SPORT. >r>> WATERSPORT. „Hollandia", Roeien. D a m e 6 etjjlroeien. Zooals w(j Za terdag nog konden mededeelen trok het ktijlroeieh waaraan de ploegen van „Ne- ïeus", „De Vliet", „De Laak", „Het Bpaar- oe", „De Deutsche Sport" en „Viking" deelnamen, buitengewone belangstelling. Het was eet) treffend schouwspel, mede van tportieve beteekenis, wat de dames ons lie ten zien. Jammer dat het niet werd besche nen door de vriendelijke Junizon, die hot den geheelen dag tegen den milden regen moest afleggen. Er werd echter niet minder goed om geroeid. De jury kende ton slotte „Delft- i fccho Sport" den eersten en „Het Spaarae" den tweeden prijs toe. Oude Vie re n. Na dezen wedstrijd in tchoon roeien, kwam weer de krachtsport aan do beurt met de Qude Vier. „Nereus" Jioei 1, „Laga" 2 en „Tritou" 3, kwamen aan den start. „Nereus" was onmiddellijk yoor en daarop vclgda Triton" gevolgd door „Laga". De Deutsche pjoeg begon weldra in te loopen, zocdat op 1500 M. „Laga" reeds een voorsprong had van een bcota lengte, terwijl „Triton" een halve lengte yoor „Nereus" uitliep „Nereus" deed nog wel haar best, doch slaagde niet voor te komen. De uitslag was: „Lag3" wint met anderhalve lengte in 7 min. 364/5 sec. Jonge Vieren. Hiervoor verschenen 1. „Nereus", 2. „Amstel", 3. „Triton" aan den start. „Triton" was dadelijk iets voor, waarachter „Amstel" Na 1000 M. had „Ne reus" niet alleen de andere ploegen inge haald, doch was „Amstel" al een halve leng- yoc-r. Dan spurtte „Triton" krachtig en liep gestadig uit, om te winnen met een lengte. Tijd 7 min. 39 2/5 sec., van „Ne- leua" 7 min. 481/5 sec. Sciff Juniores B. Dit nummer ging tussehen „Amstel" (Van Olst) en „Njord" (EGest Crollius). Onmiddellijk na den start wah „Njord" voor en ging daarmee deer, Zoodat de voorsprong na 500 M. al een bootslengte geworden was. Daarna liepl „Am- irtel" een halve lengte ip, wat Roest Crollins tot meerdere inspanning prikkelt. Hij wint met een volle lengte in 8 min. 37 2/5 sec. Tweeriems Juniores B. Hierinko1- inen uit „Njord" (boei 1) en „Laga" (boei 2). Onmiddellijk bjj den start schoot „Laga" pit en wist haar voorsprong bijl 1000 M. tc<; een bootslefcgte te vergTocten. Er werd hard gespurt vooral door „Laga". Ongelukkig vcor „Njord" ving de ploeg een snoek en fcüoeg bij de finish om, zoodat „Laga" won in 9 min. 23/5 sec. Het ongeval dat „Njord" overkwam, wek te eenige sënsatify vooral omdat een der roeiera blijkbaar eenigszins van streek was en door zijn mederoeiera moest worden ge red. Was „Njord" dit ongeluk niet overko men, dan zou zij zeer waarschijnlijk hebben 'gewennen. DameS 8 t g 1 r o e i e n Seniores. Hierna, bij wijze van afwisseling, kwam nog een nummer stijlroeien tusschen „De Laak" en „Nereus". De jury, die weder een moei lijke beslissing had, 'kende clen prijs (5 me dailles) toe aan „Nereus." Tweeriems zonder Stuurman. VcOr dit nummer bestond een bijzondere belangstelling, omdat de Maaspioeg die naar de Henley zal gaan er in uitkwam. Aan den start kwamen „Maas" (bosi 1), en „Njord" (boei 3). „Maas" komt uit met Do Hennepe, boeg, en Van der Oeyte, slag. „Njord", met II. B. van Riesen (boeg) en H. L. M. van Scbaik (slag). De ploegen gaan tegelijk doch Maas loopt spcedig lïiiffl weet haar voorsprong gestadig Ss ver- grooten en wint gemakkelijk met vier leng ten voor. Tijd van „Maasr" 8 min 15 sec., van fc,Njord" 8 min. 25 sec. Dubbele S c u 11. Hierin zien we naar den start gaan „Amstel" (boei 1) en „De Hoop" (boei 2). „De Hcop" was onmiddel lijk bij den start voor en liep uit tot ongeveer jl.500 Meter, waarna „Amstel" inliep. Na een krachtige eindspiurt won „De Hoop" met 21/2 bootslengte De tijde.n waren resp. 7 min. 44 sec. en 7 min. 58 sec. Tweeriems ovemaad Bch. In dit nummer startten 1. „De Hoop", 2. „Do Laak", 3. „Delftsche Sport". Dit was een vrij spannende race. Eerst was Delft sche Sport" voor, „De Laak" achter, „De Hoop" in het midden. Op 1000 Meter was „Delftsche Sport" echter vooruitgeloopen en roeiden „D Hoop'.' en „De Laak" gelijk op. Met wisselende kansen roeide men de laatste helft der baan, totdat „Delftsche Sport" won in 9 min. 29 4/5 sec. Tijd „De Hoop" 9 min. 38 4/5 sec. Sciff Seniores. In dit num mer roeide „Dc Hoop" walk-over in 8 min. 44 4/5 sec. Achtriems Seniores. On der buitengewone belangstelling gingen te ongeveer vier uur ook de Oude Acht „De Maas", „Nereus" en „Laga". „De Maas" was direct voor, terwijl „Laga" en Ne reus" vrijwel Daast elkaar roeiden en later „De Maas" inhaalden. Op 1500 Meter af stand was „De Maas" achter en nam „Ne reus" de leiding Met „Nereus" aan den feipifcy spurtten alle drie ploegen krachtig en kwam „Nereus" even eerder aan, waar opj onmiddellijk „De Maas" en daarachter „Laga". Tijd van „Nereus" 6 min. 56 sec. „De Maas" 6 min. 56 2/5 sec. Deze wedstrijd was de mooiste van de twee dagen cn deed de verliezers evenveel eer aan als de winners, aldus het oordeel yan den kamprechter. Achtriems Juniores A. De laatste race ging tusschen „Nereus", „La ga" en de „Cadetten" Ook hiervoor was op het. late uur nog veel belangstelling „Laga" nam onmiddellijk de leiding en wist die te behouden. Nereus" volgde haar op den voet, terwijl de „Cadetten" eenige bootslengten achterbleven. Tijd van „La ga" 6 min. 50 3/5 sec. Bij de laatste race hield de regen op en de nablijvers konden nog even van het zon netje genieten. Spijt den regen, heerschte er den geheelen dag een recht gezellige drukte. Niemand scheen zich van het min der aangename weer iets aan te trekken. De regeling was, zooals altijd, goed ge troffen en er heerschte een voorbeeldige orde, waarvoor de Ccmm. v. Politie, van Al phen, die met Inspecteur en 'n agent deo geheelen dag aanwezig was, zoo noodig, zorg droeg en bovendien gaarne iedereen met raad en daad bijstond. Zeilen. De schitterend geslaagde jubileum-wed strijden van den Zeil- en ItoeivereenigiDg „Hollandia" werden Zondag besloten met een zeilwedstrijd op de Braassemermeer. Het weer was voor deze wedstrijden bijzon der gunstig. Er woei een frissche koelte uit het Noord-Oosten die de zeilen deed zwellen en vooral voor de moedige stuurlie den het varen tot een lust maakte en aan de toeschouwers een bijzonder genot ver schafte. Er is dan ook buitengewoon goed gezeild. Wij mogen niet nalaten om in het bijzonder gewag te maken van het keurige starten van de elf vaartuigjes van de Re- genboogklasse. toch reeds een nummer, dat bijzonder in den smaak valt. Er had, wat bijna nooit gebeurt, ditmaal geen enkel ongeval plaats, waartoe onge twijfeld ook heeft medegewerkt de uitste kende regeling, door het bestuur, tevens wedstrijd-comité, genomen, dat weder voor alles in de kleinste bijzonderheden had gezorgd. De deelneming was niet zoo groot als een jaar te voren, maar als een bewijs, dat deze tak van watersport nog steeds vooruit gaat, kan worden aangevoerd, dat er weder eenige nieuwgebouwde vaartuigen aan de wedstrijden hebben deelgenomen. Als tijdopnemers en starters fungeerden de hceren Hambonnct, Lucassen en Wer- nink, die zich van deze moeilijke taak op uitnemende wijze hebben gekweten. Wij laten hieronder de uitslagen in de verschillende nummers volgen: Handicap voor overdekte kiel- en midden- zwaardjachten,' klasse B. Aantal deelne mers: één, n.l. Iris, van den heer R. van der Werf, te Amsterdam, die echter niet heeft gestart. Handicap, voor overdekte kiel- en mid- donzwaardjachten, klasse C. Aantal deel nemers drie, n.l., Marie, van den heer M. Dirkzwager H.zn.; Wilhelmina, van J. H. M. Lefébrure, te Amsterdam; en Kaagster, van W. van Rossum du Chattel te Leiden. lste prijs: Wilhelmina, stuurman de eig. Tijd 1 uur 27 min. 37 sec. Ber. tijd 1 uur 19 min. 32 sec. 2de prijs: Kaagster, stuur man de eig. Tijd 1 uur 29 min 6 sec. Ber. tijd 1 uur, 20 min. 11 sec. Handicap voor overdekte kiel- en rnid- denzwaardjachten, klasse D. Aantal deel nemers: vijf. Ie prijs: Scyth, van K. Sta- verman, te Delft. Stuurman K. J. Staver- man Jr. Tijd 1 uur 25 min. 24 sec. Ber. tijd 1 uur 16 min. 23 sec. 2e prijs: Meeuw, van H. J. Hoppe, te Amsterdam; stuurman de ieg. Tijd 1 uur, 30 mm. 6 sec. Ber. tijd 1 uur 21 min. 5 sec. 30 M. 2 open klasse. Aantal f'ealr.e- mers één, nl. Corry, van Adr. Tans, te Rotterdam, stuurman de eig., aan wien ce verguld-zilv. medaille der Vereen, werd toe gekend. Tijd 1 u., 32 min., 56 sec. 75 M. 2 kruiserklasse. Aantal deel nemers twee. lste prijs: Woelwater, van J. Brouwer, te Zaandam, stuurman de eig. Tijd. 1 u., 18 min., 40 sec. Tijd van Sally I, van M. de Wit, te Zaandam, stuurman de eig., 1 u„ 19 min., 16 sec. 45 M. 2 kruiserklasse. Aantal deel nemers zeven, lste prijs: Loes, van P. Mo lenaar te Zaandam, stuurman M. de Wit. 2de prijs: Eenati II, van^ B. Fininga, te Beverwijk, stuurman de eigenaar. Tijd: 1 u 15 min., 38 sec. 3de prijs: Stokvisph, van C. D. Schuddeboom, stuurman de eigenaar. Tijd 1 u., 17 min. Tegen den stuurman van Loes werd een protest ingediend, wegens het uitwerpen van ballast, wat ditmaal niet bepaald in het re glement verboden was. Het protest za! on derzocht worden door de technische com missie. Regenboogklasse. Aantal deelnemers elf. lsto prijs: Holland, van M. de Wit, te Zaandam, stuurman was J. R. Carp, te Am sterdam. Tijd 1 u., 24 min., 55 sec. 2de prijs: De Leede, van L. Doedes, stuurman da' eig Tijd 1 u. 26 min. 4 sec. 3de prijs: Regenboog, van W. Jochems. Den Haag, stuurman de eig. Tijd 1 u., 26 m!n23 sec. Vrijbuiterssklasse. Aantal deelnemers drie. lste prijs: Vrgbuiter, van liet syn dicaat „Vrijbuiter", stuurman P. Bon Cz. Tijd 44 min., 49 sec. 2de prijs: Piet-er Hasselaar, van W. Beekhuis, te Loosdrecht, stuurman de eigenaar. Tijd 47 min., 10 seconden. Ronde- en Platbodemjachten met zijzwaar den en zonder vaste roef of vast dek. Tjotters klasse 0. F., 0. E. en O. D. Aantal deelnemers: vier. lste prjjs: kl. O. F., Hilda, van N. H. van Schelven, te Gouda, stuurman de eig. in 53 min. 11 sec. lste prijs kl. 0. E. Kromwal, van A. J. Jor daans en P. Veldhuizen, te Rotterdam, stuurman Veldhuizen, in 1 u., 45 min. 21 sec. lste prijs klasse 0. D.: Mobilisatie van F. A. Lehmann, stuurvrouw mej. H. S'.roevo, in 1 u., 44 m., 32 sec. Ftheldejollen. Aantal deelnemers vier. lste prijs: Wildzang, van J. J. A. Hin, to Overveen, stuurman de eigenaar. Tijd 47 min., 37 sec. 2(le prijs: Skiddoe, van C. Huysken, te Hilversum, stuurman de' eig. Tijd 48 min., 5 sec. 12-voets jollen. Aantal deelnemers vijf. lste prijs: Snapje, eig. A. J. H. van Dokkuni, te Haarlem. Stuurman de eigenaar. Tijd 58 min. 20 sec. 2de prijs: Loodsje, van II. J. Pluygers, te Warmond, stuurman de eig. Tijd. 58 min., 47 sec. 3de prijs: Beatrys III, van T. F. Hin, te Overveen, stuur man Jan J. Hin. Tijd 1 u., 0 min. 27 sec. De wedstrijden waren reeds vroeg ge ëindigd, dans zij den stevigen bries, die op het meer stond. In de Hollandia-boot werdeil de prijzen uitgereikt. De voorzitter, jhr. mi*, v. Doorn, hield daarbij een korte toespraak, waarin hg met voldoening constateerde, dat cfeze jubileumwedstrijd zoo uitnemend geslaagd was en er zijn blijdschap over uitsprak, dat er weder eenige nieuwe vaartuigen bg waren gekomen. Dok verheugde het bestuar er zich in, dat in verband met het 40- jarig bestaan der Vereeniging, eenige mooie prijzen waren geschonken, waaronder een zilveren eikenkrans van het Ned. Comité voor Handicapwedstrijden en een gouden medaille, uitgeloofd door de stoombootmaat schappij „De Volharding" te Leiden, welke laatste reeds heden in het nummer Schelde- jollen door Wildzang werd gewonnen. De overige aangeboden prijzen zullen het vol gende jaar worden verzeild. Hierna werden da prijzen door den heer P. L. Lucassen uitgereikt, dia er de bijzon dere aandacht op vestigde, dat de eenige dame, die gestuurd had, ean eerste prijs had gewonnen, nl. mej. Stroeve, aan wie hij onder applaus den prijs uitreikte. WATERPOLO. De L. Z. C te Utrecht. Op den jaarlijkschen Utrechtschen Polo- dag is de L. Z. C. met één en niet, zooals in haar voornemen lag met twee zevental len opgekomen. Door ziekte en verhinde ring kon het tweede zevental niet uitkomen Er werd met veel animo gespeeld en suc ces is niet uitgebleven Vooral de achter hoede van de nieuwe opstelling was zeer safe. Respectievelijk werd van Y 3, en A. Z. P. C. 2 (Amersfoort.) gewronnen met 61 en 2—0, zoodat de L. Z. C. 30 Juli a. s. in de finale uitkomt tegen U. Z. C. 3. Morgenavond te acht uur speelt L. Z. O. 2 tegen H. Z. P. Z. 2 (Haag) in de Zweminrichting aan den Hooge Rijndijk. VOETBAL. Uitslagen. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Kamp van Nederland: Blauw-Wit— Go Ahead 1—1Bo Quick— N. A. C. O—l. Om den Lugdunumbeker. Leiden Leidsoh XIFeyenooird 2—4. Vriendschappelijk. Rotterdam: SpartaQuiok >1—4. Van Overal. Het belangrijkste voor Leiden was gis tingen zeker wel de wedstrijd van het Leódsdli N. V. B. XI tegen heft Rottexdam- sohe Eeyonoord, om den Lu-gdiuniumbeker. Gelijk men uit oais verslag zal zien is de belangstelling enorm geweest. Of de kamp geheel aan de verwachtin gen heeft beantwoord meeneai wij te moe ten betwijfelen. Het. Leidtsch Elftal speelde maar matig e.n was steeds in de minder heid. Het ontbreken van den A. S. C.- baak, Jos-son, die waterpolo boven voetbal verkoos, was daaraan zeker niet vreemd. Feyenoord won zonder veel moeite merb 42. Om het landkampioenschap verloor Be Quick tegen alle verwachtingen met den oneven goal N. A. O. stoorde zich niet aan tradities en nam de punten mee naar Breda, ondanks hot feilt dat zij drie inval lers telde. Verdiend was het echter niet. Do Noordelijken waren steeds in do meer derheid, maar Bulder c.s. wasten bet vij andelijk net niet. to vinden, terwijl Ram- bonnet n.a rust eenmaal moest visschem. De kansen op het kampioenschap zijn voor Be Quiok aanzienlijk gedoaild. In Amsterdam deelden Blauw-Wit en Go Ahead hoel zusterlijk de punten. Bij zonder fraai was loet. spel bier over hot al gemeen niet. Go Ahead nam na rust. de leiding, maar Van Dier men maakte spoe dig gelijk, mot welken stand, 11, het einde kwam. Een kleine Go A he ad-zeg o was misschien juister geweest. Do stand is nu doelp. gesp. gew, gel. verl. vt p. Bla/uw-Wit 3 2 1 4—2 5 Go Aihead 5 13 1 7—7 5 Be Quick 5 1 2 2 55 4 N. A. C. 5 2 3 7—9 4 Leidsch XIFeyenoord 24. In geen tijden bobben wij hier te Leidon zoo- voel belangstelling voor een voetbalwedstrijd gezien als gisteravond voor den kamp om den Luigdunum-bckor. Reeds ver voor lijd was het in de stad merkbaar, dat er iots bijzonders op bandon was, on-tegen zes uur was het een waro uiltoolrt. Onophoudelijk golfden do menschen- massa's langs het Noordeinde en den Haagwog in de richting van den Bosoh.hu izerpol der om zich tenslotte te wringen in den nauwen trech ter, dio toegang geeft lot het L. F. C.-teirein. 't Was er ongelooflijk vol. Ei- was bijna geen doorkomen aan. Heel, heel langzaam ging men daar voetje voor voetje vooruit, en wie er ten laatste in geslaagd was de controle te passee- ren, moest eerst noodgedwongen een oogenblik rusten om weer wat op adem te komen. Wij schatten, dat het publiek ongeveer een drie duizend personen beliep. Voor de bondskas ze ker een onverwacht buitenkansje! Ongetwijfeld heeft het weer aan deze groote belangstelling niet weinig meegewerkt. Do regen van Zaterdag had do drukkende warmte ver dreven en natuur en mensoh verfrissching ge bracht. 't Was thans ook een ongekend iets in dezen lijd uitstekend voetbalweer. Te dien opzichte had de elftalcommissie dus niet to klagen. Jammer voor baar was hot ech ter, dat zij tenslotte nog wijziging in do Leidsehe ploeg had moeten brengen wegens afschrijving van do A. S. G.'ers Josson en do Jong. Als in vallers voor hen werden aangewezen De Vos (L, F. G en Leuoring (Lugdunum). 't Was de meest voor do hand liggende oplossing, doch ecji feit is het, dat de ploeg er danig door werd verzwakt, vooral wat onze verdediging aangaat. En daar kwam het ditmaal hoofdzakelijk op aan, want do Rotterdammers, dio eveneens met i enkele invallers speelden, zijn gedurende hot overgroolsle derf van den kamp in den aanval geweest. Onze sladgcnoolen hebben wel hard gewerkt, -maar ontactisch, terwijl zij eveneens, op een enkele uitzondering na, in snelheid, zui ver plaatsen en balbehandeling stuk voor stuk voor de gasten moesten onderdoen. De zege dor Rotterdammers is dan ook vol komen verdiend, had misschien nog wel iels grooler mogen zijn. Te kwart voor zeven ongeveer stelden de ploegen zich als volgt op: Leidsch N. V B.-XI. Van der Berg Wamsteker De Vos Van Schooien Roem Kruit Leuering Janssen De Ruyter Nap SteplianuK O WeberSr. Web er Jr. Fornvenooy Pijl Prause Van der Vel do Koninga Visser Noteboom Bul Moerman F cyeDOoid. Met don wind en de laagstaande zon achter, trapt Feyenoord af cn bijna onmiddellijk zitten de Rotterdammers in de buurt van bet Loidseho doel. Aanvankelijk echter zonder gevaarlijk le worden. Wel worden «uiige lage schoten inge zonden, doch Van der Berg heelt daarmede weinig moeite. In onze verdediging werkt Wam steker keurig. Herhaaldelijk grijpt hij op het juiste moment in. Dc rest speelt zenuwachtig, denkt niet aan plaatsen cn mist alle verband. Ook in do voorhoede brengt men er weinig van terecht. Men begrijpt elkaar niet, en de enkele persoonlijke aanvallen leveren voor dc vijan delijke achterhoede niet veel moeite op. Vrij ge makkelijk weet de rood-witte halflinio bet spel op de Leidsehe helft te houden, waar vooral Formenooy en Pijl opvallen door hun prachtige tactiek. Er zit samenhang in deze linie, en tel kens weer worden de Leidsehe blauw-witten gepasseerd, zonder dat het blijkbaar den tegen standers veel moeite kost. Toch blijft succes voorloopig nog uit. Wel schiet Pijl eenige malen van dichtbij, doch hij zoekt hel doel öteeds te hoog Bovendien is Van der Berg safe. Eenige kogels van Formenooy en Weber weet hij keurig te stoppen. Ook Warns is in prachtvorra, en voor den Rottendamsohen linkervleugel bijna niet lo passeeren, temeer niet waar zijn combi- nceren mot Van Sohooten heel goed is. Onze voorhoede richt weinig uit. De Ruyter en Stephanus zijn het meest actief, maar krijgen geen steun. Nap is geen. moment op zijn plaats. Bij een anelle aanval van Feyenoord kopt For menooy uit een voorzet van Pijl den bal langs Van der Berg, doch dit doelpunt wordt wegens off-sido niet toegekend. Aan de andere zijde heeft plotseling Janssen een helder oogenblik als hij het leer goed krijgt aangegeven. Snel brengt hij op en zendt dan een harden schuiver in, die echter door Moer man wordt gevangen. Formenooy krijgt den hal toegespeeld, passeert een tegenstander en geeft dan door naar Pijl. Even een dribbel, dan een schot, en Feyenoord heeft de leiding! 01. Er is dan ruim 20 minuten gespeeld. Do vreugde is kort van duur. Nog geen 2 mi nuten later plaatst De Vos naar Stephanus, d:ie ineens doorgeeft naar Nap. Een voorzot volgt. Noteboom kopt weg, maar via eenige spelers komt de bal bij Janssen, .die onhoudbaar langs Moorman schiet. De stand is gelijk! 11. Maar 't blijft niet lang zoo. Even vlug als de gelijkmaker kwam, neemt Feyenoord weer de led-ding. Konings dringt op. Weber Sr. krijgt in ongodekto positie het leer. Zuiver zet hij voor doel, waar Pijl op zijn plaats is, opvangt, De Vos passeert, en nummer twee in de touwen jaagt. 12. Een oogenblik schijnt het of onze siad- genooten nu iets actiever zullen worden. De rechtervleugel doet. eenige goede aanvallen, die echter op niets uitloopen. In onze middenlinic is alleen Van Schooien in het aanvallend werk voldoende, on zoodoende slaagt men er niet in het spel te verplaatsen. Feyenoord is voortdu rend gevaarlijk, on kort voor rust weet Pijl zelfs na eenig geknoei van onze verdediging, ten derden male le scoren. 13. Dit doelpunt had Van der Berg o.i. kunnen voorkomen. Nog mist Nap aan den anderen kant een kans als De Ruyter mooi voorzet, en schiet de laatste onmiddellijk daarop juist naa-st, 011 dan is het rusten. Na do hervatting gaat het spel een tijdlang gelijk op, alleen met dit verschil, dat de rood- witlen steeds voel gevaarlijker zijn dan onze etadgenooten. Stephamus forceert een tweetal corners, waarvan de eerste wordt weggewerkt, terwijl dc tweede door Janssen wordt gemist. In den Feyenoord-aanval wordt beter gescho ten, maar het helpt niet. Van der Berg is onge naakbaar en geeft zijn tegenstanders geen glimp van kans, daarbij krachtig gesteund door het duo WarnsVan Sohooten. Eenigszins onverwachts komt dan een Leidsch doelpunt. Leuering rent langs de lijn, en geeft als hij aangevallen wordt den bal aan Janssen, die op zijn beurt naar De Ruyter plaatst. Bul loopt toe, maar mist, en De Ruyter is or als de kippen bij om het leer in de Rotterdamsche touwen te doen verdwijnen! 23. Er komt leven in bedde ploegen, als gevolg van den onzékeren stand. 18 minuten zijn er nog maar gespeeld. Er kon dus nog veel gebeu ren. Van weerskanten wordt men zeer actief. Do rood-witten geven zich nu ook geheel. Een oogen blik wordt ons doel heftig bestookt. Warns rodl vanaf do doellijn als Feyenoord al juicht. Dan brengt het fluitje voor off-side opluchting. Doch de activiteit in do geledorcn der L. V. B.'ers is van korten duur. De snelle Rotterdam mers komen steeds terug, en hoe Van der Borg zich ook weert, tenslotte moet hij zwichten als Formenooy -den hal van Pijl aangegeven krijgt, handig om Roem heen draait, en hoog in het net kogelt. 24. Dc rest is zeer weinig interessant. Feyenoord beeft het spel in handen en zwermt steeds voor het Leidsehe doel. Enkele solo-aanvallen van De Ruyter brengen geen opluchting. Maar doel punten blijven echter uit, en zoo komt dus het einde met een zege der Rotterdammers. Feye noord heeft den beker verdiend. Wat de Leidsehe spelers betreft, kunnen wij zeggen, dat de ploeg als geheel niet aan de verwachtingen heeft voldaan, 't Verband is steeds zoek gebleven. Ook individueel presteer den verschillende spelers niet heel veel. Uitste kend waren Wamsteker, Van der Berg, Van Sohooten cn De Ruyter. De Vos verdedigde vrij goed, doch plaatste zeer slecht. Bovendien be grepen hij en Kruit elkaar geen oogenblik. Ook Kruit schoot in hot aanvallend werk te kort. Midbalf Roem had zeer zeker moeilijk werk, maar toch is hij ons dezen koer tegengevallen. Er ging geen stuwkracht van h(U) „u anders, on herhaaldelijk trapie bij wóp1 In <1« voorhoodo deed na Do Rurt«r T - nus af en toe goed werk. Hij IreuA, dikwqla weer (e lang. Ontkennen mol evenwel niet, dal hij van zijn buuIm{t0 S1 roer weinig steun ondervond. Dcao i p heeft hard geiwoegd, maar daarmede alles gezogd. De rechtervleugel mislo do'^i lingsvermogen, en loonde behoorlijk oirtj!,0"' den pootigen Feyenoord linkeback, Over Feyenoord kunnen wij koil zijn 7 lick bijzonder in le spannen waren de willen ten eenc male de meerderen Ktadgeootem. Uitblinkers waren Pij) inenooy. De leiding van den wedstrijd was ruig, doendo Internationale wedstrijden. Te Kopenhagen verloos- Denemarken rtii met 03 van Tsjeoho-Slowakije. Hel was de stand 2—0 voor de Tsjechen, Te Christiania speelde Noorwegen teo Frankrijk. De Noren specMen prachtig, t,; den met. half-time een 20 voorepirm.. wonnen tenslotte met 70. De ontmoeting te Woenen tusrehen Oost. rijk en Zwitserland citadngde, vol gem Oi t." in een 71 zege der Oostenrijkers, LAWN-TENNIS. Interacademiale tenniswedstrijden. De uitslagen van Zaterdag luidst): R. Nauta, Delft, slaat Ladenius, Amsli dam. 61. 62. G. Oudemans, Delft, da W. G. Brouwers, Amsterdam, 6—0, tf- S. Nauta, Delft, slaat W. Tieleman, ijtra- 63, 6—0. G. Oudemans, Delft, slaat Mesman, Wageningen, 61, 6—3. Pent en Knappert, Delft slaan Ottenhof en Rai Wageningen. Penninlc en Knappert, De! slaan W. F. Roëll en H. H. Roel, litre, 46, 62, 64. A. Kuyper, Amaterdl slaat J. W. Bartelds, Delft, 6—1, 7- Jhr. Feith, Leiden, slaat Ladenius, Arnst dag. 60, 61. I. P. Timmer, Utre< slaat M. van Heel, Leideu, 6—2, 8- Pennink en Knappert, Delft, slaan Öe Vri cn Jansma, Amsterdam, 60, 6—0. J. Timmer, Utrecht, slaat W. G. Brouwaï Amsterdam, 6—2, 61. W. F. Roëll H. Roëll, Utrecht, slaan De Vries en Do belmans, Amsterdam, 62, 60- Jtta en Raaff, Wageningen, slaan De Vries Dobbelmans, Amsterdam, 75, 6—2. leman, Utrecht, slaat Temminck, Wageni gen, 64, 26, 60. W. Daniels, W geningen, slaat A. Blom, Utrecht, 0- 64. L. Roëll en J. L. Kalff, Utrecht, sla Snaep en Jhr. Roëll, Wageningen, 8- 64. Jansma en Scholvinck, Amslerdi slaan Snaep en Jhr. Roëll, Wagenings 6S. 61. A. Kuyper, Amsterdam, sla A. Blom, Utrecht, 6—3, 61. Jhr. Feit Leiden, slaat Temminck, Wageningen, 6- 61. Timmer, Utrecht, slaat Mesman, K geningen, 61, 6—3. Van de 50 pa'trjen zijn er 32 gespeel Delft won er 7 en verloor er 2; Leidi 7 en 3: Amsterdam 6 en 9; Utreoht 9 e» Wageningen 4 en 72. De uitslag van Zondag luidt: G. Oudemans, Delft, slaat M. van Ha Leiden, 63, 61. G. Oudemans, M slaat J. P. Timmer, Utrecht, 46, 6— 64. Pel en Locker de Bruyne, Leidt slaan Van Rhede van der Kent en Hulsbo Poll, Delft, 3—6, 6—5, 6—4. Van Rha van der Kent en Hulshoff Poll, Delft, slat A. Jansma en Scholvinck, Amsterdam, 8 75. J. A. M. Temminck, Wageningen, sla R. Nauta, Delft, 6—4, 8—6. J. W. Berleld Delft, slaat W. Daniels, Wageningen, 6 63 Van Rhede van der Kent en Hulsto Poll, Delft, slaan -Tbr. Roëll en Snaep, IV geningen, 6—1, 6—2. Pel en Locker i Pruyne, Leiden, slaan Snaep en .Jhr. Roël Wageningen, 6—0, 6—1. Scholtan, Deidei slaat A. Blom, Utrecht, 6—0, 6—1. Jt Feith, Leiden, slaat M. „Tieleman, Utrect >210, 06, 16. Ladenius, Amsterdai slaat M. Tieleman, Utrecht, 6—3, 6- Nauta. Delft, slaat Jhr. Feith, Leiden, 9^ 60. J. W. Bartelds, Delft, slaat A. Bfon Utrecht, 60, 62. Scholten, Leiden, sla A. Kuyper, Amsterdam, 6—0, 6i. 0ral van Bylandt en Wilde, Leiden, slaan D Vries en Dobbelmans, Amsterdam, 6- 6—3, P. K. Pel en Locker de Brnyi Letden, slaan A. Jansma en Scholvinck, Ana sterdam, 63, 62. Van Rhede van dal Kent en Hulshoff Poll, Delft, s'ann L Rog en J. L. Kalff, Utrecht, 6—8, 6—2, ê- Peffnink en Knappert, Delft-, slaan Gra van Pylandt en Wilde, Leiden, 6—3, 6-1 Van de 50 partijen zijn er 16 gewonnc door Delft, 14 door Leiden, 9 door Utrecht 7 door Amsterdam, 4 door Wageninga De,ft wint derhalve den wisseïbeker voo do derde maal achtereen, in 1199, in 193 en in 1922. Aan de zeven spelers van Leiden word een herinneringsmedaille uitgereikt. De Senaat van het Amsterdamse!) Sta dentencorps vereenigde alle' medespelers aa een diner in het „Casino". CRICKET. Uitslagen. Ie klasseR. W.—H. D. V. S. R. W. met innings en 36 runs. H. C. 0.—V. 0. H. C. 0. wint met 4 wioketo. V. V. .V.Haal lent. Haarlem wpnt met 116 runs 2e klasse: A. C. O.—R. W. II. A. C. O wint mat innings en 42 runs. AlbionVl< muizen. Vleermuizen wint met 6 wickri* H. C. C. II—V. R. A. II. H. 0. C. IJ *;af met 99 runs. 2e klasse OostP. W.Hilversum. P- 1 wint met 48 runs. 3o klasse 'AjaxPlhocnix. Ajax winl 31 innings en 81 runs. V .0. C. IIH. 1 S. II. V. O. C. II wint met innigs cn runs. Overzicht. Er zijn gisteren nogal aardüg V<?^u) singen voSor.g«komen, en al gn-f het in mige gevallen de voorspelde urtrfag> oor manier waarop dit verkregen werd, was zeker een verrassing. -og Dat R. W. van H. D. V. S. zou voor de band, maar dat deze overwip

Leidsch Dagblad | 1922 | | pagina 6