Donderdag 29 Juni 1922. Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. PRIJS DER ADVERTENTIEN: BO Cfs. per regel, 'o Zalerdogs 40 Cts. por regeL gij regelabonnement belangrijk lagere prijs. Kleine adverlentiën, uitsluitend bij vooruilbe- laling. Woensdag 50 Cts., Zaterdag Cts.f bij £gn maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens poslrecht. Voor eventueole op zending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeintisplein. Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175, Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055. PRIJS DEZER COURANT.» Voor Leiden p. mncL 2.35, p. week 0 IS Buiten LSfctm, waar agenten gevestigd zijn- per week h 018 Franco per post 2.35 "1" portokosten. Nummer 19115. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHYERKOOP. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van de ingezetenen dat Vrijdag aan 'de gemeentelijke vischwinkels verkrijgbaar is SCHELVISCH a fO.13-fO.26, SCHAR a f 0.15, SCHOL a f 0.18—f 0,40, en TAR BOT a f0.50 per pond. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 29 Juni 1922. VERKIEZING TWEEDE KAMER. De Burgemeester van Leiden Gelet op art. 57f der Kieswet; Brengt ter algemeene kennis dat de lijst- bedoeld in genoemd wetsartikel, vermel dende de namen van hen, die op de kie zerslijst eener andere gemeente voorko men, doch het verlangen hebben te kennen gegeven aan de stemming in deze gemeente te willen deelnemen, op de Gemeente-Se- 'cretarie voor een ieder ter inzage is ne- dergelegd, en tegen betaling der kosten, in afschrift verkrijgbaar gesteld. N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 29 Juni 1922. NecLerlandsche Aannemersbond. Na de lunch, in de foyer der Stadszaal, werd gisteren met de behandeling der agenda voortgegaan. Allereerst werd bekend gemaakt de uit slag dor herstemming. Gekozen bleek de .heer M. J. Badeux, uit Tilburg. De nieuwbenoemde bestuursleden werden Jdoor den voorzitter met hun benoeming ge- lukgewenscht en de aftredende bestuursle den bedankt. Tot voorzitter en tot secretaris werden bij accJamatie herbenoemd de heeren De Herder en Rietsnijder, die zich deze keuze Reten welgevallen Dc heer Van Leeuwen, mede hoofdbe stuurder, sprak er zijn voldoening over uit, 'dat de heer Dc Herder zich weder als voor zittcr beschikbaar wilde stellen. Het voorstel van het Hoofdbestuur, om over lo gaan tot eigen exploitatie van het Bondsorgaan ,,De Aannemer'', werd bij ac clamatie aangenomen. Het volgend voorste1, mede van het Hoofd bestuur, tot het beramen van maatregelen [en het voeren van actie ter verbetering van 1 jde rechtspositie van den aannemer bij de [uitvoering van bouwwerken voor woning- bouwvereenigingen met Overheidssubsidie, werd door den heer Hendrix toegelicht. Na discussie vereenigde de vergadering 'zich bij acckimatie met het voorstel. Het voorstel tot 't verlagen van de Bonds .Contributie van f 25 tot f 20 voor de gewo ne leden en van f 30 t-ot f 25 voor de alge meene leden, werd, na een korte toehch- ting van den penningmeester, den heer Rietsnijdcr, zonder discussie en stemming [aangenomen. Ecu voorstel van de afdceling Woerden, Takende deze materie, was te laat ingeko men, om op deze vergadering te werden behandeld. liet voorstel van het Hoofdbestuur tot het treffen van maatregeten ter bestrijding 'der herhaaldelijk in dezen tijd naar voren komende strevingen tot insteUing van Be- 'drijfsraden en ondernemingsraden werd ook nu door den heer Hendrix toegelicht. Na eenige opmerkingen van de afdeeling Arnhem werd het voorstel bij acclamatie aangenomen. Hierna werd buiten de dagorder der 'agenda om het woord ^gegeven aan hét 'Hoofdbestuurshd den heer Looyen, om te protefetecren tegen de wijze, waarop door [Waterstaat eeri groot werk, betreffende de Zuiderzee-werken, geraamd op f 100,000, is aanbesteed, waarin bepalingen voorko men, die de risico van den aannemer zoo 'groot zouden maken, dat zij niet te aan vaarden zijn en die tevéns in strijd waren met artikel 475 der A. V. Spr. wraakte het, dat een aannemer toch had ingeschre ven Spreker wBde zoowel tegen het bestek als tegen bedoelden aannemer protesteeren en diende een motie in, waarin ook de ver gadering dit protest zou steunen. De heer De Jong, Sneek, wekle het per soonlijk element uit de motie verwijderen, Welk denkbee^ van den bestuurstafel dooi den lieer Hendrix werd gesteund, waarna werd besloten de ingediende motie in han den te stellen van het Hoofdbestuur, dat met den heer Looyen de redactie van de motie zal herzien en haar dan den volgen den dag weder aan de orde stellen. De afdeehng Amsterdam had voorgesteld het nemen van een aanvullend bindend be sluit, om in geen geval in te schrijven naar -werken voor rekening van Woningbouwver- eonigingen, indien niet uitdrukkelijk in het bestek is bcpaa'd, dat zoowel uitsluiting werkstaking worden beschouwd als „force majeure". Autoriteiten te Amsterdam v/ihen niet de uitsluiting als zoodanig beschouwen, wat de heer Van Vliet, die namens de afdeeling het voorstel verdedigde* «is een greotè on- biUijkheid wraalcto. Met Hoofdbestuur had met ingenomenheid van het voorstel kennis genomen en de heer Hendrix stelde namens het Hoofdbe stuur een motie voor, waarin de afkeuring over de houding van het gemeentebestuur in dezen wordt uitgesproken en betreurd wordt, dat het dit standpunt inneemt. De motie, bij acclamatie aangenomen, zal ter kennis worden gebracht van het gemeentebestuur van Amsterdam en van andere gemeentebesturen. Nadat een voorstel van Amsterdam/, over eenkomende met het aangenomen voorstel van het Hoofdbestuur, vervat in punt 16, was ingetrokken, kwam een ander voor stel dezer afdeeling ter tafel, beoogendo het voerep van een gezamenlijke actie met andere landelijke werkgeversorganisaties tot afschaffing der zakelijke Bedrijfsbelas ting. Nadat dit voorste1 door Amsterdam was toegelicht, verklaarde het Hoofdbestuur bij monde van den heer Hendrix, dat het sym pathiek stond tegenover de voorgestelde actie. Daar echter van een wijziging dei- wet op de Inkomstenbelasting door het Parlement wel geen sprake zal zijn, is van een landelijke actie niet veel resultaat te verwachten en zal het doel beter worden bereikt door plaatselijk actie te voeren. De vergadering vereenigde zich met het praeadvies van het Hoofdbestuur. Hierna werd de vergadering geschorst tot hedenmor gen en vertrokken de heereD met negen extra trams naar Noordwijk-aan-Zee, waar in het Casino" werd gedineerd, welke maaltijd werd gevolgd door een cabaret- voorstelhng. Heden voormiddag tc tien uur werd de alge meene vergadering heropend- De voorzitter heette allereerst ir. F. L. Sohlln- gemann, hoofdingenieur hij dcu Rijkswaterstaat ter vergadering aanwezig, die zich bereid had vorklaard heden een lezing tc houden over de Maaskanalisatie, welkom. JTierna werd do molie-Looyen, 41 it Gorkum, die gisteren roods was besproken, na in overleg met het Hoofdbestuur ecnigs-zins gewijzigd te zijn, aangenomen. Zij Iuidido nu aldus: De Noderlandscho Aannemershond, in jaar vergadering hijeen, kennis genomen hebbende van bestek no. 4 dienst 1922 Zuiderzeewerken, in liet bijzonder van de schadeloosstelling, waarhij in afwijking van par. 475 der A. V. tot de eerste oplevering van liet werk storm vloeden in geen geval aangemerkt kunnen wor den als buitengewone omstandigheden onafhan ke] ijk van den wil van don aannemer, zoodat de scliade, daardoor ontstaan, ook door hc-m vol ledig en geheel op zijn kosten moeten worden hersteld; konnis genomen hebbende van de pogingen van gegadigden om te komen lot inschrijving op genoemd bestek mot onverzwakte handha ving van par. 475; betreurt dal deze pogingen faalden, mede ten gevolge van onvoldoende medewerking der di rectie, die ondanks herhaald aandringen van gegadigden weigerde dc onbillijkheid van een dergelijk risico voor don aannemer tc erkennen; vermeenend, dat aldus van overheidswege wordt getracht, om, gebruik makende van dc huidige scherpe concurrentie in het aan nemersbedrijf, een gegadigde te vinden, die een als bovengenoemd onrekenbaar ri sico voor zijn rekening neemt; rekening houdende met het feit, dat in 1901 voor inlassching van 475 in de A. V. de billijkheid is erkend van vergoeding der schade, welke door omstandigheden onaf hankelijk van den wil van den aannemer is geleden; spreekt zijn sterke afkeuring uit tegen afwijking van deze paragraaf; besluit deze motie ter kennis te brengen van den Mi nister van Waterstaat, te publiceeren in de pers en het hoofdbestuur op te dragen met alle kracht zich tegen afwijking van par. 475 te verzetten. Ten opzichte van hel voorst-el der afdee ling Doetinchem om dc Bondscontributie van f 25 te brengen op f 20, werd bij accla matie aangenomen het afwijzend praeadvies van het Hoofdbestuur. Het voorstel van de afdeeling Groningen om het bindend besluit betreffende arbi trage voor alle geschillen ook van toepas sing te verkaren bij de uitvoering van Openbare Besturen, werd door den afge vaardigde der afdeeling toegelicht, die zich ten slotte met het praeadvies van het H. B. vereenigde, met het oog op het feit-, dat dc herziening der administratieve voor schriften reeds aanmerkelijk is gevorderd en dat dus verwacht mag worden dat ook het beginsel, arbitrage in alle geschillen, zal worden erkend. Onder deze omstandig heden achtte het H. B. het uitoefenen van dwang in dit opzicht door uitbreiding van het desbetreffend bindend besluit voorloo- loopig minder wenschelijk. Het voorstel der afdeeling Kennemer- land tot het treffen eener regeling, volgens welke niet alleen do candidaatstelling doch ook de stemming voor den Provincialen Com missaris in het Hoofdbestuur door de in het gebied dei' provincie gelegen af dee lingen geschiedt, werd, na een korte toe lichting van den afgevaardigde, ingetrok ken. Het \ocrstel van dö afdeeling Leeuwar den tot het in het werk stellen van alle pogingen om het uitvoeren van werken in eigen beheer door het Rijk tegen te gaan, had bij het H.-B. instemming verworven en het voorstel is ook niet nieuw. Het Hoofdbestuur verklaarde zich bij monde van den ho^r Hendrix bereid met alle hem ten dienste staande middelen de door Leeu warder. bedoelde actie te yoeren. Het H.-B. i vertrouwt, dat de afdeelingen de daarvoor noodige gegevens meer dan tot nog toe zul len verschaffen. Hel voorstel werd nu met algemeene stemmen aangenomen. Ook met het voorstel der afd. Rotterdam, tot het instellen van een nader onderzoek "inzake de uitlegging, welke moet worden gegeven aan de paragrafen 468 en 489 van A. V. van Waterstaat, kon het H.-B. zich volkomen vereenigen en aanvaardde gaarne een opdracht der vergadering, om aandrang ter zal& uit te oefenen op de commissie tot herziening der A. V. *van Waterstaat, hetwelk met algemeene stem men werd gegeven. Een voorstel van de ïfdeeling Snoek tot het beramen van maatregelen, om te" voor komen, dat in bestekken van aan te besteden werken een bepaling wordt opgenomen, waarbij de aannemer verplicht wordt een zeker percentage van het loon uit te kee- ren aan het werkvolk voor verzuim bij on werkbaar weer, werd door de? afdeeling teruggenomen, mede "doordat de afgevaar digde dit gedeelte der vergadering niet kon bijwonen. Het H.-B. kon zich trouwens rast dit voorstel niet vereemgen. De afdeeling had zich. over een wijziging met het H.-B. ver staan en deze zal die overwegen en vroeg nu toestemming der vergadering om in een Provinciale bijeenkomst een besluit te ne men. Deze toestemming werd bij accla matie het H.-B. verleend. Hiermede was men aam het einde der agenda gekomen. Do afdeeling Groningen vroeg nu van de volgende algemeeme vergadering de gastvrouw te mogen zijn, wat het H. B. en vervolgens die vergadering zelf zeer op prijs stelde, zoodot de volgende vergade ring te Groningen zal plaats hebben. Hierna verleende de voorzitter 't woord aan den heer Schlingemannbelast mot de leiding der werken van de Maaskanalisatie voor zijn lezing over dit hoogst belang rijk werk. De heer Schlingeiiianm gaf aan -dc hand van duidelijke teeikcnmgien een overzicht van dit belangrijke en kostbare werk en zette verder hot doel er van uiteen. Ver melden wij alleen, dat de kosten van dit werk zijn geraamd op 18 mil li oen. De hoogst interessante voordracht, die zioh door haar vele teohnasaho bijzonder heden niet wel leent voor een vluchtig overzicht, werd mot bijzondere aandacht gevolgd en ten slotte warm, toegejuicht. Enkele aanwezigen maakten eeoiige. op merkingen. Do voorzitter bracht den spr. hartelijk dank voor zijn leerzame uiteenzetting, dankte voorts de aide dingen Leiden en do Rijnstreek voor die vriendelijke ont vangst, de afgevaardigden en leden voor hun tegenwoordigheid, waarna hij de zeer goedgeslaagde vergadering sloot, nadat hij nog in het bijzonder ©en woord van hulde had gebracht aan den algemeenen secre taris, den heer Hendrix. Hierna maakte de heeren een rond vaart over de Kager- en Bnaassemmer- meren, aangeboden door do afdeeling Do Rijnstreek. De lunch werd op de drie op zettelijk voor dit dbel ingerichte booten genoten. Hedenavond zal de bijeenkomst worden besloten met een gem e eruschapp el ij k en maaltijd in de Stadszaal. Do 3-Oc(ober-opiacht. Do 3-Ootober-vereenigiimg besloot, zooals men weet-, in het voorjaar al op den dag van Leidens Ontzet, des middags een op tocht te- houden, voorstellende den intocht van Prins Mauri-Is tc Bergon-op-Zoom>; een feit, dat op 3 October juist 350 jaar is geleden Het bestuur liad zich eerst ver zekerd, dat te B-crgen-op -Zoom zelf dit feit niet op deze wijze zou worden her dacht, zoodat hier geen concurrentie in het spel zou zijn. Daar deze historische optocht, die eindigen zal in een bijeen komst van de verschil Lende groepen op heb terrein van den Prov. Waterstaat aan den Hooge-Rijndijk bij de Wilhelminabrug, ter uitvoering van een middeleeuwsch landspel, veel tijd van voorbereiding zal koeten, hadden het bestuur en de Optocht commissie bestaande uit de heeren B. de Koning, voorz., F. Vlieland, ©eor., J. Eb- bimk, mevrouw Diöben—K-onings, J. W. Schoor en A. J. van der Lijke, zich zoo spoedig mogelijk in contact gesteld met Leidsohe ver eeni gingen, om medewerking en had daarmede aanvankelijk succes Zang en andere vereenigingen boden reeds hun medewerking aan, diooh bestuur en commissie, achtten bet niet meer dan bil lijk, dat aan ieder ook op zich zelf staande personen, gelegenheid werd gegeven zioh voor deelneming aan te bieden en daarom werd ocm oproeping gedaan, tot een bij- I eenkomst van personen, diie op een of an dere wijze wensohten med-e te werken. Deze bijeenkomst liad gisteravond in het Nutsgebouiw plaats, onder leiding van den heer Van Rcesuin du Chattel. Zij was goed bezocht, doch jongeren, leden van diverse Vereenigingen, vorm den verreweg dc meerderheid, al waren ook oude getrouwe medewerkers op het appèl. De voorzitter zette in het kort het eigenaardig militair karakter van dezen optocht uiteen, die aanvankelijk uit twee deel en bestaat, welke op het reeds ge noemde terrein zullen bijeenkomen, waar ruiter en ridderspellen zullen worden ge houden. De optocht zal betrekkelijk kort duren. De ervaring, bij vorige gelegenheden opgedaan heeft het bestuur geleerd dat een optocht niet te lang do deelnemende personen in beslag mag nemen. Hierna gaf de heer De Koning een nadere uiteenzetting van de groepeering, waaruit bleek, dat hot totaal aantal per sonen, die aan den optocht zullen deel nemen, niet zoo groot zal zijn, hoogstens 250, (verleden jaar bijna driemaal zooveel) hoewel bij de spelen aan den Hooge-Rijn dijk deze groepen nog kunnen worden ver sterkt. Op dit terrein zal een passend ge bouw verrijzen, wat mede bij de landspe len niet kan worden gemist. Toen vervolgens de gelegenheid, om zioh op te geven werd opengesteld, waren de jongelui, vertegenwoordigers van Ver eenigingen eerst wat schuchter, maar toen er één was opgestaan volgden er meer en ook particuliere personen boden zioh aan, terwijl verder nog de gedegenheid tot het opgeven voor deelneming eenogen tijd blijft- opengesteld bij den secretaris der Optocht-Commissie, den beer Vlieland, Nicuwe-Rijn 50. De commissie zal later met de deel nemers, dames cai heeren, vergaderen en in onderling overleg de rollen verdeelen. "Wij kunnen al vast meedeelen, dat het welslagen van dezen optocht, wat de sa menstelling der groopèn betreft, reeds is gewaarborgd. Adres van de afd. Leiden van den Centr, Ned. Ambtenaarsbond. Aan Burgemeester en Wethouders van deze gemeente hebben de heeren tyf. G. yerwey, voorz., en J. W. van gees, secre taris der afd. Leiden van den Csntr. N.ed. Ambtenaarsbond per adres het navolgende onder de aandacht gebracht: Het is tot nog toe bij de verschillende gemeentediensten en -bedrijven vrijwel de gewoonte, bij eventueele vacatures sollici tanten op te roepen door middel van adver tenties in de bladen. Nu zouden wij er uw College op willen wijzen, dat, waar thans bij de bedrijven, o.a de Lichtfabrieken, ernstig gestreefd wordt naar het aanbrengen van vereenvou diging in de werkwijze en naar inkrim ping van verschillende diensten, men reke ning dient te houden met het feit, dat dientengevolge personeel overcompleet zal worden, hetwelk in deze tijden van groote werkloosheid, zelfs met de uiterste krachts inspanning, niet zoo spoedig nieuw emplooi zal kunnen vinden. Het plaatsen nu van advertenties bij va catures of bij een eventueel nieuw in te stellen tak van gemeentedienst zal, afge zien nog van de veelal hooge kosten, daar bij voor het overcompleet rakende perso neel funeste gevolgen hebben. Immers, elk bedrijfshoofd adverteert thans op eigen gelegenheid, zonder eenig contact met de overige hoofden van takken van dienst, die toch zeer goed overcompleet personeel zouden kunnen hebben of in de naaste toekomst zouden kunnen krijgen. In dit verband spréken web zeer sterk de navolgende gevallen, in welke vacatures werden aangevuld door benoeming' buiten het bestaande corps: Augustus 1921 vacature boekhouder Keu ringsdienst voor Het- en Drinkwaren; October 1921 vacature boekhouder Licht fabrieken; Januari 1922 vacature klerk Slachthuis. Dat deze wijze van personeelsvoorziening ernstige ontstemming onder de ambtenaren moei wekken, ligt voor do hand. Moet niet deze ontstemming gebillijkt worden, als in aanmerking genomen wordt, dat, vrijwel, gelijktijdig met deze' benoe mingen buiten het corps om, in Februari j.l., aan een drietal tijdelijke klerken bij de Lichtfabrieken tegen 1 Juli a.s. ontslag is aangezegd wegens het overcompleet ra ken door aangebrachte bezuinigingen? Is deze ontsternmmg verder niet alles zins verklaarbaar, als wij kennis nemen van twee oproepingen van sollicitanten, resp. in het „Leidsch Dagblad" van' 13 Juni 1.1. '(Doekhouder Gemeentewerken) en in bet „Weekblad van den Ned. Bond van Gemeente-ambtenaren" van 8 Juni 1.1. (chef afd. bevolking)? Adressanten vinden in het bovenstaande aanleiding er ten krachtigste bij uw Col lege op aan te dringen, wel to willen bevorderen, dat ééns en voor al, gebroken wordt met het tot nog toe gevolgde' sy steem. om n.l. door middel van adverten ties sollicitanten op te roepen voor vacee- rende betrekkingen. In dit verband moge melding worden ge maakt van het navolgende persbericht: Aanneming van gemeente-personeel te Rotterdam. (Tusschenkomst van de Arbeidsbeurs.) Onze Rotterdamsche correspondent meldt: „Naar wij vernemen, is door B. en W, bepaald, dat ten aanzien van de benoeming van werklieden en lager ambtenarenperso- neel aan de verschillende takken van ge meentedienst voortaan van de tusschenkom. t van de Gemeentelijke Arbeidsbeurs gebruik zal moeten worden gemaakt, en alzoo geen in-dienst-neming van werklieden of van be doelde ambtenaren zal plaats hebben, zon der dat eerst een aanvrage aan die instel ling is gedaan." („Het Volk" 2 Maart 1922.) Het zal uw College voorts niet onbe kend gebleven zijn, dat B. en W» van Am sterdam aan bedrgfshoofden een besluit ter kennis hebben gebracht, waarin het aannemen van personeel buiten Gemeente dienst staande, verboden wordt, terwijl de gemeente Utrecht, voor benoeming - van werklieden en ambtenaren, al eenige jaren gebruik maakt van de Gemeente'ijke Ar beidsbeurs. Resumeerende', verzoeken' adressanten uw College beleefd te willen besluiten: lo. Een aanschrijving te doen uitgaan naar alle hoofden van bedrijven of van eer.igen tak van gemeentedienst, houdende verbod van plaatsing van dergelijke adver tenties, zoolang niet is gebleken, dat onder het overcompleet rakend of reeds op wacht geld gesteld personeel, voor de vacante plaatsen geschikte krachten aanwezig zijn. BINNENLAND. Memorie van Antwoord op het Voorloopt% Verslag (Tweede Kamer) inzake het Middelbaar» Onderwijs-wctsontwcrp. Wetsontwerp voorwaardelijke tcr-beschikkin§- stelling. r BUITENLAND. De zitting der commissies voor de schulden ter Haagsche conferentie. De daders van den moord op Ralhenau zijn bekend. Een er van is gevat. Do socialisten en communisten stellen eischcn. De burgeroorlog op Ierland in vollen gang* Te Leipzig is weer een oorlogsmisdadigers* proces begonnen. President Harding bemiddelt in de mijn werkerskwestie. 2o. Over te gaan tot het instellen vaa een centraal-bureuu, door welks tusschen komst in de personeelsvoorziening za! moe ten worden voorzien. 3o. In de vacatures van: boekhouder bij Gemeentewerken en Chef van de afd. Be volking, te willen voorzien door benc-ef- qiing van ambtenaren, die reeds in ge meentedienst werkzaam zijn. Wij spreken ten slotte de hoop uit, dat hierbij gestreefd zal worden naar een voortdurend nauw contact met da bestureu der plaatselijke ambtenarenorganisities, ter wijl wij het zeer op prijs zouden stallen', indien uw College een delegatie van hoofd en afdeelingsbestuur de gelegenheid zou willen verschaffen, een en ander nader te kunnen toelichten. Jaarfeestviering „Nut en Vermaak." Onder groote belangstelling heeft de too- neelvereeniging „Nut en Vermaak" haar 48ste jaarfeest gevierd. Voor dozen keer stond op hot program een boottocht over do Kager- en Br-aassemermeren, gevolgd door een bal, afgewisseld door voordrach ten, in de door de goede zorgen van den heeren Backer en Lau versierde „Graan- beiirs". Het eerste gedeeRe, de boottocht, werd door den regen verstoord, maar de feest vreugde was er niet minder om. Wij weten, dat, als „Nut en Vermaak" iets organi seert, het in alle opzichten af isdaarbij komt de prettige stemming, die steeds hecrscht op uilvoeringen, enz. Na afloop van den boottocht, te ongcveei half elf, kwam do stoet, onder opgewekte tonen der muziek, „De Graanbeurs" bin nen", en alras was te bemerken, dat on der de deelnemers aan den tocht een pret tige stemming heerschte. Direct hierna kon het bal een aanvang nemen, hetgeen tot iaat in den nacht duurde Te klokke twaalf uur nam de voorzitter het woord, om de Vereeniging geluk te wenschcn met het 48-jarig jubileum. Een zeldzaamheid, zooals de voorzitter, de heer C. Versneij, terecht zeide. Doch „Nut en Vermaak" heeft een bestuur van stavast, mannen van de oude garde, zelfs van de oprichting af zijn er dezelfde bestuursteden Ook het vijftig-jarig bestaan hoopt de Vereeniging onder grooten luister te vieren. „Nut en Verinaak" kan bogen op een goed geslaagde jaarfeestviering en kan met ver trouwen haar gouden feest te gemoet gaan. Di'. H. Schneider, te 's-Gravenhage, is tot wederopzegging toegelaten als pri vaat-docent in de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de Rijksuniversiteit alhier, om onderwijs te geven in de kunstgeschie denis. Voor de benoeming van een leeraar in de oude talen aan het gymnasium te Apel doorn is op de voordracht geplaatst de heer J. R. Wartenaar, doctorandus alhier. In de te Haarlem gehouden algemeene vergadering van den Ned. Grafisehen Bond is tot h'd van het hoofdbestuur gekozen de heer J. G. Valkenburgh, alhier. In de te Utrecht gehouden a'gemee-ne vergadering van de Vereeniging Vrijzinni- ge Tehuizen is gekozen tot lid van het hoofdbestuur mej. A. Snellen, alhier, Bij het 4e reg. inf. zijn benoemd tol reserve-twcede-luitcnant de vaandrigs M N. S. Troelstra, W. J. van Dijk, en A. F. H. van Troostenburg de Bruyn. Eervol ontslag is verleend met ingang van 1 Juli a. s. aan kapitein A Graven dijk,' van het 4de regiment infanterie, ter zake van ongeschiktheid voor de verdere waar neming van den militairen dienst ten gevol ge van lichaamsgebreken. Benoemd is tot commandant van het 6e reg. veld-artillerie luit.-kolonel W. dc Reus, van het 2de reg. Onder voorzitterschap van mr. R. D. Holt (Liverpool) zal van 29 tot 31 Augus tus a. s. in het Universiteitsgebouw ahiier

Leidsch Dagblad | 1922 | | pagina 1