Chief QHtfp Sic - ZENUWKOORTS, SPORT. Steld is, in hoever mtn de hoop kan koesteren het defioitief te zien worden en of het diep gaande wijzigingen zal hebben te ondergaan. De heer Sokolnikof antwoordt, dat het ontwerp-begrooting op het oogenblik be sproken wordt door den Eaad van Volkscom missarissen, maar dat het met toestemming van dien Raad voorloopig ia uitgevoerd, sinds 21 Mei 1922. Men kan verwachten dat deze enkele soms belangrijke, maar niet essentieele wijzigingen zal aanbrengen wel ke zich eerst tegen het einde van de voor- ïiene periode zullen doen gevoelen. De president concludeert op dit speciale punt en zegt dat het ontwerp-begrooting. nog goedgekeurd moet worden en zegt dat zekere berekeningen schijnen uit te wijzen dat zekere inkomsten slechts 4i/3 procent van de voorziene uitgaven schijnen te dek ken. Do heer Sokolnikof antwoordt, dat men omtrent dit laatste punt slechts aan het einde van het jaar zekerheid zal kunnen hebben. De betrokken belastingen zijn eerst onlangs ingevoerd en de laatste maanden wrzeu belangrijke stijgingen van opbrengst aan. Met het stelsel van papiergeld is het moeilijk, nauwkeurige inlichtingen te ver schaffen, maar aangezien de depreciatie se dert Mei heeft opgehouden kan men hopen spoedig meerdere zekerheid te hebben. De president vestigt de aandacht op de Uitgaven van de geallieerdo en autonome republieken en vraagt of deze speciale be- gicotingen hebben De heer Sokolnikof deelt mee, dat op de fcegreoting van zekere volkscommissariaten ■uitgaven voorkomen, voornamelijk betreffen de do spoorwegen, die eveneens betrek king hebben op do geallieerde republieken. De president vraagt het verband te ken- her., dat bestaat tusschon de uitgaven der Russische Sowjet-republiek en de plaatse lijke begrootingon der geallieerde republie ken. Men ziet niet onder do inkomsten of 'deze republieken bijdragen in de kosten van den staat. De heer Sokolnikof antwoordt, dat het hier subsidies geldt en dat de inkomsten begrepen zijn in de staatsbelastingen, die op het geheele territorium geheven wer den. De president maakt hieruit op, dat gr in do geallieerde republieken geen belastingen bestaan boveaa en benevens die van de cen trale republiek. De heer Sokolnikof bevestigt dit en zegt dat ondernemingen niet anders dan plaatse lijke belastingen voor plaatselijke doeleinden bestemd behoeven te betalen, en antwoordt «ontkennend op de vraag Van den president, die wil weten of b.v. in de Oekrainische Republiek geen speciale voor haar geheven belastingen te betalen zullen zijn. De president vraagt inlichtingen over de inkomsten en uitgaven voor de genationali seerde bedrijven. De heer Sokolnikof antwoordt-, dat alleen 'de netto winsten zijn opgegeven. Overgaande tot de belasting in natura, Zegt de heer Sokolnikof, dat er voor 400 millioen goudroebels geheven is en hij ver klaart fa antwoord op een vraag van den president, die wil weten of de Russische Btaatsbank een zekere autonomie geniet, zooals in de Westersche landen het geval is, dat deze een trust is, die werkt volgens als speciale wet afgekondigde statuten, die over een speciale metaalreserve ter waarde van 2 jiilliard goudfranken beschikt (goud, edelsteenen en kostbare metalen). Deze re serve is een reserve van de schatkist. Na geantwoord te bobben op technische vragen van Commander Hilton Young, den heer Galopin en den heer Andersen, deelt de heer Sokolnikof mede, dat de in beslag genomen kerkelijke goederen uitsluitend be steed worden voor den slrijd tegen den hon gersnood. Het lichaam, dat dezen strijd di rigeert, is een onafhankelijke weldadigheids- organisatie met een eigen begrooting. Na overlegging aan de Russische Com missie van Italiaansohe, Spaansche en Zwit- sersche statistieken van Russische schulden wordt de vergadering om 7 uur gesloten. Het officieele communiqué No. 30 van 'de gezamenlijke zitting van de 1ste sub commissie (privaat eigendom) der niet Rus sische commissie en de Russische commis sie luidt: De 1ste sub-commissie (privaat eigendom) van do niet-Russische commissie is heden middag om 3 uur in het Vredespaleis bij eengekomen, gezamenlijk met de Russische ccmmissie, onder voorzitterschap van den heer Philip Lloyd-Greame. In het begin van de vergadering beeft de heer Litwinof mededeeling gedaan betref- lende de concessies van privaat goederen in Rusland aan iudividueele kapitalisten welke zouden kunnen worden toegestaan Si den vc-rm van gemengde maatschappijen erf pacht- of eenvoudig als concessie. Da ge mengde maatschappijen zullen worden ge organiseerd als een gecombineerde onder neming van de Russische regeering, en bui- tenlandsch kapitaal en gemeenschappelijke deelneming, in winst en verlies. Do voorwaarden, aan deze concessies ver benden en die in alle toekomstige overeen komsten kunnen worden opgencmen, zijn vastgesteld bij een decree? van 3 Novem ber 1920: a. De Russische regeer7ng waarborgt, dat 'deze goederen Èiet onderhevig zullen zijn aan maatregelen van -nationalisatie, iu be slag nemen of opvordering; b. Het contract tnsschen den concessie houder eu da Russische regeering kan iiiet bij wederzijds goedvinden gewijzigd wor den. c. De Russische regeering verplicht den concessiehouder niet, zijn werkvolk te be trekken uit de vakvereenigingen. d. De Russische regeering stelt het slui ten van collectieve arbeidscontracten af hankelijk van een overeenkomst tnsschen den werkgever en de betrokken arbeidersvak- yereenigingen. e. Aan den werkgever kan de verplichting worden opgelegd een overeenkomst aan ie gaan met de Russische regeering om een zeker percentage Russische w erkkrachten te gebruiken. f. Arbeidsconflicten' zullen langs scheids rechterlijken weg worden geregeld. De heer Litwinof leest daarna een lijst over van goederen en vocraf van petroleum- velden, die in concessie gegeven kunnen wor den, en beloofd deze lijst schriftelijk over te leggen. In antwoord op een vraag van den pre sident verklaart de heer Litwinof, dab de vroegere eigenaar aitrjd een prioriteitsrecht ep een concessie of een erfpacht (lease) zal kunnen doen gelden. De regeling van deze kwestie hangt af van de te verleenen cre- dieten en tot dusver heeft de sub-commissie voor de credieten nog niets definitiefs ge zegd. De president antwoordde dat de sub-com missie van credieten geen antwoord aan de Russische sub-commissie kan geven, zoo lang de algemeone toestand in Rusland en de wijze, waarop credieten zullen worden besteed, niet bekend zijn. De heer Krassin heeft vervolgens een verklaring voorgelezen van Sir Philip Lloyd Greame in een vorige vergadering van de sub-commissie, volgens welke de heer Kras sin gezegd zou hebben dat 90 procent van de goederen in Rusland teruggegeven en voor 10 procent schadeloosstelling kan be taald worden. Het moet een misverstand z'tjn, want spreker heeft nooit iets van dien aard gezegd, wat bewezen kan worden uit de processen-verbaal van de conferentie van Genua. Het is zeer wel mogelijk dat spreker in persoonlijke gesprekken met den heer Lloyd George en andere Britsche gedelegeerden te Genua als zijn persoonlijke meening. te kennen heeft gegeven dat in geval van aan vaarding van het voorstel der sowjclregee- ring, nl. het regelen van de kwestie der particuliere industrieele bedrijven door over eenkomsten tusschen de sowjet-regeering en vroegere eigenaars, de meerderheid van laatstgenoemden in een of anderen vorm, te weten als deelnemer in gemengde staats- ei< kapitalisten-ondernemingen of van con cessies of van erfpacht (leader) een aan deel zouden krijgen in hun vroegere onder nemingen en dat het vraagstuk der schade loosstelling alleen zou blijven bestaan ten opzichte van een minderheid van vrpegero eigenaars. Ten slotte is besloten, de bespreking der concessies tot Maandag te verdagen. Een bezoek van Hollandsche journa listen aan Denemarken. Kopenhagen, 3 Juli. in. Wij hebben Zondag een moeien dag ge had, zoo mooi als er sedert lang in Bene marken niet geweest is, naar ik hoorde. Fraaie toerauto's reden ons al in den koelen ochtend lange de ,,Deenscho Ri viera", de Oostkust van Seeland, van af Kopenhagen tot Helsingor, bekend ui.t Shakespeare's Hamlet. Dezo heele kust, tor lengte ongeveer van 30 kilometer, is een keten van villa's, pensions, landhuisjes en badhotels, waar Denen, maar ook Zwe den, die do grooto ©bad ontvluchten, -een ge<zel lig zomer buiten verblijf zoeken. Het merkwaardige van deze kust is, dat de boomengroei zich in de weelderigste vor men voortzet tot dicht aan de Sont, wat oen gevolg schijnt daarvan, dat de over- heerscbende wind uit het land komt, zoo- dat de steriele zeewind geen funest en in vloed heeft op het blad. Het verschil tus schen eb en vloed op de Sont is gering, en liet strand is klein en smal. Het maakt op ons, verwendo Hollanders, een ietwat pijn lijken indruk, wanneer wij de Deensche families zich zoet zien neervlijen op een strookje zand van enkele metersveel ge beurt dit dan ook niet, en van pootje baden komt blijkbaar heelemaal niets. Maar wat do Deen aan strandlgencugt mist., schenkt .de Sont hem overvloedig aan wa- tensohoonhoden terug. Wat kan het water hier prachtig zijn, en wat was het gisteren mooi! Biichl aan de kust zag het lichtgroen coi grijs, verderop vertoonde het alle nuan ces blauw, tot het diepste indigo toe. En aan den horizon schemerde do zandige kust van Zweden, die bij Holsingöv don Deen- echen oever heel dicht nadert, zoodat men in twintig minuten overvaart-, eu do Hol lander weer moet denken aan zijn Zeeuw- scihe stroomen. Gelukkig is de Deen in zijn architectuur niet protsig, die meeste villa's zien er be scheiden uit, verdienstelijk en rustig van verhouding en kleur, zoodat de kunstzin nige toerist, zonder tot groot© bewonde ring genoopt te worden, aioh ook nergens behoeft te ergeren. En het gedoe om en bij de pensions had iets vriendelijks;; de weg werd druk befietst door jonge mensöhen, vooral door meisjes,- die nog niet grimmig kijken ailè een auto passeert. Trouwens veel stof smaakten we niet, de weg was na melijk over een belangrijken afstand be teerd. De Deen moet houden van zijn vlag. In iedoren hoteltudn en van dik pension van cenig belang hing de Deensche vlag uit, een wit kruis op een rood veld, of woei ecoi lang slank wimpeltje aan een hoogen wit ten mast. Helsingör is geen plaats meer van groot belang, wat he-t vroeger wel was, toen de Denen aan de Sont oppermachtig waren en zij tol hieven van alle passé eren do sche pen. In den laateten tijd heeft men de ha ven meer gemoderniseerd, om de stad naar boven te helpen maar het machtige Kronborig, het beroemde slot, staat daar nog, dicht aan de zeebedbt, domineerend en imposant -in zijn carré-vorm i gen bouw met zijn fantastische torens. Het is een ge weldig en gaaf stuk oud-Hollandsche re naissance in grijze natuursteen (die in De nemarken niet veel schijnt- voor te komen), maar die den bezoekers méér dan door zijn stijl treft door de sfeer, de eigenaar- digen, geheimzinnige sfeer, die vooral rondwaart- op het plechtige binnenplein. Ach de kleine Deensche soldaatjes, die hier in garnizoen liggen, deden tegen dat allee wat popperig en mal, maar bij onze rondwandeling door de vertrekken, dacht ik aan Hamlet, den jeugdigen weifelaioken prins, en tevens aan Holger Danske, den Geweldige, die nog altijd in do kelders zit, en eerst dan weer opstaat, ais de Denen in gevaar zijn, om hen bij te staan en te helpen. De zalen zijn th ans ten deel e ingericht als museum, op historisch zeevaartkundig gebded, en op een kolom wees men ons de buste vtaD admiraal Wassenaar van Ob- dam, den Hollandsohen vlootheer, diie in 1659 de Denen hielp in hun strijd met de Zweden. De buste, die nog een geschenk is van graaf Bentinck van Am ©rongen, is gericht naar het venster, waardoor men op de zee uitziet, waar het krijgsfeit zich heeft afgespeeld. Aan de lunch in Marienlyst (lyst lust) herinnerde de heer TJkichsen van de Toeris- tenvereeniging, waarvan de Hollandsche jour nalisten de gasten zijn, aan deze sympathieke relatie tusschen de twee landen, die ingevolge de historie dus al dicht bij elkander hooTeD. Denemarken heeft fameuze badhotels, en Marionlyst is een van de grootste en rijkste. Het hotelpark is schitterend, en wig gebruik ten de lunch fn een serre, gekeerd naar de zee, die letterlijk onafzienbaar was Door het heerlijke Seelandsehe landschap, met zijn wijdsohe golving, zijn groene gras- en akkerlanden, toerden we naar het oude Friederiksbor.gslot, even machtig en groot als Kronborg, maar wat vroolijker en intiemer van aanzien een bewonderenswaardig staal Zuid-Nederlandseho renaissance. Houderden Kopenhagers trekken lederen zonnigen Zon dag naar dit kasteel, dat een van de geliefdste musea voor Kopenhagen geworden is, en tal van schilderijen, meubels en gobelins bevat. De schilderijen en gobelins zijn niet grandioos behalve o.a. het werk van Jens Juel, maar de meubelen zijn ongelooflijk Er zijn kasten, dressoirs en kisten uit de middeleeuwen, die door hun snijwerk verstomd deen staan. He laas, is het inwendige van het kasteel in 1859 afgebrand en later gerestaureerd, met het noodlottige 19de-eeuwscke gevolg dat de ver moedelijke vroeger zeer innige en diepe kleu ren van wand- en plafondbeschiLdering door ordinaire vervangen zijn. De slotkerk is evenwel ongerept gebleven, maar we konden haar slechts even zien. Er werd juist getrouwd. (In Denemarken heeft tot nu toe voor alle bij de kerk aangeslotenen het gedwongen kerkelijk huwelijk bestaan. Do sociaal-demoeraten vechten voor het ver plichte burgerlijk huwelijk, -de, conservatieven hebben de facultatief-stelling' verlangd). De familieleden van het bruidspaar kwamen na elkaar (niet in één stoet) por rijtuig, terwijl bruid en bruigom loapende het slotplein over kwamen. Iedere heer geleidde aan rechter- en linkerarm een dame dooT de kerk naar het gereserveerde gedeelte. De kerk vereenigde rijke, vergulde renais- sahce-weelde met rustige proporties en beval ligheid van lijn. Ten slotte bezichtigden wij in Roskildc, niet ver van Kopenhagen, na een schitterende autotocht een van de vier Doms, die Dene marken heeft. Een zeer intoress.ante kerk, in verschillende periodes en stijlen opgebouwd, uit- en inwendig van baksteen, alleen inwen dig zijn enkele ondèrdeelcn gepleisterd. Van een fabelaelitigeu rijkdom is het altaar van verguld houtsnijwerk, middeloouwsche Keder- landische kunst. Wanneer de zon er op schijnt, beleeft men een wonderlijk schouwspel. Het is do kerk, waar Denemarken zijn koningen begraven heeft, en in grafkapellen onder en hoven den grohd staan ettelijke katafalken, w.o. ook die van Chrïstiaan IV. Do kapellen zijn door hekken afgesloten, waarvan liet smeedwerk buitengewoon voortreffelijk is. Hot eenvoudige publick komt altijd met graagte l-uisteren naar een curiosum, dat in deze kerk is opgesteld, bestaande uit cenige poppen, die met het heele uur op bellen slaan. Maar voordat zij hun welluideïiden klank laten hooren, steekt naast hen oen St.-George den draak dqod, die een verschrikkelijk krij- schenden schreeuw uitstoot als van een uil in angst. Er wordt verteld, dat een dief, die 's nachts het keikgebouw binnensloop, door d6zon schreeuw zóó schrok, dat hij meende, dat de laatste oordeel dag was aangebroken en ep zijn plaats versteende. Des avonds hebben we Tivoli bezocht, het wereldbekende amuscmcntsoord in Kopen hagen een kapitaal terrein, met vijvers, ten- ton, intieme en minder intieme zitjes, waar de lanen berceaus van licht zijn, en de illu minatie van de restaurants en muziekzalen is uitgevoerd in een soort Mooreohen stijl. Het is bont, de Deen kijkt er altijd weer zijn oogen aan uit, het wa9 stampvol, en men ge noot met-een kinderlijke verrukking van épa- tcerend vuurwerk. Grootestadsmenschen blij ven tot op zekere hoogte kinderen Maar ty- pecrcnd voor het volk was de rust, de afwe zigheid van rumoer. De Denen kunnen feest vieren en blij wezen zoïïder luidruchtig te moeten zijn. Ik had het 's ochtends ook go. v^eld. tceD we de verschillende vrachtauto's passeerden, die evenals bij ons. des Zondags voor passagierswagens en benzine-Jan-Ple- zic-rs gebruikt werden, eu waarop het publiek mot een merkwaardig flegma zat te genieten. RECLAME. 4255 RECLAME. VIRGINIA CIGARETTES Tabaksbelasting 'Inbegrepen ARDATH-LONDON 629 Zenuwhoofdpijn, Zenuw in de tanden en hoofd bestrijdt men met FRECO's Iloofdpijnpocders het best, per koker k 25 stuks f 1.70 per poeder 8 cent Ver krijgbaar bij Apotheek en Drogist. 4264 SCHAKEN. Goodo oplossingen ontvangen van de hoeren Van Os, Tjadsma en Brummelkamp. De oplossing van het vorige probleem was Da6, waardoor aardigo varianten verkregen worden. Hierbij vallen op: Pc2t of Fd3f ge volgd door Lc2:± of Ld3:± en vooral Pa6:; Lc6±. De sleutelzetten, die tegelijk offers zijn, treffen wc natuurlijk veel aan en ik zal binnen kort nog eenigo voorheelden daarvan demon- strceren. Om echter eerst nog eenigo problemen aan to halen, die vallen in het kader „aange naam in de oplossing" zou ik een compositie van mezelf willen voorleggen aan mijn lezers, dio tot het genre der „changed mates" behoort. P. FEENSTRA KUIPER lo prijs N. S. B. 1918. Wit begint en geeft mat in twee zetten. Wit: Kal, Dh7, Tb* en h5. Lfl, Pa6 en g7, pjh2, cö, d2, e3 en g2. Zwart: Kd5, Lb3 en c-5, Pb5 en g6, pia2, c6. e4, f7, f2, g3 on h6. Een voorbeeld van do Tsobigorin-variaiit is: Slechter Dr. Tarrasch 1. d4 Pf6. 2. c4 d6 3. Pc3 Pbd7 4. e4 e5 5. Pf3 Lc7 0. Ld3 0—0 7. 0 1 0 c6 8. h3 Dc7 9. Le3 Te8 10. Ph4 Pf8 11. Pf5 Lf5: 12. ef5: Tad8 13. d5 a6 J4- Tact Pd7 15. gé Pc5 16. Lbl aö 17. Khl Pfd7 18. g5 fG 19. h4 Lf8 20. Tgl Le7 21. Dh5 Pf8 22. Tg3 Ta8 23. Lc5: de5: 24. dG DdC: 25. Pc4 Dd8 26. Pdl opgegeven Op PdV volgt gfC: LfG: cn Td7: P. FEENSTRA KUIPER. Den heer P. Dank voor uw zending. U zandt mij twee afschriften, wilt U er ook een terughebben? Dd3 wordit weerlegd door Pc2tl VOETBAL. Blauw-WitGo Ahead. Zoo zal dan morgen eindelijk de beslissing vallen voo-r het kampioenschap van Neder land. De wedstrijd wordt gespeeld op onzijdig terrein, en wel in hot sportpark te Hilversum. Nog éénmaal zullen de supporters van rood geel en blauw-wit hu"n kelen schor schreeuwen om hun favorieten aan te moedigen, en dan is eindelijk de finish bereikt. De rust zal niet lang zijn, want over ruim anderhalve maand verschijnen de deelnemers reeds weer aan den start. Over de ontmoeting van morgen valt vrijwel niets te zeggen. Want beide clubs zet ten er natuurlijk alles ep om succes te behalen Wij houden bet op Go Ahead. LAWN -TENN1S. Voor do competitie speelt Leiden II alhier moigcn togen Tean. CRICKET. Programma voor a.s. Zondag. Ie klasse: HaarlemH. C. C. V. V, Vj—. R. W. II. D. V. S.—V. R. A. 2e klasse W.R. W. II—Albion. V. V. V. IIHaarlem II. VleermuizenH. C. C. II. 3e klasse AjaxV. 0. C. II. Telegraaf beker (voorrende) Quick AA. 0. C.-V. R. A. II—P. W. Overzicht. De tweede eompetitiestrijd te Leidon zal morgen plaats vinden. Ajax zal wel concur rentie hebben van de zwemwedstrijden, maar voor haarzelf is dit geen reden om minder enthousiast V. 0. C. II te ontvangen. V. 0. -Zh C. II beschikt zeker over een beter elftal dag Phoenix, zoodat een spannenden strijd ver- wacht kan worden. Ajax heeft nog een mooie kans op het kampioenschap. Met een beetje goeden wil en ook geluk (b.v. het winnen van de toss) kan ze zeker van V. O. C. II winnen. Ove<r de aanval behoeven we ons niet ongerust te maken. Deze 19 in handen van Rice en Wempe volkomen toevertrouwd.; Met de verdediging staat het anders. We heb. ben nog geen mooie prestatie in het battog bij Ajax aangetroffen. Misschien dat ze hc-t morgen eens voor een groote score zorgt. Nog maals wekken we de Leidsche sportenthou- siasten op eens een kijkje te gaan nemen op het A. S. C.-veld, waar van UF/a nuT af ge speeld wordt. Voor het entrée-geld behoeft men het niet te laten, want deze is er niet. In de eerste klasse zal Haarlem hopelijk onder hetere weersomstandigheden spelen ah in Den Haag. Of ze eehter daardoor moer kans op een zege tegen de grroote Haagsche zal hebben valt te betwijfelen. H. C. C. is ec blijft steeds uiterst sterk in het batten. Falen de kopstukken, dab zorgen de staartwicketa nog wel voor een behoorlijk totaal. Wij vei-! wachten dan ook weer een zege van H. C. 0. V. V. V. heeft zicb na het zwakke begin goed hersteld. Toch zal ze aan R W. een zwaren kluif hebben. De Haarlemmers spelen heel wat beter dan verleden jaar. In Haarlem verloren ze met klein verschil van V. V. V. Nu echter Anijs zoo goed op dreef blijkt t€ zijn met den bal, gelooven we V. V. V. met meer runs te zien winnen. Do veete tusschen H. D. V. S. en V. R. A'. is geheel opgeheven. Men behoeft niet meer met neutrale umpires te spelen. Als er zich! weer geen gekke dingen voordoen, zal V. R A. moeten winnen, anders viuden we bet al zeer treurig gesteld met haar. In de 2e klasse spelen R. W. II en Albioty de return-match. Ben eersten keer won R. W. Nu echter R. W. I speelt houdeD we het weei| op Albion. V. V. V. II ontvangt Haarlem II, welke laatste slechts 3 wedstrijden gespeeld heeft en:.;! dus nog veel goed kan maken. Veel verschil zal er niet bestaan, maar de Haarlem-reserve- j geven we toch de meeste kans. Do Vleermuizen ontvangt de H. C. C.-resor- ves, wat natuurlijk weer op een H. C. C.-zegs (met innings) uitloopt. Eindelijk worden de eerste wedstrijden vooi dio Telegraaf beker gespeeld. Quick A ont vangt A. C. C., waarbij het ons wil voorkomen dat A. 0. C. wiht. Ook do Oostelijke 2e klasser P. W. heeft een,.! kans tegen V. R. A. II. ROEIEN Da Henley-wedstrijden. (Van onzen spccialen verslaggever). Henley 0. Thames 5-VII-'22 - Onder vrij grcole belangstelling is Henk? Royal Regatta vandaag begonnen. In den och tend liet hot weer zich vrij gunstig aanzien, .1 gunstiger dan het tot nu toe geweest was. Zoo;j nu 011 dan lcwam de zon voor den dag on ver- lokte menigeen can 1 unohbonöodigdhod'en in wd k punt of wherrie te laden en langs do baan V gaan liggen. Ongeveer 10 uur begonnen de van- tuigjes af. te zakken om een gunstige plaats bij de finish te krijgen en weldra lag er als heb. ware één groot vlot langs de laatste 100 Meter Het behoeft natuurlijk niet gezegd te worden dat liet ïueuweïijk schoon in zeer grollen getale aanwezig was en dat haar kleurenrijke klee- ding, waarin een zaoht geel domineerde, hel - hare bijdroeg lot de opluistering van het geiheeL Langzamerhand kwamen er meer wolken op-1 zotten en om halftwaalf, toen de eerste hea' verroeid werd, zag hot er dreigend uit. Na de pauze voor do lunch is de regen los gokomem- om niet weer op te houden. Voor de sohoolploegen is de eerste dag zee: ongelukkig geweest. Voor do Ladies Plate, al- leen open voor school- en collcgeploegon, had- den acht colleges en een gelijk aantal scholen ingeschreven. Hel toeval hooft gewild, dat in'.ij elke heat van de eerste ronde oen school tegen een college kwam. Met dit gevolg, dal Shreirr- 1 bury School de eenigo overgeblevene is, cn zicb misschien wel in de finale zal weten te plaat--h sen. Over het algemeen hebben de jongens god geracód. Westminster Radly en Eton bobben hun tegenpartij de overwinning niet cadeau ge daaD; de eersten hadden tot voorbij de mile-" post de leiding, konideu het toen echter niet meer houden, en Eton was Christ Church bijna voorbij gespurt. Tooli was de Eton-ploeg vorlel den jaar beter, toen zij, onder aanvoering van A. 0. Campbell dé Ladies' Plate wonnen. Camp bell zat nu slag van Christ- Church. Dit jaai - voerde hij ook de Oxford acht aan, wat ccbler.Fj op een mislukking is uitgcloopen. Do e enige heat voor dé Grand was tusschen Loander en Pembroke. Op de ee»rs-lo 200 Meier was Leander een lengte voor en ze won zoo£& zij wilde, met één lengte. Pembroke spurlk herhaaldelijk, zonder dat dit echter iets gaf. De 3 heats voor de Diamonds gaven nief.' belangrijks. B ores ford liep in hel begin op <k palen, zoodat hij een oogenblik achtor is ge- weest bij zijn tegenstander Pc-dder, van Worces-''1 ter ooilego Oxford. Pedder is de invaller van <kjl Oxford-acht van dit jaar geweest. Earl was vcd^| sterker dan do Griek Giclitira, die eveneens op de balken Rep en Baynes bleef met een temp' T 20 de Master of Grey precies een lengte voor,*! Sedert Zaterdag is de Maas-twee Woensdaj' voor het eerst weer uitgegaan. Steeds zijn "ffiP in het onzekere geweest of er nog wel eenigf kans bestond, "dat zij uit zou kunnen komend De steenpuist van dr. to Hennepe was zoo erg-!" dat hij oen paar dagen met koorts te bed hcefl: gelegen. Woensdag was hij echter weer vrj normaal en toen zijn zij maar dadelijk een oefe, ning van 2 uur gaan maken, 's Middags na 3f* loop van de wedstrijden hebben zij een haanljfi getrokken, wat zeer bevredigend gegaan is. 6-VII- 22-1» Onder wind en regen is vandaag de tweed' wedstrijddag begonnen, 's Nachts had het zoo gestormd, dat de boot van Craig en Ivory vaJ de stelling gevallen is. De héele voorsteven i-'" gescheurd. Gelukkig hoefden zij vandaag nid te roeien; misschien is de boot morgen gerept reerd; do roeiers zullen er wel door gehan oapt worden. Toen om 11 uur de eerste heat verroeid werf was hot droog geworden, de wind was echt met hernieuwde kracht opgestoken en wod recht over de baan. De tijd van Brasenose,

Leidsch Dagblad | 1922 | | pagina 6