thuis ritten, ze moesten ook eens wat fris- sche luoht happen. Nu, die wandelingen waren óók wel gezellig, je kon weer alvast fijne plannetjes maken voor dg rest van den dag. De nichtjes liepen dan stevig gearmd en smoesden geheimzinnig samen, zoodat Moeder wel merken kon, dat er iets heel bijzonders aan 't handje was. En op een morgen werd Moeder dan dok op eens in vertrouwen genomen. Ze hoorde ctvar van een alleraardigst plannetje, de meisjes vertelden er opgewonden van met schitterende oogen en spiegelden alles zoo eenvoudig en gezellig voor, dat Moeder dadelijk gewonnen was en beloofde mee te zullen helpen. Ze zou in haar rommel- doos naar wat mooie lapjes zoeken, ze gaf toestemming om de speelkamer juist zoo in te richten als de kinderen zelf wild'en en beloofde op 2den Kerstdag voor limo nade en koekjes te zorgen. De meisjes waren natuurlijk erg geluk kig, dat het plannetje goedgekeurd werd en nu moest Moeder beloven het aan nie mand verder te verklappen, dan zou zij eens zien. hoe aardig het werd en hoe verrast iedereen zou zijh. Niemand hoefde te helpen, ze zouden alles verder wel alleen klaarspelen. En weer waren ze den heelen (Pag druk bezig op de speelkamer, die in een soort naaiwinkel was veranderd. Er werd ijverig maat genomen, geknipt en genaaid en één voor één werden alle pop pen in de mooiste en vreemdste pakjes gestoken. Soms werd er tijdenlang geen woord gesproken, alleen wanneer weer een poppenkleed kant en klaar was. moest dat natuurlijk vertoond en bewondteud worden. Maar soms ook praatten en lachten zo druk onder 't nazien, er viel nog veel te bedisselen en in orde te brengen voor den 2den Kerstdag. O. wat hadden dia meis- kens het nog druk! Ik zal jullie het ge heim maar verklappen, je zult het wel niet oververtellen, is 't wel 7 Nu. Suus en Lottie waren van plan 3den Kerstdag om 3 uur 's middags een groot ge kostumeerd poppenfeest te geven. En niet alleen dat de noppen mooi verkleed zou den zijn, zo zouden ook allemaal iets voor dragen op een klein tooneeltje. Meer ver tel ik er voorloopig niet van, de rest zal je wel gauw hooren. Alleen mogen iullie nog weten, dat er in 't geheel twaalf poppen aan 't feest zouden meedoen, de een al mooier dan do ander. F,n alles maakten de nichtjes heefemaal zelf. -} De groote dag naderde al meer en meer en Lottie en Suus kregen het hoe langer hoe drukker. Er moesten programma's ge schreven worden en eerst diende er dus te v. orden vastgesteld, hoe de nummers van voorstelling elkaar zouden opvolgen. ,Dit kostte heel veel moeite natuurlijk, want alles moest prachtig in prdo zijn. Eindelijk was' het klaar. Suus schroef ze over en versierde ze heel netjes met kleine penteekeningetjes. Dat zog er dtis deftig en grootemenschachtlg uit I Lottie had on- dertussohen oen reusachtig aanplakbiljet get.eeke.nd. Met kleurige letters stond er on te lezen: Groot, feest op Sden Kerstdag. Gaat dat zien25 cent ontréo voor een goe^ doel Dit papier zpu op de deur van do speel kamer worden vastgeprikt, het zag er wer kelijk .indrukwekkend uit. Ock werden er eenige uitnoodigingen verstuurd, die Mosder (geschreven had. Alleen den eersten Kerstdag werden 'de drukke toebereidselen gestaakt. Gezellig, in ;den huisclijken kring, vierden zo toen het jKerstfeest. '3 Avonds straalde de boom met jzijn kleurige kaarsjes en iedereen vond er ;een paar geheimzinnige pakjes onder. Ze zongen^ allemaal samen mooie kerstliedjes en Tante vertelde een prachtig verhaal. Daarna deden ze nog wat gezellige spelletjes en gin- igen maar niet al te laat naaT bed, want er zou nog een inspannend dagje volgen. Wat hadden die meisjes het den volgen den morgen druk Eerst ruimden Ze de speel- jkamer keurig op, geen snippertje mocht er [overblijven van allen naairommel. Daarna 'werd er met behulp van Lottie's broertje Jan over de heele breedte van de kamer een touw gespannen. Twee stoflakens werden er over heen gehangen en op die manier kregen ze een prachtig fooneolgordijn. Jan was vree- felijk nieuwsgierig, maar kon toch niet ont- De Ganzen. Ja Willem, wat dbe je ook die ganzen te plagen! ik weet het heel goed, je probeert 't alle dagen door steentjes te gooien naar 't kwa kende volk, da-ar ginds op de weide van baas v. d. Stolk. 't Geduld ook van ganzen is niet zonder grenzen, al zou cSt zoo'n stouterd als Wim is wel wenschen; vandaag neemt het troepje heel onver wacht wraak, den bongel vervolgend met toornig gekwaak. Zie, WiEeio maakt beeneri! dat 's hem ook geraden als ganzen echt boos zijn, o, dan zijn het kwaden! zij ei sa en met bekken wijd opengesperd 'k geloof, dat Wim nooit nog zoo nagezet weffdl Daar komt v. d. Stolk £n de verte opdagen baoe ia' hij op Wim om rijn sbout-rijn en plagen t tooh laat hij nu gelden genade voor recht, en 't verdere is nu met één woord .Verschrikt en luid schreiend loopt Wini weer vrij henen geein gans gooit hij voortaan met kiezel of steen en, „de les heeft geholpen,'- spreekt baas v. d. Stolk en d-rijft or naar huis 't nog rumoerige volk. HERMANN A. dekken, wat er allemaal gebeuren ging. Want na hem vriendelijk bedankt te hebben voor zijn hulp, zetten de meisjes hem weer netjes de kamer uit. Zo hiolden hem zoet met de belofte, dat hij 's middags kaarten mocht verkoopen. Moeder zou hem wel inlichten over zijn taak en hem met alles helpen. Toen ging de deur op slot en konden Suus' en Lot zich ongestoord aan 't feest wijden. De tafel werd achter 't gordijn geschoven en zou als dansvloer dienen. Op de hoeken kwamen wat stoeltjes en tafeltjes uit Lot's popponhuis, zoo werdon er gezellige zitjes gevormd. Op de tafeltjes zetten ze vaasjes met bloe men en kleine schaaltjes met versnaperingen voor dc feestende poppon. Een aardig, ge bloemd zakdoekendooaje stelde het tooncel voor. Aan één kant danrvnn zat een kabou tertje van den Kerstboom met oen kaarsje in de hand, dat zou voor hot voetlicht zorgen. Maar het mooiste van do lioolo feestzaal wa ren toch zeker wel twee leuke kleine kerst boompjes, ieder met drie heuschelijke kaars jes, die echt konden branden. Do versiering van deze boompjes had nog veel moeite ge kost, want alles moest natuurlijk heel klein en fijn zijn. Daarom hadden de meisjes bonte kraaltjes geregen aan lange slingers on die om de takken gewonden. O.p 't laatst had Suus nog con pracht-idée, zc peuterde van haar bedel-armband een zilveren trompetje en een klein vingerhoedje, 't Kostte veel moeite, maar 't lukte toch en 't stond praohtig. Toen Lottie 't zag. werd zc wel een beetje jaloersch. want de boom van Suus was nu veel mooier dan de hare. Suus merkte 't wel maar zei eerst niets. Ze durfde niet meer van haar armband te halen. Moeder zou dat toch eigenlijk niet heel goed vinden, dacht zo. En om nu één van haar twee versierseltjes aan haar nichtje af'te staan, daar had ze niet veel zin in, het stond nu juist zoo leuk. Maar erg tevreden was ze toch niet over zich zelf on Lot was ook. zoo slil op eens. Even later' hing het vingerhoedje aan Lottie's, boompje cn de 'goede stemming wag gelukkig weer hersteld. Nu werden db poppen vast blaar gezet op de stoelen in do zaal, dat was ge makkelijk, want slappe poppekinderen zijn lastig te behandelen en er moest tijdens de voorstelling zoo min mogelijk oponthoud komen. Recht over ,'t t'ooneel kregen de ridder en de edelvrouw een plaatsje. Het moest ver beelden, dat het feeet ter eere van deze twee. gegeven werd en zo moesten dus goed kun-: nen zien. Het waren poppen van Lot en deze had werkelijk allo eer van haar werk. Ze zagen er keurig uit, allebei in zwart fluweel. De ridder had een groote baret op zijn lanige blonde krullen, wat hem heel zwierig stond; De edelvrouw droeg een witten sluier en had een langen sleep. Aan hun tafeltje mocht ook de Koningin zitten, dit was immers ook een voornaam iemand. Zij was de Moeder uit Suus" poppenhuis en zag er werkelijk be- toovorend uit. Een lichtgrijze sleepjapon dToe-g ze on van haar schouders golfde een hemelsblauwe Koninginnomantcl. Verder droeg zo een kanton sluier met een klein kroontje van goudpapier. Suu9 was al. even trotsch op haar Koningin nis Lottie op haar edellieden, nu, geon wonder ook (Slot volgt.) ANEKDOTES. Ingezonden door Corry en Annie Snel. De bisschop van Worcester reisde oens door Bambury.' Toen de trein aan het sta tion stopte, wenkte hjj een jongen en vroeg hem naar den prijs van de beroemde cakes (koekjes). „Drie stuivers per stuk mijnheer, zei de jongen. De bisschop gaf hem zes stuivera en verzocht den knaap, hem een cake aan zijn coupé te brengen en hij voegde er bij: „Voor de overige drie stuivers mag je er een voor je zelf kocpen." Do jongen kwam weldra terug, lekker ran zijn Bam- buryoako smullende, en den bisschop drie stuivers overhandigende, zei hij: „Ze hadden or nog maar één, Mijnheer!" •-

Leidsch Dagblad | 1921 | | pagina 15