CORRESPONDENTIE. Ingezonden door Lena van Leeuwen. In de kazerne. Luitenant: „Hoe is de soep"" Soldaat: „Slecht." Luitenant: „Kun je niet met twee woorden spreken';" Soldaat' „Heel slecht." Ingezonden door Marietje Seydell. Ook een opvatting. Een rjjk grondeigenaar wandelt zijn stal len eens rond en ontmoet er het zoontje van zijn koetsier. Hjj maakt een praatje met het kind en vraagt: „En weet je nu wel wie ik ben, vent?" „O, ja," antwoordt het kind, „u is "die man, die altijd in Vader's rijtuig zit." Ingezonden door Vincent van UIden. Geen wonder. „Hoe oud is je kleine broertje?" vroeg Hans aan Jansje, die met een klein kind wandelde. „Precies een jaar," antwoordde Jansje. „Pfoe," pochte Hans, „ik heb ean hond, die ook precies een jaar is en die loopt tweemaal zoo goed als je broertje." „Dat is geen wonder," zei Jansje, „die heeft ook tweemaal zooveel beenen." Ingezonden doov Adrian a. dee. Wekker. De voorzichtige jongen. „Vader." ,,Ja jangen, wat is er'" „Zon u uiw naam kunnen schrijven met uw oogen dioht?" „Zeker jongen.1' „O, wilt u het dan eens prabeeren op mijn schoolrapport?" Frans: „Moe, wat is erger als ik uit een boom val, of ik miin arm breek of mijn broek scheur?' Moeder: „Wol domme jongen, natuurlijk is het veel erger als je een arm breekt". Frans: „O, dan mag u wol heel blij zijn, ik heb alleen mijn broek gescheurd". Ingezonden 'door Annie Stouteo. Pietje: „Moe, krijg ik een cent?1? Moeder: „Waarvoor Pietje?" Pietje: „Om te snoepen, Moe." Moeder: „Ik geef geen cent om te snoepen." Pietje (verheugd): „Moe geef u dan maar een dubbeltje." Nu ■waren 'de Leidedhe brieven mooi op tijd, dus heb' -ik 'gelegenheid; om 'te antwoor den op allerlei en ook üoig op de brieven van verleden week. Er zullen stellig wel kinderen bij zijn, aan wie ik een woordje schrijf, en die niet meer in Leiden zijn, als deze kinder courant komtd'an lezen ze bet misschien wel, als ze weer thuis zijn na bun logeer partij. Lottie den Blaauwen, neen, zoolang je in Katwijk logeert moeten de raadsels maar vacantie hebben, want dan is de tijd te kort om ze in te zenden, ernaar misschien lees je 'de kindercourant toch wel, als die wordt op gezonden, dus blijf je van alles «op de hoogte. Ik wensch je veel plezier aan zeega je ook baden Klazina Parlevliet, je briefkaart ontvimig ik verleden week mooi op tijd: Dat beloof ik, dat als er later een kiekje van je komt, je naast Rika komt to staan. Marietje Seydell, voor jou hoop ik even als voor zóó velen, dat het eens echt mooi' weer zal worden, want regen hebben we nu heusch al genoeg gehad, en dat je dan veel fietstochtjes kunt gaan maken. Catootje ;de Jong, je raadsels en anecdotes zullen zeker een beurt krijgen ze zijn ge schikt. Louis vap Leeuwen, de vorige week stond er alleen Louis in je brief. Ben je een broertje van Bots van Leeuwen, van wie ik de laat ste weken ook een brief kreeg Annie Stouten, nog even een woordje na je brief van de vorige week. Ik vind, dat je -mij erg mooie velletjes postpapier steeds stuurt, maar je mag het ook gerust wel op een ge woon effen wit stuk papier doen. Heeft die hondenbeet geen kwade gevolgen gehad. Coba Hoope, dank voor je beide brieven. Is .dat Hongaarecke meisje lang in Holland geweest Kam zij de lessen op school heele- maal volgen Hie-r in huis waar ik logeer, is ook een Hongaarsch meisje V3n 11 jaar. Ze is al voor de tweede maal hier en spreekt, leest en schrijft ook al gosd Hcllandsoh. Verder vroeg je mij of ik de Van Aerssen- straat weet in Den Haag. "Wel zeker, en die is dicht bij mij. Nelly van deT Wilden is in dien tusocben- tijd jarig geweest, nog wel gefeliciteerd hooT ik moest de vorige week de corres pondentie zóó overhaast doen, dat ik geen tijd had om aa» je verjaardag te denken. Aardig van Corrie de Gruyter dat ie haar prijs ter leen mag hebben. Annie Zirkzee, zeg eens uit mijn naam tegen je moeder, dat ik van harte hoop dat je nu niet oneer oirer ziektes van haar be hoeft te schrijven. Veel plezier in Amster dam. Marie Zaalberg, ik ben blij voor je dat je bent overgegaan, en ik vind, dat je groot gelijk hebt, met zooveel mogelijk van mooi weer te .genieten dat is gezond'. Ohristien en A'driana de Wekker hebben jullie beiden al examen gedaan in het raa- chinescbrijven, zoo'dat je' er nu een diploma voor hebt Carel Swaati, wees gerust;, al9 de raadsels of anecdotes, die je mij stuurt, geschikt' zijn, dan komen zij aan de beurt. Vincent van Ulden, het is best' hoor, ik zal voortaan aan je verzoek voldoen, mis schien staat er ditrnhal' jou naam noig bij, want ik had het' al .geschreven, voor je brief kwam. Gerrie Slootweg, zoo, ben je naaT Rotter dam geweest' met de school wat zullen jullie genoten hebben. De Diergaarde is prachtig, ïiiet waar, ik ben er ook heel dik wijls met plezier geweest.;-en zoo'n tochtje op 'de Maas is ook heerlijk. Adriaan Bolle vertelt mij o=ok juist hoe hij heeft genoten van een dag in Rotterdam, ook van de Diergaarde en varen op de Maas. Misschien was het' wel dezelfde tocht, waar jullie over 'spreekt. Harmen en Wim Nieuwlahd, wie van beiden is verléden week jarig geweestwas dat 'Harmen, dé oudste Nu in ieder geval feliciteer ik dien jarige van de vorige week' nog wel'. Corrie de Groot, ik zou het heel aardig hébben gevonden, je eens bij mij ie zien in Den Haag. Als je er eehs ketat buiten va- cantietijd1, kom dan maar eens tiaar mij toe. Klaasje Schuit en Louis Hartkamp bei den altijd zoo trouw in hét schrijven, heel begrijpelijk boor 'dat je er te laat aan dacht, dat de brieven er Zaterdags al moesten zijn. Hester Lize de Bruiyn, alle nieuwe raad selkinderen zijn steeds welkom. Wonen jullie Heerengracht 87, ik woonde No. 27. Heeft jmoeder mij vroeger gekend, woonde zij teen ook op de Heerengracht Marie Laman, ik' miste je brief wel, maar dacht 'dat je misschien al uit was. Ga je' nu spoedig uit' logeeTen Bets Truyers, je raadsel en anecdotes zal ik bij gelegenheid eens plaatsen die zijn heel aardig uvaar een versje dat je uitf een boek overschrijft of zooals al die grappige plaatjes met onderschrift, die mag ik heusch niet opzenden aan de redactie. Versjes uit andere boeken, dat mag niet. En dat leuke geschiede nis je bij 'da© plaatjes is juist zóó 'aardig door 'die plaatjes, dus daar is geen anecdote van te maken. Als het kon en mocht, zou' ik het wel opzenden. Frans van Wijk, ik zal je raadsel wel eens plaatsen, maar die ik al lang heb, krjjgen eerst een beurt. Wio stuurde mij eenig© anecdotes zonder onderteekening En nu wensch ik" allen weer veel plezier in de vacantie. Hartelijke greeten van Mej. A. KOOPMANS .VAN BOEKEREN. ANTWOORDEN OP DE RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Klok, kolk. 2. In Februari, want dan zijn er maar 2 8dagen. 3. Fagel, el, laf, geel, aal. 4. Vlissingen, vin, gil, neen, vel. 5. De wielen - van een stilstaand rijtuig. 6. Tijl Uilenspiegel. 7. Beiden kunnen advocaat" worden, 8. Een eik is een boom. Een trein rijdt met stoom. In den winter is het koud. Tafels zijn meestal van hout. Wie steelt is een dief, Een klein kindje is lief. Goede oplossingen der raadsels ontvan gen van: Frans van Wijk, Coba Toussaint, Chris- lien de Pree, Dirk de Groot, Marie Laman, Eets Truyers, Greta van Daalen, Bets van Leeuwen, Annie Zirkzee, Gerard van Weer den, Louis Hartkamp, Coba en Jan Hoope, Hester de Bruyn, Lize de Bruyn, Corrie de Groot. Frans Diepeveen, Betje Broek- sema, Johanna en Semien Voorbrood, Adriaan Bolle, Koosje Schuit, Louis van Leeuwen, Harmen en Wim Nieuwland. Ger rie Slootweg, Rika van Veen, Klazina Par levliet. Carel Swaan, Jan HarLing, Marietje Seydell, Bertha Vredeveldt, Klaas Horsman. RAADSELS. RAADSELS VOOR ALLEN OM UIT TE KIEZEN. I. ingezonden door Luise Schindler, Welke worst kan niet opgegeten worden? n. Ingezonden door Christien de Wekker. In welke houding worden de vrouwen het meeste gezien? IIT. Ingezonden door Adriana de Wekker. Welk spreekwoord staat hier: ewi doge deto, gedo nottoma IV. Ingezonden door Zus Noordenbos. Het geheel "is een vrouwennaam van 10 letters, bekend bij ieder Nederlander. Air. 1, 2, 3 goed is, kan een kind veel Ieeren. 4, 5, 6, 7 dragen soldaten soms 3, 9, 10 is een meisjesnaam. V. Ingezonden door Frans van Wijk. Welke zijn de 2 sterkste letters van het a, b, c? VI. Ingezonden door Annie van Egmond. Welk lam heeft nooit zjjn' stem doen hooren? VIL Ingezonden door Willem v. UIdem Mijn geheel bestaat uit 13 letters en 2 woorden. 5, 6, 7, 2, 1 is aan ieder huis en is ook bet tegendeel van zacht. 11, 13, 14 is lekker verfrisschend, vooral 's zomers in zee. 10, 2, 1, S heeft iedereen noodig. Het geheel is een zeer bekend woord voor de heele Leidsche raadseljeugd. VIII. Ingezonden door Marietje Seydell. Welke maanuen hebben 28 dagen? (De brieven moeten 's Zaterdags middags v <5r 12 uur zjjn ingezonden.).

Leidsch Dagblad | 1922 | | pagina 12