LEiDSCH DAGBLAD, Dinsdag 4 Juli. Tweede Blad. Anno 1922. No. 1911© BINNENLAND. FEUILLETON DE CHURSTONS zenuwachtigheidjÊÊ$ GENEZEN VAN PIJNLIJKE VERMOEIDE VOETEN. PR A TI Q een zakie p'* AUTO-TOCHTEN. GEMENGD NIEUWS. Ontslag aan ambtenaren. f In een gisteravond, in Den Haag gehouden scer dTuk bezochte vergadering van den Bond van Ambtenaren bij do departementen van algemeen bestuur en hooge colleges van Staat is bij acclamatie do volgende motie aange- iiomen De Bond* enz., gehoord do besprekingen in- *ako ontslag van tijdelijke en vaste ambte naren bij het Departement van Landbouw, •Nijverheid en Handelvan oordeel, dat de in bet Staatsbelang noodig geoordeelde beper king der personeelssterkte slechts dan vol ledig doorgevoerd zal kunnen worden, indien alle ambtenaren op loyale wijze medewerking vcrlcenen. hetgeen op psychologische gronden alleen dan te verwachten, indien de Regee- ring het in haar gestelde vertrouwen zal .weten te "^rsterken door met rechtmatige aanspraken en billijke verlangens van het ■Rijkspersoneel volledig rekening te houden, v^betgcen door samenwerking met dit'perso neel kan worden bevorderd in aanmerking bomende, dat bij voormeld Departement vaste Jcapoib ten aren, onder wie gehuwde ambtenaren -.[met tal van dienstjaren, voor ontslag in a«n- ^merking worden gebracht, terwijl tezelfder tijd aan tijdelijk personeel vaste aanstellin gen wordeh verleend cn nog tal van tijdelijke ambtenaren in 's Rijks dienst werkzaam ge steld blijven is van meening, dat op deze rwijze de vereisehte bezuiniging niet volledig moordt verkregen, omdat naast het wachtgeld van het ontslagen vaste personeel salaris aan ide nieuw aangestelde uitgekeerd zal moeten i. worden meent, dat dit ontslag niet in over eenstemming is met de strekking der op .20 December 1921 door den Minister van Fi nanciën afgelegde regeeriiigsverklaring spreekt er haar groote teleurstelling over uit, tiat de Regeering geen overleg heeft gepleegd snet de ambtenaren-organisaties, door na ie laten advies aan de Centrale Commissie van georganiseerd overleg te vragen over de wijze ,van afvloeiing van overtollig personeel jüringt er met den moesten ernst op aan, het 'aangezegde ontslag op te schorten totdat al gemeen© regelen zullen zijn gesteld voor het aan overtollig personeel te geven ontslag, en besluit deze motie ter kennis te brengeh van ïk Koningin, den raad van ministers, de hoof- 'den van de ministerieële departementen, de {volksvertegenwoordiging en de pers- Het Tweede Kamerlid, de heer K. ter taan teeft, blijkens „Het Volk", den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel de volgende vragen gesteld 1. Ia het juist, dat met ingang van 1 Oc tober a.s. aan het departement van landbouw twaailf vaste ambtenaren worden ontslagen, van wie de diensttijd afwisselt van twintig ftrt zes jaar Zoo ja, wil Z.Ex. dan de reden yan dit ontslag meedecles. 2. Is het juist dat op denzelfden dag, waar- Op dit ontslag aan betrokkenen werd aange- Eegd, zéven ambtenaren in vasten dienst aan gesteld werden aan hetzelfde departement Zoo ja, was het dan niet mogelijk, in huh plaats zevan van de in dé eerste vraag bedoel de vaste ambtenaren te nemen Het lied. Roode Kruis. Gisteriniddag hield de Vereeniging ,,Het Nederiandsche Roode Kruis" een algemee- ne vergadering in de rotondezaal van den Dierentuin te 's-Gravenhage. De vergadering werd geopend door den Prins der Nederlanden, met een rede. De heer Dresselhuys bracht daarna ver slag uit van de werkzaamheden van 't hoofd bestuur over het af geloop en kalenderjaar, welk verslag door de vergadering werd goedgekeurd. Vervolgens werd rapport uitgebracht door de commissie voor het nazien der rekenin gen en verantwoordingen over de jaren 1919, 1920 en 1921. Op voorstel van de commissie werden deze goedgekeurd en werd de penningmees ter voor zijn beheer gedechargeerd. Voorts drong de commissie aan op af schaffing van of anders beperking op het stenografisch verslag dezer vergadering. De heer Dresselhuys merkte op dat in dat verslag ook werden opgenomen de jaar .verslagen van den secretaris en van den Roman van PAUL TRENT. Uit het Engolsch, door A. G. (Nadruk verboden.) 9) Toen de brief voor de verzending gereed was blééf zij zitten en voerde niets uit, wat wel een wonder was. Maar haar ge dachten waren bezig. Het was eigenlijk be lachelijk van Julian Crosby, om te denken, dat zij met hem zou willen trouwen. En on willekeurig begon zij Crosby met Lendrid- ge te vergelijken. In elk geval was de laatste een man. Hij was iemand, voor wien men in zekere omstandigheden bang zou kunnen zijn. Zij had af en toe een flikke ring in zijn oogen gezien, die haar schrik bad aangejaagd. Het was jammer, dat hij zoo'n onmogelijk mensch washij had zoo'n belangwekkend iemand kunnen wezen. Op haar horloge kijkend, zag zij, dat het zes uur was. „Ik ben benieuwd wat soort vrouw zijn moeder is. Ik zal haar zeker wel eens moe ten bezoeken", zei zij weifelend tot zich zelf en nam zich voor dat den volgenden Zaterdag te doen. Maar zij hoopte, dat Mark Lendridge dan niet thuis zou wezen. HOOFDSTUK VII. Maandagsmorgens trad Betty het kan toor van den voornaamsten advocaat te Ferhampton binnen en vroeg of er ook da- penningmeester, zoodat het een goed over zicht bood van den stand der vereeniging Overigens zal worden nagegaan, of op de zen post te bezuinigen zal zijn. Hierna kwam aan de orde de vaststelling van de begrooting, waarvan door den pen ningmeester voorlezing werd gedaan. De penningmeester deelde voorts mede, dat het in het voornemen ligt, om te begin nen met het jaar 1923, de begrooting met de daarbij behoorende toelichting van te voren aan de afdeelingen toe te zenden. Na eeuige critiek op de werkwijze vau het Kring-bestuur deelde de heer Dressel huys mede, dat deze kwestie beter bespro ken kan worden na de vaststelling van de vredestaak der Vereeniging. Het hoofdbe stuur zal dan ook niet nalaten, deze kwes tie op de volgende vergadering aan de orde te stellen. Een der Kring-commissarissen, de heer Fabius, begreep deze critiek op het Kring-bestuur niet, aangezien elke af- deeling een bestuurslid afvaardigt naar het Kring-bestuur, welks lid dan toch alle in lichtingen over het Kring-bestuur aan de afdeeling kan verstrekken. Spr. meende, dat de grond van de critiek veeleer., te vinden moet zijn in het slechte bezoek van de Kringbestuursvergaderingen. Spr. was dan ook van oordeel, dat het Kring-bestuur, zooals het thans is samen gesteld, eigenlijk een onding is, en dat hier in een groote verandering moet worden gebracht. Op voorstel van den heer Dresselhuys wer den de debatten over dit punt tot nader tijdstip uitgesteld. De begrooting werd daar na goedgekeurd Bij de voorstellen van het H. B. tot uit voering van een Vredestaak der vereeniging zette de heer Dresselhuys uiteen, dat het aan het H.-B. voorkwam, dat preventieve maatregelen moesten worden getroffen. - En als punten van meest practischen ar beid noemde spr. volkshygiëne en jeugd organisatie. Voor de uitvoering van deze plannen is in overleg getreden met do Regeering. Om aan de noodige gelden te komen stelt het H. B. voor een groote propadanda te voeren en op den 30sten September een Roode Kruis-Dag te organiseeren over het geheele land, waarvoor medewerking zal worden gevraagd van Regeering en burge meesters. Voorts zal contact worden gezocht met de onderwijzers, om zoodoende de jeugd reeds vroeg de zoo noodige hygiëne bij te brengen en de tot-stand-koming van de jeugd-organisatie te bevorderen. De vergadering vereenigde zich ten volle met deze plannen. Daarna kwam in bespreking een voorstel van de afdeeling Valkenburg (L.) waarbij de afdeeling, overwegende, dat sinds het eindigen van den wereldoorlog de belang stelling voor de transportcolonnes zeer be gint te verslappen, zoodat het te voorzien is, dat binnen eenigen tijd deze nog slechts op papier zullen bestaan; overwegende, dat naar middelen moet worden gezocht, om jonge mannen te be wegen zich vrijwillig bij deze colonnes te verbinden de algemeene vergadering, in overweging geeft, den Minister van Oorlog voor te stel len aan een beperkt aantal dienstplichtigen (hetzij bij de militie of landweer, hetzij bij den landstorm) faciliteiten te verleenen ten opzichte van de vervulling hunner militai re plichten, hetzij terstond, hetzij in de toekomst, indien zij zich vrijwillig verbin den bij een transportcolonne van het Neder iandsche Roode Kruis, een diploma wegens bekwaamheid in het verleenen van eerste hulp bij ongelukken verkrijgen en getrouw de voorgeschreven oefeningen enz. bij wonen". Een der leden van het H.B. verdedigde het bestaan der transportcolonnes en achtte de oplossing, door de afdeeling Valkenburg voorgesteld, zeer wel mogelijk. Evenwel dient eerst bericht van den Minister van Oorog te worden afgewacht, voordat het punt aan nadere bespreking kan worden onderworpen. Z. K. H. de Prins der Nederlanden deel de daarna mede, dat het H.-B. het voor stel-Valkenburg in overweging zou nemen. delijk een volmacht te haren behoeve zou kunnen worden opgemaakt. „Mag ik de strekking van dio volmacht weten?" vroeg die advocaat. Zij dacht eeuige oogenblikken na. „Mij dunkt, dat zij zoo opgesteld, moet worden, dat ik alles zal kunnen doen, waartoe ook mijn vader gerechtigd is." „Is dat niet wait al te onbeperkt?" vroeg hij glimlachend. „Mijn vader mag niet met iets, die za ken betreffende, lastig gevallen worden. U moet liaair dus, zou ik zeggen, zoo onbe perkt mogelijk maken men weet nooit wat er kan gebeuren." „Heel goed, ik zal de volmacht dadelijk opmaken." „Vanavond ,zou ik haar gaarne in mijn bezit hebben. Op mijn terugweg naar de fabriek zal ik haar komen halen," zei zij en .nam afscheid. „Een jongedame, die weet wat zij wil," merkte de advocaat op, toen zij was ver trokken. Toen Betty dus dien avond thuis kwam, was zij in het bezit van een wettig docu ment, waarmee zij naar haar vader ging. Hij was wakker en scheen een weinig beter. „Wat is dat voor een formidabel pa- pner?" vroeg hij lachend. ,,'t Is de volmacht, waarover wij gisteren hebben gesproken," antwoordde zij baa&tig. „Heeft Lendriidge het document doorge keken „Neen, waarom zou hij dat?" „Wel, als hij daaronder zal moeten werken „Maar de volmacht is te mijnen behoeve opgemaakt. Ik meende, dat u begreep, dat De afdeelingen Den Haag en Dordrecht betuigden adhaesie met het voorstel-Val kenburg. De afdeeling Hengelo drong aan om zoo mogelijk faciliteiten te verkrijgen voor ouderen^ die aan landstorm- of herhalings oefeningen moeten deelnemen. De heer Dresselhys constateerde met ge noegen, dat alle afdeelingen het voorstel- Valkenburg gunstig gezind zijn. Ook het H.B. ondersteunt gaarne dit voorstel. Voordat evenwel* een definitieve beslissing wordt genomen, moet eerst het oordeel van den Minister'van Oorlog hierover worden ia gewonnen. Ten slotte^betreurde prof. Kpoli het ver loren gaan van arabulance-treincn, en hij betreurde voorts, dat het H.B. geen enkele poging had aangewend om deze treinen te redden. Spr. stelde een motie, waarin de de ver gadering het betreurd^ dat de ambulance- treinen zijn verloren gegaan en waarbij de verwachting werd uitgesproken dat 'n dergo lijk feit schade zal doen aan de offervaardig heid van heb Nederiandsche publiek. D heer Dresselhuys betreurde eveneens, dat deze treinen gedemonteerd zijn gewor den, maar hij merkte op, dat het in de mo tie gestelde, alleen betrekking kan hebben op den trein van het Roode Kruis en niet o£ de 2 voorgaande ambulance-treinen. De heer Koch erkende de juistheid van deze opmerking. Spr. handhaafde ziju mo tie niet, omdat zij toch geen effect zou, hebben. Bij de ronvraag drong de heer Fabius aan op een commissie, om de reoi'gauisatie der Kring-besturen onder oogen te zien. De heer Dresselhuys ontraadde ten sterk ste thans een beslissing hierover te nemen. Na een opwekking van den heer Dressel huys aan de afdeelingen, om met alle kracht mede te werken aan het slagen der propaganda, vooral op 30 September, werd de vergadering door den voorzitter gesloten. Bouwassociaties. Gisteren is te Arasterdam een congres ge houden van de Federatie van zelfstandig wer kende groepen in het bouwbedrijf. Hiertoe waren uifcgenoodigd alle in sociale richting strevende bouwcoöporatics, associaties, enz. Aanwezig was o.a. de heer A. Keppler, direc teur van het bouw- en woningtoezicht te Am sterdam In zijn openingswoord stelde de voorzitter, do heer C. Heimans, vast, dat een goede samenwerking tussohen de associaties en vak organisaties nog niet bestaat. Er is nog te -veel wederzijdsch wantrouwen te weinig opi- trent het streven van de associaties bekend, dan dat zij aanspraak op het noodige vertrou wen kunnen maken. Spr. wees er op, dat het etroven van de associaties er op gericht is den volkswoningbouw onder zoo gunstig mo gelijke voorwaarden mogelijk te maken. De bestaande associaties hebben dit doel nog niet bereikt; vooral doordat zij ten gevolge van den sectarisohen geest nog niet voldoende ge centraliseerd zijn. De associaties moeten geen regelingen treffen, welke iln strijd zijn met algemeen in het bouwvak geldende regelen. Spr. deelde vervolgens mede, dat er te Am sterdam 16 samenwerkende organisaties zijn raet rechtspersoonlijkheid, buiten Amsterdam 13 te Amsterdam hebben 20 coöperaties haar bescheiden ingediend, buiten Amsterdam 17. Het totale bedrijfskapitaal bedraagt te Am sterdam f 350,000, daar buiten f 140,000 het aantal leden te Amsterdam 668, daar buiten 3oO het aantal arbeiders, die bij de groepen werken, te Amsterdam ruim 1600, daar buiten 385. In aanbouw zijn te Amsterdam 2300-wo ningen, daar buiten 336. Aangesloten zijn 3 technische groepen. Dé vergadering ging daarna over tot de samenstelling van een bestuur. Er word be zwaar gemaakt, dat leiders van va'korgauisa- ties in het bestuur zouden zitteh, waar de vakorganisaties zich tot dusverre meestal als vijandig van de samenwerkende groepen heb ben doen kennen. Op voorstel van den Bond van Opzchiers en Tcekenaars werd besloten ook een tech nicus in het bestuur te doen zitting nemen. Het voorloopige bestuur is daarop als volgt SamengesteldC. Hcimah en F. Drewes (zelf standig werkende groepen 0. van der Linde dat mijn bedoeling was, toen wij er giste ren over spraken." „Dat heb ik toch niet," zei hij met zwakke stem. „Natuurlijk zal ik mi. Lendridge raad plegen, als ik raad noodig zal hebben." ,,'t Is eigenlijk dwaas, kindlief, om je zooveel macht te geven." „Vertrouwt u mij niet?" vroeg zij snel. „Natuurlijk doe ik dat." „Dus is het dwaas, omdat ik een vrouw ben. Als ik een zoon was in plaats van een dochter dan Werkelijk, vader, uw vooroordeel ergert me." „Nu, goed dan, ik zal 't onderteefoenen." Zij bracht hem 'n vulpenhouder en zette hem rechtop in bed. Op het punt van zijn naam te zetten, schoot hij in den lach. „Je weet nog niet alles, Betty, een der gelijke daad als deze veredscht getuigen. Je moet m^a-r, pellen om een p^ar bedien den." „Ik beweer niet, een rechtsgeléerde te wezen." „Maar elk zaken man zou weten dat bij zoo iets getuigen moet zijn,, antwoordde hij grinnikend. Toen de onderteekening was geschied, viel Churston met een zucht van ver lichting weer in de kussens. Hij keek zijn dochter een paap minuten zwijgend aan. Betty, ik vertrouw, dat jij je niet be lachelijk zult maken", zei hij ernstig. „Ik zal altijd in de eerste plaats de be langen der firma op 't' oog hebben", ant woordde zij bedaard. Mogelijk was zij er zichzelf niet van be wust, maar toen zij den volgenden morgen met Lendridge samenkwam voor ham ge wone oonferentie, toonde zij in haar op treden een zelfvertrouwen en was zij wat (Nederiandsche Bouwarbeidcrsbond); B. Span- jer (Landelijke federatie vau bouwvakarbei ders) en West ra (opzichters en teekenaars). Afgevaardigden van verschillende plaatsen brachten daarna verslag uit over den toestand en dc werkwijze van do door hen vertegen woordigde associaties. De volgende motie is aangenomen Het congres, enz., van oordeel, dat in het algemeen belang op den door de groepen in geslagen weg dient te worden voortgegaan dat evenwel het vraagstuk van den bouw óoor de arbeiders zclvea niet plaatselijk, doch na tionaal, zelfs internationaal zal moeten wor den opgelostdat hierbij de medewerking van de vakorganisaties noodzakelijk is, daar ook deze bij een verandering in het productie systeem hun historische taak zullen moeten •blijven voortzetten draagt aan het voorloo- pig bestuur op, in deze richting te werken dcor aanknooping te zoeken met de vakor ganisatie cn Gemeenschappelijk Grondbezit een goeden financieelcn grondslag te zooken voor het voortbestaan, voortwerken en uit breiding van het werken in eigen beheer het ontwerpen van statuten voor een Lande- lijken Bond van samenwerkende groepen het orgaan „Het Bouwbedrijf" als algemeen or gaan maandelijks te doen verschijnen. RECLAME. gejaagdhei.d,examen-i vrees, prikkelbaarheid en overspanning Gebruik MIJMHARDVS ipl m ZEflUW-TABLETTEMil Zijgeven Uniiten kalmte, een fggS verkwikkender! slaap en genezen Fgrts per koker* 75 ct ^0^0// üpoth. en d.-oqisknjfóQ&L f Fen echle keker ZEHUWmLEnEHaJjd\ I voorzien van den naam A.MIJNHARDT, Vv,;-/ deze handtekening: 1 4061 „V B Z" troost en geneest in vijf minuten. Wanneer Uw voeten branden en pijn doen, zoo week cn vermoeid zijn, dat iedere stap een marteling is, werp twee TIZ-tabletten in eren weinig warm water en ge krijgt vlugge en blijvende verlichting. T1Z verdrijft de vergiftige stoffen, die pijnlijke en transpi- reerende voeten veroorzaken. Uitstekend voor wintervoeten, likdoorns en celtgezwel- len. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten h f 1.per doos. Fabrikanten W. L. DODGE Co., Londen. Imp. L. S. A. BRON, Rotterdam. 4067 TEGEN VERSTOPPING. gebruike men Foster's Maagpillen, een uitstekend, geen gewoonte vormend laxeer middel. Prijs f 0.65 per flacon, alom ver krijgbaar. 4066 U il H I I ój Grenaelinesaas in ieder pakje A. J. P's Amnndeltfes- pudding. Tydelyke Reclame. 2018 Voor groot toerisme hebben wij eenige nieuwe wagens beschikbaar. N. V. „HET MOTORHUIS", Stationsweg 1, tel. 1785. 4097 gedecideerder in de meeningen, die zij verkondigde. Er was een brief van de „Luchtvaarb-Vereeniging", om te infor- meeren wanneer „Churstons" zou gereed ziju voor de verdaagde proefneming van den nieuwen motor. „Wij rijn nu gereed", merkte Lendrid ge op. „Ik zou hem gaarne zien werken. Wil u aan Sylvester zeggen, dat ik precies om drie uur kom." „Is dat gepaald noodzakelijk?" yroeg hij met opgetrokken wenkbrauwen. „Dat vind ik wel. Wij meenden onlangs ook, dat wij gereed waren." „U bedoelt ik dacht, dat wij klaar waren. Dat waren wij ook onge lukken kunnen altijd plaats hebben. Nie mand kon zoo'n stilstand voorzien." „Maar wij kunnen alles in het werk stel len om zoo iets te voorkomen", zei zij vriendelijk. „Ik heb dat reeds gedaan. „Ik wensch mij met eigen oogen te overtuigen", ging zij nog vriendelijker voort. „Ik vind dat niet noodig. Ik zal aan de Luchtvaart-Vereeniging schrijven, dat zij iemand kan zenden, zoo spoedig haar dat goeddunkt." „Neen'i, zei rij beslist. Mark was veri>aasd en keek" haar ver wonderd aan. ,,'t Wordt tijd, miss Churston, dat u en ik eens openhartig met elkaar spreken", zei hij en het kostte hem moeite rich te beheersohen. „Dat ben ik volkomen mei u eens, mr. Lendridge", zei zij, zoo innemend mogelijk. Betty amuseerde zich kostelijk. „Naar mijn meening ben ik met het be- Een „j o n g e h e e r e n"-b e n d o. De vorige week is melding gemaakt van een feit van ergerlijke baldadigheid in ecu in aanbouw zijnde villa aan de Van-Dorp straat te Éjeiieveningen, waar letterlijk van alles vernield, of bevuild was en ten overvloede brand was gesticht in den kei- dier, welk vuurtje echter apoedig door de brandweer was geblusoht. Als verdacht van deze baldadigheid rijn toen drie arbei ders gearresteerd, die kort te voren op dat werk waren ontslagen, daar men hier dacht te doen te hebben met een wraak neming. Maar daar de arrestanten spoedig hun alibi konden bewijzen, zijn zij weer op vrije voeten gesteld. Daarna zocht de Haagsche politie in een andere richting. Aangezien den laatsten tijd herhaalde keeren wandaden waren bedreven in het Statenkwartier, zooals hot vernielen van spiegelruiten, inbraak en vernieling van 6oholen, enz., meende do politie, dat onder de Sohevcningsohe jongens gezocht moest worden, maar ook dit onderzoek leidde niet tot eenig resultaat- In twee van laatstgenoemde gevallen van vernieling had de politie we«l een vaag signalement gekregen van de dadersdeze zouden n.l. het voorkomen hebben van jeugdige heereu Kort daarna kwam de politie uit War mond assistentie vragen bij do politie te Soheveilingen. Een tweetal net gekleeds jongelui uit SoheveniDgen had nl. te War mond in de nabijheid van een villa gekam peerd en bij hun vertrek werden verschil lende baldadigheden in deze villa geconsta teerd. De namen van deze jongelui waren be kend en zij werden dan ook aan een ver hoor onderworpen. Zij ontkenden evenwel en beweerden van niets te weten. Deze feiten werden nu -door de politie in verband gebracht met het voorgevallene in de villa te Sciheveningien. Ook kreeg de politie nog een aanwijzing van een heer, die ook hot begin van brand in de Van-Dorp-straat had opgemerkt on toen een viertal net gekleede jongelui, die van de villa kwamen, over het hek zag klimmen. Een van hen eoheurde daarbij rijn regenjas. Deze jongelui vroegen den heer, de brandweer te willen waarschuwen aan welks verzoek do niets kwaad vermoe dende wandelaar gevolg gaf. De diaders hadden in dien tijd voldoende gelegenheid om te ontvluchten. Met deze gegevens in handen nam da politie nu 6nel haar maatregelen. Nage gaan werd, welke vrienden de jongelui hadden, die in Warmond hadden gekam peerd en daarop werden des Zaterdags zea jongens in bewaring genomen. Een zeven de, die ook tot het clubje behoorde, kon de politie nog niet vinden. Bij het eerste verhoor ontkenden allen. Nadat de schoenen en jassen waren uitge trokken, werden op een der jassen nauw keurig weggowisohto vorfeporen ontdtekt. Do eigenaar van de jas kon hiervoor geen bevredigende verklaring geven. Ook wer den in do poriën en op de randen van de schoenzolen sporen van plomuur en verf gevonden. Toen was geen ontkennen meer mogelijk cn de een na den ander vied door de mand. Ten slotte mocht het de politie nog ge lukken, Zondagmorgen om 5 uur de hand te leggen op dien laatsten verdachte, dio ook spoedig bekende. Hot viertal (want drie waren op vrije voeten gesteld) as in het bureau in de Duin straat in bewaring gesteld. Het rijn eeö 16-jarige schollier, een 19-jarige zich noe mende vertegenwoordiger van een motor zaak, een 18-jarige scholier en een 19-jarige zich noemende sportjournalist. Het zijn. allen jongelieden van goeden huia», wo nende in Duinoord en het Statenkwartier. De drijfveer voor hun wandaden is ver moedelijk geweest verregaande baldadig heid. In deze arrestatie meent de politie voorta den sleutel te hebben gevonden vcfor alle andere baldadigheden, welke den laatsten tijd in Duinoord en Statenkwartieren zijn gepleegd, zoodot vermoedelijk de rust in deze kwartieren weder zal rijn hersteld. heer der fabriek belast, zoolang uw vader afwezig is." „Het zou wel aardig zijn, als u zei, dat wij er beiden mee belast zijn. Eigenlijk ben ik er wettig mee belast." „Ul" zei hij verschrikt. „Ja, mijn vader heeft mij een volmacht gegeven." „Aan u, een vrouw „Verbazingwekkend, maar waar I'' „Dan is hier mijn plaats net meer 1" riep' hij woest. „Wat bedoelt u V' .Mijn contract met uw vader looot deze wc-k af. Hij heeft iets gezegd van eon c. m- pagnonschap; maar ik prefereer mijn ont slag te nemen, Wil u zoo goed zijn, mr. Chur ston te zeggen, dat ik Zaterdag heenga V' Betty's wangen werden een tintje bleeker, maar het gelukte haar heur verslagenheid te verbergen. „Ik vrees, mr. Lendridge, dat gij u door uw drift laat meesleepen. Ik heb u geen reden gegeven een verbintenis te verbreken, die reeds eenigen tijd heeft bestaan. Mijn vader is meer dan tevreden over uw werk. Ik zal geen notitie nemen van hetgeen gij hebt gezegd". „Dan zal ik het u op schrift geven". „Zooals u wiltMag ik u vragen of deze onverzoenlijke houding aanneemt, om dat ik een vrouw ben „Ik wensch niet onder een wijsneus van een meisje te staan, dat alles meent te we ten, en in werkelijkheid weinig weet, zei hij woedend. „Dank u, mr. Lendridge, zei zij heel be daard. <"~~T7'- f - (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1922 | | pagina 5