CORRESPONDENTIE. Dat. daclit ik wel, dafc jullie vee! pret zoudt hebben in dit werkje velen schrij ven er dan ook bij, dat zij zóó hebben moe ten lachen en dat Vader of Moeder er hartelijk om meelachten. Ik kan duidelijk zien, dat velen erg hun best hebben ge daan, hoe moeilijk het ook viel. Maar het moet mij toch eens eventjes van het hart, dat. ik er sommigen sterk van verdenk, dat ze het versje met de rechterhand heb ben overgeschreven en dan maar wat min der netjes. Heusch, ik kan best onderschei den, of iemand van nature linksch is en het daardoor gemakkelijker gaat. Trou wens er zijn eenigen bij, die zoo eerlijk zijn om het er bij te schrijven, dat zij linksch zijn en dat zij het daardoor-beter konden dan iemand, die het nooit met de linker hand deed. En wat een aardige versjes kreeg ik te lezen, vroolijke en ernstige, van allo soor ten. Ik ben de kinderen, die het vers twee maal uitschreven, zoowel met de rechter- als met de linkerhand, om het mij gemak kelijker te maken heel dankbaar, want het was dikwijls een heele toer voor mij om het te ontcijferen. Maar voor ik nu op allerlei brieven af zonderlijk ga antwoorden, zal ik eerst nog eens duidelijk weer uitleggen, hoe het met deze raadsels moet gaan. Jullie weten, ik ben de Paaschvaoantie weer in Klooster- zande in Zeeland, en 2en Paaschdag kun nen de brieven niet verzonden worden, dus jullie hebt den tijd er voor tot Dinsdag 18 April vóór 12 uur en dan slaan we Don derdag EO April over en vinden jullie 27 April het antwoord op de brieven en weer nieuwe raadsels. Degenen, die een prijs hebben en dien niet zelf kunnen gaan balen, mogen dat wel door een familielid of kennis laten doen, dat is wel meer gebeurd, mite er maar duidelijk en beleefd wordt uitgelegd waarom de gelukkige niet zelf komt. Weer vier gelukkige hartjes, en zooals altijd vele teleurgestelde, ik kan er niets aandoenal mocht ik 40 in plaats van 4 boeken verloten, dan zou ik er immers nog moeten teleurstellen. In Mei komen er al weer prijsraadsels, 'dus dan daar maar weer op hopen. Fr. van Wijk, uit Hazerswoude, heb je 'dat aardige vers zelf gemaakt? En nu pas? Toe, meld mij dat eens. Ik vond het vers /zoo aardig, dat ik je daarom graag ver geef dat je den brief niet voldoende fran keerde en mij dus strafpórt liet betalen. Betje Broeksema, zoo leelijk schrijf jij volstrekt niet hoor, of doe je extra je best yoor den wekelijkschen brief aan mij? Marietje van der Meer, ben jij uit Den Haag naar Leiden gaan wonen. Ik begrijp best, dat je het een groot verschil vond; maar in Leiden is het todh ook heel pret tig, niet waar? Geertje Hoff, je had mij gerust je brief je zelf mogen brengen, maar het is waar wat je Moeder zeide, dat als alle raad- -selkinderen.Neen dat zou te veel zijn geweest. Marie L an cel, je vele hanepooten waren toch nog best leesbaar. Lottie den Blaauwen, dat was nu eens leuk hoor, het versje nog zelf bedacht ook. Annie Stouten, nu heb ik je anecdote wel ontvangen en zal die eens plaatsen. Wim Nieuwland, was dit werkje te moei lijk voor Harmen? Nu een ander maal doet hij weer mee. Klazina Parlevliet, ik zal je versje, dat eigenlijk een raadsel is, bewaren en eens gebruiken. Rika van Veen, de raadseltante is voor de raadsels, anecdotes en de cor respondentie maar niet voor de verhaal tjes. Corrie de Groot dat is nog een heel werk voor je geweest, dat heele gedicht uit te schrijven en die grootc letters lijken mij juist heel moeilijk, maar ik heb het nooit geprobeerd hoor. Lena en Nellie van Leeuwen, dat is flink, dat jullie alle loten zoo spoedig hadden verkocht. En wat is die kleine zus weer bedorven. Tonnie Houpt, al wist ik eerst niet dat je een jongen was, ik noemde je toch geen Fannie, dat was een vergissing. Pientje 'Roraeyn het is Jammer dat die brief met van alles en nog wat er in, is weggeraakt. Het treft dat deze brief goed overkwam, anders had je nu niet tot de gelukkigen kunnen behooren. Neeltje en Mie, het is maar goed, dat je den brief toch stuurde, zóó leelijk was het werkelijk niet. Marietje Seydell en nog vele anderen er bij, ik beloof heb dat ik weer zal waarschu wen als ik weer in Leiden loom logee-ren, maar zóó gauw gebeurt dat nu niet weer. Maartje Los, je mag alle kantjes van je postpapier beschrijven, ook best onder do raadsels, als je weer veel hebt te vertellen. Truus Kwestroo, ik begrijp dat je dien Zondag moeilijk uit kon gaan om naar mij toe te komen. Bob Holtz, wij zullen ook nog wel eens samen kennis maken, dat denk ik zeker. Albert Brinks, een heel aardig vers is dat en hoe grappig dat jij, die linkseh bent, wel heel netjes, maar zoo heel anders dan, schrijft als met je rechterhand. Liza Schre- gel zoo, wat had ik in lang niets van je gehoord. Je raadsel zal ik bewaren. Ieder, die wil, mag anecdotes en raadsels aan mij sturen. Betsy en Harry hebben jullie samen dat gedicht op mij gemaakt? Ik ben er allesbehalve boos om, want het is heel aardig bedacht. Coba Hoope, ze waren thuis zeker wel tevreden met je rapport. Is het kleedje voor je Moeder mooi gewor den? Marie van Dijk, om veel zal het je zeker erg spijten van deze school weg te gaan je schreef er altijd zóó opgewekt over. Ik hoop dat je het op die andere school ook prettig zult hebben. Vincent van Ulden, al je inzendingen in dank ontvan gen, ze worden later zeker geplaatst. De nieuwelingen ook weer welkom. Coba Labordus, zeker mag jij ook meedoen. Koosje Schuit, ik had de vorige week nog aan jou willen schrijven, dat als ik dat patientje in de Vreewijkstraat had be zocht, ik ook even bij jou zou zijn gekomen maar ik ben heelemaal niet in je buurt ge weest. Adriana en Christina de Wekker, jullie hebt die toepasselijke versies on onze kindercourant en correspondentie heehaar- dig gemaakt. Louis Hartkamp, je bent ook een der velen, die mij het plezier deden het versje tweemaal over te schriiven, ik kon het dan zoo gemakkelijk vergelijken. Marietje La- man, ja daar reken ik op dat je mij in je vólgen den brief over het ranport schrijft. Die bloemen die je mij bracht, zijn dagen lang mooi gebleven. En nu wensch ik allen een goede pretti ge vacantie, vroolijke Paaechdagen. Tk hoop dat een lekker lente&onnetje zonder zoo'n kousen wind er bij, ons allen spoedig komt verkwikken. Tot over 14 dagen dus. Hartelijke groeten van Mej. A. KOOPMANS v. BOEKEREN. Versjes mei de linkerhand geschreven, ont vangen van: Fr. va^ti Wijk, Betsy on Harry van Ame- Tongvn, Pauwtje Slootweg, Jan Albert Brinks, Sem.ien en Reinier en Johanna Voorbrood, Bob Holtz, Nelie Oosiveen, Lena en Herman van Welzen, Annde en Corrie Snel, Ella Brugman-s, Gerrie, Slootweg, Truus Kwestroo, Maartje Los, Betsy Lambreöhts, Marietje Seydell, Jo de Groo1, Marie de Groot, Neeltje Plug, Alie Bar- hoovn,Bertha de Groot, Pientje Romeyn, Annie KeliWiaens, Paula Kellenaers, Christina van Rooyven. Piet van Rooyen, Ina en Tonnie Houpt, Isa ran der Hoeve, Nellie en Lena van Leeu- wen.lfceertjc Hoogendoorn, Greta Weyers, Vin cent van Ulden, Corrie de Groot, Jannetje en Krijn Overd-uyn, Bop Hoogendoorn, Marie van Dj'fk, Rika van Veen, Klazina Parlevliet, Annie Z'|,rkzee L. Teljeur, W-im Nieuwland, Annio Scouten, Annie Tendeloo, Lottie den Blaauwen, tBalootje de Jong, Elize Sdbregel, Marie Lancel, Meertje Hóff Marietje van der Meer, Rika den /Older, Coba Hoope, Lena Dirksc, Betje Broek- j soma. Klaas Horsman, Sióbo de Roos, Betsy Wezelenburg, Christina en Adriana de Wek ker, Jac.oha Breukemeyer, Frida Hermanides, Marie Laman, N. Teljeur, Louis Hartkamp, Jan Hartang, Leo Prov Kluit, Tine Huge. RAADSELS. Voor Allen. Oiu uit te kiezen. I. Ingezonden door Henk en Jootje Vlasveld. Wanneer zijn 'dè kleine viisdhjes niet ie' versmaden Ingezonden doocr Lennie Spaargaren. WeOlk werkwoord, dat doet denken aan heet; zijn en aan ko<ud maken, wordt een wapen schild, als je een o plaatst tuaschen de 4e er 5e letter. III. Ingezoudien door Marie van Dijk. Waarom drtfeg Prins Maurits een baard IV. Ingezonden door J. Plan je. Mijn geheel bestaat uit 14 letters en 13 eer gewichtige avond. 6, 7, 9 is iets waan: men visóh mee vangt 3, 4. 2, 8 is een deel van een huis. 5, 10, 13 is een jongensnaam. 11, 6, 10, 9 om bloemen in te zetten. 8, 12, 1, 14 een kleur. V. Ingezonden door Adriaan Nijkamp. Een woord' van 20 letters is een liefhebberij voor kinderen en volwassenen. 5, 2, 12, 7 heeft bijna eik mensch. 13, 14, 9, 15 is lekker maar duur. 3, 4. 11. 8, 20 een smalle straat. 9, 14, 15 een jong dier. 10, 18, 19 zit aan een viscHi. 1, 2, 2, 9, 12, 16, 18, 5, ÏB, 2o, 16, 12 is iemand, waarover den laatsten tij'd veel werd gesproken. 1 VI. Ingezonden door Annie Stouten. Wat is de middelste letter van het a, b, c VII. Ingezonden door Nelie Oostveen. Ik ben oen woord' van 9 letters en 2 letter grepen. Mijn le deel wordt beloopen, mijn 2e deel wordt beloopeD, mijn geheel wordt beloopen VIII. Ingezonden door Piet van Rooyen. De beginletters noennen een beroemd Ne- derflJandsch veldheer. 1. Een 6tad in Itadië. 2. Een groot land in Europa. 3. Een land in Noord-Afrika. 4. Een stad in Ierland. 5. Een vuurspuwende berg. 6. Groot© rivier in Nederland1. .7. Mooi land in Zuid-Europa. 8. Hoofdstad van een land in N.-Europa. 9. Groot© handelsstad in Duitechland 10. Een koninkrijk in Europa. 11. Een rivier in N.-Afrika. 12. Stad in Saksen. 18. Groot© stad in Z.-Eurc-pa. 14. Rivier in Azië. 15. Stad in Afrika. PRITZEN. Voor gTooteren. Deze zijn toegekend aan: CATOOTJE DE JONG; PIENTJE ROMEYN. Voor kleineren. Deze zijn toegekend aan: GERRIE SLOOTWEG; SIEBE DE ROOS. (De prijzen kunnen aan ons Bureau worden afgehaald Zaterdag a.s. des voormiddags tus- schen halfnegen en halféón).

Leidsch Dagblad | 1922 | | pagina 20