LEIDSCH "stadsnieuws Dinsdag 20 September 1921. Officieele Kennisgevingen. De Hef voornaamste nieuws van heden. PRIJS DEB ADVERTENTIEN: SO Cis. per regel, 'b Zaterdags 40 Cts. per lége!. Btf regolabonnoment belangrijk lagere prij3. Kleine advertonlion Woensdag 60 Cts., Zaterdag 96 cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens post recht Voor eventucele opren- Siing van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijs nummer 6 Cts. Bureau Noordelndspleln. Telefoonnummers voor DIreciie en Administrate 175, Redactie 1507. PKIJS DEZER COURANT! Toot EeHea ft B mid. 2-S5, p. „li. XO U Britain taHaft Smk ngeriSen TereaÜg^ «Sfö' i per wedt 09 Franco feof poef ftMS Éfi poifeïbèfai, Nummer 18879. Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis vau dc ingezetenen, dat morgen, .Woensdag, aaan de Gemeentelijke Viseh- winkels, Vischmarkt en Stadshulpwerf, verkrijgbaar is SCHELVISCH a f 0,12 en f 0,17; GROOTE SCHELVISCH a f 0.25, SCHOL a f 0,22; TARBOT a f 0.53 en TONG a f 0.80 per pond. W. PERA, wethi. loco-Burgem. Leiden, 20 September 1921. De Burgemeester en Wethouders van Lei den doen te weten, dat door den Raad dier gemeente, in zijn vergadering van den 29en Augustus 1921 is vastgesteld de volgende verordening VEEORDENING, houdende wijziging van de verordening van 18 Maart 1915 (Gem.blad No. 5), tot wering en beteugeling der mazelen Artikel 1. Het tweede lid van artikel 2 van boven genoemde verordening wordt als volgt ge lezen ,,Hij, die aan het hoofd staat van een lagere school, een bewaarschool, of een kinderbewaarplaats, is verplicht, wanneer hij weet of vermoedt, dat kinderen, die zijn inrichting bezoeken, door mazelen zijn aangetast, daarvan binnen vier en twintig uur aangifte te doen bij den Burgemeester'. Art. 2. De woorden: „zelf of een zijner huisge- nooten", voorkomende in het eerste lid ,van artikel 3, vervallen. Tusschen het eerste en het tweede lid yr genoemd artikel wordt ingevoegd een nieuw lid, luidende: Gelijke verplichting geldt voor zooveel betreft bewaarscholen en kinderbewaar plaatsen, indien een huisgenoot van het kind door mazelen is aangetast". De woorden„zelf of een van zijn huis- gcuooten" voorkomende in het tweede lid van genoemd artikel, vervallen. Tusschen het tweede en het derde lid van genoemd artikel wordt ingevoegd een nieuw artikel, luidende: „Gelijke verplichtingen geldt voor zoo veel betreft bewaarscholen en kinderbewaar plaatsen, indien het hoofd der inrichting weet of vermoedt, dat een huisgenoot van hot kind door mazelen is aangetast". Vastgesteld door den Gemeenteraad van Leiden, gelet op het adres der Gezondheids Commissie dd. 6 Augustus 1921, No. 43/18, ïn zijn openbare vergadering van den 29en [Augustus 1921. De Burgemeester, W. PERA, Weth. Loco-Burg Dë Secretaris, VAN STRIJEN. Zijnde deze verordening aan de Gedep. Staten van Zuid-Holland, volgens hun be richt van den 5/8. September 1921, B. No. 1744 (2de afd.), G S., No. 80, in afschrift medegedeeld. En is 'hiervan afkondiging geschiedt, .waar het behoort, den 20en September 1921 W. PERA, Weth. loco-Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. SCHOUW VAN WEGEN, ENZ. Burgemeester en Wethouders van Lei den; Gelet op artikel 17 der Verordening van 6 Juni 1899 (Gemeenteblad No. 15), laatste lijk gewijzigd bij Veordening van den 6en Februari 1913 (Gemeenteblad No. 4); Brengen ter kennis van belanghebbenden 'dat te beginnen met Dinsdag 4 October a.s. zullen worden geschouwd allo wegen, lanen, paden, straten, kaden, pleinen, hof jes, stegen, sloppen of poorten, en gangen, benevens de daarin gelegen of daartoe be hoorende bruggen en andere kunstwerken, .voor zoover die bijzonder eigendom zijn, en, zonder verhindering door of vanwege rechthebbenden, voor het publiek verkeer openstaan, en alle wateringen en slooten, en de rioolen ter vervanging daarvan ge maakt, benevens de daartoe bchoorende sluiten, duikers, buizen, toegangskokers en dergelijke werken, voor zoover die bij zonder eigendom zijn. W. PERA, Weth. Loco-Bur ze m. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 20 September 1921. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Lei- jden; Gelet op de artt. 12 en 37 der Drankwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door M. W. VAN HAPTEVELT, wonendo te Leiden, een verzoekschrift is ingediend, óm verlof voor den verkoop vau uitsluitend alcoholvrijen drank, voor gebruik ter plaat so van verkoop, in den winkel van het per- iceel Morschstraat No .23. W. PERA. Weth Lo.-Burccm VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 20 September 192-1. Veroenigde Vergadering van de beide Kamers tot opening van de gewone zitting der Staten-Generaal De heer VAN VOORST TOT VOORST, die den voorzitters ze tel bekleedt, opent, nadat de leden vau do beide Kamers zich naar de Ridderzaal op het Binnenhof heb ben begeven, hedenmiddag to twaalf uren de vergadering en laat door den griffier van de Eerste Kamer voorlezen het Ko ninklijk besluit, houdende zijn benoeming tot Voorzatter vau de Eerste Kamer gedu rende de zitting die heden zal aanvangen. De VOORZITTER benoemt een com missie, die H. M. de Koningin in het ge bouw zal ontvangen en uitleiden. De Ministers, hoofden van Ministerieele Departementen, en de leden van den Raa-d van State vereenigen zich, te één uur dee namiddags, me-cle in de vergaderzaal. H. M. de Koningin, vergezeld van Z. K. H. den Prins der Nederlanden, Hertog van Mecklenburg, kort daarna in de ver gaderzaal binnengeleid, neemt plaats op den troon en houdt, terwijl Z. K. H. do Prins naast Haar gezeten is, do volgende rede: Mij wederom in Uw midden bevindende, Leden der Staten-Generaal, mag Ik niet verhelen, dat, zelfs thans, nu do wereld oorlog welhaast drie jaren tot het vcr- ledene behoort, zijne gevolgen zich nog in hevige mate doen gevoelen. Schoon God ons voor zware rampen spaarde, lijdt ook het vaderland onder de algemeene ont wrichting der economische verhoudingen. Met noesten ijver aan het herstel van de welvaart te arbeiden, angstvallig de spaar zaamheid. te betrachten, is ons aller plicht. Zorgwekkend is de toestand der schat kist, de sterke groei der uitgaven in de laatst verloopen jaren heeft den verras sen den aanwas der middel en nog ver over troffen, terwijl de laatste thans tob staan gekomen is en teruggang reedö plaats vindt. Aan belangrijke opvoering van do reeds zwaar drukkende heffingen valt, wegens de daaruit dreigende schado voor het algemeen belang, wel nauwelijks te denkon. Het publieke leven op meer be scheiden voet dan tot dusver in te richten, zal noodzakelijk blijken. Ook in do overzeesche dselen van den Staat is een zuinig beheer geboden. Vooral do scherpe daling der prijzen van de pro ducten van land- en mijnbouw baart zoo wel in Oost-Indië. als in Suriname, ern stige zorgen. De internationale toestand blijft ernstige aandacht vorderen. Intussohon geefb Mij do ontwikkeling van do betrekkingen, die mot vreemde Mogendheden worden onderhou den, in velerlei opzicht reden tot voldoe ning. Met waardeering en ingenomenheid maak Ik gewag van het door de in den Volkenbond vereenigde Mogendheden ge nomen besluit tot vestiging van het Per manent Hof van Internationale Justitie te 'e-Gravenhage. De afdoening van de in het afgesloten tijdvak voorbereide wettelijke maatrege len, allereerst d'e herziening van do Grond wet, zal Uwe volle toewijding vorderen. Met partieels herzieningen van vor- sohillende onzer Wetboeken zal worden voortgegaan. Een wetsontwerp tot regeling van het levensverzekcringsbedirijf zal U zeer spoe dig bereiken. Ter versterking van do Zeemacht, vooral met het oog op de verdediging van Neder- Jandsoh-Inddë, zal een voorstel worden ingediend. In voorbereiding is een wetsontwerp, dat beoogt de mogelijkheid te openen om vrijstelling van militairen dienst te ver- leenen aan hen, die daartegen ernstige ge wetensbezwaren koesteren. Voorstellen tot wettelijke regeling van de ruilverkaveling en tot herziening van de bepalingen betreffende do paoht-over- eenkomsfc zullen worden ingediend. Ontwerpen tot wijziging en aanvulling vau de Arbeidswet, de Invaliditeitswet en de Ouderdomswet zullen U weldra berei ken. In afwachting van d© tot-stand-koamng der voorgestelde wijzigingen van de Grond wet, wordt een© daarbij aansluitende her ziening van het Rogeeringsreglement voor Nederlandsoh-Indië voorbereid. Mogo op Uwen arbeid Gods zegen rusten Ik verklaar de gewone zitting der Sta ten-Generaal geopend. H. M. do Koningin, vergezeld van Z. K. H. den Prins en voorafgegaan door de Commissie, verlaat de vergaderzaal. Do VOORZITTER sluit, nadat de Com missie in de zaal i3 teruggekeerd, de ver eenigde vergadiering. Wanneer een kabinet zijn laatste zit tingsjaar ingaat, gelijk thans het kabinet Buys de Beerenbrouck, niet wetende immers of de verkiezingen het wederom zullen doen inhuren voor een nie-uwe periode, dan pleegt de troonrede een zeer sob eren inhoud te bevatten. Het is in bo venstaande niet anders. Heb is oen stuk van zeer matigen inhoud. Men kan het be schouwen ais een laatsto aanvulldngsaan- kondiging van wat in hoofdlijnen reeds be kend was dat komen zou. Een nieuw geluid wordt niet vernomenbekend was, dat in voorbereiding waren de wetsontwerpen, kort. heel koit gememoreerd. Er zijn daar onder nog enkele belangrijke, als bv. het ontwerp tob regeling van het 3 evens verzon keringsbedrijf en dat om tegemoet te ko men. aan degenen, die ernstige gewetens bezwaren hebben togen den militairen dienst. Deze vervolmaking van do (eerste?) periode liuys do Beerenbrouck is overigens gevat in een entourage, die momenteel de geijkte is: die van bezuiniging en nog eens bezuiniging. Iets, waarmee ieder bewinds man schermt, maar waarvan in do practijk helaas nog zoo bitter weinig blijktOf het nu eens ernst wordt? De groote verdienste van deze troonrede is o. i. deze, dat geen poging is gedaan om haar op te smukken en de soberheid to verbergen onder een vloed van woorden. Kort en bondig wordt het gezegd. Toch hadden wij één zinsnede gaarne wat dui delijker gezien, die betreffende het budten- landsch beleid. Wordt daar gezinspeeld op het feit, dafc met België nog nooit een ac- coord is bereikt of op druk der entento inzake het verblijf van dén ex-keizer? Ontwerp-begrooting der Inkomsten en Uitgaven der gemeente over 1922. Uit dit belangrijk stuk, dat elk najaar met belangstelling door de gemeentenaren wordt tegemoet gezien blijkt, dat B. en W. voor de gemeentodiuishouding in 1922 ongeveer evenveel denken noodig te heb ben als in 1921. Ontvangsten on uitgaven zijn in totaal nu geraamd op f9.69S.743 of op even f2000 meer dan voor hot loopende j aar. Nu zegt dit cijfer op zichzelf nog niet alles. De begrooting wordt gesplitst in ge wone en buitengewone ontvangsten en uit gaven. De buitengewone ontvangsten be treffen: geldleen in gén, ontvangst inzake af lossingen, opbrengst van den verkoop van eigendommen orv (fcrgelijko, •waai'te&en soortgelijke uitgaven staan. Deze bedragen kunnen uit den aard der zaak zeer veel verschillen, zonder dat dit aan d'e eigen lijke gemeente-huishouding veel af of toe doet. Wij doen dus goed deze bedragen te splitsen. En nu zien wij, dat c5e buiten gewone ontvangsten en uitgaven zijn ge raamd op f3.668.023, terwijl de raming een jaar tevoren was f 3.667.952. Ook hier is dus weinig verschil, zoodat het bedrag van f 6.013.720, voor de gewone gemeentelijke huishouding noodig geacht, ook overeen komt met het bedrag, daarvoor voor 1921 uitgetrokken. Men heeft voor een juiste beoordeeling eohter ook nog te letten op den post „Onvoorziene uitgaven". Hoe hooger deze post is, des te gunstiger het eindcijfer. Hij bedraagt nu f 150.000 of f 50.CD0 meer dan verleden jaar. Hadden B. en W. met hetzelfde bedrag van verle den jaar durven volstaan dan hadden de totale ontvangsten en uitgaven ook een halve ton lager geraamd kunnen worden. Het gaat bij een openbaar lichaam als de gemeente anders dan in de huishouding van een verstandig particulier. Deze vraagt eerst naar het inkomen en bepaalt daar naar zijn uitgaven. Deed hij anders, dan zou de kans bestaan, dat te voel uitgege ven werd en het gevolg zou wezen een te kort, waarvoor geen fondsen aanwezig waren. Met een openbaar lichaam als de ge meente gaat dit anders. Daar bepaalt men de uitgaven, (in het behoorlijke en met overleg meent- men zelf, dikwijls veel te royaal, zeggen buitenstaanders) ziet dan hoeveel uit de verschillende bronnen vanj inkomsten kan worden geput, om ten slotte, een beroep te doen op de beurzen dor ingezetenen. Zoo vindt men op elke begrooting een sluitpost onder den titel „Hoofdelijke Omslag". Bij de beoordeeling vafcn een begrooting moet men dus ook vooral op den post „Hoofdelijke Omslag" letten al moeten, ook de andere belastingen in aanmerking worden genomen, die immers eveneens door de ingezetenen moeten worden opge bracht. Bij onveranderde vaststel ling van deze begrooting zal uit Hoofdelijke omslag een bedrag van f2.283.947 moeten worden ge vonden. In 1921 was de raming f 2.596.432. De aangeslagene» in deze belasting zullen dus in 1922 ongeveer f300.000 minder heb ben to betalen. Ook in dit opzicht verschijnt dus de begrooting van 1922 in een gunstiger licht clan haar voorgangster. Laat ons in byzc 'erheden deze begroo ting eens nader beschouwen, ook begin nende met de uitgaven. Het eerste boom stuk- Kosten van Algemeen Bestuur, tut een totaal bedrag van f 302.348 al weer circa f40.000 honger uitgetrokken clan ver leden jaar. Hrt streven naar bezuiniging, dat ongetwijfeld bij B. en W. heeft voorge zeten. had dus weinig resultaat. Deze ver hooging was echter onvermijdelijk. In 1922 staan weder algemeene verkiezingen voor de deur. Voor het maken van kiezerslijsten en het uitoefenen der Mesverrichtingen, een post, die verleden jaar pro memorie kon worden uitgetrokken, is thans f 29.000 geraamd en voor den post: „Verteringen ten behoeve van de bureaux voor stemop neming'wordt f 1500 noodig geacht. Voegen wij er bij dat de kosten van uit gifte van het stenografisch verslag van de Handelingen van den Gemeenteraad met de Ingekomen stukken, ook al weer f 5000 hooger geraamd zijn met een totale raming van f 25.000, dan zijn wij er haast al. Schrijfloonen klommen vooral door heb vele typewerk tot f6500 tegen f4000 in 1921. Hoofdstuk II: „Kosten van toezicht op en van do invordering van de plaatselijke belastingen", is nu geraamd op f 74.418, tégen f73.897. Het voordeel, dat de ge meente, naar men dacht, zou hebben door dat de hoofdelijke omslag voortaan door het Rijk wordt ingevorderd, schijnt in deze begrooting nog niet tot uitdrukking te zijn gekomen. Of zal dat in het geheel geen bezuiniging geven? De kosten der openbare veiligheid en van de brandweer, welke men in men in 4de Hoofdstuk bijeen vindt wijzen een to totaai bedrag aan van f557.966 tegen f549.535 op de begrooting van 1921 en slechts f357.112 een jaar vroeger. Ook hier heeft- de bezuinigingsleus niet kun nen verhinderen, dat de begrooting wee? ruim f8000 hooger is dan verleden jaar. De kosten voor do openbare veiligheid (politie) vragen alleen f376.665, en daar van eischen de jaarwedden op f322.922 en f6000, het laatste als salaris van den Commissaris. Ondanks cfe dalende prijzen der kle dingstoffen, wordt voor de kleeding en uit rusting ruim f 36.000 gevorderd, dat is al leen al bijna f8000 meey dan verleden jaar. Het besluit van den Raad, dit jaar ge nomen, dat de agenten f50 extra-vergoe ding krijgen voor de aansohaffing van schoeisel en beenkappen Is daarvan de re den: 156 x f50 f7800. De brandweer en de straatverlichting zouden volgens deze begrooiting f 181.311 kosten. Wij zullen daarmede er echter niet komen. De meerdere gelden, noodig bij de in-gebruik-neming der auto-spuit, zullen later worden aangevraagd, zooals B. en W. in een noot medodeelen. En dat zal nog wel een aardig bedrag zijn. De auto-spuit eischt meerdere bediening van vast per soneel, naar wij vernamen. Leidsch Universitoitsïonds. Aan het verslag van het Leüdsoh Universï- teitafonds gedurende het academiejaar 1920- 1921 is het volgende ontleend In Juni mocht het fosds weer een gift van f 500 ontvangen van het genootschap „Noort- hey". De Leideche Vereeniging tot bevordering van de studio van de tropische geneeskunde ontving evenals het vorigo jaar f500. De VercenigLag tot bevordering van do opleiding tot instrumentmaker evenals vorige jaren f100. De Leidseh© Vereeniging voor weten schappelijke voordrachten wederom een sub si-die van f200. Voor het internationale tijd schrift „Mnemosyne", te Leiden, werd £200 beschikbaar gesteld. Voor een practioum yan Indisch Staats recht ten bate van de Indolagi-sche studenten, gegeven door den heer J. C. Vergouwen, con troleur B- B'. met verlof, behoefde nog slechts een halfjaarlijkscho subsidie te worden ver leend, daar op de Rijksbegrooting voor 1921 een som is uitgetrokken voor dit doel. Aan de privaat-docenten dr. A. G-. van Hamel, dr. K. H. E. de Jon.g en dr. J. L. Waloh wdrd voor onkosten van hun onderwijs een bijdrage van f200 gulden gegeven; aan den heer R. Guarniori, die aan studenten onderricht geeft in het Ita'Iiaansch, f150- Dr- J. P. B. de Josselin de Jong ontving een subsidie van f 200, om den druik van een artikel in het „Internationale Archiv fïir Ethnographic" te kunnen voortzetten. Do heer J. Fcenstra Kui per, student in de letteren, kreeg een bijdrage van f300, als tegemoetkoming in de kosten van een dissertatie over Japan. Aan prof. dr. A. J. Wen-si nek werd een subsidie van f250 verstrekt voor het uitgeven van een Syriscli werk. Hot bestuur der Leidsche stichting „Stu- dentendorp'' ontving een bedrag van f300 voor loopende onkosten ter voorbereiding van plannen. VoorloopLg voor den tijd van een jaar werd f 500 toegestaan voor de colleges van den heer Albert Vogel in de voordraohtskunst. De directeur van het Rijks-Museum van Oudheden werd door een bijdrage van f2000 in staat gesteld een archaeologisohe verza meling uit Zuid-Rusliand aan te koopen. Voorts werden twee prijzen, oen van f750 (Gadj a mé da-prijs) cn oen van f500 (Kanaka- prijs) beschikbaar gesteld voor diegenen onder de Indonesische studenten te Leiden, gediplomeerden van de opleidingsschool voor ïmSrcho juristen to Batavia, die naar het oerdeel van de rechtsgeleerde faculteit daar voor in aanmerking komen blijkens hun doc toraal examen in de rechts we tensohap, in verband met den algomccnen indruk, dien zij zullen hobbcn gemaakt. Sinds Juni 1920 traden tot het fonds toe 74 leden, 15 begunstigers on 1 donateur 2 ondersteuners verhoogden hun bijdrage, cn 2 ondersteuners veranderden hun jaarlijksehe bijdrage in een bijdrage ineens- Door over lijden on bedanken verloor het fonds 1 stich ter en 3 donateurs krachtens een bijdrage ineens, verder 13 begunstigers cn 6 'leden- Het aantal ondersteuners bedroog op 1 Juli j.l. door een gift ineens 127 door een jaar- lijlcschc bijdrage 1064. De Leidsche Meisjesgözellen. Bovengenoemde Vereeniging vierde on der groote belangstelling haar tienjarig beotaaai in „Zomerzorg". De zaal was ver sierd met groen en in cl© tuin, aan do mu ziektent en tusschen do boonten waren tal van lampions aangebracht. Het geheel zag er schitterend uit. Even voor acht uren opende mcj. J. Hakker als voorzitster der feestcommissie, met een korte, mooie toespraak den feest avond. Zij heette alle aanwezigen hartelijk BINNENLAND. De door H. M. do Koningin nlfgosprokéi troonrede» I De NcderlandscEe vlag te Chemnitz. Do actie onder de mijnwerkers. v j BUITENLAND. Het schijnt in Duitscklaud do richting op, te gaan van een coalitie-regeering van Duit- sche Volkspartij tot en met meerderheidssoci alisten. Voortzetting der briefwisseling tusschen Lloyd George en do Valera, wolkam, maar vooral do leden van het Hoofdbestuur van het Ned. Meisj esgilde, het bestuur der Vereeniging zelf, het eere- lid dor Vereeniging on do aanwezig© zus- tenafdeelingen uit Don Haag, Rotterdam, Amsterdam, Enschede, Dordrecht ©n Ren- kum. Tevens sprak zij eon oxtra-woord van dank tot de beide oud-meisjesgezellen, diei met den heer Steyns dezo Vereeniging - hadden opgericht. Mevrouw Hammes gaf daarna-, als oud-hoof cJl ei dister, oen korfc overzicht van de geschiedenis van de Ver eeniging en bood harerzijds een oranje- blanje-bleu vlag met do Leidsche sleu tels aan. Het programma werd geopend met een zeer goed uitgevoerd nummer etaafoefe- ningen, gevolgd door een aardig blijspel „Als Ma uit is". Wij moeten zeggen, d:>t deze jeugdige krachten zich zeer goed van haar taak kweten. Het kampvuur, met d-e er om heen liggende meisjes, vormde een fantastisoh geheel en riep zeer zeker bij allen vele herinneringen op van het nog pas genoten kampleven. Om de aanwezi gen niet te lang te laten wachten, werden de pauzen a-angevuld door eenige zeer mooie -en zuiver uitgevoerde muzieknum mers op de riool door mej. M. van Vollen- hoven en op de piano door mej. L. van Itallie, terwijl ook de gebroeders Nieu- wGilhuizen Segaa-r zioh met him Hawaian- muziek lieten booren. Hierna kwamen bestuur, meisjesgezellen en rozoknoppen op het tooneel en nam me vrouw Van Vollonhoven, de voorzitster der Vereeniging, het- woord. Zij gaf in hot kort eenige roededeelingcn over den stand der Vereeniging, bracht daarna in de eerste plaats haar dank aan de leden der f e estoommiss ie voor al het werk, dat zij zich voor dit feest hadden getroost, bracht vervolgens dank aan den heer Steyns, die, niettegenstaande hij het reeds zeer druk heeft, toch nog altijd heeft kunnen vinden om een deel der uitvoering op zich te ne men maar vooral ook een woord van dank aan mevrouw Hammes, die meer dan acht jaar de leiding der Vereeniging heeft gehad. Het verheugde haar, aldus spreek ster, dat de algemeene vergadering beslo ten had, haar het ecre-lidmaatschap der Vereeniging aan te bieden. Namens heb Hoofdbestuur sprak mevrouw Bingiham- Lels, die bloemen aanbood, en namens „De Loidsche Padvinders" bood de voor zitter dier Vereeniging een prachtige bloe menmand aan. Toen begon de pauze en er was volop gelegenheid voor allen om in den schitterend verlichten tuin van do aangeboden vermakelijkheden gebruik te maken. Na de pauze werd nog opgevoerd: „Poppenpantij". Ddt zeer mooie nummer was ingestudeerd door Miss Carter en mcj. L. v. Itallie. Beide dames hebben alle eer van hun werkheb was in één woord een succes. Hierna had een zeer geanimeerd bal plaats. Even vóór het bal werd een zeer mooie gymnast!ek-rei door zestien meisj e.* op muziek uitgevoerd. Ongeveer tweo uren werden dezo feestelijkheden gesloten, dant den volgenden dag zou het weer vroeg dag zijn. Onder leiding van da hoofdleidsjter, mevrouw Van Vollenhoven, had een wandeltocht plaats, waaraan bijna alle meisjes, ook uit de andere plaatsen, deel namen. Do avond werd besloten met een woord van hulde aan mevrouw Van Vollen-hoven voor allo moeite, welke zij zich voor deze Vereeniging heeft gegeven. Prof. dr. F. Muller Jzn., benoemd tot hoogleeraar in de Latijnsche taal- en let terkunde en de Romeioscho oudheden, ala opvolger van prof. Hartman, zal Vrijdag 30 dezer, des namiddags te twee uren, in het gebouw in de Kloksteeg zijn openings college houden. Prof. Einstein eal in het begin van November hier weer een reeks colleges geven. Door den Minister van Marine ie plaatsing gelast, met 29 September a.s., an den luit. ter zee 2de kl. E. J. Borgeeiufi bij do Kweekschool voor Zeevaart.

Leidsch Dagblad | 1921 | | pagina 1