. De bestrating van den Katwijksohen weg en de verharding van den weg naar Zee zijn thans gereedgekomen. Een belang rijke verbetering is hierdoor tot stand ge» komen. ZOETERWOUDE. Gemeenteraad. Voorzitter de burgemeester; tegenwoor dig 10 leden, afwezig de heer G. van Leeu wen. De notulen der vorige vergadering worden door den secretaris voorgelezen en daarna onveranderd goedgekeurd en vast gesteld. Voor kennisgeving worden aangenomen o.a.: Missive van Ged. Staten ter begelei ding van een K. B. van 6 dezer houdende goedkeuring der verordening op de heffing eener plaatselijke inkomstenbelasting en van de verordening tot heffing eener be lasting op de honden. Missive van Ged. Staten ter begeleiding van een drietal door hun College goedgekeurde comptabiliteits- besluiten. Bericht van ontvangst der door den Raad vastgestelde verordening tot wij ziging der politieverordening, regelende het verkeer op het Watertje eDz. Schrij ven van den Commissaris der Koningin dat tot leden der Gezondheidscommissie te Alphen a. d. Rijn zijn benoemd de heeren P. de Graaf te Alphen en dr. Doorenbos te Hazerswoude met aanwijzing van eerste genoemde als voorzitter. Missive van Ged. Staten dat de uitkeering ingevolge de Wet van 24 Mei 1897 en van 12 Nov. 1921, door hun college voor het loopende jaar is vastgesteld op f 11726.28$. Missive als voren, houdende toezending van een uittreksel uit den staat behooren- de bij een beschikking van den Min. van Onderwijs enz., waaruit blijkt dat de ge-" meente Zoeterwoude over 1919 f 40 te wei nig heeft genoten als Rijksvergoeding voor, het L. O. Missive van den Min. van Ar beid dat aan de gemeente f 40 is toegekend als bijdrage in de jaarwedde van den Cor respondent der Arbeidsbemiddeling over 1921. Missive van Ged. Staten dat de bïjj drage in de kosten van den keuringsdienst' van Waren, kring Leiden, over het jaar 1922 voor deze gemeente is bepaald op f415.93. Schrijven van don Inspecteur der Dij recte Belastingen te Leiden, le Aid. dat door hem het bedrag dat naar raming in totaal wegens gemeentelijke inkomstenbe lasting en wegens opcenten op de R. I. op de kohieren van den loopenden dienst is geraamd op f88.COO. Verslag var de Keu ringsdienst van Waren te Leiden voor zoo ver deze gemeente betreft over het tijdvak 1 Januari tot 1 Juli 1922. Aan den heer D. van Gruting wordt overeenkomstig diens verzoek wegens zijn benoeming te Katwijk op de meest eervolle wijze ontslag verleend met ingang van 1 Juni 1.1. onder dankbetuiging voor de in deze Betrekking bewezen diensten. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt zonder hoofdelijke stemming af wijzend beschikt op het verzoek van Gebr. van Amsterdam en H. van Amsterdam om vermindering van de pachtsom van het vischwater. Besloten wordt in de met Leiderdorp gesloten overeenkomst inzake de waterlei ding achter art. 3 in te. lasschcn „terwijl de winsten, uit dit afzonderlijk bezit yoort- vloeiende, door levering van water aan an dere gemeenten, in dezelfde verhouding zullen worden verdeeld." Afwijzend wordt beschikt op een verzoek van dc Regelingsoommissic voor de kring- wedstrijden der burgerwachten in de Fede- ratie Rijnland Oost om een subsidie in de te maken onkosten en wel op grond dat reeds f500 aan de plaatselijke burgerwacht wordt verleend en de toestand der gè- meentefinanciën een meerdere subsidie niet toelaatbaar achten. Aangeboden wordt de gemeentenekening 1921. Dc gewone ontvangsten hebben be dragen f 95076. de buitengewone f60990.81, in totaal aan ontvangsten dus f 156059.34$ de gewone uitgaven hebben bedragen f 81229.17de buitengewone f 58407.70, in totaal aan uitgaven f 139336.87 Zoodat er een voordeelig saldo is gewoon van fl3S47.38$ en buitengewoon van f2483.11. totaal" £16722.47$. De Toorzitter zegt dat tengevolge van dit batig saldo het volgend jaar kan wor den overgegaan tot vermindering der be lasting. Besloten wordt de rekening gedu rende veertien dagen ter secretarie voor een ieder ter inzage neder te leggen en in afschrift verkrijgbaar te stellen. Voorts zal de rekening worden onderzocht door een commissie uit den Raad van drie per sonen, waarboe worden benoemd de heeren J van Leeuwen Jzn., G. van Leeuwen en J. C. Stadhouder. Aan do beuri van periodieke aftreding» van leden van het College van Zetters voor 's Rijks Directe Belastingen zijn de heeren Jacs. Straathof en J. B. Wesselingh. Eerst genoemde heeft te kennen gegeven niet voor een herbenoeming in aanmerking wensehen te komen. B. en W. stellen voor aan den Commissaris der Koningin de volgende voor dracht te doen t-oekomen vacature-Straat hof 1. N. de Jong en 2. 0. Dolle vacature- Wesselingh 1. J. B. Wes9elingh en 2. W. C. de Groot. Bij stemming wordt de voordracht' aldus onveranderd vastgesteld. Aan -den hoer Th. G. Saltera wordt op zijn verzoek met ingang van 1 October a.s. op de meest eervolle wijze ontslag verleend als ge meente-opzichter en administrateur der wa- Roman van PAUL TRENT. Uit het Engedsch, door A. G. (Nadruk verbeden.) Zij kuste hem en ging naar haar kamer, »ar het duurde eenigen tijd voordat zij m slaap viel. Marks gc.uk ging haar na het hart. Echt moederlijk had zij dik 1Pls va& Bet jonge meisje gedroomd, dat ■g-U tot zijn vrouw zou kiezen. DeJiefde gaf EfiJUir een scherpen blik en zij vermoedde, igvenals Janet, dat hij verliefd was op Bet- - ■B-011 ZÜ den twist tusschen de beide :.|Pngc menschen uit den weg ruimen Zij |S©° e hun beider driftig karakter en twij- i G aan de mogelijkheid van slagen. .Was ecBter niet de moeite waard een j.«o- g te wagen en volgenden morgen was zij nog be- 0(>s» maar 's Zondagsmorgens zond ark alleen uit en richtte toen zelf haar n&ar „The Court." Zij kwam lg Janet tegen, die alleen w<as uit- en de twee vrouwen waren blijk- v®rheugd over de ontmoeting, u J j3 er jirist over. mrs. Lendridge, v. 3 °P te zoeken." Bngezi^" ^'°U miss Uhurston een bezoek eer Et nn* ^Ccu haast heeft, kunnen wo fiaar lifloWi eens sam911 praten, voordat u mij ik u oefaft- Mark is een vriend van Kar nipt 1 veel van h€m- Ki3kt u gp met zoo verschrikt; ik heb geen vues op -hein," riep Janet vroolijk. „Ik mag Betty ook heel gaarne. Het zijn bei den uitstekende jonge menschen." „Dat ben ik met je eens," zei mrs. Len- dmicLge glimlachend. „Maar ze zijn bedden koppig en opvlie gend van aard. Zij hebben bedden ook een sterken wil en een twist kon, volgens mijn opinie, niet uitblijven." „Ja, het is heel jammer. Zou er eenige kans bestaan, dat zij het zullen bijleggen?" „Niet de minste," antwoordde Janet levendig. „Onder ons gezegd, Betty is wat bedorven. Het is haar ook al te zeer voor den wind gegiaan in alles wat zij heeft ondernomen. Als ik iets mag voorspellen, dan zou ik zeggen, dat zij spoedig een grooten tegenslag zal krijgen, die heel nuttig voor haar zal zijn. „En toch scheen zij met Mark op te heb ben. Dat heb ik mij ten minste verbeelde- zei mrs. Lendridge ter neer geslagen. „De twee jonge idioten zijn verliefd op elkaar. Ik heb dat reeds eenigen tijd) gele den gemerkt. Geen van beiden beseft den abaat der gevoelens van den ander. Mis schien is dat juist goed. Ook Mark heeft een les noodig, diie hij waarschijnlijk zal krijgen. Eerlijk gezegd ben ik van mee ning, dat u noch ik er ons op het oogenblik mee moeten bemoeien. Er staat beiden nog een kwade tijd te wachten. Zij zullen lijden, maar dat zal tot hun bestwil zijn. Ik ga dus kalm toekijken." „Misschien heb je gelijk. Maar ik ben niet gerust, want ik houd het er voor, dat hij wreed! kan wezen, zelfs tegen haar, dia hij bemint. Hij is reeds in zijn nadeel ver anderd. „Dat ben ik niet met u eens. Hij wordt menschelijker en dat is al een heel ding. Mag ik met u naar uw huis gaan en een kopje thee bij u drinken? Ik raadt u niet aan Betty een bezoek te brengen, 't Is beter, dab zij voor het oogenblik ailleen ge laten wordt." „Heeil goed!. Ik geloof, dat ik de moderne jonge vtouw niet begrijp," antwoordde mrs. Lendridge met een zuoht. Janet greep met een hartelijk gebaar haar hand. „We zijn in werkelijkheid niet anders dan het meisje in uw dagen. On danks onze opvoeding worden wij even goed verliefd en haten als indertijd." Voordat Janet vertrok, kwam Mark terug en scheen in de beste stemming te wezen. Hij deelde haar mee, dat hij den vorigen dag het contract met Crosby had geteekendl en dat er dus nu geen reden voor geheamhouding meer bestond. ,,Ik mag het dus aan Betty vertellen?" vroeg zij bedaard. „Als je dat wenscht. Het laat mij onver schillig. A propos, hoe vindt je Travers?" vroeg hij met een glimlach. „Hoe minder ik hem zie, des te aangena mer zal het me zijn." „Kan hij het met zijn werkgeefster vin den?" „Voor zoover ik weet wel. Betty spreekt nooit over de fabriek. Ik ben bang, dJat zij te hard werkt; zij ziet er bleek uit." Mark zei hierop niets en spoedig stond Janet op om heen te gaan. „Mag ik een eindje met je meeloop en?" vroeg hij en zij glimlachte bijwijze van toe stemming.. Zij spraken eenigen tijd over onverschil lige dingen, totdat Mark plotseling bleef staan. „Je bent dokter, dus moet je toezien, dat zij het niet overdrijft. Vrouwen hebben geen begrip van gematigdheid. Zij zal al haar krachten noodig hebben voor den strijd, die haar wacht," zei hij ernstig. „Je bent dus nog altijd besloten den 6trijd met haar aan te binden?" „Tot het bittere einde." „Je moeder heeft gelijk je kunt zeer wreed wezen," riep zij implusief. „Zei mijn moeder dat?" mompelde bij verwonderd. „Maar misschien denk je, dat jouw wreedheid vermomde vriendelijkheid is." „Ik geloof niet, dat ik wreed ben," merkte hij nadenkend op. Zij hadden „The Court" bereikt, dus ver liet hij haar. Janet keek hem na en glim lachte. Hij was bij slot van rekening toch wel eenvoudig. Betty stond op het terras en ging haar te gemoet. „Mr. Lendridge heeft mij juist verlaten, begon Janet opgewekt. „Dat zag ik," antwoordde Betty koel. „Ik heb een kopje thee bij zijn moeder gedronken. Zij is zoo'n lieve oude dame, ik houd veel van haar. A propos, Mark komt als bedrijfsleider bij „Crosby." Betty sprak niet dadelijk. Haar gericht was wat bleeker geworden, maar haar oogen straalden helder. „Ik dacht wel, dat dart zou gebeuren," merkte rij bedaard op. „Mijn vader zooi verbaasd rijn geweest." „Het schijnt mij een vreemd idee, dat hij nu zijn hersenen zal gebruiken, om de zaak van een concurrent vooruit te brengen." „Mr. Lendridge is een man van zaken en volkomen in zijn recht." „Zal deze verandering „Churstons" be- nadeelen?" ging Janet voort. „Ik zie niet in op welke manier."- „Mr. Lendridge is zooveel beter dan mr. Travers. „Dat is een kwestie van meening," zei Betty koud. „Bevalt mr. Travers je?" „Hij doet zijn werk." „Evengoed als Mark?" „Ik wou toch, dat je hem iiif. noemde. De man zit je boven in het hoofd. Je kunt over niemand anders praten. Ben je bijgeval verliefd op hem, Janet?" vroeg Betty spottend. „Een vrouw kon wel iets ergers doen. Hij is flink en hoogst betrouwbaar. „Als je met hem trouwt zal ik nooit meer tegen je spreken. Nu, of hij flink is Hij zou de persoonlijkheid van de vrouw, met wie hij trouwde, willen dood drukken. Zijn vrouw zou haar ziel niet haar eigen dom kunnen noemen. „Sommige vrouwen zouden maar al te blij zijn, als hij die zou willen bezitten." „Je bent toch niet verliefd op hem, Janet?" vroeg Betty weer en toonde daar bij eenige teleurstelling. „Neen, lieve. In mijn leven is geen plaats voor liefde. Ik ben getrouwd met mijn be roep," antwoordde Janet, terwijl zij met belangstelling de uitdrukking van verlich ting op het gelaat van haar vriendin op merkte. Betty was het overige van den avond zeer stil en ging veel vroeger naar haar kamer dan gewoonlijk. In den regel kleed de zij zioh vlug uit en was even vlug in bed; doch nu waren haar bewegingen heel langzaam. Eens hield zij met het borstelen van beur haar op, om tranen van baac oogleden te wisschen. (Wordt vervolgdj»^

Leidsch Dagblad | 1922 | | pagina 5